У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
РИНОК НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СТРУКТУРІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц
185
ВУЗ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП ……………………………………………………………………………...3
РОЗДІЛ 1. Методологія дослідження ринку науково-технічної інформації …...10
1.1 . Теоретико-методологічні основи дослідження
ринку науково-технічної інформації …………………………………………10
1.2 . Ринок науково-технічної інформації в процесі відтворення ………………..30
1.3 . Взаємозалежність НТП і економічної політики держави …………………...48
Висновки до розділу 1 ………………………………………………………..........56
РОЗДІЛ 2. Ринок науково-технічної інформації: місце і роль в системі світогосподаських зв’язків ……………………………………………………58
2.1. Особливості функціонування ринку науково-технічної інформації ………..58
2.2. Суб’єкти і об’єкти ринку науково-технічної інформації …………………….82
2.3. Ринок науково-технічної інформації як фактор
інноваційного розвитку ……………………………………………………...102
Висновки до розділу 2 …………………………………………………………....112
РОЗДІЛ 3. Український ринок науково-технічної інформації: проблеми і перспективи розвитку ……………………………………………………….114
3.1. Макроекономічні аспекти функціонування
ринку науково-технічної інформації ………………………………………..114
3.2. Проблеми втілення науково-технічної інформації
на мікрорівні ………………………………………………………………….129
3.3. Соціально-економічне і інституціональне середовище розвитку і
функціонування ринку науково-технічної інформації ……………………...141
Висновки до розділу 3 …………………………………………………….............158
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………………..161
ДОДАТКИ ……………………………………………………………………….166
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап прискорення науково-технічного прогресу викликає трансформацію всіх соціально-економічних процесів, зокрема зміни у способах і формах суспільного відтворення, модифікацію продуктивних сил і виробничих відносин. За умови сьогодення складним уявляється економічне зростання будь-якої країни без поглиблення інформатизації, посилення ролі інформації в господарсько-економічних процесах, що потребує поширення науково-технологічного обміну і міжнародного трансферту технологій в рамках реалізації інноваційної стратегії економічного розвитку.
В останні роки, коли потреба створення умов переходу до інноваційної моделі розвитку набула актуальності, за даними Держкомстату України, витрати на фінансування науково-технічних робіт в Україні у 2006 р. складали 1-1,3% ВВП, з яких: державний бюджет – 30-35%; власні кошти учасників науково-технічної діяльності – 5-8%; кошти вітчизняних замовників – 32-34%; кошти іноземних замовників – 20-22%; інші джерела – 5-7%. Ці показники обумовлені трансформацією структури національної економіки, що відбувається на тлі сучасного історичного етапу соціально-економічний розвитку, підйому продуктивних сил, постійного зростання продуктивності праці й ефективності виробництва, які базуються на науково-технічному прогресі (НТП), для прискорення якого чимале значення має удосконалення структури наукового потенціалу національної економіки і процесу обміну результатами науково-технічної діяльності. Ці процеси спричинили появу такого економічного феномена сучасності як ринок науково-технічної інформації (РНТІ), перетворення якого в важливий фактор економічного зростання країни обумовлює потребу осмислення його місця і ролі в структурі національної економіки з урахуванням макро- і мікроекономічних аспектів функціонування, результатів наукової, дослідницької і технологічно-підприємницької діяльності людини.
Розвиток інформаційно-економічних відносин, заснованих на інноваційних процесах, який поширюється в сучасних світогосподарських зв'язках, приводить, з одного боку, до доцільності вживання своєчасних заходів щодо розширення українського національного сегменту ринку науково-технічного обміну як органічної складової міжнародного РНТІ, а, з іншого боку, вимагає розробки механізму захисту національних інтересів країни і забезпечення її соціально-економічної й інформаційної безпеки.
Учені відзначають незаперечну роль науково-технічної інформації у різних сферах життєдіяльності сучасної людини. Наукові праці присвячені аналізу, оцінці і дослідженню впливу науково-технічної інформації на розширене відтворення і структуру національної економки взагалі. Теоретико-методологічні основи даної проблеми досліджені такими вітчизняними і закордонними вченими, як: Н.Апатова, С.Архієреєв, Д.Белл, В.Геєць, Дж.Гелбрейт, П.Друкер, В.Іноземцев, М.Кастельс, Д.Ламбертон, К.Маркс, И.Мелюхін, С.Мочерний, Л.Мяснікова, С.Наливайченко, Ю.Пахомов, І.Пенькова, О.Соснін, Дж. Стиглєр, Дж. Стиглиць, Т. Сьомкіна, Е.Тоффлер, А.Урсул, О.Чубукова, А.Чухно, К.Шенон, О.Щедрін і інші.
Проте, на сьогодні, по-перше, існує різноманітність наукових точок зору щодо аналізу процесів виробництва і обміну науково-технічної інформації і оцінки ступеня її впливу на державну інноваційну політику. По-друге, в економічній науці відчувається певний брак комплексного дослідження ринку науково-технічної інформації як цілісної системи, що функціонує і розвивається в структурі національної економіки і одночасно впливає на її зростання. Таким чином, за умов дискусійності теоретичних положень і наявності різноманітних підходів щодо визначення ролі і місця ринку науково-технічної інформації в структурі національної економіки, уявляється нагальним і актуальним дослідження особливостей функціонування РНТІ як єдиного органічного механізму за умов інноваційного розвитку держави.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках державних бюджетних тем відповідно до плану науково-дослідних робіт Донецького національного технічного університету «Національна економіка: теорія, методологія, основи викладання» (№ М1-07) у 2007 р., в рамках якої обґрунтовано методологічні основи дослідження функціонування ринку науково-технічної інформації в структурі національної економіки, і Донецького державного університету управління «Інституціональні основи управління зовнішньоекономічною діяльністю у контексті міжнародних інтеграційних процесів» у 2005-2006 рр. (номер державної реєстрації 0104U003081), внесок до якої здобувача полягає в удосконаленні інструментів аналізу інституційного середовища ринку науково-технічної інформації.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є вирішення актуального наукового завдання з обґрунтування теоретичних і методичних положень та розробка практичних рекомендацій, спрямованих на аналіз ефективності функціонування ринку науково-технічної інформації в структурі національної економіки.
Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі вирішено такі задачі:
проведено науковий аналіз теоретико-методологічних основ дослідження ринку науково-технічної інформації;
визначено роль і місце ринку науково-технічної інформації в процесі відтворення і в структурі національної економіки;
виявлено особливості взаємозалежності і взаємовпливу НТП і економічної структурної політики держави;
досліджено основні особливості функціонування ринку науково-технічної інформації;
визначено суб’єкти і об’єкти ринку науково-технічної інформації;
проаналізовано ринок науково-технічної інформації як фактор інноваційного розвитку країни;
досліджено макроекономічні аспекти функціонування ринку науково-технічної інформації;
виявлено проблеми втілення науково-технічної інформації у національне виробництво та запропоновано шляхи їх подолання;
визначено складові соціально-економічного та інституціонального середовища розвитку і функціонування ринку науково-технічної інформації і особливості його впливу на підвищення ефективності впровадження результатів науково-технічної діяльності.
Предметом дослідження є система відносин ринку науково-технічної інформації, що функціонує під впливом процесів, пов'язаних зі світовою тенденцією прискорення науково-технічного прогресу і інноваційної спрямованості національної економіки.
Об'єктом дослідження є процес розвитку ринку науково-технічної інформації під впливом трансформацій, які відбуваються в світогосподарських зв’язках і в національній економіці.
Методи дослідження. В основу методології дослідження покладено фундаментальні роботи вітчизняних і зарубіжних вчених, що досліджують особливості функціонування інформації в структурі національної економіки. Зокрема, системний і історичний підходи застосовано до виявлення теоретико-методологічних основ дослідження ринку науково-технічної інформації, абстрактно-логічний й графічний методи використано при дослідженні особливостей обігу науково-технічної інформації і виявленні закономірностей функціонування ринку науково-технічної інформації; при вивченні взаємозв’язку НТП і структурної економічної політики держави використовувався системний аналіз, а методи соціального аналізу поряд з економічними інструментами – при виявленні основних закономірностей обігу і функціонування науково-технічної інформації у сучасній системі економічних відносин.
Інформаційною базою дослідження стали законодавчі і нормативні акти України, монографічні і дисертаційні роботи закордонних та вітчизняних вчених, офіційні статистичні дані, матеріали міжнародних й українських конференцій і семінарів.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у вирішенні наукового завдання щодо розробки заходів з підвищення ефективності позитивного впливу ринку науково-технічної інформації на національну економіку, зокрема на відтворювальний процес з урахуванням макро- і мікроекономічних аспектів розвитку РНТІ. Основні положення дисертаційної роботи, що визначають її наукову новизну, полягають у такому:
вперше:
запропоновано інструментарій дослідження ринку науково-технічної інформації, який ґрунтується на авторській класифікації теоретико-методологічних основ аналізу науково-технічної інформації за критеріями процесу відтворення, науково-технічного прогресу, ринкових відносин і соціалізації економіки на підставі ретроспективного аналізу наукових підходів щодо визначення випливу науково-технічної інформації на економічне зростання, що дозволяє визначити фактори зростання національної економіки за умов розвитку ринку науково-технічної інформації;
розроблено систему факторів, які впливають на ефективність функціонування ринку науково-технічної інформації, на основі дослідження підприємства, виробництва, держави, ринку, сфери освіти і науки, соціальної сфери і культури на підґрунті проведеного наукового аналізу соціально-економічного й інституційного середовища функціонування і розвитку ринку науково-технічної інформації, що дозволяє удосконалити концептуальну схему функціонування ринку науково-технічної інформації на підставі узагальнення зовнішніх впливових факторів і внутрішнього улаштування ринку науково-технічної інформації на основі дослідження особливостей функціонування цього ринку, його об’єктів і суб’єктів.
удосконалено:
методологію дослідження ринкових відносин з приводу обміну науково-технічною інформацією, її виробництва, продажу і купівлі, ґрунтуючись на принципі ринкової рівноваги і теорії процесу відтворення, що надає можливості дослідження сучасних соціально-економічних процесів з урахуванням функціонування і поширення науково-технічної інформації;
дістали подальшого розвитку:
теорія інноваційного розвитку країни, яку застосовано до дослідження взаємозв’язку і взаємовпливу процесу розвитку ринку науково-технічної інформації і НТП, що надало змоги застосувати теорії глобалізації і регіоналізації, яка інтерпретується як процес поглиблення інтеграції економік країн на основі об’єктивного загальносвітового процесу прискорення НТП і розвитку міжнародного і внутрішнього національного технологічного обміну.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що теоретичні положення і висновки безпосередньо доведено до рівня конкретних практичних пропозицій і рішень. Вони є підґрунтям подальшого розвитку нового напряму наукових досліджень у сфері розвитку національної економіки. Розроблені в дисертації підходи, заходи й отримані результати становлять методичну базу щодо вдосконалення механізму перерозподілу науково-технічної інформації в структурі національної економіки.
Практичне значення результатів дисертаційного дослідження підтверджено відповідними довідками про їх впровадження: при формулюванні стратегії розвитку національної економіки України під час активізації міжнародних відносин в сфері науково-технічного обміну Донецькою торгово-промисловою палатою відділенням у місті Краматорськ (довідка № 18/-2 від 24.10.2007р.); при розробці і обґрунтуванні стратегічних цілей підприємства в сфері реалізації результатів науково-технічної діяльності в рамках інноваційної спрямованості національної економіки відкритого акціонерного товариства Старокраматорський машинобудівний завод ВАТ «СКМЗ» (довідка № 015/1 від 05.09.2007р.); при розробці законопроектів відносно контролю і регулювання обігу науково-технічної інформації в національній економіці України Донецькою обласною громадською організацією «Центр законодавчих ініціатив» (довідка № 49/6 від 12.10.2007 р.). Результати дисертаційного дослідження використовуються в Донецькому національному технічному університеті, Донецькому державному університеті управління при викладанні економічних дисциплін бакалаврам і магістрам економічних спеціальностей.
Особистий внесок здобувача. Наукові положення, розробки і висновки дисертації, що виносяться на захист, отримані автором самостійно. У них викладений авторський підхід до вирішення наукового завдання щодо дослідження місця і ролі науково-технічної інформації в структурі національної економіки. Більшість публікацій з теми дослідження підготовлено автором самостійно. З робіт, опублікованих у співавторстві, використані тільки ті результати, які отримані особисто автором.
Апробація результатів дисертації. Основні положення і результати досліджень, що містить дисертація, викладено автором на науково-практичних конференціях, симпозіумах і семінарах: Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку економіки України» (Алушта, вересень - жовтень 2004), Другій міжнародній науково-практичній конференції «Теорія і практика економіки і підприємництва» (Алушта, травень 2005), Четвертій всеукраїнській науково-практичній конференції «Менеджмент підприємницької діяльності» (Сімферополь, квітень 2006), П'ятій міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку економіки України» (Алушта, вересень 2006), Тринадцятому міжнародному науково-практичному семінарі «Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект» (Донецьк, січень 2007).
Публікації. Основні положення дисертації опубліковано у 9 роботах, у тому числі у 5 статей – у фахових виданнях, і 4 – за матеріалами конференцій. Загальний обсяг публікацій – 3,9 д. а., з яких особисто автору належать – 2,8 д. а.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, викладених на 165 сторінках комп’ютерного тексту, що включає 12 таблиць і 10 рисунків, які наведені на 11 сторінках. Список використаних джерел із 165 найменувань приведений на 14 сторінках і один додаток на 7 сторінках.
Список литературы
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Андрианов В. Россия в мировом процессе развития средств связи, компьютеризации и информатизации / В. Адрианов // Экономист. – 2001. – № 8. – С. 11–16.
2. Андрощук Г. Трансфер технологій: міжнародний механізм передачі / Г. Андрощук, В. Денисюк // Підприємництво, господарство і право. – 1996.– № 6. – С. 34–41.
3. Антонюк Л.Л. Інновації: теорія, механізм розробки та комерціалізації / Антонюк Л.Л., Поручник А.М., Савчук А.С. – К.: КНЕУ, 2003. – 297 с.
4. Базилюк Я.Б. Умови формування і стратегія забезпечення конкурентоспроможності національної економіки: дис. … кандидата екон. наук: 24.04.01 / Базилюк Ярослава Борисівна. – К., 2001. – 169 с.
5. Балабанова Е.С. Институциональные условия трансфера технологий / Е.С. Балабанова // СОЦИС. – 2001. – № 4. – С. 39–49.
6. Безруков В. Потенциал экономического развития и научно–технический прогресс / В. Безруков, В. Новосельцев // Экономист. – 2002. – №1. – С.3–6.
7. Блауг М. Экономическая мысль в ретроспективе. / Блауг М. – М.: Дело ЛТД, 1994. – 720 с.
8. Богуславский М.М. Международная передача технологий: правовое регулирование / Богуславский М.М., Воробьева О.В., Светланов А.Г. – М.: Наука, 1985. – 216 с.
9. Будзан Б.П. Менеджмент в Україні: Сучасність і перспективи /
Будзан Б.П. – К.: Вид–во Соломії Павличко «Основи», 2002. – 219 с.
10. Будкін В. Зони високих технологій: Світовий досвід і реалії України / В. Будкін, З. Петренко, Нгуєн Тхі Хань // Економіка України. – 2005.– № 10. – С. 68 – 74.
11. Бюро по патентам и торговым маркам США [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.uspto.gov.
12. Васильева И.А. Психологические аспекты применения информационных технологий / И.А. Васильева, Е.М. Осипова, Н.Н. Петрова // Вопросы психологии. – 2002. – № 3. – С. 80–88.
13. Войчак А.В. Конкурентні переваги підприємства: сутність та класифікація / А.В. Вовчак, Р.В. Камишников // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 2. – С. 50–53.
14. Волынец–Руссет Э. Цена и эффективность закупаемых лицензий / Э.Волынец–Руссет // Інтелектуальна власність. – 2005. – № 7. – С.27–31.
15. Гальчинский А. Інноваційна стратегія українських реформ / Гальчинский А., Геєць В., Кiнах А. – К.: Знання України, 2002. – 336 с.
16. Гончаров Ю. Науковий потенціал як фактор розвитку інноваційно–інвестиційної системи України / Ю.Гончаров, А.Касич // Економіка України. – 2007. – № 3. – С. 42–51.
17. Горбунов Н.И. Государственное регулирование торговки наукоемкой продукцией, технологией и ноу–хау / Н.И. Горбунов, В.Г. Злотых // Патенты и лицензии. – 1994. – № 3–4. – С. 15–25.
18. Горожанкина М.Е. Социальный капитал: политэкономический аспект: [Моногр.] / Горожанкина М.Е. – Донецк: ДонГУЭТ им. М.Туган–Барановского, 2006. – 289 с.
19. Гохберг Л. Инновационные процессы: тенденции и проблемы / Л. Гохберг, И. Кузнецова // Экономист. – 2002. – № 2. – С.50–59.
20. Гуржиев В. Факторы инновационной направленности инвестиций / В. Гуржиев // Экономист. – 2002. – №3. – С.11–18.
21. Гэлбрейт Дж.К. Новое индустриальное общество. / Гэлбрейт Дж.К. – М.: Прогресс, 1969. – 478 с.
22. Дадалко В.А. Мировая экономика. / Дадалко В.А. – Минск: Наука, 2001. – 367 с.
23. Данилишин Б. Інтелектуальні ресурси в економічному зростанні: шляхи їх використання / Б. Данилишин, В. Куценко // Економіка України. – 2006. – № 1. – С.71–76
24. Даука А.П. Фінансове забезпечення науково–технічної та інноваційної діяльності / А.П. Даука // Фінанси України. – 2004. – № 11. – С. 40–46.
25. Дементьев В.В. Экономика как система власти : [Моногр.] / Дементьев В.В. – Донецк: Изд–во «Каштан», 2003. – 404 с.
26. Денисон Э. Исследование различий в темпах экономического роста. / Денисон Э. ; [Пер. с англ.]. – М.: Прогресс, 1971. – 645 с. – (Гл. 8. Уровень образования рабочей силы. – С.167–218).
27. Денисюк В. Міжнародний трансфер технологій: сучасний зміст, аналіз закордонної та національної статистики / В. Денисюк // Економіст. – 2005. – № 2. – С. 42–47.
28. Денисюк В.А. Особливості просування результатів інтелектуальної діяльності на світові ринки / В.А. Денисюк // Наука та наукознавство. – 2002. – № 4.– С. 139–145.
29. Душков В.И. Рынок научно–технической информации как фактор инновационного развития / В.И. Душков // Культура народов Причерноморья. – 2006. – № 80. – С. 40–43
30. Душков В.И. Взаимосвязь НТП и экономической политики государства / В.И. Душков, И.В. Пенькова // Менеджер. – № 4(30) – Донецк: ДонГУУ, 2004. – С. 26–32.
31. Душков В.І. Особливості формування і становлення ринку науково–технічної інформації в Україні / В.І. Душков // «Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект» (зб. наук. праць). – Донецьк: ДонНУ, 2007. – С.762–768.
32. Евразийское патентное законодательство. Комментарий и нормативные акты / В.И. Блинников, А.Н. Григорьев, В.И. Еременко. – М.: ВНИИПИ, 1998. – 274 с.
33. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / за ред. В.М.Гейця. – К.: Ін-т екон. Прогнозування; Фенікс, 2003. – 1008 с.
34. Задоя А.А. Макроэкономика / Задоя А.А., Петруня Ю.Е.– К.: Знання, 2006. – 368 с.
35. Закон України «Про державну таємницю»: в редакції Закону від 21.09.99 // Голос України. – 1999. – 26 жовт.
36. Закон України «Про інформацію» від 02.09.92 // Закони України / Верховна Рада України; Ін–т законодавства.– К., 1996.– Т. 4.– С. 72–78.
37. Закон України «Про науково–технічну інформацію» від 25.06.93 // Закони України / Верховна Рада України; Ін–т законодавства.– К., 1996.– Т. 5.– С. 191–200.
38. Закон України «Про науково–технічну інформацію» // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1993. – № 33. – ст. 345.
39. Закон України «Про національну програму інформатизації» від 04.02.98 // Закони України. – К.: Книга, 1998. – Т. 15. – C. 134–145.
40. Зянько В. Глобалізація та інноваційний процес: їхній взаємовплив / В.Зянько // Економіка України. – 2006. – № 2. – С. 84–89.
41. Иванов В.В. Национальная инновационная система как институциональная основа экономики постиндустриального общества / В.В. Иванов // Инновации. – 2004. – № 5. – С. 3–10.
42. Иванченко В. Россия: восходящие и исходящие трансформации / В. Иванченко // Экономист. – 2002. – №1. – С.7–13.
43. Ивченко Б.П. Информационная экология / Ивченко Б.П., Мартыненко Л.А. –Оценка риска техногенных аварий и катастроф. Статистическая интерпретация экологического мониторинга. Моделирование и прогнозирование экологических ситуаций. Часть 1. – СПб.: Нормед–Издат, 1998. – 208 с.
44. Ильенков Э.В. Диалектика абстрактного и конкретного в «Капитале» К.Маркса / Ильенков Э.В. – М.: Политиздат, 1960. – 216 с.
45. Инновационная политика развитых капиталистических государств. Сб. тр./ВНИИ сист.исслед. – М., 1990. – 84 с.
46. Інноваційна стратегія українських реформ / [Гальчинський А.С., Геєць В.М., Кінах А.К., Семиноженко В.П.] – К.: Знання України, 2002. - 326 с.
47. Каркай Ю. Роль держави у стимулюванні інноваційної діяльності / Ю. Каркай // Економіка України. – 2007. – № 3.– С.14–21.
48. Кастельс М. Информационная эпоха: экономика, общество и культура / Кастельс М. ; пер. с англ. О.Шкаратан. – М.: Изд. ГУВШЭ, 2000. – 608 с.
49. Катаєв О. Підходи до управління інноваційною діяльністю науково–освітнього комплексу / О. Катаєв // Економіка України. – 2007. – № 1. – С. 88–93.
50. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег / Кейнс Дж. – М.: Гелиос АРВ, 2002. – 352 с.
51. Келле В.Ж. Наука как компонент социальной системы / Келле В.Ж. – М.: Наука, 1988. – 200 с.
52. Кендюхов А. Мотивация творческого интеллектуального труда: исследование новых подходов / А. Кендюхов // Экономика Украины.– 2005. – № 3. – С. 49–54.
53. Кенэ Ф. Избранные экономические произведения / Кенэ Ф. ; [Пер. с франц.] / Ред.–сост. А.И.Кизарин. – М.: Иностр. лит., 1960. – 627 с.
54. Ковальчук Т. Проблемы инноваций в экономической мысли XIX–XX столетий / Т. Ковальчук // Экономика Украины. – 1996. – № 3. – С. 85–87.
55. Кондратьев Н.Д. Проблемы экономической динамики / Кондратьев Н.Д. – М.: Экономика, 1989. – 526 с.
56. Контуры инновационного развития мировой экономики: Прогноз на 2000–2015 гг. / [Под ред. А.А. Дынкина.] – М.: Наука, 2000. – 143 с.
57. Концепція (Основи державної політики) національної безпеки України: Схвалено Постановою Верховної Ради України 16.01.1997 № 3/97 ВР// Урядовий кур'єр. – 1997. – 6 лют.
58. Копнин П.В. Гносеологические и логические основы наук / Копнин П.В. – М.: Мысль, 1974. – 568 с.
59. Корзников А.М. Зарубежный опыт судебного рассмотрения споров о квалификации изобретений / А.М. Корзников, Н.К. Финкель – М.: ВНИИПИ, 1998. – 72 с.
60. Корнилова И.Н. Становление рынка научно–технической продукции : дис. ... кандидата экон.наук : 08.01.01. – К.: Киевский университет им. Т. Шевченко, 1996. – 209 с.
61. Косалс Л.Я. Оборонные предприятия России в условиях рыночного эксперимента 1995–1998 гг. / Косалс Л.Я., Рывкина Р.В., Симагин Ю.А. – М.: Прогресс, 1999. – 122 с.
62. Крупка М.І. Фінансово–кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України / Крупка М.І. – Львів: Видавничий центр Львівського національного ун–ту ім. І. Франка, 2001. – 183 с.
63. Кудашов В.И. Научно–технические нововведения: организационно–экономический механизм управления в условиях перехода к рынку / Кудашов В.И. – Минск: Университетское, 1993. – 232 с.
64. Кудров В. За высокую конкурентоспособность (по материалам доклада ИМЭМО РАН по проблемам конкурентоспособности) / В.Кудров // Мировая экономика и международные отношения. – 2002. – № 2. – С. 114–118.
65. Кузьмин С. Перспективы России в развитии современных мирохозяйственных тенденций / С. Кузьмин // Экономист. – 2002.– № 1. – С. 14–25.
66. Кутейников А.А. Технологические НВД в экономике США / Кутейников А.А. – М.: Наука, 1990. – 95 с.
67. Лазаренко В.Е. Эволюция роли и механизмов вовлечения науки в процесс трансформации экономических систем: дис. ... доктора экон. наук: 08.01.01 / Харьк. нац. ун-т им. В.Н.Каразина. – Х., 2000. – 435 с.
68. Лекторский В.А. Субъект, объект, познание / Лекторский В.А. – М.: Наука, 1980. – 359 с.
69. Ленин В.И. Материализм и импириокритицизм / Ленин В.И. // Полн. собр. соч. – 5–е изд. – М.: Политиздат, 1980. – Т.18. – С. 7–384.
70. Льюис М. NEXT: Будущее уже началось / Льюис М. ; [Пер. с англ.] – СПб.: Крылов, 2004. – 372 с.
71. Маркс К. Капитал / Маркс К., Энгельс Ф. Соч. – Т. 2.
72. Мастяниця Й. У. Інформаційні ресурси України: [Монографія] / Мастяниця Й. У., Соснін O. В., Шиманський Л. Є. ; За заг. ред. О. В. Сосніна. – К.: НІСД. 2002. – 197 с.
73. Матюшенко И.Ю. Перспективы развития науки в Украине в условиях преодоления многоукладности экономики и создания общества, построенного на знаниях / И.Ю. Матюшенко // Бизнес – Информ. – 2006. – №1–2. – С.9–21.
74. Мельник Л.Г. Информационная экономика / Мельник Л.Г. – Сумы: ИТД «Университетская книга», 2003. – 288 с.
75. Мелюхин И.С. Информационное общество и баланс интересов государства и личности / И.С. Мелюхин // Информационное общество. – 1999. – № 4–6. – С. 3–26.
76. Методологические вопросы науковедения / [Под ред. В.И. Оноприенко]. – К.: УкрИНТЭИ, 2001. – 326 с.
77. Мизинцева М.Ф. Информационная екология / Мизинцева М.Ф., Королева Л.М., Бондарь В.В. – М.: ВИНИТИ РАН, 2000. – 231 с.
78. Милль Дж.С. Основы политической экономии / Милль Дж.С. ; [пер. с англ. А. Милейковский]. – М.: Иностр. лит., 1980. – Т.1. – 347 с.
79. Мочерний С. Національний та економічний суверенітет країни / С. Мочерний // Економіка України. – 2005. – № 10. – С.4–13.
80. Назаренко В. Концепция конкурентоспособности Украины: основные положення/ В. Назаренко // Економіст. – 2005. – № 8. – С. 63–65.
81. Наукова та інноваційна діяльність в Україні – 2004. – К.: Держкомстат України, 2005. – 360 с.
82. Наукова та науково–технічна діяльність (1990–2005 рр.) // [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua.
83. Нижегородцев Р.М. Информационная экономика. Книга 1. Информационная Вселенная: Информационные основы экономического роста / Нижегородцев Р.М. – Москва – Кострома, 2002. – 163 с.
84. Нижегородцев Р.М. Научно–техническая информация и рынок: основы информационной экономики / Р.М. Нижегородцев // [Електронний ресурс]– Режим доступу: –www.dofa.ru/student/seminar/Nigegorodcev.doc.
85. Нижегородцев Р.М. Информационная экономика. Книга 3. Взгляд в Зазеркалье: Технико–экономическая динамика кризисной экономики / Нижегородцев Р.М. – Москва – Кострома, 2002. – 170 с.
86. Николаева Т.П. Основы информационной экономики. – Спб.: Мирт, 2001. – 400 с.
87. О государственной тайне: Закон Российской Федерации от 06.10.97 // Российская газета. – 1997. – 9 окт.
88. О соблюдении государственной тайны: Закон Китайской Народной Республики от 05.09.1988. Сб. норм. док. № 19. – К.: Держкомсекретів України, 1999. – С. 28–36.
89. Общая информация о трансфере технологий: Европейско–Азиатская Ассоциация Менеджеров по Трансферу технологий // [Електронний ресурс]– Режим доступу: http: // www.eattm.net
90. Объекты промышленной собственности: Статистические данные за 2002 год. // [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://patent.km.ua/ rus/news/group7/i35.
91. Олейніков О.О. Сучасні тенденції світового ринку високотехнологічної продукції та місце України на ньому / О.О. Олейніков // Проблеми науки. – 2006. – №1. – С. 30–38.
92. Основні показники соціально–економічного розвитку України / Офіційний сайт Державного комітету статистики України // [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/operativ /operativ2006/mp/op/op_u/op0906_u.html.
93. Панченко Є. Інтелектуальний потенціал компаній: досвід емпіричного дослідження / Є. Панченко // Економіка України. – 2006. – № 10. – С.14–24.
94. Пенькова И.В. Информационная экономика: вопросы теории: [Монография] / Пенькова И.В. – Донецк: РИА ДонНТУ, 2006. – 296 с.
95. Пенькова И.В. Информация: социально–экономический аспект: [Монография] / Пенькова И.В. – Донецк: ДонНТУ, 2005. – 224 с.
96. Петрина М. Базові умови створення інноваційної моделі розвитку економіки України / М. Петрина // Економіка України. – 2006. – № 8. – С. 35–40.
97. Пирожков С. Проблеми прискорення інноваційного розвитку / С. Пирожков // Економіст. – 2005. – № 4. – С.30–32.
98. Пічкур О. Науково–технічні розробки як об’єкти ліцензійних угод і договорів про передання майнових прав на технології / О. Пічкур // Інтелектуальна власність. – 2004. – № 10.– С.39–45 .
99. Полани М. Личностное знание: на пути к посткритической философии / Полани М. ; [Пер. с англ]. – М.: Прогресс, 1985. – 344 с.
100. Попов С. Европейская научно–технологическая интеграция Украины: организационно–экономические механизмы для малых предприятий С. Попов // Проблемы науки. – 2006. – № 8. – С. 44–49.
101. Поппер К. Логика роста научного знания / Поппер К. ; [Пер с англ.] – М.: Прогресс, 1983. – 605 с.
102. Пригожин А.И. Нововведения: стимулы и препятствия. Социальные проблемы инноватики / Пригожин А.И. – М.: Политиздат, 1989.– 319 с.
103. Рикардо Д. Собрание сочинений: В 2 т. / Рикардо Д. – М., 1955. – т.1.
104. Роговский Е.А. Развитие информационного сектора США к началу ХХI века / Е.А. Роговский // США и Канада: экономика, политика, культура. – 2002.– № 4. – С.69–86.
105. Савельєв Є.В. Маркетинг нового продукту / Савельєв Є.В. – К.: Либідь, 1994. – 164 с.
106. Сайт ООН: Выдержка из доклада о мировом социальном положении в 2005 году. // [Електронний ресурс] – Режим доступу: http:// www.uno.org.
107. Салин В.Л. Экономические формы реализации научно–технических нововведений: дис. ... кандидата экон. наук : 08.03.02 / Владимир Леонидович Салин. – К., 1990. – 168 с.
108. Санто Б. Инновация как средство экономического развития / Санто Б. – М.: Прогресс, 1990. – 296 с.
109. Секретная информация в сфере национальной безопасности: Директива Президента США от 17.04.95, № 12958 // Сб. норм. док. № 19. – К.: Держкомсекретів України, 1999. – С. 2–27.
110. Селезнев В.В. Основы рыночной экономики Украины: Власть. Право. Предпринимательство. Финансы. Налоги. Маркетинг. Менеджмент. Торговля. Реклама. Преступность / Селезнев В.В. – К.: А.С.К., 1999 г. – 544 с.
111. Селигмен Б. Основные течения современной экономической мысли / Селигмен Б. ; [Пер. с англ.]; Общ. ред. и вступ. ст. А.М. Ру¬мянцева, Л.Б. Альтера, А.Г. Миленковского. – М.: Прогресс, 1968. – 600 с.
112. Семиноженко В. Технологічні парки в Україні: перший досвід формування інноваційної економіки / В. Семиноженко // Економіка України. – 2004. – № 1 – С. 16–20.
113. Скрипкин К.Г. Экономическая эффективность информационных систем / Скрипкин К.Г. – М.: ДМК Пресс, 2002. – 107 с.
114. Скрыльникова Н.А. Информационная экономика: концепция и социально–экономические трансформации: дис. ... доктора экон. наук: 08.00.01 /Томский гос. ун-т. – Томск, 2003. – 399 с.
115. Скударь Г.М. Управление конкурентоспособностью крупного акционерного общества: проблемы и решения / Скударь Г.М. – К.: Наукова думка, 1999. – 378 с.
116. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов / Смит А. – М.:, Л., 1931. – т. 2.
117. Советский энциклопедический словарь. – М.: Советская Энциклопедия, 1980. – 1600 с.
118. Социально–экономическая природа информационного продукта и информационного ресурса / [Под ред. Д.Г. Пла¬хотной]. – М.: Изд–во Моск. ун–та, 1992. – 95 с.
119. Тамбовцев В. Реформы российского образования и экономическая теория / В. Тамбовцев // Вопросы экономики. – 2005. – № 3. – С. 4–19.
120. Тарасевич В., Лебедєва В. Про цивілізаційні передумови інтеграційної політики України / В. Тарасович, В. Лебедєва // Економіка України. – 2006. – № 3. – С.47–54.
121. Тоффлер Э. Третья волна / Тоффлер Э. – М.: «Фирма Издательство АСТ», 1999. – 261 с.
122. Туган–Барановський М.І. Політична економія / Туган–Барановський М.І. – К.: Наукова думка, 1994. – с. 264.
123. Удовиченко С., Трусевич В. Особливості ліцензування прав на об’єкти інтелектуальної власності / С. Удовиченко, В. Трусевич // Економіка України. – 2007. – № 5. – С. 60–66.
124. Урсул А.Д. Информация. Методологические аспекты / Урсул А.Д. – М.: Наука, 1971. – 295 с.
125. Федулова Л, Пашута М. Розвиток національної інноваційної системи України / Л. Федулова, М. Пашута // Економіка України. – 2005. – № 4. – С. 35–47.
126. Федулова Л.І. Інноваційна економіка: [Підручник] / Федулова Л.І. – К.: Либідь, 2006. – 480 с.
127. Федулова Л. Напрямки підвищення результативності наукової сфери в Україні / Л. Федулова // Економіст. – 2005.– № 5. – С. 58–61.
128. Фісун А. Передумови створення ринку нововведень / А. Фісун // Проблеми науки. – 2001.– № 6. – С.12–17.
129. Фісун А. Створення наукомістких робочих місць – фундамент зростання економіки України / А. Фісун // Економіка України. – 2007. – № 1. – С. 32–42.
130. Цапенко П. Электронная эпоха науки / П. Цапенко // Мировая экономика и международные отношения. – 2005. – № 8. – С. 25–31.
131. Чубукова О.О. О формировании национального рынка информационных продуктов и услуг / О.О. Чубукова // Экономика Украины. – 1999. – № 9. – С. 86–88.
132. Чубукова О.О. Формирование национального информационного рынка / О. О. Чубукова // Экономика Украины. – 2000. – № 1. – С. 89–90.
133. Чубукова О.О. Економiка iнформацiї: ринок продуктiв та послуг: [Монографiя] / Чубукова О.О. – К.: Нора–прiнт, 2001. – 343 с.
134. Чухно А. Нова економічна політика (теоретико–методологічні засади) / А. Чухно // Економіка України. – 2005. – № 6. – С.4–10.
135. Чухно А. Постіндустріальна економіка: теорія, практика і їх значення для України / Чухно А. – К.: Логос, 2003 – 631 с.
136. Шаховская Л.С. Мотивация труда в переходной экономике. // [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.cis2000.ru/publish/books/ book_35/
137. Шершнев Е.С. Информатизация общества и экономика США / Е.С.Шершнев // США. Канада: Экономика, политика, культура. – 2002. – № 1. – С. 18–33.
138. Шишов Ю. Международное разделение производственного процесса меняет облик мировой экономики / Ю. Шишов // Мировая экономика и международные отношения. – 2004. – № 10. – С. 15–25.
139. Шнипко О.С. Державна підтримка вітчизняного виробника як засіб забезпечення його конкурентоспроможності / О.С. Шнипко // Фінанси України. – 2005. – № 11. – С.52–60.
140. Шумпетер Й. Теория экономического развития: (Исследование предпринимательской прибыли, капитала, кредита, процента и цикла конъюнктуры) / Шумпетер Й. ; [пер с нем. В.С.Авто¬номова]. – М.: Иностр. лит., 1982. – 307 с.
141. Щелкунов В. Процеси інтеграції та науково–технологічний розвиток України за умов світової глобалізації / В. Щелкунов // Вісник КНТЕУ. – 2004. – № 5. – С. 81–86.
142. Экономизация науки: опыт, проблемы, перспективы: [Зб.науч.тр.] / [Под ред. Л.Бесчасного]. – К., 1991. – 120 с.
143. Экономическая теория (политэкономия) / [Под общей ред. акад. В.И. Видяпина, акад. Г.П. Журавлевой]. – М.: ИНФРА–М, 1999. – 560 с.
144. Экономические реформы в России – итоги, перспективы / [Под ред. В.Логинова]. – М.: Изд–во ИЭРАН, 1997. – 197 с.
145. Энциклопедия / Е. М. Баренбаум, А. А. Беловицкая, А. А. Говоров и др. – М.: Большая рос. энцикл., 1998. – 800 с.
146. Яшукова С. П., Щуко Ю. Н., Грачева Л. В. Обзор мирового рынка научно–технической продукции // [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.inti.kz/develop/document/f61.html.
147. Ягольницер М.А. Типология инновационных проектов / М. А. Ягольницер, Г.А. Унтура, Л.С. Макаров // Инновации, технологии, решения. – 2005. – № 4. – С. 5–7.
148. Bell D. Notes on the Post–Industrial Society // The Public Interest. – N.Y.: National Affairs. – 1967. –№ 7. – P.116.
149. Druker P. Innovation and Entrepreneurship. N.Y.: Perennial Library, 1986. – 277 p.
150. Information Economy Report 2005. U.N. New York. – Geneva, 2005, 276 p.
151. Lamberton D. The Information Economy Revisited. In “Information and Communication in Economics”, ed. Robert E. Babe. – Boston; Kluwer Academic, 1994. – pp. 234–273.
152. Mitchell W.C. Lectures on Current Types of Economic Theory. – N. Y., 1935, II. – 587 p.
153. Main Science and Technological Indicators. – 2006. – 33 p.
154. OECD Science, Technology and Industry Scoreboard. – 2003. – 58 p.
155. OECD Science, Technology and Industry: Scoreboard 2005. // Електронний ресурс – Режим доступу: www.sourceoecd.org/9264010564/
156. Perroux F. The Domination Effect and Modern Economic Theory//Power in Economics // Ed. by K.W.Rothschild. – Harmondworth: Penguin books, 1971. – P. 56–73.
157. Shumpeter J. Business Cycles: A Historical and Statistical Analysis of the Capitalist Process. – N.Y.: McGrow–Hill, 1939.
158. Skinner, Wickham S. Three Yards and a Color of Dust: Industrial Management at Century End // Production and Operations management. – 1996. – Spring. – P. 115–137.
159. Stigler G.J. The Economics of Information // Journal of Political Economy. – 1961. – Vol. 69. – P. 213–225.
160. Stiglitz J. Information and the Change in the Paradigm in Economics // American Economic Review. – 2000. – Vol. 92, № 3. – P. 460.
161. The Challenge of Free Economic Zones in Central and Eastern Europe // International Perspectives, United Nations. – N. Y., 1991. – P. 409–416.
162. The Encyclopedia of Forms and Precedents. – V. 21. – Intellectual Property. – Butterworths London. – P. 255.
163. Truch E. Knowledge Management: Auditing and Reporting Intellectual Capital // Journal of General Management. – 2001. – Vol. 26, № 3. – P. 26.
164. Walscott S.V. Chinese Science and Technology Industrial Parks. Ashagate, 2003.
165. World Development Indicators. – Washington, D.C.: World Bank, 1999. – P. 314–316.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.