У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ
Количество страниц
215
ВУЗ
Луцький національний технічний університет
Год сдачи
2008
Содержание
ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ
1.1. Суть та зміст організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів
1.2. Управлінський підхід до дослідження містобудівних процесів
1.3. Методологія оцінки містобудівних систем 61
Висновки до розділу 1 75
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ
2.1. Аналіз містобудівної діяльності в регіонах України 78
2.2. Оцінка проблем управління містобудівними процесами в регіонах
2.3. Комплексний аналіз містобудівної системи (на прикладі м. Луцьк)
Висновки до розділу 2 137
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ МІСТОБУДІВНИХ ПРОЦЕСІВ
3.1. Концепція управління містобудівними процесами 140
3.2. Удосконалення використання інструментів та важелів організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів
3.3. Стратегічні пріоритети альтернативного розвитку містобудування
Висновки до розділу 3 183
ВИСНОВКИ 186
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ 210
ВСТУП
Актуальність теми. У процесі формування та розвитку поселень важливу роль відведено містобудівній діяльності та просторовій організації різного рівня агломерацій. Внаслідок дії різноманітних соціальних, економічних, екологічних, транспортних та інших факторів посилюються процеси агломерування, урбанізації та регіоналізації, виникають проблеми гармонійного розвитку міст та прилеглих територій. Особливо це проявляється в нових соціально-економічних та законодавчо-нормативних умовах розвитку України, коли виникає необхідність посилення прогнозованості, економічної доцільності та впорядкованості процесів розвитку містобудівних процесів.
Нині ситуація ще більше ускладнилась, причиною чого є недостатньо обґрунтована методологічна основа містобудівних прогнозів, відсутність моделей довгострокового формування міст в окремих регіонах країни, недосконалість методів та нормативів містобудівного проектування, що виникають як наслідок зниження ролі організаційно-економічних механізмів розвитку містобудівних процесів. Існування суттєвих проблем в містобудуванні вимагає розробки нових методів та підходів до вдосконалення управлінського інструментарію, який би забезпечив регулювання, планування, координацію та контроль в процесі гармонійного територіального розвитку міст, сприяв розвитку соціально-економічних процесів в регіонах України.
Дослідженню питань містобудівної діяльності присвячено багато праць зарубіжних та вітчизняних вчених. Значний внесок в розробку методологічних підходів у визначенні змісту й оцінки процесів містобудування належить напрацюванням М.Габреля, М.Долішнього, Г.Зубкова, С.Кабакової, Є.Куць, М.Кушніренко, В.Макухіна, А.Мамедова, Т.Нечаєвої, А.Осітнянко, Н.Павліхи, С.Попова, Л.Шевчук, С.Шульц, З.Яргіної та ін.
Фундаментальними з позицій дослідження проблем територіального планування, містобудівного моделювання є праці теоретиків та практиків вітчизняної школи містобудування: Ю.Білоконя, У.Валетти, О.Вашкулата, В.Владимирова, В.Гусакова, Ю.Дехтяренка, О.Драпіковського, М.Дьоміна, І.Іванової, Є.Клюшниченка, І.Кривов’язюка, М.Ксеневича, В.Макухи, Ю.Манцевича, В.Нудельмана, В.Павлова, О.Петраковської, А.Плешкановської, В.Тимохіна, А.Третяка, В.Федоренка, Г.Фільварова, І.Фоміна.
Стратегічні підходи в прогнозуванні та плануванні територіального розвитку розкрито в працях зарубіжних вчених Е.Дж.Блейклі, К.Дж.Джонса, М.Тодаро, Дж.Форрестера, П.Холла та інших.
Аналіз досліджень та публікацій в даній сфері показав, що за останні роки проблема розвитку містобудівних процесів викликала значний інтерес науковців. Проте, в розрізі цих досліджень постає питання про їхнє наповнення економічним змістом. Недостатньо методик та моделей, що адаптовані до вимог сучасного просторового та соціально-економічного розвитку регіонів, окремих урбанізованих систем та відповідають міжнародним вимогам і критеріям.
Не до кінця розкрита в сучасній економічній літературі проблема обґрунтування концепції управління розвитком містобудівними процесами. Вимагають уточнення методичні підходи до оптимізації економічної оцінки містобудівних систем, вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів, підвищення ефективності його інструментарію. Потребують поглиблених досліджень організаційні та економічні засоби в розрізі регіональної містобудівної політики.
Недостатня розробленість перелічених напрямів та їх актуальність зумовили вибір теми дисертаційної роботи, окреслили її мету, завдання та структуру дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок і проблематика досліджень, виконаних в дисертації, узгоджуються з основними положеннями державних програм у сфері соціально-економічного розвитку країни, зокрема з Концепцією сталого розвитку населених пунктів, Регіональною програмою соціально-економічного розвитку Волинської області до 2010 року. Дослідження безпосередньо пов’язане з реалізацією Указу Президента України „Про пріоритетні завдання у сфері містобудування” (№ 422/97) та принципами сталого розвитку населених пунктів України (Закон України „Про основи містобудування”, № 2257-III). Робота виконана відповідно до наукового напрямку Луцького державного технічного університету в рамках наукової теми “Механізм реалізації політики сталого розвитку регіону” (номер державної реєстрації 0106U000610). Особистий внесок автора полягає в розробці механізму реалізації містобудівної політики розвитку регіонів.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в розробці теоретико-методичних положень та практичних рекомендацій, спрямованих на комплексний розвиток містобудівних процесів в регіонах України шляхом вдосконалення організаційно-економічного механізму управління.
Досягнення мети дослідження зумовило необхідність постановки та розв’язання комплексу завдань:
- розкрити сутність та зміст організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів, обґрунтувати його структуру, схему реалізації;
- розробити модель територіальної містобудівної системи, виявити закономірності й механізми дії кожного її елемента;
- дослідити методи оцінювання містобудівних систем;
- проаналізувати тенденції містобудівної діяльності в регіонах України;
- виявити недоліки в управлінні містобудівними процесами в регіонах;
- поглибити концептуальні основи управління містобудівними процесами відповідно до принципів містобудівного розвитку поселень;
- розробити рекомендації щодо посилення дії організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів в регіонах;
- обґрунтувати стратегічні пріоритети альтернативного розвитку містобудівних процесів.
Об’єктом дослідження є процеси містобудування в регіонах України.
Предметом дослідження є теоретико-методичні положення функціонування організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів, як комплексної системи планування забудови територій, функціонального зонування і раціонального використання земель.
Методи дослідження. Теоретичною та методичною основою проведеного дослідження є фундаментальні принципи системного підходу, методи наукової абстракції, аналізу та синтезу, індукції та дедукції, діалектичний метод пізнання економічних явищ, відповідні положення регіональної економічної науки та теорії розміщення продуктивних сил, теорії просторового розвитку, соціально-економічної географії, наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, у яких висвітлено фундаментальні положення, основні проблеми формування організаційно-економічних засад сучасного розвитку містобудівних процесів. Для розв’язання окремих завдань в роботі використано наступні наукові методи: теоретичного узагальнення, порівняння, асоціацій і аналогій – для з’ясування сутності організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів, формування моделі територіальної містобудівної системи, розробки концепції управління розвитком містобудівними процесами; методи системного аналізу, абстрагування, узагальнення, економічного порівняння, статистичного групування, аналогії – для дослідження містобудівної діяльності в регіонах України; деталізації – для розробки пропозицій щодо вдосконалення системи управління та посилення дії організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів; анкетування, експертних оцінок, причинно-наслідкового зв’язку – для економічного обґрунтування альтернатив розвитку містобудівних процесів.
Основна частина розрахунків виконана за допомогою ЕОМ з використанням програмного забезпечення Excel.
Інформаційною основою дослідження слугували законодавчі та нормативно-правові акти України, що регламентують містобудівну діяльність, матеріали Державного комітету статистики України: статистичні щорічники, бюлетені, довідники, дані Волинського обласного управління статистики, результати вибіркового анкетного обстеження, науково-практичні та методичні публікації в періодичній пресі, дані мережі Internet.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розробці теоретико-методичних положень та практичних рекомендацій щодо вирішення важливої науково-прикладної проблеми вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів.
У дисертації сформульовані такі найбільш вагомі наукові результати, що виносяться на захист.
Вперше:
- систематизовано методи, інструменти та важелі в розробленій концептуальній схемі організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів з врахуванням регулюючого впливу диференціації ціни землі, умов інвестування, ставки податків, розмежування форм власності, що визначає роль та значення держави у реформуванні територіального планування, забезпечить ефективне управління з досягнення цілей і завдань містобудівної політики.
Удосконалено:
- модель територіальної містобудівної системи (ТМС), яка має складну структуру, показує закономірності й механізми взаємодії її елементів: суб’єктів та об’єктів в управлінні містобудуванням, населення територій, ресурсної, матеріально-технічної бази, містобудівної інфраструктури та враховує особливості ринкового функціонування ТМС.
- методичні підходи щодо аналізу основних тенденцій містобудівної діяльності в регіонах України, виявлення недоліків в управлінні такими процесами на основі рейтингового оцінювання та порівняння містобудівних складових за збалансованістю планувальних елементів;
- систему управління містобудівною діяльністю, зокрема: територіальне планування; фінансове забезпечення розвитку містобудівних процесів; принципи ефективного землекористування; містобудівну кадастрову систему.
Набули подальшого розвитку:
- принципи містобудівного розвитку поселень, що передбачають дотримання критеріїв економічної ефективності забудови, функціонального планування територій, соціального забезпечення, екологічної безпеки та історично-культурної значущості поселень, їх узгодження з наявними ресурсами та інформацією;
- стратегічні пріоритети альтернативного розвитку містобудівних процесів, що визначені за допомогою використання методу мінімізації містобудівних витрат та вивчення громадської думки з метою забезпечення поєднання екологічних та соціальних вигод з економічною ефективністю та раціональним використанням міських територій.
Практичне значення одержаних результатів. Практична цінність результатів дослідження полягає у розробці науково-прикладних положень, які дають можливість удосконалити організаційно-економічний механізм розвитку містобудівних процесів, створюють об’єктивне підґрунтя для підвищення ефективності містобудівної діяльності в регіонах України.
Основні наукові результати прийняті Департаментом містобудування Луцької міської ради (довідка про впровадження № 81/25 від 17.08.2007 р., Волинською філією НПІ “ДІПРОМІСТО” (довідка про впровадження № 315/10-3 від 4.10.2007 р.).
Окремі положення, що були обґрунтовані в дисертації, використовуються у навчальному процесі Луцького державного технічного університету при викладанні дисциплін “Економіка нерухомості”, “Державне регулювання економіки”, “Економіка галузі”, “Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка” (довідка про впровадження №1702/1-10 від 28.08.2007 р.); Волинського інституту ім. В.Липинського МАУП при викладанні дисциплін “Менеджмент”, “Аналіз інвестиційних проектів” (довідка про впровадження № 01-05/590 від 27.09.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Наукові результати, що виносяться на захист, одержано дисертантом особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в роботі використані лише ті ідеї та положення, що є особистим внеском здобувача.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи були розглянуті та схвалені на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях: “Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання” (Луцьк, 2005 р.), “Актуальні проблеми регіонального розвитку в контексті європейської інтеграції” (Луцьк, 2005-2006 рр.), “Проблеми європейської інтеграції і транскордонного співробітництва”(Луцьк, 2005 р.), “Сучасні проблеми управління” (Київ, 2005 р.), “Актуальні проблеми розвитку суспільства: історична спадщина, реалії та виклики ХХІ століття” (Луцьк, 2006-2007 рр.), “Соціально-економічні перспективи розвитку України” (Дніпропетровськ, 2006 р.), “Проблеми і механізми відтворення ресурсного потенціалу України в контексті євроінтеграції” (Рівне, 2006 р.), “Перспективи та пріоритети розвитку економіки України” (Луцьк, 2006 р.), “Стратегічна реструктуризація регіональної економіки та соціальної сфери (у контексті вступу України до СОТ)” (Вінниця, 2006 р.), “Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації” (Тернопіль, 2007 р.), “Наукове забезпечення реформування економічних відносин в умовах глобалізації” (Сімферополь, 2007 р.), “Соціально-економічні наслідки ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах” (Черкаси, 2007 р.), “Особливості соціально-економічного розвитку України і регіонів” (Запоріжжя, 2007 р.), “Українська економічна наука: досягнення, проблеми, перспективи” (Львів, 2007 р.), “Стратегія регіонального розвитку: формування та механізми реалізації” (Одеса, 2007 р.), “Wpіyw zatrudnienia mieszkaсcуw na rozwуj budownictwa miejskiego na Ukrainie” (Polska, 2007 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 25 наукових праць, в тому числі: 1 монографія, 13 статей, з них 11 – у наукових фахових виданнях, 11 публікацій у матеріалах і тезах конференцій загальним обсягом 19,5 друк. арк., з яких 13,66 друк. арк. належить особисто автору.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг роботи складає 187 сторінок. У дисертації міститься 30 таблиць, 37 рисунків, 19 додатків на 32 сторінках. Список використаних джерел налічує 220 найменувань на 21 сторінці.
Список литературы
ВИСНОВКИ
Необхідність посилення прогнозованості, економічної доцільності та впорядкованості процесів розвитку об’єктів містобудування висуває нові вимоги до реалізації функцій управління. На підставі проведених досліджень в дисертаційній роботі вирішено наукове завдання щодо розробки теоретико-методологічних положень та практичних рекомендацій, спрямованих на комплексний розвиток містобудівних процесів в регіонах України шляхом вдосконалення організаційно-економічного механізму управління.
Відповідно до загальної мети і конкретних завдань, які були поставлені в роботі, результати дисертації сформульовані в наступних висновках:
1. Організаційно-економічний механізм розвитку містобудівних процесів – це засіб управління, що відображає комплексну взаємодію організаційних і економічних заходів у формі методів, інструментів і важелів, що діють на правовій основі і забезпечують функціонування містобудівної системи, ефективне управління та досягнення цілей і завдань містобудівної політики. Вдосконалення містобудівної діяльності повинно відбуватися за напрямами, що безпосередньо спираються на використання всіх інструментів механізму управління. Особливого значення при цьому набувають економічні методи управління, а саме: методи функціонального планування розвитку територій, фінансового прогнозування, кредитування, податкового регулювання.
2. Модель територіальної містобудівної системи має складну структуру, показує закономірності й механізми взаємодії її елементів: суб’єктів та об’єктів в управлінні містобудуванням, населення територій, ресурсної, матеріально-технічної бази, містобудівної інфраструктури, що дозволяє системно дослідити управління містобудуванням, забезпечити при цьому ефективне використання містобудівних ресурсів, створити умови для соціально-економічного розвитку регіонів і суспільства в цілому. Рівень управління містобудівною діяльністю залежить від дії факторів зовнішнього та внутрішнього характеру, які, в свою чергу, впливають на формування моделі.
3. Нормативно-правова складова інституційного забезпечення розвитку містобудування характеризується достатністю, проте відсутністю механізмів виконання законодавчих та нормативних актів, неузгодженістю їх в суміжних сферах, несистематизованістю, невідповідністю світовим вимогам, що вимагає вдосконалення процедур погоджень та дозволів на основі досвіду зарубіжних країн, чіткої регламентації землерозподілу, посилення державного регулювання земельних відносин.
4. Аналіз містобудівних систем необхідно здійснювати з використанням показників міських індикаторів, що найбільш повно відображає організаційно-економічний бік містобудівного процесу та відповідає міжнародним принципам. Cистемно підійти до вивчення розвитку містобудівних процесів дозволяє рейтингове оцінювання та порівняння містобудівних складових за збалансованістю планувальних елементів.
5. В Україні існують значні недоліки містобудування, причинами чого є нерозвинутий ринок нерухомості; штучне завищення ціни на міські землі, неповне використання земельних ресурсів; поглиблення кризи благоустрою, недостатнє фінансування об’єктів соціально-культурного призначення, інженерної інфраструктури, будівництва муніципального житла. Побудований рейтинг розвитку містобудівних складових виявив значні диспропорції в розвитку як регіонів країни, так і самих складових містобудування.
6. Найгострішими проблемами в управлінні містобудуванням є визначення меж міста, розмежування земель державної та комунальної власності, оновлення містобудівної документації, складності процедур погоджень та дозволів, функціонального використання територій, проведення конкурсів. Проведений аналіз вирішення даних проблем свідчить про необхідність вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів.
7. Дослідження містобудівної системи Луцька показало гостру житлову проблему, недостатнє обладнання житлового фонду побутовими зручностями, наявність аварійного на непридатного житла, функціонально-планувальну незбалансованість. Значні темпи приросту населення та збільшення зайнятості спонукають до активного містобудування, що пов’язано із промислово-виробничим, освітньо-науковим та соціальним розвитком міста, а також викликають необхідність оцінки альтернатив розвитку містобудування.
8. Вдосконалення системи управління містобудуванням можливе за умов вибору ефективної організаційної структури управління, широкого використання мотивуючих критеріїв, посилення контролю. Принципи обґрунтування стратегії розвитку містобудування: дотримання критеріїв економічної ефективності забудови, функціонального планування територій, соціального забезпечення, екологічної безпеки та історично-культурної значущості поселень. Передумовами підвищення ефективності містобудівних заходів є реформування інформаційного та кадрового забезпечення суб’єктів управління.
9. Шляхами вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку містобудівних процесів повинні стати заходи щодо підвищення ефективності використання його інструментів та важелів: методів та принципів планування та прогнозування, оцінки територій, умов інвестиційної діяльності, фінансової бази; зонування, землерозподілу та містобудівного кадастру; існуючої законодавчо-нормативної бази в сфері містобудування.
10. Стратегічними пріоритетами альтернативного розвитку м.Луцьк є будівництво на вільних, незабудованих міських територіях з їх функціональним освоєнням та благоустроєм, що має більший загальний ефект, ніж незначні економічні вигоди при ущільненні забудови. Результати дослідження отримані з використанням методу мінімізації містобудівних витрат та опитування населення міста.
Використання та реалізація дисертаційних розробок і пропозицій у практичній містобудівній діяльності забезпечить підвищення ефективності управління, вдосконалення організаційно-економічного механізму, що дасть змогу досягти позитивних економічних результатів при проектуванні забудови міст, сприятиме ефективному використанню земельних ресурсів та забезпеченню на цій основі соціально-економічного розвитку як окремих регіонів, так й суспільства в цілому.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Абен Х.К. Об учете ценности территории. – В кн.: Помощь проектировщику-градостроителю. Проблемы экономики градостроительства / Абен Х.К. – К.: Будівельник, 1974. – С. 7-18.
2. Адамов Б.І. Організаційно-економічний механізм управління містами / Адамов Б.І. – К.: Грот, 1998. – 48 с.
3. Актуальні проблеми управління земельними ресурсами міст України. Посібник для депутатів міських рад України. – К.: ІРЦ “Реформування земельних відносин в Україні”, 2002. – 60 с.
4. Амітан В. Формування концепції розвитку міст (теоретичний аспект) / Амітан В., Денисов Ю. // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С. 90-98.
5. Асаул А. Феномен будівельного комплексу в сучасних економічних умовах (досвід Санкт-Петербурга) / Асаул А. // Економіка України. – 2003. – №9. – С. 46-50.
6. Астаулова Г. Проблеми розвитку малих і середніх міст України / Астаулова Г // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 133-136.
7. Балакшина Е.С. Благоустройство территории жилой застройки. – М., 1969.
8. Балик Т.В. Впровадження конкурентних засад в управлінні містобудуванням / Балик Т.В. // Наукове забезпечення реформування економічних відносин в умовах глобалізації: міжнар. наук.-практ. конф., 20-22 квіт. 2007 р.: матеріали конф. – Сімферополь. – 2007. – С. 57-58.
9. Балик Т.В. Законодавчо-нормативна база та зарубіжний досвід регулювання сфери містобудування / Балик Т.В. // Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації: міжнар. наук.-практ. конф. молодих вчених, 22-23 лют. 2007 р.: зб. тез доповідей. Ч.2. – Тернопіль. – 2007. – С.328-330.
10. Балик Т.В. Інвестиційний розвиток містобудування в контексті європейської інтеграції / Балик Т.В. // Вісник Львівської комерційної академії. Серія економічна. . – Вип. 20. – 2006– С. 165-171.
11. Балик Т.В. Інструменти та важелі організаційно-економічного механізму розвитку містобудування / Балик Т.В. // Економіка і регіон. – №7 (14). – 2007.– С. 35-38.
12. Балик Т.В. Методичні підходи в системі управління містобудуванням / Балик Т.В. // Вісник Львівського університету. Серія економічна. – 2006. – В.36. – С. 551-555.
13. Балик Т.В. Містобудівний розвиток територій в умовах європейської інтеграції / Балик Т.В. // Проблеми європейської інтеграції і транскордонного співробітництва: міжнар. наук.-практ. конф., 29-30 вересня 2005 р.: тези доповідей. – Луцьк. – 2005. – С. 365-368.
14. Балик Т.В. Напрями вдосконалення управління містобудівною діяльністю / Балик Т.В. // Сучасні проблеми управління: міжнар. наук.-практ. конф., 29-30 листоп. 2005 р.: матеріали конф. – К. – 2005. – С.103-104.
15. Балик Т.В. Необхідність впровадження системного моделювання в управлінні містобудуванням / Балик Т.В. // Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання: міжнар. наук.-практ. конф., 3-5 черв. 2005 р.: тези доповідей. – Луцьк. – 2005. – С. 776-778.
16. Балик Т.В. Нормативно-правова складова інституційного забезпечення містобудівного розвитку // Наука молода. – Тернопіль: ТНЕУ.– 2007. – №8. – С. 233-244.
17. Балик Т.В. Оцінка рівня територіального розвитку суспільства / Балик Т.В. // Актуальні проблеми розвитку суспільства: історична спадщина, реалії та виклики ХХІ століття: міжнар. наук.-практ. конф., 27 квіт. 2006 р.: матеріали доповідей. – Луцьк. – 2006. – С.97-99.
18. Балик Т.В. Пріоритетні напрямки в методології економічної оцінки містобудівних систем / Балик Т.В. // Економіка: проблеми теорії і практики: [зб. наук. праць ДНУ / відп. ред. Покотілов А.А.]. В 4 т. Том ІІІ. – Дніпропетровськ, 2005. – Випуск 206. – С. 671-677.
19. Балик Т.В. Проблеми власності в управлінні земельними ресурсами міст / Балик Т.В // Вісник Черкаського університету. Серія Економічні науки.– 2007. – Вип.103. – С. 148-153.
20. Балик Т.В. Проблеми функціонального використання міських територій / Балик Т.В. // Актуальні проблеми розвитку суспільства: історична спадщина, реалії та виклики ХХІ століття: міжнар. наук.-практ. конф., 18 квіт. 2007 р.: матеріали доповідей. – Луцьк. – 2007. – С. 115-119.
21. Балик Т.В. Регулювання дозвільної системи в містобудуванні / Балик Т.В. // Особливості соціально-економічного розвитку України і регіонів: міжнар. наук. конф., 11-12 жовт. 2007 р.: зб. тез доповідей. В 3 т. – Запоріжжя. – 2007. – Т.1. – С.335-336.
22. Балик Т.В. Соціально-культурна складова містобудівного розвитку / Балик Т.В. // Економічні науки. Серія “Регіональна економіка”: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.]. – Луцьк, 2006. – В.3 (9), [ч.1]. – С. 13-20.
23. Балик Т.В. Стратегічні підходи до управління територіальним розвитком міста / Балик Т.В. // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Економіка: [зб. наук. праць НУВГП / відп. ред. Гурин В.А.]. – Рівне, 2006.– Вип. 4 (36). – С. 400-408.
24. Балик Т.В. Шляхи підвищення ефективності використання організаційно-економічного механізму сфери містобудування / Балик Т.В. // Економічні науки. Серія “Регіональна економіка”: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.]. – Луцьк, 2007. – Вип.4 (13), [ч.1]. – С. 4-12.
25. Білоконь Ю.М. Планування території України на сучасному етапі / Білоконь Ю.М. // Будівництво України. – 1998. – №6. – С.20-22.
26. Білоконь Ю.М. Проблеми містобудівного розвитку територій / Білоконь Ю.М. – К.: Укрархбудінформ, 2001. – 80 с.
27. Білоконь Ю.М. Регіональне планування (теорія і практика) / Білоконь Ю.М. – К.: Логос, 2003. – 246 с.
28. Білоконь Ю.М. Управління розвитком територій. Планувальний аспект / Білоконь Ю.М. – К.: Укрархбудінформ, 2002. – 148 с.
29. Блейклі Е.Дж. Планування місцевого економічного розвитку. Теорія і практика / Блейклі Е.Дж.; [пер. з англ. А. Кам’янець]. – Львів: Літопис, 2002. – 416 с.
30. Борисенко І. Регіональні проблеми організаційно-економічного забезпечення ефективності функціонування житлово-комунального комплексу / Борисенко І. // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С. 58-64.
31. Борисов А.П. Экономика градостроительства: [учеб. пособие] / Борисов А.П., Бубес Э.Я., Ревунова Н.Г. – Л.: Стройиздат, 1981. – 254 с.
32. Бранч М. Проектирование городской среды / Бранч М. – М.: Стройиздат, 1979. – 176 с.
33. Владимиров В.В. Основы районной планировки: [учеб.] / Владимиров В.В., Фомин И.А. – М.: Высш. шк., 1995. – 224 с.
34. Габрель М.М. До питання нової моделі містобудівної діяльності в регіоні / Габрель М.М. // Регіональна економіка. – Львів, 1998. – № 1. – С. 42–53.
35. Габрель М.М. Містобудівна діяльність в умовах реформ землекористування та власності в Україні / Габрель М.М. // Вісник Львівського державного аграрного університету: Землевпорядкування і земельний кадастр. – Львів, 2001. – № 4. – С. 42–54.
36. Габрель М.М. Містобудівні принципи, прийоми і засоби підвищення ефективності використання відкритих просторів житлової забудови / Габрель М.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №16. – С. 27-35.
37. Габрель М.М. Просторова організація містобудівних систем / Габрель М.М. – К.: Видавничий дім А.С.С., 2004. – 400 c. – (праці / Інститут регіональних досліджень НАН України).
38. Габрель М.М. Управління гармонійним розвитком містобудівних систем / Габрель М.М. // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональна політика сталого розвитку: принципи формування, механізми реалізації. – Львів: НАН України. Інститут регіональних досліджень, 2002. – С. 151-161.
39. Герасимчук З.В. Організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії сталого розвитку регіону: [монографія] / Герасимчук З.В., Вахович І.М. – Луцьк: ЛДТУ, 2002. – 248 с.
40. Гринько Р.І. Регіональні проблеми розвитку житлово-комунального господарства / Гринько Р.І. // Регіональна економіка. – 2002. – №1. – С. 293-296.
41. Губар Ю.П. Аналіз точності багатофакторної кадастрової оцінки і техніко-економічне зонування земель міста Львова / Губар Ю.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С. 122-132.
42. Гузченко Ю.М. Необхідність становлення процедури формування і реєстрації земельного сервітуту в містах України / Гузченко Ю.М., Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №16. – С. 57-62.
43. Гусаков В. Регулювання використання і забудови територій населених пунктів (зонінг): [Довідник] / Гусаков В., Валетта У., Нудельман В. – К.: Держкоммістобудування України, 1996. – 85 с.
44. Гутнов Ф.Э. Эволюция градостроительства / Гутнов Ф.Э. – М.: Стройиздат, 1977. – 256 с.
45. ДБН 360-92*. Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень / НДПІ містобудування. – К.: Укрархбудінформ, 1993. – 107 с.
46. Демин Н.М. Управление развитием градостроительных систем / Демин Н.М. – К.: Будівельник, 1991. – 185 с.
47. Демин Н.М. Экономические аспекты реконструкции территории массовой застройки / Демин Н.М., Бывалина М.В. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2006. – №23. – С. 60-69.
48. Демченко В.В. Організація територіального планування у федеральних землях Бранденбург та Берлін / Демченко В.В. // Регіональна економіка. – 2003. – №2. – С.180-191.
49. Денисенко Н.О. Комплексні механізми підвищення ефективності міських систем / Денисенко Н.О. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С.123-132.
50. Державне регулювання економіки: навч. посібник / [С.М. Чистов, А.Є. Никифоров, Т.Ф. Куценко та ін.]. – [Вид. 2-ге]. – К.: КНЕУ, 2004. – 440с.
51. Державні будівельні норми України. Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів. – К.: Держбуд України. – 162 с.
52. Дехтяренко Ю. Регулювання земельних відносин у місті / Дехтяренко Ю., Драпіковський О., Іванова І. – К.: Основи, 1997. – 139 с.
53. Дехтяренко Ю.Ф. Методичні основи грошової оцінки земель в Україні / Дехтяренко Ю.Ф., Лихогруд М.Г., Манцевич Ю.М. – К.: Профі, 2002.
54. Джонс К. Дж. Методы проектирования / Джонс К. Дж.; [пер. с англ.] – М.: Мир, 1986. – 326 с.
55. Довідник. Інженерний захист та освоєння територій / [упорядкув.: А.І. Білеуш, С.П. Дудник, Г.А. Заболоцький та ін.]. – К.: Основа, 2000. – 344 с.
56. Долішній М. Регіональна політика і просторове планування. Досвід територіальної організації у ФРН / Долішній М. // Вісник НАН України. – 2003. – №6. – С. 48-53.
57. Долішній М.І. Актуальні проблеми формування регіональної політики в Україні / Долішній М. // Регіональна економіка. – 1999. – №3. – С. 3-10.
58. Долішній М.І. Стан, проблеми та шляхи вдосконалення містобудівної діяльності в Україні / Долішній М.І., Габрель М.М. // Регіональна економіка. – 2003. – №4. – С. 104-110.
59. Досвід та перспективи розвитку міст України: зб.наук.праць / [вип. 2]. – Охорона довкілля. Ландшафтна архітектура. – К.: Ін-т „Діпромісто”, 2002. – 251 с.
60. Дробишевська Т. Політика розвитку міст в Україні: ідеологія і структура / Дробишевська Т. // Економіка України. – 2006. – №8. – С. 48-52.
61. Дудар І.Н. Проблеми містобудування м.Вінниці / Дудар І.Н., Смоляк О.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2006. – №23. – С. 89-93.
62. Дюжев С.А. Процесо-середовищні поняття міста як теоретична та методологічна база удосконалення управління розселенням / Дюжев С.А. // Регіональна економіка. – 2003. – №4. – С. 177-183.
63. Дьомін М.М. Актуальні проблеми законодавчого забезпечення містобудування і землекористування в Україні / Дьомін М.М., Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №17. – С. 85-96.
64. Дьомін М.М. Актуальні проблеми містобудування за межами першого десятиліття незалежності України / Дьомін М.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2001. – №9. – С. 6-14.
65. Европейская перспектива пространственного развития (к сбалансированному и устойчивому развитию территории ЕС) [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http:// www.prometa.ru/kpr/flames/guade/tsdp.htm.
66. Егоренко Т.В. Управление развитием территории: [монография] / Егоренко Т.В. – Донецк: НАН Украины. Институт экономики промышленности, 2002. – 192 с.
67. Економіка нерухомості: навчальний посібник / [А.М. Асаул, В.І. Павлов, І.І. Пилипенко та ін.]. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2004. – 350 с.
68. Економіка нерухомості: підручник / [М.Асаул, І.А.Брижань, В.Я.Чевганова]. – К.: “Лібра”, 2004. – 304 с.
69. Економічна енциклопедія: У трьох томах / [редкол.: Мочерний С.В (відпов.ред.) та ін.]. Т.1. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864 с.
70. Економічна енциклопедія: У трьох томах / [редкол.: Мочерний С.В (відпов.ред.) та ін.]. Т.2. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. – 848 с.
71. Житловий фонд Волинської області: статистичний збірник. – Луцьк: Головне управління статистики у Волинській області, 2007. – 40 с.
72. Житловий фонд України у 2006 р.: Статистичний бюлетень. – К.: Державний комітет статистики України, 2007. – 308 с.
73. Жовнірчик Я. Міська політика і вдосконалення механізму розвитку міст / Жовнірчик Я. // Управління сучасним містом. – 2004. – №13. – С. 210-219.
74. Завада О. Житлово-комунальне господарство: проблеми галузі з точки зору антимонопольного законодавства / Завада О. // Економіка України. – 2000. – №10. – С. 4-13.
75. Закон України „Про архітектурну діяльність” // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – №31. – С. 246.
76. Закон України „Про відходи” // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – №125. – С. 68.
77. Закон України „Про Генеральну схему планування території України” // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – №30. – С. 204.
78. Закон України „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – №25. – С. 195.
79. Закон України „Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – №4004-ХІІ. – С.19. (Із змінами, внесеними згідно із Законом №3037-ІІІ від 7.02.2002, С. 46).
80. Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні” // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – №24. – С.170 (із змінами).
81. Закон України „Про місцеві державні адміністрації” // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – №586-XIV. – С. 85 (із змінами).
82. Закон України „Про основи містобудування” // Відомості Верховної Ради України. – №38.
83. Закон України „Про охорону навколишнього природного середовища” від 28.11.02. №254-ІV // Урядовий кур’єр. – 2003. – №18. – С.13.
84. Закон України „Про питну воду і питне водопостачання” // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – №85. – С. 165.
85. Закон України „Про планування і забудову територій” // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – №31. – С. 250.
86. Закон України „Про реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги” // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №143. – С. 204.
87. Земельний кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – №3-4. – С. 27) (Із змінами, внесеними згідно із Законом №2905-ІІІ (2905-14) від 20.12.2001).
88. Зосимов Г.И. Пространственная организация города / Зосимов Г.И. – М.: Стройиздат, 1984. – 152 с.
89. Зубков Г.Н. Применение моделей и методов структурного анализа систем в градостроительстве / Зубков Г.Н. – М.: Стройиздат, 1984. – 152 с.
90. Ивахненко А.Г. Долгосрочное прогнозирование и управление сложными системами / Ивахненко А.Г. – К.: Техніка, 1975. – 311 с.
91. Інвестиції та будівельна діяльність в Україні у 1995-2004 рр.: [cтатистичний збірник]. – К.: Державний комітет статистики України, 2005. – 240 с.
92. Іносова Т.Ю. Менеджмент у містобудуванні: [конспект лекцій] / Іносова Т.Ю. – К.: КНУБА, 2004. – 52 с.
93. Кабакова С.И. Градостроительная оценка территории городов / Кабакова С.И. – М.: Стройиздат, 1973. – 152 с.
94. Каспин В.И. Проблемы управления крупным городом / Каспин В.И. – М.: Экономика, 1989. – 124 с.
95. Кахнич П.Ф. Землеустрій, як засіб формування землекористувань / Кахнич П.Ф., Корнілов Л.В., Черняка П.Г. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №16. – С. 71-78.
96. Квартирний облік та кількість наданих квартир в Україні у 2006 р.: [cтатистичний бюлетень]. – К.: Державний комітет статистики України, 2007. – 100 с.
97. Климишин М.Д. Контроль у сфері державного управління земельними ресурсами / Климишин М.Д. // Державне управління: теорія і практика. – 2006. – №1. – С. 110-121.
98. Клюшниченко Є.Є. Економіка житлової забудови / Клюшниченко Є.Є. – К.: Будівельник, 1977. – 120 с.
99. Клюшниченко Є.Є. Економічні методи управління міським землекористуванням / Клюшниченко Є.Є. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2000. – №5. – С. 150-156.
100. Клюшниченко Є.Є. Нормативно-правове регулювання містобудівної діяльності / Клюшниченко Є.Є. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 125-132.
101. Клюшниченко Є.Є. Соціально-економічні основи планування та забудови міст / Клюшниченко Є.Є. – К.: Укрархбудінвест, 1999. – 348 с.
102. Клюшниченко Є.Є. Управління містом: [навч. посібник] / Клюшниченко Є.Є. – К.: КНУБА, 2003. – 260 с.
103. Клюшниченко Є.Є. Формування житлового середовища: [навч. посіб. для студ. ВНЗ] / Клюшниченко Є.Є. – К.: КНУБА, 2006. – 162 с.
104. Козіков А.В. Використання системного підходу при дослідженні структури кадастрових систем / Козіков А.В. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С.85-91.
105. Колотюк Н.А. Законодавче та нормативне забезпечення містобудівної діяльності в сфері оцінки нерухомості / Колотюк Н.А. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №14. – С.67-77.
106. Концепція сталого розвитку населених пунктів: схвалена Постановою Верховної Ради України від 24.01.1999 року // Офіційний вісник України. – 2000. – №1. – С. 6-29.
107. Кривицький А.Ф. Формування і розвиток територіально-виробничого комплексу міста. (За матеріалами м. Луцька): [монографія] / Кривицький А.Ф., Павлов В.І. – Луцьк: Надстир’я, 1997. – 126 с.
108. Кривов’язюк І.В. Використання економіко-математичних методів в містобудуванні для розв’язання соціально-економічних проблем / Кривов’язюк І.В., Смолярчук Н.Ю., Балик Т.В. та ін. // Соціально-економічні перспективи розвитку України: міжнар. наук.-практ. конф., 14 черв. 2006 р.: матеріали доповідей. – Дніпропетровськ. – 2006. – Т.2. – С.90-92.
109. Кривов’язюк І.В. Економіко-фінансовий механізм управління територіальним розвитком регіону / Кривов’язюк І.В., Балик Т.В. // Стратегія регіонального розвитку: формування та механізми реалізації: міжнар. наук.-практ. конф., 31 жовт. 2007 р.: матеріали конф. В 2 т. – Одеса. – Т. 2. – 2007. – С.135-137.
110. Кривов’язюк І.В. Напрями вдосконалення управління землекористуванням в містах / Кривов’язюк І.В., Балик Т.В. // Регіональна бізнес-економіка та управління. – 2008. – №1(17). – С. 106-110.
111. Кривов’язюк І.В. Організаційно-економічне обґрунтування розвитку благоустрою міських територій / Кривов’язюк І.В., Балик Т.В. // Економічні науки. Серія “Регіональна економіка”: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.].– Луцьк, 2005. – Вип. 2 (5). – С. 102-110.
112. Кривов’язюк І.В. Організаційно-економічні механізми розвитку містобудування (за матеріалами міста Луцька): [монографія] / Кривов’язюк І.В., Балик Т.В. – Луцьк: Надстир’я, 2005. – 148 с.
113. Кривов’язюк І.В. Проблеми управління розвитком міста в умовах трансформації економіки / Кривов’язюк І.В., Балик Т.В. // Вісник Львівської комерційної академії. Серія економічна. – 2005. – Вип.18, [ч. 2]. – С. 131-135.
114. Кривов’язюк І.В. Регіональні перетворення в процесі містобудівного моделювання / Кривов’язюк І.В. // Економічні науки. Серія “Регіональна економіка”: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.].– Луцьк, 2006. – Вип.3 (9), [ч.1]. – С. 192-206.
115. Кривов’язюк І.В. Схематизація та моделювання процесів житлового інвестування й іпотечного кредитування / Кривов’язюк І.В. // Реформування фінансово-кредитної системи і стимулювання економічного зростання: міжнар. наук.-практ. конф.: тези доповідей. – Луцьк: Ред.-видав. відділ ВДУ ім.Лесі Українки “Вежа”, 2004.
116. Кривов’язюк І.В. Теоретичні основи формування організаційно-економічних механізмів сфери містобудування / Кривов’язюк І.В., Балик Т.В. // Економічні науки. Серія “Регіональна економіка”: [зб. наук. праць ЛДТУ / відп. ред. Герасимчук З.В.].– Луцьк, 2004. – В.1 (4). – С. 77-91.
117. Кривов’язюк І.В. Фінансово-економічні механізми розвитку житлового будівництва в регіоні (За матеріалами Волинської області): [монографія] / Кривов’язюк І.В., Заблоцька І.Л. – Луцьк: Надстир’я, 2006. – 144 с.
118. Ксеневич М.Я. Містобудівні основи сталого розвитку міста Києва / Ксеневич М.Я. – К.: Головне управління містобудування та архітектури м. Києва, Українська академія архітектури, Державний науково-дослідний і проектний інститут містобудування, інститут Урбаністики у м. Києві; 2002. – 170 с.
119. Ксеневич М.Я. Просторова організація і сталий розвиток міст-центрів агломерації (моделювання, нормування та методика на прикладі Донецька-Макіївки) / Ксеневич М.Я. – К.: НДІ містобудування, 2001. – 160 с.
120. Куць Є.С. Урбанізовані території. Методологія та практика планування і управління / Куць Є.С., Куць С.В. – Науково-дослідний і проектний інститут містобудування Держбуду України. – Мелітополь, 2003. – 254 с.
121. Куць С.В. Інтерактивна система управління містобудівними процесами / Куць Є.С., Куць С.В. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 23-32.
122. Левіт Л.Г. Системне планування і управління введенням в експлуатацію житлових будинків / Левіт Л.Г. – К.: Міжгалузевий інститут управління МОіНУ, 2002. – 60 с.
123. Лесечко М. Управлінські аспекти містобудування / Лесечко М. // Проблеми містобудування Західної України: міжнар. конфер.: тези доповідей. – Львів, 1994. – С. 46-49.
124. Лізунова А.П. Виникнення та розвиток кадастрово-реєстраційних систем у Європі / Лізунова А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. - №17. – С. 143-148.
125. Лізунова А.П. Головні аспекти створення кадастрово-реєстраційних систем / Лізунова А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №21. – С. 205-209.
126. Лісниченко С.В. Загальні принципи розрахунку якості житлового середовища / Лісниченко С.В. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С. 101-107.
127. Ляшенко А.А. Аналіз розвитку кадастрових систем та систем обробки даних / Ляшенко А.А. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С. 122-132.
128. Макуха В. Економіка міст: Україна і світовий досвід / Макуха В. – К.: Основи, 1997. – 145 с.
129. Макухін В.Ф. Планування та забудова житлових новоутворень / Макухін В.Ф., Нечаєва Т.С.. – К.: Будівельник, 1979. – 112 с.
130. Мамедов А.М. Адекватність балансової моделі і об’єкта управління – процесу землекористування в місті / Мамедов А.М., Осітнянко А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 1999. – №3. – С. 156-159.
131. Мамедов А.М. Аналіз чутливості стратегій управління розвитком міста / Мамедов А.М., Осітнянко А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 1999. – №3. – С. 160-167.
132. Мамедов А.М. Використання моделі “витрати-випуск” для прогнозування чисельності структури міста / Мамедов А.М., Осітнянко А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №14. – С. 90-114.
133. Мамедов А.М. Методологія управління територіальним розвитком міста / Мамедов А.М., Осітнянко А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №17. – С. 178-183.
134. Мамедов А.М. Структурний аналіз містобудівних систем / Мамедов А.М., Осітнянко А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2000. – №5. – С. 157-160.
135. Манцевич Ю. Зміни у системі фінансування містобудівної документації та їх наслідки / Манцевич Ю. // Досвід та перспективи розвитку міст України. – [Вип. 4]. – К.: Діпромісто, 2003.
136. Манцевич Ю. Проблеми регулювання розвитку територій засобами містобудування в нових соціально-економічних умовах / Манцевич Ю., Степаненко А. // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С. 99-107.
137. Методи передпроектного аналізу в містобудуванні: [навч. посіб. / упоряд. М.М. Кушніренко]. – К.: ІЗМН, 1996. – 164 с.
138. Методичний посібник з розробки та впровадження правил використання та забудови території міст / [В. Гусаков, Ю. Білоконь, В. Нудельман, О. Вашкулат]. – К.: Діпромісто, 1998. – 75 с.
139. Мінаєв Ю.Н. М’які виміри обчислення в проектному менеджменті об’єктів містобудування та їхні тензорні моделі / Мінаєв Ю.Н., Філімонова О.Ю. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №17. – С. 166-267.
140. Мольчак Я.О. Луцьк: сучасний екологічний стан та проблеми / Мольчак Я.О., Фесюк В.О., Картава О.Ф. – Луцьк: РВВ ЛДТУ, 2003. – 488 с.
141. Нудельман В. Розробка Стратегії розвитку територіальної громади: загальні засади методики / Нудельман В., Санжаровький І. – К.: “Дата Банк України”, 2002. – 226 с.
142. Нудельман В.І. Планувальна організація території // Містобудування. Довідник проектувальника / за заг. ред. Т.Ф.Панченко. – К.: Укрархбудінформ, 2001. – С. 9-12.
143. Нудельман В.І. Проблеми єдиної методики прогнозування розвитку міст / Нудельман В.І. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №16. – С. 145-154.
144. Організаційно-економічний механізм розвитку регіону: трансформаційні процеси та їх інституційне забезпечення: [монографія] / кол. авт.; за ред. А.Ф. Мельник. – Тернопіль: Економічна думка, 2003. – 608 с.
145. Осітнянко А.П. Планування розвитку міста: [монографія] / Осітнянко А.П. – К.: КНУБА, 2001. – 460 с.
146. Осітнянко А.П. Раціональне землекористування як засіб управління містом / Осітнянко А.П. // Проблеми управління сучасним містом. – К. – 1995. – С. 167-169.
147. Осітнянко А.П. Управління територіальним розвитком міст / Осітнянко А.П. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №15. – С. 186-191.
148. Павліха Н.В. Концептуальні засади просторового облаштування територій у контексті забезпечення їх сталого розвитку / Павліха Н.В. // Регіональна економіка. – 2004. – №4. – С. 95-105.
149. Павлов В.І. Регулювання земельних відносин в умовах становлення ринку нерухомості в Україні / Павлов В.І. // Регіональна економіка. – 2004. – №3. – С. 53-60.
150. Павлов В.І. Розвиток житлового будівництва як передумова формування первинного ринку нерухомості / Павлов В.І., Кривов’язюк І.В. // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: [зб.наук.праць ЛДТУ]. – Луцьк: “Надстир’я”, 2003. – Вип. ІХ.
151. Панухник О.В. Шляхи удосконалення управлінської діяльності у сфері містобудування на рівні адміністративного району / Панухник О.В. // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №3. – С. 116-121.
152. Панченко І. Орендна плата за міську землю: економічна природа, способи розрахунку / Панченко І. // Економіка України. – 2004. – №9. – С. 36-45.
153. Петраковська О.С. Ефективність використання земельних ресурсів в населених пунктах / Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С. 158-165.
154. Петраковська О.С. Землекористування, як взаємодія суб’єкту, об’єкту та діяльності / Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №14. – С. 128-137.
155. Петраковська О.С. Класифікація земель населених пунктів при формуванні земельного та містобудівного кадастрів / Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №16. – С. 173-179.
156. Петраковська О.С. Методи управління земельними ресурсами / Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 261-267.
157. Петраковська О.С. Планувальні та ринкові механізми управління землекористуванням в населених пунктах / Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2003. – №15. – С. 197-204.
158. Петраковська О.С. Проблеми містобудівного кадастру / Петраковська О.С., Тацій Ю.О. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 1999. – №3. – С. 153-155.
159. Петраковська О.С. Територіальне планування в процесі становлення ринкової економіки в Україні - Петраковська О.С. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2001. – №8. – С. 146-160.
160. Плешкановська А.М. Аналіз практики економіко-планувального районування на прикладі значного міста / Плешкановська А.М., Стеценко О.Ю. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 276-279.
161. Плешкановська А.М. Критерії оцінки раціональної організації міського плану / Плешкановська А.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2001. – №8. – С. 161-167.
162. Плешкановська А.М. На шляху до сталого розвитку населених пунктів / Плешкановська А.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2001. – №9. – С. 186-206.
163. Плешкановська А.М. Проблеми управління ресурсоспоживанням на сучасному етапі розвитку міст / Плешкановська А.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 276-279.
164. Плешкановська А.М. Сучасні тенденції функціонального використання міських територій / Плешкановська А.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2000. – №6. – С. 145-153.
165. Плешкановська А.М. Функціонально-планувальна оптимізація використання міських територій: [монографія] / Плешкановська А.М. – К.: Ін-т Урбаністики, 2005. – 191 с.
166. Попов Ю.С. Системный анализ и проблемы развития городов / Попов Ю.С., Посохин М.В., Гутнов А.Э. – М.: Наука, 1983. – 512 с.
167. Порядок денний на ХХІ століття (Agenda-21) / [переклад з англ.: ВГО “Україна”]. – К.: Інтелсфера, 2000. – 360 с.
168. Посацький Б.С. Основи урбаністики: навч. посіб.: в 2 ч / Посацький Б.С. – Ч. ІІ: Розпланування та забудова міст. – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2001. – 244 с.
169. Постанова Верховної Ради України „Про Концепцію державної житлової політики” від 30.08.95 №254/95. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua/laws/pravo/.
170. Постанова Верховної Ради України „Про Концепцію сталого розвитку населених пунктів” від 24.12.1999, №1359-ХІV. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua/laws/pravo/.
171. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації” від 20.10.2000, №1577. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua/laws/pravo/.
172. Постанова Кабінету Міністрів України „Про містобудівний кадастр населених пунктів” від 25.03.1993, №224. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua/laws/pravo/.
173. Проблеми земельного кадастру та застосування його даних в умовах ринкової економіки / Під ред. Д.І. Гнатовича. – Львів: ЛДАУ, 1996.
174. Ринок нерухомості навчальний посібник / [А.М. Асаул, В.І. Павлов, І.І. Пилипенко та ін.]. – К.: Кондор, 2006. – 336 с.
175. Рожманов В. Формування земельних відносин в інвестиційному процесі / Рожманов В. // Економіст. – 2005. – №5. – С. 70-72.
176. Розробка та реалізація стратегій розвитку територіальних громад: вітчизняний досвід / [С. Максименко, В. Нудельман, І. Санжаровський та ін.]. – К.: “Дата Банк України”, 2003. – 262 с.
177. Руководящие принципы управления земельными ресурсами. – ООН, Нью-Йорк и Женева, 1996.
178. Система містобудівної документації. Порядок створення і ведення містобудівних кадастрів населених пунктів. ДБН Б.1-1-93. – К.: Мінбудархітектура України, 1994.
179. Словник української мови. Т. IV. – К.: Наукова думка, 1973. – 840 с.
180. Стан будівель та споруд незавершеного будівництва на 01.01.07 р.: Статистичний бюлетень. – К.: Державний комітет статистики України, 2007. – 44 с.
181. Статистичний збірник “Регіони України”. Ч.ІІ / за ред. Осауленка О.Г. – К.: Державний комітет статистики України, 2007. – 810 с.
182. Статистичний щорічник Луцьк 2006. – Луцьк: Головне управління статистики у Волинській області, 2007. – 170 с.
183. Статистичний щорічник України за 2006 рік / за ред. Осауленка О.Г. – К.: Державний комітет статистики України, 2007. – 552 с.
184. Степаненко А.В. Социально-экономическое развитие городов: проблемы комплексности и сбалансированности / Степаненко А.В. – К.: Наукова думка, 1998. – 254 с.
185. Строкань Т. Територіальна організація житлово-комунального господарства і сучасні проблеми її розвитку / Строкань Т. // Економіст. – 2001. – №10. – С. 68-71.
186. Ступень М.Г. Містобудівний кадастр: [навч. посіб.] / Ступень М.Г., Добрянський І.М., Михула О.Я. – Львів: ЛДАУ, 2003. – 224 с.
187. Тацій Ю.О. Інформаційне забезпечення розвитку міських територій / Тацій Ю.О. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С. 216-221.
188. Тацій Ю.О. Інформаційне забезпечення, як головне джерело якісного розвитку міста / Тацій Ю.О. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №190. – С. 238-2422.
189. Тимохин В.А. Территориальный рост и планировочное развитие города / Тимохин В.А. – К.: Будівельник, 1989. – 104 с.
190. Тимохін В.О. Самоорганізація і гармонічний розвиток містобудівних систем / Тимохін В.О. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №20. – С. 124-129.
191. Тимчук Н.Ф. Город и район. Регулирование комплексного развития / Тимчук Н.Ф. – М.: Экономика, 1980. – 138 с.
192. Тімохін В.О. Основи містобудування: [навч. посіб.] / Тімохін В.О. – К.: ІЗМН, 1996. – 216 с.
193. Ткачев А.А. Эффективность градостроительного проектирования / Ткачев А.А., Черепанов Ю.Г. – К.: Будівельник, 1982. – 80 с.
194. Тодаро М.П. Экономическое развитие: учеб. / Тодаро М.П.; [пер. с англ. под ред. С.М. Яковлєва, А.З. Зевина]. – М.: Эконом. Факультет МГУ, ЮНИТИ, 1997. – 671 с.
195. Третяк А.М. Управління земельними ресурсами та реєстрація землі в Україні / Третяк А.М. – К.: 1998. – 224 с.
196. Указ Президента “Про пріоритетні завдання у сфері містобудування” від 13 травня 1997р. №422/97. – Режим доступу: http:// www.rada.gov.ua/laws /pravo/new/cgi-bin/show.cgi/
197. Указ Президента України „Про реорганізацію Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України” від 16.03.2002, №259/2002. – Режим доступу: http: // www.rada.gov.ua/laws/pravo/.
198. Федоренко В.Г. Будівництво та інвестиції в Україні / Федоренко В.Г., Бондаренко Є.В. – Київський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. – К. : Знання, 1998. – 173 с.
199. Федоренко В.Г. Інвестознавство: [підруч.] / Федоренко В.Г., Гойко А.Ф. – К.: МАУП, 2000. – 408 с.
200. Фільваров Г. Проблеми інвестиційного забезпечення реалізації містобудівних програм в умовах переходу до ринкових відносин / Фільваров Г. // Проблеми містобудування Західної України. – Львів. – 1994. – С. 27-29.
201. Фільваров Г.Й. Проблеми сталого розвитку населених пунктів України / Фільваров Г.Й., Нечаєва Т.С., Плешкановська А.М. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2001. – №9. – С. 305-318.
202. Фомін І.О. Основи теорії містобудування: [підруч.] / Фомін І.О. – К.: Наукова думка, 1997. – 191 с.
203. Форрестер Дж. Динамика развития города: [пер. с англ.] / Форрестер Дж. – М.: Прогресс, 1974. – 278 с.
204. Холл П. Городское и региональное планирование: [пер. с англ.] / Холл П. – М.: Стройиздат, 1993. – 205 с.
205. Чекман М. Стратегія розвитку обласного центру / Чекман М. // Економіст. –2000. – №1. – С. 21-23.
206. Челомбітько Р.В. Застосування геоінформаційних технологій при розробці проектів землеустрою в населених пунктах / Челомбітько Р.В. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2004. – №18. – С. 254-263.
207. Шевчук Л.Т. Концепція розвитку українського міста в ХХІ столітті: деякі теоретичні аспекти / Шевчук Л.Т., Шульц С.Л. // Україна в ХХІ столітті: концепції та моделі економічного розвитку: міжнар. конгрес економістів, Львів, 22-26 травня 2000 р./ відп. ред. М.І. Долішній: матеріали доповідей. – Львів: НАН України, Інститут регіональних досліджень, 2000. – С.74.
208. Шляхи підвищення ефективності управління земельними ресурсами міст України. – К.: ІРЦ “Реформування земельних відносин в Україні”, 2005. – 336 с.
209. Экономические обоснования проектных решений в области градостроительства в странах-членах СЭВ / А.В. Кочетков, Л.Я. Геруберг и др. – М.: Стройиздат, 1984. – 125 с.
210. Юр’єва Т.П. Проблеми житлово-комунального господарства та напрямки їх вирішення / Юр’єва Т.П. // Регіональна економіка. – 2003. – №1. – С. 96-101.
211. Юридичний довідник забудовника. Т.1. Нормативно-правові акти, що регулюють відносини у сфері містобудування та архітектури станом на 01.06.2002 р. / за ред. Лєбєдєва С.А., Бабаєва В.М. – Х.: АП „Блок”, 2002. – 768 с.
212. Ягодка А.Г. Соціальна інфраструктура і політика: [навч. метод. посібник для самост. вивч. Дисципліни] / Ягодка А.Г. – К.: КНЕУ, 2000. – 232 с.
213. Яргина З. Н. Градостроительный аналіз / Яргина З. Н. – М.: Стройиздат, 1984. – 184 с.
214. Ярмоленко В. Капіталізація землі в Україні: на благо чи на шкоду / Ярмоленко В. // Економіка України. – 2004. – №9. – С. 71-79.
215. Яценко В.О. Особливості законодавчої та нормативної бази в розробці та погодженні проектної документації / Яценко В.О. // Містобудування та територіальне планування. – К.: КНУБА, 2005. – №21. – С. 123-141.
216. Barry B. Strategic Planning Workbook for Nonprofit Organizations / Barry B. – San Francisko: Jossey-Bass, 1995. – 172 p.
217. Mintzberg H. The Rise and Fall of Strategic Planning / Mintzberg H. – Toronto: Maxwell Macmillan Canada, 1994. – 79 p.
218. Smiley M. Strategic Planning for Nonprofit Organization / Smiley M. – Washington. (DC) National Trust for Historic Preservation, 1998. – 79 p.
219. Tatiana Baіyk. Wpіyw zatrudnienia mieszkaсcуw na rozwуj budownictwa miejskiego na Ukrainie / T.Baіyk, [w:] Zarz№dzanie zasobami pracy w wybranych obszarach gospodarki na terenie Euroregionu Niemen, pod red. Zbigniewa Piotrowskiego, Wyџsza Szkoіa Zarz№dzanie i Przedsiebiorczoњci im. Bogdana Jaсskiego w Јomџy, Јomџa 2007, s.291-301.
220. Urban Economic Development and regeneration. A publication of Eurocities, Economic Development and Regeneration Committee. – Brussels, 1994. – Vol. II.– 120 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.