У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ БРЕНД-ПІДХОДУ
Количество страниц 198
ВУЗ ДОНЕЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
Год сдачи 2008
Содержание Вступ…………………………………………………………………….……...
Розділ 1. Гносеологія і тенденції розвитку маркетингової стратегії підприємства: роль бренду………………………………………………….
1.1. Теоретико-методологічні засади та зміст маркетингової стратегії підприємства ……………………………………………..…………….…..….
1.2. Вплив бренду на трансформацію змісту маркетингової стратегії підприємства …………………………………………………………….…….
1.3. Особливості формування маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу ……………………………………………..………......
Висновки за розділом 1………………………………………….…………..
Розділ 2. Методологічні основи оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу………………………….
2.1. Науково-методичний досвід оцінки ефективності маркетингової стратегії …………...……………………..……………….………………........
2.2. Обгрунтування критеріїв оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу …………………...……….
2.3. Методи соціометричної оцінки торговельних марок ….....……………
Висновки за розділом 2…………………………………………….………….
Розділ 3. Використання бренд-підходу до оцінки ефективності маркетингових стратегій підприємств харчової промисловості ……...
3.1. Дослідження факторів, які впливають на ефективність маркетингової стратегії ……….………………………………………………
3.2. Оцінка ефективності наступальних маркетингових стратегій (на прикладі пивних брендів)………….………………..…………………..….…
3.3 Соціометрична оцінка брендів кондитерських компаній……………….
Висновки за розділом 3……………………………………………………….
Висновки……………………………………………………………………....
Список використаних джерел………………………………………………...
Додаток А ………..…………………………………………………………….
Додаток Б ………..…………………………………………………………….
Додаток В ………..…………………………………………………………….
Додаток Г………..…………………………………………………………….
Додаток Д ………..…………………………………………………………….
ВСТУП

Актуальність теми. Розвиток ринкової економіки в Україні обумовив стрімке зростання динамізму і диференціації ринку. З'являються нові запити споживачів, нові ринки, нова продукція. Маркетингова стратегія, безумовно, повинна реагувати на ці зміни. Конкурентоспроможність підприємств і їхній стійкий розвиток багато в чому обумовлені ефективністю обраної ними маркетингової стратегії. Маркетингова стратегія визначає, на яких ринках працювати, з яким споживачем, товарну, цінову і комунікативну політику. Маркетингова стратегія являє собою найважливішу функціональну частину загальної стратегії підприємства та виконує направляючу та інтегруючу роль у комплексних зусиллях підприємства на ринку.
Проблемам формування маркетингової стратегії підприємства присвячено праці таких відомих зарубіжних та вітчизняних вчених як Ф. Котлер [103], Дж. Траут [184], Д. Аакер [3], І. Ансофф [9], М. Портер [154], Н. Куденко [110], Г. Ассель [12], І. Брітченко [30, 193], Ж-Ж. Ламбен [117], Г. Мак-Дональд [119], Р. Уінслі [185], Р. Фатхутдинов [187], А. Вайсман [33], О. Герман [44], А. Григор [47], Дж. Дей [49], А. Длігач [64], О. Долматов [70], О. Кендюхов [93], Дж. О’Шоннесі [144], В. Коршунов [102], В. Кучер [114], В. Ортинська [140].
В той же час у науковій літературі недостатньо уваги приділено питанням оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства, хоча саме критерії оцінки ефективності лежать в основі розробки і реалізації маркетингової стратегії. Ефективність маркетингової стратегії виступає як необхідна умова її формування та коректування. В роботах як українських [5, 17, 38, 44, 47, 66, 70, 102, 110, 114, 193], так і ряду зарубіжних дослідників [3, 9, 103, 105, 117, 154, 184, 185, 187] слід відзначити наявне недооцінювання ролі бренду у визначенні сутності і змісту маркетингової стратегії. Як правило, переважає класична позиція, згідно з якою підприємство задовольняє потреби споживача за допомогою виробництва і продажу товару, відповідно, товар розглядається як центральний елемент маркетингової стратегії. Але в умовах інтенсивного зростання кількості товарів-замінників на більшості ринків усе більше значення у формуванні і реалізації маркетингової стратегії підприємства відіграє бренд. Він виступає одночасно як засіб ідентифікації, комунікації і, у випадку формування кола прихильників, як засіб створення додаткової вартості – марочний капітал.
У наш час на більшості ринків боротьба за споживача розгортається не між окремими товарами, а між брендами. Тому дослідження ролі бренду у формуванні маркетингової стратегії підприємства та, відповідно, обґрунтування критеріїв та розробка методів оцінки ефективності маркетингової стратегії на основі бренд-підходу є важливою, актуальною, науково-практичною задачею, вирішення якої пов'язано з такими найважливішими проблемами, як підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, забезпечення росту економічної ефективності їхнього функціонування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження виконувалось в межах тем, передбачених планами науково-дослідних робіт Донецького університету економіки та права:
“Науково-методичне забезпечення управління інтелектуальним капіталом підприємства” (2005-2008рр., номер держреєстрації 0102U004296). Автором в рамках досліджень з марочного капіталу обґрунтовано сутність та розкрито зміст маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу, запропоновано алгоритм її формування, розроблено методи соціометричної оцінки торговельних марок;
“Стратегічне управління сталим розвитком соціально-економічних систем регіону” (2005-2010рр., номер держреєстрації 0102U011122). Автором розроблено методику оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу з використанням принципів бенчмаркингу;
та Інституту економіки промисловості НАН України:
“Моделювання процесів антикризового управління виробничо-економічними об’єктами” (2003-2005рр., номер держреєстрації 0103U007372). Автором узагальнено теоретичний досвід та обґрунтовано критерії оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства.
Мета і задачі дослідження.
Мета дисертації полягає у розв’язанні методологічних проблем оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу.
Для досягнення цієї мети було вирішено такі задачі:
розкрито вплив бренду на трансформацію змісту маркетингової стратегії підприємства;
визначено сутність та зміст маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу;
проаналізовано фактори, які впливають на ефективність маркетингової стратегії;
виявлено основні недоліки та переваги наявних методів оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства;
обґрунтовано критеріальні показники та розроблено метод оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу;
запропоновано методи соціометричної оцінки торговельних марок.
Об’єктом дослідження є особливості формування маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу.
Предметом дослідження є теоретичні основи та прикладні аспекти оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства.
Методи дослідження.
Методологічну основу дослідження склали фундаментальні основи концепції маркетингу, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених із проблем формування та оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства, брендингу, управління конкурентними перевагами підприємства. У процесі досліджень застосовувались: принцип системності загального зв’язку та розвитку, який дозволив розкрити сутність маркетингової стратегії підприємства, принцип аксіологічності – за допомогою якого визначено роль бренду в трансформації змісту маркетингової стратегії та обгрунтовано критеріальні показники оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу; принцип функціональності – на основі якого обгрунтовано зміни в функціональних складових маркетингової стратегії підприємства під впливом бренду.
При проведенні дослідження були використані:
- комплексно-цільовий підхід і системний аналіз – для дослідження сутності та змісту маркетингової стратегії підприємства, формування методів оцінки ефективності маркетингової стратегії;
- ситуаційний підхід – для аналізу факторів, які впливають на ефективність маркетингової стратегії підприємства;
- логічний і економічний аналіз – для обґрунтування критеріїв оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу;
- соціологічні методи – для розробки методики соціометричної оцінки торговельних марок.
Інформаційну базу дослідження склали: правові і нормативні акти Верховної ради України і Кабінету міністрів України, офіційні матеріали Державного комітету статистики України, дані публікацій вітчизняних та зарубіжних вчених, первинні дані про результати господарської діяльності підприємств, матеріали особистих досліджень автора.
Наукова новизна одержаних результатів. Результати наукового дослідження в сукупності вирішують важливу наукову проблему розробки системи критеріальних показників та методів оцінки ефективності маркетингової стратегії на основі бренд-підходу.
Найбільш суттєвими результатами, які визначають наукову новизну дисертації, є такі:
вперше:
розкрито вплив бренду на трансформацію сутності та змісту маркетингової стратегії підприємства, на основі чого визначено, що маркетингова стратегія, з позиції бренд-підходу, є довгостроковою програмою маркетингової діяльності фірми щодо розвитку своїх брендів на цільових ринках для досягнення стратегічних маркетингових цілей, яка визначає принципові рішення зі створення стійких конкурентних переваг і розширення брендів. В цьому новому розумінні цільового змісту маркетингової стратегії товар стає інструментом продажу бренду;
на основі інтеграції бенчмаркингу з бренд-підходом розроблено систему критеріальних показників оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства, практичне використання якої дозволяє зробити комплексну всеобічну оцінку ефективності маркетингової стратегії підприємства щодо розвитку своїх брендів;
розроблено методичний підхід до оцінки соціометричного статусу торговельної марки, який надає можливість оцінити якісні характеристики ефективності маркетингової стратегії відносно тієї або іншої торговельної марки та методику визначення сили торговельної марки на основі оцінки вагомості її атрибутів, яка дозволяє виявити чинники, що впливають на вибір споживачем тієї чи іншої торговельної марки, розкриває сильні та слабкі сторони бренду;
удосконалено:
алгоритм формування маркетингової стратегії на основі бренд-підходу, який містить у собі такі етапи як аналіз маркетингового середовища та внутрішніх можливостей підприємства; вибір базових ринків; визначення факторів для порівняння власних брендів з брендами-конкурентами та факторів, які впливають на споживацький вибір торгової марки; визначення конкурентних переваг власних брендів та визначення атрибутів власних брендів; порівняльний аналіз позицій брендів/ринків; розробка маркетингових стратегій на основі бренд-підходу та їх порівняльний аналіз; реалізація стратегій; оцінка ефективності стратегій. Цей алгоритм дозволяє обґрунтувати вибір та оцінити ефективність маркетингової стратегії підприємства;
дістали подальшого розвитку:
класифікація маркетингових стратегій. З позиції бренд-підходу за основним способом проникнення і дії фірми на ринку визначено п'ять маркетингових стратегій підприємства: моно-бренд для полі-ринку; моно-бренд для моно-ринку; полі-бренд для моно-ринку; полі-бренд для полі-ринку та суббренд для моно- або полі-ринку. Це створило наукову основу для систематизації маркетингової політики підприємства щодо власних брендів;
визначення факторів, які впливають на ефективність реалізації маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу, в результаті чого виявлено комплекс зовнішніх та внутрішніх факторів.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що основні положення, викладені в дисертації, доведені до рівня методичних розробок і практичних рекомендацій. Вони призначені для оцінки ефективності маркетингової стратегії та вдосконалення механізму формування маркетингової стратегії підприємства.
Методичні та практичні результати дисертації використані при оцінці маркетингової стратегії та вдосконаленні механізму формування маркетингової стратегії ЗАТ “Сармат” (довідка № 8-17/212 від 16.04.2007р.), ЗАТ “АВК” (довідка № 0108/135 від 20.05.2007р.), ВАТ “Полтавакондитер” (довідка № 251/1 від 7.03.2007р.), ЗАТ “Геркулес” (довідка № 671 від 23.03.2007р.), ТОВ “Преміум Брендз” (довідка № 18 від 01.03.2007р.).
Результати дисертаційного дослідження були впроваджені в навчальний процес у Донецькому університеті економіки та права (акт впровадження від 27.02.07р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаною науковою працею, в якій викладено авторський підхід до формування та оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства. Основні положення дисертаційної роботи, її висновки і рекомендації розроблені та обґрунтовані особисто автором. З наукових праць, виконаних у співавторстві, у дисертації використані лише ті ідеї та положення, які запропоновані особисто автором.
Апробація результатів дисертації. Наукові і практичні положення дисертаційної роботи доповідалися і обговорювалися на 14 конференціях, у тому числі 8 міжнародних та 6 всеукраїнських, серед яких: VIІ Міжнародна науково-практична конференція “Наука і освіта 2004” (м. Дніпропетровськ, 2004р.); IІ Міжнародна науково-практична конференція "Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю” (м. Черкаси, 2004р.); Міжнародна науково-практична конференція “Ефективні методи управління промисловим підприємством” (м. Донецьк, 2005р.); Шоста Міжнародна науково-практична конференції “Маркетинг в Україні”, (м. Київ, 2005 р.); VІ науково-практична конференція “Соціально-економічний розвиток України на початку XXI століття” (м. Полтава, 2006 р.); Міжнародна науково-практична конференція “Маркетинг XXI століття: інтеграція науки і бізнесу (м. Донецьк - м. Святогірськ, 2006р.).
Публікації. За темою дисертації опубліковано 22 наукові праці (з них 5 у співавторстві) загальним обсягом 6,95 друк. арк. (з яких автору особисто належить 5,75 друк. арк.), у тому числі: 8 статей у наукових фахових виданнях та 14 публікацій у матеріалах конференцій.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, списку використаних джерел з 232 найменувань і додатків. Основний текст викладено на 167 сторінках. Дисертація містить 23 таблиці та 8 рисунків.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено рішення важливої науково-практичної проблеми розробки критеріальних показників та методів оцінки ефективності маркетингової стратегії на основі бренд-підходу.
Результати виконаного дисертаційного дослідження дозволяють зробити висновки, основними з яких є
Найбільш суттєвими результатами, які визначають наукову новизну дисертації, є такі:
1. Доведено, що залучаючи й утримуючи споживачів, сильні бренди забезпечують сталий розвиток підприємства. Бренд забезпечує захищеність товару від атак конкурентів і зміцнює позиції щодо товарів-замінників; полегшує підприємству вивід на ринок нових продуктів, захоплення нових ринкових ніш; зміцнює довіру партнерів, полегшує доступ фірми до фінансових, інформаційних, людських та інших ресурсів; зменшує владу і вплив торгових посередників; дають підприємству додатковий час для реінжинірінгу; знижує чутливість споживачів до ціни.
2. Визначено, що маркетингова стратегія, з позиції бренд-підходу, є довгостроковою програмою маркетингової діяльності фірми щодо розвитку своїх брендів на цільових ринках для досягнення стратегічних маркетингових цілей, яка визначає принципові рішення зі створення стійких конкурентних переваг і розширення бренда. Розвиток бренду стає основою маркетингової стратегії. Бренд з погляду споживачя стає сутністю сучасної корпорації, фокусом маркетингової діяльності компанії, а маркетингова стратегія – засобом донесення цієї сутності до навколишнього світу. В цьому новому розумінні цільового змісту маркетингової стратегії товар стає інструментом продажу бренд.
3. Формування маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу припускає розробку комплексу заходів, направлених на збільшення сили бренду, оптимізацію розширення сімейства торгових марок підприємства, кінцевим висновком чого є максимізація прибутку, збільшення частки на освоєних ринках, захоплення нових ринків і збільшення загальних об'ємів продажів. З позиції бренд-підходу, за основним способом проникнення і дії фірми на ринок визначено п'ять маркетингових стратегій підприємства: моно-бренд для полі-ринку; моно-бренд для моно-ринку; полі-бренд для моно-ринку; полі-бренд для полі-ринку та суббренд для моно- або полі-ринку.
4. Запропоновано алгоритм формування маркетингової стратегії на основі бренд-підходу, який містить у собі наступні основні етапи: 1) аналіз маркетингового середовища та внутрішніх можливостей підприємства, 2) вибір базових ринків, 3) визначення показників для порівняння власних брендів з брендами-конкурентами та факторів, які впливають на споживацький вибір торгової марки, 4) визначення конкурентних переваг власних брендів та визначення атрибутів власних брендів, 5) порівняльний аналіз позицій брендів / ринків, 6) розробка маркетингових стратегій на основі бренд-підходу та їх порівняльний аналіз, 7) реалізація стратегій, 8) оцінка ефективності стратегій.
5. Виявлено переваги та недоліки існуючих методів оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства. До основних недоліків багатьох методик слід віднести ігнорування стратегічної важливості таких показників, як абсолютна і відносна доля ринку, стратегія, що оцінюється, виглядає ізольовано, поза межами реального ринкового середовища, що ставить під сумнів обґрунтованість і практичну значимість існуючих методичних рекомендацій. Доведено, що при оцінці ефективності маркетингової стратегії підприємства повинно бути враховано приріст його ринкової частки; динаміку зміни приросту ринкової частки підприємства необхідно розглядати у зіставленні з ростом самого ринку, тому що якщо темп росту ринкової частки підприємства випереджає темп росту самого ринку, це говорить про інтенсифікацію маркетингових зусиль, якщо ж ситуація виглядає зворотною, то підприємство втрачає свої ринкові позиції.
6. Розроблена нова методика оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства, яка містить такі критеріальні показники: ринкова частка підприємства, відносна ринкова частка підприємства, індекс росту місткості ринку, індекс росту ринкової частки підприємства, коефіцієнт інтенсивного росту ринкової частки підприємства, абсолютний приріст ринкової частки підприємства, коефіцієнт приросту ринкової частки підприємства в періоді, середній коефіцієнт приросту ринкової частки підприємства, середній темп приросту ринкової частки підприємства, середній коефіцієнт приросту місткості ринку, динамічний коефіцієнт інтенсивного росту ринкової частки підприємства, середній темп приросту місткості ринку, середній темп приросту ринкової частки найсильнішого конкурента, середній темп приросту прибутку підприємства, середній темп приросту прибутку найсильнішого конкурента, інтегральний показник оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства, в основу розрахунку якого закладено темпи приросту ринкової частки фірми у зіставленні з темпами приросту ринкової частки основного конкурента і темпами приросту ринку, а також приріст відносного прибутку. Даний підхід дозволяє оцінити ефективність маркетингової стратегії в динаміці.
7. В результаті аналізу існуючих підходів до оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства відносно своїх торгових марок, встановлено, що найважливішими кількісними критеріями при оцінці маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу є: ринкова частка торгової марки; темп приросту ринкової частки торгової марки; відносний темп приросту ринкової частки торгової марки (у порівнянні з брендом-найсильнишим конкурентом); темп приросту місткості ринку, на якому представлена марка; темп приросту доданої вартості торгової марки; відносний темп приросту доданої вартості торгової марки (у порівнянні з брендом-найсильнишим конкурентом). На основі інтеграції бенчмаркингу з бренд-підходом розроблено алгоритм оцінки ефектитвності маркетингової стратегії підприємства в прив'язці до торгової марки компанії, який дозволяє зробити комплексну всеобічну оцінку ефективності маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу.
8. Соціометричні характеристики торговельних марок поряд з кількісними показниками є найважливішими якісними критеріями оцінки брендів. У той же час зарубіжні методики, що сьогодні пропонуються, мають досить складний характер та проблемні у практичній реалізації. В роботі запропоновано два методи соціометричної оцінки торговельної марки: визначення соціометричного статусу торговельної марки та визначення сили торговельної марки на основі оцінки вагомості її атрибутів, які можуть бути використані індивідуально чи комбіновано, в залежності від цілей дослідження. Визначення сили торговельної марки на основі оцінки вагомості її атрибутів дозволяє виявити чинники, які впливають на вибір споживачем тієї чи іншої торговельної марки, розкриває сильні та слабкі сторони торговельної марки.
9. Визначено комплекс зовнішніх та внутрішніх факторів, що впливають на ефективність маркетингової стратегії підприємства на основі бренд-підходу. Зовнішні чинники впливають на маркетингову стратегію через визначення ринкових можливостей і тенденцій. Аналіз мотивації покупців показує, формування яких атрибутів бренду необхідне для успішної конкуренції. Аналіз брендів-конкурентів може здійснюватися завдяки аналізу думок покупців або шляхом об'єднання в групи зі схожими стратегіями, схожими атрибутами та іншими характеристиками. Аналіз брендів-конкурентів здійснюється за рядом показників, зважаючи на територію розповсюдження, показники зростання і прибутковості, імідж, сильні і слабкі сторони та ін. Ринкові тенденції впливають як на ефективність реалізації маркетингової стратегії, так і на інші ключові чинники. Також необхідно враховувати, що просування бренду на ринках, які швидко ростуть, пов'язане з численними ризиками. В сукупності внутрішніх факторів визначено три основні групи: внутрішньофірмові фактори, дійсні споживацькі характеристики бренду та фактори ринкової сили бренду.
10. Апробація запропонованих в роботі методик оцінки ефективності маркетингової стратегії на основі бренд-підходу та визначення соціометричного статусу торговельних марок показала їх комплексність та доцільність використання в умовах реального бізнесу. Методичні та практичні результати дисертації використані при оцінці маркетингової стратегії та вдосконаленні механізму формування маркетингової стратегії в ЗАТ “Сармат”, ЗАТ “АВК”, ВАТ “Полтавакондитер”, ЗАТ “Геркулес”, ТОВ “Преміум брендз”.






















Список використаних джерел

1. Аакер Д. А. Маркетинговые исследования. 7-е изд. – СПб.: Питер, 2004. – 848 с.
2. Аакер Д.А. Создание сильных брендов. – М.: Издат. дом Гребенникова, 2003. – 440 с.
3. Аакер Д.А. Стратегическое рыночное управление. 6-е изд. – СПб.: Питер, 2002. – 544 с.
4. Агужен Г.А. Стратегия предприятия в условиях развития рыночной экономики (на примере предприятий цветной металлургии): Дис. д-ра экон. наук: 08.02.03. / НАН України. Ін-т економіки пром-сті НАН України. – Донецк, 1996. – 402 с.
5. Азарян О.М. Маркетинг: підручник. – К.: НМЦВО МОіН України, НВФ „Студцентр”, 2003. – 399 с.
6. Азов Г.Л. Конкуренция: анализ, стратегия и практика. – М.: Центр экономики и маркетинга, 1996. – 208 с.
7. Амблер Т. Практический маркетинг. – СПб.: Питер, 1999. – 393 с.
8. Анн Х., Багиев Г.Л., Тарасевич В.М. Маркетинг: Учебник для вузов. – СПб.: Питер, 2005. – 736 с.
9. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия. – СПб.: Питер, 1999. – 416 с.
10. Ансофф И. Стратегическое управление: Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 519 с.
11. Анурин В., Муромкина И., Евтушенко Е. Маркетинговые исследования потребительского рынка. – СПб.: Питер, 2004. – 270 с.
12. Ассэль Г. Маркетинг: принципы и стратегия: Учеб. для вузов. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 804 с.
13. Ахматова А. РиRамида эффективных коммуникаций // Стратегии. – 2005. — № 4. – С. 28—31.
14. Байлер А. Магия бренда // Роль рекламы в создании сильных брендов. – М.: Изд. дом “Вильямс”, 2005. – С. 227-249.
15. Балабанова Л.В. Маркетинг: підручник. – К.: Знання-Прес, 2004. – 646 с.
16. Балабанова Л.В. та ін. SWOT-аналіз – основа формування маркетингових стратегій підприємства: Навч. посіб. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2001. – 180 с.
17. Балабанова Л.В., Балабаниц А.В. Маркетинговый аудит системы сбыта. – Донецк: ДонГУЭТ, 2003. – 189 с.
18. Балабанова Л.В., Германчук А.Н. Коммерческая деятельность: маркетинг и логистика. – Донецк: ДонГУЭТ, 2003. – 231 с.
19. Баранчеев В. Управление брендингом как составляющей инновационного развития организации // Маркетинг. – 2003. – № 1. – С. 46-63.
20. Бардина О. Маркетинг, основанный на ценностях: новая надежда? // Маркетинг и реклама. – 2006. — № 12. – С. 22—26.
21. Батра Р., Майерс Дж., Аакер Д. Рекламный менеджмент: Пер. с англ. – 5-е изд. – М.; СПб.; К.: Изд. дом “Вильямс”, 1999. – 784 с.
22. Безрукова Н.В. Торгові марки у зовнішньоекономічній стратегії підприємств: Автореф.дис...канд. економ. наук: 08.05.01 / Київський національний економічний університет. – К., 2004. – 21 с.
23. Белковский А. Н. Конкурентная стратегия и Россия (точка зрения Майкла Портера) // Маркетинг в России и за рубежом. – 2004. - № 5. – С. 3 – 6.
24. Белковский А.Н. Конкурентная стратегия современных компаний (точка зрения Майкла Портера) // Менеджмент в России и за рубежом. – 2004. – №4. – С. 3-8.
25. Белошпака В.А., Загорий Г.В. Стратегическое управление: принципы и международная практика. – К.: Абсолют-В, 1998. – 352 с.
26. Бест Р. Менеджмент, основанный на интересах рынка. – Прентис-Холл, - 1997. – 480 с.
27. Блайт Дж. Основы маркетинга: Пер. со 2-го англ. изд. – К.: Знання-Прес, 2003. – 493 с.
28. Близнюк С.В. Маркетинг в Україні: проблеми становлення та розвитку. – К.: Кондор, 2004. – 384 с.
29. Богомаз Н.В., Зозульов О.В. Метод інтегральної оцінки ставлення споживачів до торгової марки // Маркетинг в Україні. – 2002. — №6. – С. 30—33.
30. Бритченко И.Г., Белявцев М.И. Основы маркетингового управления (макромаркетинга). – Донецьк: ДонНУ, 2004р. – 453 с.
31. Будаєва О. Обгрунтування доцільності підвищення маркетингових витрат підприємства за критерієм операційного прибутку // Економіка України. – 2003. – № 11. – С. 34-39.
32. Будякова О. Концепція позиціонування брендів // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 2. – С. 30-32.
33. Вайсман А. Стратегия маркетинга: 10 шагов к успеху. Стратегия менеджмента: 5 факторов успеха. – М.: Экономика, 1995. – 334 с.
34. Ванэкен Б. Бренд—помощь / Перев. с англ. И. Малковой под ред. В. Домнина. – СПб.: Питер, 2005. – 336 с.
35. Василевский А. Бизнес должен нацеливаться на развитие бренда, а не строиться по принципу первичности производства // Бизнес. – 2005. – № 38. – С. 126-129.
36. Васильева Н. Своя игра // Бизнес. – 2006. – № 38. – С. 122-123.
37. Васильева М., Кадеин А. Бренд: сила личности – СПб.: Питер, 2003. – 208 с.
38. Вачевський М. Суть і принципи маркетингу в діяльності підприємства // Економіка України. – 2003. – № 7. – С. 34 – 39.
39. Виханский О.С. Стратегическое управление. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Экономист, 2003. – 296 с.
40. Войчак А.В. Камишніков Р.В. Конкурентні переваги: сутність та класифікація // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 2. – С. 50—53.
41. Войчак А.В. Маркетинговий менеджмент: Підручник. – К.: КНЕУ, 1998. – 268 с.
42. Войчак А.В., Примак Т.О. Маркетинговий комунікатор – це реальність? // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 3. – С. 27 – 30.
43. Гаркавенко С.С. Маркетинг. Підручник. – К.: Лібра, 2002. – 712 с.
44. Герман О.М. Стратегічна маркетингова спрямованість як складова забезпечення довгострокової конкурентоспроможності торговельного підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 6. – С. 72 – 77.
45. Голубков Е.П. Ещё раз о понятии „Бренд” // Маркетинг в России и за рубежом. – 2006. – №2. – С. 4 – 15.
46. Голубков Е.П. Основы маркетинга. – М.: Финпресс, 1999. – 468 с.
47. Григор А.В. Исследование инструментальных стратегий маркетинга // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 2. – С. 47 – 52.
48. Давнис В.В., Тинякова В.И. Современные методы анализа и прогнозирования в задачах обоснования маркетингових решений // Маркетинг в России и за рубежом. – 2006. – № 2. – С. 16 – 26.
49. Дей Дж. Стратегический маркетинг. – М.: ЭКСМО-Прес, 2002. – 215 с.
50. Джоунс Дж. Роль рекламы в создании сильных брендов: Пер. с англ. – М.: Издательский лом “Вильямс”, 2005. – 496 с.
51. Диксон П. Управление маркетингом. – М.: Бином, 1998. – 420 с.
52. Димитрова С.М. Роль маркетингової стратегії у забезпеченні конкурентоспроможності підприємства в сучасних умовах господарювання // Проблемы развития предприятий и новых экономических структур в современных условиях: тез. докл. и сообщ. Всеукраинской научн.-практ. конф., г. Донецк, 20-21 мая 2004г. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2004. – С. 199 – 200.
53. Димитрова С.М. Сутність маркетингової стратегії підприємства та особливості її оцінки // Менеджер. –2004. – № 4(30). – С. 129 – 134.
54. Димитрова С.М. Вплив бренду на визначення змісту маркетингової стратегії підприємства // Материалы Международной научно-практической конференции “Эффективные методы управления промышленным предприятием”, г. Донецк, ДонГУУ, 20 января 2005г. – Донецк: “Норд компьютер”, 2005. - С. 72.
55. Димитрова С.М. Методи соціометричної оцінки торговельних марок // Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономики Украины. – Донецк: НАН Украины, Институт экономики промышленности. – 2005. – С. 360 – 370.
56. Димитрова С.М. Особливості формування комплексу маркетингу при розробці маркетингової стратегії на основі бренд-підходу // Матеріали Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих науковців “Проблеми забезпечення економічного розвитку підприємств", м. Донецьк, ДонУЕП, 29-30 квітня 2005р. В 2-х частинах. Ч. 1. – Донецьк: ДонУЕП, 2005. – С. 190 – 192.
57. Димитрова С.М. Визначення та аналіз факторів, що впливають на ефективність маркетингової стратегії в брендингу // Економіка промисловості. – 2006. – № 4. – С. 109 - 114.
58. Димитрова С.М. Контроль ефективності реалізації маркетингової стратегії підприємства // Матеріали ІІ-ої Міжнародної науково-практичної конференції “Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю”, м. Черкаси, 24 – 26 березня 2004р. – Черкаси: ЧДТУ, 2004. – С. 152 – 153.
59. Димитрова С.М. Сегментація та агрегація ринку в системі формування та реалізації маркетингової стратегії з позиції бренд-підходу // Матеріали VІ Міжнародної наукової конференції студентів і молодих вчених “Економіка і маркетинг в ХХІ сторіччі”, м. Донецьк, 13-15 травня 2005р. В 2-х частинах. Ч. 1. – Донецьк: РВА ДонНТУ, 2005. – С. 105 – 106.
60. Димитрова С.М. Стратегічні питання формування та реалізації конкурентного потенціалу підприємства // Економічні проблеми промислового розвитку в Україні: Тези доп. і повідом. Всеукраїнської науково-практичної конференції (Донецьк, 19-20 травня 2005 р.) / Донецьк: НАН України. Ін-т економіки промисловості, 2005. – С. 33–35.
61. Димитрова С.М. Вибір і обгрунтування критеріїв оцінки ефективності маркетингової стратегії підприємства щодо власних торговельних марок // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Маркетинг XXI століття: інтеграція науки і бізнесу, м. Донецьк - м. Святогірськ, 25-28 квітня 2006р. / Донецьк: ДонУЕП, 2006. – С. 57 – 60.
62. Дихтль В., Хёршген X. Практический маркетинг. - М.: Высшая шк., 1995. – 256 с.
63. Длігач А.О. Нова модель бренд-менеджмену // Маркетинг в Україні. – 2002. – № 6. – С. 25-26.
64. Длигач А.А. Стратегия конкурентного поведения в системе стратегического маркетинга // Маркетинг и реклама. – 2006 – № 7 – 8. – С. 33 – 37.
65. Длигач А., Писаренко Н. Управление системой брендов, или портфельные войны // Маркетинг и реклама. – 2006. – 2. – С. 26 – 33.
66. Дмитрук М. Стратегічний маркетинг: данина моді високих понять чи інструмент конкурентної боротьби? // Маркетинг и реклама. – 2003. – № 5 – 6. – С. 32 – 37.
67. Дойль П. Маркетинг, ориентированный на стоимость. – СПб.: Питер, 2001. – 480 с.
68. Дойль П. Менеджмент: стратегия и тактика. – СПб.: Питер, 2000. – 560 с.
69. Долгополова О.В. Класифікація торгових марок і типи їхніх стратегій // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 1. – С. 74 – 79.
70. Долматов О.І. Формування маркетингової стратегії підприємства. – Автореф.дис... канд. економ. наук: 08.06.01 / Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. – Донецьк, 2003. – 15.
71. Домнин В.Н. Брендинг: новые технологии в России. – 2—е изд. – СПб.: Питер, 2004. – 381 с.
72. Дэвис С.М. Управление активами торговой марки: Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2001. – 272 с.
73. Євдокимов Ф.І., Письменний О.А. Гарантійний термін як фактор нецінової конкуренції // Маркетингові дослідження в Україні: Матеріали III міжнар. наук. практ. конф., 25-28 травня 2004р., м. Ялта. – К.: 2004. – С. 89 – 90.
74. Євдокимов Ф.І., Гавва В.М., Тарасьєва Л.В., Ярим-Анаєв О.М., Надтока Т.Б. Маркетинг і комп’ютер. – Донецк: ДонНТУ, 2006. – 540 с.
75. Єрмошенко М.М. Стратегічна інформація та стратегічний аналіз в маркетинговому плануванні // Маркетинг та бізнес. – 2002. – №1. – С. 43 – 46.
76. Завгородняя А.В., Ямпольская Д.О. Маркетинговое планирование. – СПб.: Питер, 2002. – 352 с.
77. Захарычев Л.С. Модель управления брендами предприятий-производителей // Маркетинг в России и за рубежом. – 2004. – № 5. – С. 72 – 79.
78. Зозульов О.В. Аналіз ставлення споживачів до торговельної марки: огляд сучасних теорій і підходів // Маркетинг в Україні. – 2002. – № 1. – С. 4 – 8.
79. Зозульов О., Нестерова Ю. Моделі брендінгу: класифікація та стисла характеристика // Маркетинг в Україні. – 2006. – № 5. – С. 44 – 49.
80. Зозульов О.В., Писаренко Н.Л. Ринкове позиціонування: з чого починається створення успішних брендів. – К.: Знання-Прес, 2004. – 199 с.
81. Зозульов О.В. Позиціонування брендів: українські проблеми // Маркетинг в Україні. – 2002. – № 4. – С. 38 – 40.
82. Зозулёв А. Стратегии рыночного позиционирования товара на потребительском рынке // Экономика Украины. – 2006. – № 10. – С. 43 – 48.
83. Зозулёв А. Уровни формирования брендов в современных условиях // Отдел маркетинга. – 2003. – № 7. – С. 19 – 22.
84. Золотова Л. Товарний знак – атрибут конкурентного економічного середовища // Інтелектуальна власність. – 2002. – № 1. – С. 13-14.
85. Івасенко О. Позиціонування як інструмент: досвід виробників плодоовочевої консервної продукції // Маркетинг в Україні. – 2006. – № 1. – С. 39 – 42.
86. Івашова Н. Особливості формування марочних стратегій промислових підприємств на Українському ринку // Маркетинг в Україні. – 2006. – № 5. – С. 51 – 56.
87. Карлоф Б. Деловая стратегия: Пер. с англ. – М.: Экономика, 1991. – 239 с.
88. Кафтанджиев Х. Гармония в рекламной коммуникации / Пер. с болгарского. – М.: ЭКСМО, 2005. – 424 c.
89. Келлер К.Л. Стратегический бренд-менеджмент: создание, оценка и управление марочным капиталом, 2—е изд.: Пер. с англ. – М.: Издательский дом “Вильямс”, 2005. – 704 с.
90. Кендюхов О.В. Оцінка вартості торгової марки // Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономики Украины: Зб. науч. тр. - Донецк.: НАН Украины. Институт экономики промышленности, - 2002. - С. 93-99.
91. Кендюхов О.В. Оцінка порівняльної ефективності використання марочного капіталу на основі концепції бенчмаркетингу // Вісник технологічного університету Поділля. – 2004. – №1., Ч.2, Т.2. – С.193 – 197.
92. Кендюхов О.В. Теорія марочного капіталу: базові аспекти // Вісник ДонДУЕТ. – 2002. – № 4 (16). – С. 24- 30.
93. Кендюхов О.В., Димитрова С.М. Оцінка ефективності маркетингової стратегії підприємства // Економіка та право. - 2004. -№2. - С. 98 - 102.
94. Кендюхов О.В., Димитрова С.М. Роль торгової марки у формуванні і реалізації маркетингової стратегії підприємства // Вісник Донецького державного університету економіки і торгівлі. – 2004. – № 3(23). – С. 88 – 94.
95. Кендюхов О.В., Димитрова С.М. Класифікація маркетингових стратегій на основі бренд-підходу // Економіка, менеджмент, підприємництво. – Луганськ: Видавництво СНУ ім. В. Даля. – 2005. – № 13, ч.ІІ. – С. 90 – 96.
96. Кендюхов О.В., Димитрова С.М. Стратегічний підхід до оцінки ефективності управління торговими марками // Економіка України. - 2006. -№8. - С. 81 - 85.
97. Кирцнер И. Конкуренция и предпринимательство: Пер. с англ.; Под ред. проф.. А.Н. Романова. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 239 с.
98. Кляйн Н. NO LOGO. Люди против брэндов: Пер. с англ. – М.: ООО “Добрая книга”, 2003. – 624 с.
99. Ковшик Н.О. Аналіз особистостей та цінностей брендів // Збірник тез наукових доповідей Першої Всеукраїнської науково-практичної конференції “Маркетинг у третьому тисячолітті”, м. Донецьк, 31 березня-1 квітня 2006р. / Донецьк: ДонДУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2006. - С. 114-116.
100. Кондитерская промышленность // Топ 100. Рейтинг лучших компаний Украины. – 2005. – № 2. – С. 79.
101. Коно Т. Стратегия и структура японских предприятий. Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1987. – 384 с.
102. Коршунов В.І. Стратегічне планування маркетингової діяльності на підприємстві: Афтореф. Дис... д-ра економ. наук: 08.06.02 / Харківський державний економічний університет. – Харків, 2002. – 36 с.
103. Котлер Ф. Маркетинг в третьем тысячелетии: Как создать, завоевать и удержать рынок: Пер. с англ. – М.: ООО “Издательство АСТ”, 2000. – 272 с.
104. Котлер Ф. Маркетинг менеджмент: Пер. с англ. – СПб.: Издательство Питер, 1999. – 896 с.
105. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. – 2-е европ. изд. – М., СПб., К.: Издательский дом “Вильямс”, 2000. – 944 с.
106. Кравцов О.О. Визначення обсягу виробництва вуглевидобувних підприємств при стратегічному та тактичному плануванні на базі ітераційного підходу: Афтореф. Дис…к-та економ. наук: 08.06.01 / Національна гірнича академія України. – Дніпропетровськ, 2002. – 18 с.
107. Кравченко В.Ф., Кравченко Е.Ф., Забелин П.В. Организационный инжиниринг. –М.: ПРИОР, 1999. – 256. – С. 152 – 157.
108. Круглов М.И. Стратегическое управление компанией. – М.: Русская деловая лит., 1998. – 768 с.
109. Крэнделл Р. 1001 способ успешного маркетинга / Пер. с англ. К. Ткаченко. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 1999. – 496 с.
110. Куденко Н.В. Маркетинговые стратегии фирмы. Монография К.: КНЕУ, 2002. – 152 с.
111. Куденко Н.В. Роль і значення маркетингової стратегії в системі стратегічного планування фірми // Вісн. НУ „Львівська політехніка”. – 2001. – № 424. – С. 197 – 204.
112. Куденко Н.В. Стратегічний маркетинг: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 152 с.
113. Кургин Г.А. Треугольник стратегического выбора “дельта” и развитие страхового рынка // Менеджмент в России и за рубежом. – 2003. – № 4. – С. 3 – 17.
114. Кучер В.А. Розробка механізму маркетингової стратегії розвитку підприємства // Стратегія маркетингу. – 2006. – № 1. – С. 9 – 15.
115. Кучер В.А. Визначення ефективних напрямів роботи підприємств в конкурентному середовищі // Економіка та право. – 2006р. – С. 131 – 135.
116. Ламбен Ж.-Ж. Менеджмент, ориентированный на рынок: Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2004. – 880 с.
117. Ламбен Жан – Жак. Стратегический маркетинг. Европейская перспектива: Пер. с франц. – СПб.: Наука, 1996. – 589 с.
118. Лепа Н.Н. Управление конкурентными преимуществами предприятия. – Донецк: НАН Украины, ИЭП, 2003. – 295 с.
119. Мак-Дональд. Г. Стратегическое планирование маркетинга. Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2000. – 276 с.
120. Максимова Т.С. Застосування кластерного аналізу у маркетингових дослідженнях // Тези Шостої міжнародної конференції “Маркетинг в Україні”, м. Київ, 3-4 листопада 2005р. / К.: Українська Асоціація Маркетингу, 2005. – С. 36 – 39.
121. Малинка О. „ДНК” Бренду як система збереження, відтворення і передачі інформації до споживача // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 1. – С. 30 – 31.
122. Маркетинг. Менеджмент. / Под ред. Балабановой Л.В. – Донецк: ДонДУЭТ, 2001. – 594 с.
123. Маркетинг / Под ред. А. Н. Романова. – М.: ЮНИТИ, 1995. – 558 с.
124. Маркетинг / Под ред. проф. Э.А. Уткина – М.: Ассоциация авторов и издателей Тандем, издательство ЭКМОС, 1998. – 320 с.
125. Маркетинговая стратегия по-украински: мнения экспертов // Маркетинг и реклама. – 2005. – № 3. – С. 22 – 35.
126. Марченко В.Н. Маркетинговая стратегия управления товарной маркой // Вісник донецького університету, Сер. В: Економіка і право. – 2002, – № 2/2. – С. 138 – 144.
127. Махнуша С.М. Методика оцінювання параметрів конкурентоспроможності торгової марки як елементу її потенціалу // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 1. – С. 80 – 86.
128. Махнуша С.М. Оценка потенциала торговой марки компании // Механизм регулирования экономики. – 2004. – Вып. 3. – С. 159—163.
129. Місюра Л.А. Бенчмаркінг – актуальна тенденція розвитку маркетингу // Маркетинг в Україні. – 2001. – № 4. – С. 24-28.
130. Минцберг Г., Альстрэнд Б., Лэмпел Дж. Школы стратегий: Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2001. – 416 с.
131. Минцберг Г., Кулинин Дж.Б., Гошал С. Стратегический процесс: концепции, проблемы, решения. – СПб.: Питер, 2001. – 684 с.
132. Небиш І. П. Бренд як інструмент формування лояльності споживачів // Збірник тез наукових доповідей Першої Всеукраїнської науково-практичної конференції “Маркетинг у третьому тисячолітті”, м. Донецьк, 31 березня-1 квітня 2006р. / Донецьк: ДонДУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2006. - С. 136-137.
133. Несторова Ю. Методи оцінки вартості бренду // Маркетинг в Україні. – 2006. – № 3. – С. 61 – 64.
134. Нємцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент. – К.: УВПК
“ЕксОб”, 2001. – 557 с.
135. Нильсон Т. Конкурентный брендинг. – СПб.: Питер, 2003. – 208 с.
136. Норіцина Н.І. Концептуальні основи формування бренда на українському ринку // Актуальні проблеми економіки. – 2001. – № 3-4. – С. 40-46.
137. Об особенностях украинского национального маркетингового позиционирования (материалы круглого стола) // Маркетинг и реклама. – 2005. – № 5-6. – С. 18-24.
138. Омельченко А.В. Брендинг как стратегия маркетинга // Збірник тез наукових доповідей Першої Всеукраїнської науково-практичної конференції “Маркетинг у третьому тисячолітті”, м. Донецьк, 31 березня-1 квітня 2006р. / Донецьк: ДонДУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2006. - С. 140-141.
139. Олигви Д. и др. Тайны рекламного двора. Советы старого рекламиста. – М.: Ассоциация работников рекламы. – 1993. – 112 с.
140. Ортинська В.В. Значення узагальнюючого аналізу при визначенні стратегії маркетингу // Фінанси України. – 1998. – № 8. – С. 42 – 49.
141. Ортынская В.В. Стратегическое планирование маркетинга // Маркетинг и реклама. – 2005. – № 3. – С. 18 – 21.
142. Остос Х. Технология бенчмаркинга в процессе улучшения деятельности предприятий // Вісник Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. – 2005. – № 4. – С. 42-48.
143. О'шонесси Дж. Конкурентный маркетинг. Стратегический подход Спб.: Питер, 2001. – 864 с.
144. О’Шонесси Дж. Стратегическое маркетинговое планирование // Маркетинг / Под ред. Бейкера М. – М.: Питер, 2002. – С. 208 – 223.
145. Панкрухин А. П. Маркетинг: Учебник. – М.: ИКФ Омега-Л, 2002. – 656 с.
146. Панюшкина-Лапина Т.Б. Брендинг – стратегия маркетинговой деятельности // Збірник тез наукових доповідей Першої Всеукраїнської науково-практичної конференції “Маркетинг у третьому тисячолітті”, м. Донецьк, 31 березня-1 квітня 2006р. / Донецьк: ДонДУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2006. - С. 143-144.
147. Парамонова Т., Бикулов В. Интегрированные элементы системы маркетинговых коммуникаций // Маркетинг. – 2005. – № 2. – С. 74 – 79.
148. Пастухов В. Стратегічне планування на підприємстві // Економіка Україні. – 2000. – № 11. – С. 37 – 43.
149. Пашутин С.Б. Нечёткая логика оценки стоимости бренда // Маркетинг в России и за рубежом. – 2006. – № 1. – С. 29 – 37.
150. Пляскіна А.І. Оцінка конкуренції та конкурентоспроможності суб’єктів харчової промисловості. // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 2. – С. 52 – 59.
151. Позняк С.В. Конкурентні переваги і конкурентноспроможність // Актуальні проблеми економіки. – 2002. – № 1. – С.50 – 54.
152. Портер М. Конкуренция.: Учеб. пособие.: Пер. с англ. – М.: Изд-ий дом “Вильямс”, 2001. – 495 с.
153. Портер М. Международная конкуренция. – М.: Междунар. отношения, 1993. – 896 с.
154. Портер М. Стратегія конкуренції: Пер. с англ. – К.: Основи, 1998. – 536 с.
155. Постма П. Новая эра маркетинга: Пер. с англ.; Под ред. Т.Р. Тэор. – СПб.: Питер, 2002. – 208 с.
156. Примак Т. Сучасні тенденції українського рекламного креативу // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 1. – С. 15 – 19.
157. Прингл Х., Томпсон М. Энергия торговой марки / Перевод с англ. под ред. И.В. Крылова. – СПб.: Питер, 2003. – 288 с.
158. Проблемы управления торговыми марками (материалы круглого стола) // Маркетинг и реклама. – 2006. – № 2. – 18 – 25.
159. Проблемы позиционирования в маркетинговой деятельности украинских предприятий (материалы круглого стола) // Маркетинг и реклама. – 2005. – № 5-6. – С. 36-42.
160. Пэйн Д. BAV – методика измерения ценности брендов // Новый маркетинг. – 2003. – № 4. – С. 18 – 21.
161. Райс Л., Райс Э. 22 закона создания брэнда / Лора и Эл Райс; Пер. с англ. Ю.Г. Кирьяка. – М.: АСТ, 2003. – 151 с.
162. Райс Э., Траут Дж. Маркетинговые войны: Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2003. – 256 с.
163. Райс Э., Траут Дж. Позиционирование: битва за узнаваемость: Пер. с англ. / Под ред. Ю.Н. Каптуревского. – СПб.: Питер, 2004. – 256 с.
164. Раупов Р.Б. Прикладний характер сучасної технології маркетингових комунікацій // Маркетинг в Україні. – 2004 – № 2.– С. 7 – 10.
165. Речмен Д., Мескон М., Боуви К., Тилл Д. Современный бизнес: В 2 т.: Пер. с англ. – М.: Республика. 1995. – Т.1. – 432 с.
166. Ритвельдт Д., Качалин В. Сравнительный анализ эффективности предприятий как инструмент стратегического планирования // Проблемы теории и практики управления. – 2000. – № 3. – С. 38 – 44.
167. Ромат Е. Позиционирование как маркетинговая технология // Маркетиг и реклама. – 2005. – № 5. – С. 26 – 31.
168. Россистер Дж. Р., Перси Л. Реклама и продвижение товаров. – СПб.: Питер, 2001. – 656 с.
169. Россидес Н. Рыночная стоимость торговой марки: ее значение для построения маркетинговой стратегии // Маркетинг в России и за рубежом. – 2001. – № 2. – С. 21-25.
170. Сахаров В.Є., Безрукова Н.В. Застосування торгових марок у просуванні товарів // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 7. – С. 75-85.
171. Сахарова Т.В. Суб’єктивні товарні аргументи в маркетинговій комунікаційній практиці // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 7. – С. 73 – 77.
172. Серегина Е.В., Попов Е.В. Трансакционные издержки формирования института бренда // Маркетинг в России за рубежом. – 2006. – № 2. – С. 42 – 51.
173. Симонова В.С. Еволюція категорій “Стратегія” та “Стратегічне управління” // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 5. – С. 117 – 120.
174. Скоробогатых И.И., Чиняева Д.А. Сравнительный анализ существующих методик оценки стоимости торговой марки // Маркетинг в России и за рубежом. – 2003. – № 4. – С. 32-43.
175. Смит П. М. Коммуникации стратегического маркетинга: Юнити-Дана, 2001. – 415 с.
176. Соловйов С. Реклама: комунікаційна потреба сучасності // Науковий світ. – 2004. – № 11. – С. 26 – 28.
177. Старостіна А.О. Зміст та основні етапи маркетингової діяльності // Маркетинг в Україні. – 2002. – № 4. – С. 30 – 33.
178. Старостіна А.О., Зозульов О.В. Маркетинг: Навч. посіб. – 3—тє вид., перероб. – К.: Знання, 2006. – 327 с.
179. Степанова О.М. Організація маркетингового управління діяльністю підприємства: Автореф.дис... канд. економ. наук: 08.06.02 / Східноукраїнський національний ун-т Міністерства освіти і науки України. – Луганськ, 2000. – 25 с.
180. Темпорал П., Тротт М. Роман с покупателем; Пер. с англ.; Под ред. Ю.Н. Каптуревского. – (Серия “Маркетинг для профессионалов”). – СПб.: Питер, 2002. – 224 с.
181. Терещенко В.М. Маркетинг: нове технологи в России. – СПб.: Питер, 2001. – 416 с.
182. Томпсон А.А., Стрикленд А.Дж. Стратегический менеджмент. Искусство разработки и реализации стоатегии: Пер. с англ. – М.: Банки и биржи: ЮНИТИ, 1998. – 576 с.
183. Траут Дж. Позиционирование: битва за узнаваемость: Пер. с англ. под ред. Ю.Н. Каптуревского. - СПб.: Питер, 2004. – 256 с.
184. Траут Дж. Траут о стратегии: Пер. с англ. - СПб.: Питер, 2004. – 192 с.
185. Уинсли Р. Маркетинговая стратегия // Маркетинг / Под ред. Бейкера М. – М.: Питер, 2002. – С. 193 – 207.
186. Уэллс У., Бернет Дж., Мориарти С. Реклама: принципы и практика: Пер с англ. – СПб.: Питер, 1999. – 736 с.
187. Фатхутдинов Р.А. Стратегический маркетинг. – СПб.: Питер, 2003. – 347 с.
188. Фатхутдинов Р.А. Стратегический менеджмент: Учеб. пособие. – М.: ЗАО «Бизнес-школа “Интел-Синтез”, 1997. – 304 с.
189. Фахи Дж., Смити А. Стратегичекий маркетинг и ресурсный подход к фирме // Маркетинг и реклама. – 2000. – № 9. – С. 42 – 45.
190. Цыбко Л. Кондитеры не спешат в Европу // Топ 100. Рейтинг лучших компаний Украины. – 2006. – № 2. – С. 97.
191. Чармэссон Г. Торговая марка: как создать имя, которое принесет миллионы: Пер. с англ. Л. Корпан. – СПб.: Питер, 1999. – 224 с.
192. Чернявская И. Инвестиции в высокий градус // Топ 100. Рейтинг лучших компаний Украины. – 2006. - №2. – С. 90 – 91.
193. Шубин А.А., Перепелиця Р.К., Бритченко Г.И. и др. Маркетинг менеджмент: новые решения. – Донецьк: ДонНУЕТ, 2007. – 326 с.
194. Шмитт Б. Эмпирический маркетинг: Как заставить Клиента чувствовать, думать, действовать, а так же соотносить себя с вашей компанией / Пер. с англ. К. Ткаченко. – М.: ФАУР-ПРЕСС, 2001. – 400 с.
195. Эллвуд Я. 100 приемов эффективного брендинга: Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2002. – 368 с.
196. Эткинсон Дж. М. Стратегический маркетинг: ситуации, примеры: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 471 с.
197. Яненко М. Торговые марки в товарной политике фирмы. – СПб.: Питер, 2005. – 240 с.
198. Alexander J.H., Schouten J.W., Koenig H.F. Building Brand Community // Journal of Marketing. – 2002. – January. - P. 38-54.
199. Bong W., Marshall R., Keller K., “Measuring Brand Power: Validing a Model for Optimizing Brand Equity”, Journal of Product and Brand Management, March 1999, p. 170-184.
200. Bridges S., Keller K.L., Sood S. Explanatory Links and the Perceived Fit of Brand Extensions: The Role of Dominant Parent Brand Associations and Communication Strategies, Journal of Advertising, April 2000, p. 1 – 11.
201. Сamp R.C. Benchmarking. The Search for Industry Best Practices That Lead to Superior Performance. – Milwaukee, Wisconsin: ASQC Industry Press, 1989. – 175 р.
202. Carter P., Hatt R., How Far Does Advertising Protect the Brand Franchise?, Admap, May 1983, Р. 280.
203. Davidson J. H. Why Most New Consumer Brands Fail // Harvard Business Review. – 1976. – March/April. – P. 117 – 122.
204. Gobe M. Emotional Branding. – Allworth Press, New York, 2001. – 319 p.
205. Hatch M.J., Schulz M. Are the Strategic Stars Aligned for your Corporate Brand? // Harvard Business Review. – 2002. – February. – Р. 24-31.
206. Hax A.C., Wilde D.L. II. The Delta Model: Adaptive Management for a Changing World // Sloan Management Review, Winter 1999, Vol. 40, № 2. P. 11 – 28.
207. Keller K. “The Brand Report Card”, Harvard Business Review, January – February 2000, P. 147 – 157.
208. Leidig G. Oukologisches Benchmarking am Beispiel der Abfallwirtshaft in Druckbetrieben // Controlling. – 1995. – S. 378.
209. Menon A. Enviropreneurial Marketing Strategy: The Emergence of Corporate Environmentalism as Market Strategy // Journal of Marketing, January 1997, P. 51 – 67.
210. Muniz А., O’Guinn Т. Brand Community // Journal of Consumer Research, March 2001, P. 412 – 432.
211. Morrin M. The Impact of Brand Extensions on Parent Brand Memory Structures and Retrieval Processes // Journal of Marketing Research, April 1999,
P. 517 – 525.
212. Peters Т. The Circle of Innovation. - New York:Alfred A. Knopf, 1997. – 426 р.
213. Peters Т. What Great Brands Do // Fast Company. August/September – 1997. – Р. 94-108.
214. Porter M. Competitive Advantage: Creating and Sustaining Superior Performance: Free Press, 1998. – 592 р.
215. Rafig M., Ahmed P.K. Using the 7 generic marketing mix: an exploratory survey of UK and European marketing akademics // Market. Intell and Plann. – 1995. – 13/9. – Р. 4-15.
216. Rao A., Qu L., Ruekert R., “Signalling Unobservable Product Quality through Brand Ally”, Journal of Marketing Research, May 1999, P. 258 – 268.
217. Ries А. and Ries L. The 22 Immutable Laws of Branding. – Harper Business, New York, 2001. – 319 p.
218. Shultz Н. Pour Your Heart into It. – New York: Hyperion,1997.– 124 р.
219. Tomczak T., Langer T. Corporate brand management. – Wiesbaden, 2004. – 234 р.
220. Wheeler А. Designing Brand Identity. – John Wiley & Sons, Hoboken, New Jersey, 2003. – 229 p.
221. www. ACNielsen.com.ua
222. www.interbrand.com.ru
223. www.marketing.net.ua
224. www.marketing-research.in.ua
225. www.marketing.vc
226. www.obolon.ua
227. www.onliner.ua/analytics/
228. www.pro-consulting.com.ua
229. www.sarmatbeer.ua
230. www.suninterbrew.ua
231. www.ukrbeer.kiev.ua
232. www. tns-global.com.ua

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.