У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ВІДТВОРЕННЯ ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 198
ВУЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана"
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРІЇ ВІДТВОРЕННЯ ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА ТА ІНСТИТУЦІЙНИХ ЗМІН В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ 9
1.1. Економічна теорія факторів виробництва та їх відтворення 9
1.2. Інституційні зміни в аграрному секторі трансформаційної економіки 31
Висновки до розділу 1 48
РОЗДІЛ 2. ЗАГОСТРЕННЯ ПРОБЛЕМ ВІДТВОРЕННЯ ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ 51
2.1. Відтворення землі як визначального економічного фактора 51
2.2. Особливості відтворення людського фактора 70
2.3. Формування різних форм підприємництва в аграрному секторі 89
2.4. Капіталізація та інвестування сільського господарства 110
Висновки до розділу 2 121
РОЗДІЛ 3. ЗРОСТАННЯ РОЛІ ДЕРЖАВИ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ В АГАРНОМУ СЕКТОРІ 125
3.1. Держава як визначальний чинник забезпечення відтворення сільськогосподарського виробництва 125
3.2. Протиріччя державного регулювання відтворення факторів виробництва в трансформаційній економіці України 138
Висновки до розділу 3 167
ВИСНОВКИ 171
ДОДАТКИ 174
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 180


ВСТУП


Актуальність теми дослідження. Аграрний сектор економіки відіграє найважливішу роль у системі суспільного відтворення матеріальних благ, підвищенні життєвого рівня і добробуту населення. У сучасних умовах загострення проблеми забезпечення населення продуктами харчування розвиток аграрного сектору набуває особливої значимості, від нього залежить відтворення не тільки людини, а й навколишнього середовища.
На сьогодні економіка аграрного сектору України представляє собою хаотичну та архаїчну систему, в якій понад 50% зруйновано виробничий потенціал, понад третини земель сільськогосподарського призначення не обробляється, а кадровий потенціал загублено. Недосконалість формування інституту приватної власності на землю стало причиною акумуляції земельних ресурсів у руках неефективного власника, що зовсім не сприяє покращенню якісних характеристик землі. У зв‘язку з прийняттям України у СОТ нагальною постає проблема конкурентоспроможності аграрних підприємств на світовому ринку сільськогосподарських продуктів, що неможливо досягти без радикального оновлення техніки, технології та підприємницького забезпечення. Означене й характеризує актуальність дисертаційної роботи.
Дослідження процесу відтворення факторів виробництва в аграрному секторі трансформаційної економіки базується на синтезі гносеологічних основ теорій факторів виробництва та їх відтворення (Дж.Кейнс, Ф.Кене, Дж.Б.Кларк, К.Маркс, А.Маршалл, Дж.С.Міль, У.Петті, Д.Рікардо, П.Самуельсон, Ж.Б.Сей, А.Сміт, Д.Хікс, Й.Шумпетер). Сучасними вітчизняними економістами досліджено проблеми розвитку аграрного сектору в умовах перехідної економіки (В.Андрійчук, П.Гайдуцький, А.Гальчинський, В.Геєць, А.Даниленко, М.Дем’яненко, М.Зубець, С.Кваша, І.Лукінов, Є.Майовець, І.Малий, І.Михасюк, О.Могильний, О.Онищенко, О.Олійник, Б.Пасхавер, Ж.Поплавська, В.Радченко, П.Саблук, В.Юрчишин та ін).
Незважаючи на вагомі досягнення зарубіжних та вітчизняних вчених у дослідженні аграрних відносин, недостатньо розробленими залишаються проблеми відтворення факторів виробництва землі та уречевленого капіталу, підприємницьких та фахових навичок працівників сільського господарства в умовах трансформаційної економіки України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за темою «Сучасне постіндустріальне суспільство і шляхи його формування в Україні» (реєстраційний номер 0107V001332). У межах цієї теми автором підготовлено окремий підрозділ «Технологічні та організаційно-економічні зміни в аграрному секторі економіки України», в якому досліджено проблеми відтворення факторів виробництва (землі, виробничого потенціалу та робочої сили) з урахуванням нових організаційно-правових та технологічних засад функціонування економіки України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є теоретико-методологічне обґрунтування суперечностей відтворення факторів виробництва аграрного сектору та вироблення пропозицій щодо їх подолання в трансформаційній економіці України.
Для реалізації мети дисертаційної роботи необхідно розв’язати наступні завдання:
- здійснити ретроспективний аналіз еволюції теорій факторів виробництва;
- проаналізувати наслідки інституційних змін в аграрному секторі економіки;
- розкрити специфічні особливості кожного фактору сільськогосподарського виробництва;
- виокремити проблеми відтворення землі та робочої сили, визначивши їх масштаби та глибину;
- розкрити інституційні чинники та економічні важелі механізму відтворення факторів виробництва, проаналізувати їх особливості та стан в трансформаційній економіці;
- розробити рекомендації по корекції економічної політики держави щодо забезпечення розширеного аграрного відтворення, створення умов підвищення конкурентоспроможності аграрного сектору України.
Об’єктом дослідження є процес відтворення факторів виробництва.
Предметом дослідження є економічні відносини, що виникають з приводу відтворення факторів виробництва в аграрному секторі трансформаційної економіки.
Методи дослідження. Конкретні наукові результати дисертації були отримані на основі плюралістичного підходу по застосуванню досягнень наукових шкіл трудової теорії вартості, маржиналізму, марксизму, кейнсіанства та інституціональних концепцій для аналізу відтворення факторів виробництва в аграрному секторі. При цьому були використані наступні методи: компаративістики – для порівняння економічних теорій функціонування факторів виробництва; логіко-генетичний – для розкриття закономірностей розвитку аграрного відтворення; класифікації та систематизації – для аналізу економічних та інституційних чинників; наукової абстракції – при обґрунтуванні системної кризи в аграрному секторі; статистичного аналізу – при визначенні динаміки вартісних показників відтворення землі та робочої сили (праці).
Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:
Вперше:
- на основі плюралістичного використання теорій відтворення, аграрних відносин та інституційних змін виявлено загострення протиріч у відтворенні аграрного сектору економіки України, наслідком чого є зниження родючості ґрунту та збільшення земельних площ, що не обробляються; знищення основного капіталу (будівель, техніки тощо); розпорошення аграрного кадрового потенціалу, без розширеного інноваційного оновлення яких в умовах входження в СОТ в Україні наростатиме проблема продовольчого забезпечення населення;
- доведено, що основною причиною кризового стану аграрного сектору є безсистемність у реформуванні економіки, правова невизначеність в реалізації прав власності на землю, відсутність науково обґрунтованої, прозорої, юридично визначеної та доступної для всіх громадян цільової стратегії не стільки формування ринку землі, скільки створення інституційних умов для продуктивного використання кожної земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що є вкрай важливим для України в умовах загострення світової продовольчої кризи.
Удосконалено:
- визначення дуалістичної функціональної ролі землі у відтворенні аграрного сектору: по-перше, земля є специфічним предметом праці, по-друге, обмеженим у пропозиції економічним ресурсом, що веде до постійного зростання її ціни; по-третє, засобом формування земельної ренти; по-четверте, виконує функцію нагромадження капіталу в теперішніх умовах зростання попиту на землю та сільськогосподарську продукцію;
- методичні підходи до вартісної оцінки землі та інших складових основного капіталу в аграрному секторі з урахуванням їх граничної корисності та довгострокового використання, що складає методичну базу вартісного виміру основних елементів відтворення національного багатства.
Дістали подальшого розвитку:
- конкретизація впливу інституційних чинників (ментальності, корупції, тіньової економіки, правового нігілізму, «постсоціалістичної» історичної пам‘яті тощо) на результативність ринкового реформування аграрного сектору, на пропорційність та динамічність процесів відтворення;
- уявлення про зосередження в особі селянина виконання ним функцій власника капіталу, підприємця та найманого працівника, що накладає свій відбиток на специфіку прояву в аграрному секторі класичної моделі взаємодії трьох факторів виробництва: землі, капіталу та робочої сили (праці);
- обґрунтування методичних підходів підвищення ролі держави по залученню інвестицій, вдосконаленню цінової, амортизаційної, кредитної та податкової політики в аграрній сфері економіки. Запропоновано запровадити систему сільськогосподарського кредитування, яка б спиралася на державні спеціалізовані кредитні установи; забезпечити бюджетне фінансування програм моніторингу природного ресурсного потенціалу АПК; розмежувати нарахування амортизації для цілей оподаткування та фінансової звітності; визначити величину фіксованого сільськогосподарського податку в залежності від фінансового стану господарств.
Практичне значення одержаних результатів. Теоретичне та практичне значення дисертаційного дослідження полягає у тому, що зроблені теоретичні узагальнення й висновки, є внеском у теорію відтворення факторів виробництва в аграрному секторі і доведені до рівня методичних розробок та практичних рекомендацій.
Наукові розробки та пропозиції автора були використані у ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (довідка від 15.05.08 р.) та у ВНЗ «Київський економічний інститут менеджменту» (довідка № 62 від 12.05.08 р.) при викладанні наступних дисциплін: «Політична економія», «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Економіка праці та соціально-трудові відносини», «Трансформаційна економіка». Запропонована автором система заходів та положень щодо раціонального використання та відтворення якісних характеристик землі сільськогосподарського призначення, а також вдосконалення соціальної політики на селі, впроваджена у практичну діяльність Департаменту врегулювання відносин власності та соціального розвитку села Міністерства аграрної політики України (довідка № 37-17-1-15/11665 від 16.05.08 р.). Особливої уваги заслуговують пропозиції стосовно визначення та розмежування прав власності на землю, зокрема в частині реалізації державної власності через застосування системи орендних відносин з метою продуктивного використання землі; пропозиції по встановленню закупівельної ціни на продукцію сільського господарства, яка би забезпечила розширене відтворення факторів виробництва в аграрному секторі України.
Особистий внесок здобувача. Сформульовані у дисертації наукові результати, висновки, рекомендації і пропозиції належать особисто автору і є його науковим доробком.
Апробація результатів дисертації. Основні положення і висновки проведеного дослідження апробовані на міжнародних, всеукраїнських та міжвузівських науково-практичних конференціях: Всеукраїнській науково-практичній конференції "Соціально-економічні трансформації в епоху глобалізації" (Полтава, 18-19 травня 2005 р.); V Міжнародній науково-практичній конференції «Перспективи розвитку індустріального виробництва в умовах глобалізації» (Київ, 15-16 квітня 2005 р.); Науково-методичній конференції «Індивідуалізація навчального процесу як провідна складова модернізації вищої економічної освіти» (Київ, 31 січня – 2 лютого 2006 р.); VII Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної економіки» (Київ, 23-24 березня 2007 р.); Науково-методичній конференції «Теоретичні та практичні підходи до впровадження нового покоління освітньо-професійних програм і навчальних планів підготовки фахівців: шляхи розвитку» (Київ, 6 – 8 лютого 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Міжнародні інтеграційні процеси і конкурентоспроможність економіки України” (Харків, 22 березня 2008 р.), VIII Міжнародній науково-практичній конференції «Конкурентоспроможність національної економіки» (Київ, 28-29 березня 2008 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 9 наукових праць, у тому числі 5 - у наукових фахових виданнях і 4 - в інших виданнях. Загальний обсяг публікацій 3,4 д. а., у тому числі обсяг наукових результатів, отриманих дисертантом особисто становить 2,6 д. а.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку: [інформ.-аналіт. зб. / наук. ред. Саблук П.Т. та ін.] – К: ІАЕ УААН, 2003. – Вип. 6. – 764 с.
2. Андрущенко В.Л. Фінансова думка Заходу в ХХ столітті: Теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів / Андрущенко В.Л. – Львів: Каменяр, 2000. – 303 с.
3. Бабенко А.Г. Проблема зайнятості та відтворення людських ресурсів у сільській місцевості // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. Ч.1. – 520 с.
4. Бабинець Т. Л. Біоконверсні комплекси як перспективні системи для виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції в Україні / Бабинець Т. Л. // Економіка АПК. – 2002. – № 7. – С. 64-72.
5. Бабинцева Н.С. Некоторые новые подходы в экономической теории: очерки / Бабинцева Н.С. – СПб.: С.-Петерб. ун-т, 2003. – 197 с.
6. Багрій Т.В. Формування матеріально-ресурсного потенціалу інтегрованого цукробурякового виробництва / Багрій Т.В. // Економіка АПК. – 2002. – № 1. – С. 108-110.
7. Базилевич К.С. Концептуальні засади державного регулювання аграрного сектора в трансформаційній економіці України / Базилевич К.С. // ”Вісник економіка” Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – 2003. – Вип. 64-65. - С. 9 −11.
8. Бандурка О.М. Державне регулювання економіки / Бандурка О.М., Петрова К.Я., Удодова В.І. – Х.: Ун-т внутр. справ, 2000. - 160 с.
9. Бевзенко О.В. Оцінка навантаження на сільськогосподарські підприємства по сплаті внесків до Пенсійного фонду / Бевзенко О.В. // Економіка АПК. – 2004. - № 9. – С. 93-99.
10. Белецький В.М. Моделювання макроекономічних процесів: Монографія / Белецький В.М., Бакуменко В.Д. - К.: УАДУ, 1998. – 320 с.
11. Бергер П.Л. Капіталістична революція: П’ятдесят пропозицій щодо процвітання, рівності і свободи: Монографія / Бергер П.Л.; [пер. з англ. С.О. Макеєв, І.П. Дзюб, І.О. Крисіна; Передм. В.К Черняка.]. - К: Вища шк., 1995. - 247 с.
12. Блауг М. Економічна теорія в ретроспективі / Блауг М.; [Пер. з англ. І.Дзюб.]. – К.: Основи, 2001. - 670 с.
13. Брегель Э.Я. Политическая экономия / Брегель Э.Я. – М.: Международные отношения, 1968.
14. Бурдейний І.М. З досвіду державного регулювання виробництва зарубіжних країн / Бурдейний І.М. // Економіка АПК. – 2001. – № 2. – С. 124-127.
15. Васенко В.К. Вільні економічні зони: стратегія розвитку / Васенко В.К. – Суми: Довкілля, 2004. – 347с.
16. Васильєва Н. Моделювання інвестування технологічних інновацій в АПК на засадах конкуренції та інтеграції / Васильєва Н. // Економіст. - 2004. - №4. – С. 66-68.
17. Вебер М. Конкурентоспроможність економіки – конкурентоспроможності вашої компанії / Вебер М., Тутунчу Д. // Києво-Могилянська бізнес-студія. - 2002. - №2.
18. Волгин Н.А. Заработная плата – цена труда или рабочей силы / Волгин Н.А. // Человек и труд.- 1999. - №9. - С. 66-69.
19. Володін С. А. Науково-інноваційна консалтингова інфраструктура УААН / Володін С. А. // Вісн. аграрн. науки. – 2004. – № 8. – С. 9-14.
20. Гайдуцький А. Економічні механізми забезпечення інвестиційної конкурентоспроможності аграрного сектора економіки / Гайдуцький А.// Економіка України. – 2003. - №2. – С. 69-73.
21. Галиця І. Державне регулювання в умовах ринкових відносин / Галиця І. // Економіка України. – 2002. - №6. – С. 52-58.
22. Гончарук Т.П. Теоретичні аспекти управління використанням трудових ресурсів аграрних підприємств // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.1. - 520 с.
23. Государственное регулирование сельского хозяйства: концепция, механизмы, эффективность: Энциклопедия российских деревень. - М.: ВИАПИ им. А.Никонова, 2005. – 186 с.
24. Гош О. Аграрні реформи в Україні науковому обґрунтуванню не піддаються / Гош О. // Віче. – 2004. - №2. - С. 72-76.
25. Грецька Г.А. Використання теорії державного регулювання при вивченні економіки АПК / Грецька Г.А. // Зб. матеріалів. наук.-метод. конф. «Теоретичні та практичні підходи до впровадження нового покоління освітньо-професійних програм і навчальних планів підготовки фахівців: шляхи розвитку» (Київ, 6-8 лют. 2007 р.). - К.: КНЕУ, 2007. – С. 175-178.
26. Грецька Г.А. Деіндустріалізація аграрного сектору України / Грецька Г.А., Малий І.Й. // Теоретичні та прикладні питання економіки: Зб. наук. праць. (за заг. ред. проф. Єханурова Ю.І., Шегди А.В.) – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2005. – Вип. 7. - С. 52-58.
27. Грецька Г.А. Інституціональна роль держави по забезпеченню конкурентоспроможності аграрного сектора / Грецька Г.А. // Теоретичні та прикладні питання економіки: Зб. наук. праць. (за заг. ред. проф. Єханурова Ю.І., Шегди А.В.) – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2007. – Вип. 13. - С. 79- 84.
28. Грецька Г.А. Корисність (родючість) землі як фактор конкурентоспроможності агарних підприємств України на світовому ринку / Грецька Г.А. // Зб. наук. праць за матеріалами міжнар. наук.-практ. конф. «Міжнародні інтеграційні процеси і конкурентоспроможність економіки України» - Харків: ХНУ, 2008. – 157с.
29. Грецька Г.А. Оцінювання вартості робочої сили як методологічна основа обґрунтування соціальної політики / Заплітна Т.А., Грецька Г.А. // Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. «Соціально-економічні трансформації в епоху глобалізації». – Полтава: Скайтек, 2005. – Т.1. - С. 227-230.
30. Грецька Г.А. Пізнання державного управління в підготовці економістів-аграріїв / Грецька Г.А. // Зб. матеріалів наук.-метод. конф. «Індивідуалізація навчального процесу як провідна складова модернізації вищої економічної освіти» (Кив, 31 січня–2 лютого 2006 р.). – К.: КНЕУ, 2006. – С. 93-95.
31. Грецька Г.А. Плюралістичне розуміння конкуренції / Грецька Г.А., Малий І.Й., Малий Р.І. // Теоретичні та прикладні питання економіки: Зб. наук. пр. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – Вип. 15. - С. 52-58.
32. Грецька Г.А. Проблеми відтворення економічного потенціалу в аграрному секторі України / Грецька Г.А. // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць. – К.: КНЕУ, 2007. – Вип. 18. - С. 241-249.
33. Григорович С.В. Трудовий потенціал України: сучасний стан і проблеми розвитку в контексті становлення інноваційної економіки // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.1.- 520 с.
34. Грішнова О.А. Людський капітал: формування в системі освіти і професійної підготовки / Грішнова О.А. - К.: Т-во «Знання», КОО, 2001.- 254 с.
35. Данилишин Б. Відтворення інтелектуального потенціалу у контексті розвитку знаннєвої економіки / Данилишин Б., Куценко В. // Вісник НАН України. - 2004. - №7. - С. 15-24.
36. Дбаючи про село, ми забезпечуємо майбутнє. Виступ Президента Л.Кучми на урочистому зібранні присвяченому Дню працівників сільського господарства 17.11.2004р // Економіка АПК. – 2004. – № 11. -С. 9.
37. Дейнеко Л.В. Проблеми використання і відтворення матеріально-технічної бази харчової промисловості України в умовах перехідної економіки / Дейнеко Л.В. // Продуктивні сили і регіональна економіка: Зб. наук. пр. - К.: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, 2000. - С. 150-159.
38. Дем’яненко С.І. Аграрний розвиток: теоретичні засади та навчальна дисципліна // Економіка агробізнесу: суть та процес викладання у вищих навчальних закладах: Тези доповідей на наук.-метод. конф. 23-24 листоп. 2005р. / [відп. за вип. С.І. Дем’яненко].- К.: КНЕУ, 2005. - 300с.
39. Дем’яненко С.І. До питання про стратегію розвитку аграрної політики України / Дем’яненко С. // Економіка України. – 2003. - № 7. - С. 72-79.
40. Денисон Э. Исследование различий в темпах экономического роста: сокр. пер. с англ. / Дэнисон Э.; Ред. и вступ. ст. В.М. Кудрова. – М., 1971.– 645 с.
41. Державне регулювання економіки: Навч. посібник / С.М. Чистов, А.Є.Никифоров, Т.Ф. Куценко та ін. – К.: КНЕУ, 2000. – 316 с.
42. Державне регулювання економіки: Навч.-метод. посібник для самост. роботи студентів економ. спец. – Львів: ЛКА, 2001. – 220 с.
43. Джупина Ю.І. Ринок матеріально-технічних засобів агропромислового комплексу України / Джупина Ю.І. // Економіка АПК. – 2004. – № 11. – С. 126-134.
44. Дієсперов В. Вигідність роботи в сільському господарстві: оцінки та перспективи / Дієсперов В. // Економіка України. – 2005 - №8. - С. 62-67.
45. Долгошей Г.А. Экономика сельского хозяйства: Словарь-справочник / Долгошей Г.А., Макеенко М.М. – М.: Колос, 1981. – 396 с.
46. Дослідження проблем оплати праці: Порівняльний аналіз (Україна та країни ЄС) / Науковий звіт, МОП. – К., 2008. – 301с.
47. Дубініна М.В. Сучасний стан та основні напрями підвищення конкурентноздатності особистих селянських господарств / Дубініна М.В.// Зб. наук. праць Луганського національного аграрного університету: матеріали міжнародної науково-практичної конференції – в 3-х т. – Т. 3 / За ред. В.І. Ткаченко. – Луганськ: Ельтон. – 2002. – №14. – С. 160–163.
48. Економіка сільського гогосподарства: Підручник / [Здоровцов О.І., Касьянов Л.І., Мацибора В.І., Шиян В.Й.; ] / За ред. Здоровцова О.І., Мацибори В.І. – К.: УСГА, 1993. – 320 с.
49. Еколого-економічне обґрунтування виробництва та використання моторного палива на основі ріпакової олії для виробників сільськогосподарської продукції / Масло І.П., Вірйовка М.І., Калінчик М.В., Вишнівський П.С. // Економіка АПК. – 2004. – № 11. – С. 30-33.
50. Економічна енциклопедія: у трьох томах / Ред. С.В. Мочерний. - К.: Академія, 2000. - Т.1. – 864 с.
51. Економічна енциклопедія: у трьох томах / Ред. С.В.Мочерний. – К.: Академія, 2002. - Т.3. – 952 с.
52. Економічна теорія / [Є.М. Воробйов, А.А. Гриценко, В.М. Лісовицький та ін.]; Заг. ред. Є.М. Воробйов. – Харків-Київ, 2001. – 704 с.
53. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / За ред. В.Д. Базилевича. – 2-ге вид., випр. – К.: Знання-Прес, 2003. – 581 с.
54. Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера / За ред. Дяківа Р. – К.: Міжнародна економічна фундація. – 2000. – 703 с.
55. Європейська інтеграція та Україна: навч.-метод. посіб. / [В. Будкін. Співробітництво України з Європейським Союзом в галузі агропромислового комплексу]. - К., 2002. - С. 251-260.
56. Єрохін С.А. Структурна трансформація національної економіки (теоретико-методологічний аспект): Наукова монографія / Єрохін С.А. – К.: Світ знань, 2002. – 526 с.
57. Закон України „Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років” №468/97 - ІІІ від 17.07.1997 р.
58. Закон України „Про фіксований сільськогосподарський податок” №320-XIV від 17.12.1998 р.
59. Зарубина Н.Н. Социально-культурные основы хозяйства и предпринимательства / Зарубина Н.Н. - М.: Магистр, 1998. – 360с.
60. Злупко С.М. Підприємництво: основи, особливості, механізми: Навч. пос. / Злупко С.М., Стефанишин О.В., Швайка А.А. – Львів: ЛНУ, 2000. – 369 с.
61. Зміна фокуса аграрної політики та розвитку села в Україні: висновки та перспективи для руху вперед: Зб. наук. Праць / [Меєрс В., Дем’яненко С., Джонсон Т., Зоря С.]. - К.: КНЕУ, 2005. – 172 с.
62. Іваненко Н.Т. До методологічних аспектів оцінки діяльності підприємств аграрного сектору України / Іваненко Н.Т., Хорунжий М.Й. // Економіка АПК. - 2005. - №3. - С. 42-50.
63. Іванова І.В. Відтворення професії менеджера і інститут бізнес-освіти у контексті теорії людського капіталу // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.1. – 520 с.
64. Иванов Ю.М. Соотношение экстенсивного и интенсивных процессов в расширенном воспроизводстве / Иванов Ю.М. – М.: Экономика, 1980. – 152 с.
65. Иноземцев В.Л. За десять лет. К концепции постэкономического общества: Научное издание / Иноземцев В.Л. – М.: «Academia», 1998. – 393 с.
66. Індекси валової продукції сільського господарства // Економіст. – 2004. -№7. - С. 57-61.
67. Історія економічних вчень: підручник / За ред. В.Д. Базилевича. – К.: Знання, 2004. – 1300 с.
68. Калініна С.П. Відтворення якості робочої сили // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики / Калініна С.П. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.1.- 520 с.
69. Кваша С. Стан аграрного ринку та продовольча безпека України / Кваша С., Хоменко В. // Економіст. – 2000. – № 7-8. – С.71-74.
70. Кейнс Дж. М. Антология экономической класики: в 2 т. / Кейнс Дж. М. – М.: ЭКОНОВ. – 1992. – Т. 2. – 486с.
71. Кене Ф. Избранные экономические произведения / Кене Ф. – М.: Изд-во экон-й лит-ры, 1960. – 550 с.
72. Кириленко І.Г. Аграрна реформа: час соціальних пріоритетів / Кириленко І.Г. // Економіка АПК. – 2004. - №3. – С. 71-76.
73. Кларк Дж.Б. Распределение богатства / Кларк Дж.Б.; [Пер. А. Бесчинского, Д. Страшунского]. — М.: Экономика, 1992. — 368 с.
74. Концепція амортизаційної політики, схвалена Указом Президента України від 7 березня 2001 р. №169/2001.
75. Коуз Р. Фирма, рынок и право / Коуз Р. – М.: «Дело ЛТД» при участии изд-ва «Catallaxy», 1993. – 171с.
76. Крупка М.І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку України / Крупка М.І. - Львів: Вид. центр Львів. нац. ун-ту ім. І. Франка, 2001. – 608 с.
77. Куценко В. Соціальна сфера села в конкурентному середовищі: регіоналізація, проблеми та шляхи її розв’язання / Куценко В., Богуш Л. // Економіка АПК. – 2003. - №9. - С.80-88.
78. Липски С. Новое в законодательной базе аграрного сектора / Липски С. // Экономист. - 2004. - №8. - С. 89-94.
79. Липчик В.В. Перспективи розвитку особистих господарств населення / Липчик В.В., Курило С.М. // Економіка АПК. – 2001. – № 3. – С. 106–110.
80. Лопатинський Ю.М. Трансформація аграрного сектора: інституціональні засади / Лопатинський Ю.М. - Чернівці: Рута, 2006. – 344 с.
81. Лукінов І. Пріоритетна політика держави в технологічних перетвореннях / Лукінов І. // Економіка України. – 1997. - № 2. – С. 4-20.
82. Луценко Ю.О. Сучасні тенденції доходів сільського населення / Луценко Ю.О. // Фінанси України. - 2006. - № 5. - С. 32-37.
83. Ляшенко Г.П. Фінансові методи регуляторної політики / Ляшенко Г.П. // Фінанси України. – 2003. - №6. – С. 94-97.
84. Майовець Є. Аграрне підприємництво в Україні: Монографія / Майовець Є. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2006. – 428 с.
85. Майовець Є. Фінансове забезпечення розвитку аграрного сектора / Майовець Є. // Вісн. Львів. нац. ун-ту. Серія економічна. – Вип. 31. – С. 548-555.
86. Майовець Є.Й Удосконалення земельних і майнових відносин власності у селі // Формування ринкової економіки в Україні. – Львів: Інтереко. – 2003. - Спецвип. 12. – С. 93-98.
87. Макаров Н.П. Организация сельского хазяйства / Макаров Н.П. – М, 1926. – 620 с.
88. Макконнелл К. Экономикс: принципы, проблемы и политика: В 2-х томах / Макконнелл К., Брю С.; [Пер. с англ.]. – М.: Республика, 1992. - Т.1. – 399 с.
89. Малий І.Й. Держава і ринок: філософія взаємодії: Монографія / Малий І.Й., Диба М.І., Галабурда М.К.: [заг. та наук. ред. І.Й. Малий]. – К.: КНЕУ, 2005. – 358 с.
90. Малий І.Й. Теорія земельної ренти та проблеми реформування аграрного сектору / Малий І.Й. // Економіка України. – 1999. - № 8. С. 34-39.
91. Малий І.Й. Теорія розподілу суспільного продукту: Монографія / Малий І.Й. – К.: КНЕУ, 2000. – 248 с.
92. Малік М.Й. Кредитування в системі АПК України: стан і проблеми / Малік М.Й. // Вісник Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Серія: Економіка. – К.: ВПЦ "Київський ун-т", 2000. – Вип. 46. - С. 23-26.
93. Марасанов В.В. Експертні системи в АПК. Необхідність і достатні умови їх створення і впровадження / Марасанов В.В., Клипко Л.І. // Економіка агробізнесу: суть та процес викладання у вищих навчальних закладах: Тези доповідей на наук.-метод. конф. 23-24 листоп. 2005р. / [відп. за вип. С.І. Дем’яненко].- К.: КНЕУ, 2005. – 300 с.
94. Маркс К. Капитал. – М.: Политиздат, 1973. – Т. 1. – 183 с.
95. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. - М.: Политиздат, 1970. - Т. 3. - С. 679.
96. Маркс К. Твори / Маркс К., Енгельс Ф. - 2-ге вид. – К.: Дер. вид-во політ. літ. УРСР, 1963. – Т. 13. – 349 с.
97. Маркс К. Твори / Маркс К., Енгельс Ф. - 2-ге вид. – К.: Держ. вид-во політ. літ. УРСР. – 1963. – Т. 20. – 294 с.
98. Марущак Н.П. Історичні аспекти оцінки людського капіталу регіонів // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.2. – 521 с.
99. Маршалл А. Принципы экономической науки / Маршалл А. – М.: Прогресс. – 1983. – Т.1. – 351с.
100. Мельник Л. Ю. Економічна теорія на межі тисячоліть: Навч. пос. / Мельник Л. Ю.; Макаренко П. М., Кириленко І.Г. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 748 с.
101. Мельник Л.Ю. Колективні форми сільськогосподарського виробництва: економічний потенціал і проблеми ефективного функціонування / Мельник Л.Ю., Макаренко П.М. // Економіка АПК. - 2003. -№7. - С. 23-28.
102. Мизес Л. Индивид, рынок и правовое государство / Мизес Л. – СПб.: Пневма, 1999. – 196 с.
103. Милль Дж.С. Основы политической экономии: В 3-х т. / Милль Дж.С. – М.: Прогресс, 1980. – Т.1. – 136 с.
104. Михайлов Ю. Украинская аграрная наука на пороге кардинальных реформ / Михайлов Ю. // Агроперспектива. – 2003. – № 9. – С. 18-21.
105. Михасюк І. Регулювання земельних відносин: Монографія / Михасюк І., Косович Б. – Львів: Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2002. – 264с.
106. Могійчук. Амортизаційна політика у сільському господарстві / Могійчук, Коваленко В., Кучеренко Л., // Економіка України. - 2003. - №4 . - С. 55-60.
107. Мораторій на продаж землі не може тривати вічно // Доступно з htpp://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/09/21/26411/
108. Музика П. Інноваційне підприємництво в аграрному секторі України / Музика П. // Регіональна економіка. - 2004. - № 1. - С. 125-132.
109. Мурашко В.В. Удосконалення підходів до оцінки рівня використання та умов розвитку інтелектуального потенціалу регіонів України // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч. 2. – 521 с.
110. Норт Д. Институты, институциональные изменения и функциональные экономики / Норт Д.; [пер. с англ.]. – М.: Начала, 1997. – 180с.
111. Олійник В. Довгострокове банківське кредитування аграрних підприємств: проблеми розвитку / Олійник В. // Вісник НАУ. - 2004. -Вип. 44. - С. 44.
112. Олійник Д.С. Фінансова підтримка сільськогосподарського виробництва у зарубіжних країнах / Олійник Д.С. // Фінанси України. – 2002. – № 6. – С. 72-80.
113. Олійник О.В. Фінансово-кредитні важелі ефективного відтворення сільськогосподарського виробництва / Олійник О.В. // Облік і фінанси АПК. – 2005. - № 2. – С. 21-26.
114. Олійник О. Теоретико-методологічні засади державного регулювання аграрного ринку / Олійник О. // Економіка України. – 2005. - №7. – С. 65-73.
115. Ольшанська О.П. Розвиток теоретичних положень управління трудовим потенціалом // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.2. – 521 с.
116. Онищенко О. Особисті селянські господарства у пореформеному розвитку аграрного сектору / Онищенко О // Економіка України. – 2003. – №6. – С.57–69.
117. Осадчая И.М. Современное кейнсиаство / Осадчая И.М. - М.: Мысль, 1971. – 176 с.
118. Павлов О.І. Модель сільського розвитку в Україні та її відповідність стандартам Європейського Союзу / Павлов О.І. // Статистика України. - 2006. - №3. - С. 91-97.
119. Павловська Н. Необхідність та шляхи забезпечення випереджаючого зростання заробітної плати / Павловська Н. // Україна: аспекти праці. -2001. - №1. - С.10-16.
120. Павловська О.В. Регулювання ринку праці і фінансово-економічний механізм: Монографія / Павловська О.В. – К.: Редакція “Бюлетня Вищої атестаційної комісії України”, 2001. – 72 с.
121. Павчак В.А. Економіка сільського господарства: Навч. посібник / Павчак В.А., Іванух Р.А., Поплавський В.Г. – К., 1990. – 398 с.
122. Палкін Ю. Сучасне розуміння суті заробітної плати / Палкін Ю., Шпильовий С. // Україна: аспекти праці. – 1996. - №1. - С 25.
123. Панасик Б.Я. Необхідність структурних змін в АПК / Панасик Б.Я. // Вісник аграрної науки. – 2004. - С. 63-69.
124. Панкратов А.С. Управление воспроизводством трудового потенциала / Панкратов А.С. – М.: Изд-во МГУ, 1988. – 279 с.
125. Пастушенко П.П. Удосконалення методологічних та методичних підходів до економічної оцінки земель / Пастушенко П.П. // Економіка АПК. - 2003. - №7. - С. 17-20.
126. Пасхавер Б.Й. Сучасний стан продовольчої безпеки / Пасхавер Б.Й. // Економіка України. – 2006. - № 4. – С. 40-43.
127. Пирожков С.И. Трудовой потенциал в демографическом измерении / Пирожков С.И.; Отв. ред. И.И.Лукинов – К.: Наукова думка, 1992. – 174с.
128. Підлісецький Г.М. Основний капітал аграрних підприємств: стан та тенденції формування: Зб. наук. пр. / Луган. нац. аграр. ун-т / Підлісецький Г.М. // Економічні науки. - 2006. – № 61 (84). – С. 204-208.
129. Піскунов В.П. Динаміка та географія народжуваності населення / Піскунов В.П., Стешенко В.С. // Демографічні дослідження. – 1975. - Вип. 3. - С. 31.
130. Плаксін О. А. Матеріально-технічне забезпечення підприємств АПК в сучасних умовах // Економіка АПК. – 2004. – № 8. – С. 63-68.
131. Побережна А.А. Економічні проблеми кормовиробництва у період реформування агропромислового комплексу / Побережна А.А., Ройченко Л. Г., Мацютевич В. С. // Вісник аграрної науки. – 2003. – № 10. – С. 79-83.
132. Поплавська Ж. Інноваційний процес в Україні: реалії і можливості / Поплавська Ж., Поплавський В. // Вісн. нац. Академії наук України. – 2003. – № 6. – С. 12-20.
133. Пушкарева В.М. История финансовой мысли и политики налогов: Учебное пособие / Пушкарева В.М. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 192 с.
134. Ракоти В.Д. Зароботная плата и предпренимательский доход / Ракоти В.Д. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 221 с.
135. Ревак І.О. Інтелектуальний ресурс нації – основа економіки знань // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики / Ревак І.О. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.2. – 521 с.
136. Рижук С.М. До концепції управління родючістю ґрунтів / Рижук С.М., Медведєв В.В., Бенцаровський Д.М. // Вісник аграрної науки. – 2003. - №4. – С. 21-26.
137. Рикардо Д. Сочинения. Т.: Начала политической экономии и налогообложения / Рикардо Д. – М.: Госполитиздат, 1941. – Т. 1. - 288 с.
138. Риккардо Д. Начала политической экономии / Риккардо Д., Пети В., Смит А., Кейнс Дж., Фридмен М. [Классика экономической мысли: Соч.] – М.: ЭКСМО-Пресс, 2000. – 455 с.
139. Родионова В.М. Финансовая устойчивость предприятия в условиях инфляции / Родионова В.М., Федотова М.А. - М.: Перспектива., 1995. - 98 с.
140. Ромашкін О.О. Основні напрями державного регулювання сільськогосподарського виробництва / Ромашкін О.О. // Економіка АПК. – 2004. – № 9. – С. 148-151.
141. Саблук П. Розвиток сільських територій в контексті забезпечення економічної стабільності держави / Саблук П. // Економіка АПК. – 2005. – № 11. – С. 4-19.
142. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учебное пособие. – 4-е изд., перераб. и доп. / Савицкая Г.В. – Мн.: Новое знание, 2000. – 688с.
143. Саєнко В. МТС – надія фермерів / Саєнко В. // Пропозиція. – 2000. – № 5. – С. 2-3.
144. Сакс Дж.Д. Макроэкономика. Глобальный подход: Пер. с англ. / Сакс Дж.Д., Ларрен Ф.Б. - М.: Дело, 1996.- 848 с.
145. Самуэльсон П. Экономика: В 2-х томах: Пер. с англ. / Самуэльсон П. – М.: Машиностроение, 1997. – Т. 1. - 333 с.
146. Сей Ж.-Б. Трактат по политической экономии / Сей Ж.-Б. Трактат по политической экономии. Бастиа Ф. Экономические софизмы. Экономические гармонии. – М.: Дело, 2000. – 200 с.
147. Сільське господарство України у 2003 році. Статист. щорічник. – К. Держкомстатистика, 2005. – 325 с.
148. Сільське господарство України: криза та відновлення / За ред. Стефана фон Крамона-Таубаделя, Сергія Дем’яненка, Арніма Куна. - К.: КНЕУ, 2004.- 127 с.
149. Слезингер Г.Э. Труд в условиях рыночной экономики / Слезингер Г.Э. – М.: Инфра-М, 1996. – 243 с.
150. Сміт А. Добробут націй. Дослідження про природу і причини добробуту націй: пер з англ. / Сміт А. - К.: Port-Royal, 2001.
151. Снітинський В.В. Актуальні проблеми кормо-виробництва та живлення тварин / Снітинський В.В. // Вісн. аграрн. науки. – 2003. – № 12. – С. 25-33.
152. Сорокин П. Историческая необходимость / Сорокин П. // Социс. – 1989. - №6. - С. 138.
153. Сосис А. Остерігайтесь псевдострахування / Сосис А., Морозова А. // Инвестгазета. – 2003. – № 3. – С. 26.
154. Статистичний щорічник України за 1995 р. / Міністерство статистики України: [відп. за вип. В.В. Савченко]. – К.: Техніка, 1996. – 576 с.
155. Статистичний щорічник України за 2000 р. / Держкомстат України; [ред. О.Г. Осауленко; відп. за вип. В.А. Головко]. – К.: Техніка, 2001. – 598 с.
156. Статистичний щорічник України за 2005 р. / Держкомстат України; [ред. О.Г. Осауленко; відп. за вип. В.А. Головко]. – К.: Консультант, 2006. -576 с.
157. Статистичний щорічник України за 2006 р. / Держкомстат України; [ред. О.Г. Осауленко; відп. за вип. П.П. Забродський]. – К.: Консультант, 2007. - 552 с.
158. Статистичні дані у розділі взято з офіційного веб-серверу Міністерства аграрної політики України – http://www.minagro.gov.ua
159. Стігліц Дж.Е. Економіка державного сектору / Стігліц Дж.Е. [пер. з англ. А.Олійник, Р.Скільський]. – К.: Основи, 1998. – 854 с.
160. Структура земельного фонду України за цільовим призначенням // Доступно з htpp://file.menr.gov.ua/publ/regobl02/dpsir/Volinska_2003/
161. Татаревська М.С. Проблеми збереження людського капіталу села // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць.; Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики / Татаревська М.С. - К.: КНЕУ, 2007. - Т. 1. - Ч.2. – 521 с.
162. Тесленко Г.С. Інформаційні системи в аграрному менеджменті / Тесленко Г.С. – К.: КНЕУ. – 1999. – 232с.
163. Тимошенко И.И. Зарубежный опыт государственного регулирования / Тимошенко И.И. - К., 1995. - 20 с.
164. Тінтулов Ю.В. Світовий досвід державного регулювання розвитку агропромислового комплексу / Тінтулов Ю.В. // Ресурсний потенціал АПК: удосконалення формування та підвищення ефективності використання. – К.: Інститут економіки, 2001. - С.118-130.
165. Тонюк М.О. Трансформація відносин власності на землю та землекористування як передумова становлення земельного ринку в Україні / Тонюк М.О. // Економіка АПК. - 2005. - №4. - С. 69-75.
166. Туган-Барановский М.И. Основы политической экономии / Туган-Барановский М.И. – М.: РОССПЭН, 1998. – 384 с.
167. Туган-Барановський М.И. Психологические факторы общественного развития / Туган-Барановський М.И. // Мир божий. – 1904. – Авг. - С. 17-28.
168. Туган-Барановський М.І. Політична економія. Курс популярний // Туган-Барановський М.І. - К.: Наукова думка, 1994. – 82 с.
169. Турченко М.М. Формування технічної бази аграрного сектора / Турченко М.М., Александрова А.І., Лобас С.В. // Економіка АПК. - 2003. - № 11. - С. 9-13.
170. Указ Президента України «Про першочергові заходи щодо реалізації Послання Президента України до Верховної Ради України «Україна: поступ у XXI сторіччя. Стратегія економічного і соціального розвитку на 2000 – 2004 роки» // Урядовий кур’єр. – 2000. - № 36.
171. Указ Президента України від 3 серпня 1999 року за №958/99 „Про основні напрямки розвитку трудового потенціалу в Україні на період до 2010 року” // Урядовий кур’єр. – 1999. – 19 серп. - С. 12-14.
172. Формування та розвиток аграрного ринку / Гайдуцький П.І. // Економіст. – 2004. - № 3. - С. 53-55.
173. Хорунжий М.Й. Аграрна політика: Навч. посібник / Хорунжий М.Й. - К.: КНЕУ, 1998.
174. Цитовано по Barteczko K.,Bocian A Modelowanie Polityky makroeconomicznej, PWE, Warszawa, 1996.
175. Ціноутворення в процесі реформування агропромислового комплексу України (1990-2001 рр.) / За ред. О.М. Шпичака. – К.: ІАЕ, 2002. – 499 с.
176. Чаянов А.В. Избранные произведения / Чаянов А.В. - М., 1990. - 254 с.
177. Чаянов А.В. Крестьянское хозяйство: избранные труды / Чаянов А.В. [ред. Л.И. Абалкина]. – М.: Экономика, 1989. – 492 с.
178. Чеботарьов В. Національна інноваційна система Уrраїни: проблеми та перспективи її формування в агропромисловому комплексі / Чеботарьов В. // Економіст. - 2005. - №3/ - C. 52-55.
179. Чураков В.Я. Актуальные проблемы использования трудовых ресурсов села / Чураков В.Я. – М.: Колос, 1972. – 272с.
180. Шебанін В. Проблеми технічного переоснащення сільського господарства в Україні / Шебанін В. // Економіка України. – 2003. - № . С. 68-72.
181. Шиян В. Экономические проблемы оптимизации использования ресурсов биосферы в сельском хозяйстве: Лекция / Харк. с.-х. ин-т. им. В.В.Докучаева / Шиян В.И. – Харьков, 1979. – 39 с.
182. Шиян В. Соціально-економічні проблеми українського села в постіндустріальній стадії розвитку суспільства / Шиян В. // Економіка АПК. – 2005. - № 11. – С. 72-76.
183. Шкляр В.Б. Соціально-економічні мотиви формування та реалізації державної аграрної політики в Україні / Шкляр В.Б. // Економіка АПК.-2004. - № 12. - С. 28-32.
184. Шпичак О.М. Сільське господарство України на початку та в кінці ХХ століття / Шпичак О.М. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 248 с.
185. Шпичак О.М. Ціноутворення та інфраструктура формування ринкових відносин в АПК / Шпичак О.М. // Економіка АПК. – 1999. – №1. – С. 44 – 47.
186. Шубравська О.В. Чинники та індикатори сталого розвитку агросфери / Шубравська О.В., Корсак Л.М. // Економіка АПК. – 2005. - № 12. – С.15-20.
187. Шумпетер Й. Теория экономического развития / Пер. с анг. / Шумпетер Й. – М.: Прогресс, 1992. – 171 с.
188. Юрчишин В. Розвиток відносин власності на селі: концептуальні основи становлення і утвердження приватного сектора / Юрчишин В., Запша Г.// Економіка України. - 2003. - № . - С. 47-54.
189. Ющенко А.М. Іпотечне кредитування як передумова розвитку земельних відносин / Ющенко А.М. // Фінансова Україна. - 2005. - № 4. - С. 93-100.
190. Якуба К. Людський фактор у реформуванні аграрної економіки / Якуба К. // Економіка України . - 2004. - №5. – С. 69-75.
191. Янків М.Д. Попит, пропозиція та ціна на ринку сільськогосподарської продукції / Янків М.Д., Майовець Є.Й., Реверчук С.К. – Львів: Діалог, 1998. – 128 с.
192. Elson D. The Value Theory of Labour // Elson D. (Ed.) The Peresentation of Labour in Capitalism. L., 1979. P. 7 – 9.
193. Foucault M. The Order of Things. P. 24 –25.
194. Friedrich, Carl J. Man and His Government: An Empirial Theory of Politics.New-York: McGraw Hill Book Company, Inc. 1963.
195. G. Stigler “Theory of Regulation”, Bell Journal, 1971, P. 3 – 21.
196. Jenkins, William I. Policy Analysis: A Political and Organizational Perspective. London: Martin Robinson, 1978.
197. Paarlberg D. Farm and Food Policy. Issues of the 1980 S.Univ of Nebreska. Press. 1980. – p. 214.Paarlberg D. Farm and Food Policy. Issues of the 1980 S.Univ of Nebreska. –Press, 1980. – Р. 214.
198. Say J.B. Treatise on political Economy. – Boston, 1821. – P. 460;
199. Shumpeter J. Business Cycles: A Theoretical, Historical and Statistical Analysis of the Capitalist Process. – N.Y. – L., 1939. - P. 69.
200. Tobin, James. A Utilitarian Approach to Redistributive Policies; Paper presented at Nemetria Conference, Foligno,Italy, 1994, October 25.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.