У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ВІДОБРАЖЕННЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ ТА АНАЛІЗ РЕЗЕРВІВ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК
Количество страниц 240
ВУЗ ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП…………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ РЕЗЕРВІВ…………….......
1.1. Фонди, резерви, капітал в понятійному апараті бухгалтерського обліку …………………………………………………………………………..
1.2. Класифікації резервів для цілей бухгалтерського обліку ……………..
1.3. Порівняльна оцінка складу та змісту окремих видів резервів в вітчизняній і зарубіжній практиці ……………………………………….......
ВИСНОВКИ ДО ПЕРШОГО РОЗДІЛУ ……………………………………..
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИКА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ РЕЗЕРВІВ……..
2.1. Економічна обумовленість створення і функціонування резервів……
2.2. Стан та напрямки удосконалення обліку резервів……………………..
2.3. Особливості розкриття інформації про резерви у фінансовій звітності та шляхи її удосконалення…………………………………………………….
ВИСНОВКИ ДО ДРУГОГО РОЗДІЛУ ………………………………….......
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ І АНАЛІЗУ РЕЗЕРВІВ………………………………………………………………………
3.1. Розвиток методик аналізу та оцінки фінансового стану підприємств з врахуванням резервів ……………………………………................................
3.2. Особливості обліку резервів в умовах застосування комп’ютерних інформаційних систем ………………..............................................................
ВИСНОВКИ ДО ТРЕТЬОГО РОЗДІЛУ …………………………………….
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………
ДОДАТКИ………………………………………………………………….......
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………..


ВСТУП


Актуальність теми. В умовах постіндустріальної економіки перевага повинна надаватись не лише економічному зростанню як такому, а й враховувати ефективність, яка досягається переважно завдяки гнучкості і швидкій адаптації до змін зовнішнього середовища. Виробнича та комерційна діяльність все більше ускладнюється і передбачити дії всіх факторів відтворення, які впливають на підприємницьку діяльність, неможливо, а тому завжди існує ризик збитків або неодержання запланованих результатів діяльності.
Одним з способів захисту від ризиків є наявність резервів, представлених у вигляді механізму, який забезпечує умови сталого функціонування мікроекономічних ланок в ринковій економіці. Такі механізми формують комплекс статутних і регламентованих резервів, що призначаються для протидії зовнішньому негативному впливу факторів природного та соціального походження.
Дослідження проблем бухгалтерського обліку та аналізу резервів знайшло своє відображення в працях українських та зарубіжних вчених: А.С. Бакаєва, С.Б. Барнгольц, П.С. Безруких, І. Бернара, Й. Бетте, Н.А. Блатова, Ф.Ф. Бутинця, Л.Г. Гіляровської, М.Я. Дем’яненка, Н.А Кіпарісова, Г.Г. Кірейцева, Д. Колдуела, Ж.-Коллі Ю.П. Маркіна, Д. Мідлтона, Б. Нідлза, В.Д. Новодворського, В.Ф. Палія, В.І. Подольського, Ж. Рішара, А.П. Рудановського, Г.В Савицької, В.К. Савчука, Я.В. Соколова, Д. Стоуна, В.І. Ткача, К. Хітчінга, Л.А. Чайковської, А.Д. Шеремета, Л.З. Шнейдмана.
У вітчизняній науці та практиці питання формування та використання резервів досліджувалось протягом тривалого часу, але нерозв’язаними теоретично, методично та практично залишились питання створення матеріальних умов сталого функціонування економіки. Відсутнє чітке і обґрунтоване уявлення про резерви як специфічні об’єкти обліку і аналізу, не наведена їх повна характеристика.
Відсутність правильно організованого і стійкого до впливу різноманітних факторів і ризиків комплексу резервів в Україні стала однією з причин економічної кризи, порушенням фінансової стійкості і ефективності функціонування мікроекономічних ланок. В результаті складні і суперечливі процеси, які супроводжують ринкову трансформацію, призводять до глибоких змін не тільки економічної політики в цілому, але й в системі методології та організації бухгалтерського обліку резервів, їх аналізу на підприємстві. В зв’язку з цим основною теоретичною проблемою бухгалтерського обліку резервів є порядок їх формування з врахуванням фактору часу. Відповідно до важливих методичних проблем необхідно віднести дослідження бухгалтерських рахунків та субрахунків, які використовуються суб’єктами господарювання в процесі формування резервів, а також необхідність внесення відповідних уточнень до плану рахунків бухгалтерського обліку.
Порядок утворення резервів, їх види і напрями використання на передбачені цілі встановлюються законодавством України та нормативними актами органів, які здійснюють регулювання господарської діяльності та бухгалтерського обліку. Однак потрібно підкреслити наявність неефективного механізму державного законодавчого регулювання діяльності суб’єктів підприємництва, який сьогодні не забезпечує підтримку підприємств, для успішного функціонування яких статутом чи установчими документами передбачено утворення активних та пасивних резервів.
Актуальність, теоретична та практична значимість, а також недостатність розробки питань становлення і розвитку резервів як специфічного об’єкту обліку і аналізу, робочих планів рахунків, напрямків удосконалення обліку та аналізу резервів обумовили вибір теми та основних напрямів дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Житомирського державного технологічного університету і є складовою державної програми досліджень на тему “Організація та методологія бухгалтерського обліку і контролю в контексті інтеграції України в ЄС” (номер державної реєстрації 0105U000446). У межах наукової програми автором виконані дослідження, пов’язані з удосконаленням теорії та практики обліку резервів підприємств.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є наукове обґрунтування теоретико-методичних положень та розробка науково обґрунтованих практичних рекомендацій щодо удосконалення обліку та аналізу формування і використання резервів.
Для досягнення поставленої мети в роботі визначено наступні задачі:
- визначити фактори, що впливають на необхідність формування резервів підприємства з метою теоретичного обґрунтування облікових підходів до процесу резервування;
- виділити основні параметри, які відрізняють резерви від інших об’єктів бухгалтерського обліку з метою удосконалення їх обліку;
- удосконалити класифікацію резервів для потреб бухгалтерського обліку з метою отримання комплексної інформації про даний об’єкт обліку;
- дослідити склад та зміст резервів в зарубіжній практиці з метою удосконалення існуючої практики резервування;
- розробити методику створення та відображення в обліку резервів в частині їх забезпечення грошовими активами;
- удосконалити облік операцій з формування та використання резервів в існуючих комп’ютерних програмах з метою отримання оперативної та аналітичної інформації для задоволення потреб всіх споживачів економічної інформації;
- удосконалити методи щодо аналізу резервів підприємства та визначити основний перелік аналітичних показників, необхідних для аналізу резервів підприємства;
- розробити практичні рекомендації щодо методики аналізу та оцінки фінансового стану молокопереробних підприємств з врахуванням резервів.
Об’єктом дослідження є процес бухгалтерського відображення та аналіз резервування коштів господарюючих суб’єктів АПК і виявлення напрямів його удосконалення.
Предметом дослідження є теоретико-методичні та організаційно-практичні аспекти бухгалтерського обліку та аналізу резервів молокопереробних підприємств АПК в сучасних умовах господарювання.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертації виступили наукові праці вітчизняних та зарубіжних авторів, присвячені питанням обліку, аналізу резервів, законодавчі та нормативні акти з бухгалтерського обліку і звітності, матеріали наукових конференцій, статті з періодичних видань, бухгалтерські стандарти, монографічні дослідження, офіційна статистична інформація. В процесі роботи як інструментарій дослідження застосовувались загальнонаукові методи дослідження, такі, як аналіз і синтез, моделювання, конкретизація і абстрагування, класифікація, групування; використовувались історичний і логічний, системний та комплексний підходи для одержання доказів і аргументацій нових положень дисертаційної роботи, а також такі конкретно наукові методи економічного аналізу, як структурний, порівняльний, динамічний, коефіцієнтний тощо. У процесі дослідження теоретичних аспектів обліку резервів застосовувались методи індукції та дедукції для визначення загальних тенденцій розвитку обліку резервів, факторів, що впливають на прийняття рішення щодо формування резервів; методи теоретичного узагальнення, групування і порівняння – для розкриття сутності та змісту резервів. Методи причинно-наслідкового зв’язку та абстрактно-логічний використовувалися для удосконалення класифікації резервів; вимірювання, спостереження, графічного зображення даних – для визначення стану обліку резервів на підприємствах молокопереробної галузі. Застосування методу моделювання дозволило проаналізувати та удосконалити методику обліку резерву сумнівних боргів та резервного капіталу.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному обґрунтуванні питань і розробці комплексу практичних рекомендацій з удосконалення бухгалтерського обліку та економічного аналізу резервів підприємства, що дозволить підвищити ефективність його діяльності та забезпечити зацікавлених користувачів необхідною інформацією. У процесі дослідження отримано наступні наукові результати:
вперше:
- доведено доцільність використання у бухгалтерському обліку поняття процесу резервування (як двоякого процесу: з одного боку, вимірювання, оцінка та контроль ризиків підприємства, а з іншого – акумулювання, розміщення та використання грошових коштів підприємства, що забезпечують створені резерви) (С. 29);
- запропоновано для використання поняття “фінансові резерви” (відокремлена частина активів, яка концентрується у фондах і призначена для покриття непередбачуваних витрат та страхування ризиків) замість терміну “резервна система” (С. 28-29);
- обґрунтовано недоцільність формування резервів під знецінення вкладень в цінні папери, оскільки норма прибутку по вкладеннях підприємства в цінні папери враховує ризик зниження ціни під впливом факторів як зовнішнього середовища, так і зміни внутрішніх умов функціонування підприємства, що призводить до подвійного страхування одних і тих самих ризиків і до заниження розміру фінансових результатів підприємства (С. 58-60);
- розроблено методику аналізу резервів підприємства (через визначення завдань, об’єктів та етапів аналізу резервів та складу коефіцієнтів аналізу резервів, що дозволить визначити рівень резервного захисту підприємства) (С. 133-136, 138-139);
удосконалено:
- класифікацію факторів, що викликають необхідність формування резервів підприємств (об’єктивні та суб’єктивні) (С. 86-87);
- класифікацію резервів для потреб бухгалтерського обліку, яка включає мінімально необхідну кількість класифікаційних ознак, що, з одного боку, надає змогу вести аналітичний облік резервів за найбільш суттєвими ознаками, а, з іншого, зменшує трудомісткість роботи бухгалтера шляхом раціональної організації як синтетичного, так і аналітичного їх обліку (за цільовим призначенням, за причиною утворення, за юридичним обґрунтуванням, за джерелами фінансування) (С. 46-49);
- методику створення та відображення в обліку резервів сумнівних боргів в частині їх забезпечення грошовими активами (С. 107-109);
- порядок розкриття інформації про резерви у звітності в частині внесення змін до ф. № 1 “Баланс” та ф № 4“Звіт про власний капітал” в розрізі видів резервів з метою підвищення її достовірності та аналітичності для прийняття управлінських рішень (С. 121-122, 204-206);
набули подальшого розвитку:
- облік операцій з формування та використання резервів із застосуванням існуючих комп’ютерних програм, що дозволить отримувати більш оперативну і аналітичну інформацію щодо резервів для потреб управління (С. 155-158, 160);
- методика аналізу та оцінки фінансового стану підприємств з врахуванням резервів (сукупність розроблених коефіцієнтів дозволяє ідентифікувати область ризику та фінансової стійкості підприємства) (С. 138-139).
Практичне значення одержаних результатів. Застосування на практиці запропонованих рекомендацій дозволяє забезпечити достовірність бухгалтерського обліку та проведення аналізу резервів підприємств. Основне практичне значення мають розроблені у дисертації: методика бухгалтерського обліку резервів в частині забезпечення грошовими активами; методика аналізу резервів; методика аналізу фінансового стану підприємства з врахуванням резервів.
Результати дисертації впроваджено в практичну діяльність підприємств, що підтверджується довідками про впровадження: ВАТ “Житомирмолоко” (Довідка № 7-02 від 26 лютого 2008 р.), ДП “Молочний завод” ТОВ “Молочна фабрика “Рейнфорд” (Довідка № 07/202/1 від 07 лютого 2008 р.), що дозволило забезпечити удосконалення ведення бухгалтерського обліку та здійснення аналізу резервів підприємств. Окремі результати знайшли застосування при підготовці фахівців економічного профілю у навчальному процесі Житомирського державного технологічного університету при викладанні дисциплін “Бухгалтерський фінансовий облік”, “Економічний аналіз”, “Фінансова діяльність суб’єктів господарювання”, “Фінансовий менеджмент” (Довідка № 44-45/169 від 11 лютого 2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаним науковим дослідженням. Всі розробки та пропозиції, що містяться в роботі, належать особисто автору. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, що є результатом особистої роботи здобувача, яка, зокрема, полягає у дослідженні комплексу теоретичних та практичних питань бухгалтерського обліку і аналізу резервів молокопереробних підприємств АПК.
Дисертантом обґрунтовано соціальне значення наданих пропозицій і рекомендацій, яке полягає у забезпеченні зростання надходження доходів до бюджету; підвищенні фінансової стійкості та інвестиційної привабливості підприємств; попередженні банкрутств підприємств. Сформовані пропозиції створюють умови для ефективної діяльності господарюючих суб’єктів і сприятимуть соціально-економічному розвитку країни.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дослідження, викладені в дисертації, доповідалися, обговорювалися та отримали позитивну оцінку на міжнародних конференціях “Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю” (м. Черкаси, ЧДТУ, 24-26 березня 2004 р.); “Концепции развития бухгалтерской профессии: теория и практика” (м. Житомир, ЖДТУ, 18-19 травня 2006 р.), “Наукові дослідження в сфері бухгалтерського обліку, контролю та аналізу: теоретико-практичне значення та напрями подальшого розвитку” (м. Житомир, ЖДТУ, 18-19 жовтня 2007 р.) та другій, третій та п’ятій всеукраїнських наукових конференціях, присвячених ідеям проф. І.В. Малишева та проф. П.П. Німчинова (м. Житомир, ЖДТУ, 25 лютого 2004 р., 24-25 лютого 2005 р., 27-28 лютого 2007 р.).
Публікації. За результатами виконаного дослідження у фахових виданнях опубліковано 4 наукові статті загальним обсягом 2,66 друк. арк., 5 тез доповідей загальним обсягом 0,74 друк. арк.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, додатків та списку використаних джерел. Повний обсяг дисертаційної роботи складає 239 сторінки машинописного тексту та ілюстративного матеріалу, який представлено у формі 17 таблиць на 9 сторінках, 19 рисунків на 9 сторінках, 8 додатків на 53 сторінках та списку використаних літературних джерел, що складається з 230 найменувань на 19 сторінках.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Александрова В.Д. Классификация растительности. – Л.: Наука. Ленингр. отд-ние, 1969
2. Анализ хозяйственной деятельности в промышленности: Учебник / Н.А. Русак, В.И. Стражев, О.Ф. Мигун и др.; Под общ. ред. В.И. Стражева. – Мн.: Выш. шк., 1998. – 398 с.
3. Андросов А.М., Викулова Е.В. Бухгалтерский учет. – М.: Андросов, 2000. – 1024 с.
4. Ануфриев В.Е. Учет капитала предприятия. // Бухгалтерский учет. – 2001. – № 5. – С. 5-11
5. Аринушкин П. Разработка расчетов по предпринимательскому капиталу, фондам и резервам //Балансоведение. - 1925. - № 1. - с. 16-29
6. Бабенко И.П. Курс двойной бухгалтерии. СПб., 1911. – 1106 с.
7. Бадер В. Капітал і фонди // Економіка України. – 1992. – №7. – С.39-43
8. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом? – М.: Финансы и статистика, 1999. –512с.
9. Батіщев В., Бакун Ю., Максутов С. Деякі особливості нарахування та обліку резерву сумнівних боргів // Бухгалтерія. – 2001. – № 7 (422). – с. 40-47.
10. Бейгель Р. Счет Делькредере и Счет Процентных бумаг, принадлежащих капиталу Делькредере // Коммерческое образование. – 1914. – № 1.
11. Белолипецкий В.Г. Финансы фирмы: Курс лекций / Под ред. И.П. Мерзлякова. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 298с.
12. Бернар И., Колли Ж.-К. Толковый экономический и финансовый словарь: французская, русская, английская, немецкая, испанская терминология: В 2-х тт. Т.І.: Пер. с фр. – М.: Междунар. отношения, 1997. – 784 с.
13. Бернар И., Колли Ж.-К. Толковый экономический и финансовый словарь: французская, русская, английская, немецкая, испанская терминология: В 2-х тт. – Т.II: Пер. с фр. – М.: Междунар. отношения, 1997. –760 с.
14. Бетге Йорг Балансоведение: Пер. с нем. / Научный редактор В.Д. Новодворский; вступление А.С. Бакаева; прим. В.А. Верхова. – М.: Изд-во «Бухгалтерский учет», 2000. – 454 с.
15. Білорус О.Г., Рогач В.І. Акціонерні товариства: організація і управління. – К.: Техніка, 1992. 144с.
16. Бланк И.А. Словарь-справочник финансового менеджера. – К: “Ника-Центр”, 1998. – 480 с.
17. Бланк И.А. Финансовый менеджмент: Учебный курс. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2002. – 528 с.
18. Бланк И.А. Управления формированием капитала. – К.: «Ника-Центр», 2000. – 512с.
19. Блатов Н.А. Баланс промышленного предприятия и его анализ. – Л.: Ленпартиздат, 1940.
20. Блатов Н.А. Балансоведение (курс общий) – Л.: «Экономическое образование», 1928.
21. Блатов Н.А.Основы промышленного учета и калькуляции. – М., 1939
22. Богородский Н.В., Рубинчик М.П. Бухгалтерский учет и калькуляция в промышленном предприятии. Изд. 4-е (исправленное). – М.: Госпланиздат, 1938. – 408 с.
23. Бойко В.М., Вашків П.Г. Бізнес: словник-довідник – К.: Україна, 1995. – 157 с.
24. Большой бухгалтерский словарь / Под ред. А.Н. Азриляна. – М.: Институт новой экономики, 1999. – 574 с.
25. Борисов А.Б. Большой экономический словарь. – М.: Книжный мир, 2001. – 895 с.
26. Бортник Н.А., Бортник А.Н., Мех. Я.В. Внутренние резервы предприятия: учет, контироль и анализ. Саратов: Издат центр СГСЭЖУ. 2000. – 88 с.
27. Брігхем Є.Ф. Основи фінансового менеджменту. – К.: КП «ВАЗАКО», «Молодь», 1997. – 1000 с.
28. Бутинец Ф.Ф, Панков Д.А., Соколов Я.В., Горецкая Л.Л. Бухгалтерский учёт в зарубежных странах. – Житомир: ЧП “РУТА”, 2002.- 660с.
29. Бутинець Ф.Ф. та ін. Інформаційні системи бухгалтерського обліку: Підручник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”. / Ф.Ф. Бутинець, С.В. Івахненков, Т.В. Давидюк, Т.В. Шахрайчук. За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця; 2-е вид., перероб. і доп. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 544 с.
30. Бутинець Ф.Ф. Історія бухгалтерського обліку: В 2-х частинах. Ч. І: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” / 2-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2001. – 512 с.
31. Буфатіна І. Облік дебіторської заборгованості //Все про бухгалтерський облік. – 2000. – № 52 (477). – с. 41-45.
32. Бухгалтерский словарь. – 2-е изд., доп.. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 208 с.
33. Бухгалтерский учет. Под общ. ред. И.А. Басманова – Минск, “Вышейшая школа”, 1969 – 536 с.
34. Бухгалтерский учет/ З. Лаучик, В. Краличек, Л. Стракова и др.; Пер. с словац. Под ред. В.И. Петровой. – М.: Финансы и статистика, 1984. – 262 с.
35. Бухгалтерский учет: Учебник / И.И. Бочкарева, В.А. Бычков и др.; Под ред. Я.В. Соколова. – М.: ТК Велби, Изд-во Проспект, 2004. – 768 с.
36. Бухгалтерский учет: Учебник, 2-е изд., испр. и доп. /И.Е. Тишков, А.И. Балдинова, Т.Н. Дементей и др.; Под общ. ред. И.Е. Тишкова, А.И. Прищепы. - Мн.: Выш шк., 1996. – 687 с.
37. Валер’єва Б. “Стандартні” особливості нарахування та використання резервного капіталу // Бухгалтерія. – № 10 (425). 5 березня 2001 року.– с. 53–55.
38. Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами.: Пер. с англ./ Гл. ред. серии проф. Я.В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 1996. –800 с.
39. Вейцман Н.Р. Курс балансоведения. М.: Центросоюз, 1927.
40. Вейцман Р.Я. Элементарный курс бухгалтерского учета. М.,1937
41. Вейцман Р.Я. Курс счетоводства. 11-е изд. – М.: Всероссийский центральній союз потребительских обществ.– 1925. – 182 c.
42. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ „Перун”, 2001. – 1440 с.
43. Верига Ю., Руденко Л. Облік і аудит резервів, які створюються на підприємствах // Бухгалтерський облік і аудит. – 1997. – № 1. – с 5-9
44. Верига Ю.А. Баланс підприємства: історичний аспект та удосконалення в Україні // Вісник ЖДТУ, Економічні науки. 2003. – № 1 (23), – с. 66-71
45. Внешнеэкономический толковый словарь / Под ред. И.П. Фаминского. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 512 с.
46. Волкова О.Н. Бухгалтерский учет в Швеции // Бухгалтерский учет. – 2002. – № 17. – С.76-78
47. Волкова О.Н. Учетная практика в Дании // Бухгалтерский учет. – 2002. – № 13. – С.15
48. Волькенштейн Б. Амортизационный фонд и его место на балансе // Счетоводство. – 1928. – № 5 (68). – с. 337–340.
49. Вольф А. Дивиденд, резервный и погасительный фонды // Счетоводство А.М. Вольфа. – 1895. – № 24. – С. 338-345.
50. Вороновська О.В., Сахно Л.А., Катюха Д.М. Словник-довідник бухгалтера. – Мелітополь, 2001. – 46 с.
51. Гальперин Я.М. Очерки теории баланса. – Тифлис, 1930. – 257 с.
52. Гальперин Я.М., Кипарисов Н.А., Леонтьев Н.А., Курс теории бухгалтерского учета. – М.: Госпланиздат, 1945. – 228 с.
53. Герстнер П. Анализ баланса. – М.: Изд-во “Экономическая Жизнь”, 1926. – 352 с.
54. Гиляровская Л., Мельникова Л. Организация учета оценочных резервов // Аудитор. – 2002. – № 8. – с. 17-26.
55. Гиляровская Л., Мельникова Л. Организация учета резервов предстоящих расходов // Аудитор. – 2002. – № 7. – с. 7-14.
56. Гиляровская Л., Мельникова Л. Организация учета уставных резервов // Аудитор. – 2002. – № 5. – с. 13-19.
57. Гиляровская Л.Т., Мельникова Л.А. Бухгалтерский учет финансовых резервов предприятия. – СПб.: Питер, 2003. – 192 с.
58. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. Практичний посібник. – К.: Лібра, 2001. – 840 с.
59. Головащенко О.М. Вплив креативних методів обліку на інформацію фінансової звітності // Матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта ‘2005”. Том 81. Облік і аудит. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – 79 с. с. 42-45
60. Гольдин А.Л. Бухгалтерия. Общее счетоведение. Курс для самообучения. – К., 1930. – 584 с.
61. Господарський кодекс України // Відомості ВВР, 2003, № 18-22
62. Грачова Р. Особливості створення резервного капіталу // Дебет-Кредит 2005. – № 25. – С. 34-35
63. Грибков А.Ю. Создание и использование резервов // Бухгалтерский учет. – 2000. – № 9. – С. 40-42.
64. Грицька Н. Порядок відображення дебіторської заборгованості у бухгалтерському обліку і фінансовій звітності згідно П(С)БО 10 //Дебет-кредит. – 2000. – № 6. – с. 19-23.
65. Даль В.И. Толковый словарь живого великорусского языка: в 4 тт. Т. 4: Н – V – Оформл. “Диамант”. – СПб.: ТОО “Диамант”, 1996. – 688 с.
66. Дефлиз Ф.А. Аудит Монтгомери./ Пер. с англ. под ред. Я.В. Соколова. – М.: Аудит, изд. «Юнити», 1997. – 542 с.
67. Додалов В. Н., Крылова М. А., Шестаков А. Ф. Финансовое и банковское право. Словарь-справочник/Под ред. д.э.н. О. Н. Горбуновой – М.: ИНФРА-М, 1997. – 277 с.
68. Дымова И.Э. Бухгалтерский учет в Люксембурге // Бухгалтерский учет. – 2000. – №9. – С.72-74
69. Дымова И.Э. Учет в Швейцарии // Бухгалтерский учет. – 2000. – №6. – С.49-53
70. Дячек С.М. Критична оцінка методів нарахування резерву сумнівних боргів // Збірник тез та текстів виступів на ІІ Всеукраїнській науковій конференції, присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишева, д.е.н., проф.. П.П. Німчинова. – Житомир: ЖДТУ, 2004. – с.38–39.
71. Дячек С.М. Необхідність резервування в бухгалтерському обліку // Житомир: Вісник ЖДТУ. – 2004. - №2 (28). – с. 84–89.
72. Дячек С.М. Резерв під знецінення вкладень в цінні папери: доцільність впровадження в Україні // Зимові читання, присвячені ідеям П.П Німчи нова та І.В. Малишева. Збірник тез та текстів виступів на П’ятій всеукраїнській науковій конференції, присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н., проф. П.П. Німчинову. Частина ІІ – Житомир: ЖДТУ, 2007. – с.7–10.
73. Дячек С.М. Резерви: необхідність і порядок відображення у внутрішній звітності // Матеріали третьої всеукраїнської наукової конференції, присвяченої видатним вченим у галузі бухгалтерського обліку проф. І.В. Малишеву, проф. П.П. Німчинову. – Житомир: 2005. – с. 31-32.
74. Дячек С.М. Резерви: проблема класифікації // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. Випуск 10. – Черкаси: ЧДТУ, 2004. – 251 с.
75. Дячек С.М. Удосконалення методики бухгалтерського обліку формування та використання резерву сумнівних боргів // Житомир: Вісник ЖДТУ. – 2007. - №2 (40). – с. 42–52.
76. Дячек С.М. Удосконалення методики обліку формування та використання резервного капіталу // Тези та тексти виступів ІV-ої Міжнародної наукової конференції „Наукові дослідження в сфері бухгалтерського обліку, контролю та аналізу: теоретико-практичне значення та напрями подальшого розвитку”. Розділ 1 – Житомир:. ЖДТУ, 2007. – с. 74–76.
77. Дячек С.М. Формирование резервов как метод защиты от рисков // Тезисы и тексты выступлений на V-ой Международной конференции «Концепции развития бухгалтерской профессии: теория и практика». – Житомир. – ЖГТУ, 2006. – с. 111–113.
78. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.1 / Редкол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр «Академія», 2000. – 864с.
79. Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А. Болюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбатюк; За ред. акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КНЕУ, 2001. – 540 с.
80. Економічний аналіз: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”. За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП. “Рута”, 2003. – 680 с.
81. Енциклопедичний словник бізнесмена: Менеджмент, маркетинг, інформатика / Під заг. Ред. М.І. Молдованова. – К.: Техніка, 1993. – 856 с.
82. Ефимова О.В. Анализ собственного капитала. // Бухгалтерский учёт. – 1999. – № 1. – С. 98
83. Ефремова А.А. Резервы // Бухгалтерский учет. – 2004. – № 24. – с. 14-21
84. Жебрак М.Х. Курс промышленного учета. – 5-е издание. – М.: Госпланиздат, 1943. – 359 с.
85. Жоровин С.Г. Приближение содержания бухгалтерського баланса предприятий Республіки Беларусь к требованиям международных стандартов Проблемы учета, анализа и статистики на рубеже веков: Тезисы докладов Межд. практ. конф. – Мн.: БГЭУ, 2000. – 293 с.
86. Жуков В.Н. Вопросы учета добавочного капитала и резервов // Бухгалтерский учет. – 1997. – № 7. – с. 21-23.
87. Жуков В.Н. Учет уставного и резервного капитала предприятия // Бухгалтерский учет. – 1997. – № 6. – с. 19-22.
88. Завадський О. С., Осовська Г. В., Юшкевич О. О. Словник економічних термінів: менеджмент, маркетинг, підприємництво. Навч.-метод. посібник. – Житомир: ЖІТІ, 1999. – 444 с.
89. Загородній А. Г., Вознюк Г. Л., Смовженко Т. С.Фінансовий словник. – 2-ге видання, виправлене та доповнене. – Львів: Видавництво „Центр Європи”, 1997. – 576 с.
90. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Партин Г.О. Облік і аудит: Термінологічний словник. – Львів: “Центр Європи”, 2002. – 671 с.
91. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” № 996-ХІV від 16 липня 1999 р.
92. Закон України «Про цінні папери та фондову біржу» від 18.06.91 р. № 1202-XII // www.rada.kiev.ua
93. Золотогоров В. Г.Энциклопедический словарь по экономике. – Мн. Полымя, 1997. – 571 с.
94. И.Ф. Шер. Бухгалтерия и баланс. – М.: “Экономическая жизнь”, 1925.
95. Ив Бернар, Жан Клод Колли. Толковый экономический и финансовый словарь: В 2-х тт. - Т. 2. Пер. с фр. - М.: «Международные отношения», 1997. - 760 с.
96. Инвентарь, балансъ и выводъ результата въ акционерных предприятиях. Критические замечания Э. Леотэ // Счетоводство. – 1897. – № 17-18. – С. 219-222
97. Исаков В.И. Развитие бухгалтерського учета с использованием средств вычислительной техники // Сборник № 4 тезисов и докладов секции № 3 “Организация бухгалтерського учета в условиях машинной обработки информации”. Всесоюзная научно-техническая конференція “Совершенствование бухгалтерського учета в современных условиях управления производством”, 1975. С. 7 – 11
98. Использование финансового анализа для управления компанией // Финансовый директор. – 2005. – № 4 // www.ibs.ru
99. Іванов В. Практичний посібник з обліку дебіторської заборгованості //Все про бухгалтерський облік. – 2000. – № 18 (443). – с.4-11.
100. Івахненков В.М., Горбатюк М.І., Льовочкін В.С. Економічний аналіз: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. иск. – К.: КНЕУ, 1999. – 176 с.
101. Ілляшенко С.М. Економічний ризик: Навчальний посібник. 2-ге вид., доп. перероб. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 220 с.
102. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затверджено наказом Міністерства фінансів України № 291 від 30 листопада 1999 р.
103. Калабухова С.В. Аналіз величини резерву сумнівних боргів та пошук шляхів прискорення повернення сумнівної дебіторської заборгованості // Удосконалення обліку та аналізу господарської діяльності на основі впровадження нових П(С)БО в Україні: Тези доповідей міжнар. наук.-практ. Конф. 16-18.10.2000 р. Відп. за вип. В.М. Івахненко. – К.: КНЕУ, 2000. – 268 с. (с. 199-200).
104. Калина А.В., Конєва М.І., Ященко В.О. Сучасний економічний аналіз і прогнозування (мікро- та макрорівень): Навч. метод. посібник. – 2-ге вид. – К.: МАУП, 1998. – 272 с.
105. Канигін С. Облік дебіторської заборгованості // Баланс. – 1999. – № 23 (252). – с. 56-57.
106. Карбовник А.М. Деякі аспекти управління дебіторською заборгованістю та їх вплив на джерело формування оборотних активів // Фінанси України. – 2001. – № 9. – с. 93-97.
107. Карнеев А.П. Баланс в марксистском освещении // Счетоводство. – 1927. – № 5. – С. 377
108. Кемпер И. Анализ балансовых категорий – фондов, резервов и регуляторов // Счетоводство. – 1928. – № 5 (68). – с. 340–349.
109. Кемпер И. Еще о построении учета «резервов сомнительных долгов и «резерва предстоящих расходов» // Счетоводство Н.А. Кипарисова. – 1929. – № 1 (64). – с. 55-63.
110. Кипарисов Н.А. Основы балансоведения. Построение балансов и анализ. – М.: Издательство Наркомторга СССР и РСФСР, 1928. – 296 с.
111. Кипарисов Н.А. Фонды и резервы // Счетоводство Н.А. Кипарисова . 1926. – № 3 (30). – с. 267-272.
112. Кириченко І.Г. Класифікаційні ознаки забезпечень наступних витрат і платежів у системі зобов'язань підприємства // Облік, аналіз і аудит у сучасному бізнесі. матеріали міжнародної науково-практичної конференції (27-28 травня 2004 р.) Львів: ПП. “Компакт-ЛВ”, 2004. – 398 с.
113. Ковалев А.И., Привалов В.П. Аналіз хозяйственного состояния предприятия. – Изд. 3-е, исправл., доп. – М.: Центр экономики и маркетинга. – 1999. – с. 3.
114. Ковалев А.Н., Привалов В.П. Анализ финансового состояния предприятия. Издание 2-е, переработанное и дополненное. – М.: Центр экономики и маркетинга, 1997. – 192 с.
115. Ковалев В.В. Финансовый анализ: управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. – М.: Финансы и статистика. – 1996. – 432 с.
116. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент. – М.: Финансы и статистика. – 2000. – 768 с.
117. Ковалева А.М., Лапуста М.Г., Скамай Л.Г. Финансы фирмы: Учебник. – М.: ИНФРА-М. – 2000
118. Козак О.А. Основні тенденції розвитку світового ринку молока та молочної продукції // Економіка АПК. – 2007. – № 3. – с. 149–153.
119. Комментарии к международным стандартам финансовой отчетности / Палий В.Ф. – М.: Аскери, 1999.
120. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. – К.; Т-во „Знання”, КОО, 2000. – 378 с.
121. Костюк П.А. Бухгалтерский словарь. Мн., «Вышейш. школа», 1971. – 160 с.
122. Костюченко В., Шаповалова Г. Облік дебіторської заборгованості // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. – № 8. – с. 29-35.
123. Кошкин И.А. Капиталы, фонды и резервы потребительских обществ. – Ленинград: Издателсьство «Экономическое образование», 1928. – 135 с.
124. Кошкин И.А. Оперативно-балансовый учет / Под ред. П.Б. Клеймана, Л.О. Бубенштейна, С.Г. Струмилина. – Ленинград: Ленинградское областное издательство. 1933. – 408 с.
125. Крайник О.П., Клепкова З.В. Фінансовий менеджмент. – Львів: «Інтелект» «Дакор». – 2001. – с. 87
126. Крупка Я.Д. Прогресивні методи оцінки та обліку інвестиційних ресурсів. – Тернопіль: Економічна думка, 2000. – 354 с.
127. Куліш Г. Формування структури капіталу підприємств// Ринок цінних паперів України. – 2002. – № 3–4. – С. 9–21
128. Курилова Т.М. Финансовый и управленческий учет обязательств предприятия: моделирование, теория и практика. / Дис…. к.э.н. – Ростов-на-Дону. Ростовский государственный строительный университет. 2003. – 198 с.
129. Лабинов В.В. Ситуация на мировом и российском рынках молочных продуктов // Молочная промышленность. – 2006. – № 11. –с. 4 – 6.
130. Лазепка В.І. Резервні фонди підприємств як джерело інвестицій // Фінанси України. – 2001. – № 6. – с. 79-81.
131. Ламыкин И.А. Бухгалтерский учет. Учебник. – М.: Информационно-издательский дом «Филинъ», рилант, 2000. – 520 с.
132. Ланда М. Балансовый учет. – Харьков: Укротделение государственного финансового издательства Союза ССР, 1934. – 364 с.
133. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія . – К.: КНЕУ, 2001. – 387 с.
134. Лачинов Ю.Н. Бухгалтерия экономики: междисциплинарное учебное пособие для студентов. - М.: Компания Спутник, 2002. - 124 с.
135. Леонтьев Н.А., Кедров В.Е., Щенков С.А. Краткий курс бухгалтерського учета. – М.: В/О «Союзоргучет», 1938. – 392 с.
136. Лозинский А.И. Курс торгового счетоводства. М.-Л. Госпланиздат, 1940. – 364 с.
137. Лозинский А.И. Курс теории балансового учета. – М.: В/О “Союзоргучет”, Редакционно-издательское управление, 1938. – 592 с.
138. Лузан Ю.Я. Фінансовий стан агропромислового виробництва в Україні та шляхи його удосконалення / Економіка АПК. – 2007. – № 5. – с. 14 – 18.
139. Лука Пачоли. Трактат о счетах и записях. – М.: Финансы и статистика, 1994
140. Любушин Н.П. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие для вузов/ Под ред. проф. Н.П. Любушина. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. – 471 с.
141. Маздоров В.А. История развития бухгалтерского учета в СССР (1917-1972 гг.). – М.: «Финансы», 1972. – 320 с.
142. Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика. В 2 т.: Пер. с англ.. 11-е изд. Т.І. – М.: Республика, 1992. – 399с.
143. Малютин И.А. Баланс промышленного предприятия и его анализ. – Л., 1965. – 151 с.
144. Маркарьян Э.А., Герасименко Г.П. Финансовый анализ. – М. – 1997.
145. Маршалл. Принципы экономической науки. Т.ІІІ. Пер. с англ. – М., Издательская группа «Прогресс», 1993. – 352с.
146. Медведев М.Ю. Общая теория учета: естественный, бухгалтерский и компьютерный методы. – М.: Издательство «Дело и Сервис», 2001. – 752 с.
147. Мезенцев П.В. Организация бухгалтерского учета в промышленности. – М.: “Финансы”, 1971. –127 с.
148. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1999. – 132 с.
149. Мних Є.В., Ференц І.Д. Економічний аналіз. Навчальний посібник. – Львів: „Армія України”, 2000. – 144 с.
150. Мних Є.В., Швець В.Є., Яремко І.Й. Розвиток обліку в Галичині (історичні та методологічні аспекти). – Львів: Каменяр, 2000. – 208с.
151. Молькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерського учета: Учеб пособие. - СПб.: Изд-й дом «Бизнесс-пресса», 2001. - 336 с., с. 178
152. Мэтьюс М.Р., Перера М.Х.Б. Теория бухгалтерского учета: Учебник // Пер. с англ. под ред. Я.В. Соколова, И.А. Смирновой. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999. – 663 с.
153. Нагорский В.И., Рубинов М.С. Основы бухгалтерского учета. – Л.: Народный комиссариат местной промышленности РСФСР, 1936. – 105 с.
154. Немчинов П.П. Новая система хозяйственного учета. – Львов, 1960. – 324 с.
155. Нидлз Б и др. Принципы бухгалтерского учета / Б.Нидлз, Х. Андерсон, Д. Колдуэлл: Пер. с англ. / Под ред. Я.В. Соколова. – 2-е изд., стереотип. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 496 с.
156. Николаев И.Р. Проблема реальности баланса. – Л.: Экономическое образование, 1926
157. Ніктбахт Е., Гропеллі А. Фінанси / Пер. з англ. В.Ф. Овсієнка та Я. Мусієнка. – К.: Основи, 1993. – 383с.
158. Новий тлумачний словник української мови (у чотирьох томах). Укладачі: проф. В. В. Яременко, к.ф.н. О. М. Сліпушко. – К.: Видавництво „Аконіт”, 2000.
159. Новодворский В.Д., Марин В.В. Учет собственного капитала / В.Д. Новодворский, В.В. Марин. – М.: Экономистъ, 2004. – 159 с.
160. Новодворский В.Д., Хорин А.Н., Слабинский В.Т. Бухгалтерская отчетность: какой ей быть? // Бухгалтерский учет. – 1993. – № 5. – С. 14–20
161. Новодворский В.Д., Хорин А.Н. О терминах бухгалтерского учета // Бухгалтерский учет. – 1997. – №4. – С.80-85
162. Ноубс К. Карманный словарь-справочник бухгалтера: Пер. с англ. / Под ред. М.С. Кисилева и С.А. Табалиной. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1993. – 200 с.
163. Ожегов С. И. Словарь русского языка: Ок.57 000 слов/Под ред. чл.-корр. АН СССР Н. Ю. Шведовой . – 18-е изд., стереотип. – М.: Рус.яз., 1986. – 797 с.
164. Осмоловский В.В. Теория анализа хозяйственной деятельности: Ученик для студентов экономической специальности. Минск: Новое знание. – 2001. – с. 188.
165. Основи економічної теорії: Підручник / За ред. проф. С.М.Мочерного. – Тернопіль: АТ «Тарнекс» за участю АТ «НОЙ» та вид-ва «Світ», 1993. – 688с.
166. Палий В.Ф. Бухгалтерский учет в системе экономической информации. Финансы, 1975. – 160 с.
167. Партин Г.О. Бухгалтерський облік: основи теорії та практики: Навч. посіб. – К.: т-во «Знання», КОО, 2000. – 245 с.
168. Пархоменко В.М. Облік резерву сумнівних боргів // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. – № 6. – С. 8
169. Петрук О.М., Дячек С.М. Поняття та класифікація резервів підприємства // Житомир: Вісник ЖІТІ. – 2002. – № 22 (23). - с.370–375.
170. Политическая экономия: Словарь/ Под ред. О.И. Ожерельева – М.: Политиздат, 1990.– 607 с.
171. Половинкин С.А. Финансовые резервы предприятия // Финансовые и бухгалтерские консультации. – 2001. – № 1. – С. 78.
172. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку // www.rada.kiev.ua
173. Прокопенко І.Ф., Ганін В.І, Петряєва З.Ф. Курс економічного аналізу: Підручник для студентів вищих навчальних закладаів / За ред. Прокопенка І.Ф. – Харків: Легас. – 2004. – с.266.
174. Пушкар М.С. Фінансовий облік: підручник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 628 с.
175. Пятов М.Л. Способы начисления амортизации и создание оценочных резервов // Бухгалтерский учет. – 2002. – № 8. – с. 33-35.
176. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш. Учебный экономический словарь. – М.: Рольф: Айрис-пресс, 1999. – 416 с.
177. Райзберг Б. А., Лозовский Л. Ш., Стародубцева Е. Б. Современный экономический словарь. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 496 с.
178. Романова С.В. Организация учета и анализа резервной системы предприятия Дис....канд. э.н. Шахты 2000. Южно-Российский государственный университет экономики и сервиса. – 163 с.
179. Рудановский А.П. Анализ баланса, 1925 (а), 88 с.
180. Русак Н.А., Русак В.А. Финансовый анализ субъекта хозяйствования: Справ. пособие . – Мн.: Выш. шк., 1997. – 309 с.
181. Савицкая Г. Анализ хозяйственной деятельности предприятий АПК: Учеб. – Мн.; ИП «Экоперспектива», 1998. – 494 с.
182. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности: Учебное пособие. – М.: ИНФРА-М. – 2003. – с.169.
183. Самуэльсон Пол А., Нордхаус Вильям Д. Экономика: Пер. с англ. – М.: Издательство «БИНОМ», 1997. – 800с.
184. Селезнев В.В. Основы рыночной экономики Украины: Власть. Право. Предпринимательство. Финансы. Налоги. Маркетинг. Менеджмент. Торговля. Реклама. Преступность. Учебное пособие . – К.: А.С.К. – 1999
185. Сериков А. К вопросу о резервах // Счетоводство и Хозяйство. - 1913. - № 5. - с. 218-226
186. Сиверс Е.Е. Учебник счетоводства. – Курск.: Советская деревня. – 1926. – 186 с.
187. Сигел Дж., Шим Дж. Словарь бухгалтерских терминов: Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 2001. – VIII, 408 с.
188. Словарь банковских терминов / Уткин Є. А. и др.. – М.: АКАЛИС, 1997.
189. Словник термінів ринкової економіки. Київ: Глобус, 1996. – 288 с.
190. Снеткова Т.А. Учет и анализ собственного капитала в акционерных обществах промышленности. Дис.... к.э.н. Казань. – 1995. – 206 с.
191. Советский энциклопедический словарь/Научно-редакционный совет: А. М. Прохоров (пред.). – М.: «Советская Энциклопедия», 1981. – 1600 с.
192. Соколов В.Я. Московская и петербургская школа бухгалтерского учета накануне революции // Бухгалтерский учет. – 1994 – № 2. – с. 38-40.
193. Соколов Я.В. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней: Учебн. пособие для вузов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.
194. Соколов Я.В. Соколов В.Я. История бухгалтерского учета: Учебник. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 272 с.: ил.
195. Соколов Я.В., Семенова М.В. Бухгалтерский учет во Франции // Бухгалтерский учет. – 2000. –№5. – С.69-77
196. Соколова Г.Н. Информационные технологии экономического анализа. / Г.Н. Соколова. – М.: «Экзамен», 2002. – 320 с.
197. Соловьева О.В. Зарубежные стандарты учета и отчетности. Учебное пособие. – М.: «Аналитика – Пресс», 1998. – 288 с.
198. Солощенко Л. Резерви: створення і облік // Податки і бухгалтерський облік. – 2000. – № 19. – С. 34-36.
199. Сопко В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник – К.: КНЕУ, 1998. – 448 с.
200. Справочник финансиста государственного предприятия (объединения): Справ. изд. / Под ред. М.В. Романовского, И.Н. Лазарева, В.В. Бочарова. – 5-е изд., перераб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 1990. – 462 с.
201. Стоун Д., Хитчинг К. Бухгалтерский учет и финансовый анализ: Подготовительный курс / Пер. с англ. Ю.А. Огибина и др.; под общ. ред. Б.С. Лисовика и М.Б. Ярцева. – СПб.: АОЗТ “Литера плюс”, 1993. – 272 с.
202. Стуков С.А. Система производственного учета и контроля. – М.: Финансы и статистика. 1988. – с. 68
203. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2003. – 554 с.
204. Ткач В.И., Романова С.В., Чешев А.С. Учет резервов предприятия. – М.: «ПРИОР», 2000. – 96 с.
205. Туган-Барановський М.І. Політична Економія: Курс популярний. – Київ: Наукова думка, 1994. – 264с.
206. УкрАгроКонсалт. Рынок молока и молочных продуктов Украины // Молочное Дело. – 2007. – № 2. – с. 5 –13.
207. Ускевич Т.Г. Учет резервов по сомнительным долгам: отечественный и зарубежный опыт // Бухгалтерский учет и анализ. – 1998. – № 11. – с 6-7.
208. Филимонов Н.Г. Построение баланса // Счетоводство. – 1924. – № 11 (14). – 1058–1059
209. Финансовое управление фирмой / В.И. Терехин, С.В. Моисеев, Д.В. Терехин, С.Н. Цыханков: Под ред. В.И. Терехина. – М.: Экономика. -1998
210. Финансово-кредитный словарь: В 3-х т. Т. III Р-Я / Гл. ред. Н. В. Гаретовский. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 511 с.
211. Финансы СССР Под руководством проф. И.Д. Злобина Издательство «Финансы» Москва – 1971
212. Філіна Г.І. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання. Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 320 с.
213. Фінанси підприємств: Підручник/ Кер. авт. кол. і наук. ред. проф. Поддєрьогін А.М. – 4-те і 5-те вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ. – 2002. – с. 349. – 2004. – с. 328
214. Фінансовий слвоник-довідник / Дем’яненко М.Я., Лузан Ю.Я., Саблук П.Т., Скупий В.М. та ін.; за ред. Дем’яненка М.Я. – К.: ІАЕУААН. – 2003. – с. 507.
215. Хендриксен Э.С., Ван Бреда М.Ф. Теория бухгалтерского учета. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 576 с.
216. Хикс Дж.Р. Стоимость и капитал: Пер. с англ. / Общ. ред. и вступ. ст. Р.М. Энтова. – М.: Издательская группа «Прогресс», 1993. – 488с.
217. Цал-Цалко Ю.С. Фінансова звітність підприємства та її аналіз: Навч. посібник. – 2-ге вид., перероб., доп. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 300 с.
218. Цивільний кодекс України. – Харків: «ФІНН», 2003. – 464 с.
219. Цуркану В.И. Предпринимательство и резервы: французский опыт учета // Бухгалтерский учет. – 1993. – № 2. – с. 25-27.
220. Чечевицына Л.Н. Экономический анализ: Учебное пособие. – Ростов н/Д: Изд-во «Феникс», 2001. – 448 с.
221. Чухно А.А. Капітал, кредит, процент, їх сутність і роль в економіці // Фінанси України. – 1997. – №9. – С.5-12
222. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА. – М. – 2001. – с. 208.
223. Шишлин В.И., Дембинский Н.В. Основы теории советсокого бухгалтерсокого учета. Под редакцией проф. А.А. Манова. – М.: «Союзоргучет», 1936. – 342 с.
224. Шкирман С.И. Фонды и резервы, создаваемые организациями. Расчет чистых активов и доли выбывающего учредителя / С.И. Шкирман. – Минск: Изд-во Гревцова, 2007. – 272 с.
225. Яремко І.Й. Економічні категорії в методології обліку: Монографія. – Львів: Каменяр, 2002. – 192 с.
226. § 150 AbS. 2 AktG. Wichtige Wirtschaftsgesetze – 14/ Aufl., Stand: 1.3. 2000. – Herne; Berlin: Neue Wirtchafts-Briefe, 2000
227. Brown L.D. The Modern Theory of Financial Reporting. – Business Publikations, Inc., 1987
228. Duraj Agnieszka Natasza. Funkcje rezerw w przedsiębiorstwie // Ekonomia. Kwartalnik. – 2003. – Nr. 11., s. 35-44
229. Fox D. Die Bedeutung der Planungsrechnung fur den Kleinbetrieb. – Zeitschrift fur Betriebswirtschaft, 1957, № 1
230. Szmerekieta A., 1999, Rezerwy w polityce stabilnego rozwoju przedsiębiorstwa, materiały konferencyjne Perspektywy rozwoju rachunkowości, auditingu i analizy finansowej, Uniwersytet Gdański, Sopot.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.