У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Прогнозування фінансового стану банку
Количество страниц 267
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП ………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ВИЗНАЧЕННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКУ ………………………………………………….
1.1. Сутність поняття фінансового стану банку та системний підхід до його дослідження ……………………………………………….
1.2. Прогнозування як інструмент управління фінансовою діяльністю банку …………………………………………………..
1.3. Класифікація факторів, що впливають на фінансовий стан банку………………………………………………………………....
Висновки до розділу 1 ………………………………………………………
РОЗДІЛ 2. ПРОГНОЗУВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКУ: МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ……………………………………………
2.1. Прогнозування впливу макроекономічного середовища на розвиток банківської системи України …………………………...
2.2. Методи та інструменти прогнозування основних бізнес-процесів банку ……………………………………………………..
2.3. Формування прогнозних характеристик основних параметрів внутрішньої інфраструк¬тури банку та його персоналу …………
2.4. Оцінка та прогнозування фінансових параметрів діяльності банку ………………………………………………………………...
Висновки до розділу 2 ………………………………………………………
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТАРІЮ ПРОГНОЗУВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКУ………………………………...
3.1. Розробка комплексної моделі діяльності банку для прогнозування в умовах ринкової економіки ……………………
3.2. Побудова комплексної прогнозної моделі для АТ «Індекс-банк» та оцінка її адекватності …………………………………………..
3.3. Аналіз стійкості та ефективності банку в прогнозному періоді для попередження кризових ситуацій …………………………….
Висновки до розділу 3 ………………………………………………………
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………………
ДОДАТКИ ………………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ………………………………………


ВСТУП



В умовах поглиблення євроінтеграційних процесів українські банки для збереження своїх конкурентних позицій повинні постійно впроваджувати інноваційні технології в свою діяльність. За таких умов зростає необхідність вироблення новітніх інструментів у менеджменті, одним з яких є прогнозування фінансового стану банку.
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки банки забезпечують ведення розрахунків та здійснення платежів, приймають і зберігають вклади населення, компаній та державних органів і використовують ці кошти для кредитування та інвестицій. При цьому, здійснюючи розподіл грошових коштів, залучених у вигляді внесків і позичок, банки відіграють важливу роль у забезпеченні стійкості всієї фінансової системи країни. Виконуючи функцію фінансового посередництва, банки мають багато партнерів, клієнтів, позичальників, фінансовий стан котрих безпосередньо впливає на їхнє становище. Це зумовлює високу ризиковість банківської діяльності порівняно з іншими видами бізнесу. Поруч із цим, саме банки покликані уособлювати надійність та безпеку, оскільки працюють здебільшого з чужими грошима. Щоб знизити ризиковість банківської діяльності, менеджери та фінансові аналітики вдаються до прогнозування фінансового стану банків.
Упродовж 2000 – 2007 років банківська система України мала стійку тенденцію до зростання основних фінансово-економічних показників − капіталу, зобов’язань, активів. Водночас спостерігається високий ступінь ризику банківської системи, зростання частки проблемних позик у кредитних портфелях, низький рівень капіталізації банків, що призводить до погіршення їх фінансового стану. За таких умов подальшому успішному розвитку банківських установ сприятиме створення адекватної методики комплексного оцінювання теперішнього та прогнозування майбутнього їх фінансового стану.
Дослідженню проблем аналізу фінансового стану різних суб’єктів господарювання присвячена велика кількість наукових праць як вітчизняних, так і зарубіжних вчених. Значний внесок у розвиток цього питання в сфері банківського бізнесу зробили вітчизняні науковці А. М. Герасимович, О. В. Дзюблюк, Г. Т. Карчева, С. М. Козьменко, В. І. Міщенко, А. М. Мороз, І. М. Парасій-Вергуненко, Л. О. Примостка, К. Є. Раєвський, Т. О. Раєвська, М. І. Савлук, Р. І. Тиркало, Н. М. Шелудько, Ф. І. Шпиг, Н. П. Шульга, З. І. Щибиволок, а також зарубіжні вчені В. Бансал, Н. І. Валєнцева, Л. Т. Гіляровська, В. В. Іванов, І. Д. Мамонова, Дж. Маршалл, В. Кромонов, Ю. С. Маслєнченков, С. Н. Панєвіна, Г. С. Панова, П. Роуз, Дж. Сінкі, С. Хьюс, В. Шарп, А. Д. Шеремет, О. Ширінська, Г. М. Щербакова.
Проте, визнаючи успіхи, досягнуті вітчизняними та зарубіжними науковцями в дослідженні фінансового стану банків, слід зазначити, що питання вдосконалення методики проведення аналізу діяльності кредитних установ завжди будуть актуальні, оскільки характер та коло операцій, що здійснюються банками, постійно розширюються, банківський бізнес наражається на нові ризики, на ринку з’являються нові інструменти, а не завжди об’єктивна інформація щодо фінансового становища, яка надається контрагентам, досить часто перешкоджає розвитку банків.
Отже, за умов високої ризиковості банківської діяльності запорукою збереження та примноження конкурентної позиції банку на ринку є вміння його менеджерів приймати зважені управлінські рішення, керуючись об’єктивними прогнозами щодо змін макроекономічного середовища та середовища найближчого впливу. Тому обґрунтування методичних засад фінансового прогнозування, визначення його ролі та місця в системі управління сучасним комерційним банком є актуальним напрямом наукових досліджень для фінансового менеджменту, створює умови для раціональної організації управлінського процесу, сприяє підвищенню фінансової стійкості та ефективності банківської установи. Відсутність в Україні ефективної системи прогнозування фінансової діяльності кредитних установ та потреба в удосконаленні відповідних методичних підходів обумовили вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертація виконана відповідно до плану наукових досліджень кафедри менеджменту банківської діяльності Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за темами «Грошово-кредитний механізм економічного зростання» (державний реєстраційний номер 0101U002946) та «Удосконалення механізмів регулювання та управління банківською діяльністю в умовах глобалізації» (державний реєстраційний номер 0107U001333). Внесок автора у виконання зазначених науково-дослідних тем полягає в опрацюванні механізмів оцінювання фінансового стану вітчизняних банків та формуванні сценаріїв застосування балансових моделей для прогнозування їх фінансового стану.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є поглиблення теоретичних та методичних засад оцінювання фінансового стану банку і розробка сучасного інструментарію прогнозування основних фінансових параметрів його діяльності. Реалізація поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань:
• поглибити теоретичні підходи до сутності поняття «фінансовий стан банку» та обґрунтувати його основні характеристики, такі як фінансова стійкість та ефективність;
• проаналізувати різноманітні погляди на зміст економічних понять «стійкість», «стабільність», «надійність» та з’ясувати їх відмінності;
• сформувати комплексний підхід до дослідження фінансового стану банку, використовуючи методологічні принципи системності;
• визначити місце прогнозування як аналітичного інструментарію в системі фінансового менеджменту банку;
• виявити домінантні фактори, що впливають на фінансовий стан банку, та здійснити їх класифікацію;
• проаналізувати вплив макроекономічного середовища на фінансовий стан банківської системи;
• розробити методику динамічної оцінки фінансової стійкості та ефективності банківської установи;
• на основі прогнозування грошових потоків побудувати повну балансову модель банку та проаналізувати очікуваний фінансовий результат.
Об’єктом дослідження є фінансово-господарська діяльність банків України в умовах ринкової економіки.
Предметом дослідження є теоретичні засади та методичний інструментарій прогнозування фінансового стану банків.
Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою дослідження є наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, методичні матеріали міжнародних організацій (Європейського центрального банку, МВФ, Базельського комітету), законодавчі акти та нормативні матеріали державних органів, річна та поточна фінансова звітність окремих банків.
Методика дисертаційного дослідження базується на діалектичному методі наукового пізнання, згідно з яким всі явища та процеси, що відбуваються і розвиваються у банківському секторі економіки, розглядаються у взаємозв’язку з внутрішніми та зовнішніми факторами впливу. Для визначення ключових параметрів фінансового стану банку були використані методологічні засади системного підходу, що дозволило проаналізувати всі зв’язки між окремими елементами досліджуваного об’єкта, весь комплекс визначальних для його подальшого розвитку параметрів.
У першому розділі дослідження були використані такі методи як індукція та дедукція, аналіз і синтез. У другому − економіко-статистичні методи оцінки, таблична обробка фактичного матеріалу дослідження та графічне зображення результатів для оцінки факторів, що впливають на фінансові результати діяльності банківської установи. У третьому розділі при розробці прогнозної балансової моделі банку були використані методи економіко-математичного моделювання та економетричні методи, зокрема узагальнений метод найменших квадратів (метод Ейткена).
Наукова новизна отриманих результатів. У процесі дослідження фінансового стану банків як наслідку їх фінансово-господарської діяльності одержано теоретичні та практичні результати, які у сукупності вирішують важливе наукове завдання − поглиблення теоретико-методичних засад оцінювання фінансового стану банків і розробка сучасного інструментарію прогнозування основних фінансових параметрів їх діяльності. Основними результатами, що мають наукову новизну і характеризують особистий внесок автора, є:
вперше:
• виведено аналітичну формалізовану залежність між загальними макроекономічними параметрами економіки і основними показниками розвитку банківського сектору економіки України, що дає змогу прогнозувати динаміку активів та зобов’язань банківської системи України у довгостроковій перспективі;
• розроблено методику прогнозування фінансового стану на основі запропонованої автором повної балансової моделі банку, яка враховує динамічний характер діяльності кредитної установи. На відміну від існуючих часткових моделей, які вирішують лише окремі питання управління ресурсами чи ризиками в банківській діяльності, запропонована повна балансова модель забезпечує комплексне вирішення питань стратегічного управління, оцінку з позицій стійкості та ефективності майбутніх альтернативних сценаріїв розвитку банку та обрання з них найкращого варіанту;
удосконалено:
• комплексний підхід до процесу прогнозування діяльності банку, в ході якого фінансова підсистема розглядається не відокремлено, а в тісному взаємозв’язку з іншими елементами внутрішнього середовища банку: бізнес-процесами, персоналом та інфраструктурою, тобто прогнозуються не лише фінансові, а й нефінансові показники банківської діяльності;
• методичний підхід до визначення інтегрального показника фінансової стійкості через коефіцієнти достатності капіталу, якості активів і ліквідності; інтегрального показника ефективності − через коефіцієнти рентабельності активів (ROA), економічної доданої вартості (EVA) та ефективності операційної діяльності; запропоновано оцінювати ці показники не лише у статиці, а й у динаміці.
• методи розрахунку базових коефіцієнтів фінансової стійкості та ефективності, зокрема розроблено альтернативний метод вимірювання показника якості активів через рівень непокритого ризику, а ефективність операційної діяльності запропоновано обчислювати як відношення суми чистого відсотко¬вого доходу, чистого комісійного доходу, чистого торгівельного доходу за мінусом адміністративних витрат до середнього значення чистих активів банку;
• методичний підхід до оцінювання ліквідності за допомогою матричного методу аналізу балансу банку для виявлення неспівпадіння строків погашення активів та зобов’язань. На основі запропонованого методу побудовано матрицю ліквідності балансу, яка дає змогу виявити фінансові труднощі банку на ранній стадії їх виникнення, суттєво знизити ризики та попередити банкрутство банку;
набуло подальшого розвитку:
• розкриття суті поняття «фінансовий стан банку»; запропоновано трактувати його як сукупність визначальних для поведінки банку елементів (фінанси, бізнес-процеси, персонал, інфраструктура), які через інтегральні показники фінансової стійкості та ефективності комплексно характеризують фінансову діяльність банківської установи в певний період часу;
• обґрунтування принципової відмінності між дефініціями «стійкість», «надійність» та «стабільність» у банківській сфері. Пропонується під фінансовою стійкістю банку розуміти його здатність динамічно розвиватися та безперервно виконувати свої функції, а поняття надійність розглядати як суб’єктивний виразник стійкості, який визначається рівнем довіри до банку з боку тих чи інших економічних суб’єктів. У той же час поняття «стабільність» доречно вживати щодо певних характеристик діяльності банку (місії, стратегічних цілей, тарифів тощо), маючи на увазі їх незмінність протягом певного періоду часу.

Практичне значення отриманих результатів. Матеріали дисертаційного дослідження мають і теоретичне, і практичне значення. Пропозиції та висновки, які стосуються вдосконалення діяльності комерційних банків, були враховані Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності у проекті Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків) (реєстр. № 0884 від 23.11.2007 року), який у теперішній час готується Комітетом до розгляду Верховною Радою України у другому читанні (довідка № 04-37/10-244 від 12.05.2008 року). Розроблена в дисертаційній роботі формалізована аналітична модель інтегрального показника ефективності діяльності банку була використана Головним контрольно-ревізійним управлінням України під час комплексної перевірки ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (довідка № 26-14/15 від 18.04.2008 року). Запропонована методика прогнозування основних бізнес-процесів банку та фінансових параметрів його діяльності впроваджена в АТ «Індекс-банк» (довідка № 30/1007 від 24.04.2008 року) та в АБ «Експрес-Банк» (довідка № 01-26/389 від 08.05.2008 року). Окремі положення і висновки дисертаційної роботи використовуються в навчальному процесі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» при викладанні дисциплін «Гроші та кредит», «Аналіз банківської діяльності», «Фінансовий менеджмент у банку» (довідка від 14.04.2008 року).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійною науковою роботою здобувача, в якій викладено його власний підхід до питань аналізу та прогнозування фінансового стану банків. Всі подані в дисертації наукові результати, що виносяться на захист, отримані автором особисто та наведені в опублікованих працях.
Апробація результатів дисертації. Основні положення й результати дисертаційного дослідження доповідалися та отримали схвалення на 3-х науково-практичних конференціях, а саме: Всеукраїнська науково-практична конференція «Підвищення ролі банківської системи в економічному зростанні» (м. Київ, 18-19 листопада 2004 р.); Перша міжнародна науково-практична конференція «Якість економічного розвитку: глобальні та локальні аспекти» (м. Дніпропетровськ, 24-25 травня 2007 року); Міжнародна науково-практична конференція «Забезпечення сталого розвитку банківської діяльності» (м. Київ, 11 жовтня 2007 року).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 7 наукових праць загальним обсягом 3,35 друк. арк., у тому числі 4 одноосібні статті у наукових фахових виданнях загальним обсягом 2,5 друк. арк.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ



1. Россия в ВТО: мифы и реальность // Аналитические отчеты и разработки Центра экономических и финансовых исследований и разработок. − 2001. − № 2. − 31 с. − Режим доступу : http://www.cefir.ru/download.php?id=84.
2. Карчева Г. Т. Особливості становлення та розвитку банківської системи України / Г. Т. Карчева // Економіка і прогнозування. − 2005. − № 2. − С. 93−102.
3. Козьменко С. М. Стратегічний менеджмент банку : навч. посіб. / С. М. Козьменко, Ф. І. Шпиг, І. В. Волошко. − Суми : ВТД «Університетська книга», 2003. − 734, [2] с. − (Серія «Майстер-клас»).
4. Савицкая Г. В. Методика комплексного анализа хозяйственной деятельности : учеб. пособ. / Г. В. Савицкая. − [4-е изд.]. − М. : ИНФРА-М, 2007. − 384 с. − (Серия «Высшее образование»).
5. Маркарьян Э. А. Финансовый анализ : учеб. пособ. / Э. А. Маркарьян, Г. П. Герасименко, С. Э. Маркарьян. − [5-е изд.]. − М. : КноРус, 2006. − 224 с.
6. Економіка підприємства : підручник / [М. Г. Грещак, В. М. Колот, А. П. Наливайко та ін.] ; за заг. ред. С. Ф. Покропивного. − [3-тє вид., без змін]. − К. : КНЕУ, 2006. − 528 с.
7. Бердникова Т. Б. Анализ и диагностика финансово-хозяйственной деятель¬ности предприятия : учеб. пособ. / Т. Б. Бердникова. − М. : ИНФРА-М, 2001. − 215 с. − (Серия «Высшее образование»).
8. Ковалев А. И. Анализ финансового состояния предприятия / А. И. Ковалев, В. П. Привалов. − [5-е изд., перераб. и доп.]. − М. : Центр экономики и маркетинга, 2001. − 256 с. − (Библиотека хозяйственного руководителя).
9. Панова Г. С. Анализ финансового состояния коммерческих банков / Г. С. Панова. − М. : Финансы и статистика, 1996. − 272 с.
10. Иванов В. В. Анализ надежности банка : практ. пособ. / В. В. Иванов. – М. : Русская Деловая Литература, 1996. – 320 с.
11. Аналіз банківської діяльності : підручник / [А. М. Герасимович, М. Д. Алексеєнко, І. М. Парасій-Вергуненко та ін.] ; за ред. А. М. Герасимовича. − К. : КНЕУ, 2003. − 599 с.
12. Аналіз діяльності комерційного банку : навч. посіб. [для студ. вищих навч. закл.] / за ред. Ф. Ф. Бутинця, А. М. Герасимовича. − Житомир : ПП «Рута», 2001. − 384 с.
13. Тиркало Р. І. Фінансовий аналіз комерційного банку: основи теорії, експрес-діагностика, рейтинг / Р. І. Тиркало, З. І. Щибиволок. − К. : Слобожанщина, 1999. − 236 с.
14. Шеремет А. Д. Финансовый анализ в коммерческом банке / А. Д. Шеремет, Г. Н. Щербакова. − М. : Финансы и статистика, 2000. − 256 с.
15. Політична економія : навч. посіб. / [К. Т. Кривенко, В. С. Савчук, О. О. Бєляєв та ін.] ; за ред. К. Т. Кривенка. − К. : КНЕУ, 2001. − 508 с.
16. Маршал Дж. Ф. Финансовая инженерия: полное руководство по финансовым нововведениям / Дж. Ф. Маршал, В. К. Бансал ; пер. с англ. − М. : ИНФРА-М, 1998. − 784 с.
17. Борисов А. Б. Большой экономический словарь / А. Б. Борисов. − [2-е изд., перераб. и доп.]. − М. : Книжный мир, 2005. − 860 с.
18. Литовских А. М. Финансы, денежное обращение и кредит: учеб. пособ. / А. М. Литовских, И. К. Шевченко. − Таганрог : ТРТУ, 2003. − 135 с.
19. Райзберг Б. А. Современный экономический словарь / Б. А. Райзберг, Л. Ш. Лозовский, Е. Б. Стародубцева. − [2-е изд., испр.]. − М. : ИНФРА-М, 1999. − 479 с.
20. Загородній А. Г. Фінансово-економічний словник / А. Г. Загородній, Г. Л. Вознюк. − Львів : НУ «Львівська політехніка», 2005. − 714 с.
21. Фінансова діяльність підприємства : підручник / [О. М. Бандурка, М. Я. Коробов, П. І. Орлов, К. Я. Петрова]. − [2-ге вид., перероб. і доп.]. − К. : Либідь, 2003. − 384 с.
22. Бичик С. В. Словарь экономических терминов / С. В. Бичик, А. С. Даморацкая. − Мн. : Універсітэцкае, 1998. − 237 с.
23. Калина А. В. Сучасний економічний аналіз і прогнозування (мікро- та макро¬рівень) : навч.-метод. посіб. / А. В. Калина, М. І. Конєва, В. О. Ященко. − [2-ге вид.]. − К. : МАУП, 1998. − 272 с. − рос.
24. Крутик А. Б. Основы финансовой деятельности предприятия : учеб. пособ. / А. Б. Крутик, М. М. Хайкин. − [2-е изд., перераб. и доп.]. − СПб. : Бизнес-пресса, 1999. − 448 с.
25. Теория анализа хозяйственной деятельности : учебник / [В. В. Осмоловский, Л. И. Кравченко, Н. А. Русак и др.] ; под общ. ред. В. В. Осмоловского. − Мн. : Новое знание, 2001. − 318 с.
26. Фінанси підприємств : підручник / [А. М. Поддєрьогін, М. Д. Білик, Л. Д. Буряк та ін.] ; за ред. А. М. Поддєрьогіна. − [5-те вид., перероб. та допов.]. − К. : КНЕУ, 2005. − 546 с.
27. Фінансовий аналіз : навч. посіб. / [М. Д. Білик, О. В. Павловська, Н. М. Притуляк, Н. Ю. Невмержицька]. − К. : КНЕУ, 2005. − 592 с.
28. Гаманкова О. О. Фінанси страхових організацій : навч. посіб. / Ольга Олексіївна Гаманкова. − К. : КНЕУ, 2007. − 328 с.
29. Великий тлумачний словник сучасної української мови. – К. : ВТФ «Перун», 2005. – 1728 с. − Режим доступу : http://www.slovnyk.net/?s1=0&s2=0.
30. Буч Г. Объектно-ориентированный анализ и проектирование с примерами приложений на С++ / Гради Буч (Grady Booch) ; пер. с англ. под ред. И. Романовского, Ф. Андреева. − [2-е изд.]. − М. : «Бином», СПб. : «Невский диалект», 1999. − 560 с.
31. Bertalanffy von L. Organismic Psychology and systems theory / Ludwig von Bertalanffy. − Barre : Clark University Press with Barre Publishers, 1968. − Режим доступу до видання : http://dispatch.opac.d-nb.de.
32. Берталанфи фон Л. История и статус общей теории систем (General System Theory: foundations, development, applications) / Людвиг фон Берталанфи // Системные исследования. – М. : Финансы, 1973. – 160 с.
33. Guberman S. Reflections on Ludwig von Bertalanfy’s “General System Theory: foundations, development, applications” / Shelia Guberman // European Systems Science Journal “Res-Systemica”. − 2002. − Vol. 2. − Special Issue : Proceedings of the fifth European Systems Science Congress. − Режим доступу до збірника: www.afscet.asso.fr/resSystemica/ Crete02/Guberman.pdf.
34. Голубков Е. П. Использование системного анализа в принятии плановых решений / Е. П. Голубков. – М. : Экономика, 1982. – 160 с.
35. Спицнадель В. Н. Основы системного анализа : учеб. пособ. / В. Н. Спицна¬дель. – СПб. : Бизнес-пресса, 2000. – 326 с.
36. Юдин Э. Г. Системный подход и принцип деятельности / Э. Г. Юдин. – М. : Наука, 1978. – 391 с.
37. Чумаченко М. Проблемы реформирования бухгалтерского учета и экономического анализа / Микола Григорович Чумаченко // Проблеми формування ринкової економіки : зб. наук. праць. − К. : КНЕУ, 2001. – Спецвип. : Проблеми трансформації бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту в системі міжнародних стандартів. − С. 79-90.
38. Примостка Л. О. Аналіз банківської діяльності: сучасні концепції, методи та моделі : монографія / Л. О. Примостка. – К. : КНЕУ, 2002. – 316 с.
39. Словник іншомовних слів / за ред. член.-кор. АН УРСР О. С. Мельничука. – К. : Головна редакція УРЕ, 1977. – 776 с.
40. Погостинская Н. Н. Системный анализ финансовой отчетности / Н. Н. Погос¬тинская, Ю. А. Погостинский. – СПб. : Изд-во Михайлова В. А., 1999. – 96 с.
41. Шарапов О. Д. Системний аналіз : навч. посіб. / О. Д. Шарапов, Л. Л. Тере¬хов, С. П. Сіднєв. – К. : Вища школа, 1993. – 303 с.
42. Эшби У. Р. Введение в кибернетику / У. Р. Эшби ; пер. с англ. – М. : ИЛ, 1959. – 432 с.
43. Енциклопедія банківської справи України / редкол.: В. С. Стельмах (голова) [та ін.] ; гол. наук. консульт. А. М. Мороз. – К. : Молодь : Ін Юре, 2001. – 680 с. − (Присвячується 10-річчю Національного банку України).
44. Банківська енциклопедія / за ред. А. М. Мороза. – К. : Либідь, 1998. – 345 с.
45. Деньги, кредит, банки: учебник / под ред. О. И. Лаврушина. – М. : Кнорус, 2005. – 576 с.
46. Гроші та кредит: підруч. / [М. І. Савлук, А. М. Мороз, І. М. Лазепко та ін.] ; за заг. ред. М. І. Савлука. – [4-те вид., перероб. і доп.]. – К. : КНЕУ, 2006. – 744 с.
47. Про банки і банківську діяльність : закон України : прийнятий 07.12.2000 р. № 2121-ІІІ : за станом на 27.04.2007 р. / Верховна Рада України. − Офіційний текст. − Режим доступу до закону : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main. cgi?nreg=2121-14.
48. Економічний словник: банківська справа, фондовий ринок (українсько-англійсько-російський тлумачний словник) / сост. Л. М. Алексеєнко, В. М. Олексієнко, А. І. Юркевич. – К. : Максимум, 2000. – 592 с.
49. Юданов А. Ю. Секреты финансовой устойчивости международных монополий / А. Ю. Юданов. − М. : Финансы и статистика, 1991. − 192 с.
50. Ларионова И. В. Реорганизация коммерческих банков / И. В. Ларионова. − М. : Финансы и статистика, 2000. − 366 с.
51. Живалов В. Н. Повышение устойчивости функционирования коммерческих банков: дис. ... канд. экон. наук : 08.00.10 / Живалов Владимир Николаевич. − М., 1997. − 182 с.
52. Крухмаль О. В. Теоретичні підходи до визначення поняття стійкості банку та її фінансової складової / О. В. Крухмаль // Актуальні проблеми економіки. − 2004. − № 12 (42). − С. 65-70.
53. Даль В. И. Толковый словарь живого великорусского языка : в 4 т. / Владимир Даль. − СПб. : ТОО «Диамант», 1996. − (Репр. изд.). − .− Т. 4. − 1996. − 683, [1] с.
54. Большой экономический словарь / под ред. А. Н. Азрилияна. − [6-е изд. доп. и перераб.]. − М. : Институт новой экономики, 2004. − 1376 с.
55. Словник української мови : в 11т. – К. : Наук. думка. − .− Т. 9. − 1978.
56. Шелудько Н. До визначення фінансової стійкості комерційного банку / Наталія Михайлівна Шелудько // Вісник Національного банку України. – 2000. – № 3. – С. 40−43.
57. Етимологічний словник української мови : у 7 т. / [редкол.: О. С. Мельничук та ін.]. – К. : Наукова думка, 1983 – .– Т. 4: Н − П / [уклад.: Р. В. Болдирєв та ін. ; ред. тому В. Т. Коломієць, В. Г. Скляренко]. – 2003. – 656 с.
58. Вітлінський В. В. Ризик у менеджменті / В. В. Вітлінський, С. І. Наконечний. – К. : Борисфен-М, 1996. – 326 с.
59. Кредитний ризик комерційного банку : навч. посіб. / В. В. Вітлінський, О. В. Пернарівський, Я. С. Наконечний, Г. І. Великоіваненко ; за ред. В. В. Вітлінського. – К. : Т-во «Знання», КОО, 2000. – 251, [1] с. − (Серія «Вища освіта ХХІ століття»).
60. Примостка Л. О. Аналіз банківської діяльності: теорія і практика: дис. … доктора екон. наук : 08.06.04 / Примостка Людмила Олександрівна. − Київський національний економічний університет. − К., 2002. − 481 с.
61. 500 крилатих висловів. Тексти. Латино-український словник + англійський, німецький, французький, іспанський відповідники / [авт.-уклад.: Литвинов В. Д., Скорина Л. П.]. – К. : Індоєвропа, 1993. – 320 с.
62. Корж Н. Г. Латинська мова : підручник / Н. Г. Корж, С. А. Шведов. – К. : Абрис, 1995. – 288 с.
63. Горбунов А. Р. Управление финансовыми потоками и организация финансовых служб предприятий, региональных администраций и банков / Алексей Рэмович Горбунов. − [2-е изд., дополн. и перераб.]. − М. : Издательская фирма «Анкил», 2000. − 224 с.
64. Мишкін Ф. Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків / Фредерік Мишкін ; [пер. з англ. С. Панчишин, А. Стасишин, Г. Стеблій]. − К. : Основи, 1999. − 963 с.
65. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 2000 ; [пер. з англ. за ред. С. Ф. Голова]. − К. : Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 2000. − 1272 с.
66. Гиляровская Л. Т. Комплексный анализ финансово-экономических результа¬тов деятельности банка и его филиалов / Л. Т. Гиляровская, С. Н. Паневина. − СПб. : Питер, 2003. − 240 с.
67. Примостка О. О. Економічна ефективність банківської діяльності: дис. … канд. екон. наук : 08.04.01 / Примостка Олена Олександрівна. − Київський національний економічний університет. − К., 2004. − 243 с.
68. Ampuero M. Solving the Measurement Puzzle: How EVA and the Balanced Scorecard Fit Together / M. Ampuero, J. Goranson, J. Scott // The Cap Gemini Ernst&Young Center for Business Innovation. − 1998. − Issue 2 : “Measuring Business Performance”. − P. 45−52. − Режим доступу до видання: www.exinfm.com/pdffiles/puzzle.pdf.
69. Сушко В. Современные подходы к оценке эффективности банковских бизнесов и продуктов с учетом рисков / В. Сушко // Український інвестиційний журнал WELCOME. − 2003. − № 9. − С. 28-39.
70. Martin J. Value Based Management. The Corporate Response to the Shareholder Revolution / J. Martin, J.W. Petty. − Harvard Business School Press, 2000.
71. Скирта О. В. (Кот О. В.) Методика трансфертного ценообразования и аллокаций / О. В. Скирта (О. В. Кот) // Підвищення ролі банківської системи в економічному зростанні : наук.-практ. конф., 18-19 листоп. 2004 р. : тези доп. − К. : КНЕУ, 2004. − С. 422−424.
72. Pettit J. EVA & Strategy / J. Pettit // EVAluation (Stern Stewart & Co. Research). − 2000. − Vol. 4 (April). − Режим доступу : http://www.management.com.ua/ stat/count_pdf.php3?art_id=fin061&link=finance/fin061.pdf.
73. Rappaport A. Creating Shareholder Value: The New Standard for Business Performance / A. Rappaport. − New York : Free Press, 2000. − Режим доступу : http://www.emeraldinsight.com/Insight/ViewContentServlet?Filename=/published/ emeraldfulltextarticle/pdf/2500060409.pdf.
74. Kaplan R. S. The Balanced Scorecard – Measures then drive Performance / R. S. Kaplan, D. P. Norton // Harvard Business Review. – 1992. – Vol. 70. – № 1. – P. 71-79.
75. Кот О. В. Комплексна оцінка результатів діяльності банку / О. В. Кот // Науковий вісник Державної академії статистики, обліку та аудиту. − 2006. − № 3 (12). − С. 91−96.
76. Kaplan R. S. The Balanced Scorecard: Translating Strategy into Action / R. S. Kaplan, D. P. Norton. – Boston (USA) : Harvard Business School Press, 1996.
77. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / за ред. акад. НАН України В. М. Гейця. – К. : Ін-т економічного прогнозування НАН України : Фенікс, 2003. – 1008 с.
78. Makridakis S. Forecasting: Methods and Applications / Spyros Makridakis, Steve Wheelwright, Rob J. Hyndman. – [3rd edition]. – New York : Wiley, 1998.
79. Окремі дані про банки України // Бюлетень Національного банку України. − 2006. − № 11. − С. 172-173.
80. Окремі дані про банки України // Грошова і банківська статистика (щомісячні дані). − Режим доступу : http://www.bank.gov.ua/Statist/Banks.xls.
81. Індекси споживчих цін та цін виробників промислової продукції // Бюлетень Національного банку України. − 2006. − № 11. − С. 70-71.
82. Банки, вилучені з Державного реєстру банків України за період з 24.06.1992 р. по 01.06.2006 р. // Вісник НБУ. − 2006. − № 7. − С. 69-70.
83. Діючі ліквідаційні комісії по комерційних банках України станом на 01.01.2000 року // Вісник НБУ. − 2000. − № 2. − С. 40.
84. Діючі ліквідаційні комісії по комерційних банках України станом на 01.11.1998 року // Вісник НБУ. − 1998. − № 12. − С. 37.
85. Діючі ліквідаційні комісії по комерційних банках України станом на 01.01.1998 року // Вісник НБУ. − 1998. − № 2. − С. 60.
86. Пасховер А. Сорвали банк / Александр Пасховер // Корреспондент. − 15.04.2006. − № 14. − С. 32-36.
87. Як аналізувати таблиці даних щодо стану комерційних банків // Вісник Національного банку України. − 1999. − № 9. − С. 55-57.
88. Терещенко С. Оцінка фінансової стійкості підприємства / Сіліка Терещенко // Вісник Національного банку України. − 1999. − № 11. − С. 52-57.
89. Гладких Д. Основні показники фінансової стабільності банківської установи / Дмитро Гладких // Вісник Національного банку України. − 1999. − № 10. − С. 29-33.
90. Ревун В. Шляхи вдосконалення нагляду та регулювання діяльності проблемних банків / Володимир Ревун, Ганна Карчева // Вісник Національного банку України. − 2000. − № 4. − С. 26-28.
91. Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України : закон України : прийнятий 23.03.2000 р. № 1602-ІІІ // Відомості Верховної Ради. − 2000. − № 25. − С. 195.
92. Геєць В. М. Економічна політика і середньостроковий прогноз розвитку економіки України / В. М. Геєць // Економіка і прогнозування. – 2001. − № 1. – С. 1-50.
93. Кравченко Т. Прогнозування демографічного розвитку України / Т. Кравченко // Економіст. – 2004. − № 10. – С. 62-63.
94. Секторальні моделі прогнозування економіки України / за ред. Акад. НАН України В. М. Гейця. – К. : Фенікс, 1999. – 304 с.
95. Холден К. Економічне прогнозування / Холден К., Гіл Д., Томпсон Дж. – К. : Інформатика, ЕМЦ, 1996. – 215 с.
96. Корнієнко Є. Аналіз та прогнозування показників зовнішньої торгівлі України: роль факторів РЕОК, зовнішнього та внутрішнього попиту / Корнієнко Є., Шаповаленко Н. // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 7. – С. 24-31.
97. Денискин В. В. Основы экономического прогнозирования в пищевой промышленности / В. В. Денискин. – М. : Легкая и пищевая промышлен¬ность, 1984. – 192 с.
98. Ляшенко І. М. Прогнозування динаміки сільськогосподарського виробництва на базі “коротких” вибірок / І. М. Ляшенко // Статистика України. – 2003. – № 1. – С. 11-16.
99. Шандарова Н. В. Визначення механізму прогнозування показників розвитку виробництва / Н. В. Шандарова // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 2(32). – С. 182-189.
100. Янковой О. Г. Статистичне моделювання та прогнозування динаміки виробництва комбікормів / Янковой О. Г., Яшкіна О. І., Янкова К. Д. // Зернові продукти і комбікорми. – 2004. – № 1. – С. 7-11.
101. Янковой О. Г. Вдосконалення методологічної бази прогнозування реалізації зернових продуктів / О. Г. Янковой, О. І. Яшкіна // Зернові продукти і комбікорми. – 2003. – № 2. – С. 5-10.
102. Яшкіна О. І. Прогнозування виробництва продукції чорної металургії за допомогою критерію балансу змінних / О. І. Яшкіна // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2003. – Т. 1 (ІІ ч.). – С. 263-267.
103. Кот О. В. Місце прогнозування в процесі стратегічного управління фінансовою діяльністю банку / О. В. Кот // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. − Житомир : ЖДТУ, 2006. − № 4 (38). − С. 388−392.
104. Dill W. R. Environment as an Influence on Managerial Autonomy / William Dill // Administrative Science Quarterly. − 1958. − № 4. − Vol. 2. − P. 409-443.
105. Thompson A. Strategic Management: Concepts and Cases (With PowerWeb) / Jr. Arthur A. Thompson, A. J. Strickland III. − [13th edition]. − Hardcover : McGraw-Hill, 2002.
106. Porter M. E. Competitive Advantage / Michael E. Porter. − New York : The Free Press, 1985.
107. Bourgeois L. Strategy and Environment: a conceptual integration / L. Bourgeois // Academy of Management Review. − 1980. − № 5. − P. 25-39.
108. Мескон М. Основы менеджмента / Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф. − [3-е изд.]. − М. : Вильямс, 2006. − 672 с.
109. Бланк И. А. Финансовый менеджмент : учеб. курс / И. А. Бланк. − [2-е изд.]. − К. : Эльга, Ника-Центр, 2005. − 656 с.
110. Примостка Л. О. Фінансовий менеджмент банку: підручник / Л. О. Примост¬ка. − [2-ге вид., доп. і перероб.]. − К. : КНЕУ, 2004. − 468 с.
111. Лилик О. Bancassurance та перспективи його розвитку в Україні / О. Лилик // Вісник Національного банку України. − 2007. − № 2. − С. 32-37.
112. Фурман В. Перспективи створення альянсів страхових компаній і банків в Україні / В. Фурман // Вісник НБУ. − 2005. − № 4. − С. 20-22.
113. Щеглова К. Bancassurance: стратегічний напрямок розвитку страхового ринку України / Катерина Щеглова // Страхова справа. − 2004. − № 3. − С. 54-59.
114. Щедрий П. Досвід реінжинірингу страхової компанії на основі комплексної автоматизації бізнес-процесів / П. Щедрий // Страхова справа. − 2004. − № 3. − С. 70-73.
115. Гришин П. Bancassurance в России и за рубежом: интеграция страховых компаний и банков в распространении страховых услуг / Гришин П., Демченко В., Цыганов А. − М. : Русский полис, 2004. − 135 с.
116. Демченко В. Bancassurance: кон’юнктурне дослідження банківського страхування в Росії / В. Демченко, О. Циганов // Страхова справа. − 2004. − № 3. − С. 60-63.
117. Кричевский А. О некоторых аспектах взаимодействия страховых компаний и банков / А. Кричевский // Финансы. − 2001. − № 12. − С. 47.
118. Зайцев О. Банки и страховой бизнес: отношения пока не складываются / О. Зайцев // Банковская практика за рубежом. − 2005. − № 3. − С. 47-51.
119. Зайцев О. Альянс банков и страховых компаний в новых рыночных странах / О. Зайцев // Банковская практика за рубежом. − 2004. − № 5. − С. 48-53.
120. Недилько А. В банк − за страховкой, в страховую компанию − с депозитом / А. Недилько // Банковская практика за рубежом. − 2004. − № 5. − С. 42-46.
121. Лакосник Е. Банки на рынке страхования жизни: возможности и перспективы / Е. Лакосник // Банковская практика за рубежом. − 2004. − № 3. − С. 55-57.
122. Про Національний банк України : закон України : прийнятий 20.05.1999 р. № 679-XIV : за станом на 20.12.2005 р. / Верховна Рада України. − Офіційний текст. − Режим доступу до закону : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main. cgi?nreg=679-14.
123. Кот О. В. Прогнозування процесів внутрішнього та зовнішнього середовища діяльності банку / О. В. Кот // Економіка: проблеми теорії та практики : зб. наук. праць. − Випуск 230 : в 3 т. − Дніпропетровськ : ДНУ, 2007. − Т. 2. − С. 369−381.
124. Банковское дело: стратегическое руководство / [Норман Бакстер, Томас Бэррелл, Гири Вэйнс и др.] ; под ред. В. В. Платонова, М. Дж. Хиггинса. − [2-е изд.]. − М.: АО «Консалтбанкир», 2001. − 430 с.
125. Офіційний сайт Державного комітету статистики України. − Режим доступу до сайту : www.ukrstat.gov.ua.
126. Припущення та ризики прогнозу на 2007-2008 роки / Міністерство економіки України // Консенсус-прогноз. − 1 квартал 2007. − Вип. 14. − С. 17-39.
127. Про Державний бюджет України на 2007 рік : закон України : прийнятий 19.12.2006 року № 489-V / Верховна Рада України // Відомості Верховної Ради України. − 2007. − №7-8. − С. 66.
128. Наконечний С. І. Економетрія: підручник / С. І. Наконечний, Т. О. Терещенко, Т. П. Романюк. − [2-ге вид., допов. та перероб.]. − К. : КНЕУ, 2000. − 296 с.
129. Кот О. В. Прогнозування приросту депозитів та коштів на вимогу фізичних осіб у банківській системі України / О. В. Кот // Якість економічного розвитку: глобальні та локальні аспекти : зб. наук. праць за матеріалами першої міжнар. наук.-практ. конф., 24-25 трав. 2007 р. : в 3 т. − Дніпропетровськ : ПДАБА, 2007. − Т. 2. − С. 158−162.
130. Про збільшення розміру відшкодування коштів за вкладами : рішення адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб : прийняте 14.08.2007 року № 4. − Режим доступу : http://www.fg.org.ua/z13.htm.
131. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України // Бюлетень Національного банку України. − 2007. − № 3. − С. 116.
132. Прогноз макроекономічних показників на 2007 − 2009 роки / Міністерство економіки України // Консенсус-прогноз. − 1 кв. 2007. − Вип. 14. − С. 41-57.
133. Випуск товарів та послуг і валовий внутрішній продукт за 2006 рік / Держкомстат України // Експрес-інформація. − 27.04.2007. − № 98. − Режим доступу : www.ukrstat.gov.ua.
134. Зобов’язання банків за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання (за видами економічної діяльності) та фізичних осіб на кінець 2006 року // Бюлетень НБУ. − 2007. − № 3. − С. 159.
135. Зобов’язання банків за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання (за видами економічної діяльності) та фізичних осіб на кінець 2005 року // Бюлетень Національного банку України. − 2006. − № 3. − С. 137.
136. Зобов’язання банків за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання (за видами економічної діяльності) та фізичних осіб на кінець 2004 року // Бюлетень НБУ. − 2005. − № 3. − С. 108.
137. Зобов’язання банків за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання (за видами економічної діяльності) та фізичних осіб на кінець 2003 року // Бюлетень НБУ. − 2004. − № 3. − С. 119.
138. Залишки коштів, розміщених на рахунках суб’єктів господарювання (за видами економічної діяльності) та фізичних осіб у банках України на кінець 2002 року // Бюлетень НБУ. − 2003. − № 2. − С. 130.
139. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України на кінець 2006 р. (за видами економічної діяльності) // Бюлетень НБУ. − 2007. − № 3. − С. 127.
140. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України на кінець 2005 р. (за видами економічної діяльності) // Бюлетень НБУ. − 2006. − № 3. − С. 108.
141. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України на кінець 2004 р. (за видами економічної діяльності) // Бюлетень НБУ. − 2005. − № 3. − С. 81.
142. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України на кінець 2003 р. (за видами економічної діяльності) // Бюлетень НБУ. − 2004. − № 3. − С. 92.
143. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України на кінець 2002 р. (за видами економічної діяльності) // Бюлетень НБУ. − 2003. − № 2. − С. 101.
144. Ділові очікування підприємств України // Щоквартальне опитування НБУ. − 2007. − № 1. − Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Inf_mat/index.htm.
145. Петрик О. Прогнозування інфляції / О. Петрик, Ю. Половньов // Вісник Національного банку України. − 2000. − № 12. − С. 7-9.
146. Початкова робоча модель для України / Міжнародний центр перспективних досліджень // Вісник центру. − 2002. − № 154.
147. Lissovolik B. Determinants of inflation in a transition economy. The case of Ukraine / B. Lissovolik // IMF working paper. − 2003. − № WP/03/126.
148. Яшкіна О. І. Методи прогнозування взаємопов'язаних показників соціально-економічного розвитку України: дис. … канд. екон. наук : 08.02.03 / Яшкіна Оксана Іванівна. − Одеський держ. економічний ун-т. − О., 2006. − 224 с.
149. Харазішвілі Ю. Інфляція, фактори впливу та інструменти регулювання / Харазішвілі Ю., Заріцький О., Заводник В. // Вісник Національного банку України. − 2003. − № 9. − С. 12-16.
150. Зовнішній борг України // Платіжний баланс і зовнішній борг України. − 2006. − № 4. − С. 72-74.
151. Про стан платіжного балансу України у 2006 році // Платіжний баланс і зовнішній борг України. − 2006. − № 4. − С. 3.
152. Про здійснення державних зовнішніх запозичень у 2006 році : постанова КМУ : прийнята 16.11.2006 року № 1619 / Кабінет Міністрів України. − Офіційний текст. − Режим доступу до постанови : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1619-2006-%EF.
153. Про внесення зміни до пункту 1 Умов випуску облігацій зовнішньої державної позики 2006 року : постанова КМУ : прийнята 06.12.2006 року № 1677 / Кабінет Міністрів України. − Офіц. текст. − Режим доступу до постанови : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1677-2006-%EF.
154. Про здійснення державних зовнішніх запозичень у 2006 році : постанова КМУ : прийнята 15.12.2006 року № 1746 / Кабінет Міністрів України. − Офіційний текст. − Режим доступу до постанови : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1746-2006-%EF.
155. Державні фінанси // Бюлетень НБУ. − 2007. − № 3. − С. 16.
156. Процентні ставки за наданими кредитами та залученими депозитами // Бюлетень Національного банку України. − 2007. − № 3. − C. 96.
157. Василишен Э. Н. Регулирование деятельности коммерческого банка / Э. Н. Василишен. − М. : Финстатинформ, 1995. − 138 с.
158. Фінансові результати діяльності підприємств України за 2006 рік / Держкомстат України // Експрес-інформація. − 15.02.2007. − № 29. − Режим доступу : www.ukrstat.gov.ua.
159. Шимків А. Англо-український тлумачний словник економічної лексики / Анна Шимків. − К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2004. − 429 с.
160. Proctor R. Managerial Accounting for Business Decisions / R. Proctor. − England, Harlow : Pearson Education, 2002.
161. Структура власного капіталу банків України за станом на 01.07.2006 р. // Вісник Національного банку України. − 2006. − № 9. − С. 56-61.
162. Люс де Ж.-Ф. Французская модель в украинском стиле / Жан-Фредерик де Люс // ІНДЕКС news (корпоративный журнал АО “Индекс-банк”). − 2007. − № 2. − С. 11-13.
163. Синки Дж. Управление финансами в коммерческих банках / Джозеф Синки. − М. : Catallaxy, 1994. − 820 с.
164. Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків : постанова Правління НБУ : прийнята 06.07.2000 р. № 279 : за станом на 06.07.2007 р. / Національний банк України. − Офіційний текст. − Режим доступу до постанови : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0474-00.
165. Нікітін А. В. Маркетинг у банку: навч. посіб. / Нікітін А. В., Бортніков Г. П., Федорченко А. В. ; за ред. А. В. Нікітіна. − К. : КНЕУ, 2006. − 432 с.
166. Reichheld F. F. The Loyalty Effect / Frederick F. Reichheld. − Boston : Harvard Business School Press, 1996.
167. Укрсоцбанк защитят от катастроф. − Режим доступу до статті : http://oracle.ukrsat.com/news/oracle2443.html.
168. Хомяков А. Анализ показателей на основе Oracle Balanced Scorecard / А. Хомяков. − Режим доступу до статті : http://www.oracle.com/global/ru/oramag/ june2005/tema_bsc_ora.html.
169. Рейкес Дж. Microsoft встраивает инструменты бизнес-аналитики в Office / Дж. Рейкес. − Режим доступу до статті : www.microsoft.com/Rus/Business/ Enterprise/Articles/OfficeBusinessScorecardManager.mspx.
170. Офіційний сайт компанії QPR Software Plc. − Режим доступу до сайту : http://www.qpronline.ru.
171. Houben A. Toward a Framework for Safeguarding Financial Stability / Houben A., Kakes J., Schinasi G. // IMF Working Paper. − 2004. − № WP/04/101. − Режим доступу до видання : www.imf.org/external/ pubs/ft/wp/2004/wp04101.pdf.
172. Financial Stability Review / European Central Bank. − December, 2006. − Режим доступу : www.ecb.int/pub/pdf/other/financialstabilityreview200612en.pdf.
173. Інструкція про порядок регулювання діяльності банків в Україні : постанова Правління НБУ : прийнята 28.08.2001 р. № 368 : за станом на 19.02.2007 р. / Національний банк України. − Офіційний текст. − Режим доступу до постанови : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0841-01.
174. Васюренко О. В. Економічний аналіз діяльності комерційних банків : навч. посіб. / О. В. Васюренко, К. О. Волохата. − К. : Знання, 2006. − 463 с.
175. Господарський кодекс України : прийнятий 16.01.2003 р. № 436-IV : за станом на 09.01.2007 р. / Верховна Рада України. − Офіційн. текст. − Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=436-15.
176. Core principles for effective banking supervision / Basle Committee on Banking Supervision. − Basle, September 1997. − 46 p. − Режим доступу до видання : www.bis.org/publ/bcbs30a.pdf.
177. Кромонов В. Методика составления рейтинга / В. Кромонов // Деньги. − 1995. − № 47. − С. 42.
178. Ширінська О. Б. Рейтинг і лімітна політика банків / О. Б. Ширінська // Вісник Національного банку України. − 1996. − № 5. − С. 29-31.
179. Шелудько Н. М. Фінансова стійкість комерційних банків та механізм її забезпечення: дис. … канд. екон. наук : 08.04.01 / Шелудько Наталія Михайлівна / Інститут економіки НАН України. − К., 2000. − 211 с.
180. Шеремета А. Усовершенствованная методика рейтингования коммерческих банков / Анатолий Шеремета // Комп&ньон. − 2000. − № 26 (178). − С. 39-43.
181. Кот О. В. Аналіз та прогнозування фінансової стійкості банку // Забезпечення сталого розвитку банківської діяльності : міжнар. наук.-практ. конф. 11 жовт. 2007 р. : тези доп. − К. : КНЕУ, 2007. − С. 130−134.
182. Кот О. В. Прогнозування фінансового стану банків з метою попередження їх банкрутства / О. В. Кот // Вісник Національного банку України. − 2008. − № 3. − С. 34-39.
183. Ларичев О. В. Качественные методы принятия решений / О .В. Ларичев, Е. М. Мошкович. − М. : Наука, Физматлит, 1996. − 267 с.
184. Синки Дж. Финансовый менеджмент в коммерческом банке и в индустрии финансовых услуг / Дж. Синки. – М. : Альпина Бизнес Букс, 2007. – 1018 с.
185. Масленченков Ю. С. Финансовый менеджмент в коммерческом банке: Фундаментальный анализ / Ю. С. Масленченков. − М. : Перспектива, 1996. − 160 с.
186. Масленченков Ю. С. Технология и организация работы банка: теория и практика / Ю. С. Масленченков. − М. : ООО Издательско-Консалтинговая Компания «ДеКА», 1998. − 432 с.
187. Павленко Р. В. Факторний аналіз прибутковості діяльності банку як детальна оцінка її результативності / Роман Павленко // Проблеми науки. − 2001. − № 8. − С. 36-37.
188. Павленко Р. В. Методика комплексного аналізу прибутковості банку та шляхи її вдосконалення: дис. … канд. екон. наук : 08.06.04 / Павленко Роман Володимирович / Київський національний економічний університет. − К., 2004. − 179 с.
189. Парасій-Вергуненко І. М. Аналіз банківської діяльності : навч.-метод. посіб. для сам. вивч. дисц. / І. М. Парасій-Вергуненко. − К. : КНЕУ, 2003. − 347 с.
190. Экономический анализ деятельности банка : учеб. пособ. / [И. Д. Мамонова, Н. И. Валенцева, И. В. Ларионова и др.] ; под ред. И. Д. Мамоновой. − М. : «ИНФРА-М», 1996. − 144 с.
191. Скирта О. В. (Кот О. В.) Табличний метод аналізу балансу комерційного банку / О. В. Скирта (О. В. Кот) // Соціально-економічний розвиток України в ХХІ столітті : 69-та наук. конф. студентів КНЕУ, 11-12 квітня 2002 р. : тези доп. − К. : КНЕУ, 2002. − С. 186-189.
192. Мендрул А. Г. Система анализа финансовой деятельности предприятия / А. Г. Мендрул, И. А. Галкин // Корпоративные системы. – 2001. – № 1. – С. 24-27.
193. Baltensperger E. Alternative Approaches to the Theory of the Banking Firm / E. Baltensperger // Journal of Monetary Economics. – 1980. – № 1. – P. 1-37.
194. Sealey C. W. Inputs, Outputs, and Theory of Production and Cost at Depository Financial Institutions / C. W. Sealey, S. T. Linndley // Journal of Finance. – 1977. – № 9. – P. 1251-1266.
195. Sealey C. W. Deposit Rate-Setting, Risk Aversion, and the Theory of Depository Financial Intermediates / C. W. Sealey // Journal of Finance. – 1980. – № 12. – P. 1139-1154.
196. O’Hara M. A. A dynamic theory of the banking firm / M. A. O’Hara // Journal of Finance. – 1983. – № 1. – P. 127-140.
197. Blume L. Characterization of Optimal Plans for stochastic dynamic programs / L. Blume, D. Easley, M. O’Hara // Journal of economic theory. – 1986. – № 1. – P. 156-175.
198. Holmsterm B. Moral and observability / B. Holmsterm // Bell journal of economics. – 1979. – № 10. – P. 74-91.
199. Shavell S. Risk Sharing and incetives in the principal and agent relationship / S. Shavell // Bell journal of economics. – 1979. – № 10. – P. 55-73.
200. Harris M. Optimal incentive contacts with imperfect information / M. Harris, A. Ravin // Journal of economic theory. – 1979. – № 20. – P. 65-81.
201. Гуриев С. М. Модель деятельности банка при отсутствии инфляции и экономического роста / С. М. Гуриев, И. Г. Поспелов // Экономика и математические методы. – 1997. – Т. 33 ; вып. 3. – С. 142-154.
202. Егорова Н. Е. Математические методы финансового анализа банковской деятельности (на примере крупного сберегательного банка) / Н. Е. Егорова, А. М. Смулов // Аудит и финансовый анализ. – 1998. – № 2. – С. 75-147.
203. Ковальчук К. Ф. Описание субъективной позиции менеджера в процессе принятия экономических решений / К. Ф. Ковальчук // Экономика, управле¬ние и информатика. – Днепропетровск : ГМетАУ. – 1995. – С. 83-85.
204. Про окремі питання регулювання грошово-кредитного ринку : постанова Правління НБУ : прийнята 15.09.2006 року № 364 / Національний банк України. − Офіційний текст. − Режим доступу : www.bank.gov.ua/Inf_mat/ index.htm.
205. Основні показники стану міжбанківського кредитного ринку за даними системи "КредІнфо" / Національний банк України. − Режим доступу до інформації: www.bank.gov.ua/statist/daily/2007/creditlast_2007.htm.
206. Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб : закон України : прийнятий 20.09.2001 р. № 2740-IІІ / Верховна Рада України. − Офіц. вид. // Відомості Верховної Ради. − 2002. − № 5. − С. 30.
207. Про оподаткування прибутку підприємств : закон України : прийнятий 28.12.1994 р. № 334/94-ВР : в редакції від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР : за станом на 28.12.2007 року / Верховна Рада України. − Офіційний текст. − Режим доступу до закону : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg= 334%2F94-%E2%F0.
208. Solver Platform SDK − Global Optimization with Multistart Methods. − Режим доступу : www.solver.com/sdkplatform2.htm.
209. Настанова для органів банківського нагляду по роботі зі слабкими банками (Supervisory Guidance on Dealing with Weak Banks) : звіт робочої групи по роботі зі слабкими банками // Базельський комітет. − Березень 2002. − Режим доступу до звіту : http://www.bis.org/publ/bcbs88.htm.
210. Черников А. Народ набрался: украинцы прогибаются под тяжестью кредитов / А. Черников // Корреспондент. − 2008. − № 4 (293). − С. 32-35.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.