У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ЯКОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ У РИНКОВИХ УМОВАХ
Количество страниц 175
ВУЗ КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОЦЕСУ ОЦІНКИ ЯКОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 9
1.1. Аналіз тенденцій розвитку підприємств вогнетривкої галузі
та цільового ринку 9
1.2. Аналітичний огляд інформаційних технологій, методів
та моделей у системі управління підприємствами 28
1.3. Концепція процесу оцінки якості управління підприємством 60
Висновки до розділу 1 65
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ПРОЦЕСІВ ОЦІНКИ ЯКОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 66
2.1. Модель оцінки якості управління підприємством 66
2.2. Модель інваріантності оцінки якості управління підприємством 76
2.3. Метод управління персоналом 88
Висновки до розділу 2 121
РОЗДІЛ 3. ІНФОРМАЦІЙНО-СЕРВІСНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЯКОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 123
3.1. Синтез системи оцінки якості управління підприємством 124
3.2. Метод оперативно-аналітичної обробки даних системи оцінки якості управління підприємством 132
3.3. Оцінка ефективності функціонування інформаційно-сервісної системи оцінки якості управління підприємством 144
Висновки до розділу 3 154
ВИСНОВКИ 156
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 158
ДОДАТКИ 171
Додаток А 172

ВСТУП


Актуальність теми. Сучасна економіка України характеризується стрімким розвитком виробництва, зменшенням кількості збиткових підпри-ємств, підвищенням якості продукції та застосуванням новітніх технологій. Ця позитивна тенденція нарощування промислового виробництва в Україні впливає і на розвиток металургійного виробництва. У 2007 р. експорт проду-кції металургійного виробництва збільшився на 28,8%, що складає 3,4 млрд дол., порівняно з минулим роклом, а темпи приросту виробництва чорних металів становив 28,7% [19; 111; 112].
Металургійне виробництво потребує розширення номенклатури вогне-тривкої продукції. Кожен третій вогнетривкий виріб в Україні виготовлено на ВАТ “Запоріжвогнетрив” [110]. Вогнетривкі вироби, що випускаються на ВАТ “Запоріжвогнетрив”, споживаються підприємствами України, Росії, Угорщини, Болгарії, Алжиру, Єгипту, Індії, Нігерії, Польщі, Туреччині та інших країн.
Вступ України до СОТ сприяє подальшому розвитку ринкових відно-син та загостренню конкуренції на цільовому ринку. Це зумовлює потребу в підвищенні гнучкості управління підприємствами, що здійснюється за раху-нок впровадження нових концептуальних підходів щодо моделювання оцінки якості управління в активному ринковому середовищі. Економічні процедури якості управління представляють собою систему послідовних правил, що за-безпечують планування, організацію, контроль, мотивацію та процес оцінки показників підприємства.
Подальший розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює об’єктивну необхідність розробки нових методів і моделей процесу оцінки якості управління підприємством на основі сучасних інформаційних техно-логій.
Проблемам управління підприємствами, бізнес-процесами присвятили свої роботи зарубіжні та вітчизняні вчені, а саме: В.М. Геєць [27], Ю.Г. Лисенко [98; 99], О.І. Амоша [4], В.М. Андрієнко [5], В.К. Галіцин [26], В.А. Забродський [43; 44], М. Мескон [103], В.Л. Петренко [115; 116], В.М. Порохня [119], О.І. Пушкарь [120], В.Ф. Ситник [109], Р.Б. Тян [123], Д. Хан [128] та інші. Аналіз наукових праць дозволяє зробити висновок, що розробці концепції процесу оцінки якості управління підприємством приді-лено недостатньо уваги.
Окрім того, сучасні інформаційні технології сприяють формуванню но-вих методів і моделей, які враховують системний підхід в економіці. Це по-яснюється тим, що системи являють собою унікальне середовище й можуть виступати як суб’єкти економічної діяльності, які спрямовані на розширення кола споживачів, повинні швидко реагувати на зміни кон’юнктури ринку, враховувати індивідуальні особливості підприємства.
Передумови до змін у системі управління підприємствами, “…з одного боку, виникають із загальних законів розвитку соціально-економічних систем (суспільні потреби, зростання масштабу концентрації виробництва, заро-дження нових організаційних і управлінських концепцій, необхідність у син-хронізації, координації та інтеграції діяльності), а з іншого боку – з індивіду-альних особливостей підприємства, специфіки ринку, державного регулю-вання” [35, с. 49].
У зв’язку із цим розробка концепції оцінки якості управління підпри-ємством, комплексу моделей і методів гнучкого управління для забезпечення сталого розвитку підприємства є актуальною, що й зумовило вибір теми, ме-ти й завдань дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер-таційна робота виконана в межах науково-дослідної теми кафедри менедж-менту Класичного приватного університету “Організаційно-економічні заса-ди формування та розвитку потенціалу суб’єктів господарювання в умовах ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0106U000460). Особистий внесок здобувача полягає в розробці теоретико-методичних підходів та побу-дові концепції, методів і моделей управління підприємством вогнетривкої га-лузі.
Мета й завдання дослідження. Метою дослідження є розробка мето-дів та моделей щодо підвищення якості управління підприємствами в умовах ринкових відносин.
Для досягнення мети дослідження поставлені такі основні завдання:
– провести аналіз діяльності підприємств вогнетривкої промисловості та тенденцій розвитку ринку вогнетривкої промисловості;
– провести аналіз існуючих методів і моделей управління в умовах ринкових відносин;
– розробити концепцію оцінки якості управління підприємством;
– розробити модель оцінки якості управління підприємством вогнетривкої промисловості;
– сформувати модель інваріантності оцінки якості управління;
– удосконалити метод оцінки управління персоналом;
– запропонувати метод та схему визначення оцінки якості управління підприємством;
– запропонувати метод оперативно-аналітичної обробки даних для системи оцінки якості управління;
– розробити інформаційно-сервісну систему оцінки якості управління підприємством.
Об’єктом дослідження є процеси управління підприємством в умовах ринкових відносин.
Предметом дослідження є економіко-математичні моделі та методи процесів оцінки якості управління підприємством вогнетривкої галузі.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослі-дження є положення економічної науки в сфері управління, роботи провідних зарубіжних та вітчизняних вчених. Вірогідність і обґрунтованість одержаних результатів дисертації обумовлено використанням загальнонаукових і спеці-альних методів економіко-математичного моделювання, а саме: методів си-стемного аналізу та реінжинірингу – при розробці концепції процесу оцінки якості управління підприємством; методів теорії економічної динаміки та автоматизованих систем – при розробці моделей оцінки якості управління; методів теорії інваріантності – при розробці моделі інваріантності оцінки якості управління; теорії складних систем та інформаційних технологій – при синтезі інформаційно-сервісної системи оцінки якості управління під-приємством. У ході дослідження було використано методи математичної та економічної статистики, логічного узагальнення та принципи системного пі-дходу.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі здійснено постановку та вирішення нового актуального задачі – моделюван-ня процесів якості управління підприємств в умовах ринкових відносин. При цьому отримано такі нові наукові результати:
вперше розроблено:
– концепцію процесу оцінки якості управління підприємством в умовах ринкових відносин, яка заснована на принципах системного, маркетингово-логістичного підходів, що дає змогу підвищити рівень ефективності управ-ління за рахунок збільшення рентабельності підприємства;
– модель процесу оцінки якості управління підприємством, яка засно-вана на дискретних управляючих системах, що дає змогу знизити витрати підприємства за рахунок підвищення якості діяльності управлінської ланки;
набуло подальшого розвитку:
– модель інваріантності оцінки якості управління, яка заснована на принципах адаптації автоматизованих систем, що дозволяє оптимізувати фу-нкції управління за рахунок методу регулювання якості управління підпри-ємством;
удосконалено:
– метод управління персоналом, який засновано на моделі оцінки якос-ті управління, що дозволяє визначити якість управлінської діяльності, врахо-вуючи інформацію щодо витрат на управління, чистого прибутку, продукти-вності праці;
– структура інформаційно-сервісної системи оцінки якості управління підприємством, яка заснована на сучасних інформаційних технологіях, що дає змогу підвищити ефективність дій управлінської ланки за рахунок опера-тивної обробки даних із застосуванням багатомірних структур збереження інформації.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що за-пропонована концепція та розроблені метод і моделі оцінки якості процесів управління підприємством в умовах ринкових відносин можуть використо-вуватися в установах, організаціях та підприємствах інших галузей.
Основні положення й результати дослідження використані при розроб-ці інформаційно-сервісної системи управління підприємством ВАТ “Запоріж¬вогнетрив” м. Запоріжжя (довідка № 23–1212 від 19.02.2007 р.); при розробці комплексних програм розвитку Запорізької області для управління зовніш-ньоекономічною діяльністю промислових підприємств (довідка № 338–21 від 11.12.2007 р.) та в навчальному процесі Енергодарського інституту держав-ного та муніципального управління Гуманітарного університету “Запорізь-кий інститут державного та муніципального управління” при викладанні на-вчальних дисциплін “Дослідження операцій”, “Методи прийняття рішень”, “Економіко-математичне моделювання” (довідка № 228 від 22.11.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Наукові висновки, положення, розробки та пропозиції одержані автором самостійно і відображені в наукових працях.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи доповідалися й обговорювалися на XIV міжвузівській науковій кон-ференції (м. Запоріжжя, 2006 р.), І Міжнародній науково-практичній конфе-ренції (м. Мелітополь, 2006 р.), XV Міжнародній науковій конференції, (м. Запоріжжя, 2007 р.), 11-ому Міжнародному форумі “Радіоелектроніка і молодь в ХХІ ст.” (м. Харків, 2007 р.).
Публікації. Результати дослідження опубліковані в 12 наукових пра-цях загальним обсягом 4,56 д. а., з них 8 статей у фахових наукових виданнях загальним обсягом 3,99 д. а., 4 публікації за матеріалами конференцій.
Структура і обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 134 найменувань, додат-ка. Загальний обсяг роботи – 157 сторінок. Дисертація містить 25 рисунків, 26 таблиць, що займає 25 повних сторінок.
Список литературы ВИСНОВКИ


У дисертаційній роботі подано наукове вирішення нового актуального завдання моделювання оцінки якості управління підприємством у ринкових умовах, що дало змогу виконати економіко-математичне моделювання та провести дослідження процесів управління на підприємстві.
Проведене дослідження дає змогу зробити такі основні висновки та практичні рекомендації:
1. На підставі аналізу тенденцій розвитку підприємств вогнетривкої га-лузі та цільового ринку, а також діяльності ВАТ “Запоріжвогнетрив” доведе-но важливість розробки нових методів і моделей оцінки якості управління підприємством у ринкових умовах. Обґрунтовано актуальність дослідження.
2. Проаналізовано напрями розвитку інформаційних технологій, методів та моделей у системі управління підприємствами. Визначено роль, структуру та функціональні обов’язки елемента управління підприємства, результати якого довели необхідність розробки нових методів та моделей оцінки якості управління.
3. З урахуванням проведеного аналізу розроблено концептуальну модель процесу оцінки якості управління вогнетривким підприємством, що будуєть-ся з урахуванням системного, маркетингово-логістичного підходів та компо-нентів інформаційних технологій і дасть змогу підвищити рівень якості управління.
4. Розроблено модель оцінки якості управління підприємством, в якій враховані показники витрат на управління, вартість матеріально-технічних засобів та чистий прибуток. Проведено моделювання оцінки якості управлін-ня цехами ВАТ “Запоріжвогнетрив”, що дало змогу виявити закономірність: чим менше значення показника оцінки якості управління, тим вища якість системи управління.
5. У дисертації розроблено модель квазінваріантності оцінки якості управління, яку подано у вигляді динамічної системи диференціальних сто-хастичних рівнянь, що дає змогу за рахунок використання методу оцінки якості знайти при зовнішніх впливах мінімальну складову управління за умо-ви, що система буде нечутливою до змін.
6. Побудовано підхід щодо синтезу механізму управління в умовах не-визначеності за допомогою оцінювання вектора дискретних значень управ-ління, які забезпечують квазіінваріантність системи.
7. У дисертаційній роботі побудовано метод управління персоналом, в основу якого покладено моделювання показника якості управлінського скла-ду, що дає змогу визначити якість управлінської діяльності, враховучи інфо-рмацію щодо витрат на управління, чистого прибутку, продуктивності праці.
8. На підставі розроблених методів та моделей побудовано структуру інформаційно-сервісної системи оцінки якості управління підприємством, яку засновано на сучасних інформаційних технологіях, що дає змогу підви-щити ефективність дії управлінської ланки завдяки використанню методів та моделей оцінки якості управління.
9. У роботі розглянуто метод оперативно-аналітичної обробки даних си-стеми оцінки якості управління підприємством з вирішенням питань згортки, деталізації, агрегації даних у багатомірних базах даних та наведено модель процесу обміну даним у інформаційно-сервісній системі якості управління з використанням розріджених гіперкубів даних.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Айвазян С.А. Прикладная статистика и основы эконометрики : учебник для вузов / С.А. Айвазян, В.С. Мхитарян. – М., 1998. – 1022 с.
2. Акбердин Р.В. Совершенствование структуры, функций и эконо-мических взаимоотношений управленческих подразделений предприятий при разных формах хозяйствования : учебное пособие / Р.В. Акбердин, А.Я. Кибанов. – М. : ГАУ, 1993. – 176 с.
3. Амитан В.Н. Экономическая безопасность: концепция и основ-ные модели / В.Н. Амитан // Экономическая кибернетика. – 2000. – № 3–4. – С. 13–20.
4. Амоша О.І. Концепція інноваційного розвитку регіону / О.І. Амоша. – Донецьк: НАН України : Ін-т економіки промисловості, 2002. – 172 с.
5. Андриенко В.Н. Модели реинжиниринга систем управления / В.Н. Андриенко. – Донецк : ДонНУ, 2001. – 184 с.
6. Ансофф И. Стратегическое управление : пер с англ. / И. Ансофф. – М. : Экономика, 1989. – 579 с.
7. Архипова З.В., Пархомов В.А. Информационные технологии в экономике : учеб. пособие / З.В. Архипова, В.А. Пархомов. – Иркутск :
БГУЭП, 2003 – 184 с.
8. Баканов М.И. Теория экономического анализа / М.И. Баканов, А.Д. Шеремет. – М. : Финансы и статистика, 1997. – 218 с.
9. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента / И.Т. Бала¬банов. – М. : Финансы и статистика, 1997. – 384 с.
10. Балтачеева Н.А. Проблемы повышения квалификации руководя-щего персонала промышленных предприятий на современном этапе / Н.А. Балтачеева // Пути реформирования экономики Украины на современ-ном этапе : сборник научных трудов: приложение № 4(9) к научному журна-лу “Персонал” № 2 (56). – К. : МАУП, 2000. – С. 206–208.
11. Берсуцкий Я.Г. Анализ хозяйственной деятельности предпри-ятия : учеб. пособие / Я.Г. Берсуцкий, И.А. Дугинская, Б.Л. Дугинский. – До-нецк : ДИЭХП, 2000. – 181 с.
12. Берсуцкий Я.Г. Информационная система управления предпри-ятием / Я.Г. Берсуцкий. – К. : Наукова думка, 1986. – 168 с.
13. Бир С. Наука управления : пер. с англ. / С. Бир. – М. : Энергия, 1971. – 112 с.
14. Бланк И.Б. Финансовый менеджмент / И.Б. Бланк. – Киев : Ника – Центр – Эльга, 1999. – 306 с.
15. Бунич П.Г., Перламутров В.Л., Соколовский Л.Х. Экономико-математические методы управления оборотными средствами / П.Г. Бунич, В.Л. Перламутров, Л.Х. Соколовский. – М. : Финансы, 1973. – 458 с.
16. Бэафут К. Революция Quixtar: Новые высокотехнологичные воз-можности бизнеса : пер. с англ. / К. Бэафут. – М. : Фаир-пресс, 2003. – 396 с.
17. Вагнер Г. Основы исследований операций : в 3 т. / Г. Вагнер. – М. : Мир, 1972. – Т. 1. – 333 с.
18. Вагнер Г. Основы исследований операций : в 3 т. / Г. Вагнер. – М. : Мир, 1972. – Т. 2–3. – 987 с.
19. Випуск товарів та послуг і ВВП України [Електронний ресурс] / Експрес-інформація Держкомстату України від 14.03.2006 р. № 61. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
20. Вітлинський В.В. Моделювання економіки : навч.-метод. посіб. [для самост. вивч. дисц.] / В.В. Вітлинський, Г.І. Великоіваненко. – К. : КНЕУ, 2005. – 306 с.
21. Вітлінський В.В. Моделювання економіки: навчальний посібник / В.В. Вітлінський. – К. : КНЕУ, 2003. – 480 с.
22. Вітлінський В.В. Ризикологія як системотвірна складова еко-номічної кібернетики / В.В. Вітлінський // Економічна кібернетика. – 2000. – № 1–2. – С. 12–19.
23. Вовк В.М. Математичне моделювання в управлінні фінансовою діяльністю підприємства / В.М. Вовк, Г.І. Левицька // Фінанси України. – 2000. – № 1. – С. 34–39.
24. Вовк В.М. Основи системного аналізу : навч. посіб. / В.М. Вовк, З.Б. Дрогомирецька. – Львів : Видав. центр ЛНУ, 2002. – 248 с.
25. Вяткин В.Н. Принятие финансовых решений в управлении бизне-сом: концепции, задачи, ситуации / В.Н. Вяткин, Дж.Дж. Хэмптон, А.Ю. Казак. – Москва ; Екатеринбург : ЗАО “Ява”, 1998. – 256 с.
26. Галіцин В.К. Системи моніторингу / В.К. Галіцин. – К. : КНЕУ, 2000. – 232 с.
27. Геєць В. Економіка України: підсумки перетворень та перспекти-ви зростання / В. Геєць. – Харьків : Фест, 2000. – 432 с.
28. Герасимчук В.Г. Стратегічне управління підприємством: Графічне моделювання : навч. посіб. / В.Г. Герасимчук. – К. : КНЕУ, 2000. – 360 с.
29. Герчикова И.Н. Финансовый менеджмент / И.Н. Герчикова. – М. : Инфра-М, 1996. – 208 с.
30. Гилл Ф. Практическая оптимизация / Ф. Гилл, У. Мюррей, М. Райт. – М. : Мир, 1985. – 509 c.
31. Голиков В.И. Предприятие в системе государственного управле-ния и регулирования / В.И. Голиков, А.В. Николян, Н.В. Голикова. – К. : НАН Украины: Институт экономического прогнозирования, 1998. – 383 с.
32. Голиков В.И. Информация как одно из важнейших условий эко-номического развития / В.И. Голиков // Вісник інституту економічного про-гнозування. – 2003. – С. 31–35.
33. Голубєва Т.О. Використання методу оцінювання в задачах інваріантного управління / Т.О. Голубєва, В.М. Дубовой // Вісник Вінницького політехнічного інституту. – 2007. – № 1. – С. 5–9.
34. Горбань А.Н. Алгоритмы и программы быстрого обучения ней-ронных сетей / А.Н. Горбань // Эволюционное моделирование и кинетика. – 1992. – С. 36–39.
35. Гузь Н.Г. Проблемы выбора и регулирования в системах микро-экономики / Н.Г. Гузь // Экономическая кибернетика. – 2000. – № 1–2. – С. 65–74.
36. Дем’яненко В.В. Стратегічні напрямки розвитку підприємств / В.В. Дем’яненко, Н.М. Тіменко // Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / за ред. акад. НАН України В.М. Геєця. – К. : Ін-т екон. прогнозув. : Фенікс, 2003. – С. 276–298.
37. Дубров А.М. Математико-статистическая оценка эффективности в экономических задачах / А.М. Дубров. – М. : Финансы и статистика, 1982. – 176 с.
38. Дэйвисон М. Многомерное шкалирование / М. Дэйвисон. – М. : Финансы и статистика, 1988. – 254 с.
39. Дюк В. Data Mining : учебный курс / В. Дюк, А. Самойленко. – СПб. : Питер, 2001. – 368 с.
40. Дюран Б. Кластерный анализ / Б. Дюран, П. Оделл. – М. : Стати-стика, 1977. – 128 с.
41. Ермольев Ю.И. Методы стохастического программирования / Ю.И. Ермольев. – М. : Наука, 1976. – 234 с.
42. Желена М. Информационные технологии в бизнесе / М. Желена. – СПб. : Питер, 2002. – 1120 с.
43. Забродский В.А. Анализ и предупреждение функционирования предприятия / В.А. Забродский, Т.С. Клебанова, В.И. Скурихин. – К. : Севе-ро-Восточный научный центр Академии наук Украины, 1994. – 77 с.
44. Забродский В.А. Развитие крупномасштабных экономико-производственных систем / В.А. Забродский., Н.А. Кизим. – Харьков : Бизнес Информ, 2003. – 72 с.
45. Закарян К.А. Основные направления развития огнеупорной под-отрасли Украины / К.А. Закарян // Новые огнеупоры. – 2006. – № 6. –
С. 70–71.
46. Заруба В.Я. Адаптивное планирование в двухсторонних ассимет-ричных переговорах / В.Я. Заруба // Економічна кібернетика. – 2000. – № 1–2. – С. 48–57.
47. Зінухов С.В. Аналіз сучасного стану економіки України / С.В. Зінухов // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – Запоріжжя, 2006. – № 3. – С. 116–121.
48. Зінухов С.В. Економіко-математичне моделювання компонентів комплексної системи підготовки виробництва / С.В. Зінухов // Інвестиції: практика та досвід. – К., 2007. – № 8. – С. 28–32.
49. Зінухов С.В. Компоненти комплексної системи підготовки ви-робництва / С.В. Зінухов // Тези доповідей учасників XV Міжнародної нау-кової конференції молодих науковців, 17–18 травня 2007 р. / Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. – Запоріжжя, 2007. – С. 26.
50. Зінухов С.В. Концептуальна модель процесу управління вогнет-ривким підприємством / С.В. Зінухов // Держава та регіони. Серія : Еко-номіка та підприємництво. – Запоріжжя, 2007. – № 6. – С. 31–34.
51. Зінухов С.В. Критерії оптимізації моделі управління підготовкою виробництва / С.В. Зінухов // 11-й Міжнародний форум “Радіоелектроніка і молодь в ХХІ ст.” : зб. матеріалів форуму / ХНУРЕ. – Харків, 2007. – Ч. 2. – С. 357.
52. Зінухов С.В. Модель інваріантності оцінки якості управління підприємством вогнетривкої промисловості / С.В. Зінухов // Новое в эконо-мической кибернетике : сб. науч. тр. / Донецкий нац. ун-т // Слабые сигналы в экономике. – Донецк, 2007. – № 3. – С. 57–64.
53. Зінухов С.В. Модель процесу оцінки ефективності управління во-гнетривким підприємством / С.В. Зінухов // Модели управления в рыночной экономике. – 2007. – С. 50–58.
54. Зінухов С.В. Огляд сучасних моделей макроекономічного про-гнозування розвитку економіки України / С.В. Зінухов // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – Запоріжжя, 2006. – № 4. –
С. 139–141.
55. Зінухов С.В. Ретроспективний аналіз особливостей сучасного стану промисловості України / С.В. Зінухов // Тези доповідей І Міжнародної науково-практичної конференції, 4–6 вересня 2006 р., м. Мелітополь. Таврійська державна агротехнічна академія / Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. – За-поріжжя, 2006. – С. 61–66.
56. Зінухов С.В. Розв’язання задачі внутрішньої та зовнішньої стійкості економіко-виробничих систем / С.В. Зінухов // Наука і вища освіта: тези доповідей учасників XІV міжвузівської наукової конференції м. Запоріжжя, 11–18 травня 2006 р. / Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”. – Запоріжжя, 2006. – Ч. 2. – С. 21–22.
57. Зінухов С.В. Світові тенденції розвитку вогнетривкої промисло-вості / С.В. Зінухов // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – Запоріжжя, 2007. – № 1. – С. 126–129.
58. Зінухов С.В. Формалізація критеріїв оптимізації моделі управління підготовкою виробництва вогнетривких виробів / С.В. Зінухов // Інвестиції: практика та досвід. – К., 2007. – № 3. – С. 28–31.
59. Зубенко Ю.Д. Менеджмент: на базе системного анализа / Ю.Д. Зубенко, А.К. Носач ; науч. ред. А.Д. Шарапов. – Донецк : ДонГТУ, 1998. – 415 с.
60. Иванов Н.Н. Информационно-сервисные системы в управлении сложным экономическим объектом : монография / Н.Н. Иванов. – Донецк : ООО “Юго-Восток, Лтд”, 2005. – 265 с.
61. Информатизация бизнеса: концепции, технологии, системы / [Карминский А.М., Карминский С.А., Нестеров В.П. и др.]. – М. : Финансы и статистика, 2004. – 623 с.
62. Йордон Э. Структурные модели в объектно-ориентированном анализе и проектировании / Э. Йордон, К.М. Аргила. – Лори, 1999. – 264 с.
63. Каленський М.М. Удосконалення фінансового контролю за вит-рачанням бюджетних коштів / М.М. Каленський. // Фінанси України. – 2001. – № 5. – С. 160.
64. Катан Л.I. Оцiнка чутливостi iнвестицiйних проектiв до факторiв ризику / Л.I. Катан, О.I. Лях // Фiнанси України. – 1997. – № 2. – С. 83–86.
65. Кигель Р.Ю. Вища школа і перехід до ринкової економіки / Р.Ю. Кигель. – Вінниця : Він. держ. техн. ун-т, 1994. – 415 с.
66. Кизим А. Прогнозирование вероятности банкротства на основе “Z-счета Альтмана” / А. Кизим, И. Кушнирик // Экономика Украины. – 1999. – № 12. – С. 82–84.
67. Клебанова Т.С. Методологические аспекты механизма предупре-ждения дестабилизации функционирования социально-экономической сис-темы / Т.С. Клебанова. – Донецк : Экономическая кибернетика. – 2000. –
№ 3–4. – С. 8–12.
68. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент / В.В. Ковалев. – М. : Финансы и статистика, 2000. – 514 с.
69. Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности / В.В. Ковалев. – М. : Финансы и статистика, 1998. – 435 с.
70. Ковальчук К.Ф. Интеллектуальная поддержка принятия экономи-ческих решений / К.Ф. Ковальчук – Донецк : ИЭП НАН Украины, 1996. – 224 с.
71. Ковальчук К.Ф. Модель иерархической оценки информационно-интелектуальных технологий / К.Ф. Ковальчук, Л.Н. Бандорина // Модели управления в рыночной экономике. – 2002. – спец. вып. – С. 8–16.
72. Колемаев В.А. Математическая экономика : учебник для вузов / В.А. Колемаев. – М. : ЮНИТИ, 1998. – 240 с.
73. Колосов А. Инвестиционные риски / А. Колосов // Бизнес Ин-форм. – 1998. – № 3. – С. 41–43.
74. Колот А.М. Мотивацiя, стимулювання й оцiнка персоналу : навч. посiбник / А.М. Колот. – К. : КНЕУ, 1998. – 224 с.
75. Комплексные оценки в системе рейтингового управления пред-приятием / [Белый А.П., Лысенко Ю.Г., Мадых А.А., Макаров К.Г.]; под общ. ред. Ю.Г. Лысенко. – Донецк : ООО “Юго-Восток, Лтд”, 2003. – 120 с.
76. Компьютерно-интегрированные производства и CALS техноло-гии в машиностроении – М. : Федеральный информационно-аналитический центр оборонной промышленности, 1999. – 510 с.
77. Контроллинг как инструмент управления предприятием / [под ред. Н.Г. Данилочкиной]. – М. : Аудит : ЮНИТИ, 1998. – 280 с.
78. Короткий С. Концепция построения комплексных информацион-ных систем / С. Короткий – М. : Корпоративный менеджмент, 2001. –
С. 1–10.
79. Корпоративні системи [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://corporatesystems.ru/tag/IFS_Applications.
80. Корпоративное управление крупным промышленным комплек-сом: учебное пособие / [Ю.Г. Лысенко, В.Н. Андриенко, Н.Н. Иванов и др.] ; под общ. ред. Ю.Г. Лысенко и В.Н. Андриенко. – Донецк : ООО “Юго-Восток, Лтд”, 2003. – 243 с.
81. Корпоративное управление: владельцы, директора и наемные ра-ботники акционерного общества / [под ред. М. Хесселя]. – М. : Джон Уайли энд Санз, 1996. – 239 с.
82. Костіна Н.І. Фінанси: система моделей і прогнозів: навч. пос. / Н.І. Костіна, А.А. Алексєєв, О.Д. Василик. – К. : Четверта хвиля, 1998. – 304 с.
83. Котлер Ф. Основы маркетинга / Ф. Котлер. – М. : Бизнес-книга, 1995. – 702 с.
84. Кохонен Т. Ассоциативная память / Т. Кохонен. – М. : Мир, 1980. – 240 с.
85. Кравченко Н. И самая огнеупорная может не выдержать / Н. Кравченко // Рынок металлов. – 2005. – № 2. – С. 14–15.
86. Крюкова Л.И. Моделирование бухгалтерского учета / Л.И. Крю¬кова // Экономика и математические методы. – 1982. – Т. XVIII. – Вып. 1. – С. 94–104.
87. Кузнецов М.В. Технический анализ рынка ценных бумаг / М.В. Кузнецов, А.С. Овчинников. – М. : Инфра-М, 1996. – 124 с.
88. Купайгородський Е. Законодавчі рифи іноземного інвестування / Е. Купайгородський // Урядовий кур’єр. – 2000. – № 2. – С. 22–26.
89. Лапа В.Г. Математические основы кибернетики / В.Г. Лапа. – К. : Вища школа, 1974. – 452 с.
90. Ларман К. Применение UML и шаблонов проектирования / К. Ларман. – М. : Вильямс, 2001. – 489 с.
91. Ле Ван Шон Модели составления оптимальных планов перепод-готовки персонала / Ле Ван Шон, Пушкарь А.И. // Управління трудовими ре-сурсами: проблеми і перспективи розвитку: збірник доповідей Міжнар. наук.-практ. конф. – Хмельницький : ТУП, 1997. – С. 183–186.
92. Липсиц И.В. Инвестиционный проект: методы подготовки и ана-лиза / И.В. Липсиц, В.В. Косов. – М. : БЕК, 1996. – 430 с.
93. Лисяк Л.В. Визначні фактори стану інвестиційної діяльності в Україні та їх вплив на формування інвестиційного клімату / Л.В. Лисяк // Вісник Дніпропетровського університету: Економіка. – 1999. – Вип. 3. – С. 71–77.
94. Лоскyтов А.Ю. Введение в синергетику / А.Ю. Лоскyтов, А.С. Ми¬хайлов. – М. : Наука., 1990. – 272 с.
95. Лузанов А.В. Информационная система и технология проектиро-вания АСОД / [А.В. Лузанов, Ю.Г. Лысенко, С.Ф. Теленик, С.Л. Цокол]. – М. : Финансы и статистика, 1990. – 160 с.
96. Лузин А.Л. Матричное представление бухгалтерского баланса / А.Л. Лузин, В.И. Боровикова. – Свердловск : Свердловский ин-т нар. хоз-ва, 1984. – 284 с.
97. Лукашин Ю.П. Адаптивные методы краткосрочного прогнозиро-вания / Ю.П. Лукашин – М. : Статистика, 1979. – 254 с.
98. Лысенко Ю.Г. Модели управления хозрасчетным промышлен-ным предприятием / Ю.Г. Лысенко. – М. : Финансы и статистика, 1991. – 208 с.
99. Лысенко Ю.Г. Моделирование условий прогрессивного механиз-ма организации системы компенсации труда в крупном промышленном ком-плексе / Ю.Г. Лысенко, С.В. Елизаров, Т.Ю. Беликова. – Донецк : ИЭП НАН Украины, 1998. – 21 с.
100. Лытюк А.И. Экономико-организационные предпосылки модели-рования системы управления персоналом / А.И. Лытюк, А.П. Колониари // Модели управления в рыночной экономике. – Донецк : ДонГУ, 1998. – С. 187–192.
101. Майер Э. Контроллинг как система мышления и управления / Э. Майер; под ред. С.А. Николаевой. – М. : Финансы и статистика, 1993. – 76 с.
102. Марюта А.Н. Экономико-математическое моделирование и оп-тимизация управления организациями: монография / А.Н. Марюта, Н.Е. Бойцун. – Днепропетровск : Изд-во Днепр. ун-та, 2001. – 540 с.
103. Мескон М.Х. Основы менеджмента : пер. с англ. / М.Х. Мескон, М. Альберт, Ф. Хедоури. – М. : Дело, 1992. – 702 с.
104. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства : навч. посіб. / В.О. Мец. – К. : КНЕУ, 1999. – 326 с.
105. Модели и алгоритмы принятия управленческих решений / [Бер-суцкий Я.Г., Лепа Н.Н., Гузь Н.Г. и др.]. – Донецк : НАН Украины : Институт экономики промышленности, 1998. – 307 с.
106. Моделирование системы управления квалификационным уров-нем персонала предприятия в рыночной экономике / [Булянда А.А., Коло-ниари А.П., Лысенко Ю.Г. и др.]. – Донецк, 1998. – 43 с.
107. OLAP, реляционные и многомерные системы баз данных // СУБД. – 1997. – № 3(36). – С. 36–40.
108. Организация системы компенсации труда в крупном промыш-ленном комплексе / [Беликова Т.Ю., Виленчук Р.Г., Колониари А.П., Панте-леенко В.М.]. – Донецк : ИЭП НАН Украины, 1998. – 27 с.
109. Основи інформаційних систем : навч. посібник / [Ситник В.Ф., Писаревська Т.А., Єрьоміна Н.В., Краєва О.С.]. – К. : КНЕУ, 2001. – 420 с.
110. Офіційний сайт ВАТ “Запоріжвогнетрив” [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.zaporozhogneupor.сom.
111. Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/Balance/2007_PB/state9month_2007.pdf.
112. Очагов И.Г. Неформованные огнеупоры в черной металлургии / И.Г. Очагов // Новости черной металлургии за рубежом. – М. : Черметин-формация. 1996. – № 3. – С. 139–147.
113. Очагов И.Г. Огнеупоры и мировая черная металлургия / И.Г. Очагов // Новые огнеупоры. – 2006. – № 6. – С. 77–78.
114. Павлов А.А. Алгоритмическое обеспечение сложных систем управления / А.А. Павлов. – К., 1989. – 166 с.
115. Петренко В.Л. Адаптивные механизмы и их положение в эконо-мике / В.Л. Петренко, В.А. Забродский, Т.С. Клебанова // Экономическая ки-бернетика. – 2000. – № 1–2. – С. 98–109.
116. Петренко В.Л. Концепция и моделирование адаптивной системы управления проектами / В.Л. Петренко, В.И. Денисов. – Донецк : НАН Ук-раины: институт экономики промышленности, 1997. – 32 с.
117. Петров В.Н. Информационные системы / В.Н. Петров.  СПб. : Питер, 2002. 688 с.
118. Пономаренко В.С. Модели управления персоналом корпораций / В.С. Пономаренко, А.И. Пушкарь, Ле Ван Шон. – Харьков : ХГЭУ, 1997. – 232 с.
119. Порохня В.М. Моделювання економіки / В.М. Порохня. – За-поріжжя : ЗДІА, 2003. – 387 с.
120. Пушкарь А.И. Модели в системах поддержки решений антикри-зисного управления предприятием / А.И. Пушкарь // Вісник ХДЕУ. – 1998. – № 2(10). – С. 89–93.
121. Рейтинговое управление экономическими системами / [Бага-тов О.И., Лысенко Ю.Г., Петренко В.Л., Скобелев В.Г.]. – Донецк : Юго-Восток, 1999. – 110 с.
122. Сухарева Л.А. Контроллинг – основа управления бизнесом / Л.А. Сухарева, С.Н. Петренко. – Донецк : НОРД компьютер, 2000. – 210 с.
123. Тян Р.Б. Планирование деятельности предприятия / Р.Б. Тян. – К. : МАУП, 1998. – 150 с.
124. Управление персоналом / [под ред. Т.Ю. Базарова, Б.Л. Еремина]. – М. : Банки и биржи : ЮНИТИ, 1998. – 423 с.
125. Управление персоналом организации : практикум / [под ред. А.Я. Кибанова]. – М. : Инфра-М, 1999. – 295 с.
126. Фахтудинов Р.А. Система менеджмента : учеб.-практ. пособие / Р.А. Фахтудинов. – [2-е изд.]. – М. : ЗАО “Бизнес-школа “Интел-Синтез”, 1997. – 352 с.
127. Филиппов А.В. Работа с кадрами: психологический аспект / А.В. Филиппов. – М. : Экономика, 1990. – 168 с.
128. Хан Д. Планирование и контроль: концепция контроллинга : пер. с нем. / Д. Хан. – М. : Финансы и статистика, 1997. – 800 с.
129. Хелферт Э. Техника финансового анализа / Э. Хелферт ; пер. с англ. Л.П. Белых. – М. : Аудит : ЮНИТИ, 1996. – 663 с.
130. Хентце Й. Теория управления кадрами в рыночной экономике / Й. Хентце, Й Метцнер. – М. : Междунар. отношения. – 664 с.
131. Цельнер К.П. Что такое модель Гацбурга / К.П. Цельнер // Про-блемы теории и практики управления. – 1992. – № 1. – С. 77–80.
132. Шекшня С.В. Планирование персонала и прием на работу / С.В. Шекшня. – М. : ЗАО “Бизнес-школа “Интел-Синтез”, 1997. – 80 с.
133. Шекшня С.В. Управление персоналом современной организа-ции : учебно-практ. пособ. / С.В. Шекшня. – М. : ЗАО “Бизнес-школа “Интел-Синтез”, 1997. – 336 с.
134. Parsaye K. OLAP and Data Mining: Bridging the Gap / К. Parsaye // Database Programming and Design. – 1997. – № 2. – Р. 73–81.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.