У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Количество страниц 226
ВУЗ ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание Зміст

Стор.
ВСТУП 4

РОЗДІЛ 1. ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ

11
1.1. Сутність фінансового забезпечення та його значення для розвитку підприємств
11
1.2. Характеристика водогосподарського комплексу та його роль в економічному розвитку
29
1.3. Механізм фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу
45

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 1
66

РОЗДІЛ 2. СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ В РЕГІОНІ (НА ПРИКЛАДІ АР КРИМ)


68
2.1. Аналіз фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу АР Крим
68
2.2. Оцінка фінансового стану та джерел фінансового забезпечення розвитку підприємств ВГК в АР Крим
83
2.3. Вплив тарифів на формування фінансових ресурсів підприємств водогосподарського комплексу
100

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2
119

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ПОЛІПШЕННЯ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ


122
3.1. Реформування водогосподарського комплексу регіону, як умова вдосконалення його фінансового забезпечення
122
3.2. Методичне обґрунтування обсягів фінансових ресурсів задля розвитку підприємств водогосподарського комплексу
135
3.3. Шляхи концентрації фінансових ресурсів водогосподарського комплексу
161

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 3
174

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ
177

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
182

ДОДАТКИ

СКОРОЧЕННЯ ВИКОРИСТАНІ В РУКОПИСІ

АРК Автономна Республіка Крим

ВГК Водогосподарський комплекс

ЖКГ Житлово-комунальне господарство

ПРІК ООН Програма розвитку та інтеграції Криму Організації Об’єднаних Націй (США, Канада)

ВКГ Водопровідно-каналізаційне господарство

ВПВКГ Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства

КРОВП Кримське республіканське підприємство виробничих підприємств (КРОВП «Кримводоканал»)

ТНУ Таврійський національний університет ім.
В.І. Вернадського

НАПКБ Національна академія природоохоронного та курортного будівництва

Рескомводгосп Республіканський комітет АР Крим з водогосподарського будівництва й зрошуваного землеробства

МБРР Міжнародний банк реконструкції та розвитку

ОС Організація співтовариств

ПБС Підприємство на базі співтовариства

ЕОМ Електронно-обчислювальна машина

РФФВГК Регіональний фонд фінансування водогосподарського комплексу



ВСТУП
Актуальність теми. Фінанси виконують важливу роль у функціонуванні підприємств, регіонів, держави. Від ефективно організованої фінансової діяльності залежить стабільна робота, безперервний виробничий процес та досягнення основної мети діяльності суб’єкта господарювання, а саме – конкурентоспроможності, прибутковості, сталого розвитку.
Важливою складовою частиною національного багатства та важливою умовою ефективного суспільного розвитку є водні ресурси. Особливо гостро постає проблема водопостачання, водокористування, охорони і використання водних ресурсів у південних районах України. Розв’язання цієї проблеми, перш за все, залежить від достатності коштів та їх ефективного використання у водогосподарському комплексі (далі – ВГК), діяльність якого пов’язана з вирішенням економічних та соціальних завдань держави.
Формування фінансових ресурсів для забезпечення функціонування та розвитку підприємств водогосподарського комплексу відрізняється від формування фінансових ресурсів для інших видів економічної діяльності. Значна роль у формуванні фінансових ресурсів ВГК належить державі та її регіонам.
Теоретичні та методичні аспекти розвитку водного господарства, фінансового забезпечення підприємств реального сектору економіки, зокрема й водного господарства, розглядали у своїх роботах відомі вчені-економісти: Т. Акимова, О. Барановський, І. Бланк, С. Бобилєв, О. Василик, С. Вендеров, Ю. Воробйов, В. Геєць, Е. Гирусов, А. Голиков, К. Гофман, Б. Данилишин, Р. Іванух, С. Іщук, С. Крицький, Д. Медоуз, М. Менкель, В. Опарін, І. Павлинова, Н. Пістун, А. Поддєрьогін, О. Ромененко, В. Трегобчук, Н. Чепурних, В. Шабанов, В. Федоров, М. Хвесик, О. Чернявський, С. Юрій.
Разом з тим, фінансове забезпечення розвитку водогосподарського комплексу недостатньо досліджувалося вітчизняною економічною наукою. Зокрема, недостатньо вивчені питання забезпечення фінансування інвестиційних проектів на підприємствах водогосподарського комплексу, управління джерелами фінансових ресурсів, створення ефективного організаційного забезпечення водопостачання в сільській місцевості.
Проблема фінансового забезпечення розвитку водогосподарських підприємств ускладнюється перевагою державної форми власності й недосконалістю законодавства, що регулює їх діяльність; невизначеністю механізму плати за водокористування; непривабливістю водного господарства для активного й значного інвестування.
Вищезазначене свідчить про актуальність обраної теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою науково-дослідної роботи кафедри фінансів і кредиту Національної академії природоохоронного та курортного будівництва, зокрема теми «Принципи формування фінансово-інвестиційного потенціалу та розробка фінансово-економічного паспорта територіальних утворень регіону» (державний реєстраційний номер 0106U004036). Особистий внесок автора полягає у виконанні розробок теоретичних і методичних основ фінансового забезпечення розвитку водогосподарського комплексу регіону на прикладі АР Крим.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є розроблення теоретико-методологічних засад фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу регіону та рекомендацій щодо його вдосконалення.
Для досягнення цієї мети сформульовано та вирішено наступні завдання:
- узагальнити погляди на фінансове забезпечення підприємств водогосподарського комплексу;
- уточнити сутність, складові та значення механізму фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу;
- оцінити фінансовий стан підприємств водогосподарського комплексу та запропонувати напрями його реформування;
- проаналізувати методики визначення собівартості та тарифів на послуги підприємств водогосподарського комплексу та оцінити можливості їх вдосконалення;
- з’ясувати вплив тарифів на формування фінансових ресурсів підприємств водогосподарського комплексу та обґрунтувати підходи до розрахунку тарифів;
- обґрунтувати науково-методичні положення щодо формування оптимальної структури фінансових ресурсів підприємств водогосподарського комплексу;
- розробити прогноз обсягів та структури фінансових ресурсів водогосподарського комплексу регіону на перспективу;
- запропонувати шляхи поліпшення фінансового забезпечення підприємств для розвитку підприємств водогосподарського комплексу.
Об'єктом дослідження є процес фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу.
Предметом дослідження є економічні відносини щодо формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення стабільної діяльності та інноваційного розвитку підприємств водогосподарського комплексу регіону.
Методи дослідження. У дисертації використані такі загальнонаукові методи дослідження: абстрактно-логічний (теоретичне узагальнення й формулювання висновків), кореляційно-регресійний (дослідження впливу виторгу від реалізації та кредиторської заборгованості на обсяг власного капіталу підприємств водогосподарського комплексу), розрахунково-конструктивний і порівняння (аналіз фінансового стану підприємств), економіко-математичного моделювання із застосуванням ЕОМ (побудова математичної моделі впливу факторів на результат) та інші методи.
Статистичну та інформаційну базу дослідження становлять законодавчі та нормативні акти України, офіційні дані Держкомстату АР Крим, республіканських міністерств, підприємств водоканалізаційного господарства республіки, річні звіти управлінь водних господарств, нормативно-довідкові матеріали, рекомендації наукових установ.
Наукова новизна одержаних результатів. До найбільш важливих наукових результатів дисертаційної роботи, які можуть характеризуватися як наукова новизна, слід віднести:
вперше:
- з метою підвищення ефективності системи фінансового забезпечення підприємств водопостачання та водовідведення запропоновано концептуальні положення щодо нових підходів до формування її фінансових ресурсів, заснованих на базі визначення комплексу заходів з пошуку додаткових зовнішніх джерел фінансування та механізму їх залучення, що дало змогу обґрунтувати доцільність створення Регіонального фонду фінансування водогосподарського комплексу, який дозволяє за рахунок акумульованих коштів здійснювати оцінку інноваційних програм і проектів та фінансувати інвестиційну діяльність у сфері реалізації масштабних інфраструктурних проектів з водопостачання та водовідведення в міській та сільській місцевості;
удосконалено:
- підходи до здійснення тарифної політики підприємств водогосподарського комплексу шляхом обґрунтування доцільності поліпшення структури собівартості послуг з водопостачання та водовідведення, встановлення та вирівнювання норми рентабельності у водогосподарському комплексі до рівня середнього у промисловості та врахування можливостей самофінансування водогосподарських підприємств за рахунок власних прибутків, отриманих від оплати послуг споживачами, що дасть можливість підвищити мотивацію підприємств водогосподарського комплексу до зниження витрат, забезпечить збалансування економічних інтересів усіх учасників процесу водопостачання та водовідведення;
- методичні підходи до встановлення двоставкових тарифів на послуги підприємств водогосподарського комплексу, що надаються у житлово-комунальній сфері, завдяки поділу структури тарифу на дві частини, одна з яких повинна відшкодовувати постійні витрати підприємств водопостачання та водовідведення на оновлення основних фондів, а друга – змінні витрати, що виникають у постачальника послуг внаслідок фактичного надання послуги споживачу, що дає змогу точніше визначити фактичні витрати підприємств та одержати прибуток від своєї діяльності;
набуло подальшого розвитку:
- обґрунтування необхідності вдосконалення системи управління підприємствами водогосподарського комплексу шляхом розроблення системи показників оцінки ефективності діяльності водогосподарського комплексу, організації системної діяльності з реструктуризації й стягнення дебіторської заборгованості, покращення взаємовідносин між підприємствами водного господарства щодо обґрунтування розміру сплати за покупну воду, забезпечення розроблення планів технічного переозброєння, організації аналізу інвестиційних проектів щодо встановлення ступеня їх пріоритетності, прогнозованих економічних результатів, забезпечення беззбиткової діяльності й підвищення ефективності використання фінансових, матеріальних та енергетичних ресурсів;
- визначення змісту механізму господарювання підприємств водопостачання в сільській місцевості шляхом організації співтовариств (ОС) та підприємств на базі співтовариств (ПБС), а в містах – акціонування підприємств водогосподарського комплексу, що дає змогу забезпечити більш ефективний механізм залучення фінансових ресурсів для розвитку підприємств водогосподарського комплексу.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що запропоновані в дисертації методичні підходи до поліпшення фінансового забезпечення суб'єктів підприємництва водного господарства регіону доведені до рівня конкретних пропозицій і подані у формі, придатній для впровадження в практику. Практичні розробки, що містяться в дисертації, використовуються у роботі КРОВП «Кримводоканал» під час розроблення планів фінансово-господарської діяльності підприємства в цілому (довідка про впровадження від 05.11.2007 № 845/01); у роботі Міністерства економіки АР Крим під час підготовки програмних документів, а також під час підготовки роз’яснень для кримських підприємств водогосподарського комплексу щодо порядку встановлення тарифів (довідка про впровадження від 19.12.2007 № 010/1233); у роботі Міністерства житлово-комунального господарства АР Крим під час розроблення Державної програми «Питна вода Криму» в частині визначення прогнозних показників обсягів фінансування інвестиційних проектів з водопостачання (довідка про впровадження від 29.12.2007 № 1492/03), у роботі Ради міністрів АР Крим під час розроблення Стратегії економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим до 2015 року (довідка про впровадження від 16.10.2007 № 01-01/2883); у роботі Бахчисарайської районної державної адміністрації в АР Крим в частині ранжування інвестиційних проектів з водопостачання щодо їх пріоритетності та виявлення першочергових для фінансування міжнародними донорами (довідка про впровадження від 25.02.2008 № 02.1-27/269).
Особистий внесок. Одержані наукові результати з теоретико-методологічних та прикладних питань, пропозиції і рекомендації, усі публікації підготовлено особисто дослідником.
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертації доповідалися автором на 17 науково-практичних конференціях, серед яких «Науково-практична конференція «Фінанси, грошовий обіг та кредит в підвищенні добробуту населення АР Крим» (м. Сімферополь, НАПКБ, 2006 р.), Міжнародна школа-симпозіум «Аналіз, моделювання, управління, розвиток економічних систем — АМУР-2008» (м. Севастополь, 2008 р.), VI Міжнародна науково-теоретична конференція молодих вчених і студентів «Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери» (м. Донецьк, 2007 р.), Четверта міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України у ХХІ столітті» (м. Тернопіль, 2007 р.), Міжнародний молодіжний науковий форум «Ломоносов-2007» (м. Москва, МДУ ім. М.В. Ломоносова, 2007 р.), IV Міжнародна науково-практична конференція «Теорія і практика економіки та підприємництва» (м. Алушта, 2007 р.), III Міжнародна науково-практична конференція аспірантів і студентів «Проблеми розвитку фінансової системи України в умовах глобалізації» (м. Сімферополь, 2008 р.), Международная научная конференция студентов, магистрантов, аспирантов НИРС ФЭУ-2008 (г. Гродно, Республика Беларусь, 2008 г.)
Публікації. Основні положення і висновки дисертації викладено в 27 наукових роботах загальним обсягом 7,83 друкарського аркуша, з них 7,48 друкарського аркуша належать особисто автору. У спеціалізованих наукових виданнях, зареєстрованих ВАК України, опубліковано 11 статей.
Структура й обсяг дисертації. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, викладених на 183 сторінках машинописного тексту, містить 37 таблиць і 17 рисунків. Список використаних джерел складається з 217 найменувань і представлений на 20 сторінках. Наприкінці роботи надані 15 додатків на 24 сторінках.
Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та вирішення важливого наукового завдання щодо фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу регіону. Проведене дослідження дало змогу здійснити теоретичні і методичні узагальнення, сформулювати ряд положень, висновків і рекомендацій.
1. Фінансове забезпечення підприємств в умовах ринкової економіки спрямовано на підвищення ефективності господарювання, розширення масштабів операційної та інвестиційної діяльності, покращення фінансового стану суб’єктів підприємництва. Узагальнення різних визначень суті фінансового забезпечення підприємств дало змогу встановити, що на сучасному етапі розвитку економіки сутність фінансового забезпечення підприємств водогосподарського комплексу може бути сформульовано як систему заходів, що забезпечує формування відповідних обсягів фінансових ресурсів та їх ефективного використання на певній території суб’єктами господарювання та державою за допомогою вдосконаленого фінансового механізму.
2. У процесі розкриття ролі фінансового забезпечення у розвитку підприємств водогосподарського комплексу важливого значення набуває визначення сутності і складових механізму його здійснення. З цією метою здійснено уточнення поглядів на сутність механізму фінансового забезпечення підприємств водогосподарського комплексу, що дало змогу встановити, що в сучасних умовах механізм фінансового забезпечення слід розглядати як сукупність форм, методів, важелів, інструментів, інформаційного та нормативного забезпечення, що впливає на процеси формування і використання фінансових ресурсів для операційної та інвестиційної діяльності підприємств з водопостачання та водовідведення. Під час дослідження встановлено сукупність складових механізму фінансового забезпечення підприємств водогосподарського комплексу, а саме – принципи, функції, цілі, завдання, напрями, джерела та інструменти фінансування, схеми планування та організації вибору джерел фінансування, критерії оцінки ефективності фінансування.
3. Здійснено оцінку фінансового стану підприємств водогосподарського комплексу на прикладі АР Крим, що дало змогу виявити сучасні тенденції та особливості розвитку – по-перше, кількість підприємств водогосподарського комплексу за останні роки не має тенденції до змін; по-друге, з 2001 по 2007 рр. фінансовий стан цих підприємств має тенденцію до хронічної збитковості; по-третє, рівень розвитку підприємств водогосподарського комплексу не задовольняє сучасних потреб у водопостачанні та водовідведенні житлово-комунального господарства та підприємств різних видів економічної діяльності; по-четверте, відсутня конкуренція в діяльності водогосподарського комплексу не стимулює цих суб’єктів господарювання до пошуку нових можливостей покращення своєї діяльності; по-п’яте, стан підприємств водогосподарського комплексу, їх матеріально-технічна база не дає можливості розвивати житлово-комунальне господарство. Зроблені висновки дали можливість запропонувати ряд пропозицій щодо реформування підприємств цього комплексу, а саме – вдосконалення системи управління, забезпечення беззбиткової діяльності, здійснення технічного переозброєння і підвищення ефективності використання енергетичних і матеріальних ресурсів шляхом вирішення його найважливіших завдань щодо здійснення фінансових, технічних, технологічних та природоохоронних заходів.
4. Виявлення проблем економічного розвитку підприємств водогосподарського комплексу показало, що водні ресурси є чинником, який впливає на стан продуктивних сил держави та її регіонів. Доведено, що при оцінці рівня водних ресурсів необхідно розглядати воду не як продукт, а як один із факторів ефективності суспільного виробництва. У зв’язку з цим при обґрунтуванні параметрів фінансово-господарського розвитку підприємств водопостачання та водовідведення пропонується враховувати такі складові як природну, технічну та соціально-економічну, що важливо при вдосконаленні системи фінансового забезпечення цих підприємств.
5. Критичний аналіз існуючих методик визначення виробничої собівартості та тарифу на послуги водогосподарського комплексу дав змогу сформулювати наступні пропозиції – по-перше, у зв’язку з тим, що підприємства водогосподарського комплексу є монополістами у сфері послуг водопостачання та водовідведення і держава регулює тарифи на їх послуги, рівень рентабельності повинен бути не нижчим ніж середньогалузевий у промисловості. Це дасть можливість формувати власні кошти для розвитку підприємств водогосподарського комплексу. По-друге, при розробленні плану розвитку підприємств водогосподарського комплексу необхідно передбачати можливості його самофінансування за рахунок створення відповідних умов для отримання прибутку від надання послуг з водопостачання та водовідведення.
6. Аналіз існуючої системи ціноутворення на підприємствах водогосподарського комплексу дав змогу встановити, що структура його доходів не відповідає структурі витрат. Це ускладнює досягнення фінансової стабільності підприємств та формування їх власних фінансових ресурсів. На основі дослідження було доведено, що виходом з даного стану є введення у практику двоставкових тарифів, що могло б покращити фінансове становище підприємств водогосподарського комплексу. Обґрунтовано доцільність впровадження у практику розрахунків за водопостачання та водовідведення двоставкового тарифу, суть якого полягає у поділі тарифу на дві частини – перша повинна відшкодовувати постійні витрати підприємства на підтримку основних фондів у робочому стані; а друга – змінні витрати, що виникають у постачальника послуг у разі доведення їх до споживача. Впровадження двоставкового тарифу дає змогу забезпечити фінансову стабільність підприємств, створити відповідний рівень мотивації до зниження витрат виробництва, а також підвищити прозорість у структурі платежів споживачів за водопостачання та водовідведення.
7. На основі проведеного дослідження виконано структурування можливих джерел фінансових ресурсів, які дозволяють забезпечити покращення функціонування водогосподарського комплексу та визначити як можливості фінансового забезпечення розвитку підприємств з урахуванням тенденцій, що склалися при фінансуванні цієї сфери на сучасному етапі, так і можливості, які відкриваються для підприємств при формуванні нової оптимальної тарифної політики з надання послуг водопостачання та водовідведення. Розроблено прогноз загальних обсягів фінансування та структури фінансових ресурсів у процесі розгляду інвестиційних проектів у водогосподарському комплексі, які націлені на технічне переозброєння, реформування системи управління та вдосконалення тарифної політики.
8. Система управління водопостачанням, особливо в сільській місцевості, не відповідає сучасним ринковим вимогам, тому не дає змоги мешканцям селищ регіону користуватися якісними послугами з водопостачання, активно розвиватися водогосподарській інфраструктурі. Запропоновано принципово нову форму організації підприємств сільського водопостачання, яка полягає в утворенні організацій співтовариств та підприємств на базі співтовариств. Організація співтовариств створюється за принципом членської організації, яка формується за територіальною ознакою (вулиця, частина вулиці тощо), що може об’єднувати мешканців села. Підприємства на базі співтовариств створюються в особі одного з членів організації співтовариств (фізичної особи), якого спеціально обирають на загальних зборах мешканці села.
9. Запропонована нова форма організації роботи системи водопостачання та обслуговування мешканців селищ регіону дасть змогу, по-перше, мобілізувати фінансові і трудові ресурси для створення (реконструкції) системи водопостачання і подальшої її експлуатації, спільного вирішення інших проблем місцевого розвитку; по-друге, забезпечити якісне обслуговування інфраструктури водопостачання, надання членам організації послуг належної якості і в необхідній кількості; по-третє, контролювати рівень встановлених тарифів на послуги, що надаються організацією, та своєчасність розрахунків за ці послуги, а також підвищити відповідальність мешканців селищ за своєчасні розрахунки за надані послуги.
10. Виходячи з необхідності розвитку системи фінансового забезпечення підприємств водогосподарського комплексу, з метою акумулювання фінансових ресурсів для фінансування інфраструктурних інвестиційних проектів, відтворення та поліпшення якості водних ресурсів, захисту від шкідливого впливу вод на довкілля запропоновано наукові положення та практичні рекомендації щодо створення Регіонального фонду фінансування водогосподарського комплексу. Організаційно такий Фонд повинен перебувати у підпорядкуванні Ради міністрів АР Крим і здійснювати свою діяльність за рахунок об'єднання фінансових та інших ресурсів засновників і учасників. Фінансові ресурси РФФВГК повинні використовуватися для проведення техніко-економічних експертиз програм і проектів, які надходять у Фонд; придбання засобів виробництва для передачі їх в оренду (лізинг); здійснення інвестиційної та інноваційної діяльності на підприємствах водогосподарського комплексу.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Авакян А.Б. Водные проблемы: Мифы и реальность. / А.Б. Авакян. – М.: Знания. – 1998. – 45 с.:ил.
2. Алаев Э.Б. Социально-экономическая география. Понятийно-терминологический словарь. / Э.Б. Алаев. – М.: «Мысль». – 1983. – 247 с.
3. Алексеєнко Л.М. Ринок фінансового капіталу: становлення, проблеми та перспективи розвитку. «Монографія». / Л.М. Алексеєнко. – К.: Вид. буд-к «Максимум»; Тернопіль: Економічна думка. – 2004. – 424 с.
4. Аналитические исследования Датского агентства по охране окружающей природной среды «КОВИ». Реабилитация систем водоснабжения и канализации в Крыму и Севастополе. Рабочие материалы. – 1999 г.
5. Аналітична доповідь «Вода для стійкого розвитку й здоров'я в Криму. Оцінка сучасної ситуації». [КРАЕМ]. – Сімферополь. – 2003. – 110 с.
6. Андрущенко В.Л. Фінансова думка Заходу в XX столітті (Теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів). / В.Л. Андрущенко. – Львів: Каменяр. – 2000. – 303 с.
7. Аніщенко В.О. До питання щодо вдосконалення теоретико-методологічних засад екологічного інвестування. / В.О. Аніщенко // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – №8. – С. 175-183.
8. Аптекарь С. Оценка эффективности инвестиционных проектов / С. Аптекарь // Економіка України. – 2007. – № 1. – С. 42-49.
9. Артус М.М. Система організації функціонування фінансів. / М.М. Артус // Актуальні проблеми економіки. – № 7(61). – 2006. – С. 56-63.
10. Артюшина О. Обґрунтування вибору джерел фінансування розвитку акціонерного товариства. / О. Артюшина // Вісник КНЕУ. – 2006. – № 2. – С. 72-79.
11. Бабич Л.М. Актуальні проблеми амортизаційної політики в контексті податкового реформування. / Л.М. Бабич // Теорії мікро-макроекономіки. Збірник наукових праць професорсько-викладацького складу і аспірантів: Знання України. – 2003. – С.162-167.
12. Багров Н.В. Каким быть Крыму в ХХІ веке. Концептуальные подходы перестройки хозяйственного комплекса Крыма. / Н.В. Багров. – Симферополь. – 1997. – 196 с.: ил.
13. Банківська енциклопедія: [за ред. А.М. Мороза]. – К.: Ельтон. – 1993. – 327 с.
14. Барановський О.І. Фінансова безпека в Україні (методологія оцінки та механізми забезпечення). / О.І. Барановський. – К.: КНТЕУ. – 2004. – 759 с.
15. Башнянін Г.І. Політична економія. / Г.І. Башнянін, П.Ю. Лазур, В.С. Медведєв. – К.: Вид-во ІЗМН. – 1997. – Ч.1. – 302 с.
16. Беляева Л.З. Вода идет в степь. / Л.З. Беляева.– Симферополь.: Крымиздат. – 1958. – 71 с.
17. Бень Т. Методы определения экономической эффективности инвестиций: сравнительный анализ. / Т. Бень. // Экономика Украины. – № 6.– 2006. – С. 41-46.
18. Білик М.Д. Управління фінансами державних підприємств. / М.Д. Білик. – К.: Т-во «Знання». – КОО. – 1999. – 312 с.
19. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент: Учебный курс. / И.А. Бланк. – К.: Эльга-Н, Ника-Центр. – 2001. – 448 с.
20. Бланк И.А. Управление формированием капитала. / И.А. Бланк. – К.: Ника-Центр. – 2000. – 250 с.
21. Бланк И.А. Финансовый менеджмент. Учебный курс. / И.А. Бланк. – К.: Ника-Центр. – 1999. – 528 с.
22. Бобылев С.Н. Экономика природопользования: Учебное пособие. / С.Н. Бобылев, А.Ш. Ходжаев. – М.: ТЭИС. – 1997. – 272 с.
23. Бодюк А. Макропроблеми у використанні водних ресурсів та фінансування їх відтворення. / А. Бодюк. // Водне господарство України. – 2002. – № 5-6. – С. 49-52.
24. Бодюк А. Удосконалення системи розрахунку платежів за використання водних ресурсів. / А. Бодюк. // Водне господарство України. – 2003. – № 1-2. – С. 30-34.
25. Большой экономический словарь: [под ред. А.Н. Азриминяна] 5-е изд., перераб. и доп. – М. – Институт новой экономики. – 2002. – 1280 с.
26. Большой экономический словарь: [около 10000 понятий, под ред. А.Б. Борисова]. – М.: Книжный мир. – 2004. – 892 с.
27. Бугай В.З. Управління дебіторською заборгованістю підприємства. / В.З. Бугай, Н.О. Головко. // Держава та регіони. – 2007. – № 1. – С. 60-63.
28. Быкова В.Г. Методическое обеспечение оценки рыночной стоимости технологического оборудования: дисс. … к.э.н. / В.Г. Быкова. – М.: МГТУ «Станкин». – 2000. – 23 с.
29. Бюджетний кодекс України: за станом на 21.06.2001. № 2542-ІІІ. // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 37-38. – С. 189.
30. Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами. / Хорн В.Дж.К. – М.: Финансы и статистика. – 1996. – 799 с.
31. Василик О.Д. Теорія фінансів. Підручник. Перероб. та допов. / О.Д. Василик. – К.: НІОС. – 2001. – С. 416-528.
32. Вербицька І. Принципи та приклади застосування ринкових інструментів у сучасній природоохоронній політиці. / І. Вербицька, В. Дюканов, Т. Медун // Огляд економічних засад природокористування та природоохоронної діяльності. – Київ – 2001. – С. 50.
33. Водне господарство України. / [за ред. А.В. Яцика, В.М. Хорива] – К.: Генеза. – 2000. – 456 с.: іл.
34. Водне господарство України: сучасний стан та перспективи розвитку. / [за ред. С.І. Дорогунцов, М.А. Хвесик, І.Л. Головинський та ін.] – РВПС України НАН України. – К. – 2002.
35. Водний кодекс України // Голос України від 20.07.1995.
36. Водное хозяйство Крыма: история развития, современное состояние: Доля. – Симферополь. – 2003. – 80 с.
37. Воробйов Ю.М. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник. / Ю.М. Воробйов. – Сімферополь: Таврія. – 2007. – 632 с.
38. Воробьев Ю.Н. Финансовый капитал предприятия: теория, практика, управление. / Ю.Н. Воробьев. – Симферополь: Таврия. – 2002. – 364 с.
39. Воробьев Ю.Н. Инвестирование: Учебное пособие. / Ю.Н. Воробьев, Е.И. Воробьева. – Симферополь: Таврия. – 2004. – 340 с.
40. Воробьев Ю.Н. Финансовая стратегия предприятия: Учебное пособие. / Ю.Н. Воробьев, Е.И. Воробьева, Н.В. Ильиных. – Симферополь: Таврия. – 2006. – 117 с.
41. Воропаев Г.В. Проблемы управления водными ресурсами вод суши. / Г.В. Воропаев. – Теория и методы управления ресурсами вод суши. – М.: 1982. – С. 6-17.
42. Галасюк В.В. Бухгалтерський учет – взгляд в будуще. / В.В. Галасюк, В.В. Галасюк // Бізнес: Бухгалтерия. – 2001. – №38. –С. 85-89.
43. Голиков А.П. Территориальная организация водного хозяйства СССР. / А.П. Голиков. – Харьков: Изд-во при Харьковском университете изд. объединения «Вища школа». – 1982. – 149 с.
44. Голов С. Концепції амортизації та їх вплив на облік і управління в сучасних умовах / С. Голов. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – №8. – С. 12.
45. Голян В.А. Механізм раціоналізації водокористування в Україні. / В.А. Голян. // Економіка та держава. – № 11. – 2007. – С. 40
46. Голян В.А. Фіскальне регулювання водокористування в умовах нових економічних викликів. / В.А. Голян. // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 12(66). – С. 194-201.
47. Голян В.А. Фінансово-економічне регулювання водокористування в контексті ринкових перетворень. / В.А. Голян, Ю.М. Хвесик. // Інвестиції: практика та досвід. – 2007. – № 16. – С. 18-25.
48. Горелик В.Н. Финансы в системе денежных отношений. / В.Н. Горелик. // Финансы СССР. – 1990. – №4. – С. 70-74.
49. Грабовский И.С. Источники формирования финансового потенциала предприятий. / И.С. Грабовский, С.И. Чимшит. // Економічний вісник Донбасу. – № 1. – 2006. – С. 114-121.
50. Гріднічна М.В. Управління фінансами акціонерних товариств. Навч. посібник. / М.В. Гріднічна. – К.: АСК. – 2005. – 384 с.:іл.
51. Данилишин Б.М. Устойчивое развитие в системе природно-ресурсных ограничений. / Б.М. Данилишин, Л.Б. Шостак. – К.: СОПС Украины НАНУ. – 1999. – 283 с.
52. Данилишин Б.М. Інвестиційна політика в Україні: Монографія. / Б.М. Данилишин, М.Х. Корецький, О.І. Дацій. – Донецьк: «Юго-Восток, ЛТД». – 2006. – 292 с.
53. Дистергефт Ю.И. Оценка эффективности инвестиций в водоохранные и водохозяйственные проекты: дис. … кандидата эк. наук. / Ю.И. Дистергефт. – Екатеринбург. – 2000. – 160 с.
54. Дмитриева О.Г. Региональная экономическая диагностика. / О.Г. Дмитриева. – СПб.: Изд-во Санкт-Петербургского университета экономики и финансов. – 1992. – 368 с.
55. Довідник з питань економіки та фінансування природокористування і природоохоронної діяльності. – К.: Вид-во «Геопринт». – 2000. – 411 с.
56. Дублинский В.Н. Водные ресурсы континентов: Уч. пособие. / В.Н. Дублинский, А.Н. Олиферов. – МО ССО УССР. – СГУ им. М.В. Фрунзе. – К.: УМК ВО. – 1988. – 46 с.
57. Дубняк С.С. Заходи щодо розвитку басейнової системи управління водними ресурсами на прикладі р. Дніпро. / С.С. Дубняк, С.О. Дубняк. // Водне господарство України. – 2006. – №3. – С. 25-34.
58. Дудін Т.М. Альтернативні джерела фінансування інвестиційної діяльності. / Т.М. Дудін. // Вісник НАДУ. – 2005. № 4. – С. 209-214.
59. Духовный В.А. Водохозяйственный комплекс в зоне орошения. Формирование и развитие. / В.А. Духовный. – М.: Колос. – 1984. – 255 с.
60. Економічні проблеми галузевого водокористування i водозабезпечення народного господарства України: [наук. ред. С.І.Дорогунцов, М.А. Хвесик та ін.]. – К. – 1993. – 53 с.
61. Заволодько Н. Роль Днепровской воды в становлении Автономной Республики Крым. / Н. Заволодько. // Водне господарство України. – 2006. – № 5. – С. 5-9.
62. Захарин С. Инвестиционное обеспечение воспроизводства основных фондов. / С. Захарин. // Экономика Украины. – 2007. – №5. – С. 43-52.
63. Зузик Д.Т. Экономика водного хозяйства. / Д.Т. Зузик. – 4-е изд., перераб. и допол. – М: Колос. – 1980. – 400 с.
64. Иванух Р.А. Природные ресурсы сельскохозяйственного производства Украинской ССР. / Р.А. Иванух. – К.: Наукова думка. – 1984. – 223 с.
65. Игнатенко Н.Г. Природно-ресурсный потенциал территории. Географический анализ и синтез. / Н.Г. Игнатенко, В.П. Руденко. – Львів: Вища шк. – 1986. – 164 с.
66. Идрисов А.Б. Стратегическое планирование и анализ эффективности инвестиций. / А.Б. Идрисов, С.В. Картышев, А.В. Постников. – М.: Информационно-издательский дом «Филинъ». – 1997. – 272 с.
67. Іванілов О.С. Механізм управління дебіторською заборгованістю підприємства. / О.С. Іванілов, В.В. Смачило, Є.В. Дубровська. // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – С. 156-163.
68. Йоханнесбургская встреча на высшем уровне 2002 года. Электронные текстовые данные // www.un.org/russian/conferen/.
69. Казакова Н.А. Природно-ресурсный потенциал как региональный фактор социально-экономического развития (на примере Харьковской области): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. геогр. наук. – Харьков. – 2001. – 150 с.
70. Каленіченко Л.І. Водогосподарський об’єкт як економічна структура природокористування. / Л.І. Калениченко. // Водне господарство України. – 2005. – №3. – С. 23-26.
71. Карбовник А.М. Деякі аспекти управління дебіторською заборгованістю та їх вплив на джерела формування оборотних активів. / А.М. Карбовник. // Фінанси України. – 2001. – № 9.
72. Карлин Т.П. Анализ финансовых отчетов (на основе GAAP): Учебник. / Т.П. Карлин, А.Р. Мамин. – М.: ИНФРА-М. – 2001. – 448 с.
73. Кизим Н.А. Финансовый анализ: Учебное пособие. / Н.А. Кизим, В.В. Иванненко. – 3-е изд., испр. и доп. – Х.: ИД «ИАЖЭК». – 2005. – 248 с.
74. Кисилева Е.Е. Концептуальные положения развития механизма инвестирования водохозяйственного комплекса АРК: КРА «Экология и мир». / Е.Е. Киселева. – Симферополь. – 2005. – 16 с.
75. Кленін О.В. Джерела фінансового забезпечення інвестиційних потреб промислових підприємств. / О.В. Кленін. // Вісник економічної науки України. – 2007. – № 1. – С. 59-62.
76. Ковалев В.В. Финансовый анализ: методы и процедуры. / В.В. Ковалев. – М.: Финансы и статистика. – 2001. – С. 406-408.
77. Ковалюк О.М. Фінансовий механізм як економічна категорія. / О.М. Ковалюк. // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Економічні науки. – №4 – 2001. – С. 25-29.
78. Козаченко С.Я. Фінансовий менеджмент на підприємстві. Спеціальна навчально-тренінгова програма. / С.Я. Козаченко. – Київ, Міжнародний інститут бізнесу, 28 травня – 2 червня 2001 р. – Частина 1.
79. Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, концепции и методы: Учеб. Пособие: [пер. с франц. под ред. проф. Я.В. Соколова.]. – М.: Финансы. – ЮНИТИ. – 1997. – 576 с.
80. Комплексное использование водных ресурсов: Учебное пособие: [под ред. С.В. Яковлев, И.Г. Гузин, И.И. Павлинова, и др.]. – М.: Высш. Школа. – 2005. – 384 с.: ил.
81. Конституція України. // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – С. 141.
82. Костюкевич Р.М. Розвиток водного господарства у контексті євроінтеграції. / Р.М. Костюкевич Р.М., А.М. Костюкевич // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Економіка. Ч. IV. 36 наук. праць. – Вип. 4(28). – Рівне: РВЦ НУВПГ. – 2004. – С. 219-227.
83. Кошелева И.В. Экономическое обеспечение функционирования развития мелиорированных водохозяйственных систем: автореф. дис. на соикс научн. степени канд. экон. наук. / И.В. Кошелева. – Новочеркасск. – 2001. – 190 с.
84. Крейдич І.М. Державне регулювання інвестиційної діяльності. / І.М. Крейдич. // Економіка та держава. – 2007. – №11. – С. 20-22.
85. Кудряшов В.П. Фінанси: Навч. посіб. / В.П. Кудряшов. – Херсон: Олді-плюс. – 2002. – 352 с.
86. Куриленко Т.П. Проектне фінансування: Підручник. / Т.П. Куриленко. – К.: Кондор. – 2006. – 208 с.
87. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’ктів господарювання. Монографія. / Л.А. Лахтіонова. – К.: КНЕУ. – 2001. – 387 с.
88. Ли Ченг Ф. Финансы корпораций: теория, методы и практика. Пер. с англ. / Ченг Ф. Ли, Дж. И. Финнерти. – М.: ИНФРА-М. – 2000. – XVIII. – 686 c.
89. Линд Гуннар. Вода и город: [пер. с англ. В.В. Голосова; под ред. В.В. Куприяновна]. – Л.: Гидрометеоиздат. – 1984. – 68 с.:ил.
90. Ломакина Т.П. О расчете цены собственного капитала. / Т.П. Ломакина, А.В. Гурова А.В. // Финансы. – 2003. – №9. – С. 53.
91. Лук’яненко Д.Г. Спільні підприємства в Україні: Організація і умови ефективного розвитку: Підручник: [за ред. Д.Г. Лук’яненка, В.А. Білошапки, О.І. Пестрецова]. – К.: Хвиля-Прес. – 1995. – 176 с.
92. Лукіна Ю.В. Формування та реалізація стратегії управління фінансами підприємства. / Ю.В. Лукіна. // Фінанси України. – 2006. – № 3. – С. 113-118.
93. Майорова Т.В. Інвестиційна діяльність: Навч. посіб. / Т.В. Майорова. – К.: ЦУЛ. – 2003. – 376 с.
94. Макконелл К.Р. Экономикс: Принципы, проблемы и политика. В 2 т.: Пер. с англ. т. 2. / К.Р. Макконелл К.Р., С.Л. Брю. – М. – 1996. – 400 с.
95. Матвєєва Н.М. Удосконалення ціноутворення в галузі водопостачання в умовах реформування ЖКГ. / Н.М. Матвєєва. // Економіка та держава. – № 7. – 2006. – С. 60-62.
96. Матеріали V міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE – 2007». – К. – 2007.
97. Медведев А. Экономическое обоснование предпринимательского проекта. / А. Медведєв. // Мировая экономика и международные отношения. – № 6, 7. – 1992.
98. Мелиорация на Украине: [авт. текста Н.А. Гаркуша]. – 2-е изд., доп. и перераб. – К.: Урожай. – 1985. – 376 с.: ил.
99. Місцеві фінанси: Підручник: [за ред. О.П. Кириленко]. – К.: Знання. – 2006. – 677 с.
100. Наказ Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.95 № 30 «Про затвердження Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України».
101. Наказ Держбуду «Про затвердження методичних рекомендацій з планування, обліку і калькулювання собівартості робіт (послуг) на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства» від 06.03.2003. № 47.
102. Наказ Держбуду «Про затвердження методичних рекомендацій щодо розрахунків економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги» від 29.03.99. №78 (за погодженням з Мінекономіки).
103. Наказ Держбуду «Про порядок формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення» від 27.06.01. №139.
104. Нехайчук Д.В. Водно-ресурсный потенциал как составляющая региональных социально-экономических систем. / Д.В. Нехайчук. // Материалы XIV Международной научно-практической конференции студентов, аспирантов и молодых учених «ЛОМОНОСОВ». – Москва. – 2007. – С. 379.
105. Нехайчук Д.В. До питання вдосконалення механізму управління водогосподарським комплексом Криму. / Д.В. Нехайчук. // Збірник тез доповідей Четвертої міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті» (22-23 лютого 2007 р.) – Тернопіль. – 2007. – С. 301-302.
106. Нехайчук Д.В. До питання щодо створення організаційно-економічних інструментів для фінансування водогосподарського комплексу Криму. / Д.В. Нехайчук. // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Вип. 226. Том І. – Дніпропетровськ. ДНУ.– 2007. – С. 34-38.
107. Нехайчук Д.В. Еще раз о некоторых догмах водопотребления: Мировой аспект. / Д.В. Нехайчук. // Труды II Международной научно-практической конференции аспирантов и студентов «Проблемы развития финансовой системы Украины». – Симферополь: ТНУ. – 2006. – С. 161-162.
108. Нехайчук Д.В. Методические подходы к формированию оптимальной структуры финансового капитала предприятий ВКХ. / Д.В. Нехайчук. // Материалы VI Международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы и перспективы развития экономики Украины». – Алушта. – 2007. – С. 75-76.
109. Нехайчук Д.В. О методических подходах к формированию оптимальной структуры финансового капитала предприятий водохозяйственного комплекса. / Д.В. Нехайчук. // Тези доповідей міжнародної науково-практичної конференції «Фінансові ринки та інститути». – Том 1. – ХНЕУ. – 2007. – С. 135-138.
110. Нехайчук Д.В. О необходимости финансирования развития водохозяйственного комплекса АРК. / Д.В. Нехайчук. // Материалы научной конференции преподавателей, аспирантов и студентов по итогам деятельности ВУЗа в 2005-2006 учебном году, подсекция «Финансы». – Сімферополь. – НАПКС. – 2006. – С. 57-61.
111. Нехайчук Д.В. О реформировании жилищно-коммунального хозяйства района. / Д.В. Нехайчук. // Материалы X всеукраинской научно-практической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых. – Севастополь: СевНТУ. – 2007. – С. 243-245.
112. Нехайчук Д.В. Об анализе финансово-экономических показателей и тарифной политики предприятий водохозяйственного комплекса АР Крым. / Д.В. Нехайчук. // Материалы Международной школы-симпозиума «Анализ, моделирование, управление, развитие экономических систем — АМУР-2007» (12-16 вересня 2007 р.). – Севастополь. – 2007. – С. 137-143.
113. Нехайчук Д.В. Об источниках финансирования развития водохозяйственного комплекса Крыма. / Д.В. Нехайчук. // Труды III Международной научно-практической конференции аспирантов и студентов «Проблемы развития финансовой системы Украины». – Симферополь: ТНУ. – 2007. – С. 138-139.
114. Нехайчук Д.В. Об основных источниках финансового обеспечения водохозяйственного комплекса Автономной Республики Крым. / Д.В. Нехайчук. // Материалы IV Международной научно-практической конференции «Теория и практика экономики и предпринимательства». – Алушта – 2007. – С. 129-130.
115. Нехайчук Д.В. Основні джерела фінансового забезпечення водогосподарського комплексу АР Крим. / Д.В. Нехайчук. // Економіка та держава. – 2007. – № 8. – С. 59-61.
116. Нехайчук Д.В. Про Водний фонд як один із шляхів залучення фінансових ресурсів до водного господарства регіону. / Д.В. Нехайчук. // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 6. – С. 28-30.
117. Нехайчук Д.В. Про водогосподарський комплекс Криму. / Д.В. Нехайчук. // Материалы IX всеукраинской научно-практической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых. – Севастополь: СевНТУ. – 2006. – С. 144-145.
118. Нехайчук Д.В. Про водогосподарський комплекс Криму. / Д.В. Нехайчук. // Культура народов Причерноморья. – 2006. – №84. – С. 85-89.
119. Нехайчук Д.В. Про вплив інвестицій на розвиток водогосподарського комплексу АРК. / Д.В. Нехайчук. // Материалы научно-практической конференции «Финансы, денежное обращение и кредит в повышении благосостояния населения АР Крым» (10 листопада 2006 р.) – Сімферополь: Таврія. – 2007. – С. 50-53.
120. Нехайчук Д.В. Про застосування деяких методик діагностики ймовірності банкрутства до підприємств водогосподарського комплексу АР Крим. / Д.В. Нехайчук. // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Вип. 229. Том ІІ. – Дніпропетровськ. ДНУ.– 2007. – С. 361-368.
121. Нехайчук Д.В. Про методики визначення собівартості послуг та економічно обґрунтованого тарифу на послуги водогосподарських підприємств. / Д.В. Нехайчук. // Держава та регіони. Науково-виробничий журнал. – 2007. – № 4. – с. 178-183.
122. Нехайчук Д.В. Про місце регіонального фінансового водного фонду в русі фінансових потоків регіону у водогосподарському комплексі. / Д.В. Нехайчук. // Труды IV Международной научно-практической конференции аспирантов и студентов «Проблемы развития финансовой системы Украины в условиях глобализации». – ТНУ, Симферополь. – 2008. – С. 96-97.
123. Нехайчук Д.В. Про нові моделі організації й управління підприємствами водогосподарського комплексу АР Крим. / Д.В. Нехайчук. // Культура народов Причерноморья. – 2007. – №109. – С. 107-113.
124. Нехайчук Д.В. Про стан водопостачання в АРК. / Д.В. Нехайчук. // Економіка та держава. – 2006. – № 12. – С. 62-63.
125. Нехайчук Д.В. Проблемні питання щодо залучення фінансових ресурсів у водогосподарський сектор економіки АР Крим. / Д.В. Нехайчук. // Інвестиції: Практика та досвід. – К.: ДСК «Центр». – 2007. – №10. – С. 33-36.
126. Нехайчук Д.В. Реформирование предприятий водохозяйственного комплекса как основа улучшения их финансовой деятельности. / Д.В. Нехайчук. // Материалы итоговой научно-практической конференции преподавателей, аспирантов и студентов за 2006-2007 год (24 квітня 2007 р.). – Симферополь: НАПКС. – 2007. – С. 28-30.
127. Нехайчук Д.В. Сучасні наукові погляди на фінансове забезпечення розвитку водогосподарського комплексу. / Д.В. Нехайчук. // Экономика и управление. – Симферополь: НАПКС. – 2006. – №4. – С. 109-114.
128. Нехайчук Д.В. Тарифи як інструмент фінансового забезпечення розвитку підприємств водогосподарського комплексу. / Д.В. Нехайчук. // Труды ІІ Международной школы-симпозиума АМУР-2008. – Симферополь. – 2008. – 402 с.
129. Нехайчук Д.В. Тарифная политика в сфере водоснабжения и водоотведения и ее влияние на финансовое состояние водообеспечивающих предприятий. / Д.В. Нехайчук. // Матеріали IV Міжнародної науково-теоретичної конференції молодих вчених і студентів «Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери» – Донецьк. – 2007. – С. 187-190.
130. Нехайчук Д.В. Фінансовий аналіз підприємств водогосподарського комплексу АР Крим. / Д.В. Нехайчук. // Вісник економічної науки. – 2007. – № 2. – С. 116-120.
131. Нехайчук Д.В., Нехайчук Ю.С. Щодо управління дебіторською заборгованістю підприємств водопостачання. / Д.В. Нехайчук. // Материалы Всеукраинской научно-практической конференции «Финансы, денежное обращение и кредит в повышении благосостояния населения Украины». – Симферополь. – НАПКС. – 2007. – С. 27-32.
132. Ніктбах Е. Фінанси. / Е. Ніктбах, А. Гропеллі. – К.: Вік.; Глобус. – 1992.
133. Онишко С.В. Фінансове забезпечення інноваційного розвитку: Монографія. / С.В. Онишко. – Ірпінь: Національна академія ДПС України. – 2004. – 434 с.
134. Опарін В.М. Фінанси (Загальна теорія). Навч. посібник. / В.М. Опарін. – 2-ге вид., доп. і перероб. – К.: КНЕУ. – 2004. – 240 с.
135. Опарін В.М. Фінансові ресурси: проблеми визначення та розміщення. / В.М. Опарін. // Вісник НБУ. – 2000. – Травень. – С. 10-11.
136. Орошаемое земледелие Крыма. / Крым. обл. производ. упр. мелиорации и вод. хоз-ва. – Симферополь: Таврия. – 1989. – 64 с.: ил., схем.
137. Охрана и рациональное использование ресурсов пресной воды. Рио-де-Жанейрская декларация по окружающей среде и развитию. – Рио-де-Жанейро. – КООНОСР. – 1992. – С. 33-35.
138. Оценка бизнеса: [под ред. А.Г. Грязновой и М.А. Федотовой]. – М.: Финансы и статистика. – 1998. – 410 с.
139. Пахомов С.Б. Секьюритизация доходов бюджета территориального образования и облигационные займы: Опыт Нью-Йорка. / С.Б. Пахомов. // Финансы. – № 12. – 2006. – С. 61-64.
140. Пересада А.А. Управління банківськими інвестиціями: Монографія. / А.А. Пересада, Т.В. Майорова. – К.: КНЕУ. – 2005. – 388 с.
141. Погріщук Г.Б. Фінансове забезпечення охорони навколишнього природного середовища: дис. … кандидата екон. наук. / Г.Б. Погріщук. –Тернопіль. – 2005. – 206 с.
142. Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.1999. № 836» від 23.07.1999. – № 1341.
143. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативів збору за спеціальне водокористування» від 18.05.1999. № 836.
144. Постанова Кабінету Міністрів України від 06.11.2003. № 1735 «Про впровадження індексації нормативів плати (збору) за використання природних ресурсів».
145. Постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.1994. № 75 «Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів і тимчасових нормативів плати за їх спеціальне використання».
146. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 645 «Про затвердження Порядку встановлення нормативів відрахувань за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та їх справляння».
147. Постанова КМУ від 12.07.06. № 959 «Про порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».
148. Постанова КМУ від 31.12.93. № 1091 «Про затвердження положення «Про порядок розроблення екологічних програм». // Зібрання постанов України. – 1994. – № 5. – С. 116.
149. Постановление Верховной Рады Автономной Республики Крым от 20.02.02. № 2271-2/02 «Об утверждении Положения о порядке предоставления субъектам малого предпринимательства финансовой поддержки Фондом поддержки предпринимательства Автономной Республики Крым».
150. Постановление Верховной Рады Автономной Республики Крым от 24.12.2005. № 1549-4/05 «Об утверждении положения о порядке использования средств, предусмотренных в бюджете Автономной Республики Крым на осуществление финансовой поддержки промышленных предприятий через механизм удешевления кредитов».
151. Постановление Верховной Рады АРК от 16.03.05. № 1231-4/05 «Об утверждении плана капитального строительства за счет средств бюджета АРК».
152. Постановление Совета министров Автономной Республики Крым от 24.11.02. № 370 «О Фонде поддержки предпринимательства Автономной Республики Крым».
153. Постановление Совета министров АРК от 03.04.07. № 209 «Об утверждении плана капитального строительства за счет средств бюджета АРК».
154. Постановление Совета министров АРК от 11.04.06. № 165 «Об утверждении плана капитального строительства за счет средств бюджета АРК».
155. Постановление Совета министров АРК от 26.02.04. № 70 «Об утверждении плана капитального строительства за счет средств бюджета АРК».
156. Природопользование и экологические проблемы Причерноморья: Уч. пособие для студентов. [авт. текста Л.А. Багрова, Л.М. Соцкова]: МОНУ. – ТНУ им. В.И. Вернадского. – Симферополь. – Крымфармтрейдинг. – 2003. – 190 с.: ил., карты, табл.
157. Програма дій зі створення системи інтегрованого управління водними ресурсами в АРК. – КРАЕМ. – Сімферополь. – 2004. – 140 с.
158. Родионова В.М. Государственный бюджет СССР и его роль в сбалансированном развитии экономики. / В.М. Родионова – М.: Финансы и статистика. –1985. – С. 72-73.
159. Романенко О.Р. Фінанси: Підручник. / О.Р. Романеско. – К.: Либідь. – 2001. – 347 с.
160. Руденко В.П. Географія природно-ресурсного потенціалу України. У 3-х частинах: Підручник. / В.П. Руденко. – К.: ВД «К.-М. Академія». – Чернівці: «Зелена Буковина». – 1999. – 568 с.
161. Руденко В.П. Довідник з географії природно-ресурсного потенціалу України. / В.П. Руденко. – К.: «Вища школа». – 1993. – 180 с.
162. Руденко В.П. Український природно-ресурсний потенціал. Серія оцінкових картосхем: Ч. 1. Навч. посібник. / В.П. Руденко. – К.: ІЗМН. – 1997. – 176 с.
163. Саати Т. Методы оптимизации: Пер. с англ. / Т.Саати. – Самара: СИД. – 1999. – 282 с.
164. Савченко А. Повышение инвестиционного потенциала ускоренной амортизации. / А. Савченко, А. Никифоров. // Экономика Украины. – 2007. – № 11. – С. 21-33.
165. Салига К.С. Порівняльна характеристика методів економічного обґрунтування інвестиційних проектів. / К.С. Салига. // Економіка та держава. – № 8. – 2006. – С. 47-49.
166. Санников В.П. Методика формирования технических решений при проектировании гидромелиоративных систем. / В.П. Санников. // Методы функционально-стоимостного анализа в мелиорации. – Красноярск: СибНИИ-ГиМ. – 1992. – С. 36-54.
167. Синякевич І.М. Екологізація розвитку: об’єктивна необхідність, методи, пріоритети. / І.М. Синякевич. // Економіка України. – 2004. – № 1. – С. 57-63.
168. Ситник Л.С. Фінансовий менеджмент: Навч. посіб. / Л.С. Ситник. – К.: Центр навчальної літератури. – 2006. – 352 с.
169. Скрипник А. Оценка фискальной эффективности льготного налогообложения прибыли предприятий. / А. Скрипник, Д. Серебрянский. // Экономика Украины. – № 7. – 2007. – С. 22.
170. Слав'юк Р.А. Структурування власного капіталу підприємств України. / Р.А. Слав'юк. // Фінанси України. – 2005. – № 8. – С. 123-131.
171. Славянов Н.Н. Учения В.И. Вернадского о природных водах и его значение: [упоряд. и общ. ред. О.К. Ланге, Н.Н. Славянов]. – М. – 1948. – 124 с.
172. Словник сучасної економіки Макміллана. / пер. з англ. – К.: АртЕК. – 2000. – 640 с.
173. Советский энциклопедический словарь / [авт.-ред. А.М. Прохоров]. – Издание 4-е. – Советская энциклопедия. – 1989. – 1632 с.
174. Современная экономическая энциклопедия / [авт. Г.С. Вечканов., Г.Р. Вечканова]. – СПб:Лань. – 2002. – 879 с.: ил., портр., граф.
175. Статистика. Підручник. / [С.С. Герасименко, А.В. Головач, А.М. Головач, А.М. Єріна та ін.]; за ред. д.е.н. С.С. Герасименка. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ – 2000. – 467 с.
176. Статистичний бюлетень. Економічний і соціальний стан АРК за 2006 р. – Головне управління статистики в АРК. – Сімферополь. – 2007. – 108 с.
177. Статистичний бюлетень. Економічний і соціальний стан АРК за 2005 р. – Головне управління статистики в АРК. – Сімферополь. – 2006. – 106 с.
178. Статистичний бюлетень. Економічний і соціальний стан АРК за 2004 р. – Головне управління статистики в АРК. – Сімферополь. – 2005. – 106 с.
179. Статистичний щорічник АРК за 2004 р. – Головне управління статистики в АРК. – Сімферополь. – 2005. – 602 с.
180. Статистичний щорічник АРК за 2005 р. – Головне управління статистики в АРК. – Сімферополь. – 2006. – 616 с.
181. Статистичний щорічник. Соціально-економічний розвиток України за 2006 р. – Держкомстат. – Київ. – 2007. – 1548 с.
182. Статистичний щорічник. Соціально-економічний розвиток України за 2004 р. – Держкомстат. – Київ. – 2005. – 1514 с.
183. Стійкий Крим. Водні ресурси. — Таврія. — Сімферополь, — 2003. – 414 с.
184. Суботович Ю.Л. Фінанси в економічній системі держави. / Ю.Л. Суботович. // Фінанси України. – 2004. – № 5. – С. 44-46.
185. Схема-прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Автономної Республіки Крим на період до 2015 року. – К.: РВПС України НАН України. – 2005. – 195 с.
186. Сычева Г.И. Интегральные методы оценки предприятия. / Г.И. Сычева. – Новочеркасск: Южно-Росс. гос. техн. ун-т. – 1999. – С. 52.
187. Тарасенко Н.Б. Економічний аналіз діяльності промислового підприємства: Навч. Посіб. / Н.Б. Тарасенко. – К.: Алерта. – 2003. – 485 с.
188. Тарасов Н.М. Об основных направлениях развития водохозяйственного комплекса России. / Н.М. Тарасов. // Водное хозяйство России. – 2004. – Т.6. – № 1. – С. 3-15.
189. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник. / О.О. Терещенко. – К.: КНЕУ. – 2003. – 554 с.
190. Типовая методика определения экономической эффективности капитальных вложений. // В сб. Методы и практика определения эффективности капитальных вложений и новой техники. – Вып. 33. – М.: Наука. – 1982. – С. 12-49.
191. Ткаченко М.О. Структурна модель оцінювання інвестиційних проектів. / М.О. Ткаченко, Т.О. Шкляєва. // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2007. – С. 230-233.
192. Трегобчук В.М. Інтенсифікація сільського господарства i охорона природи. / В.М. Трегобчук. – К.: Урожай. – 1988. – 224 с.
193. Труды 18-й Европейской региональной конференции по теме: «Вода: является ли она экономическим продуктом». Оксфорд, Соединенное Королевство. – сентябрь 1997. – 45 с.
194. Труш Л.М. Еколого-економічні проблеми водозабезпечення радіоактивних територій (на прикладі Волинської області): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.08.01 / Л.М. Труш. – НАН України, РВПС України. – К. – 1997.
195. Федоренко В. Инвестиции и экономика Украины. / В. Федоренко. // Экономика Украины. – 2007. – №5. – С. 12-16.
196. Федосов В. Бюджетний менеджмент. Підручник. / В. Федосов. – К.: КНЕУ. – 2004. – 620 с.
197. Финансовый словарь. / [авт. А.А. Благодатин, Л.Ш. Лозовский, Б.А. Райзберг]. – М.: ИНФРА-М. – 1999. – 387 с.
198. Філімоненков О.С. Фінанси підприємств. Навчальний посібник. / О.С. Філімоненков. – К.: Ельга, Ніка-Центр. – 2002. – 360 с.
199. Фінанси підприємств: Підручник. / [А.М. Поддєрьогін, М.Д. Білик, Л.Д. Буряк та ін.]; кер. кол. авт. і наук. ред. проф. А.М. Поддєрьогін. – 6-те вид., перероб. та допов. – К.: КНЕУ. – 2006. – 552 с.
200. Фінанси у запитаннях і відповідях: [за загальн. ред. О.Д. Данилова]. – К.: «В.Д. «Компьютерпрес». – 2006. – 444 с.
201. Фінанси: вишкіл студії. Навчальний посібник. / [За ред. д.е.н., проф. Юрія С.І.]. – Тернопіль.: Карт-бланш – 2002. – 357 с.
202. Фінансовий менеджмент: Підручник. / [Кер. кол. авт. і наук. ред. проф. А.М. Поддєрьогін]. – К.: КНЕУ. – 2005. – 536 с.
203. Хотомлянский А. Одна не бесспорная точка зрения на природу амортизации. / А. Хотомлянский. // Економіка України. – 2007. – № 10. – С. 79-82.
204. Хотомлянський О.Л. Теоретичні основи управління фінансовими ресурсами підприємств. / О.Л. Хотомлянський, І.О. Сіненко. // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 2. – С. 145-151.
205. Чернявская А.П. О проблеме дифференцированой платы за использование поверхностных вод различного качества в Украине. / А.П. Чернявская, В.Н. Жукинский, Н.И. Бурцева. // Водные ресурсы. – 2004. – Т.31. – №1. – С.109-117.
206. Чумаченко М.Г. Ще раз про амортизацію як важливе джерело інвестиційної діяльності підприємства. / М.Г. Чумаченько. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 11. – С. 11.
207. Чуницька І.І. Фінансові ресурси як базис формування фінансового потенціалу. / І.І. Чуницька. // Економіка та держава. – 2007. – № 5. – С. 29-30.
208. Шабанов В.В. Биоклиматическое обоснование мелиорации. / В.В. Шабанов. – Л.: Гидрометеоиздат. – 1973. – 165 с.
209. Шеремет А.Д. Методика финансового анализа. / А.Д. Шеремет, Р.С. Сайфулин. – М.: ИНФРА. – 1995. – 176 с.
210. Шиян Д.В. Фінансовий анализ: Навч. пособник. / Д.В. Шиян, Н.І. Строченко. – К.: Вид-во А.С.К. – 2003. – 204 с.
211. Шумська С.С. Фінансовий потенціал України: методологія визначення та оцінки. / С.С. Шумська. // Фінанси України. – 2007. – № 5. – С. 45-47.
212. Щедрин В.Н. Обоснование размеров финансирования эксплуатационных водохозяйственных организаций с использованием актуарного механизма. / В.Н. Щедрин, Е.Б. Колбачев. // Вопросы мелиорации. – 2000. – № 5-6. – С. 65-69.
213. Экомир. Информационно-аналитический вестник. – № 1. – 2005.
214. Яворский Ю.П. О некоторых экономических аспектах формирования отрасли «водное хозяйство». / Ю.П. Яворский. // Разработка и организация водоохранных мероприятий. – Харьков: ВНИИВО. – 1973. – С. 99-105.
215. Ястремська О.М. Інвестиційна діяльність промислових підприємств: методологічні та методичні засади: Наукове видання. / О.М. Ястремська. – Харків: Вид-во ХДЕУ. – 2004. – 272 с.
216. Яцик А.В. Енциклопедія водного господарства, природокористування, природовідтворення, сталого розвитку. / А.В. Яцик, В.Я. Шевчук. – К.: Ґенеза. – 2006. – 1000 с.: іл.
217. Techniques of Financial Analysis: A Modern Approach / E.A. Helfert. – 9th end. – Boston; Burr Ridge; Dubuque: Irwin Mo Gran-Hil. – 1997. – xix, – 457 p.: il, portr., tabl.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.