У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: ОПТИМІЗАЦІЯ ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ
Количество страниц
237
ВУЗ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
Вступ
Розділ 1. Теоретико-методологічні основи формування та використання фінансових ресурсів
1.1. Концептуальні засади фінансових ресурсів вищих навчальних закладів
1.2. Методологія формування та використання фінансових ресурсів
1.3. Теоретичні основи оптимізації формування та ефективності використання фінансових ресурсів
Висновки до першого розділу
Розділ 2. Прагматизм формування і використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів в Україні
2.1. Прагматика формування фінансових ресурсів вищих навчальних закладів
2.2. Аналіз використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів
2.3. Оцінка ефективності формування та використання фінансових ресурсів
Висновки до другого розділу
Розділ 3. Шляхи вдосконалення формування та використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів
3.1. Оптимізація процесів формування фінансових ресурсів вищих навчальних закладів
3.2. Напрямки вдосконалення формування та використання фінансових ресурсів
3.3. Підвищення ефективності формування та використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів
Висновки до третього розділу
Висновки
Додатки
Список використаних джерел
ВСТУП
Актуальність дослідження. Стрімкий розвиток соціально-економічних процесів в Україні викликав кардинальні перетворення у сфері вищої освіти. З переходом до ринкових умов господарювання зазнали значних змін процеси формування та використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів (ВНЗ). Після здобуття незалежності органам влади та управління держави не вдалося послідовно реформувати економіку зі збереженням можливостей підтримання соціальних програм, що негативно позначилося на ВНЗ. Розвиток ринкових відносин потребує від ВНЗ удосконалення формування та використання фінансових ресурсів, що дасть їм змогу виконувати свої функції з підготовки кваліфікованих кадрів і розвиватися відповідно до темпів зростання науково-технічного прогресу.
Необхідність вирішення проблем, пов’язаних із функціонуванням ВНЗ, зумовлює впровадження нових підходів до оптимізації та диверсифікації формування їхніх фінансових ресурсів. Важливе значення в умовах конкуренції між ВНЗ на ринку освітніх послуг у боротьбі за споживачів має цінова політика щодо встановлення оптимальної плати за навчання й підвищення ефективності використання фінансових ресурсів і майна державними ВНЗ. При відкритості ринку освітніх послуг і наявності конкурентного середовища, підвищення ефективності функціонування державних ВНЗ є засобом, що дає змогу зберегти й закріпити присутність на ньому, а також збільшувати доходи. Створення науково обґрунтованої методики оцінювання ефективності використання коштів та майна ВНЗ державної форми власності з урахуванням особливостей їх діяльності та здобутків фінансового аналізу має стати вагомим внеском в реформування фінансового механізму вищої освіти.
Проблеми формування та використання фінансових ресурсів вищої школи стали предметом дискусій науковців, політичних і громадських діячів. Фінансове забезпечення освітньої сфери та науки досліджували українські економісти: В. Андрієнко, Й. Бескид, Т. Боголіб, Є. Бойко, О. Василик, Т. Гребнєва, В. Журавський, І. Каленюк, П. Коваль, Т. Лев, Ю. Лисенко, О. Навроцький, В. Новіков, К. Павлюк, В. Федосов, В. Шпотенко, М. Яструбський, С. Юрій та ін.
Вивченню проблематики фінансового забезпечення закладів освіти і науки присвячені праці російських учених: П. Анісімова, О. Арзякової, С. Бєлякова, В. Волкової, А. Дайновського, В. Єрошина, В. Жаміна, Є. Жильцова, С. Зарецької, В. Зуєва, С. Костаняна, Ю. Краковського, Ю. Пєшехонова, Д. Чупрунова, Ю. Чур’янова, М. Шерменьова, Л. Якобсона та ін. Серед іноземних дослідників найбільше на увагу заслуговують праці Н. Барра, Г. Беккера, Г. Боуена, М. Боумена, Б. Джонстоуна, П. Друкера, Дж. Мінцера, Дж. Е. Стігліца, Т. Шульца та ін.
Наукові здобутки згаданих учених є значним внеском у теорію, методологію й організацію фінансового забезпечення вищої освіти. Однак питання комплексного системного управління фінансовими ресурсами ВНЗ, що передбачає формування обґрунтованої концепції реформування фінансового механізму їхнього функціонування, розроблені ще недостатньо. Саме це зумовило актуальність теми дисертаційної роботи, її теоретичну і практичну значимість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є складовою науково-дослідних робіт кафедри фінансів Тернопільського національного економічного університету згідно з планом науково-дослідної роботи за держбюджетними темами „Розробка основних напрямів стратегії і тактики управління фінансами” (державний реєстраційний номер 0104U000404), „Реформування фінансового механізму вищої освіти” (державний реєстраційний номер 0106U000531) і „Фінансова політика в стратегії соціально-економічного розвитку України” (номер державної реєстрації 0105U000861), у межах яких автор розробив рекомендації щодо оптимізації формування та підвищення ефективності використання фінансових ресурсів ВНЗ в умовах ринкових перетворень у нашій державі.
Мета і завдання дослідження визначені провідною ідеєю дисертації – на базі аналізу, узагальнення і систематизації нагромадженого в Україні й зарубіжних країнах досвіду фінансового забезпечення вищої освіти – обґрунтувати теоретичні та прикладні засади формування і використання фінансових ресурсів державних ВНЗ, розробити методи оптимізації їхнього формування та запропонувати шляхи підвищення ефективності використання.
Для досягнення зазначеної мети у роботі окреслено та вирішено такі завдання:
з’ясувати теоретико-методологічні засади формування та використання фінансових ресурсів державних ВНЗ;
розкрити правові аспекти фінансових відносин у галузі вищої освіти України;
провести ґрунтовний аналіз тенденцій і особливостей формування та використання фінансових ресурсів державних ВНЗ у сучасних умовах господарювання;
визначити структуру джерел та динаміку обсягів надходжень державних ВНЗ;
розробити економіко-математичну модель вибору оптимальної плати за навчання;
запропонувати методичні підходи до комплексного оцінювання та моніторингу ефективності використання фінансових ресурсів у ВНЗ державної форми власності.
Об’єктом дослідження є фінансові ресурси та майно вищих навчальних закладів.
Предмет дослідження – грошові відносини, пов’язані з формуванням і використанням фінансових ресурсів державних вищих навчальних закладів, закономірності, принципи, методи їх мобілізації, розподілу та використання в сучасних умовах господарювання.
Методи дослідження. Теоретичною основою дослідження є класичні теорії, концепції світової економічної та фінансової науки й фундаментальні наукові праці зарубіжних і вітчизняних учених із проблематики вищої освіти та її фінансового забезпечення.
Методологічну основу дисертаційного дослідження становить діалектичний метод наукового пізнання, що дав змогу вивчити фінансові відносини у вищих навчальних закладах в їх розвитку, взаємозв’язку та взаємозалежності. У роботі використано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання економічних явищ, які забезпечили виконання поставлених завдань із обраного напрямку дослідження. Теоретичні та практичні розробки базовані на таких методах:
метод наукової абстракції й історичний метод використано у процесі дослідження наукової проблематики та вивчення досвіду вітчизняних і зарубіжних науковців;
методи аналізу, синтезу, спостереження, узагальнення, економіко-статистичні методи (зіставлення, табличний, графічний), метод укрупнення результатів, кількісні методи аналізу покладено в основу аналітичної оцінки визначення сучасних тенденцій і закономірностей формування та використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів;
методи моделювання застосовано у процесі побудови теоретичної моделі оптимізації плати на навчання;
методи екстраполяції використано для прогнозування доходів і видатків вищих навчальних закладів.
У ході дослідження використані матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства фінансів України, звітні дані Буковинської, Дніпропетровської та Львівської державних фінансових академій Міністерства фінансів України.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному обґрунтуванні фінансових ресурсів ВНЗ і розробленні рекомендацій щодо оптимізації їхнього формування та ефективності використання у державних ВНЗ. Найважливішими результатами дослідження, що характеризують його новизну, є:
вперше:
розроблено концептуальні підходи до оцінювання ефективності використання коштів і майна вищими навчальними закладами державної форми власності на основі системи показників майнового стану, ділової та фінансової активності, профільного використання площ, що дають змогу ранжувати ВНЗ за рівнем ефективності фінансово-господарської діяльності з метою забезпечення об’єктивного розподілу обсягів бюджетного фінансування;
удосконалено:
трактування сутності фінансових ресурсів вищих навчальних закладів державної форми власності як грошових активів у фондовій і нефондовій формах, які формують за рахунок бюджетних коштів та коштів, отриманих як плата за освітні й інші послуги, надані для задоволення освітніх потреб особи, суспільства та держави, перебувають у їхньому розпорядженні на правах оперативного управління і використовують для фінансування підготовки кадрів відповідно до державних стандартів освіти, зміцнення й розширення матеріально-технічної бази ВНЗ;
підходи до вибору оптимальної плати за навчання, що ґрунтуються на застосуванні інструментарію вартісного аналізу дохідності й математичному моделюванні, які враховують кон’юнктуру ринку освітніх послуг і ресурсні обмеження ВНЗ та мають на меті забезпечити покриття видатків, пов’язаних із наданням освітніх послуг, і плановий рівень нагромаджень для оновлення матеріально-технічної бази ВНЗ;
формульний розрахунок видатків на оплату праці працівників ВНЗ, що передбачає забезпечення середніх посадових окладів у розмірі подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості та розрахункову чисельність професорсько-викладацького складу на основі нормативів співвідношення чисельності студентів і викладачів за освітніми програмами, формами та видами навчання. Його застосування дасть змогу встановлювати економічно обґрунтований розмір плати за навчання й підвищити рівень оплати праці персоналу ВНЗ;
набули подальшого розвитку:
напрямки розширення складу груп власних надходжень і переліку платних послуг, у тому числі ендаументу (ресурсного капіталу), та сфера застосування методів математичного прогнозування (екстраполяції, інтерполяції) основних показників фінансово-господарської діяльності ВНЗ для виявлення тенденцій до зміни доходів і видатків, що дасть змогу сформувати стратегію розвитку ВНЗ, збільшить обсяги їхніх надходжень і сприятиме зміцненню матеріально-технічної бази;
класифікація фінансових ресурсів вищих навчальних закладів. Авторський підхід полягає у розширенні традиційно виокремлюваних класифікаційних ознак (місце створення, джерела формування, методи акумулювання, рівень управління, напрямками використання, регулярність надходження) ознакою форми власності. Це сприятиме більш реалістичному науковому трактуванню сутності фінансових ресурсів ВНЗ в ринкових умовах господарювання.
Практичне значення одержаних результатів. Основні наукові положення дисертації доведено до рівня методичних розробок і практичних рекомендацій, що дає змогу широко застосовувати викладені у ній положення і пропозиції щодо формування та використання фінансових ресурсів ВНЗ.
Методику оцінювання ефективності використання фінансових ресурсів і майна у ВНЗ державної форми власності застосовують при формуванні та розподілі обсягів державного замовлення на підготовку спеціалістів, яку здійснюють ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації Міністерства фінансів України (довідка № 31-08050-07-5/13051 від 05.07.2007 р.).
Пропозиції щодо застосування процедури моніторингу ефективності використання коштів і майна у ВНЗ державної форми власності враховані при розробленні змін та доповнень до Методичних рекомендацій з проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту фінансової та господарської діяльності бюджетних установ, затверджених наказом Головного контрольно-ревізійного управління України № 451 від 19.12.2005 р. (довідка № 17-14/377 від 31.10.2007 р.).
Методичні підходи до розрахунку вартості навчання студентів і встановлення граничної (мінімальної) плати за навчання застосовуються у роботі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка (довідка № 814-33/05 від 24.10.2007 р.).
Теоретичні положення та висновки дисертації використовують у навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету при викладанні курсів „Бюджетна система”, „Фінансове адміністрування і менеджмент державних установ і організацій” (довідка № 126-06/1672 від 15.11.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є одноосібно виконаним дослідженням. Сформульовані у роботі наукові результати, висновки, рекомендації та пропозиції одержані автором самостійно. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та положення, які є результатом особистої роботи здобувача.
Апробація результатів дисертаційного дослідження. Основні наукові результати і висновки дисертаційної роботи автор доповідав на: Міжнародній науково-практичній конференції „Реформування фінансово-кредитної системи і стимулювання економічного зростання” (м. Луцьк, 2003 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Мотивація інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств та ринку праці в контексті інтеграції України до ЄС” (м. Хмельницький, 2005 р.); Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених „Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті” (м. Тернопіль, 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Сучасні наукові дослідження – 2006” (м. Дніпропетровськ, 2006 р.); конференції професорсько-викладацького складу „Економічні, правові, інформаційні та гуманітарні проблеми розвитку України в постстабілізаційний період” (м. Тернопіль, 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених „Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть” (м. Тернопіль, 2007 р.); наукової конференції професорсько-викладацького складу „Економічні, правові, інформаційні та гуманітарні проблеми розвитку України в постстабілізаційний період” (м. Тернопіль, 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Формування єдиного наукового простору Європи та завдання економічної науки” (м. Тернопіль, 2007 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції „Теорія і практика ринкових перетворень: економічний та соціальний контекст” (м. Вінниця, 2008 р.); наукових семінарах кафедри фінансів Тернопільського національного економічного університету.
Публікації. За результатами досліджень автор опублікував 12 наукових праць, із яких 3 – у співавторстві. Загальний обсяг публікацій – 4,05 д. а., із них особисто здобувачеві належить 3,6 д. а., у тому числі 6 статей у фахових виданнях (3 д. а.), з яких 4 написані індивідуально (сумарний авторський внесок – 2,6 д. а.); 6 – у збірниках наукових праць за матеріалами конференцій (1,05 д. а.), із яких 5 написані індивідуально (сумарний авторський внесок – 1 д. а.).
Обсяг та структура роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 229 найменувань на 24 сторінках і 45 додатків на 48 сторінках. Основний текст дисертаційної роботи викладено на 174 сторінках, що містять 13 таблиць на 11 сторінках та 20 рисунків на 4 сторінках.
Список литературы
ВИСНОВКИ
У дисертаційному дослідженні здійснено теоретичне і практичне узагальнення, а також запропоновано новий підхід до розв’язання наукової проблеми оптимізації формування та підвищення ефективності використання фінансових ресурсів вищих навчальних закладів державної форми власності в умовах ринку. За результатами дослідження зроблено такі висновки.
1. Дослідження й аналіз еволюції наукових поглядів на поняття „фінансові ресурси” на основі узагальнення точок зору провідних фахівців дає змогу запропонувати розуміти під фінансовими ресурсами вищих навчальних закладів грошові активи у фондовій та нефондовій формах, що формують за рахунок бюджетних коштів і коштів, отриманих як плата за освітні й інші послуги, що надають із метою задоволення освітніх потреб особи, суспільства і держави, перебувають у їхньому розпорядженні на правах оперативного управління та використовуються для фінансування підготовки кадрів відповідно до державних стандартів освіти, зміцнення та розширення матеріально-технічної бази ВНЗ. Чинниками, що впливають на обсяги фінансових ресурсів вищих навчальних закладів, є: їх матеріально-технічна база, обсяг державного замовлення на підготовку спеціалістів відповідного профілю, ціна на платні освітні й інші послуги, що надає ВНЗ.
2. Фінансові ресурси вищих навчальних закладів класифіковано за такими ознаками: за кругообігом – первісні фінансові ресурси, тобто ті, з якими ВНЗ розпочинає свою діяльність, накопичені – отримані у процесі діяльності; за місцем створення – створені у державі й залучені з-за кордону; за джерелами формування – отримані з бюджетних та позабюджетних джерел; за формою власності – державні, приватні, колективні (акціонерні, змішані) та ресурси нерезидентів; за методами акумулювання – створені фіскальними методами та сформовані добровільно на благочинних засадах; за рівнем управління – централізовані та децентралізовані; за напрямками використання – спрямовані на поповнення необоротних та оборотних активів, на споживання, на нагромадження; за регулярністю надходження – фінансові ресурси, що постійно надходять (бюджетні асигнування, плата за навчання) й одноразового надходження (гранти, спонсорські внески, кошти на виконання окремих доручень.
3. Правове поле, що регулює фінансово-господарську діяльність державних ВНЗ, викликає багато суперечностей та дає змогу зробити висновок про його недосконалість. Норми бюджетного й освітнього законодавства часто суперечать одна одній і не забезпечують реалізації основного принципу діяльності державного ВНЗ – автономії, що ставить у нерівні умови ВНЗ державної та приватної форм власності. Будучи бюджетними установами, ВНЗ державної форми власності не мають змоги самостійно розпоряджатися власними надходженнями, що призводить до зменшення мобільності фінансових ресурсів та їхнього знецінення внаслідок інфляційних процесів.
4. Видатки на підготовку студента у світі мають тенденцію до зростання через використання високооплачуваної праці, дорогого обладнання (особливо наукового устаткування, обчислювальної техніки й бібліотечних матеріалів), а також зростання вартості проживання студентів. Як і інші працемісткі галузі, вища освіта з часом стає дорожчою щодо середнього зростання видатків на товари й послуги загалом. Внаслідок цього і видатки, і ціни (плата за навчання) у вищій освіті випереджають темпи зростання інфляції. Збільшення витрат на освіту виявило світову тенденцію до розподілу витрат та інших форм диверсифікації джерел формування фінансових ресурсів. Реформування вищої освіти вимагає від органів управління перегляду діючих механізмів фінансування державою ВНЗ і заміну прямого фінансування на систему розподілу витрат на вищу освіту, запровадження гнучкої системи державних довготермінових позик і грантів на отримання вищої освіти.
5. Видатки на оплату праці мають найбільшу питому вагу (50%) у загальній структурі видатків ВНЗ. Запропоновано науково-методичні підходи до планування видатків на оплату праці працівників ВНЗ з урахуванням забезпечення середніх посадових окладів науково-педагогічних працівників ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації у розмірі подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості та розрахункової чисельності професорсько-викладацького складу на основі нормативів співвідношення чисельності студентів і викладачів за відповідними освітніми програмами, формами й видами навчання. Це дасть змогу встановлювати економічно обґрунтований розмір плати за навчання, збільшить надходження ВНЗ та сприятиме досягненню соціальної ефективності – підвищення заробітної плати професорсько-викладацького й іншого персоналу, зменшення плинності кадрів та ін.
6. У сучасних умовах виникає потреба у переведенні ВНЗ на змішану систему фінансування. Одноканальна система фінансування вищої освіти не вирішує проблеми урахування щорічного офіційного рівня інфляції при одноразовому визначенні плати за навчання. За нестабільної економічної ситуації у країні спланувати рівень інфляційних процесів на 5–6 років майже неможливо. Для компенсації майбутніх збитків, яких ВНЗ може зазнати від надання платних освітніх послуг, необхідно надати їм можливість частину коштів із авансового внеску тримати на депозитних рахунках банків. Маючи вільні залишки коштів на спеціальних реєстраційних рахунках у Державному казначействі України на кінець року, ВНЗ могли б створювати інноваційні фонди, інвестуючи власний ресурсний капітал (ендаумент) у різні активи, що дають стабільний дохід. У майбутньому це б забезпечило фінансову стабільність ВНЗ та його інноваційний розвиток.
7. На відміну від існуючих підходів, запропоновано базовими елементами класифікації діяльності ВНЗ обрати дві основні групи, що визначають характер та фінансовий результат діяльності. До цих груп віднести: основну діяльність: (реалізація однієї або кількох освітніх програм; науково-дослідні роботи; діяльність щодо забезпечення та обслуговування навчального і науково-дослідного процесів); інша дозволена законодавством діяльність, що дає доходи і не належить до згаданих видів основної діяльності.
8. Найбільша питома вага у власних надходженнях ВНЗ державної форми власності належить коштам від надання платних освітніх послуг. Головним інструментом формування фінансових ресурсів має бути ціна на платні послуги. Вибір оптимальної плати за навчання у ВНЗ доцільно здійснювати, базуючись на застосуванні інструментарію вартісного аналізу критичної дохідності й математичному моделюванні, враховуючи кон’юнктуру ринку освітніх послуг і ресурсні обмеження ВНЗ. Обґрунтовано, що оптимальна ціна освітньої послуги має забезпечити покриття видатків, пов’язаних з її наданням, та плановий рівень нагромаджень для зміцнення матеріально-технічної бази ВНЗ.
9. Вищі навчальні заклади мають забезпечити ефективне використання бюджетних коштів. Із цією метою перед головними розпорядниками бюджетних коштів та вищими навчальними закладами, що підпорядковані їм, постає необхідність формування системи оцінки ефективності використання фінансових ресурсів. Алгоритм здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності державного ВНЗ передбачає сім етапів. На першому етапі відбувається вибір об’єкта, мети дослідження і постановка завдання, на другому – вибір основних показників діяльності ВНЗ. Визначення джерел інформації, якими є дані фінансового, бухгалтерського та статистичного обліку відбувається на третьому етапі. Четвертим етапом є аналіз фінансово-господарської діяльності. П’ятий етап – виявлення невикористаних і перспективних резервів підвищення ефективності діяльності ВНЗ. На шостому етапі визначають найперспективніші види фінансово-господарської діяльності на основі отриманих результатів. Заключний сьомий етап – це розроблення організаційно-економічних інновацій, що сприяють підвищенню ефективності діяльності ВНЗ. Кожен етап запропонованого алгоритму дослідження фінансового стану державного ВНЗ можна розглядати як самостійний блок, що потребує глибшої деталізації та опрацьовування. Результати, отримані на окремих етапах, можуть бути економічно значущі як самі собою, так і для використання як вихідних даних для подальшого аналізу.
10. З метою визначення ефективності використання фінансових ресурсів перед головними розпорядниками бюджетних коштів та ВНЗ, що підпорядковані їм, постає необхідність формування комплексної методики оцінки ефективності використання фінансових ресурсів та державної власності. Запропоновано комплексну методику оцінювання та моніторингу ефективності використання фінансових ресурсів і майна ВНЗ державної форми власності на основі системи показників майнового стану, ділової та фінансової активності, профільного використання площ, яка дає змогу ранжувати ВНЗ за рівнем ефективності та створює умови для забезпечення об’єктивного розподілу обсягу державного замовлення і бюджетного фінансування.
11. Автором доведено, що окремі види суспільних послуг, які пропонують ВНЗ як бюджетні установи, можна ефективніше надавати саме на ринкових засадах. Це пояснюється стабільним платоспроможним попитом юридичних та фізичних осіб на відповідні платні послуги. Проте, нині надання державними ВНЗ платних послуг, по суті, не створює їм додаткових стимулів до поліпшення діяльності та жодним чином не зміцнює їх фінансову самостійність, оскільки ці заклади зобов’язані чітко виконувати згадані норми бюджетного законодавства, недотримання яких вважатимуть бюджетним правопорушенням. Державне втручання у діяльність ВНЗ повинно обмежуватись контролем за використанням бюджетних асигнувань, виділених на підготовку студентів за державним замовленням та дотриманням державних стандартів вищої освіти. Однак розширення видів діяльності, груп власних надходжень та переліку платних послуг, які можуть надавати ВНЗ, не має призводити до того, що ВНЗ спрямовуватимуть свою діяльність лише на максимізацію надходжень.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Аганбегян А. Г. Экономико-математические методы в планировании многоотраслевых комплексов и отраслей / А. Г. Аганбегян. – Новосибирск : Наука, 1988. – 407 с.
2. Андриенко В. Н. Концепция организации финансового менеджмента в высшем учебном заведении / В. Н. Андриенко, Т. А. Лев. – Донецк : ДонГУ, 1998. – 32 с.
3. Анисимов П. Ф. Финансирование профессионального образования за рубежом / П. Ф. Анисимов, В. М. Демин, О. Н. Олейникова. – М. : Мастерство, 2001. – 88 с.
4. Арзякова О. Н. Управление финансовыми ресурсами государственного вуза в рыночных условиях (информационное и математическое моделирование) / О. Н. Арзякова, Г. А. Агарков, В. М. Кормышев // Университетское управление.– 1998. – № 4. – С. 38.
5. Беляев Д. А. Применение информационных систем управления как необходимый элемент стратегического управления экономическими процессами в вузе / Д. А. Беляев // Университетское управление.– 2004. – № 5. – С. 179 – 183.
6. Беляков С. А. Лекции по экономике образования / С. А. Беляков. – М. : ГУ-ВШЭ, 2002. – 338 с.
7. Бескид Й. М. Питання створення нового механізму господарювання в системі вищої школи / Й. М. Бескид // Фінанси України. – 1997. – № 1. – С. 27.
8. Бескид Й. М. Вдосконалення державного регулювання руху фінансових ресурсів вищих навчальних закладів в умовах демократичних перетворень / Йосип Бескид, Олександр Шашкевич // Наукові записки : зб. наук. праць каф. екон. аналізу. – 2005. – Вип. 14. – С. 26–31.
9. Бескид Й. М. Особливості ціноутворення на ринку послуг вищої освіти / Й. М. Бескид, О. Л. Шашкевич // Формування єдиного наукового простору Європи та завдання економічної науки : матеріали І Міжнар. наук.-практ. конф. [тези доп.], м. Тернопіль, (24–26 жовтня 2007 р.) / відп. ред. С. І. Юрій. – Тернопіль : ТНЕУ, 2007. – С. 25–27.
10. Бирман А. М. Очерки теории советских финансов. Вып. 2. / А. М. Бирман. – М. : Финансы, 1972. – 232 с.
11. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента. Т. 1. / И. А. Бланк. – К. : Ника – Центр: Эльга, 2001. – 592 с.
12. Бланкарт Ш. Державні фінанси в умовах демократії. Вступ до фінансової науки / Ш. Бланкарт; за наук. ред. В. М. Федосова. — К. : Либідь, 2000. – 654 с.
13. Боголіб Т. М. Удосконалення фінансового забезпечення розвитку вищої освіти / Т. М. Боголіб // Фінанси України. – 2005. – № 2. – С. 106.
14. Боголіб Т. М. Управління фінансами вищих навчальних закладів / Т. М. Боголіб // Фінанси України. – 2003. – № 9. – С. 26.
15. Боголіб Т. М. Формування бюджету вищого навчального закладу / Т. М. Боголіб // Фінанси України. – 2004. – № 10. – С. 95.
16. Бойко Є. М. Економічне обґрунтування величини витрат на підготовку кадрів / Є. М. Бойко // Фінанси України. – 2000. – № 11. – С. 68 – 71.
17. Бойко Є. М. Підготовка кадрів в Україні : сучасний стан та напрямки вдосконалення фінансового забезпечення вищих навчальних закладів / Є. М. Бойко // Фондовий ринок. – 2000. – № 17. – С. 28 – 30.
18. Бойко Є. М. Сучасний стан та напрямки реформування системи вищої освіти / Є. М. Бойко // Фінанси України. – 1999. – № 11. – С. 46 – 51.
19. Бойко Є. М. Фінансове забезпечення підготовки кадрів : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит. / Є. М. Бойко. – К. – 2001. – 19 с.
20. Буковинський В. С. Шляхи удосконалення планування витрат на освіту / В. С. Буковинський // Фінанси України. – 2004. – № 9. – С. 74.
21. Бухгалтерський облік і фінансова звітність – об’єкти фінансового контролю : метод. посіб. / [Бариніна-Закірова М. В., Кіруца С. М., Стефанюк І. Б. та ін.] ; під ред. Германчук П. К. – К. : Атіка : Ельга-Н, 2003. – 304 с.
22. Бюджетний кодекс України : затв. постановою ВРУ № 2542 - ІІІ від 21.06.2001 р. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
23. Бюджетний менеджмент : підруч. / [В. Федосов, В. Опарін, Л. Сафонова та ін.] ; за заг. ред. В. Федосова. – К. : КНЕУ, 2004. – 864 с.
24. Василик О. Д. Теорія фінансів : підруч. / О. Д. Василик. – К. : НІОС, 2001. – 416 с.
25. Василик О. Д. Державні фінанси України : підруч. / О. Д. Василик, К. В. Павлюк. – К. : Центр навч. літ-ри, 2003. – 608 с.
26. Ведунг Е. Оцінювання державної політики і програм / Еверт Ведунг ; [пер. з англ. В. Шульги]. – К. : Всеувито, 2003. – 324 с.
27. Веймер Д. Л. Аналіз політики: концепції і практика / Д. Л. Веймер, А. Р.Вайнінг. – К. : Основи, 1998. – 654 с.
28. Волкова В. Н. Структуризация целей в системе управления высшей школы : из истории / В. Н. Волкова. – СПб : Изд-во СПбГТУ, 2000. – 79 с.
29. Воркуев Б. Л. Анализ решений экономико-математических моделей : монограф. / Б. Л. Воркуев. – М. : Изд-во МГУ, 1987. – 140 с.
30. Воронин А. А. Вопросы совершенствования финансирования высшего образования / А. А.Воронин, С. А. Беляков // Финансы. – 1997. – № 9. – С. 15 – 18.
31. Германчук П. К. Планування, облік, звітність, контроль у бюджетних установах, державне замовлення та державні закупівлі / П. К. Германчук, П. Г. Петрашко, О. І. Ворона. – К. : НВП „АВТ лтд”, 2004. – 453 с.
32. Глущенко В. В. Финансы [Електронний ресурс]: учеб. / В. В. Глущенко, В. Н. Чехунов. – Режим доступу :
http ://www.vuzlib.net/beta3/html/1/291/297.
33. Головач А. В. Экономико-статистический анализ и прогнозирование потребности народного хозяйства в специалистах / А. В. Головач. – К. : Высш. шк., 1985. – 200 с.
34. Гольштейн Е. Г. Методы оптимизации в экономико-математическом моделировании / Е. Г. Гольштейн. – М : Наука, 1991. – 444 с.
35. Господарський кодекс України [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
36. Григорак М. Ю. Математическое моделирование подготовки специалистов с учетом качества знаний / М. Ю. Григорак, Т. Ю. Габриэлова // Экономико-математическое моделирование социально-экономических систем : сб. науч. трудов. – К. : Высш. школ., 1994. – С. 43.
37. Дайновский А. Б. Экономика высшего образования / А. Б. Дайновский. – М. : Экономика, 1976. – 156 с.
38. Дербін Е. Економічна теорія і державний сектор : теорія, практика, термінологія, джерела / Е. Дербін, О. Кипевич. – К. : Вид-во УАДУ, 1997. – 110 с.
39. Державна національна програма „Освіта” („Україна XXI століття”) : затв. постановою Кабінету Міністрів України № 896 від 3 листоп. 1993 р. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
40. Державний фінансовий контроль виконання бюджетних програм / [Т. І. Єфименко, І. Б. Стефанюк, Н. І. Рубан та ін.] – К. : НДФІ, 2004. – 320 с.
41. Державні фінанси. Теорія і практика перехідного періоду в Центральній Європі / за ред. Ю. Немеца ; [Пер. з англ.] – К. : Основи, 1998. – 542 с.
42. Джонстоун Б. Сокращение финансирования высшего образования: стимулы и ограничения диверсификации доходов / Б. Джонстоун // Университетское управление: практика и анализ. – 2002. – № 2. – С. 23
43. Економічна енциклопедія : у 3 т. / редкол. : С. В. Мочерний (відп. ред.) [та ін.] – К. : Видавничий центр „Академія”, 2000. – 864 с.
44. Економічна енциклопедія : у 3 т. / редкол. : С.В. Мочерний (відп. ред.) [та ін.] – К. : Видавничий центр „Академія”, 2002. – 952 с.
45. Жамин В. А. Экономика и управление материально-технической базой высших учебных заведений / [В. А. Жамин, Д. И. Чупрунов, А. М. Бабич]. – М. : Высш. шк., 1978. – 239 с.
46. Жильцов Е. Н. Вопросы планирования развития высшего образования / Е. Н. Жильцов. – М. : Изд-во Моск. ун-та, 1972. – 152 с.
47. Жильцов Е. Н. Экономика, организация и планирование непроизводственной сферы : уч. пособ. / Е. Н. Жильцов [и др.]. – М. : Изд-во МГУ, 1987. – 206 с.
48. Жильцов Е. Н. Основы формирования хозяйственного механизма в сфере услуг / Е. Н. Жильцов. – М. : Изд-во МГУ, 1991. – 154 с.
49. Жильцов Е. Н. Планирование развития высшего образования / Е. Н. Жильцов. – М. : Изд-во МГУ, 1977. – 230 с.
50. Жильцов Е. Н. Экономика некоммерческого сектора и некоммерческих организаций / Е. Н. Жильцов. – М. : Изд-во МГУ, 1995. – 185 с.
51. Журавський В. С. Вища освіта як фактор державотворення і культури в Україні / В. С. Журавський. – К. : Ін Юре, 2003. – 416 с.
52. Загородній А. Г., Вознюк Г. Л. Фінансово-економічний словник / А. Г. Загородній, Г. Л. Вознюк. – Львів : Вид-во Нац. ун-ту „Львівська політехніка”, – 2005. – 714 с.
53. Закон СССР „Основы гражданского законодательства Союза ССР и республик” № 2212-I от 31.05.1991 г. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
54. Закон України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 р. № 107-VI [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
55. Закон України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” від 19.12.2006 р. № 489-V [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
56. Закон України „Про оплату праці” від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
57. Закон України „Про благодійництво та благодійні організації” із змінами та доповненнями від 16.09.1997 р. № 531/97-ВР [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
58. Закон України „Про наукову і науково-технічну діяльність” із змінами та доповненнями від 13.12.1991 р. № 1977-XII [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
59. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” із змінами та доповненнями від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
60. Закон України „Про освіту” із змінами та доповненнями від 23.05.1991 р. № 1060-XII [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
61. Закон України „Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки” від 11.07.2001 р. № 2623-ІІІ [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
62. Закон України „Про вищу освіту” від 17.01.2002 р. № 2984-ІІІ [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
63. Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 № 996-ХІV [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
64. Зарецкая С. Л. США: Бизнес и образование : Москва : Ин-т научной информации по общественным наукам, 1994. – 180 с.
65. Звіт про виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2002 рік” [Електронний ресурс] – Режим доступу :
http://www.rada.gov.ua.
66. Звіт про виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2003 рік” [Електронний ресурс] – Режим доступу :
http://www.rada.gov.ua.
67. Звіт про виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік” [Електронний ресурс] – Режим доступу :
http://www.rada.gov.ua.
68. Звіт Рахункової палати України „Про використання коштів державного бюджету України на підготовку спеціалістів за державним замовленням” : затв. постановою Колегії Рахункової палати від 26.12.2002 р. – Випуск 2. № 30-3. – К. : Рахункова палата України, 2003. – 32 с.
69. Исследования и разработки в секторе высшего образования : стат. сб.– М.: ГУ-ВШЭ, 2005. – 357 с.
70. Каленський М. М. Контрольно-ревізійна служба – суб’єкт державного фінансового контролю підприємницької діяльності: навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / М. М. Каленський, І. Б. Стефанюк. – К. : Ін-т регіон. досл. НАН України, 2001. – 203 с.
71. Каленюк І. С. Диверсифікація джерел фінансування освіти / І. С. Каленюк // Фінанси України. – 2000. – № 11. – С. 72 – 78.
72. Кириленко О. П. Фінанси : навч. посіб. / О. П. Кириленко – 2-е вид., перероб. і доп. – Тернопіль : Екон. думка, 1998. – 163 с.
73. Кігель Р. Ю. Вища школа і перехід до ринкової економіки / Р. Ю. Кігель. — Вінниця : Вид-во при Він. держ. техн. ун-ті, 1994. – 415 с.
74. Князев Е. А. Управление и организационная адаптация российских университетов в условиях ресурсного дефицита / Е. А. Князев, А. Морган // Университетское управление : практика и анализ. – 2003. – № 1. – С. 17 – 29.
75. Коваль П. М. Витрати на аграрну науку і підготовку кадрів / П. М. Коваль // Фінанси України. – 2003. – № 1. – С. 71 – 76.
76. Коваль П. М. Тенденції розвитку та джерела фінансування аграрної освіти в умовах переходу до ринкових відносин / П. М. Коваль // Науковий вісник Національного аграрного університету. – 2002. – № 50. – С. 337 – 342.
77. Коваль П. М. Фінансове забезпечення розвитку аграрної науки та вищої освіти : автореф. дис на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит / П. М. Коваль. – К., 2004. – 20 с.
78. Кондрашова Т. М. Розробка і впровадження системи управління бюджетними коштами державних вищих навчальних закладів / Т. М. Кондрашова // Фінанси України. – 2004. – № 9. – С. 45.
79. Конституція України : Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28.06.1996 р. – К. : Преса України, 1997. – 80 с.
80. Концепція Державної програми розвитку освіти на 2006–2010 роки: схвалена розпорядженням КМУ від 12.07.2006 р. № 396-р. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
81. Концепція застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі, схвалена розпорядженням КМУ від 14.09.2002 р. № 538-р. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
82. Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств : навч. посіб. / М. Я. Коробов. – К. : Т-во „Знання” : КОО, 2000. – 378 с.
83. Костанян С. Л. Предмет и метод экономики образования / С. Л. Костанян. – М. : МГБ им. В. И. Ленина, 1976. – 238 с.
84. Краковский Ю. М. Выбор цены образовательной услуги на основе имитационно-аналитической процедуры / Ю. М. Краковский, В. К. Карнаухова // Университетское управление. – 2004. – № 4. – С. 33 – 37.
85. Кремень В. Вища освіта і наука – пріоритетні сфери розвитку суспільства у ХХІ столітті: доповідь на підсум. колегії М-ва освіти і науки 28 лют. 2003 р. / В. Кремень // Вища школа. – 2002. – № 4 – 5. – С. 3 – 33.
86. Лев Т. А. Контроллинг в финансовом менеджменте высшего учебного заведения / Т. А. Лев – Донецк : ИЭП НАН Украины, 1999. – 40 с.
87. Лист Міністерства фінансів України від 18.01.2005 р. № 31-03193-312-13/713. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
88. Луніна І. О. Державні фінанси України у перехідний період / І. О. Луніна. – Харків : Форт, 2000. – 296 с.
89. Маркіна І. А. Методичні питання ефективності управління / І. А. Маркіна // Фінанси України. – 2000. – № 6. – С. 24 – 32.
90. Методичні рекомендації з проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту фінансової та господарської діяльності бюджетних установ: затв. наказом ГоловКРУ України від 19.12.2005 р. № 451 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
91. Методичні рекомендації щодо проведення ревізій установ (закладів) освіти з використанням елементів аудиту: затв. наказом ГоловКРУ України від 18.10.2002 р. № 10 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
92. Мітіліно М.І. Основи фінансової науки / М.І. Мітіліно. – К. : Держ. вид-во України, 1929. – 154 с.
93. Мітюков І. О. Бюджетна реформа і основні напрями вдосконалення бюджетної політики та політики держави у сфері публічних фінансів / І. О. Мітюков // Доповіді, виступи Міжнар. наук. - практ. конф. ”Бюджетна реформа в Україні : проблеми та шляхи їх розв’язання”. – К. : НДФІ, 2001. – С. 41.
94. Мороз І. В. Кредитування навчання в системі вищої освіти України / І. В. Мороз // Фінанси України. – 2005. – № 4. – С. 61.
95. Навроцький О. І. Вища школа України в умовах трансформації суспільства / О. І. Навроцький. – Харків : Основа, 2000. – 240 с.
96. Назаренко О. М. Основи економетрики : підруч. / О. М. Назаренко. – К. : Центр навч. літ-ри, 2004. – 392 с.
97. Наказ Державного казначейства України „Про Порядок відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства” від 17.12.2002 р. № 221. [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
98. Наказ Державного казначейства України “Про затвердження порядку управління єдиним казначейським рахунком” від 11.02.2002 р. № 23 (із змінами) [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
99. Наказ Державного казначейства України від 10.08.2001 р. № 140 “Про затвердження Порядку виконання державного бюджету за видатками за умови фукціонування внутрішньої платіжної системи” [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
100. Наказ Міністерства освіти і науки України „Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” від 26.09.2005 р. № 557 (зі змінами та доповненнями) [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
101. Наказ Міністерства освіти і науки України „Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 „Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” від 01.06.2007 р. № 444 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
102. Наказ Міністерства освіти України „Про затвердження розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” від 29.03.2001 р. № 161 (із змінами та доповненнями) [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
103. Наказ Міністерства освіти України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України „Про порядок надання платних послуг державними навчальними закладами” від 27.10.1997 р. № 383/239/131 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
104. Наказ Міністерства фінансів України „Про паспорти бюджетних програм” від 29.12.2002 р. № 1098 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
105. Наказ Міністерства фінансів України „Про бюджетну класифікацію та її запровадження” від 27.12.2001 р. № 604 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
106. Наказ Міністерства фінансів України „Про запровадження результативних показників, що характеризують виконання бюджетних програм” від 8.08.2002 р. № 621 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
107. Наказ Міністерства фінансів України „Про затвердження Інструкції про статус відповідальних виконавців бюджетних програм та особливості їх участі у бюджетному процесі” від 14.12.2001 р. № 574 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
108. Новіков В. М. Фінансово-кредитні питання вищої школи / В. М. Новіков // Фінанси України. – 1997. – № 1. – С. 13 – 26.
109. Опарін В. М. Фінанси – інституціональна структура суспільства / В. М. Опарін // Фінанси України. – 2001. – № 8. – С. 24 – 30.
110. Опарін В. М. Фінансові ресурси та суспільний капітал / В. М. Опарін // Вісник НБУ. – № 7. – Липень , 2001. – С. 26 – 28.
111. Опарін В. М. Фінансові ресурси : проблеми визначення та розміщення // Вісник НБУ. – № 5. – Травень , 2000. – С. 10 – 11.
112. Оцінювання державних політик та програм : посіб. з осв. / [Т. Англерид, А. Андерсен, І. Артим та ін.]. – К. : Всеувито, 2003. – 283 с.
113. Павлюк К. В. Видатки бюджетів на розвиток людського капіталу як чинник економічного зростання / К. В. Павлюк // Фінанси України. – 2006. – № 9. – С. 30.
114. Павлюк К. В. Оцінка виконання бюджетних програм : результативні показники / К. В. Павлюк // Фінанси України. – 2005. – № 2. – С. 70.
115. Павлюк К. В. Фінансові ресурси держави : монограф. / К. В. Павлюк. – К. : НІОС, 1997. – 198 с.
116. Павлюк К. В. Фінансові ресурси держави : суть, склад, структура / К. В. Павлюк // Фінанси України. – 1996. – № 12. – С. 24.
117. Пешехонов Ю. В. Нормативный метод планирования расходов социальной сферы / Ю. В. Пешехонов // Финансы СССР. – 1990. – № 1. – С. 41 – 46.
118. Пешехонов Ю. В., Водопьянов С. Ю. Современные проблемы финансирования социальной сферы / Ю. В. Пешехонов, С. Ю. Водопьянов // Финансы. – 1998. – № 10. – С. 44 – 47.
119. Положення про державний вищий навчальний заклад: затв. постановою КМУ від 5.09.1996 р. № 1074 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
120. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 „Загальні вимоги до фінансової звітності”: затв. наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
121. Постанова КМУ „Про запровадження тарифних коефіцієнтів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, передбачених за II етапом” від 3.05.2007 р. № 682 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
122. Постанова КМУ „Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання” від 17.05.2002 р. № 659 (із змінами) [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
123. Постанова КМУ „Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами” від 20.01.1997 р. № 38 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
124. Постанова КМУ „Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами” від 28.07.2003 р. № 1180 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
125. Постанова КМУ „Про затвердження переліку послуг з виховання та навчання, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість” від 8. 06. 2005 р. № 435 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
126. Постанова КМУ „Про затвердження Порядку надання молодим громадянам пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти у вищих навчальних закладах за різними формами навчання незалежно від форм власності” від 25.05.2000 р. № 844 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
127. Постанова КМУ „Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ” від 28.02.2002 р. № 228 (із змінами) [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
128. Постанова КМУ „Про затвердження нормативів чисельності студентів, аспірантів, докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності” від 17.08.2002 р. № 1134 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
129. Постанова КМУ „Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 28.03.2008 р. № 274 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
130. Постанова КМУ „Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” від 30.08.2002 р. № 1298 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
131. Постанова КМУ „Про затвердження переліку послуг з виховання та навчання, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість” від 8.06.2005 р. № 435 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
132. Постанова КМУ „Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ” від 22.01.2005 р. № 103 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
133. Постанова КМУ „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” від 22.08.2005 р. № 790 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
134. Постанова КМУ „Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти” від 16.06.2003 р. № 916 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
135. Програмно-цільовий метод формування бюджету : навч. посіб. / [З. В. Перун, О. І. Ромашок, Н. Н. Товста та ін.] – К. : Унісерв, 2002. – 342 с.
136. Річна бухгалтерська звітність Буковинської державної фінансової академії за 2002 – 2006 рр.
137. Річна бухгалтерська звітність Дніпропетровської державної фінансової академії за 2002 – 2006 рр.
138. Річна бухгалтерська звітність Львівської державної фінансової академії за 2002 – 2006 рр.
139. Сабанти Б. М. Теория финансов : уч. пособ. / Б. М. Сабанти. – 2-е изд. – М. : Менеджер, 2000. – 192 с.
140. Система финансирования образования: анализ эффективности / под ред. С. А. Белякова. – М. : Технопечать, 2003. – 182 с.
141. Система финансового менеджмента высшего учебного заведения / под ред. Ю. Г. Лысенко, В. Н. Андриенко. – Донецк : Юго-Восток, 2004. – 603 с.
142. Стандарти з аудиту INTOSAI [нов. перекл., підготовлений для Рахункової палати України Проектом ТАСІS „Аудит державних фінансів”].
143. Статистичний щорічник України за 2000 рік. – К. : Техніка, 2001. – 642 с.
144. Статистичний щорічник України за 2001 рік. – К. : Техніка, 2002. – 644 с.
145. Статистичний щорічник України за 2002 рік. – К. : Консультант, 2003. – 645 с.
146. Стігліц Дж. Е. Економіка державного сектора / Дж. Е. Стігліц. – К : Основи, 1998. – 856 с.
147. Типові штати адміністративно-управлінського персоналу вищих навчальних закладів Міністерства вищої освіти СРСР: затв. постановою Ради Міністрів Союзу РСР від 29.09.1948 р. № 3626 (зі змінами та доповненнями).
148. Ткаченко І. С. Вища школа : моделювання вибору пріоритетного варіанту / І. С. Ткаченко, В. А. Ткаченко. – Тернопіль : Екон. думка, 2000. – 55 с.
149. Указ Президента України „Про Національну доктрину розвитку освіти” від 17.04.2002 р. № 347/2002 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
150. Указ Президента України „Про заходи щодо вдосконалення системи вищої освіти України” від 17.02.2004 р. № 199 [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
151. Указ Президента України „Про заходи щодо реформування системи підготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів” від 23.01.1996 р. № 77/96 (із змінами) [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
152. Финансово-кредитный энциклопедический словарь / [под ред. А. Г. Грязновой]. – М. : Финансы и статистика, 2002. – 1167 с.
153. Финансовые ресурсы народного хозяйства (проблемы формирования и использования) / под ред. В. К. Сенчагова. – М. : Финансы и статистика, 1982. – 320 с.
154. Финансы предприятий и отраслей народного хозяйства / под ред. Н. Г. Сычева. – М. : Финансы, 1986. – 424 с.
155. Финансы / под ред. В. М. Родионовой. М. : Финансы и статистика, 1993. – 345 с.
156. Финансы : учеб. [для вузов] / под ред. проф. Л. А. Дробозиной. – М. : ЮНИТИ, 2001. – 527 с.
157. Фінанси підприємств : підруч. / кер. авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. 2-ге вид., перероб. та доп. – К. : КНЕУ, 1999. – 680 с.
158. Фінанси : вишкіл студії : навч. посіб. / за ред. д. е. н., проф. С. І. Юрія. – Тернопіль : Карт-бланш, 2002. – 357 с.
159. Фінансовий словник-довідник / [за ред. М. Я. Дем’яненка]. – К. : ІАЕ УААН, 2003. – 555 с.
160. Фінансово-економічний аналіз : підруч. / [П. Ю. Буряк, М. В. Римар, М. Т. Биць та ін.] ; під заг. ред. П. Ю. Буряка, М. В. Римара. – К. : Професіонал, 2004. – 528 с.
161. Хачатурян С. В. Сутність фінансових ресурсів та їх класифікація / С. В. Хачатурян // Фінанси України. – 2003. – № 4. – С. 77.
162. Цивільний кодекс України : станом на 16.01.2003 р. № 435 – IV [Електронний ресурс] / Український інформаційно-правовий центр. – К. : CD-вид-во „Правова система „Омега”, верс. 3.7, 2007. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM) : кольор. ; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-1GGh ; 128 Mb RAM ; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP/Vista. – Назва з контейнера.
163. Цимбал Л. І. Особливості ціноутворення на ринку освітніх послуг / Л. І. Цимбал // Фінанси України. – 2005. – № 4. – С. 81.
164. Чернобай А. М. Правове забезпечення фінансування системи вищої освіти / А. М. Чернобай // Фінанси України. – 2005. – № 4. – С. 127.
165. Черняк А. Математика для экономистов на базе MathCAD / А. Черняк, В. Новиков, О. Мельников. – СПб. : БХВ Петербург, 2005. – 496 с.
166. Чупрунов Д. И. Экономика, организация и планирование высшего образования / Д. И. Чупрунов, Е. Н. Жильцов. – М. : Высш. шк., 1988. – 235 с.
167. Чурьянов Ю. Д. Финансирование вузов: опыт некоторых зарубежных стран / Ю. Д. Чурьянов // Вестник Московского университета. – 1995. – № 4. – С. 33 – 43. – (Серия 6 : Экономика).
168. Шаварина М. П. Проблеми фінансів вищих закладів освіти / М. П. Шаварина // Фінанси України. – 2000. – № 4. – С. 27–30.
169. Шашкевич О. Л. Вартість освітніх послуг у вищих навчальних закладах: моделювання оптимальної ціни / Олександр Шашкевич // Світ фінансів. – 2007. – № 3. – С. 112–119.
170. Шашкевич О. Л. Вдосконалення планування видатків на оплату праці у вищих навчальних закладах державної форми власності / Олександр Шашкевич // Світ фінансів. – 2008. – № 1. – С. 118–124.
171. Шашкевич О. Л. Диверсифікація джерел фінансування вищої освіти / Олександр Шашкевич // Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть : тези доп. V Міжнар. наук.-теорет. конф. студ., аспірантів і молод. вчених, (м. Тернопіль, 17 квіт. 2007 р.) / відп. ред. З. В. Гуцайлюк. – Тернопіль : Вид-ць Стародубець В.О., 2007. – С. 408–410.
172. Шашкевич О. Л. Особливості контролю фінансово-господарської діяльності вищих навчальних закладів / Олександр Шашкевич // Економічні, правові, інформаційні та гуманітарні проблеми розвитку України в постстабілізаційний період : матеріали наук. конф. проф-виклад. складу, (м. Тернопіль, 13 квіт. 2006 р.). / Гол. ред. кол. Юрій С. І. – Тернопіль : ТДЕУ, 2006. – С. 129–132.
173. Шашкевич О. Л. Оцінка ефективності використання фінансових ресурсів вищими навчальними закладами державної форми власності / Олександр Шашкевич // Галицький економічний вісник. – 2007. – № 1. – С. 112–122.
174. Шашкевич О. Л. Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення / О. Шашкевич // Сучасні наукові дослідження – 2006 : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Дніпропетровськ, 20–28 лют. 2006 р.). Т. 21. / відп. ред. Біла К. О. – Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2006. – С. 112–118. – (Серія : Економічні науки).
175. Шашкевич О. Л. Реформування фінансового забезпечення вищої освіти / Олександр Шашкевич // Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті : зб. тез доп. III Міжнар. наук.-практ. конф. молод. вчених. Ч. 2. / відп. за вип. Монастирський Г. Л. – Тернопіль : Екон. думка, 2006. – С. 314–317.
176. Шашкевич О. Л. Удосконалення фінансового механізму вищої освіти / О. Л. Шашкевич // Теорія і практика ринкових перетворень: економічний та соціальний контекст : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф., (м. Вінниця, 20–22 берез. 2008 р.). Т. ІІІ. / відп. ред. С. І. Юрій. – Вінниця : ВІЕ ТНЕУ, 2008. – С. 123–127.
177. Шашкевич О. Л. Фінансове забезпечення вищих навчальних закладів в умовах трансформаційних процесів в економіці / Олександр Шашкевич // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. – 2003. – № 14. – С. 66–70. – (Серія : економіка).
178. Шашкевич О. Л. Концептуалізація фінансових ресурсів / О. Л. Шашкевич, А. І. Машко // Вісник Хмельницького національного університету. – 2005. – Т. 2, № 3. – С. 104–106. – (Серія : Економічні науки).
179. Шерменев В. К. Эффективность использования ресурсов высшей школы / В. К. Шерменев. – М. : НИИВШ, 1985. – 182 с.
180. Шитток М. Предпринимательство и преобразование российских университетов / М.Шитток, Е. Князев, Н. Пелихов. – Ростов-на-Дону. : изд-во Рост. ун-тa, 2003. – 272 с.
181. Шпотенко В. Д. Методика визначення розміру плати за навчання студентів вищих навчальних закладів / В. Д. Шпотенко // Фінанси України. – 2003. – № 7. – С. 43.
182. Экономика высшего образования : материалы Всесоюз. науч. конф. – Казань : Изд-во КГУ, 1973. – 180 с.
183. Экономика народного образования : учеб. [для студ. пед. ин-тов] / [В. А. Жамин, С. Л. Костанян, В. К. Розов, В. Н. Усанов] ; под ред. С. Л. Костаняна. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Просвещение, 1986. – 336 с.
184. Юрій С. І. Бюджетна система України : навч. посіб. / С. І. Юрій, Й. М. Бескид. – К. : НІОС, 2000. – 384 с.
185. Юрій С. І., Дем’янишин В. Г., Буздуган Я. М. Антологія бюджетного механізму : монограф. / С. І. Юрій, В. Г. Дем’янишин, Я. Д. Буздуган. – Тернопіль : Екон. думка, 2001. – 250 с.
186. Якобсон Л. И. Экономика общественного сектора : основы теории государственных финансов / Л. И. Якобсон. – М. : Аспект Пресс, 1996. – 319 с.
187. Якобсон Л. И. Экономические методы управления в социально-культурной сфере / Л. И. Якобсон. – М. : Экономика, 1991 . – 356 с.
188. Януль І. Є. Застосування програмно-цільового методу формування бюджетів / І. Є. Януль // Фінанси України. – 2003. – № 8. – С. 19.
189. Bain, Olga (2001) „Cost of Higher Education to Students and Parents in Russia: Tuition Policy Issues” Peabody Journal of Education. 76:3 & 4, pp. 57 – 80.
190. Becker G. Human Capital. – N. Y., 1964. – 208 p.
191. Bowen, Howard R. Investment in Learning : The Individual and Social Value of American Higher Education/ San Francisco : Jossey–Bass Publishers, 1977.
192. Bowman M. J. The Human Investment Revolution in Economic thought. – Sociology of Education, v. 39, 1966, № 2.
193. Buchert, Lene and Kenneth King (1995) Learning from Experience: Policy and Practice in Aid to Higher Education. The Hague: Centre for the Study of Education in Developing Countries.
194. Barr, Nicholas (1989) Student Loans: The Next Steps. Edinburgh : Aberdeen University Press.
195. Clark В. R. Creating entrepreneurial universities: organizational pathways of transformation // Issues in Higher Education. Paris, 1998.
196. Colclough, Christopher and J. Manor (1991) States or Markets? An Assessment of Neo Liberal Approaches to Education Policy. Oxford : Clarendon Press.
197. Davies J. L. The emergence of entrepreneurial cultures in European Universities // Higher Education Management and Policy. – 2001. – Vol. 13. – № 2. – P. 25 – 45.
198. Diamond J. Measuring Efficiency in Government: Techniques and Experience. – Washington : International Monetary Fund, 1990. – P. 27.
199. Drucker P. F. Innovation and Entrepreneurship: Practice and Principles. – N. Y. : Harper and Row, 1985. – 258 p.
200. Dunn, William N. Public Policy Analysis: An introduction. 2nd ed. – Englewood Cliffs : Prentice Hall, 1994. – C. 322.
201. Financing Higher Education in the United States // ACE. – Washington. D. C.
202. Gibbons M. The university as an instrument for the development of science and basic research: the implications of mode 2 science // Emerging patterns of social demand and university reform : through a glass darkly (Dill D. D., Sporn В., eds.). – Oxford, 1995. – P. 90 – 104.
203. Gibbons M. Higher Education Relevance in the 21st Century. The World Bank, Oct. 1998.
204. Grimwood M., Tomkins C. Value for Money Auditing - tavards Incorporating a Naturalistic Approach, Financial Accountability and Management. – 1986. – P. 24.
205. Gumport P., Sporn В. Institutional adaptation: demands for management reform and university administration // Higher education: handbook of theory and research. – N. Y., 1999. – Vol. 14 (Smart J., Tierney W., eds.).
206. Heller Donald E. (1999) „The Effects of Tuition and State Financial Aid on Public College Enrollment” The Review of Higher Education, 23:1, Fall 1999, pp. 65 – 89.
207. Jackson P., Palmer B. First Steps in Measuring Performance in the Public Sector: A Management Guide. – London: Public Finance Foundation, 1989. – P. 2.
208. Johnstone. D. Bruce (1992) „Changing Sources and Patterns of Finance for Higher Education: A Review of International Trends” Higher Education in Europe, Vol. 17, No. I, pp. 141 – 149.
209. Johnstone, D. Bruce (1993) „The Costs of Higher Education: Worldwide Issues and Trends for the 1990s” in Altbach, P. G. and Johnstone, D. В., The Funding of Higher Education : International Perspectives. New York : Garland Publishing.
210. Johnstone, D. Bruce (2002) „Challenges of Financial Austerity: Imperatives and Limitations of Revenue Diversification in Higher Education,” The Welsh Journal of Education [Special International Issue] Vol. 11, Number 1, 2002, pp. 18 – 36. [Available as „Response to Austerity: Imperatives and Limitations of Revenue Diversification in Higher Education” at International Comparative Higher Education Finance and Accessibility Project.
.]
211. Johnstone, D. Bruce and Preeti Shroff–Mehta (2003) „Higher Education Finance and Accessibility: An International Comparative Examination of Tuition and Finance Assistance Policies” in Heather Eggins. ed., Globalization and Reform in Higher Education. London : Society for Research into Higher Education. [Available at International Comparative Higher Education Finance and Accessibility Project.
.]
212. Johnstone, D. Bruce, Alka Arora, and William Experton (1998) The Financing and Management of Higher Education: A Status Report on Worldwide Reform, Washington, DC : The World Bank. [Prepared in conjunction with the October 1998 UNESCO World Conference on Higher Education, Paris. October 5 8, 1998.]
213. Kane, Thomas (1995) „Rising Public College Tuition and College Entry: How Well do Public Subsidies Promote Access to College?” Cambridge : National Bureau of Economic Research.
214. Leslie L., Brinkman P. The Economic Value of Higher Education // ACE, Macmillan Publishing Company. – New York, 1988, p. 15.
215. Massy, William F., and Michael C. Hulfactor. Optimizing Allocation Strategy. In The Funding of Higher Education: International Perspectives, edited by Philip G. Altbach and D. Bruce Johnstone. – New York : Garland Publishing, 1993.
216. McMahon, Walter (1988) „Potential Resource Recovery in Higher Education in the Developing Countries and the Parents' Expected Contribution” Economics of Education Review, 7(1).
217. Mincer J. Human Capital, Technology and the Wages Structure // NBER Working Paper. – 1991. – № 3581. – P. 14–23.
218. Mincer J. Labor Market Effects of Human Capital and of its Adjustment to Technological Change. – New York : Institute of Education and Economy of Columbia University, 1989. – P. 45–67.
219. National Science Foundation: Science and Engineering Indicators 2002. Arlington VA : NSF, 2002.
220. National Science Foundation: Science and Engineering Indicators 2004. Arlington VA : NSF, 2004.
221. Schultz T. Investment in Human Capital. – The American Economic Review, v. 7. March 1961, № 1; Economics of Education. Selected Readings. Ed. By Blayg. Harmondworth. Middnesex, England, 1968. – p. 13.
222. Schultz T. Capital formation by education. – The jurn. of Political Economy, v. LXIII, 1960, p. 571.
223. Steiss, Alan Walter. Strategies Management and Organizational Decision Making. — Lexington, MA : Lexington Books, 1985. – P. 71.
224. Woodhall, Maureen (1988) „Designing a Student Loan Programme for a Developing Country : The Relevance of International Experience” Economics of Education Review, Vol. 7, № 1 : 153 161.
225. World Bank (1994) Higher Education: Lessons of Experience. Washington. DC : The World Bank.
226. Ziderman, Adrian and Albrecht, Douglas (1995) Financing Universities in Developing Countries. Washington, DC : The Falmer Press.
227. Zodi R. Program Budgeting : Techniques and Procedures. – Blacksburg, VA : Center for Urban and Regional Studies, 1988. – P. 97.
228. http ://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=81729715.
229. http ://www.dks.gov.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.