У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ГНУЧКОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МАШИНОБУДУВАННЯ
Количество страниц
215
ВУЗ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………….......3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
ПІДПРИЄМСТВ ЗА УМОВ РОЗВИТКУ РИНКОВИХ ВІДНОСИН……….11
1.1. Історичні аспекти формування категорії “планування”…………….11
1.2. Особливості планування в умовах директивної та
ринкової економік …………………………………………………………28
1.3. Формування концептуальних положень гнучкого планування ……46
Висновки до першого розділу………………………………………………….67
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ОРГАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ НА
ПІДПРИЄМСТВАХ МАШИНОБУДУВАННЯ……………………………….70
2.1. Аналіз стану та розвитку підприємств машинобудування………... 70
2.2. Оцінка процесу планування та його методичного
забезпечення на підприємствах машинобудування ……………………..78
2.3. Обґрунтування необхідності удосконалення планування на
машинобудівних підприємствах ………………………………………....97
Висновки до другого розділу………………………………………………….120
РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ
ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ГНУЧКОГО ПЛАНУВАННЯ………….....122
3.1. Розробка організаційно-економічних засад гнучкого планування..122
3.2. Розробка методичного підходу щодо коригування планів
підприємства………………………………………………………………137
3.3. Вдосконалення методичного підходу до аналізу прибутку
як складової частини системи гнучкого планування ………………….161
Висновки до третього розділу………………………………………………. .178
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………....180
ДОДАТКИ……………………………………………………………………...184
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………...198
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Формування ринкових відносин в Україні значно змінило ставлення до процесу планування. Після здобуття незалежності почалась поступова відмова від централізованої системи державного планування та регулювання економіки, причому проблеми планування відійшли на другий план. Для більшості підприємств період 90-х років ХХ ст. характеризується значним падінням обсягів виробництва, постійною заборгованістю перед бюджетом та працівниками підприємства, хронічними неплатежами, нестачею оборотних коштів тощо. На думку більшості вітчизняних та закордонних науковців основною причиною такої ситуації була нежиттєздатність командно-адміністративної системи управління та принципів директивного планування.
У зв’язку з цим, у багатьох сучасних фахівців склалося негативне ставлення до процесу планування. На значній кількості вітчизняних підприємств система планування з багатьох причин є неефективною або взагалі відсутньою. Плани, як правило, є неповними, система показників не відображає об’єктивної картини діяльності підприємства.
В сучасних умовах господарювання запорукою успішної діяльності будь-якого підприємства є здатність підприємства передбачати будь-які випадковості, що можуть виникати в майбутньому та вміти уникати їх впливу, тобто ефективно планувати. Зі здійсненням ринкових реформ, вітчизняні підприємства позбулися державної опіки та самостійно планують свою діяльність і визначають перспективи розвитку, виходячи з попиту на продукцію, роботи, послуги й необхідності забезпечення виробничого та соціального розвитку підприємства. Проте, кардинальна зміна принципів управління виявила неготовність вітчизняних підприємств до ситуації, коли стара система планування стала непридатною до використання, а нова ще не сформувалась ані теоретично, ані практично.
Тим не менш, за останні роки в Україні помічається відродження основних галузей народного господарства, зростають обсяги виробництва продукції, її номенклатура, залучаються закордонні та внутрішні інвестиції, впроваджуються нові технології. Як наслідок, в 2006 році Україна отримала статус країни з ринковою економікою та в 2008 р. набула членства у СОТ. Ці події вимагають від власників вітчизняних підприємств як підвищення конкурентоспроможності самої продукції, так і вдосконалення системи управління підприємством.
Ринкові відносини, які у більшості визначають умови функціонування та розвитку економічних систем в Україні, потребують якісної розробки всіх управлінських рішень та побудови продуманих планів діяльності як в короткостроковому, так і в довгостроковому періодах. Але невизначеність зовнішнього середовища значно ускладнює процес планування, оскільки при розробці планів необхідно враховувати не стільки поточну ситуацію, скільки прогноз на майбутнє.
Слід зазначити, що проблеми планування знайшли ґрунтовне висвітлення в працях зарубіжних авторів: А. Апчерча, В. Акоффа, І. Ансоффа, Е. Аткінсона, П. Артрілла, А. Дайла, К. Друрі, Р. Дафта, Р. Каплана, М. Лейні, Р. Манна, М. Мескона, Д. Хана, В. Хойера, Ч. Хорнгрена, Дж. Фостера та ін. Певний внесок в розвиток теорії планування зробили вітчизняні економісти: М. Алексєєва, П. Атамас, Е. Бельтюков, М. Бухалков, В. Василенко, С. Голов, О. Грачов, В. Іванова, Т. Карпова, В. Лук’янова, В. Москалюк, О. Ніколаєва, О. Орлов, С. Рябцун, Л. Соколова, О. Шеремет, П. Фомін, М. Чумаченко та ін.
Аналіз наукових джерел свідчить, що існує ряд проблем, пов’язаних із плануванням, які потребують подальшого дослідження. Зокрема, науковий аналіз зарубіжних авторів відноситься переважно до умов стабільної економіки. В ситуації ж нестабільного функціонування української економіки на життєздатність вітчизняних підприємств впливають важко прогнозовані чинники зовнішнього середовища, які розглядаються не повною мірою, або не враховується взагалі. Сьогодні стоїть завдання розробки нових інструментів планування, які дозволять забезпечити високий ступінь гнучкості системи поточного планування підприємств. Саме недостатній ступінь дослідження зазначених аспектів зумовив необхідність додаткового вивчення цієї проблеми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано згідно з планом науково-дослідних робіт Хмельницького національного університету у межах госпрозрахункової науково-дослідної теми “Розробка методичних рекомендацій з планування і аналізу витрат на основі маржинального доходу” (номер державної реєстрації 0106U010087 ) на ВАТ “Красилівський машинобудівний завод”. Під час розробки теми автором було надано пропозиції щодо удосконалення планування в системі управління операційною діяльністю промислового підприємства. При виконанні госпрозрахункової теми “Створення системи управління витратами” (номер державної реєстрації 0105U003774 ) на ВАТ “Темп” автором було надано пропозиції щодо удосконалення системи планування затрат в умовах багатономенклатурного виробництва.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є вироблення концептуальних основ та наукове обґрунтування методологічних підходів до гнучкого планування, а також надання практичних рекомендацій щодо його формування та реалізації на підприємствах машинобудування.
Вiдповiдно дo мeти в дисертаційній роботі було поставлено та вирішено такі завдання:
з’ясувати сутність, зміст та функції планування діяльності підприємства в ринкових умовах;
сформулювати вимоги до організації планування, які дозволять ефективно використовувати його на підприємствах машинобудування;
проаналізувати методичне забезпечення процесу планування нормативними документами;
дослідити особливості планування діяльності підприємств в умовах розвитку ринкових відносин, сформувати принципи побудови системи планування на підприємствах і обґрунтувати необхідність розвитку гнучкого планування;
критично проаналізувати підходи до гнучкого планування, розкрити його зміст, визначити місце у системи планування та узагальнити основні положення концепції гнучкого планування;
удосконалити систему планування підприємств за рахунок розробки інструментів планування, які дозволяють оперативно коригувати плани підприємств відповідно до змін зовнішнього та внутрішнього середовища;
удосконалити процедуру аналізу планового прибутку, яка розглядається як основа системи гнучкого планування.
Об'єктом дослідження обрано процес планування діяльності підприємств машинобудування.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних проблем, пов’язаних з організацією та розвитком системи гнучкого планування машинобудівних підприємств.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертації є сукупність методів і прийомів, які використовувалися у процесі дослідження. Для вирішення поставлених завдань були використані такі методи: структурно-логічний аналіз – при побудові логіки та структури роботи; метод деталізації та синтезу для вивчення предмету і взаємозв’язку його складових частин. Крім того, використовувалися загальнонаукові прийоми аналізу та специфічні прийоми економічного дослідження: спостереження і порівняльний аналіз, синтез і групування даних, історичний і логічний підходи тощо.
Теоретичною основою дисертації є положення економічної науки, фундаментальні праці провідних українських і зарубіжних вчених з проблем планування та аналізу діяльності підприємства. Інформаційною базою дослідження є Закони України, Укази Президента, Постанови Кабінету Міністрів України, офіційні матеріали Державного комітету статистики України, матеріали конференцій, публікації в друкованих та електронних економічних виданнях, першоджерела, а також результати досліджень, проведених автором.
Наукова новизна одержаних результатів. Основний науковий результат дослідження полягає в формуванні концептуальних основ та практичному застосуванні рекомендацій щодо формування системи гнучкого планування на підприємствах машинобудування відповідно до нових економічних умов в Україні. Найбільш суттєві результати, що характеризують наукову новизну дослідження, такі:
вперше:
розроблено концептуальні положення гнучкого планування, що містять теоретичну основу, принципи, методи й інструменти та дозволяють, на відміну від існуючих, враховувати високу динамічність ринкових процесів°(с. 50–54);
запропоновано методичний підхід щодо коригування планових показників підприємства, що дозволяє оперативно прораховувати нові можливості ринкової кон’юнктури та реагувати на зміни внутрішнього та зовнішнього середовища за допомогою інструментів гнучкого планування°(с. 62–65, с. 144–149);
удосконалено:
визначення поняття “гнучке планування”, під яким розглядається процес розробки планів підприємства, який дозволяє оперативно враховувати зміни ринкової кон’юнктури та коригувати планові показники відповідно до нових умов діяльності підприємства та існуючих зовнішніх та внутрішніх обмежень (с. 52);
процес планування діяльності підприємства за рахунок впровадження системи гнучкого планування, що включає “модуль реагування” і “модуль комбінування” та передбачає механізм оперативного коригування планів підприємства й розробку критеріїв прийняття рішень за альтернативними варіантами виконання поточних планів (с. 136, 142–150, 154–161);
методичний підхід щодо виходу підприємства з зони збитковості із застосуванням коефіцієнтів чутливості та коефіцієнтів критичних змін, що дозволяє приймати більш обґрунтовані управлінські рішення в умовах багатономенклатурного виробництва (с. 150–154);
методичний підхід щодо аналізу планового прибутку на основі застосування коефіцієнтів чутливості, що дозволяє точніше та оперативніше визначати відхилення фактичного прибутку від планового, їх розмір та причини (с. 173–178);
дістала подальший розвиток:
система планування на підприємстві шляхом впровадження гнучкого планування з використанням коефіцієнтів беззбитковості, чутливості планового прибутку (збитку) та критичних змін; з цією метою розроблено механізм гнучкого планування на підприємстві та запропоновано організацію взаємодії відділів та підрозділів підприємства у процесі гнучкого планування з використанням цих інструментів (с. 132–136 ).
Практичне значення одержаних результатів
Розроблені в дисертації підходи, способи й отримані результати являють собою методичну та інформаційно-аналітичну базу для вдосконалення системи планування діяльності підприємств за рахунок використання механізму оперативного коригування планів підприємства.
Реалізація наведених у роботі теоретичних і практичних рекомендацій сприятиме створенню ефективної системи планування і аналізу витрат та фінансових результатів промислових підприємств, що дозволить застосовувати гнучкі методи управління підприємством за умов зміни ринкової кон’юнктури. Вони знайшли практичне застосування в діяльності ВАТ “Красилівський машинобудівний завод” (акт про впровадження № 1471 від 27.06.2007 р.), ТОВ “Завод “АТОНМАШ” (довідка про впровадження № 18 від 10.02.2008 р.), ВАТ “Темп” (довідка про впровадження № 256 від 22.03.2008 р.).
Окремі результати дисертації використовуються у навчальному процесі Приватного вищого навчального закладу “Університет економіки і підприємництва” при викладанні дисциплін “Планування та організація діяльності підприємства”, “Фінансова діяльність суб’єктів господарювання”, “Фінансовий менеджмент”, “Фінанси підприємств” (довідка про впровадження №792 від 14.03.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, викладені в дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті, що є результатом особистого дослідження автора.
Апробація результатів дисертації. Головні положення і результати проведеного дисертаційного дослідження доповідалися автором і обговорювались на наукових конференціях: ІІ Регіональній науково-практичній конференції “Стратегічна реструктуризація регіональної економіки та соціальної сфери” (м. Вінниця, 1 березня 2006 р.), І Міжнародній науково-практичній конференції “Соціально-економічні перспективи розвитку України” (м. Дніпропетровськ, 14 червня 2006 р.), V Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми планування виробництва в умовах переходу до ринку” (м. Алушта, 29 вересня – 1 жовтня 2006 р.), VІ Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми планування виробництва в умовах переходу до ринку” (м. Алушта, 3–5 жовтня 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Інноваційні технології та методи в управлінні організаціями, програмами і проектами” (м.°Кам’янець–Подільський, 22-24 травня 2008 р.).
Публікації. За результатами наукового дослідження опубліковано 12 наукових праць загальним обсягом 3,87 д. а., з них 8 статей в наукових фахових виданнях. З публікацій в наукових фахових виданнях особисто автору належить 2,6 д. а. та одержано авторське свідоцтво “Гнучке планування на основі чутливості прибутку до операційних витрат”.
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Повний обсяг дисертації складає 215 сторінок. Робота містить 46 таблиць, 19 рисунків (разом на 34 сторінках), 8 додатків, які розміщено на 14 сторінках. Список використаних джерел налічує 189 найменувань на 18 сторінках.
Список литературы
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Аккоф Р. Л. Планирование будущего корпорации. / Аккоф Р. Л. – М. : Прогресс, 1985. – 256 с.
2. Алексеева М. М. Планирование фирмы : учебно-мотод. пособие / Алексеева М. М. – М. : Финансы и статистика, 1997. – 248 с.
3. Алєксєєв С. Б. Формування адаптивного управління підприємствами вугільного машинобудування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / С. Б. Алексєєв. – Донецьк, 2003. – 23 с.
4. Андрейченков А. В. Анализ, синтез, планирование решений в экономике / А. В. Андрейченков, О. Н. Андрейченкова. – М. : Финансы и статистика, 2000. – 368 с.
5. Ансофф И. Стратегическое управление / Ансофф И.; [сокр. пер. с англ. Л. И. Евенко]. – М. : Экономика, 1989. – 519 с.
6. Апчёрч А. Управленческий учёт : принципы и практика / Апчёрч А. [пер. с англ. Я. В. Соколова, Н. А. Смирнова]. – Финансы и статистика, 2002. – 952 с.
7. Артрилл П. Управленческий учет для нефинансовых менеджеров / Артрилл П., МакЛейни Э.; под ред. Каныгина С. Л. [пер. с англ. ]; – Днепропетровск : Баланс-клуб, 2003. – 624 с.
8. А.с. 21676. Україна. ДДІВ. Гнучке планування на основі чутливості прибутку до операційних витрат / І. В. Несторишен, В. Г. Гуцалюк (Україна). – № 21676; заявл. 25.06.2007; опубл. 30.10.2007, Бюл. № 13.
9. Атамас П. Й. Управлінський облік : навчальний посібник / Атамас П. Й. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. — 440 с.
10. Управленческий учет / [Аткинсон Э, Банкер Р, Каплан Р, Янг М]; пер. с англ. – 3 -е изд. – М. : Издательский дом “Вильямс”, 2005. – 878 с.
11. Афанасьев В. Г. Системность и общество / Афанасьев В. Г. – М. : Политиздат, 1980. – 368 с.
12. Базаров В. Принципы построения перспективного плана / В. Базаров // Плановое хозяйство. – 1928. – № 2. – С. 12–28.
13. Бельтюков Е. А. Планирование деятельности предприятия : Учебное пособие. / Бельтюков Е. А., Бревнов А. А., Парсяк В. Н. – Харьков : Одиссей, 2006. – 384 с.
14. Бідняк М. Н. Організація управління : навч. посіб. / Бідняк М. Н. – К. : А.С.К., 2003. – 176 с.
15. Белопольский Н. Г. Основы производственно-хозяйственной энвироники / Н. Г. Белопольский. – М. : Экономика, 1990. – 188 с.
16. Богданов А. А. Организационная наука и хозяйственная планомерность / Богданов А. А. [Труды Первой Всероссийской конференции по научной организации труда и производства]. – Вып. 1. – М., 1921. – С. 9.
17. Богданов А. А. Тектология (Всеобщая организационная наука). В 2 кн. / Богданов А. А. – М. : Экономика, 1989. – 356 с.
18. Бухалков М. И. Планирование на предприятии : учебник / Бухалков М. И. – [3-е изд., испр. и доп.]. – М. : ИНФРА М, 2005. – 416 с.
19. Бланк И. А. Словник-довідник фінансового менеджера. – К. : Ника-Центр, 1998. – 480 с.
20. Василенко В. О. Виробничий (операційний менеджмент) : навчальний посібник / В. О. Василенко, Т. І. Ткаченко. – К. : ЦУЛ, 2003. – 532 с.
21. Василенко В. А. Ситуаційний менеджмент: навчальний посібник / Василенко В. А., Шостка В. І. – К. : ЦУЛ, 2003. –285 с.
22. Васильев В. Н. Организация, управление и экономика гибкого интегрированного производства в машиностроении. / Васильев В. Н. – М. : Машиностроение, 1986. – 312 с.
23. Вініченко М. М. Технологія бюджетування як засіб управління матеріальними та фінансовими ресурсами підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / М. М. Вініченко. – Дніпропетровськ, 2005. – 21 с.
24. Виханский О. С. Менеджмент / О. С. Виханский, А. И. Наумов. – М. : Гардарики, 2001. – 528 с.
25. Владимирова Л. П. Прогнозирование в условиях рынка : учебное пособие / Владимирова Л. П. – М. : Дом “Дашков и К”, 2000. – 308 с.
26. Гибкое автоматическое производство / Под общ. ред. С. А. Майорова. – Л. : Машиностроение, 1993. – 85 с.
27. Голов С. Ф. Управленческий бухгалтерский учёт. / Голов С. Ф. – К. : “Скарби”, 1998. – 366 с.
28. Гончар О. Формування системи планування інноваційного сучасного підприємства / О. Гончар // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2007. – Т 1., № 5. – С. 88-93.
29. Голубков Е. П. Планирование маркетинга // “Маркетинг в России и за рубежом”. – 2004. – № 8. – С. 65–68.
30. Горемыкин В. А. Планирование предпринимательской деятельности предприятия. Методическое пособие / В. А. Горемыкин, А. Ю. Богомолов. – М. : Инфра-М, 1997. – 334 с.
31. Грабовецький Б. Є. Економічне прогнозування і планування : навчальний посібник. / Грабовецький Б. Є. – К. : Центр навчальної літератури, 2003. – 188 с.
32. Грачов О. В. Управління розвитком гнучкості підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / О. В. Грачов. – Харків, 2006. – 167 с.
33. Грачев А. В. Теоретические предпосылки развития гибкости предприятия // Управління розвитком. – 2005. – № 1. – С. 101–106.
34. Гріфін Р. Основи менеджменту : підручник / Р. Гріфін, В. Яцура. – Львів : Бак, 2001. – 624 с.
35. Дайле А. Практика контролинга / Дайле А.; [пер. с нем. М. Л. Лукашевича]. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 336 с.
36. Дарманська Г. О. Контролінг : навчальний посібник / Дарманська Г. О., Овод. Л. В. – Хмельницький : ТУП, 2002. – 107 с.
37. Дафт. Р. Л. Менеджмент / Дафт. Р. Л. – СПб. : Издательство “Питер”, 2000. – 832 с.
38. Дашковский И.К. Рынок и цена в современном хозяйстве. Харьков, 1925. С. 93, 198–220.
39. Добкин В. Н. Системный анализ в управлении / Добкин В. М. – М. : Химия, 1984. – 224 с.
40. Добровський В. М. Управлінський облік : навчальний посібник / Добровський В. М. Гнилицька Л. В. Коршикова Р. С. – К. : КНЕУ, 2005. – 278 с.
41. Дойль П. Менеджмент : стратегия и тактика / Дойль П. – СПб : Издательство “Питер”, 1999. — 560 с.
42. Дойл Д. Как создать предприятие / Дойл Д.; пер с англ. – Таллин, 1991. – 286 с.
43. Друкер П. Як забезпечити успіх у бізнесі : новаторство і підприємництво / Друкер Питер; пер. с англ. – К. : Україна, 1994. – 385 с.
44. Друри К. Управленческий и производственный учёт : учебник / Друри К.; пер. с англ. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2002. – 1071 с.
45. Дугельный А. П. Бюджетное управление предприятием : учебно-практическое пособие / А. П. Дугельный, В. Ф. Комаров. – М. : Дело, 2004. – 432 с.
46. Евланов Л. Г. Теория и практика принятия решений / Евланов Л. Г. – М. : Экономика, 1984. – 174 с.
47. Економічний аналіз : навч. посібник / Болюх М. А., Бурчевський В. З та ін.; [за заг ред. акад. НАНУ, проф. М. Г. Чумаченка]. – К. : КНЕУ, 2003. – 556 с.
48. Ермолович Л. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия : учеб. пособие / Ермолович Л. Л., Сивчик Л. Г., Толкач Г. В., Щитникова И. В. и др. ; [под общ. ред. Л. Л. Ермолович]. – Мн. : Интерпрессервис ; Экоперспектива, 2001. – 576 с.
49. Егоров Ю. Н. Планирование на предприятии / Ю. Н. Егоров, С. А. Варакута – М. : Инфра-М, 2001. – 176 с.
50. Єлісєєв А. В. Податкове планування на підприємстві : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / А. В. Єлісєєв. – Львів, 2003. – 26 с.
51. Жамойда О. А. Організація бюджетування промислових підприємств в Україні : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец 08.06.01 – “Економіка, організація і управління підприємствами” / О. А. Жамойда. – Донецьк, 2004. – 18 с.
52. Журавльова М. Б. Планування господарської діяльності на малих та середніх підприємствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / М. Б. Журавльова. – К., 2001. – 21 с.
53. Зінь Е. А. Планування діяльності підприємства : підручник / Е. А. Зінь, М. О. Турченюк – К. : ВД “Професіонал”, 2004. – 320 с.
54. Иваниенко В. В. Модели и методы принятия решений в анализе и аудите : учебное пособие / Иваниенко В. В. – Ч. ИД “Инжэк”, 2004. – 296 с.
55. Ильин А. И. Планирование на предприятии: стратегическое планирование : учеб. пособие / Ильин А. И. – [в 2 ч., Ч.1.]. – Мн. : ООО “Мисанта”, 1998. – 296. с.
56. Имитационное моделирование экономических процессов : учеб. пособ. / [под. ред. А. А. Ємельянова]. – М. : Финансы и статистика, 2002. –368 с.
57. Іванова В. В. Планування діяльності підприємства : навч. посібник / Іванова В. В. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. – 472 с.
58. Индикативное планирование как основа стратегического развития промышленного предприятия / [Агапцов С. А., Мордвинцев А. И., Фомин П. А., Шаховская Л. С.]. – М. : Высшая школа, 2002. – 256 с.
59. Історія економічних учень : підручник / Корнійчук Л. Я., Татаренко Н. О., Поручник А. М. та ін. [за ред. Корнійчук Л. Я., Татареня Н. О.]. – К. : КНЕУ, 1999. – 564 с.
60. Карданская Н. Л. Системы управления производством : анализ и проектирование : учебное пособие. / Н. Л. Карданская, А. Д. Чудаков. – М. : Русская Деловая Литература, 1999. – 240 с.
61. Карпов А. Е. “100% практического бюджетирования” Книга 1. “Бюджетирование как инструмент управления” / Карпов А. Е. – М. : Результат и качество, 2005. – 400 с.
62. Карпова Т. П. Управленческий учет : учебник для вузов / Карпова Т. П. – М. : Аудит, ЮНИТИ, 1998. – 350 с.
63. Карпова В. В. Формування системи податкового планування на підприємстві : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / В. В. Карпова. – Харків, 2005. – 22 с.
64. Економічний аналіз : теорія і практика : підручник / Кіндрацька Г. І., Білик М. С., Загородній А. Г. [за ред. проф. А. Г. Загороднього]. – Львів : “Магнолія Плюс”, 2006. – 428 с.
65. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент / Ковалев В. В. – М. : Финансы и статистика, 2000. – 325 с.
66. Козаченко А. В. Механизм стратегического управления крупными производственно-финансовыми системами промышленности : [монографія] / Козаченко А. В. – Донецк : ИЭП НАН Украины, 1998. – 348 с.
67. Козаченко А. В. Управление крупным предприятием : [монографія] / Козаченко А. В., Ляшенко А. Н, Ладыко И. Ю. – К. : Либра, 2006. – 384 с.
68. Кожанова Є. П. Економічний аналіз : навч. посібник / Кожанова Є. П., Оленко І. П. – [2-е вид., доопр. і доп.]. – Х. : ВД “Інжек”, 2005. – 344 с.
69. Колпаков В. М. Теория и практика управленческих решений : учеб. пособие / Колпаков В. М. – К. : МАУП, 2000. – 256 с.
70. Кондратьев Н. Д. К вопросу о хозяйственном плане// Экономическое обозрение, 1924. – №6. – С.10–14.
71. Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент: Аналіз, планирование, внедрение, контроль / Пилип Котлер; [пер. англ. М. Бугаев и др.]. – СПб : Питер Ком, 1999. – 896 с.
72. Крушельницька О. В. Методологія та організація наукових досліджень : навчальний посібник / Крушельницька О. В. – К. : Кондор, 2003. – 192 с.
73. Кузенко Т. Б. Планування економічної безпеки підприємств в умовах ринкових відносин : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / Т. Б. Кузенко. – К., 2004. – 21 с.
74. Кузьмін О. Є. Теоретичні та прикладні засади менеджменту : навчальний посібник / О. Є. Кузьмін, О. Г. Мельник. – [2-е вид. доп. і перероб.]. – Львів : Національний університет “Львівська політехніка”, Інтелект-Захід, 2003. –352 с.
75. Кульман А. К. Экономические механизмы / [общ. ред. Н. И Хрусталевой]; пер. с фр. – М. : Издательская группа “Прогресс”, Универо, 1993. – 192 с.
76. Лафта Дж. К. Менеджмент. Учебник. / Лафта Дж. К. – М. : ПБОЮЛГ, 2002. – 264 с.
77. Лень В. С. Управлінський облік: навчальний посібник / Лень В. С. – К. : Знання-Прес, 2003. – 287 с.
78. Лишиленко О. В. Бухгалтерський Управлінський облік : навчальний посібник / Лишиленко О. В. – К. : Вид-во “Центр навчальної літератури”, 2004. – 254 с.
79. Маевский В. П. Экономический механизм оперативного управления производством на предприятиях в условиях регулируемого рынка / В. П.Маевский, М. В.Радиевский. – Минск : БелНИИНТИ, 1990. – 48 с.
80. Манн Р. Контролинг для начинающих / Манн Р., Майер Э. [под ред. В. Б. Ивашкевича]; пер с нем. Ю. Г. Жукова. – [2-е изд., пераб. и доп.]. – М. : Финансы и статистика, 1995. – 304 с.
81. Математические модели трансформационной экономики : учебное. пособие / [Клебанова Т. С., Раевнева Е. В. , Стрижиченко К. А., Гурьянова Л. С., Дубровина Н. А.]. – 2-е узд., стереотип. – Х. : ИД “ИНЖЭК”, 2006. – 280 с.
82. Мелехов А. Н. Ситуационные советующие системы с нечеткой логикой / А. Н. Мелехов, Л. С. Бернштейн, С. Я. Коровин. – М. : Наука, 1990. – 380 с.
83. Мельник О. Г. Бюджетування в системі управління підприємством : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / О. Г. Мельник. – Львів, 2004. – 25 с.
84. Мескон М. Основы менеджмента : / Мескон М., Алберт М., Хедоури Ф.; пер. с англ.– М. : Дело, 1992. – 702 с.
85. Методичні рекомендації з формування собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості. – К.: КДІЄХП, 2001. 208 с.
86. Мец В. О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства : навч. посіб / Мец В. О. – К. : Вища школа, 2003. – 278 с.
87. Мних Є. В. Економічний аналіз : підручник / Мних Є. В. – [вид. 2-ге, перероб. та доп.]. – К. : Центр навчальної літератури, 2005. – 272 с.
88. Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті : навчальний посібник [для студентів спец 7.050106 “Облік і аудит”] / за ред. д.е.н. проф. Ф. Ф. Бутинця. – Житомир : ЖДТУ, 2004. – 352 с.
89. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування : підручник / Геєць В. М, Клебанова Т. С. та ін. – Х. : ВД “Інжек”, 2005. –396 с.
90. Мочалова Л. А. Концепция финансового планирования в корпорациях / Л. А. Мочалова // Финансовый менеджмент. – 2004. – №3. – С. 56–64.
91. Наказ Кабінету Міністрів України від 21.06.2005 № 173 “Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств” [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zacon.rada.gov.ua
92. Наслідки вступу до СОТ для української економіки : оцінка цінової конкурентоспроможності / [А. Баяр, І. Кобута, Є. Шкарбан, В. Жигадло, О. Шевцов.]. – К. : 2007. – 39 с. – (Аналітично-дорадчий центр Блакитної стрічки ПРООН).
93. Несторишен І. В. Гнучке планування в умовах невизначеності ринку / І. В. Несторишен // Науковий вісник Закарпатського державного університету. Економічні науки. – 2005. – № 5. – С. 49–55.
94. Несторишен І. В. Дослідження основних факторів, що обмежують впровадження бюджетного управління на вітчизняних підприємствах / І. В. Несторишен // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2005. – № 5, Т. 1, Ч. 2. – С. 94–97.
95. Несторишен І. В. Методичні аспекти формування гнучких планів на підприємстві / І. В. Несторишен // Регіональна бізнес–економіка та управління. – 2005. – № 7. – С. 18–26.
96. Несторишен І. В. Оптимізація планів з врахуванням критерія еластичності / Ігор Несторишен // Матеріали І Міжнародної науково–практичної конференції [“Соціально–економічні перспективи розвитку України”], (Дніпропетровськ, 14 червня 2006 р.). – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – Т. 1. – С. 48–51.
97. Несторишен І. В. Формування нових підходів при визначенні беззбиткової діяльності підприємства / І. В. Несторишен // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія “Економіка”. – 2007. – № 22, Ч. 3. – С. 120–124.
98. Несторишен І. В. Застосування методів ситуаційного аналізу в теорії планування / І. В. Несторишен // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – 2007. – № 5. – С. 123–126.
99. Несторишен І. В. Практичні аспекти розробки гнучких планів підприємств машинобудування / І. В. Несторишен // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2007. – № 6, Т. 3. – С. 339–342.
100. Несторишен І. В. Проблеми гнучкого планування та аналізу на підприємствах машинобудування / І. В. Несторишен // Вісник соціально–економічних досліджень. – 2008. – № 31. – С. 263–271.
101. Несторишен І. В. Стан планування на підприємствах Хмельницької області / Є. Г. Рясних, І. В. Несторишен // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2007. – № 3, Т. 1. – С. 33–36.
102. Несторишен І. В. Формування гнучкої системи планування на промислових підприємствах в умовах ринку / Є. Г. Рясних, І. В. Несторишен // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2006. – № 4, Т. 1. – С. 27–31.
103. Несторишен І. В. Аналіз підходів до управління затратами в умовах ринку / Є. Г. Рясних, І. В. Несторишен // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2008. – № 3, Т. 2. – С. 111–114.
104. Николаева О. Е. Управленческий учет / Николаева О. Е., Шишкова Т. В. – М. : Издание УРСС, 1997. – 368 с.
105. Николаева С. А. Особенности учета издержек в условиях рынка : “Директ-костинг”. Теория и практика / Николаева С. А. – М. : Финансы и статистика, 1993. – 128 с.
106. Новий тлумачний словник української мови [уклад. Яременко В. В. та ін.]. – К. : Аконіт, 1998. – 650 с.
107. Организация, планирование и управление промышленным предприятием : учебник [для экон. вузов.] / под ред. Д. М. Крука. – М. : Экономика, 1982. –376 с.
108. Организация, планирование и управление деятельностью промышленного предприятия. / под ред. А. В. Антонца, Н. А. Белова и др. – К. : Вища школа, 1978. – 472 с.
109. Организация и планирование машиностроительного производства : учебник [для машиностр. спец. вузов.] / М. И. Ипатов М. К. Захарова, К. А. Грачева и др.; под ред. М. И. Ипатова, В. И. Постникова и М. К. Захаровой. – М. : Высш. шк., 1988. – 367 с.
110. Организация, планирование и управление деятельностью промышленного предприятия. / под ред . С. М. Бухало – К. : Вища школа, 1978. – 472 с.
111. Организация, планирование и управление предприятием машиностроения / И. М. Разумов. – М. : Машиностроение, 1982. – 544 с.
112. Орлов О. О. Планування діяльності промислового підприємства. Підручник / Орлов О. О. – К. : Скарби, 2002. – 336 с.
113. Орлов О. О. Маржинальная прибыль в экономических расчетах на промышленных предприятиях / Орлов О. О., Рясных Е. Г. – К. : Издательский дом “Скарбы”, 2003. – 132 с.
114. Орлов О. О. Все нетрадиционные методы распределения накладных затрат не только бесполезны, но и вредны / О. О. Орлов // Економіст. – 2007. – № 1. – С. 56–61.
115. Орлов О. А. Совершенствование планирования машиностроительного производства / Орлов О. А. – К. : Вища школа, 1976. – 123 с.
116. Орлов О. А. О комплексной целенаправленной политике управления затратами и прибылью машиностроительных предприятий / О. А. Орлов // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. – №3. – С. 7-14.
117. Основные положения по планированию, учету, и калькулированию себестоимости промышленной продукции. – М. : Гостиздат, 1955. – 127 с.
118. Пасічник В. Г. Планування діяльності підприємства : навчальний посібник / Пасічник В. Г. Акіліна О. В. – К. : Центр навчальної літератури, 2005. – 256 с.
119. Пашута М. Т. Прогнозування та макроекономічне планування : навч. посібник / Пашута М. Т., Калина А. В. – К. : МАУП, 1998. – 192 с.
120. Партин Г. О. Управлінський облік : навч.-метод. посіб. / Партин Г. О., Загородній А. Г., Ясінська А. І. – К. : Знання, 2006. – 235 с.
121. Поспєлов Д. А. Ситуационное управление : теорія и практика / Поспєлов Д. А. – М. : Наука, 1986. – 138 с.
122. Пивоваров К. В. Планирование на предприятии : учебное пособие / Пивоваров К. В. – [изд. 3-е.]. – Ростов н/Д : Феникс, 2006. – 256 с.
123. Планування та прогнозування в умовах ринку : навчальний посібник / під ред. д.ф.н. проф. В. Г. Воронкової. – К. : ВД “Професіонал”, 2006. – 608. с.
124. Планування діяльності підприємства : навч.-метод. посібник [для сам ост. вивч. дисц.] / [М. А. Бєлов, Н. М. Євдокимова, В. Є Москалюк та ін.]; за заг. ред. В. Є. Москалика. – К. : КНЕУ, 2002. – 252 с.
125. Планування діяльності підприємства навчальний посібник / За заг. ред. В. Є Москалюка. – К. : КНЕУ, 2005. – 384 с.
126. Подєрьогін A. M. Фінанси підприємств / Подєрьогін A. M., Буряк Л. Д., Нам Г. Г. та ін. – К. : КНЕУ, 1999. – 384 с.
127. Портер М.Курс МВА по стратегическому менеджменту / Портер М., Самплер Дж., Прахалад С . и др. – М., Альпина , 2002, – 420 с.
128. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.07.2003р. № 1174 “Програма розвитку промисловості на 2003-2011 роки [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zacon.rada.gov.ua
129. Постанова Кабінету Міністрів України від 26.09.2007 № 1181 “Про затвердження Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу на 2007-2010 роки” [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zacon.rada.gov.ua
130. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.98 р. № 1706 “Про затвердження Програми реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів” [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zacon.rada.gov.ua
131. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2006 р. № 516 “Про затвердження Державної програми розвитку машинобудування на 2006-2011 роки” [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zacon.rada.gov.ua
132. Прогнозирование и планирование экономики : учеб. пособие / [В. И. Борисевич, Г. А. Кандаурова, Н. Н. Кандауров и др.]; под общ. ред. В. И. Борисевича, Г. А. Кандауровой. – Мн. : Интерпрессервис; Экоперспектива, 2001. – 380 с.
133. Прыкина Л. В. Экономический анализ предприятия : учебник для вузов / Прыкина Л. В. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 360 с.
134. Рейльян Я. Р. Аналитическая основа принятия управленческого решения / Рейльян Я. Р. – М. : Финансы и статистика, 1989. – 205 с.
135. Робінс С. Основи менеджменту / Робінс С, Девід А.; [пер з англ. А. Олійник та ін.]. – К. : Видавництво Соломії Павличко «Основи», 2002. – 671 с.
136. Романюк Н. М. Удосконалення механізму планування виробничої програми малих підприємств в умовах невизначеності середовища господарювання : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / Н. М. Романюк. – Дніпропетровськ, 2005. – 16 с.
137. Рябцун С. В. Розвиток системи сценарного планування діяльності підприємств сфери послуг : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами”/ С. В. Рябцун. – Одеса, 2005. – 20 с.
138. Саати Т. Аналитическое планирование. Организация систем / Саати Т., Кернс К.; пер. с англ. – М., Радио и связь, 1991. – 224 с.
139. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия / Савицкая Г. В. – [2-е изд., перераб. и доп]. – Мн. : ИП “Экоперспектива”, 1998. – 498 с.
140. Савчук В. П. Финансовый менеджмент предприятий : прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций : учебное пособие / Савчук В. П. – К. : Максимум, 2001. – 600 с.
141. Садовский В.Н. Основания общей теории систем / Садовский В.Н. – М. : издательство “Наука”, 1974. – 154 с.
142. Самочкин В. Н. Гибкое развитие предприятия : Эффективность и бюджетирование / Самочкин В. Н. – М. : Дело, 2000. – 352 с.
143. Свінцицька О. М. Планування діяльності підприємства : навч. посіб. / Свінцицька О. М. – К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2004. – 232 с.
144. Семенов Г. А. Організація і планування на підприємстві : навч. посіб. / Станчевський В. К., Панкова М. О., Семенов А. Г., Гребінець К. М. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. – 528 с.
145. Скубій О. Л. Організація і методи внутрішньофірмового планування беззбитковості діяльності підприємства (на прикладі підприємств, що спеціалізуються на виробництві товарів народного споживання) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / О. Л. Скубій. – Хмельницький, 1999. – 18 с.
146. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов. Антология экономической классики. // Смит А., Т. 1. 1-2 кн. – М. : “Экономика”, 1993. – 383 c.
147. Соколова Л. В. Організаційно-економічне забезпечення адаптації підприємств до невизначеності бізнес-середовища : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня доктора екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / Л. В. Соколова. – Донецьк, 2006. – 34 с.
148. Статистичний щорічник України за 2006 р./ Держкомітет статистики України : за ред. О. Осауленка. – К.: Видавництво “Консультант”, 2007. – 551 с.
149. Статистичний щорічник Хмельницької області за 2006 рік / Головне управління статистики у Хмельницькій області : за ред. В. В. Скальського. – Хмельницький, 2007. – 435 с.
150. Сучасні концепції менеджменту : навч. посібник / за ред. д-ра екон. наук, проф. Л. І. Федулової. – К. : Центр учбової літератури, 2007. – 536 с.
151. Тарасюк Г. М. Планування діяльності підприємства : навч. посіб. / Тарасюк Г. М., Шваб Л. І. – К. : “Каравела”, 2003. – 432 с.
152. Терехова І. В. Удосконалення планування діяльності підприємств на основі реалізації маркетингових можливостей : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / І. В. Терехова. – Луганськ, 2004. – 20 с.
153. Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання : навч. посібник / Терещенко О. О. – К. : КНЕУ, 2003. – 554 с.
154. Типовая методика разработки техпромфинплана производственного объеденения (комбината), предприятия. – М. : Экономика, 1979. – 448 с.
155. Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства : навч. посібник / Тян Р.Б. – К. : МАУП, 1998. – 156 с.
156. Управление затратами на предприятии : учебник / [В. Г. Лебедев, Т. Г. Дроздова, В. П. Кустарев и др. ]; под общ. ред. Г. А. Краюхина. – СПб. : “Издательский дом “Бизнес-пресса”, 2000. – 277 с.
157. Управленческий учет / под. ред. В. Палия и Р. Вандер Вила. – М. : Инфра-М, 1997 – 480 с.
158. Управленческий учет : учебное пособие/ под. ред. А. Д. Шеремета. – [2-е изд., испр.]. – М. : ИД ФБК-Пресс, 2001. – 512 с.
159. Управлінський облік / [Дон. Р. Хенсен, Меріен М. Моувен У. Сєнков] ; наук. ред. Н. П. Краснік; пер. з англ. – [5-е вид.]. – К. : Міленіум, 2002 – 974 с.
160. Фатхундінов Р. А. Стратегический менеджмент : учебное пособие / Фатхундінов Р. А. – М. : ЗОА “Бізнес-школа “Интел-Синтез”, 1997. – 304 с.
161. Фінансово-економічний аналіз : підручник / [П. Ю. Буряк, М. В. Римар, М. Т. Бець та ін.]; під заг. ред. П. Ю. Буряка, М. В. Римара. – К. : ВД “Професіонал”, 2004. – 528 с.
162. Финансовый менеджмент : теория и практика : ученик / под ред. Е. С. Стояновой. – М. : Перспектива, 2000. – 656 с.
163. Фомин П. А. Стратегическое финансовое планирование хозяйствующего субъекта / Фомин П.А. [Електронний ресурс] – Режим доступу:// w.w.w.smartcat
164. Фридман М. Капитализм и свобода / Фридман М. Chalidze publication New York. – 1982. – № 3. – C. 165-180.
165. Хан Д. Планирование и контроль : концепция контролинга / [под ред. А. А. Турчака, Л. Г. Головача, М. Л. Лукашевича]; пер. с немецкого. – М. : Финансы и статистика, 1997. – 800 с.
166. Хойер В. Как делать бизнес в Европе : / Хойер В. [вступит. слово Ю. В. Пискулова]. – М. : Прогресс, 1992. – 253 с.
167. Хомяков В. І. Менеджмент підприємства / Хомяков В. І. – [2-ге вид., перероб. і доп.]. – К. : Кондор, 2005. – 434 с.
168. Хорнгрен Ч. Бухгалтерский учёт : управленческий аспект / Хорнгрен Ч., Фостер Дж., [под ред. Я. В. Соколова]; пер. с анг. – М. : Финансы и статистика, 2002. – 416 с.
169. Хруцкий В. Е. Внутрифирменное бюджетирование : [настольная книга по постановке финансового планирования] / Хруцкий В. Е. Гамаюнов В. В. – [2-е изд., перераб. и доп.]. – М. : Финансы и статистика, 2005. – 464 с.
170. Чайковский Ю. В. Элементы эволюционной диатропики / Ю. В. Чайковский; [отв. ред. И. А. Акчурин]. – М. : Наука, 1990. – 270, [1] с. – (АН СССР, Ин-т истории естествознания и техники.).
171. Чумаченко Н. Г. Учет и анализ в промышленном производстве США / Чумаченко Н. Г. – М. : Финансы, 1971. – 118 с.
172. Шиян А. А. Економічна кібернетика : вступ до моделювання соціальних і економічних систем : навчальний посібник / Шиян А. А. – Львів : “Магнолія 2006”, 2007. – 228с.
173. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства : навчальний посібник / Швайка Л. А. – Львів : “Новий світ – 2000”, 2003. – 268 с.
174. Эшби У.Р. Конструкция мозга / Эшби У. Р.; Пер. с англ. М., 1962. С. 40.
175. Юрковський Л. К проблеме плана и равновесия в советской хозяйственной системе / Л. К. Юрковський // Вестник финансов. – 1926. – № 12. – С. 5–27.
176. Яковлєв О. І. Планування діяльності підприємства : навчальний посібник / Яковлєв О. І., Устич А. О. – Харків : Консул, 2005. – 88 с.
177. Bertalanffy, Ludwig von. The history and status of General Systems Theory / Ludwig von Bertalanffy // Іn Trends General Systems Theory, George klir. New York, Wiley. – 1972. – Р. 21–41.
178. Donald Shanor “Calculating the Cost of German Unity” / Shanor Donald // The New Leader. – 1990. – July 9. – Р 6.
179. Ferdinand Protzman “What Price Reunion?” / Protzman Ferdinand // The New York Times. – 1990. – September 24. – Р. A6.
180. Heilbroner R.L. The Worldly Philosophers / R.L. Heilbroner // Pd. New York Simon & Schruster. – 1967. – P. 42.
181. Lane Robert The Decline of Politics and Ideology in a Knowledgeable Society / Lane Robert // American Journal of Sociology – 1996. – № 31. – Р 657–658.
182. Lawrence P.R. Organization and Environment / P.R. Lawrence, J.W. Lorsch // Boston, Devosion of Research Harvard Business School. – 1967. – Р. 365–380.
183. Lipton D. Prospects for Russia’s / D. Lipton, J. Sachs // Economic Activity. – 1992. – Vol. 2. – P. 213–283.
184. Miller D. Toward a New Contingency Approach : the Search for Organizational Gestalts / D. Miller // Journal of Management Studies. – 1981. – № 1. – P. 76–87.
185. Mockler R. J. Situational Theory of Management / R. J. Mockler // Business Review. – 1971. – № 3. – P. 25-34.
186. Shumpeter Joseph Can Capitalism survive? / Joseph Shumpeter // New York : Harper & Row. – 1952. – P. 72 // Хизрич Р. Перс М. Предпринимательство или Как завести собственное дело и добиться успеха. М. : Прогрес_Универс, 1991. – С. 23.
187. The Cost of Unity Keep on Mounting”, Financial Times, November 13, 1990, p 29.
188. Thompson J.D. Organization in Action / J.D. Thompson // N. Y. McGraw-Hill. – 1967. – P. 3-24.
189. Thompson A. A. Strategic Management : Concept and Cases / Thompson A. A., Strickland A. J., 4-th ed. University of Alabama, Business Publication Inc., Plano, Texas. – 1987. – 568 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.