У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ СПІЛЬНОГО КРЕДИТНОГО РИНКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Количество страниц 219
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ


Вступ ___________________________________________________3-12

Розділ 1. Теоретико-методологічні основи дослідження
спільного кредитного ринку
1.1 Концептуальні засади новітньої парадигми
регіональних кредитних ринків в умовах глобалізації
валютно-фінансових відносин ____________________________13-36
1.2 Економічні передумови формування спільного
кредитного ринку Європейського Союзу __________________ 36-54
1.3 Валютно-фінансові чинники консолідації ринків
банківських послуг європейських країн ___________________ 54-74
Висновки до розділу 1 ____________________________________ 74-76

Розділ 2. Інституціонально-господарські механізми
формування спільного кредитного ринку
Європейського Союзу
2.1 Конвергенція сучасних кредитних інструментів
фінансової системи ЄС __________________________________77-98
2.2 Структурні зрушення у механізмах ринку позичкового
капіталу в умовах фінансової консолідації європейських
країн __________________________________________________ 98-116
2.3. Кредитні інструменти запровадження інноваційної моделі
комунітарного розвитку регіонів Союзу __________________ 116-137
Висновки до розділу 2_____________________________________ 137-139

Розділ 3. Розвиток кредитного ринку України в умовах європейської інтеграції
3.1 Пріоритетні напрями фінансової взаємодії України
з кредитною системою Європейського Союзу ______________ 140-165
3.2 Кредитні механізми комунітарного регулювання
регіонального розвитку як фактор євроінтеграції України___ 165-181
Висновки до розділу 3 _____________________________________ 181-183

Висновки _________________________________________________184-188
Список використаних джерел ______________________________189-210
Додатки




ВСТУП

Актуальність теми. Успішне здійснення реформ у фінансово-банківській сфері України, структурна перебудова економіки й прискорення темпів господарського зростання нашої держави значною мірою залежать від розробки та впровадження ефективної стратегії взаємодії її економічних інститутів з міжнародними ринками капіталу як джерела надходження новітніх банківських технологій та фінансових ресурсів.
Запровадження єдиної європейської валюти спричинило значні зміни на регіональному ринку банківських послуг і капіталу, а також мало суттєві наслідки для структури як світової валютно-фінансової системи, так і місцевих фінансових ринків. У зв’язку з цим, розвиток європейських ринків банківських послуг і капіталу набув динамічного характеру, а його зростання – рис багатовекторності. Однією з провідних тенденцій інтеграційних процесів у Європейському Союзі стало формування спільного кредитно-фінансового простору як першочергового чинника економічного зближення європейських країн, стійкої підвалини конвергенції та консолідації їх господарської діяльності. Поштовхом для дослідження даної проблематики стали європейський вибір економічної інтеграції України, потужна експансія транснаціонального банківського капіталу у вітчизняний фінансовий сектор, а також пошуки не тільки механізмів впровадження європейських принципів і стандартів банківського регулювання, а й новітніх кредитних інструментів стимулювання інноваційного розвитку та реалізації євроінтеграційної стратегії нашої держави.
Актуальність наукової розробки згаданої теми зумовлюється ще дією ряду взаємопов’язаних факторів. По-перше, стабільний розвиток зовнішньоекономічних зв’язків країни залежить від адекватної системи міжнародних кредитних відносин, яка формує економічні передумови залучення фінансових потоків у економіку перехідного типу. По-друге, задля розбудови власної оптимальної моделі розвитку та регулювання ринку банківських послуг з урахуванням особливостей економічного розвитку України необхідним є визначення економічних засад адаптації до європейських принципів, методів та інструментів регулювання ринку позичкових капіталів. По-третє, враховуючи спрямованість стратегічного курсу нашої держави на приєднання до європейських інтеграційних процесів, вагомого значення для неї набувають вивчення та переосмислення досвіду запровадження моделі сталого економічного розвитку ЄС.
Серед зарубіжних вчених, які зробили значний внесок у розвиток теорії та практики формування спільного кредитного ринку Європейського Союзу, слід відзначити дослідження Б.Баласси, Т.Бейомі, Д.Біля, П.Бодіно, І.Ван Левельда, М.Грусона, К.Дауда, Р. Де Хааса, Н.Діхела, Е.Доруччі, Т.Паско, Ж.Перар, П.Робсона, П.Стріттена, К.Фабрі, В.Ферінга, С.Шмідта та ін.
Кількісні та якісні зміни, що відбуваються в процесі розвитку та вдосконалення спільного кредитного ринку Європейського Союзу, потребують наукового осмислення та практичного вирішення засобами економічної політики. Методологічні та інституційні аспекти формування спільного кредитного ринку ЄС, перспективи міжнародних кредитних відносин України в умовах євроінтеграції досліджені у роботах таких вітчизняних науковців, як В.Батрименко, М.Безнощенко, О.Береславська, А.Вересюк, О.Власюк, Н.Галан, Н.Городнича, О.Дзяд, А.Кандєєва, Р.Кашпір, Е.Лакосник, С.Максименко, В.Мазуренко, С.Мельников, А.Мороз, А.Неділько, Д.Расшивалов, Н.Рязанова, М.Савлук, О.Савченко, І.Софіщенко, А.Сухоруков, В.Чужиков, Т.Шемет та ін.
Фундаментальні проблеми міжнародного регулювання економіки, глобалізації економічних процесів, інтеграції українських кредитно-фінансових установ у світовий економічний простір знайшли своє відображення у працях видатних українських вчених-економістів: В.Будкіна, В.Вергуна, А.Гальчинського, О.Єременка, А.Кредісова, Д.Лук’яненка, З.Луцишин, О.Мозгового, О.Олексієнка, Ю.Пахомова, О.Рогача, А.Румянцева, В.Сіденка, С.Соколенка, В.Федосова, А.Філіпенка, С.Циганова, О.Шарова, Т.Шарової, О.Шниркова та ін.
Суттєвий внесок у розробку даної проблематики зробили представники економічних наукових шкіл інших країн СНД, зокрема Росії. Серед них слід відзначити роботи С.Андрєєва, А.Бикова, Є.Громогласової, А.Добронравова, З.Зайнашевої, І.Єпішевої, Л.Красавіної, В.Маклакова, С.Моісєєва, В.Піщика, П.Сьомікової, М.Стрєжнєвой, А.Суетіна, А.Удовенко, Л.Хомякової, В.Шемятєнкова, Ю.Шишкова та ін.
Однак переважна більшість наукових праць, присвячених розгляду аспектів функціонування системи сучасних кредитних відносин в ЄС, зорієнтована на дослідження загальних тенденцій розвитку міжнародної системи кредитних відносин та діяльності її суб'єктів. Менше уваги приділяється аналізу проблем валютно-фінансових чинників створення спільного кредитного ринку в країнах, що до нього інтегруються. Крім того, у сучасній економічній літературі ще не повною мірою досліджувались структурні складові, інструментарій та базові категорії системи спільного кредитного ринку країн ЄС. Розвиток ринку фінансових послуг України потребує обґрунтування можливої адаптації до європейських кредитних механізмів комунітарного регулювання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертація виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин згідно з планом науково-дослідних робіт за темами “Механізм взаємодії економіки України зі світовим господарством в умовах глобалізації” (ДР №01БФО 48-01), та ”Інтеграційна стратегія входження України в європейський економічний простір” (ДР № 06БФО48-01), які є складовою наукових досліджень Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках Комплексних наукових програм Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (2001-2005 рр.) і “Наукові проблеми сталого державного розвитку України” (2006-2010 рр.).
Мета і завдання дослідження. З огляду на науково-практичну актуальність теми і результати дослідження окремих її аспектів в економічній літературі метою дисертаційної роботи є теоретичне осмислення специфічних закономірностей формування новітньої парадигми регіоналізації міжнародних кредитних ринків під впливом глобалізації світової економіки, виявлення особливостей консолідації й уніфікації кредитних відносин в Європейському Союзі та визначення шляхів впровадження нових кредитних механізмів стимулювання інноваційного розвитку регіонів України у ринкових умовах господарювання.
Комплексний підхід до реалізації поставленої мети дисертаційної роботи зумовив необхідність розв'язання в ній низки важливих завдань дослідження:
• розкрити макроекономічні й інституціональні особливості процесів та факторів регіоналізації системи міжнародних кредитних відносин в умовах глобалізації;
• визначити суттєві риси, методи та інституціонально-господарську структуру функціонування спільного ринку ЄС;
• виявити основні господарські елементи спільного кредитного ринку ЄС та механізми їх використання у міжнародних фінансових відносинах; встановити дієвість їх інфраструктури, ефективність в сучасних умовах світової економіки;
• провести комплексний аналіз інструментів, форм та рівнів кредитного механізму стимулювання інноваційного розвитку регіонів Європейського Союзу, враховуючи їх системоутворююче значення для розвитку інфраструктури ринку фінансових послуг;
• здійснити порівняльний аналіз особливостей конвергенції механізмів ринку банківських послуг в умовах фінансової консолідації європейських країн;
• розробити модель взаємозалежності запровадження сучасних кредитних механізмів стимулювання економічної активності й інноваційного розвитку регіонів та ефективності використання фінансових ресурсів у економіці перехідного типу;
• обґрунтувати цілі, завдання та методи механізму регулювання спільного кредитного ринку ЄС з метою запровадження в Україні сучасних форм і технологій банківських послуг.
Об'єкт дослідження – система сучасних кредитних відносин Європейського Союзу в умовах глобалізації та регіоналізації світової економіки.
Предметом дослідження є економічний механізм формування спільного кредитного ринку Європейського Союзу.
Методи дослідження. Методологічну базу дисертаційного дослідження становлять теоретичні напрацювання світової фінансової думки, концептуальні положення су¬часної економічної теорії, монографічна та наукова література, роботи відомих віт¬чизняних і зарубіжних вчених з питань валютно-фінансової системи, кредитно-фінансових інституцій та міжнародних розрахунково-кредитних відносин. Фактологічною базою дослідження є статистичні дані міжнародних фінансових установ, національні статистичні довідники, фактологічні дані монографічної та періодичної літератури, звітні дані банків країн ЄС, Європейського центрального банку, Національного банку України та комерційних банків нашої держави. Методологічний апарат дослідження складають: загальнонаукові методи (діалектичний метод пізнання, наукова індукція та де¬дукція, метод порівняння і синтезу (підрозділи 1.1.; 1.2. і 2.1.); визначення прямих та зворотніх зв’язків між економічними явищами та процесами (підрозділ 2.2.); абстракція (зокрема, при розкритті валютно-фінансових чинників формування спільного кредитного ринку ЄС (підрозділ 1.3.). Крім того, у роботі використані інші методи теоретичного та емпіричного дослідження, окремі різновиди як загальноприйнятих наукових принципів, так і спеціальних принципів науково-економічного пізнання: творчо-критичний та описово-аналітичний (наприклад, у підрозділі 3.1.), метод мікро- і макроекономічного аналізу (підрозділи 1.2. і 2.3.); метод історизму (наприклад, при визначенні передумов та етапів формування економічних засад імплементації європейських принципів регулювання банківської діяльності в Україні (підрозділ 3.1.); статистичний метод (підрозділи 2.1. і 2.2.), метод економічного моделювання (підрозділ 3.2.).
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розкритті теоретичних засад і практичних аспектів становлення новітньої парадигми регіональних кредитних ринків в умовах глобалізації, визначенні механізму взаємозв’язку формування спільного кредитного ринку і фінансової стабільності в ЄС.
У процесі дослідження автором були одержані такі найсуттєвіші наукові результати, які розкривають його особистий внесок у розробку проблеми, що досліджується, та конкретизують новизну роботи:
вперше:
• здійснено систематизацію методів формування спільного кредитного ринку ЄС та складових його організаційно-економічної інфраструктури. Обґрунтовано, що реалізація цілей утворення динамічного і конкурентоздатного спільного кредитного ринку ЄС спирається на директивні механізми регулювання банківської діяльності Європейського центрального банку та на інтеграцію галузевих та локальних спеціалізованих ринків кредитно-фінансових послуг. Серед останніх виділено: 1) надання транскордонного характеру ринку іпотечного та споживчого кредитування; 2) уніфікацію механізмів ринку синдикованих банківських позик; 3) стандартизацію розрахунково-касового обслуговування в європейських країнах;
• запропоновано економіко-математичну модель взаємозалежності запровадження сучасних форм кредитних відносин та ефективності використання фінансових ресурсів і розвитку інновацій на регіональному рівні в економіці транзитивних країн. На прикладі ЄС доведено, що запровадження інститутів гарантійного забезпечення, регіональних агентств сприяння експорту, напівдержавних установ страхування ризиків створює умови для ефективного використання фінансових ресурсів та викликає мультиплікаційний ефект капіталізації інвестицій на регіональних ринках;
• виокремлено засади господарської взаємодії інститутів Європейського Союзу різних рівнів (наднаціональних, національних, регіональних) у сфері кредитування орієнтованих на експорт галузей промисловості, дослідних розробок з освоєння виробництва наукоємної продукції, закупівлі обладнання для розвитку експортного потенціалу депресивних регіонів. Виявлено зміщення акцентів у концепції стимулювання регіонального розвитку європейських країн у бік її економізації та комерціалізації. Встановлено, що реалізація головних завдань комунітарного регулювання інноваційного розвитку регіонів ЄС забезпечується шляхом використання сучасних кредитних інструментів: проектного фінансування та діяльності агентств гарантійного забезпечення;

удосконалено:
• інституційні інструменти валютно-фінансової інтеграції європейських країн, зокрема визначені пріоритетні напрями конвергенції механізмів ринку кредитно-банківських послуг в умовах фінансової консолідації країн ЄС, що полягають в уніфікації банківського законодавства та стандартизації розрахунково-платіжного обслуговування в рамках єдиного європейського платіжного простору;
• визначення категорії комодитизації кредитно-фінансових послуг в країнах ЄС. Її зміст полягає у: 1) концентрації більшої частини послуг для користувачів фінансових ринків в межах інвестиційно-банківських конгломератів, які поєднують кілька типів фінансового по¬середництва та надають універсальні фінансові послуги; 2) об'єднанні комерційних банків з інвес¬тиційними або зі страховими компаніями у формі злиття різнотипних ринкових сегментів. Це дає можливість забезпечити комплексне обслуговування клієнтів, знизити його собівартість, а також збільшити ефективність управління ризиками;

дістали подальшого розвитку:
• систематизація механізмів взаємодії ендогенних та екзогенних факторів формування спільного кредитного ринку Європейського Союзу. Виявлено діалектичний взаємозв’язок між запровадженням євро, як макрофінансової передумови формування спільного європейського кредитного ринку, розвитку його інфраструктури та ендогенними чинниками створення спільного кредитного ринку ЄС. Останні пов’язані з мікрорівнем кредитно-фінансової діяльності, де посилились тенденції глобалізації банківських послуг, зростання конкурентних переваг великих банків, що мають розвинуту транс’європейську філіальну інфраструктуру і мережу банків-кореспондентів;
• розкриття сутності та рис експансії транснаціонального банківського капіталу в перехідних економічних системах. Встановлено, що діяльність міжнародних банківських груп сприяє здешевленню кредитних ресурсів та підвищенню конкуренції на ринку фінансових послуг. Водночас створюються передумови залежності національно-господарських систем від зовнішніх “шоків” за умов високої мобільності спекулятивного та фіктивного капіталів. З метою запобігання негативним наслідкам присутності транснаціонального банківського капіталу (особливо в контексті лібералізації ринку банківських послуг як умови вступу України до СОТ) аргументовано доцільність посилення ролі державних банків і багатофункціональних кредитно-інвестиційних холдингів за участю держави у вітчизняній фінансовій системі;
• обґрунтування необхідності інтенсифікації взаємодії вітчизняних фінансових установ з кредитною системою ЄС через їх участь у діяльності європейських кредитно-фінансових інститутів, активізації заходів щодо вступу України до Банку розвитку Ради Європи (Council of Europe Development Bank (CEB)) з метою використання гарантійних механізмів забезпечення фінансування цільових програм сталого розвитку національної економіки.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що положення та висновки даного дослідження можуть бути використані у діяльності органів виконавчої та законодавчої влади при розробці напрямів ринкової трансформації в Україні та зовнішньоекономічної стратегії, в тому числі для прискорення процесу гармонізації регуляторних положень у сфері кредитно-фінансових послуг нашої держави з нормами та стандартами Європейського Союзу і Світової організації торгівлі.
Матеріали дослідження можуть становити практичний інтерес для кредитно-фінансових установ, які здійснюють діяльність у галузі експортного кредитування, міжнародних розрахунків та платежів. Крім того, матеріали роботи можуть бути використані в навчальному процесі при викладанні курсів, спецкурсів і підготовці навчально-методичної літератури з питань функціонування системи кредитно-фінансових відносин, регулювання руху фінансових потоків, регламентації діяльності транснаціональних банків та їх дочірніх установ, забезпеченні виконання зобов’язань за зовнішньоекономічними угодами. Сформульовані в дисертаційній роботі рекомендації були враховані в практичній діяльності акціонерного комерційного банку “ХФБ-Банк Україна” (довідка №12-03/VIII від 31.05.2006 р.). Результати дисертаційного дослідження впроваджено в процесі діяльності Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності (довідка №06-10/10-322 від 11.05.2006 р.). Окремі положення дисертаційного дослідження були використані в навчальному процесі Українського державного університету економіки і фінансів при Міністерстві фінансів України під час викладання та розробки методичного забезпечення нормативних дисциплін “Фінансові аспекти зовнішньоекономічних зв’язків”, “Міжнародне фінансове право”, “Міжнародні стратегії економічного розвитку” (довідка №323 від 14.09.2006 р.).
Особистий внесок автора. Дисертаційна робота є закінченим науковим дослідженням, що самостійно виконане автором і має наукове й практичне значення.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та наукові результати дослідження було обговорено і схвалено на засіданнях кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також на шести міжнародних науково-практичних та науково-теоретичних конференціях в Україні, зокрема на конференції молодих вчених “Актуальні проблеми міжнародних відносин” (м. Київ, ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, 14 жовтня 2004 р.); на конференції молодих вчених “Актуальні проблеми міжнародних відносин” (м. Київ, ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, 27 жовтня 2005 р.); на конференції молодих вчених “Актуальні проблеми міжнародних відносин” (м. Київ, ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, 18 жовтня 2007 р.); на Всеукраїнській науково-практичній конференції вчених та спеціалістів “Проблемы управления предпринимательством в современных условиях” (м. Ялта, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, 9-12 листопада 2005 р.); на ІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Развитие внешнеэкономической деятельности в условиях глобализации” (м. Сімферополь, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, 20-21 квітня 2006 р.); на IV Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегія інвестування промислового виробництва в Україні” (м. Київ, КНУ імені Тараса Шевченка, 14-15 квітня 2006 р.).
Публікації. Основні наукові та прикладні результати дисертаційного дослідження опубліковано у 7 наукових працях (загальний обсяг 2,3 друк. арк.), з них 5 статей у провідних фахових виданнях і збірниках наукових праць, 2 – у матеріалах та тезах конференцій.
Структура та обсяг дисертації. Структура роботи зумовлена метою і завданням дослідження, складається зі вступу, трьох розділів (8 підрозділів), висновків, списку використаних джерел та 7 додатків на 9 сторінках. Загальний обсяг дисертації становить 188 сторінок, у тому числі 7 таблиць та 21 рисунок. Список використаних джерел налічує 257 позицій на 22 сторінках.

Список литературы ВИСНОВКИ



В дисертації здійснено теоретичне узагальнення і наукове вирішення проблем формування спільного кредитного ринку Європейського Союзу, висвітленні факторів його розвитку та еволюції. Пропонується комплексний аналіз передумов і господарських засад як глобального, так і регіонального характеру, що визначили становлення новітньої категорії спільного кредитного ринку як особливої економічної системи, що сприяє підвищення ефективності економки європейських країн, сталих темпів зростання та стійкості в умовах нестабільного розвитку світового фінансового середовища.
Теоретичне осмислення основ банківської діяльності в Європейському Союзі, механізму поглиблення співпраці банківських установ європейських країн в умовах валютної інтеграції, високих темпів їх інформатизації та модернізації створює передумови й обумовлює необхідність дослідження впливу становлення спільного кредитного ринку ЄС на процеси економічної трансформації в країнах з перехідною економікою.
Провідними ланками такого впливу є найбільш розвинуті форми світогосподарських зв'язків: експортно-імпортні операції, ринок фінансових послуг та міжнародне банківське кредитування. Вдосконалення даних складових інфраструктури фінансової системи країни у трансформаційний період створюють передумови та можливості для ефективної інтеграції банківської системи України до світового ринку капіталів.
Результати проведеного дисертаційного дослідження дозволяють зробити такі висновки та запропонувати рекомендації, що відзначаються науковою новизною і мають теоретико-методологічне та науково-практичне значення:
1. Сучасні взаємопов’язані тенденції глобалізації та регіоналізації суттєво змінили галузь міжнародних кредитних відносин як в організаційному та інституціональному, так і в технологічному сенсі. Дослідження процесу європейської інтеграції банківських інститутів в умовах глобалізації валютно-фінансових відносин, дозволило з’ясувати засади новітньої парадигми регіональних кредитних ринків, котрі поєднують правові, інституціональні і суто економічні пускові механізми економічного зростання. Так, зближення і максимальна уніфікація системи регулювання національних економік, фінансових ринків країн, що інтегруються, відбуваються поряд із лібералізацією міжнародних фінансових потоків, що є однією з основних умов підвищення інвестиційної активності й ефективного використання фінансових ресурсів.
2. Для вирішення стратегічних завдань формування спільного кредитного ринку, для забезпечення стійкості та ефективності функціонування економічного і валютного союзу пріоритетними напрямами оптимізації кредитно-фінансових відносин в ЄС є створення нової інституціональної архітектури, де наднаціональні органи регулювання повинні взяти на себе ряд додаткових функцій. Серед них: а) фокусування конвергенції механізмів ринку кредитно-банківських послуг на базі всіх мінімальних вимог ринку капіталу; б) регулювання прийняття-передачі банківської інформації; в) банківський контроль та нагляд; г) регламентування діяльності інсайдерів.
3. Свобода здійснення банківської діяльності на всій території ЄС сприяє повній лібералізації ринку банківських послуг і стимулює конкуренцію, що надає споживачам можливість широкого вибору як самого банку, так і необхідного банківського продукту. Тому, внаслідок дій принципу консолідованого нагляду регуляторні органи повинні нести відповідальність за повний і всебічний контроль за діяльністю національних кредитних організацій, включаючи екстериторіальний нагляд за такою діяльністю за межами держави походження, а також за діяльністю їх філій, представництв і дочірніх установ.
4. Функціонування Європейської валютної системи актуалізувало цілий ряд проблем господарського розвитку європейських держав, серед яких першорядного значення набула проблема синхронізації економічних циклів у країнах ЄС. Передача повноважень у валютній і грошово-кредитній сферах значною мірою залежить від спільності економічних тенденцій у цих державах. Якщо їх економічний розвиток синхронізований, то для регулювання циклів вимагаються схожі дії, що запроваджуються одночасно. Таким чином, макроекономічна та макрофінансова стабільність у країнах ЄС залежить від прискорення процесів формування спільного кредитного ринку, що нівелює загрози асинхронності господарського поступу.
5. Необхідність інтегрування в європейську кредитну систему стимулює найбільші банки і фінансові інститути створювати універсальні системи продажу банківських послуг і продуктів. При цьому продаж таких послуг за кордоном здійснюється через мережу філій і відділень банків, фінансових інститутів, поштові відділення, по телефону, через Інтернет. У результаті становлення спільного кредитного ринку ЄС посилюються тенденції глобалізації, що виявляються у зростанні кількості злиття та поглинання середніх і великих європейських банків, уніфікації відсоткових ставок і тарифів, спрощенні механізму розрахунків і підвищенні інвестиційного потенціалу регіону.
6. В умовах динамічного розвитку кредитної системи європейських країн різниця між інвестиційним і комерційним банкінгом дедалі зменшується. Створення так званих фінансових супермаркетів, що з успіхом інтегрують ці основні види банківської діяльності, призвело до посилення конкурентного тиску зазначених структур на фінансові інститути, які надають вужчий асортимент банківських послуг. Тенденція транскордонної консолідації у сферах інвестиційного й андеррайтингового бізнесу в ЄС стає дієвим чинником формування єдиного кредитно-фінансового простору.
7. Європейський кредитний ринок не досяг цілковитої сталості й дієвості у сфері роздрібних банківських послуг, незважаючи на функціонування директивного механізму фінансового регулювання, що призводить до невисоких темпів зростання обсягів транскордонних кредитних операцій на фінансовому ринку. Для досягнення найбільш позитивних результатів формування спільного кредитного ринку необхідно здійснити імплементацію єдиного банківського законодавства в країнах ЄС.
8. Інновації у сфері банківських технологій спростили певні процеси дії механізмів споживчого кредитування в ЄС. Автоматичні видача та гарантування кредиту, он-лайновий доступ до кредитної історії позичальника і вдосконалена система оцінки ризику дають можливість банкам прискорити процес видачі позик і зменшити кількість позичальників, які стають банкрутами. Європейські кредитні інститути також мають змогу використовувати альтернативні шляхи фінансування – міжбанківський ринок і ринки капіталу. Використання інструментарію сек'юритизації споживчих кредитів надало можливість подолати тенденції до випереджаючого попиту на споживчі позики шляхом знаходження ресурсів для подальшого здійснення кредитних операцій.
9. На основі аналізу спільної європейської політики запровадження інноваційної моделі комунітарного розвитку регіонів ЄС розкрито провідну роль застосування кредитно-фінансових механізмів сталого регіонального розвитку в Україні. Пріоритетними напрямами фінансового сприяння експорту, стимулювання кредитування робіт з освоєння наукоємної продукції є встановлення господарської взаємодії інститутів різних рівнів (наднаціональних, національних, регіональних) з метою надання гарантійних зобов'язань щодо залучення кредитних ресурсів, так і гарантійних зобов'язань та страхування експортних кредитів від комерційних і політичних ризиків.
10. Вихідною позицією трансформування організаційних структур в економіці Украї¬ни має стати її інтеграція у європейську та світову економічні системи, що супроводжу¬ватиметься посиленням конкуренції з боку іноземних компаній. Для забезпечення захисту національних інтересів в умовах посилення глобаль¬ної конкуренції необхідне інтегра¬ційне трансформування національної фінансово-кредитної системи, спрямоване на створення в нашій державі розга¬луженої системи спеціалізованих фінансових інститутів (експортних кредитних агентств, агентств гарантійного забезпечення), відповідного інфраструктурного забезпечення для ефективного функціо¬нування всіх секторів фінансового ринку та формування сучасної регуляторної системи.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Азаренкова Г. Вплив портфеля цінних паперів банків України на їхні доходи: ознаки взаємозалежності // Вісник НБУ. – 2004. - №10. – С. 23-25
2. Андреев С.В. Развитие технологий платежных систем. // Дайджест-Финансы. – 2003. - №5. – С. 21-29
3. Андросева Л. Д., Окунева Л. П. Денежное обращение и кредит. - М.: Банки и биржи. – 1997. – 234 с.
4. Арах М. Европейский Союз. Видение политического объединения. М.: Экономика, 1998. – С. 369
5. Ахламов А.Г., Уманець Т.В. Регіональні виміри глобалізації на трудові ресурси // Вісник економічної науки України. – 2005. - №1[7]. – С. 50-53
6. Бакаєв О.Л. Міжнародні фінансові ринки майбутнього у світлі тенденції фінансової глобалізації //Зб. наук. праць “Прометей”, Донецький економіко-гуманітарний інститут, Інститут економіко-правових досліджень НАН України. №1 (13). / Гол. ред. Погосов П.А. – Донецьк: ТОВ “Юго-Восток Лтд”, 2004. – С.159-161.
7. Бакаєв О.Л. Перспективи та ризики залучення іноземного фінансування банківською системою України // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. Вип. 189: в 5т. Том 4./ Гол. ред. А.А. Покотілов – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. - С.1223-1228.
8. Балабанов Г.Н., Нагірна В.П., Нижник О.М. Трансформація структури господарства України: регіональний аспект. – К.: Вид-во ”Міленіум”, 2003. – 404 с.
9. Балян А. Фінансове забезпечення єврорегіональної політики // Вісник НБУ, №10.- 2005. – С. 58-60.
10. Батехин С.Л. Финансовая инжинерия и оптимизация финансовых потоков // Финансы. – 2001. - №1. – С. 68-69
11. Батрименко В.В. Запровадження сучасних комплексних банківських послуг, як чинник збереження конкурентоспроможності національної фінансової системи в перехідній економіці // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 38. – Частина І. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 46-48
12. Батрименко В.В. Шляхи реформування сучасної архітектури міжнародних валютно-кредитних відносин // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 31. – Частина ІІ. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 161-165.
13. Безнощенко М. Роль центрального банку в забезпеченні фінансової стабільності. // Актуальні проблеми міжнародних відносин. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. -№35, частина 1.- С. 85-87.
14. Береславська О.І. Лібералізація валютного ринку як елемент економічного розвитку // Зб. Наук. Праць ін-ту економіки НАНУ „Фінансово-кредитний механізм економічного розвитку”. – К., 1999.
15. Богатуров А. Синдром поглощения в международной политике // Pro et Contra. – 1999. – Т. 4. – № 4. – с. 50.
16. Боринець С.Я. Міжнародні фінанси: Підручник. К.: Знання-Прес. 2002. – 311 с.
17. Брайан Г. Конкуренция в банковской сфере, - (Пер. с англ.). – М. – 1970
18. Бугай С., Лендьел М. та ін. Агентства регіонального розвитку України. – К.: Вид-во ”Міленіум”, 2002. – 302 с.
19. Булгадаева С.А. Государственное регулирование – стратегический фактор социально-экономического развития региона // Дайджест-Финансы. – 2003. - №11(107). – С. 9-18
20. Бурков П.В. Энциклопедия рис-менеджмента. – М.: Альпина Паблишер, 2003. – 786 с.
21. Бутенко О. Іноземні банки на фінансових ринках країн Центрально-Східної Європи // Банківська справа. – 2005. – №3. – С. 62 – 69.
22. Бутко М.П. Передумови трансформації та механізми регулювання регіональних економік // Економіка і пргнозування. – 2004. - №2. – С. 9-20
23. Быков А.Н. Глобализация и регионализация в свете российских интересов и перспектив интеграции на евразийском пространстве. – М.:ИМЭПИ РАН, 2001. – 50 с.
24. Ваденфельд В. Новое лицо Европы // Россия в глобальной экономике. – М.:2002. – №4. – Т.2. – С.45 – 46.
25. Вайбер Р. Эмпирические законы мировой экономики // Проблемы теории и практики управления - №4, - 2003. - С. 82-88
26. Васильев Г.И., Галанов С.С. Новый механизм кредитования внешнеэкономического комплекса. - М.: “ Финанси и статистика". – 1992. – 240 с.
27. Васильченко З.М. Проблеми адаптації банківської системи України при її вступі до Світової організації торгівлі // Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Серія: Економіка. – 2004. – Вип. 69. – С. 23-25.
28. Вересюк А. Электронная интеграция // Банковская практика за рубежом. – 2002. - №10. – С. 44-45
29. Верников А. Неактуальная тема. // Банковское дело. – 2006. – №5. – С. 70 – 71.
30. Власик В.Є. Трансформація фінансово-кредитних систем перехідних економік // Фінанси України. – 2005. – №1. – С.5-11.
31. Води 3., Мертон Р. Финансы / Пер. с англ. - М., 2000. - С. 77.
32. Волковинська Т.В. До питання про "цільові зони" валютних курсів в контексті появи єдиної європейської валюти. // Матеріали VII міжнар. наук.-теор. конф. "Особливості економічної політики постсоціалістичних країн в умовах глобалізації світової економіки". Модуль ІІ. – К.: - 1999. - С. 56-61.
33. Волковинська Т.В. Ціна та потенційні переваги Європейського Валютного Союзу. // Актуальні проблеми міжнародних відносин. - Вип. 7. - Ч. ІІІ. - 1998. - С. 102-113.
34. Галан Н.І. Державна підтримка малих та середніх підприємств в Європейському Союзі // Фінанси України. – 2005. - №5. – С. 147-154
35. Гальчинський А.С. Сучасна валютна система. - К.: Лібра, 1993 - 96 с.;
36. Гальчинський А.С. Теорія грошей: Навчально-методичний посібник. – К.: Вид. Соломії Павличко ”Основи”. – 2001. - 411 с.
37. Геєць В.М. Інвестиційно-інноваційний шлях розвитку – модернізаційний проект розвитку української економіки і суспільства ХХІ століття // Банківська справа. – 2003. – №4. – С. 3-32.
38. Гладкий В. Фінансування та страхування експорту в Україні // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 7. – Частина ІІ. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 1998. – С. 24-28.
39. Горбунов А. Планирование кредитных операций // Банковский менеджмент. – 2005. - №4. – С. 33-36.
40. Городнича Н. Мінімізація банківських видатків при здійсненні міжнародних розрахунків // Банківська справа. – 2002. - №6. – С. 44-49.
41. Грибан О.О. Вплив валютно-фінансових чинників на консолідацію ринку банківських послуг в країнах Європейського Союзу // Економіка і управління, К.: 2006. - №1. – 30 -34.
42. Грибан О.О. Запровадження законодавчих ініціатив Банку міжнародних розрахунків у сфері регулювання кредитної діяльності в країнах Європейського Союзу // Проблемы управления предпринимательством в современных условиях: материалы Всеукраїнської научно-практичної конференції вчених та фахівців: В 2 ч. – Сімферополь: ЧП ”Кильбер”, 2005. – Ч.2: 92 с. (рус.) – С. 48 – 49.
43. Грибан О.О. Комунітарні засади зовнішньоекономічної політики України в умовах субрегіональної інтеграції //Материалы Второй международной научно-практической конференции «Развитие внешнеэкономической деятельности в условиях глобализации» (20-21апреля 2006г.). Симферополь: Таврия,2006. – С.172–174.
44. Грибан О.О. Комунітарність регіональної політики як дієвий чинник розвитку експортного потенціалу України в контексті реалізації євроінтеграційної стратегії // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск ІІ (у двох частинах). – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2005. – С. 292 – 296.
45. Грибан О.О. Кредитні механізми стимулювання промислового експорту з Європейського Союзу: досвід для України // Теоретичні та практичні питання економіки: Збірник наукових праць. – Випуск 10. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2006. – С. 217 – 223.
46. Грибан О.О. Роль експортних кредитних агенцій в системі кредитних відносин України та ЄС. // Актуальні проблеми міжнародних відносин. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2004. – Випуск 48. – Частина І. - С. 291-298.
47. Грибан О.О. Формування спільного ринку іпотечного кредитування як чинник реалізації інтеграційних процесів у європейському союзі // Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право): Наук. журн. – К., 2005. – №6. – С. 113 – 118.
48. Гриньков Д. Вторжение. // Бизнес. – 2007. – №1-2 (15.01.07). – С. 57 – 63.
49. Громогласова Е., Стрежнева М. Признаки нового этапа в институциональной эволюции ЭС // Мировая экономика и международные отношения. - 2005. - №9. – С. 55-66
50. Денисюк В. Розвиток інноваційних територіальних структур як важливої складової української інноваційної системи // Економічний часопис ХХІ. – 2003. – №.7-8. – С. 43-47.
51. Дерей Ш. Стратегия Британских банков и международная конкуренція, - (Пер. с англ.). – М. - 1977.
52. Джастін Холл. Забезпечення кредитних зобов'язань нерухомим майном та їх задоволення // Вісник Центру комерційного права. - 2001.-С. 4-6.
53. Джентле Д. Индустрия финансовьіх услуг, // (Пер. с англ.) - М., - 1993.;
54. Джимбинов К., Проскурин А. Факторы усиления кредитной активности банков // Бизнес и банки. – 2004. - №14 (апрель). – С. 1-2.
55. Дзяд О.В. Фінансові аспекти інноваційної політики ЄС // Фінанси України. – 2005. - №5. – С. 140-146
56. Добронравов А.Н. Фінансово-кредитные механизмы поддежки малого предпринимательства: гарантийный механізм и микрокредитование // Дайджест-Финансы. – 2003. - №2(98). – С. 2-11
57. Долан Дж.и др. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика // Пер. с англ. В.Лукашевича и др. – СПб., 1994. – 496 с.
58. Доронин И.Г. Мировой финансовый рынок - на пороге XXI века. // Деньги и кредит. - №5. – 2000. – С.11-15
59. Дуглас X. Банковская политика в области кредитования, - (Пер. с англ.). – М. – 1971.
60. Дудченко М.А., Рубцова М.Ю. Міжнародний ринок позикових капіталів. Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х // Редкол.: Л.В.Губерський та ін. – К.: Знання України, 2004. – Том ІІ. – С.97 – 98.
61. Дьомкін А.С. Вплив індустрії фінансових послуг на глобалізацію фінансових систем країн // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 38. – Частина І. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 124-126.
62. Епишева И. Европейская стратегия немецких банков. // Аналитический банковский журнал. – 2002. - №4. – С. 92-99
63. Єременко О. К. Сучасні валютні режими. // Вісник НБУ, №2.- 1999.- С. 20-21.
64. Жуков Е.Ф. Банки и банковские операции. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. – 71 с.
65. Жуков С. Евро-страсти // Инвест-газета. – 2005. – № 46(523). – С. 28.
66. Зайнашева З.Г. Региональная политика в сфере услуг // Вестн. Моск. ун-та. – Сер. 6. Экономика. – 2005. - №3. – С. 43 – 52
67. Зайцев О. Долгий и трудный путь к SЕРА // Банковская практика за рубежом. – 2005. - №9(81). – С. 78-85
68. Зайцев О. Создание общего финансового рынка откладывается // Банковская практика за рубежом. – 2005. - №10(82). – С. 17-19
69. Затонацька Т.Г., Ставицький А.В. Аналіз впливу монетарної політики держави на розвиток регіонів України// Теоретичні та прикладні питання економіки: Збірник наукових праць. – Випуск 10. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут конкурентного суспільства, 2006. – С. 52 – 58.
70. Згуровський М. Україна у глобальних вимірах сталого розвитку // Дзеркало тижня. – 20.05.2006. – №19(598). – С. 14
71. Зимовець В. Тенденції і наслідки експансії західного фінансового капіталу у Східній Європі // Економіка України. – 2006. – №2. – С.74-83
72. Інформаційно-аналітичні матеріали. - К.: Центр наукових досліджень НБУ, 2004. - 88 с.
73. Кандеева А. Жилье без границ: ипотечный рынок Европы на стадии интеграции // Банковская практика за рубежом. – 2006. - №1(85). – С. 23 – 27.
74. Кашпір Р. Фінансово-економічні передумови і окремі проблеми монетарної інтеграції нових членів ЄС // Економіка України. – 2004. - №1(506). – С. 64-70
75. Киселев А. П. Теория и практика современного бизнеса. - К.: Логос, 1995. – 240 с.
76. Кичигин С., Ярухин Ю. Экономика, промышленность банки и финансы // Неделя Украины, №4(351).- 2007. – С.Е1—Е6.
77. Кияк А., Камінський А. Ідентифікація, аналіз та управління операційними ризиками в українських банках // Вісник НБУ. – 2005. - №10. – С. 7-10
78. Ковалев А.П. Оценка кредитных рисков в Базельском соглашении – 2. // Банковская практика за рубежом. – 2006. - №3 (87). – С. 62-67.
79. Кочетков В.Н., Бондарева О.В., Власик А.Б. Современная система денежных расчетов. – К.: Украинско-финский институт менеджмента и бизнеса. – 1998. – 192 с.
80. Красавина Л.Н. и др. Международные валютно-кредитные и финансовые отношения. – М.: Финансы и статистика. – 2001. – 611 с.
81. Кузнецова С. “Опыт использования S.W.I.F.T. при создании национальных платежных систем” // Банки и технологии, № 3, 2000, с. 60
82. Лаврушин О.И. Банковское дело.– М.: Финансы и статистика.-1998. - 564 с.
83. Лакосник Е. Эффект Евро // Банковская практика за рубежом. – 2005. - №8 (80). – С. 2-6,
84. Ларуш.Л. Евро не укрепит суверенитета // Валютный спекулянт. - №12. – 2001.- С.26-29
85. Луцишин З.О. Міжнародні валютно-фінансові відносини: практична філософія і реалії української економіки. – Тернопіль: Збруч, 1997. – 450 с.;
86. Луцишин З.О. Трансформація світової фінансової системи в умовах глобалізації. - К.: Видавничий центр "ДрУк", 2002. - 340 с.
87. Лушников О. Страны Центральной и Восточной Европы на пути в Европейский Союз. - М.: 2002. – 50 с.
88. Ляшенко В.И. Концепция конструрирования региональных режимов регулирования развития малого предпринимательства // Вісник економічної науки України. – 2005. - №2[8]. – С. 67-72
89. Мазуренко В.І.Фінансові послуги та сучасні доктрини електронної торгівлі // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Випуск 38 (у двох частинах). Частина І. К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 56-59
90. Майборода В. Особливості фінансування малих та середніх підприємств // Вісник КНТЕУ. – 2006. - №1– С. 94-99
91. Маклаков В.В. Введение Конституции зарубежных государств. / Под ред. Маклакова В.В. М.: БЕК, 1997.
92. Максименко С. Інститути та інструменти розвитку територій. На шляху до європейських принципів. – К: Вид-во ”Міленіум”, 2001. – 244 с.
93. Мармуль Л.О., Чернявська Т.А. Нові методичні підходи до анлізу інвестиційної привабливості регіонів // Вісник економічної науки України. – 2005. - №1[7]. – С. 83-89
94. Мартин Г.-П., Шуман Г. Западня глобализации: атака на процветание и демократию //Пер. с нем. – М.: ИД ”Альпина”., 2001 – 336 с.
95. Масленников В.В., Зарубежные банковские системы: Научное издание., М., ТД „Элит-2000”, 2001. – 392 c.
96. Матросов С.В. Европейский фондовый рынок. – М.: Сокол., 2003. – 134 с.
97. Международное право / Под. ред. проф. Колосова Ю.М. и проф. Кривчиковой Э.С. М.: «Международные отношения», 2000, С. 214
98. Междуна¬родное публичное право / Под. ред. проф. Бекяшева К.А. М.: «ПРОСПЕКТ», 1999, С. 238
99. Мельников С. Банки и их клиенты // Инвест-газета. – 2005. – № 44(521). – С. 24
100. Мельников С. Евро гонится за долларом // Инвест-газета. – 2005. – № 49(526). – С. 27.
101. Мельничук М., Концептуальні підходи до управління операційним ризиком банку // Вісник КНТЕУ. – 2006. - №1.– С. 82-88
102. Мишкін Ф.С. Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків. - К., 1998. - С. 75.
103. Моисеев С. Европа – оптимальная валютная зона? // Валютный спекулянт. - №12. – 2001.- С. 8-11;
104. Мороз А.М. та ін. Банківські операції: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2002 – 392 с.
105. Невадовский М. Венчурный бизнес ждет инвестиций // Инвест-газета. – 2005. – № 46(523). – С. 25.
106. Недилько А. Рынок банковских технологий: итоги и тенденции // Банковская практика за рубежом. – 2002. - №12. – С. 60-63
107. Новодворськнй Я. Сучасний стан середовища глобального інвестування // Міжнародна інтеграція та інформаційне суспільство: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20 жовтня 2005 року, Київ) / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Наук.-досл. інститут міжнародних відносин НАУ, 2005. – С. 22-25
108. Осецький В.Л., Тихенко О. Основні аспекти управління корпорації в Єдиній Європі // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 36. – Частина ІІ. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. – С.209-215
109. Паламарчук Г., Паламарчук О. Трансформування організаційних структур в економіці України // Економіка України. – 2005. – №12. – С.41-46
110. Переверзев В. Региональный банк: как сохранить клиентов // Банковский менеджмент. – 2005. – №5. – С. 52-56 , с. 54
111. Петерс Э. Хаос и порядок на рынках капитала //Пер. с англ. – М.: «Мир», 2000. – 330 с.
112. Пищик В. Европейская конституция и ее роль в валютной интеграции // Мировая экономика и международные отношения.- 2005.- №1.– С.66-74.
113. Подколзина И. Cоздание ЭВС актуализировало ряд проблем евро¬пейского экономического развития // Мировая экономика и международные отношения. - 2005. - №5. – С. 10-11
114. Райсс М. Границы безграничных предприятий: перспективы сетевых организаций // Проблемы теории и практики управления.–1997.– №1. с.360
115. Ревелл Д. Конкуренция и регулирование банковской деятельности, - (Пер. с англ.). – М. - 1978.;
116. Резник Г. Расширение ЕС и банковская система // Банковская практика за рубежом. – 2005. - №5(65). – С. 5-9
117. Рогач О., Філіпенко А., Шемет Т. та ін. Міжнародні фінанси: Підручник // К.: Либідь. – 2003. – 784 с.
118. Рогач О.І., Шнирков О.І. Транснаціоналізація світового господарства та перехідні економіки: Навч. посіб. – К.: ВЦ ”Київський університет”, 1999. – 302 с.
119. Роуз Питер С. Банковский менеджмент. Предоставление финансовых услуг: Учебник / М.В.Белова и др. (пер. с англ.); Академія народного хазяйства при Правительстве РФ. – М.: Дело, 1997. – 786 с.
120. Рубан А. В гонке за капиталом // Инвест-газета. – 2005. – № 48(525). – С. 23.
121. Рубан А. Филиалы иностранных банков отдалили ВТО // Инвест-газета. – 2005. – № 47(524). – С. 24.
122. Руденко М.В. Інформаційне забезпечення фінансового механізму організації підприємництва в Україні // Економіка і управління. – 2005. - №2. – С. 45-51
123. Рязанова Н.С. Сучасні тенденції зовнішньої заборгованості // Фінанси України. - №7. – 2005. – С. 7-10
124. Савлук М.І. та ін., Міжнародні розрахунки та валютні операції: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2002. – 392 с.
125. Савченко О.Г. Економічний капітал банку як фактор стабільності банківських установ ЄС // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 39. – Частина І. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2003. – С. 261-264
126. Семикова П. Банковские инновации и новый банковский продукт // Банковские технологии. – 2002. - №11. – С. 42-47
127. Семикова П. Оптимизация межбанковского клиринга // Банковские технологии. – 2003. - №2. – С. 17-25
128. Семин А.Н. Пути стимулирования экспортной деятельности: зарубежный и российский опыт // Економика ХХІ века. – 2004. - №2. – С. 109-116
129. Синки Дж. Управление финансами в коммерческих банках, : Пер. с англ. 4-го изд. / С.М.Лощатова и др. (пер. с англ.). – М.: Catallaxy, 1994. – 820 с.
130. Сколотяний Ю., Яценко Н. Банківська система: традиції, проблеми, амбіції // Дзеркало тижня. – 20.05.2006. – №19(598). – С. 1,8-9
131. Смоляр Т.О. Розвиток державних запозичень у країнах Західної Європи. // Фінанси України. - №4. - 2004. – С.8-12
132. Снежко Е. На валютном поводке //Инвест-газета. – 2006. – (11 17.12) –С.19–21.
133. Сніжко О.В. Модифікація ринку фінансових послуг під впливом фінансової консолідації // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 38. – Частина І. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 11-15.
134. Софіщенко І. Складові фінансової стратегії трансформації зовнішньоекономічного сектору України // Міжнародна інтеграція та інформаційне суспільство: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20 жовтня 2005 року, Київ) / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Наук.-досл. інститут міжнародних відносин НАУ, 2005. – С.93 – 96.
135. Супрун С.Д. Оцінка ефективності інвестиційних проектів підприємств // Фінанси України, №4, 2003. – С.23-29
136. Суш Кароли А. Макроэкономическая политика в отсутствие инструментов кредитно-денежной политики: Европейский экономический и валютный союз на первом этапе своего существования. – М.: Российско-Европейский центр экономической политики., 2001. – 19 с.
137. Суэтин А. Мировой кредитный рынок // Валютный спекулянт. - №4. – 2005.- С. 32-35
138. Сынкова Е.М. Банковское право ЕС и Украины: пути интеграции. // БанкирЪ. – 2005. – 1(11). – С. 28 – 29.
139. Сынкова Е.М. Правовое регулирование финансовых рынков Украины и ЕС. // БанкирЪ. – 2005. – 2(12). – С. 32 – 33.
140. Тарасович Е.И. Финансирование инвестиций в недвижимость. – СПб.: СПбГТУ, 1998. – 422 с.
141. Третьяков А., Лялин С. Зарубежные рынки облигаций с точки зрения российского инвестора // Рынок ценных бумаг. – 2002. - № 23(230). – с.24-28.
142. Удовенко А. Европейские валюты: три волны падения // Валютный спекулянт. - №7 (21). – 2001.- С. 10-11
143. Усманов И.Х. Проектное кредитование у некоторых банков в Украине только в проекте // Инвест-газета. – 2004. – № 6. – С.25.
144. Фелпс Едмунд С. Чи стане Європа індустріальним музеєм: як переобладнати західну економічну модель // Фінансова Україна. Монітор. - №172. – 22.04.1997. – С.33
145. Финансы // Под ред. В. М. Родионовой. - М., 1995. - С. 43
146. Філіпенко А.С. Економічний розвиток сучасної цивілізації: Навч. посібн. – 3-є вид., перероб. і допов. – К. : Знання України, 2006. – 316 с.
147. Філіпенко А.С. Економічний розвиток. Європейський контекст. - К.: Знання України, 2001. – 120 с.
148. Філіпенко А.С. та ін. Україна та світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть. – К.: Либідь, 2002. – 470 с.
149. Філіпенко А.С., Будкін В.С., Дудченко М.А., та ін. Міжнародні інтеграційні процеси сучасності: Монографія. – К.: Знання України, 2004. – 304 с.
150. Фонтц К.Л. Тенденции в мировом банковском деле с точки зрения европейской перспективы // Финансовый бизнес. – 1996. - №3. – С. 59-63
151. Францкевич І., Сколотяний Ю. Обмежуючи приплив іноземного капіталу в банківську систему, ми обмежуємо можливості зростання економіки. // Дзеркало тижня. – 20.01.2007. – №2(631). – С. 1,8.
152. Хесми Е. Задача формирования ЕВС – придание большего динамизма экономике стран еврозоны // Мировая экономика и международные отношения. - 2005. - №5. – С. 11-13
153. Хомайко Є. Особливості сучасної валютної інтеграції в світі (аналіз теоретичної моделі Т.Бейомі // Міжнародна інтеграція та інформаційне суспільство: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20 жовтня 2005 року, Київ) / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Наук.-досл. інститут міжнародних відносин НАУ, 2005. – С.31 – 33
154. Хомякова Л. Роль Европейского центрального банка в создании единой платежной системі ЕС // Валютный спекулянт. - №4 (95). – 2003.- С. 29-31
155. Циганов С.А. Капітал банківської системи як важливий фактор забезпечення фінансової стабільності трансформаційних країн глобалізації // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 56. – Частина ІІ. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2005. – С. 163-169.
156. Чигирь С. Пять городов ждут кредитов // Инвест-газета. – 2005. – № 48(525). – С. 34.
157. Чужиков В., Божидарнік Н. Еволюція системної індикації регіональних асиметрій в Європейському Союзі. // Міжнародна інтеграція та інформаційне суспільство: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20 жовтня 2005 року, Київ) / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Наук.-досл. інститут міжнародних відносин НАУ, 2005. – С. 11-13
158. Чужиков В., Чужикова В. Розширений ЄС у цифрах і фактах. – Географія та основи економіки у школі. – 2005. - №1. – С. 46-49.
159. Чухно А. Актуальні проблеми стратегії економічного та соціального розвитку // ЕкономікаУкраїни. – 2004. - №4. – С. 15-16
160. Шапран В. Участь банків у формуванні моделі корпоративних цінних паперів // Вісник НБУ. – 2003. - №8. – С. 62-66
161. Шевченко К. СЭЗифов труд // Инвест-газета. – 2005. – № 46(523). – С. 15.
162. Шемятенков В. Европейская интеграция. Учеб. Пособие.– М., 2003.– 250 с.
163. Шепель Д. Капитальное наступление. // КоммерстантЪ Банк. – 2006. – №201 (09.11.2006). – С. 15.
164. Шишков Ю.В. Мировая финансовая система: необходимость реформ // Мировая экономика и международные отношения. - 1998. - №11. – С.3 – 8
165. Шмиттгофф К. Экспорт: право и практика международной торговли: Пер. с англ. / Отв. ред. А.С.Комаров. – М.: Юрид. лит-ра, 1993. – 512 с.
166. Шнирков О.І. ЄС та соціально-економічне зближення в Європі // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 41. – Частина І. - К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут міжнародних відносин, 2003. – С.172-179
167. Ющенко В., Савченко А.С., Цокол С.А. та ін., Платіжні системи – К.: Либідь, 1998. – 416 с.
168. Arfis Af., Nixson F. The Economics of the European Union — Policy and Anarysit. 3-rd cd. — Oxford: OUP. - 2001 - P. 143-179.
169. Arrangement on Officially Supported Export Credits // OECD, Trade Directorate, 11.02.2004
170. Balassa Bela. The theory of Economic Integration. Homewood. – III: Richard D.Irwin, Inc. – 1961.
171. Bank Profitability. Financial statements of banks // OECD Publications. -Paris 2002. - 388 p.
172. Baudino P., Caviglia G., Dorrucci E. and Pineau G. Financial FDI to the EU Accession Countries, European Central Bank, Directorate General International and European Relations, DG-I/MAW/04 78, 19 March 2004, 60 p.
173. Bouch C. Why the Banks go Abroad – Evidence from German Data. “Financial Markets and Instruments”. - № 9, 2000, p. 33-67
174. Bussière M., Fratzscher M. and Müller G. J. Current accounts dynamics in OECD and EU acceding countries – an intertemporal approach., ECB Publications: Working Paper Series, Frankfurt am Main., Germany, February 2004.
175. Calza Alessandro. European Central Bank, Working Paper Series: Working Paper #202 "Aggregate Loans to the Euro Area Private Sector", January 2003.
176. CEC (1995): Cohesion and the De¬velopment Challenge Facing the Lagging Regions. CEC, Brussels.; CEC (1996) Structural Funds and Cohesion Fund 1994-99. Regulation and Commentary. CEC, Brussels.
177. CEC (1998): Evaluating the Appli¬cation of the Principle of Equal Opportu¬nities in Structural Funds Interventions: Methodological Proposals. CEC, Brussels. 1998.
178. CEC (1999): The Structural Funds, and their Coordination with the Cohesion Fund. Guidelines for Programmes in the Period 2000-2006. CEC, Brussels.; CEC (1999): Structural Funds 2000-2006. El¬igible Areas and Financial Breakdown. Inforegio.
179. CEC (2000): The Regions in the New Economy. Guidelines for Innovative Measures under the ERDF in the Period 2000-2006., CEC., Brussels.
180. CEE Report. BankAustria Creditansalt, 2005. http://economicresearch.ba-ca.com
181. Clark E. International Finance. Second Ed. - L.: Thompson, 2002
182. Commission Consultation on State Aid for Innovation: UK Response // Consumer & Competition Policy Directorate - State Aid Branch, DTI, November 2005
183. Consultation Document on State Aid for Innovation. Communication from the Commission of the European Communities Brussels, Com(2005) XXX, 20 p.
184. Cottarelli C., Vladkova-Hollar I. Early Birds, Late Risers, and Sleeping Beauties: Bank Credit Grown to the Private Sector in Central and Eastern Europe and in the Balkans. “Journal of Banking and Finance” 2005, Vol. 29, p. 83-104.
185. Council Regulation (EEC) (1993) №2083/1993 amending Regulation (EEC) №4254/1988 laying down provisions implementing Refutation (EEC) №2052/1988 as regards the European Regional Development Fund.
186. Council Regulation (EEC) (1993) №2084/1993 amending Regulation (EEC) №4255/1988 laying down provision for implementing Regulation (EEC) №2052/1988 as regards the European Social Fund.
187. Country Strategy Paper 2002–2006, National Indicative Programme 2002–2003, Ukraine, 27 December., 2001.
188. Datum B.. Freeman C. Simon/in R. Europe and the information and communication tech¬nologies revolution // Fagerberg Н. Guenieri P.. Venyage B. The economic Challenge for Europe. Cambridge, Elgar. - 1999.
189. De Haas R. And I. Van Leiyveld (2002). Foreign Bank Penetration and Private Sector Credit in Central and Eastern Europe, DNB Staff Reports № 91/2002. De Nederlandsche Bank, Amsterdam, 32 p.
190. Dermine. Jean. EC Banking Regulations in International Financial Market Regulations, edited by Benn Steil. — New York: Wiley. — 1994. , Р.116
191. Detken C., Hartmann P. The Euro and International Capital Markets//ECB WP. 2000. (#19).
192. Dihel N. and Kalinova B. Services Barriers and their Economic Impact: Examples of Banking and Telecommunication Services in Selected Transition Economies, Organisation for Economic Cooperation and Developer-Working Party of the Trade Committee, OECD Trade Policy Working Paper No. 7, JT00170958, TD/TC/WP(2004)32/FINAL, October 2004, 29 p.. p. 20-23
193. Dowd K. European Monetary Reform: The Pitfalls Of Central Planning. // Foreign Policy Briefing. No. 28. Washington: Cato Institute, 1993. – р. 1.
194. Draft Treaty Establishing a Constitution for Europe. Submitted to the President of the European Council in Rome.The European Convention. Brussels.18.07.2003P. I.
195. Duenwald C., Gueorguiev N., Schaechter A. Too Much of a Good Thing? Credit Booms in Transition Economies: The Cases of Bulgaria, Romania, and Ukraine. IMF Working Paper WP/05/128, June 2005, p. 32.
196. Eichengreen B. аnd Ruhl C. The Bail-In Problem: Systematics Goals, Ad Hoc Means // NBER Working Paper, N 7653, April 2000.
197. Eng, Maximo and Francis Lees. Export financing and Risk: National Development, June/ July, 1986
198. European Central Bank, Press Release: Euro Area Securities Issues Statistics: October 1999 - October 2005
199. European Central Bank, The Euro Area Bank Lending Survey, July 2005
200. European Central Bank: Annual Report 2003, ECB Publications., Frankfurt am Main., Germany February 2004 // ISSN 1561-4573
201. Ewerhart C., Cassola N., Ejerskov S. and Vall N. Optimal allotment policy in the Eurosystem’s main refinancing operations., ECB Publications: Working Paper Series, Frankfurt am Main., Germany, December 2003.
202. Foreign direct investment in the financial sector of emerging market economies. Bank for International Settlements. Committee on the Global Financial System. March 2004, 34 p.
203. Formation of a Common Policy of EU in the Field of Financial Services for 2005-2010 // The publication of conference of The Europian Сомміssіоn's Internal Market Directorate-General., Frankfurt – 2005. - July.
204. Gianetti M., Ongera S. Financial Integration and Entrepreneurial Activity: Evidence from Foreign Bank Entry in Emerging Markets. ECB, 2005, p. 23
205. Gianni Montezemolo. Wirtschaftssupermacht Europa. – Campus., 2001
206. Global Anti—Money—Laundering Guidelines for Private Banking. — Wolfsberg AML Principles, 1-st revision, May 2002., Switzerland
207. Global Trends and Prospects for Financial Architecture // World Economic Outlook. IMF, 2004
208. Globalizations and External Imbalances. World economic outlook. International Monetary Fund. April 2005.
209. Gros D., Thygesen N. European Monetary Integration. London, 2004. pp. 12
210. Gruson M., Feuring W. «A European Union Banking Law: the Second Banking and Related Directives» in The Single Market and the Law of Banking, ed. by Cranston R. London: LLP - 1995, С. 27-28.
211. Guideline of the European Central Bank on a Trans-European Automated Real-time Gross settlement Express Transfer system, April 2001, ECB, Frankfurt.
212. Hermes Kreditversicherungs AG Activity Report 2002. pp. 5-7
213. Indicators of financial integration, ECB paper, September 2005, ECB, Frankfurt. – p.15-70
214. International Capital Markets: Developments, Prospects and Policy Issues. I Washington, DC: various issues - 1998, 2000 2002, 2003, 2004.
215. Jeanne O. and Wyplosz C. The International Lender of Last Resort: How Large is Large Enough? // IMF, Working Paper, Advanced Copy, 2000
216. Kaptstein. Ethan B. Covering the Global Economy: International Finance and the State. Cambridge. MA: Harvard University Press. , Р.143
217. Konan, Denise Eby, Keith E. Maskus, 2004, Quantifying the Impact of Services Liberalization in a Developing Country, World Bank Policy Research Working Paper 3193, January 2004, 30 p., p.2
218. Manna M. Developing statistical indicators of the integration of the euro area banking system., ECB Publications: Working Paper Series, Frankfurt am Main., Germany, January 2004.
219. Market Review: A Review of the UK and European Loan Markets, Issue 10, spring 2005
220. Market Review: Syndicated Loan Finance, Summer 2005 //.Standard & Poor's, A Guide to the Loan Market, September 2005.
221. Michael F. Corsett and Associates, Ltd. Achieving Speed and Innovation trough Business Process Outsourcing, January, 2003. – P. 4-11
222. Moore, James P. Official U.S. and International Financing Institutions: Business America, April 15, 1985
223. Naaborg I., Scholtens., De Haan J., Bol H., De Haas R. How Important are Foreign Banks in the Financial Development of European Transition Countries? “Journal of Emerging Market Finance” 2004, Vol. 3, #2, p. 120.
224. Pascault T. Les tactiques gagnates des banques dans les annees 1990-2000 // Banque – Paris 1994. – N 533. – P. 66-67
225. Peisa P., Vehmas M. Act on the Bank of Finland made compatible with Stage Three of EMU. // Bank of Finland Bulletin, № 6 – 7, 1998. – р. 13.
226. Prodi R. Towards a Closer Union. The institutional Structure of the EU and the Role of European Citizens. 13/06/2003
227. Profumo A.A. Wider Europe: Economic, Institutional and Geopolitical Consequences. Venice, 2004, p.4.
228. Reform of the Structural Policy Result of the Berlin summit. Directorate-General for Regional Policy and Cohe¬sion. European Commission. March (1999); Reform of the Structural Funds 2000—2006. Comparative analysis. EU Structural Funds. European Commission. Brussels. 1999.
229. Robson. P. The Economics of International and Regional Economic Integration // Journal of Common Market Studies. – Vol.31. – 1993. – March.
230. Rokkan S. State Formation, Nation-Building and Mass Politics in Europe. Oxford University Press, 1999, p.163.
231. RTGS plus – erfolgreich am markt etabliert. Deutsche Bundesbank // Monatsbericht, April 2002 – p.62
232. Schmidt S.K. Liberalisierung in Europa. Die Rolle der Europäischen Komission. Frankfurt-New York, 1998. S. 3132.
233. Shafer A. Beyond the community Method: Why the Open Method of Coordination Was Introduced to the EU Policy-Marketing // European Integration online Papers (EIoP). 2004. V.8.№13.
234. State Aid Action Plan. Less and better targeted state aid: a roadmap for state aid reform 2005-2009 (Consultation document) // DG Competition: Brussels, Belgium., 15 September 2005
235. Stevens E. The Euro. // The Economic Commentary. Federal Reserve Bank of Cleveland. January 1, 1999. – р. 1.
236. Streeten P. Economic Integration. Aspects and Problems. Second Revised and Еnlarged Edition. Leyden, 1964. p.16-17.
237. Struyk R., Hegedus I., Heller M., Mark I., Tosics R. The Housing Sector in Budapest: Housing Finance and Real Estate Sector. - Washington: Urban Institute, 1992.
238. Suli-Zakar Istvan. A Karpatok Euroregio interregionalis szovetseg tiz eve. Debrecen, 2003. – 356–357. old.
239. TARGET, ECB paper, November 2001, ECB, Frankfurt. – p.15-70
240. The challenges of economic and financial integration in the enlarged Europe. Speech by Jean-Claude Trichet, Precident of the conference “Europe after the enlargement”. Center for Social and Economic Research (CASE). Warsaw, 98 April 2005.
241. The Law of the European Community. A Commentary on the EC Treaty. / Campbell D., Vol. 3. N.Y.: Matthew Bender, 1996. – р. 3-630.14
242. The programming of the Structural Funds 2000-2006: an initial assessment of the Urban Initiative, Brussels, 14 June 2002, COM(2002) 308 final.
243. The Syndicated Loan Market: Structure, Development and Implications, BIS Quarterly Review // BIS Working Papers: 67th Annual Report, December 2004.
244. Thompson Gr. Governing the European economy. The Open University: Sage publication. — 2001. - P. 165-198
245. UNCTAD, World Investment Report, 2005: Transnational Corporations and Internationalization of R&D — New York; Geneva : UN, 2005. — xxxii, 366 p. : tables, graphs, maps; ;
246. International Financial Statistics. - Wash.: IMF, December 2002.– р. 63, 65, 258;
247. UNCTAD. Trade and development report,2001-2005.New York; Geneva:UN, 2005.
248. Warmedinger T. Import prices and pricing-to-market effects in the euro area, ECB Publications: Working Paper Series, Frankfurt am Main., Germany, January 2004.
249. Wellige K. Poland is going to inspect the foreign investments January // Wall Street Journal -1997. - January 30.
250. Wendler F. The paradoxical effects of institutional change for the legitimacy of European governance: the case of EU Social Policy // European Integration online Papers (EIoP). 2004. V.8.№7.
251. Winners in the Age of the Titans: Creating Value in Banking 2004. The Boston Consulting Group., p.9
252. World Economic Outlook: Advancing Structural Reforms. International Monetary Fund. Washington, 2004.
253. www.bankrate.com
254. www.coebank.org/
255. www.ecb.int
256. www.spekulant.ru
257. www.zn.kiev.ua
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.