У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РОЗВИТОК ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В УМОВАХ РИНКОВОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ НА МАЛОПРОДУКТИВНИХ ЗЕМЛЯХ
Количество страниц 250
ВУЗ Дніпропетровський державний аграрний університет
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЕКОНОМІКИ ВИКОРИСТАННЯ І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЕНЕРГОРЕСУРСІВ В АГРАРНОМУ ГОСПОДАРЮВАННІ
1.1. Соціально-економічна та екологічна сутність енергозбереження та енергозберігаючого розвитку в аграрному виробництві
1.2. Земельні ресурси як об’єкт споживання енергії та джерело її відтворення
1.3. Методичні підходи економічної оцінки господарського застосування паливно-енергетичних ресурсів
Висновки до першого розділу
РОЗДІЛ 2 ДОСЛІДЖЕННЯ ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ І РІВНЯ СПОЖИВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
2.1. Аналіз енергоспоживання і ресурсно-виробничого потенціалу сільського господарства
2.2. Економічні результати діяльності різних форм аграрного господарювання на малопродуктивних землях
2.3. Дослідження використання в господарській діяльності нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії
Висновки до другого розділу
РОЗ РОЗДІЛ 3 НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ЕНЕРГОЗБРЕЖЕННЯ ПРИ РИНКОВОМУ ГОСПОДАРЮВАННІ НА МАЛОПРОДУКТИВНИХ ЗЕМЛЯХ
3.1. Обґрунтування енергозберігаючого розвитку фермерського господарства на малопродуктивних землях
3.2. Визначення структури і критеріїв ефективності функціонування на рекультивованих землях аграрних домогосподарств з використанням відновлюваних енергоресурсів
3.3. Розвиток енергозберігаючих і екологобезпечних технологій виробництва та захисту земель в аграрних домогосподарствах
Висновки до третього розділу
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП

Актуальність теми. Ефективна виробнича функція ринкових суб'єктів аг¬рарного господарювання включаючи мілко товарні фермерські та домогосподарства може успішно реалізуватись, поряд з іншими чинниками, за умов раціональ¬ного використання енергозберігаючих та енергоефективних технологій. Фактор перевитрат енергоресурсів став одним із визначальних щодо кризових явищ в економіці аграрного сектору України. Це об'єктивно обмежує конкурентоспро¬можність національного сільськогосподарського товаровиробника і лягає важким тягарем на економіку господарювання в умовах членства нашої держави у світо¬вій організації торгівлі (COT).
Саме тому збереження традиційних енергоресурсів і використання понов¬люваних енергоджерел об'єктами матеріального виробництва і невиробничої сфе¬ри в аграрній економіці розглядається одним із важливих напрямів стабільного розвитку сільського господарства на малопродуктивних землях що знаходяться біля промислових центрів Придніпров'я і Донбасу та в курортно-рекреаційних районах Прикарпаття і АР Крим. Зниження енерговитрат таких господарств сприяє підвищенню їх доходности вивільненню коштів на вирішення проблеми пок¬ращення споживчих якостей сільськогосподарської продукції. Тому, використан¬ня у виробництві аграрної продукції і побуті енергії сонця, вітру і води є запору¬кою більш ефективного господарювання особливо там де ґрунти низької придат¬ності, але мають величезну цінність як просторовий базис і виробничий ресурс.
В контексті такого розвитку досліджень виконана робота є актуальною і практично значимою. Ідея і поставлена проблема щодо розроблення фундамента¬льних наукових засад створення і енергоощадного функціонування аграрних фо¬рмувань ринкового типу та управління використанням поновлюваних енергодже¬рел для сільськогосподарського виробництва сама по собі не нова. Опубліковано чимало наукових праць, присвячених різним аспектам економіки використання в агропромисловому виробництві та невиробничій сфері енергії сонця, вітру і води, формування особистих селянських господарств і розвитку фермерства на основі енергоощадних технологій, економічним аспектам освоєння рекультивованих зе¬мель, зниження нераціонального та марнотратного використання енергоносіїв, створенню механізмів впровадження енергозберігаючих технологій, які б сприяли модернізації господарств і підвищенню їх ефективності.
Серед вчених що вивчають ті чи інші проблеми вищеназваних напрямів, у першу чергу слід назвати дослідження В.А. Борисової, Б.М. Данилишина, Д.В. Дерогана, В.І. Дерев'янка, Г.Б. Канівець, А.О. Мазуркевича, В.А. Маляренка, П.М. Макаренка, Л.Ю. Мельника, В.І. Перебийніса, В.Ф. Петриченка, П.Т. Саблу-ка, Г.В. Черевка, М.1. Яцківата інших.
Незважаючи на широке коло питань, охоплених дослідженнями як у зару¬біжній та і у вітчизняній літературі, недостатньо опрацьованими залишаються пи¬тання узагальнення економічної, соціальної та екологічної сутності енергозбере¬ження та енергозберігаючого розвитку сільського господарства, аналізу видів форм і напрямів використання поновлюваних енергоджерел вітру, води, землі і сонця, оцінки ефективності енергозбереження та визначення критеріїв ефективності функціонування аграрних формувань на малопродуктивних землях, моделю¬вання аграрних домогосподарств і їх комплексів з використанням традиційних і поновлюваних енергоджерел.
Дискусійний характер пропонованих в наукових працях підходів та недо¬статній рівень розробки вказаних проблем в період розвитку ринкової економіки на регіональному рівні, динамізм сучасних змін та необхідність управління ними зумовили вибір теми, мету, теоретичне і практичне значення досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені дослідження пов'язані з науковою тематикою Дніпропетровського державного аг¬рарного університету "Організація, розвиток та державне регулювання аграрного підприємництва в умовах ринкових перетворень" (номер державної реєстрації 0102U005022).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є обґрунтування перс¬пектив створення і розвитку енергозберігаючих аграрних мілкотоварних форму¬вань та їх комплексів які використовують поновлювані джерела енергії, а також малопродуктивні землі включаючи рекультивовані.
Відповідно до поставленої мети, в роботі визначені та вирішувались насту¬пні завдання:
- узагальнення теоретичних засад економіки використання і збереження енергоресурсів в аграрному господарюванні;
- аналізу умов та результатів господарювання на малопродуктивних зем¬лях АР Крим;
- оцінки стану забезпечення і використання енергоресурсів в аграрному господарюванні на малопродуктивних землях;
- обґрунтування енергозберігаючого розвитку фермерського господарства на гірських землях низької придатності;
- формування структури і критеріїв ефективності функціонування аграр¬них домогосподарств і їх комплексів на рекультивованих землях Південного бере¬га АР Крим з використанням нетрадиційних та відновлюваних енергоджерел;
- визначення енергозберігаючих і екологобезпечних технологій сільсько¬господарського виробництва для дрібнотоварних господарств;
Об'єктом дослідження є процеси використання різних видів енергоресур¬сів та сільськогосподарських малопродуктивних земель як виробничого потенціа¬лу аграрного господарювання в АР Крим.
Предметом дослідження є комплекс теоретичних, методичних і практич¬них аспектів розвитку енергозбереження на малопродуктивних землях в умовах ринкового господарювання.
Методи дослідження. Теоретичною і методичною базою дослідження є за¬гальноприйняті методи фундаментальної, загальнонаукової методології пізнання досліджуваних процесів та явищ, законодавчі та нормативно правові акти Украї¬ни, наукові доробки вчених-економістів з питань розвитку аграрного виробництва з використанням поновлюваних енергоджерел та енергоощадних технологій. В роботі використовувалися: метод логічного аналізу, діалектичний метод пізнання (для обґрунтування теоретичних засад економіки використання і збереження ене¬ргоресурсів в аграрному виробництві), кореляційного аналізу, графічний, системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів (для обґрунтування енергоз¬берігаючого розвитку фермерських господарств), методи економіко-математичного моделювання (при визначенні структури і критеріїв ефективності функціонування домогосподарств). Статистико-економічний метод використову¬вався для аналізу якісних та кількісних показників, для визначення й кількісної оцінки зв'язку між ними. При аналізі оцінки ефективності використання енергоре¬сурсів аграрних підприємств були використані методи порівняння, аналізу і син¬тезу, дедукції та індукції.
Наукову базу дослідження склали основні положення економічної теорії та економічного аналізу в питаннях організації та функціонування дрібнотоварного сектору аграрних господарств. Робота ґрунтується на нормативно-правових та го¬сподарських документах, розробках науково-дослідних установ. Інформаційну ба¬зу дослідження склали матеріали: Державного комітету статистики України, Се¬вастопольського управління статистики, Міністерства аграрної політики України, матеріали наукових та інформаційних видань, власні спостереження автора.
Наукова новизна одержаних результатів досліджень полягає в теоретич¬ному обґрунтуванні методичних підходів формування і розвитку суб'єктів дрібнотоварних фермерств і аграрних домогосподарств з використанням нетрадицій¬них поновлюваних енергоресурсів та енегоощадних технологій на малопродукти¬вних землях.
Сутність наукової новизни складають такі положення:
вперше:
- обґрунтовано створення на малопродуктивних і рекультивованих землях аграрних домогосподарств які складаються із енергоактивних будинків і теплиць та використовують на виробничі та соціально-побутові потреби поряд з традицій¬ними енергоджерелами і власні електротеплоакумулюючі обігрівачі, вітрові уста¬новки та сонячні колектори;
- запропоновано формувати на малопродуктивних і рекультивованих зем¬лях Південного Криму аграрно-енергетичні комплекси що територіально концен¬трують аграрні домогосподарства, баштові теплиці, відкритий ґрунт з підігрівом його верхнього шару, водо-оздоровчі заклади та ефективно використовують енергоджерела вітру, сонця, моря, утилізації відходів сільськогосподарського вироб¬ництва;
- запропоновано економічну ефективність аграрно-енергетичних комплек¬сів як складних систем визначати за критеріями: ціна елемента, капітальні вкла¬дення, приведені витрати, собівартість, очікуваний економічний ефект, абсолютна ефективність системи;
удосконалено (доповнено):
- методичний підхід кластеризації паливно-енергетичних підприємств, коли центрами "організації" кластерів виступають бізнес-інкубатори для бенч-маркінгу націленого на аналіз та оцінку переваг партнерів і конкурентів по бізнесу, а також сертифікація підприємств;
набули подальшого розвитку:
- обґрунтування чинників енергозбереження через визначення організаційних заходів створення інституту відкритих фінансових експертиз, встановлення прозорої процедури прийняття рішень про перегляд тарифів;
- методичний підхід оцінки енергозбереження в рослинництві дрібнотоварних фермерських господарств і овочівницьких домогосподарств через визначення оцінки використання палива при модернізацій і співставлення його з базовою те¬хнологією виробництва;
- вибір стратегії застосування альтернативного палива через оптимізацію його різних видів в роботі сільськогосподарської техніки;
- обґрунтування оптимального синтезу і техніко-економічного аналізу аг¬рарно-енергетичних комплексів шляхом побудови зв'язного графа та управління ними через п'ятнадцять блоків запропонованої блок-схеми автоматичного конт¬ролю;
- оцінка необхідності і ефективності використання нетрадиційних та від¬новлюваних джерел енергії аграрними господарствами через врахування специфі¬чних умов їх функціонування: обмеження земельних ресурсів; наявність великих масивів порушених земель; розвиток конкуруючих видів діяльності (рекреації, гірничодобувної галузі).
Практичне значення одержаних результатів. Науково-практичні розроб¬ки автора у вигляді інноваційного проекту розміщення аграрних домогосподарств та аграрно-енергетичного комплексу на малопродуктивних і рекультивованих зе¬млях курортно-оздоровчої зони "Балаклава" рекомендовано Радою промисловців і підприємців Балаклавського району АР Крим до впровадження (довідка № 127 від 03.09.2007 p.).
Правління товариства з обмеженою відповідальністю Компанія "Євро-Дельта" прийняло до впровадження: порядок створення аграрних домогоспо¬дарств з поновлюваними джерелами енергії; методичний підхід оцінки ефектив¬ності функціонування аграрних домогосподарств на рекультивованих землях з поновлюваними джерелами енергії; заходи щодо управління енергоджерелами в теплицях аграрних домогосподарств при використанні ними енергії вітру, сонця і води (довідка № 5-09 від 21.08.2007 p.).
Теоретичні узагальнення щодо економіки використання і збереження енер¬горесурсів, формування поновлюваних енергоджерел вітру, сонця і води для гос¬подарської діяльності, побутових потреб аграрних домогосподарств і їх комплек¬сів, розвиток енергозберігаючих і екобезпечних технологій виробництва сільсько¬господарської продукції використовуються у навчальному процесі при викладенні курсів "Економіка природокористування" та "Організація виробництва в аграрних формуваннях" студентам Дніпропетровського державного аграрного університету (довідка № 9-11 -152 від 03.09.2007 p.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є науковим досліджен¬ням, у якому висвітлено власний підхід автора до організації аграрних домогос¬подарств і їх комплексів з поновлюваними енергоджерелами на малопродуктив¬них землях. Основні положення, висновки та пропозиції дисертації є особистим доробком здобувача. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, у дисерта¬ційній роботі використані лише ті дослідження, що належать автору.
Апробація результатів дослідження. Основні результати досліджень до¬повідались і обговорювались на міжнародній науково-технічній конференції "Енергоефективність - 2002" (м. Київ, 2002р..); молодіжній науково-технічної конференції "Довкілля XXI. Перехід до сталого розвитку" (м. Дніпропетровськ, 2004р.); міжнародному енергоекологічному конгресі "Енергетика. Екологія. Лю¬дина" (м. Київ, 2003 - 2004 pp.); міжнародній науково-практичної конференції "Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки регіо¬нів" (м. Дніпропетровськ, 2005р.); міжнародній науково-практичної конференції "Раціональне землевикористання рекультивованих та еродованих земель" (м. Дніпропетровськ, 2006р.); на щорічних наукових конференціях професорсько-викладацького складу ДДАУ (м. Дніпропетровськ, 2002-2007 pp.)
Публікації. Основні результати дисертації викладені у 13 наукових працях, з яких 5-у наукових фахових виданнях. Загальний обсяг публікацій ста¬новить 3,2 ум. друк. арк.
Обсяг і структура дисертаційної роботи. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел з 147 наймену¬вань і 8 додатків. Загальний обсяг роботи 200 сторінок комп'ютерного тексту. Вона містить 42 таблиці, 14 рисунків і 27 формул.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку: Інформаційно-аналітичний збірник. Вип.5/ за ред. П.Т. Саблука та ін.- К.: ІАЕ УААН, 2002.- 647 с.
2. Артёменко Т.К. Стабильность бортов карьеров в глинистых грунтах и скальных породах. - С.124- 126.
3. Астахов А.С. Народнохозяйственная эффективность: показатели, методы оценки. М.: Экономика, 1984.- 210 с.
4. Бабієв Г.М., Дероган Д.В., Щокін А.Р. Перспективи впровадження нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії в Україні. // ЕЛЕКТРИЧНИЙ Журнал,- Запоріжжя: ВАТ "Гамма",1998 №1. - С. 63-64.
5. Бакалін Ю.І. Енергозбереження та енергетичний менеджмент: Навч. посіб./ Ю.І. Бакалін. - 3-тє вид., перероб. та доп.. - Харків: БУРУН і К, 2006. - 320 с.
6. Балацкий О.Ф., Мельник Л.Г., Яковлев А.Ф. Экономика и качество окружающей среды.- Л.: Гидрометиздат, 1984.- 189 с.
7. Барановський В.А., Чернікова А.В., Н.О. Чайцина Н.О., Шищенко П.Г. Еколого- економічна збалансованість території України. - С.18- 21
8. Бекаревич Н.Е., Ижевская Т.Н., Колбасин А.А. и др. Рекультивация промышленных пустошей, М.: Министерство сельского хозяйства СССР, 1972.- 166 с.
9. Бессонова Н.С., Скитнянский Д.М. Банк данных для эколого-экономических расчётов// Принципы и методы экоинформатики, 1986.- № 2. - С. 123-126.
10. Економне використання енергоресурсів у сільськогосподарському виробництві / В.Г.Бебко, С.Я. Меженний, В.Г. Стафійчук, В.Ф. Юрчук. - К.: Урожай, 1991. - 144 с.
11. Бизов В.Ф., Дриженко А.Ю. Відкриті гірничі роботи. Т. XІІ.- Кривий Ріг: Мінерал, 2004.- 341 с.
12. Билык Ю. Новая аграрная политика- основа преодоления кризиса в АПК// Экономика Украины- 1998.- №8 С. 54- 61
13. Білодід В.Д. Розвиток нетрадиційної відновлювальної енергетики України: стан, проблеми, перспективи розвитку - Тези доповідей міжнар. наук. - техн. конф. "Енергоефективність - 2002", К.: Навчальна школа", 2002.- С. 164- 171.
14. Блажек М., Вержанський В. Енергетична ефективність сільсько-господарської продукції в Польщі та Україні // Економіка України. - 1994.- № 6. - С. 12.
15. Бленкман Л.М., Анисимова Н.И. Ресурсо- и энергосберегающие технологии в АПК.- Мн.: Урожай, 1990.- 159 с.
16. Богатирьов Ю.А., Деревянко І.В., Дутка С.М., Красін М.В. Енерго- екологічна безпека життєдіяльності в будинках на деградованих та порушених землях. - Праці Інституту електродинаміки НАН України, Спец. вип. К.: 2006.- С. 137- 142.
17. Богиня Д., Волинський Г. Структурна перебудова економіки і проблеми інвестиції// Економіка України. - 1997.- № 12.- С. 41- 50.
18. Богиня Д.П. Макроекономічні аспекти антикризового регулювання економіки України// Стратегія економічного розвитку України: Наук. Зб.- Вип. 2-3.- К.: КНЕУ, 2000.- С. 60-71.
19. Борисова В.А. Економічні проблеми виробництва та споживання екологічно чистої продукції// Економіка АПК.- 2001.- № 10.- С. 8-11.
20. Бурдейний І.М. З досвіду державного регулювання сільськогосподарського виробництва зарубіжних країн// Економіка АПК.- 2001.- 12.- С. 124- 127.
21. Веклич О.О. Економічний механізм екологічного регу¬лювання в Україні. - К.: Український інститут дослідження навколишнього середовища і ресурсів, 2003. — 88 с.
22. Вольвач М.І., Доброход М.І. та інш. Стійкий екологічно безпечний розвиток в Україні.- К.: МАУП, 2002.- 104 с.
23. Габибов М.А. Энергосберегающие технологии производства сельскохозяйственной продук¬ции/ М.А. Габибов //Зерновое хозяйство: Научно-практический журнал. - М. - 2006. - №2. - С. 5-6.
24. Гринів Л.С. Сталий розвиток рекреаційних соціоекосистем та проблеми місцевого самоврядування// Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональне управління і місцеве самоврядування: Щорічник наукових праць/ Вип. XIV НАН України, ІРД.- Львів: 2000.- С. 296- 302.
25. Данилишин Б.М. Еколого-економічні проблеми забезпечення сталого розвитку України/ на прикладі АПК України // автореф. дисер. на здобуття наукового ступеня д.е.н.- К.: 1997.
26. Дероган Д.В., Щокін А.Р. Перспективи використання енергії та палива в Україні з нетрадиційних та відновлюваних джерел.//Бюл. "Новітні технології в сфері нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії", Київ: АТ "Укренергозбереження",1999.- №2, - С. 30-38.
27. Деревянко В.И. Выбор и обоснование критерия эффективности для оценки систем кондиционирования воздуха на базе абсорбционных теплонасосных установок// Химическая технология, 1987.- №5. - С.13 - 19.
28. Дерев'янко В.І., Дутка С.М. Концепція розробки, створення та впровадження енергоактивного житлового будинку.- Зб. праць міжнар. енергоекологічного конгресу "Енергетика. Екологія. Людина." К.: 2003.- С. 221- 222.
29. Деревянко В.І., Стаценко І.В., Новіков М.М., С.М. Розробка та проблеми впровадження енергоактивного агрокомплексу на відпрацьованих кар'єрах // Тези доповідей міжнар. наук. - техн. конф. "Енергоефективність - 2002".- К.: Навчальна книга, 2002.- С.148 - 149.
30. Дзензерський В.А., Задонцев В.А., Бурылов С.В. Ветросолнечные установки и распределённая генерация электроэнергии. К.:Праці інституту електродинаміки НАН України. Спеціальний випуск.2006- С. 100- 103.
31. Доброход М.І., Вольвач Ф.П., Іващенко С.Т. Концептуальні основи формування екологічного мислення та здібностей людини у побудові гармонійних відносин з природою.- К.: Наукова думка, 2000.- С. 34- 48.
32. Добряк Д.С. Еколого-економінчі засади реформування землекористування в ринкових умовах / добряк Д.С., Бабміндра Д.І. – К.: Урожай, 2006. – 336 с.
33. Дриженко А.Ю. Восстановление земель при горных работах, М.: Недра, 1985.- / Промышленность селу/. - 240 с.
34. Дробноход М.І. Концепція переходу до стійкого екологічно безпечного розвитку.- Інститут відкритої політики, 2002.- 17с.
35. Дутка С.М. Розробка енергоефективних, екобезпечних технологій та обладнання для створення туристичної та курортно - оздоровчої зони "Балаклава"// Зб. праць міжнародного енергоекологічного конгресу "Енергетика. Екологія. Людина.» - Інститут електродинаміки НАН України, К.: 2003.- С. 220- 221.
36. Дутка C.M. Розробка енергоефективних, екобезпечних технологій та обладнання для створення туристичної та курортно-оздоровчої зони "Балаклава"// Зб. праць міжнар. енергоекологічного конгресу "Енергетика. Екологія. Людина.» - Інститут електродинаміки НАН України, К.: 2004. - С. 77.
37. Дутка C. M. Механізм формування та реалізації інвестиційної стратегії для
впровадження енергоактивних народногосподарських комплексів на
порушених землях// Держава та регіони, 2007.- № 1.- С. 150-154.
38. Дутка С М. Еколого-економічні аспекти формування екобезпечних
енергоактивних господарських комплексів на порушених землях//
Держава та регіони, 2007.- № 2.- С. 111 – 115.
39. Дутка C.M. Формування агроенергетичного техногенного парку на порушених землях та забезпечення його економічності і надійності // «Актуальні проблеми економіки» К.: Національна академія управління, 2007.-№11. С.189-198.
40. Дутка С.М., Ворон О.А. Агроенергетична рекультивація відробленого кар'єру. Зб. праць "Геотехнічна механіка". № 47.- Дніпропетровськ: Інститут геотехнічної механіки НАН України, 2003.- С. 240- 245.
41. Дутка С.М., Дерев'янко В.І. Концепція розробки і науково - технічне обґрунтування енергоактивного агрокомплексу для порушеного ґрунту // Зб. праць міжнар. енергоекологічного конгресу "Енергетика. Екологія. Людина.» - Інститут електродинаміки НАН України, К.: 2003.- С. 222- 224.
42. Дутка С.М., Дерев'янко В.І., Макаренко П.М. Створення та впровадження екобезпечних енергоактивних господарських комплексів на порушених землях курортно - оздоровчої і туристичної зони "Балаклава". К.: Праці інституту електродинаміки НАН України. Спеціальний випуск.2004- С. 126- 129.
43. Дутка С.М., Макаренко П.М. Соціально-економічні аспекти екологічної та техногенної безпеки при відновленні деградованих земель відробленими кар’єрами. - Тези доповідей міжнар. наук. – практ. конф. "Проблеми природокористування, сталого розвитку та техногенної безпеки регіонів". Дніпропетровськ: Інститут проблем природокористування та екології НАН України, 2005.- С. 254- 255.
44. Дутка С.М., Макаренко П.М. Техногенний ландшафт Балаклави та гірничо- технічні, соціальні і економічні проблеми його агротехнічної рекультивації // Зб. матер. міжнар. наук.- практ. конф. "Раціональне землевикористання рекультивованих та еродованих земель». - Дніпропетровськ: Державний аграрний університет, 2006.- С. 88- 92.
45. Дутка С.М., Макаренко П.М., Шишова Г.В., Сич О.З. Проблеми створення та впровадження агроенергетичних комплексів на порушених землях \\ Матеріали молодіжної наук.-техн. конф. «Довкілля XXI. Перехід до сталого розвитку» Дніпропетровськ: ІППЕ НАН України, 2004.-С. 13-15.
46. Дутка C.M, Макаренко П.М., Шишова Г.В., Сич О.З. Еколого - соціальні аспекти агроенергетичної рекультивації деградованих і соціально змінених земель \\ Матеріали молодіжної наук. - техн. конф. « Довкілля - XXI. Перехід до сталого розвитку» Дніпропетровськ: ІППЕ ПАН України, 2004.- С 23 - 25.
47. Дутка С.Н., Деревянко В.И., Макаренко П.Н. Проблемы разработки и внедрения ресурсосберегающих и эколого-ориентированных технологий на деградированных землях.- Труды Института электродинамики НАН Украины. Спец. Вып. К.: 2006.- С.143- 146.
48. Евдокимов Ю.В., Ганжа Л.Б. Критерии эффективности энерготехнологических объектов// Химическая технология, 1987.- №5.- С.60 -62
49. Енгстлер Петра. Ринкова економіка для бізнесменів- початківців/ Пер. з нім. О.Логвіненка.- К.:Вік, 1992.- 223 с.
50. Закон України “Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве регіональне самоврядування// Відомості Верховної ради України.- 1992.- № 28.- С.387.
51. Закон України “Про охорону навколишнього середовища” від 23 червня 1991 року// Відомості Верховної Ради України.- 1991. - №41.- ст.546
52. Земельний кодекс України// Відомості Верховної Ради України.- 1992.- № 25.- ст. 354.
53. Закон України “Про енергозбереження” // Відомості Верховної Ради України.- 1994.- № 30.- С. 283- 284.
54. Програма державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики України. На виконання Указа Президента України від 2 квітня. 1997.- № 285. -201с.
55. Закон України “Про плату за землю” від 03.11.1992// Закон і бізнес.- 1992.- № 47.
56. Забарний Г.М., Шурчкое А.В., Задорожня А.А. Ресурси і тепловий потенціал перспективних для промислового освоєння родовищ термальних вод Закарпатської області,/Інститут технічної теплофізики НАНУ, Н., 1997 - 150 с.
57. Забалуєв В.О., Таріка О.Г., Бабенко М.Г. та інш. Формування стійких агроекосистем на рекультивованих землях. - С. 34- 35.
58. Зарицкий П.В., Тихенко З.В. Геохимия германия в процессе углеобразования, извлечение его из продуктов переработки угля и производство германиевых фотоэлементов для солнечных наземных электростанций XXI века // Геология угольных месторождений: Минвуз. науч.-темат. сб. – Екатеринбург, 1998. – Вып. 8. – С. 256-269.
59. Зінченко Г. Предпринимательство в сельском хозяйстве// АПК: економыка, управление.- 1993.- №4.- С. 69-72.
60. Каленюк І.С. Інвестиції в особистий фактор з позиції концепції людського капіталу// Національний вісник аграрного університету.- К.: № 18. - С. 64- 69.
61. Каневец Г.Е. Теплообменники и теплообменные системы.- Киев: Наукова думка, 1981.- 272 с.
62. Каневец Г.Е., Евдокимов Ю.В., Розенфельд А.И. Иерархия критериев эффективности химикотехнологических, энерготехнологических и теплоэнергетических систем и их элементов// Химическая технология, 1987.- № 5. - С. 5- 13.
63. Карпенко В.І., Пісарев С.І., Малашенко Ю.Р. та ін. Розробка і впровадження комплексних енергоекологічнозберігаючих систем з використанням малогабаритних біоенергетичних установок. К.: Праці інституту електродинаміки НАН України. Спеціальний випуск.2005- С.100- 105.
64. Кириленко И.Г., Макаренко П.Н., Мельник Л.Е. Частное аграрное хозяйствование в рыночной экономике.- К.: Нива, 1997.- 175 с.
65. Кириленко І.Г. Агропромисловий комплекс України: сучасний стан та погляд у майбутнє// Економіка АПК.- 2001.- №4.- С. 23-28.
66. Клышкевич Л.И. Специализация и концентрация сельскохозяйственного производства и их влияние на эффективность производства продукции животноводства/ Л.И. Клышкевич, В.И. Высокоморный //"Сельское хозяйство- проблемы и перспекти¬вы"/ ГГАУ. - Гродно, 2003. - Т.1, ч.1,2. - С. 133-135.
67. Кодекс України про надра// Відомості Верховної Ради України.- 1994.- № 36.- ст. 340.
68. Ковалко М.П., Денисюк С.П. Енергозбереження- пріоритетний напрямок державної політики України.- К.6 УЕЗ, 1998.- 506 с.
69. Колосов О. Іноземні інвестиції в економіку України: користь чи небезпека?// Економіка України.- 1997.- № 8.- С.17-25
70. Комов Н.Г. Государственное регулирование земельных отношений в условиях рыночной экономики// АПК: экономия, управление.- № 3.- С. 3-7
71. Концепція сталого розвитку України/ проект/ // Світ.- 1997.- №12.- 22 с.
72. Корчемний М., Федоренко В., Щербань В. Енергозбереження в агропромисловому комплексі.- Тернопіль: Підручники і посібники, 2001.- 984 с.
73. Кравченко Н.О. Напрямки екологізації рекреаційного господарства України. - С. 93- 95.
74. Кучер О. Земельный фонд как объект государственного управления// Экономика Украины.- 2000.- № 1.- С. 59- 64.
75. Кучеренко I. Енергозбереження у свинарстві/ І. Кучеренко //Агровісник. Україна: Науково-виробничий журнал. - К.: ТОВ "Хімагромаркетинг". - 2007. - N3(15). - С. 56-58.
76. Лапидус А.С. Экономическая оптимизация химических производств.- М.: Химия, 1986. – 208 с.
77. Лимонад М.Ю., Циганов А.И. Живые поля архитектуры. Обнинск: изд. "Титул", 1997.- 206 с.
78. Лисенко В.П. Адаптивні методи в енергосберігаючих системах управління/ В.П. Лисенко, Д.Ю. Косаткін //Науковий вісник Національного аграрного університету/ НАУ. -К.: Міленіум. - Вип. 77. – С. 162-166.
79. Лихошва Ю.В. Енергозбереження у житлово-комунальному господарстві - пріоритетний напрям діяльності // Конгрес з енергоресурсозбереження, Київ, 3-6 черв. 1997 р. – К., 1997. – С. 25-39.
80. Лінник М.К, Драганов Б.Х. Міщенко А.В. Ресурси поновлювальних джерел енергії// Вісник аграрної науки.- 2002.- № 4.- С. 57- 61.
81. Макаренко П.М. Моделі аграрної економіки.- К.: ННЦ АН, 2005.- 682 с.
82. Макаренко П.М. Організація і економічний механізм адаптації аграрного господарювання до ринково- підприємницького середовища: монографія.- К.: Наукова думка, 1999.- 621 с.
83. Макаренко П.М., Дутка C.M., Деревянко B.I. Інноваційний проект «Створення та впровадження екологобезпечних господарських комплексів на порушених землях курортно-оздоровчої і туристичної зони « Балаклава»» Велика рада Всеукраїнського конкурсу « Лідер паливно-енергетичного комплексу» К.: Українські енциклопедичні знання, 2006.- С. 103 – 105.
84. Макаренко П.М., Дутка С.М.., Деревянко В.І. Створення та впровадження екобезпечних. енергоактивних господарських комплексів на порушених землях курортно-оздоровчої і туристичної зони «Балаклава» // Наукові праці Інституту електродинаміки НАН України. Спеціальний випуск. 2007.
85. Мартинов С.В. Забезпечення сталого розвитку аграрного сектору регіону.- Автореферат, дисертації на здобуття наукового ступеня канд. економ. Наук. Житомир:2004.- 20 с.
86. Мазуркевич А.О. Енергозбереження в насінництві цибулі ялтинський місцевий/ А.О.Мазуркевич //Таврійський науковий вісник. - Херсон: Айлант. - 2005. - Вып.39 Ч.ІІ. - С. 160-167.
87. Маляренко В.А., Лисак Л.В. Енергетика, довкілля, енергозбереження / Під заг. ред. В.А. Маляренка. – Х.: Рубікон, 2004. – 368 с.
88. Мелентьев Л.А. Методология системных исследований. Избранные труды.- М.: Наука, Физматлит, 1995.- 302 с.
89. Мелентьев Л.А. Системные исследования в энергетике.- М.: Наука, 1979.- 415 с.
90. Мельник Л.Ю., Корецький М.Х., Огаренко В.М. Економіка, власність і підпримництво.- Дніпропетровськ: Січ, 2001.- 612 с.
91. Мельник Л.Ю., Макаренко П.М., Кириденко І.Г.- Економічна теорія на межі тисячоліть.- Навчальний посібник.- К.: ІАЕ УААН, 2003.- 748 с.
92. Мельник Л.Ю., Сафронов С.О. Основи економічної теорії та підприємництва.- Дніпропетровськ:Січ, 2002.- 461 с.
93. Методические указания по разработке и рекультивации нарушенных земель, снятия и использования плодородного слоя почвы на горнорудных предприятиях Минчермета СССР.- Свердловск: 1986.- 138 с.
94. Методичні підходи до вибору та обгрунтуванню критеріїв і показників сталого розвитку різних ландшафтних регіонів України.- А.Г. Шапар, В.Б. Хазан, М.В. Мажаров та ін.- Дніпропетровськ: ІППЕ НАН Ураїни, 2001.- 96с.
95. Милосердов В. Интересы, собственность, эффективность АПК// АПК: экономика, управление.- 2000.- №1.- С. 4- 11.
96. Миркин Б.М. Об устойчивости экосистем: Беседа третья: Модули устойчивости городских экосистем/ Б.М. Миркин, Л.Г. Наумова //Экология и жизнь: Научно-популярный журнал. - М.: Тайдекс Ко. - 2005. - №3(44). - С. 35-40.
97. Михайлик С.В. Енергетична проблема і міжнародний досвід виходу з кризи/ С.В. Михайлик //Таврійський науковий вісник. - Херсон: Айлант. - 2002. - Вып.23. - С. 107-119.
98. Молоснов Н.Ф., Антонов Ю.М. Эффективное энергообеспечение и энергосбережение в АПК// Техника в сельском хозяйстве.- 2004.- № 5. - С.37-38.
99. Осьмак В. Шляхи економії енергоносіїв в кормовиробництві/ В. Осьмак, С. Постельга //Техніка АПК: Науково-технічний журнал. - К.: ДП "Агростар ТПС". - 2006. - №3. - С. 38-39.
100. Онищенко О.М. Формування в аграрному секторі України організаційної структури ринкової економіки// Економіка АПК.- 1999.- № 1. - С. 49- 54.
101. Опанасюк Ю.А. Эколого- экономическая модель модель изучения техногенных катастроф С. 271- 273.
102. Основні напрямки державної політики Українив галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. К.: 1999
103. Отчёт по НИР ДСП " Технико- экономическое обоснование проектирования и строительства экспериментального модуля агроэнергетического комплекса площадью 2,3 га для Запорожской АЭС с низкопотенциальным обогревом сбросной теплотой "ВГПИ "Гипропромтеплица" Госагропрома СССР, рук. Деревянко В.И. Ворошиловград: 1987.- 145 с.
104. О резервах экономии энергии в молочной промышленности/ Г.Е. Зенькович, НА Прокопьев, Л.А. Шамаль, А.Ф. Катенкова //Переработка молока. - М.: ЗАО "Отраслевые ведомости". - 2006. - N2. - С. 30-31.
105. Пабат А.А. Экономические критерии эффективности инновационных технологий нациоанльной альтернативной энергетики// Энергосбережение.- 2005.- № 11.- С. 20.
106. Пабат В.О. Агробіологічний потенціал в Україні та шляхи його використання/ В.О. Пабат, Д.Т. Вінничук, Ю.О. Тараріко //Економіка АПК: Міжнародний науково-виробничий журнал. - К., 2005. - №6(128). – С. 31- 40.
107. Петриченко В.Ф. Обгрунтування технологій вирощування кормових культур та енергозбереження в польовому кормовиробництві/ В.Ф. Петриченко //Вісник аграрної науки. - К., 2003.-№10. – С. 6-10.
108. Плюта І.Ю. Вплив теплової енергетики на довкілля: екологічні проблеми та технології. - С. 132- 134.
109. Погорілий Л. Технологічні принципи і технічні засоби енергозбереження в сільськогосподарському виробництві/ Л. Погорілий; С Коваль, В. Івасюк та інш. //Техніка АПК. - К., 2003. - №4-5. - С. 28-30.
110. Покропивный С.Ф. Экономическое обоснование инженерных решений.- Киев: Техника, 1985. -206 с.
111. Попырин Л.С. Математическое моделирование и оптимизация атомных электростанций.- М.: 1984.- 349 с.
112. Промышленная теплоэнергетика и теплотехника: Справ.. Кн. 4/ Под. общ. ред. В.А. Григорьева, В.М. Зорина. - 2-е изд., перераб.. - М.: Энергоатомиздат, 1991. - 588 с.
113. Противооползневые мероприятия и организация шламового хозяйства со сбросом шламов в море в районе балки Василёва. Техно- рабочий проект. Кн.1. Гидротехническая часть/ Южгипроруда,- Харьков: Арх. № 82827.- 1971.- 89 с.
114. Саблук П.Т. Підвищення ролі аграрної економічної науки у формуванні та реалізації аграрної політики в Україні// Економіка АПК.- 2001.- № 3.- С.3- 10.
115. Садиков М.А. Енергозбереження та його наслідки для сільського господарства/ М.А. Садиков; А.В.Македонський //Агроінком. - К., 2003. - №9-10. – С. 46-49.
116. Семенов А. Міжнародні прямі інвестиції// Економіка України.- 1998.- № 7.- С.77- 84.
117. Сіренко Л.Я., Паршикова Т.В. Керований індустріальний фотосинтез кормових, харчових та лікарських речовин - перспектива та реальність. К.: Праці інституту електродинаміки НАН України. Спеціальний випуск.2005- С.108- 111.
118. Сизонова І.В. Роль та перспективи використання енергетичного менеджменту в процесі енер¬гозбереження/ І.В. Сизонова //Вісник Сумського національного аграрного університету/ СНАУ. - Суми, 2004. - Вип.8(15). - С. 53-60.
119. Стахів О.А. Енергомісткість виробництва продукції на осушених землях// Економіка АПК.- 1998.- № 6.- С. 67- 70.
120. Стельмащук А.М. Організаційно- економічні основи реформування сільского господарства// Економіка АПК.- 1999.- № 1.- С. 81- 83.
121. Стрижеус О.О. Умови ефективного застосування ґрунтозахисних маловитратних технологій/ О.О. Стрижеус, О.Л. Рудік //Перспектива/ ХДАУ. - Херсон: Колос. - 2005. - Вип. 4. – С. 9-10.
122. Стратегічний напрямок розвитку економіки: Про основні принципи ресурсоз¬береження в спиртовому виробництві/ І.Жолнер, В.Сосницький, І.Гулий та ін. //Харчова і переробна промисловість. - К., 2003. - №7. – С. 4-6.
123. Статистичний щорічник м. Севастополя за 2005 рік..: – Стат. щорічник.- Севастополь., 2005.- 286 с.
124. Статистичний щорічник м. Севастополя за 2005 рік..: – Стат. щорічник.- Севастополь., 2006.- 272 с.
125. Трегобчук В.М. Економічні проблеми відтворення і модернізації ресурсного потенціалу АПК// Економіка АПК.- 1999.- №1.- С. 54- 58.
126. Царенко О.М. Злобін Ю.А. Навколишнє середовище та економіка природокористування.- К.: Вища школа, 1999.- 218 с.
127. Чайка В. Экономико-энергетическая оценка агротехнологий/ В. Чайка //Международный сельскохозяйственный журнал: Двухмесячный научно-производственный жур¬нал . - М.: ООО "Торжокская типография". - 2005. - №3. - С. 9-12.
128. Черевко Г.В., Яцків М.І. Економіка природокористування.- навч. Посібник.- Львів: Світ, 1996.- 205 с.
129. Черезов С.К. К вопросу об экологической ренте// Экономические науки.- 1991.- № 2.- С. 65-70.
130. Черняк В. Модель экономики: выбор Украины// Экономика Украины.- 1995.- № 9.- С.31- 39.
131. Чумин Г.В. Социально- эколого- экономические проблемы при рекультивации нарушенных земель в г. Днепропетровске С. 159- 160.
132. Ушкаренко В.О. Роль аграрної науки у вирішенні питань агропромислового виробництва південного регіону України/ В.О. Ушкаренко //Підвищення ефективності ведення галузі рисівництва в ринкових умовах: Матеріали міжнар. наук.-практ. кон¬ф./ За ред. С.Г. Вожегова. - Скадовськ, 2006. - С. 3.
133. Хоменко І. В., Дорош І. Й. Перспективи електрифікації сільського господарства та її економічний ефект. - К.: Урожай, 1966. - 61 с.
134. Шелудько Е.І. Деякі проблеми формування сировинних зон для виробництва екологічно чистої продукції дитячого харчування. С. 91- 93.
135. Шемавньов В.І., Забалуєв В.О., Чабан І.П. Техногенні території: Рекультивація, оптимізація, агроландшафтів, раціональне використання в зб. Раціональне землевикористання рекультивованих та еродованих земель/ досвід, проблеми, перспективи// Міністерство аграрної політики України, Дніпропетровськ: 2006.- С. 8- 15.
136. Шикула М. Технологічні заходи і технічні рішення енергозбереження в сільсікогосподарському виробництві України/ М. Шикула; О. Тонха, О. Тонха та інш. //Техніка АПК. - К., 2003. - №2. - С. 12-14.
137. Шталтовний В.О. Енергоефективні огороджувальні конструкції тваринницьких приміщень із вико¬ристанням очерету/ В.О. Шталтовний, В.В. Поломаний //Науковий вісник Національного аграрного університету/ НАУ. - К.: НАУ. - 2004. - Вип. 72. – С. 236-241.
138. Щербина О.М. Енергія для всіх. -Ужгород: Вид. В.Падяка, 2000. - 188 с.
139. А.Р.Щокін, Ю.В.Колесник Ю.В., С.О.Кудря. Досвід залучення нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії до паливно-енергетичного балансу України у період 1997-2000 років та стратегічні засади подальшого збільшення їх використання. /Праці міжнародної конференції "Енергетична безпека Європи. Погляд у XXI століття. 22-25 травня 2001 р., м.Київ. Енергозбереження та енергоефективність. Видавництво "Українські енциклопедичні знання". С. - 221-225.
140. Энергосбережение. Вып. 7. - Херсон: ЧПФ "Антарес", 2003. - 92 с.
141. Энергосбережение: Темат. сборник. Вып. 10. - Херсон: ЧПФ "Антарес", 2003. - 90 с.
142. Ященко Ю.П. Потенціал місцевих джерел енергії та інноваційні технології його використання // Праці інституту електродинаміки НАН України. Спеціальний випуск. – 2006. - С. 91- 94.
143. EC wants bigger role for renewables // Eur.Power News.-1997.-22,№7. P.13.-Англ. (4.90.1 Европейская Комиссия хочет увеличить роль возобновляемых источников энергии./ Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии, РЖ 90. Отдельный выпуск.-М: ВИНИТИ, 1998.-№4.-С.1.)
144. In Deutschland nur 1,5% // TGA-Mag.-1997.-17, №5.-С.4.-Нем. (4.90.16. Использование возобновляемых источников энергии./ Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии, РЖ 90. Отдельный выпуск.-М: ВИНИТИ, 1998.-№4.-С.2.)
145. Reliable, affordable, and environmentally sound energy for America's future. Report of the National Energy Policy Development Group. - U.S. Government Printing Office, Washington, 2001.
146. The European renewable energy study. Prospects for renewable energy in the European Community and Eastern Europe up to 2010. Main report / Luxemburg: Office for Official Publications of the European Communities. - Brussels - Luxemburg, 1994. - 119p.
147. Amon, Th.; Boxberger J.; Jeremy, D. (2000a) Neue Entwicklungen der Biogaserzeugung aus Wirtschaftsdiingem, Energiepflanzen und organischen Reststoffen. Referat beim 9. Osterreichischer Biomassetag „Biomasse - national und international" des Osterreichischen Biomasse-Verbandes in Puchberg am Schneeberg, 17 Oktober 2000.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.