У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
СТРАТЕГІЯ ФОРМУВАННЯ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
Количество страниц
242
ВУЗ
КІРОВОГРАДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
1.1 Теорія та практика стратегічного управління підприємством та його персоналом
1.2 Формування стратегії управління персоналом та забезпечення відповідності конкурентній стратегії підприємства
1.3 Зарубіжний досвід стратегічного управління персоналом і можливості його залучення на вітчизняні підприємства
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2 АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МАШИНОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ
2.1. Основні тенденції, проблеми та стратегічні завдання розвитку підприємств машинобудування України на сучасному етапі
2.2. Аналіз стану стратегічного управління виробництвом та персоналом на підприємствах машинобудування Кіровоградської області.
2.3. Оцінка проблем кадрової політики підприємств (за результатами опитування експертів).
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3 РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
3.1. Рекомендації щодо формування змісту стратегії розвитку персоналу машинобудівних підприємств України
3.2. Методика забезпечення взаємозв’язку персонал-стратегії з конкурентною стратегією підприємства
3.3. Використання карт компетентності в системі стратегічного управління персоналом
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ 4
10
10
34
56
74
76
76
94
121
150
152
152
167
190
212
214
217
233
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ
КСЛВ – конкурентна стратегія лідерства за витратами;
КСД – конкурентна стратегія диференціації;
КСОВ – конкурентна стратегія оптимальних витрат;
НДДК – науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи;
ВНЗ – вищі навчальні заклади;
ПТНЗ – професійно-технічні навчальні заклади;
ВВП – внутрішній валовий продукт;
СНД – співдружність незалежних держав;
ВАТ – відкрите акціонерне товариство;
ВСТУП
Актуальність теми. Використання нових виробничих та управлінських технологій, посилення конкуренції, глобалізація світової економіки, зумовлює необхідність застосування стратегічного підходу до управління вітчизняними промисловими підприємствами.
Незважаючи на те, що розвиток та ефективність виробництва промислових підприємств в значній мірі залежить від людських ресурсів та їх потенційних можливостей, на даний час спостерігається тенденція скорочення чисельності промислово-виробничого персоналу у промисловості і особливо у машинобудуванні. Якщо в цілому у промисловості чисельність найманих працівників впродовж 2000-2006 рр. скоротилася на 17%, то у машинобудуванні – на 28%. Однією з причин є менш привабливий соціально-економічний стан підприємств машинобудування, порівняно з іншими сферами діяльності.
Актуальність та потреба удосконалення системи управління персоналом вітчизняних підприємств обумовили активізацію досліджень цієї спрямованості. Теоретичним й практичним аспектам розробки і реалізації стратегії розвитку персоналу присвячені праці таких зарубіжних вчених, як І.Ансофф, М.Армстронг, Х.Віссема, П.Друкер, Б.Карлоф, Х.Мінцберг, М.Портер, А.Дж.Стрікленд, А.А.Томпсон. Значний внесок у розвиток стратегічного управління зроблено вітчизняними вченими О.Амошею, І.Булєєвим, В.Довганем, О.Єськовим, А.Наливайком, В.Нємцовим, О.Новіковою, С.Оборською, В.Пономаренком, Г.Скударем, М.Чумаченком, З.Шерстньовою, а також російськими вченими Т.Базаровим, В.Весніним, О.Віханським, А.Градовим, Б.Ерьоміним, А.Кібановим, С.Кузнєцовою, В.Марковою, С.Поповим, Р.Фатхутдиновим, праці яких присвячені різним аспектам стратегічного управління. Вирішення проблем управління персоналом на промислових підприємствах, удосконалення його формування потребують подальших досліджень, що обумовило вибір теми дисертаційної роботи, її мету і задачі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до планів наукової тематики Кіровоградського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України за темами: “Стратегія розвитку підприємства” (номер державної реєстрації 0104U005816, 2004-2007 рр.), у рамках якої автором розвинуто принципи стратегічного управління підприємством та персоналом; “Аналіз кадрової політики та методичне забезпечення її здійснення” (за договором № 79 про творче співробітництво між Кіровоградським національним технічним університетом та Головним управлінням праці та соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації, 2004-2005рр.), у рамках якої розроблено методичне забезпечення для здійснення кадрової політики на підприємствах машинобудівної галузі м. Кіровограда; «Розробка механізму забезпечення взаємодії персонал-стратегії з конкурентною стратегією підприємства (за договором №137/4573-5 між Кіровоградським національним технічним університетом та ВАТ «Гідросила» 2005-2007рр.), в межах якої розроблено механізм забезпечення взаємодії персонал-стратегії з конкурентною стратегією підприємства.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є подальший розвиток теоретико-методологічних засад щодо стратегічного управління персоналом на промислових підприємствах та розробка практичних рекомендацій забезпечення відповідності стратегії формування персоналу конкурентній стратегії підприємства.
Для реалізації мети дослідження поставлено і вирішено такі задачі:
узагальнено теоретичні підходи та визначено концептуальні засади по формуванню стратегічного управління;
на основі системного підходу визначено роль стратегічного управління персоналом в забезпеченні відповідності конкурентній стратегії підприємства;
узагальнено зарубіжний досвід і розроблено пропозиції по формуванню стратегії розвитку персоналу з метою підвищення ефективності його використання;
здійснено порівняльний аналіз стану промислових, з виділенням машинобудівних підприємств, виявлено причини їх низької конкурентоспроможності;
проаналізовано вплив економічних чинників на стратегію формування і розвитку персоналу підприємств (рівень освіти, продуктивність праці, рівень заробітної плати);
здійснено оцінку кадрової політики та її відповідність конкурентним стратегіям на підприємствах машинобудівної галузі (за результатами опитування експертів);
розроблено методику оцінки рівня компетентності персоналу в системі стратегічного управління підприємством;
підготовлено практичні рекомендації щодо формування та забезпечення взаємозв’язку персонал-стратегії з конкурентною стратегією підприємства.
Об’єктом дослідження є процеси формування персонал-стратегії підприємств машинобудівної галузі.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання, що визначають стратегію формування персоналу промислових підприємств у сучасних умовах.
Методи дослідження. Теоретичною та методичною основою дисертаційної роботи стали дослідження сучасної економічної теорії, економічні закони і закономірності суспільного розвитку, праці вчених-економістів, психологів, законодавчі та нормативні акти, які регламентують діяльність вітчизняних підприємств у сфері управління персоналом. Як вихідну інформацію використано звітні показники підприємств машинобудівної галузі Кіровоградської області, дані офіційної статистики, мережі Інтернет.
Застосування методів комплексного аналізу та синтезу дозволило узагальнити зарубіжний та вітчизняний досвід побудови системи управління персоналом і визначити напрями його ефективного використання. За допомогою системного підходу, визначено сутність і принципи стратегії формування персоналу підприємств. Методи статистичного аналізу, графічні методи, методи експертних оцінок та анкетування надали можливість провести аналіз стану управління персоналом та оцінити кадрову політику підприємств машинобудівної галузі.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в удосконаленні теоретичних засад та розробці практичних рекомендацій щодо стратегії формування персоналу підприємств в сучасних умовах.
Уперше:
обґрунтовано взаємозв’язок вимог до персоналу відповідно до конкурентної стратегії підприємства, що забезпечить її реалізацію і сприятиме підвищенню конкурентоспроможності підприємств; визначено та обґрунтовано основні вимоги до персоналу при різних конкурентних стратегіях підприємства.
удосконалено:
визначення поняття «стратегічного управління», як безперервний процес розвитку підприємства, пов’язаний з постановкою цілей і задач, що базується на людському капіталі та необхідності врахування зовнішнього і внутрішнього середовища для забезпечення конкурентних переваг;
підходи до стратегічного управління персоналом як сукупності дій довгострокового характеру, спрямованих на формування та розвиток персоналу, його ефективне використання, що забезпечує підприємству досягнення переваг в конкурентній боротьбі;
методичний підхід до оцінки рівня компетентності персоналу підприємства для реалізації кадрової політики підприємства, що дозволить здійснювати диференційований підхід до персоналу, який визначається різними цілями підприємства.
дістали подальшого розвитку:
рекомендації щодо формування стратегії розвитку персоналу машинобудівних підприємств на основі нових підходів до відбору та залучення кадрів на підприємство, організації праці, розвитку систем стимулювання, соціально-трудових відносин. Однією із складових є карти компетентності, використання яких дозволяє визначити вимоги до персоналу в залежності від конкурентних стратегій підприємства.
напрями удосконалення кадрової політики підприємств машинобудівної галузі, на основі застосування стратегічних методів управління, які полягають у такому: забезпечення розвитку персоналу шляхом планування підвищення кваліфікації, перепідготовки, планування кар'єри, ротації, формування корпоративної культури.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що використання розроблених пропозицій щодо стратегії формування персоналу підприємств сприяє забезпеченню відповідності з конкурентною стратегією підприємства. Розроблені рекомендації впроваджено в практику діяльності ВАТ «Гідросила» як карти компетентності та методика бальної оцінки рівня компетентності керівників і фахівців усіх ланок підприємства (довідка № 01/5-4573 від 20.12.2007р.); НВП «Радій» - рекомендації щодо формування змістовної складової концепції управління персоналом, механізму забезпечення взаємозв’язку персонал-стратегії з конкурентною стратегією підприємства, методики бальної оцінки рівня компетентності для здійснення атестації персоналу (довідка № 157 від 12.02.2008 р.); ВАТ «Червона зірка» - методичні рекомендації з формування стратегії розвитку персоналу (довідка № 417/310-01 від 05.03.2008 р.).
Основні теоретичні положення дисертаційної роботи впроваджені та використовуються у навчальному процесі Кіровоградського національного технічного університету при викладанні дисциплін: “Стратегічне управління”, “Менеджмент персоналу” (довідка № 31-15/503 від 09.03.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є особисто виконаною науковою працею, в якій викладено авторський підхід до вирішення наукових задач із стратегії формування персоналу підприємств в сучасних умовах. Внесок автора в опубліковані колективні роботи конкретизовано у списку публікацій.
Апробація результатів досліджень. Результати дисертації доповідалися і були схвалені на міжнародних та всеукраїнських конференціях: республіканській науково-практичній конференції “Розширення ринку праці в центральному економічному регіоні України” (м. Кіровоград, 2002р.); VIII міжнародній науково-практичній конференції “Наука і освіта 2005” (м. Дніпропетровськ, 2005р.); XXXVII конференції викладачів, аспірантів та співробітників та ХХХХ науковій конференції студентів та магістрантів «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації» (м. Кіровоград, 2006 р.); VII міжнародній конференції «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації» (м. Кіровоград, 2007р.); міжвузівській науково-практичній конференції “Проблеми економічної освіти і науковий прогрес”( м. Кривий Ріг, 2007 р.); V Ювілейній Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «Економічний і соціальний розвиток України в ХХ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації», (м. Тернопіль, 2008 р.).
Публікації. Автором опубліковано 15 наукових праць (9 у фахових виданнях) загальним обсягом 6,26 д.а., з них особисто автору належить 5,96 д.а.
Структура й обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 184 найменування, додатків. Загальний зміст роботи викладено на 216 сторінках, вона містить 45 таблиць і 11 рисунків.
Список литературы
ВИСНОВКИ
Отримані в дисертації наукові висновки і рекомендації направлені на вирішення важливого науково-практичного завдання: розробку практичних рекомендацій забезпечення відповідності стратегії формування персоналу конкурентній стратегії підприємства. Результати проведеного дослідження дають підстави для таких висновків.
1.Теорія стратегічного управління ще не набула широкого практичного застосування вітчизняними підприємствами, однак вимоги сучасного розвитку змушують їх використовувати стратегічні підходи як найефективніші способи управління підприємством та персоналом.
2. Аналіз теоретичних здобутків провідних науковців з проблем стратегічного управління надав можливість розробити класифікацію існуючих стратегій підприємства, схему формування стратегії управління персоналом, запропонувати авторське визначення сутності понять «стратегічне управління» та «стратегічне управління персоналом».
3. Для реалізації ефективного стратегічного менеджменту необхідно забезпечити відповідність між конкурентними стратегіями підприємства та стратегіями управління персоналом. Визначено шляхи та методи, що сприяють забезпеченню інтеграції персонал-стратегії та конкурентної стратегії підприємства. Аналіз змісту конкурентних стратегій підприємства дозволив розробити матрицю взаємозв’язку персонал-стратегії та основних конкурентних стратегій, в якій визначено сутність складових кадрової стратегії в залежності від конкурентних стратегій підприємства.
4. Обґрунтовано та систематизовано причини низької конкурентоспроможності підприємств машинобудівної галузі, що проявляються у скороченні обсягів продукції та зменшенні її частки у загальному обсязі промислової продукції, високій собівартості та низькому рівні рентабельності, застарілій матеріально-технічній базі, низькому рівні інвестиційної та інноваційної діяльності, неефективній системі менеджменту.
5. Виявлено необхідність удосконалення управління персоналом в контексті управління підприємством та забезпечення його конкурентоспроможності. Серед негативних факторів визначено такі: несприятливі соціально-економічні умови зайнятості, поширеність неповної зайнятості, відплив найбільш кваліфікованих працівників, відсутність сталої позитивної тенденції до підвищення освітньо-професійного рівня. Крім того, неефективна кадрова політика, щодо розвитку персоналу, не забезпечує формування необхідних якісних компетентностей працівників для інноваційного розвитку підприємства.
6. Визначено пріоритетні напрями кадрової політики підприємств машинобудівної галузі (за результатами опитування експертів): підвищення заробітної плати, удосконалення системи матеріального і морального стимулювання, поліпшення умов праці та забезпечення її відповідності санітарно-гігієнічним нормам, удосконалення технічного оснащення робочих місць, підвищення охорони праці та усунення небезпечних чинників, забезпечення розвитку персоналу шляхом планування підвищення кваліфікації, перепідготовки, планування кар’єри та ротації кадрів, вирішення соціально-побутових проблем, формування відносин партнерства, колективізму та взаємної поваги.
7. Розроблено рекомендації щодо формування змістовної складової концепції управління персоналом в таких сферах кадрової роботи: формування мети та завдань стратегії розвитку персоналу; розробки стратегічних підходів до кадрового складу, відбору та залучення кадрів на підприємство; організації праці та забезпечення ефективного використання персоналу; розвитку системи стимулювання персоналу підприємства; розвитку людського капіталу підприємства; організації руху кадрів на підприємстві; розвитку соціально-трудових відносин на підприємстві; соціального розвитку та соціального захисту. Реалізація рекомендацій дозволить підпорядкувати роботу з персоналом основній стратегічній меті підприємства.
8. Обґрунтовано вимоги до персоналу в залежності від конкурентної стратегії підприємства за такими напрямами роботи: пошук та добір кадрів; формування та розвиток знань, навичок, вмінь, особистісних якостей та корпоративної культури; забезпечення адаптації персоналу.
9. Розроблено карти компетентності, які є важливим інструментом в системі стратегічного управління персоналом. Вони містять опис усіх вимог до посад та функцій, необхідних для реалізації відповідного виду конкурентної стратегії, дозволяють здійснювати аналіз взаємозв’язку між вимогами та наявною компетентністю персоналу.
10. Розроблено методику бальної оцінки рівня компетентності керівників і фахівців усіх ланок підприємства. Методика дозволяє виявити ступінь відповідності наявного рівня компетентності окремих працівників вимогам тих посад, які вони обіймвють.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Актуальные проблемы трансформации и развития промышленности Украины: моногр. / Л.А. Збаразская, В.М. Дегтярева, Л.С. Винарик и др. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2004. – 364 с.
2. Амоша О.І. Людина та навколишнє середовище: економічні проблеми екологічної безпеки виробництва / О.І. Амоша.-К.: Наук.думка, 2002.-306 с.
3. Амоша О.І. Проблеми соціально-економічної захищеності працівників промисловості України у сфері оплати, умов праці і зайнятості / О.І. Амоша // Социально - экономические аспекты промышленной политики: сб. науч. тр./ НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; Редкол.: Амоша А.И. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2002. – С.14-35.
4. Амоша А.И., Мельцер Л.Г., Бурым В.Г., Ягодкин В.Н., Якушкин А.И. О необходимости создания в регионе инновационных структур нового типа / А.И. Амоша, Л.Г. Мельцер, В.Г. Бурым, В.Н. Ягодкин, А.И. Якушкин // Социально-экономические аспекты промышленной политики: Сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол.: Амоша А.И. (отв.ред.) и др. - Донецк, 2004. – С.13-29.
5. Амоша О.І. Виробнича сфера в контексті проблем розвитку трудового потенціалу / О.І.Амоша // Социально - экономические аспекты промышленной политики: сб. науч. тр./ НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол.: Амоша А.И. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2005. – С.5-13.
6. Ансофф И. Стратегическое управление / И.Ансофф: сокр.пер.с англ./науч.ред. и авт.предисл. Л.И.Евенко.- М.: Экономика, 1989. – 519 с.
7. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия / И.Ансофф. – Спб.: Питер Ком, 1999. – 416 с.
8. Антонюк В.П.Стратегия развития персонала предприятия: ее необходимость и механизм формирования / В.П. Антонюк // Социально-экономические аспекты промышленной политики. Управление человеческими ресурсами: государство, регион, предприятие: сб.науч.тр.: в 2т. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол: Амоша А.И. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2004.- Т.2. – С.210-217.
9. Армстронг М. Стратегическое управление человеческими ресурсами / М. Армстронг: пер. с англ. – М.:ИНФРА – М, 2002. – 328 с. – (Серия «Менеджмент для лидера»).
10. Архангельский В.Н. Организационно-экономические проблемы управления научными исследованиями / В.Н. Архангельский. - М.: Наука, 1977. – 163 c.
11. Базаров Т.Ю. Управление персоналом: учебник для вузов / Т.Ю. Базаров, Б.Л. Еремин. –М.: ЮНИТИ, 2000. – 423 с.
12. Білорус Т.В. Сутність кадрової стратегії підприємства та методологічні засади її формування / Т.В. Білоус //Актуальні проблеми економіки. – 2006.-№ 1. – С.185-189.
13. Бреус С.В. Аналіз інноваційної діяльності промислових підприємств України / С.В.Бреус // Актуальні проблеми економіки. - 2004. - № 5. – С.121-128.
14. Булеев И.П. Трансформация общества и экономика: опыт и перспективы: моногр. / И.П. Булеев / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2006. – 336 с.
15. Булеев И.П. Предприятие в системе общественных отношений: институциональный аспект: моногр. / И.П. Булеев / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2006. – 424 с.
16. Вайсбанд Г. Стандарт “Investors in people” в России / Г. Вайсбанд // Человек и труд. – 2003.- №5. - С.28-29.
17. Варецька О.М. Вибір стратегії управління персоналом з використанням SWOT-аналізу / О.М. Варецька, О.А.Романенко // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. - Хмельницький, 2005.- Т.2.- С.29-37.
18. Варзарь Е. Менеджмент человеческих ресурсов или современное научное управление / Е. Варзарь // Отдел кадров. - 2003.- №12 (99). - С.2-8.
19. Великий О. Стратегия компании / О. Великий // Отдел кадров. - 2003. - №12 (99).- С.12-14.
20. Веснин В.Ф. Практический менеджмент персонала: пособие по кадровой работе / В.Ф. Веснин. – М.: Юрист, 1998. – 495 с.
21. Виссема Х. Менеджмент в подразделениях фирмы (предпринимательство и координация в децентрализованной компании) / Х. Виссема: пер. с англ. – М.: ИНФРА-М,1996.-288с.
22. Виханский О.С. Стратегическое управление: учебник. – 2-е изд., перераб. и доп. / О.С. Виханский. – М.: Гардарики, 2002. – 296 с.
23. Володькина М.В. Стратегический менеджмент: учеб.пособие / М.В. Володькина.-К.: Знання-Прес, 2002.-149с.
24. Гарчук И.М. Компетенция персонала как объект стратегического управления / И.М. Гарчук // Управління розвитком: зб. наук. статей. – Харків: ХНЕУ, 2006. – № 4.- С.48-50.
25. Градов А.П. Экономическая стратегия фирмы / Под ред. А.П. Градова. – 2-е изд.- СПб.: Спец.лит., 2000.-589 с.
26. Грейсон Дж.К.мл., Американський менеджмент на пороге ХХI века / Дж. К.мл. Грейсон, К.О’Делл: пер.с англ./Авт.предисл. Б.З.Мильне. - М.: Экономика, 1991.-319 с.
27. Грибенко О. Полигон для пристрелки менеджеров / О.Грибенко // Стратегии. – 2005.- №3. - С.57-59.
28. Грішнова О. Конкурентоспроможність персоналу підприємства: критерії визначення та показники вимірювання / О.Грішнова, О. Шпарко // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2001.-№18. - С.3-9.
29. Грішнова О. Економічна природа і значення категорії «людський капітал» / О. Грішнова, Л.Тертиця // Україна: аспекти праці. – 2003. - №7. –С.33-37.
30. Гурьев А. Способ мышления и принятие изменений / А. Гурьев // Отдел кадров. – 2004.- № 8 (119).- С.16 – 17.
31. Денисов В.Т. Процессное управление машиностроительным предприятием: методологические положення и практика: моногр. / В.Т.Денисов, О.В. Грищенко / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2005.–188 с.
32. Денисов В.Т. Управление адаптивным развитием промышленных предприятий: моногр. / В.Т. Денисов, О.В. Грищенко, А.В.Слюсарев / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2007. – 276 с.
33. Дорощук Н. Почему люди сопротивляются изменениям / Н. Дорощук // Отдел кадров. – 2004.- № 8 (119). – С.18-19.
34. Друкер П. Задачи менеджмента в ХХI веке / П.Друкер.- М.; СПб.; Киев: ИД. «Вильямс», 2002. – 272 с.
35. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку/за ред.акад. НАН України В.М.Гейця-К.: Ін-т економ. прогнозув.; Фенікс, 2003.-1008с.
36. Ельцова Л. Кадровая стратегия «Норильского никеля» / Л.Ельцова // Человек и труд.- 2003.- № 4.- С. 46-47.
37. Еськов А.Л. Мотивационный механизм в системе производственного менеджмента: проблемы и решения: моногр. / А.Л.Еськов / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти.- Донецк, 2005. – 390 с.
38. Ефремов В. Ключевая компетенция организации как объект стратегического анализа / В. Ефремов // Менеджмент в России и за рубежом. – 2000. – №2. – С.28-35.
39. Жорняк Т.С. Регулювання якості підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств промислового регіону / Т.С. Жорняк, Т.В.Філатова // Економіка промисловості.- 2007.- № 1(26).- С.50-54.
40. Журавлев П.В. Управление человечскими ресурсами: опыт индустриально развитых стран: учеб. пособие/ П.В.Журавлев, Ю.Г.Одегов, Н.А. Волгин. – М.: Экзамен,2002.-448с.
41. Занковская Т. Опыт отбора и найма персонала в представительстве иностранной компании / Т.Занковская // Справочник кадровика. – 2003. - № 3. – С.75- 82.
42. Зайченко О. Игла в стоге сена, или как найти топ-менеджера / О.Зайченко // Стратегии. – 2004. - №7. – С.22 – 26.
43. Звернення Президента України до Верховної Ради України у зв’язку з Посланням Президента України до Верховної Ради України “Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році”//Економіст.-2006.-№2.-С.12-17.
44. Звонко В. Обучающаяся организация / В. Звонко // Стратегии. – 2004. - № 6.- С.34 – 39.
45. Звонко В. Кто ты будешь такой? / В. Звонко // Стратегии. - 2005.- № 1.- С.37-40.
46. Землянкин А.И. Государственное регулирование научной и научно-технической деятельности: состояние и проблемы / А.И. Землянкин, А.Ф. Коновалов, Л.В.Фещенко // Управление экономикой переходного периода: сб.науч.тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол.: Чумаченко Н.Г. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2006. – С. 24-37.
47. Иванова С. Формирование профиля кандидата на основе стратегических и текущих целей организации / С.Иванова // Отдел кадров. – 2004.- № 18 (129). – С.34 – 38.
48. Калинина Н. Обучение персонала как источник развития организации / Н. Калинина // Отдел кадров. – 2004.- № 19 (130). С.28-31.
49. Карлоф Б. Деловая стратегия: концепция, содержание, символы / Б.Карлоф – М.: Экономика, 1991.- 239 с.
50. Кибанов А.Я. Основы управления персоналом: учебник / А.Я. Кибанов. – М.: ИНФРА – М, 2002. – 304с.
51. Киселев И.Л. Современные тенденции правового регулирования нестандартных форм занятости в странах запада / И.Л. Киселев // Труд за рубежом. – 2003.-№1. – С.113-137.
52. Клейнер Т.В., Предприятие в нестабильной экономической среде: риски, стратегия, безопасность / Т.В.Клейнер, В.Л.Тамбовцев, Р.М.Качалов. – М.: Экономика, 1997. – 286с.
53. Кличановский В.В. HR-менеджер в инновационном бизнесе. Реалии ХХI века / В.В. Кличановский // Справочник кадровика. – 2003.- № 5.- С.72-74.
54. Козак Н. HR и Balanced Skorecard: как связать людей, стратегию и эффективность. Роль HR в реализации стратегии компании / Н.Козак // Отдел кадров.- 2003. - № 18 (105). - С.24-28.
55. Ковалева Е. HR – стратегии разрабатывают HR – стратеги / Е.Ковалева // Отдел кадров. – 2003.-№ 5 (92). – С.3-4.
56. Коваленко М.Ю. Мотивировать или заставлять? / М.Ю.Коваленко // Управление персоналом. – 2003. - № 12.- С.52-55.
57. Колот А.М. Соціально-трудові відносини: теорія і практика регулювання: моногр./ А.М.Колот. – К.- КНЕУ, 2003. – 230 с.
58. Концепція сучасної державної кадрової політики України. Проект. Нац. Акад. держ. управління при Президенті України.- К.,– 2005.- 20 с.
59. Котлер Ф. Основы маркетинга / Ф.Котлер : пер. с англ. В.Б.Боброва. – СПб: АО «Корунд», 1994.- 699с.
60. Кочеткова А.И. Основы управления персоналом / А.И.Кочеткова.- М.: ТЕИС, 1999. - 88с.
61. Кузьменко Л.М. Формирование инновационной системы региона / Л.М.Кузьменко // Управление экономикой переходного период: сб.науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол.: Чумаченко Н.Г. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2005. – С. 146-154.
62. Лабунский Л.В. Принципы развития компетенций персонала / Л.В.Лабунский // Управление персоналом. – 2004. - №3. С.36-37
63. Ламбен Ж.Ж. Стратегический маркетинг: Европейская перспектива / Ж.Ж. Ламбен: пер. с фр.- СПб: Наука, 1996. – 576с.
64. Лапин А.Н. Стратегическое управление современной организацией / А.Н.Лапин // Управление персоналом. – 2004. - № 22.- С.69-71.
65. Левицкая Ж. Развитие функции управления человеческими ресурсами (HRM) / Ж.Левицкая // Отдел кадров.- 2004. -№ 9-10 (120-121). - С.8-11.
66. Левченко О.М. Економіка знань: управління розвитком людських ресурсів Великобританії: моногр. / О.М.Левченко. – К.: Видавничий дім “Корпорація”, 2005. – 292с.
67. Левченко О.М. Сучасна безперервна професійна освіта та підготовка кадрів в Україні: основні проблеми та напрями трансформації в контексті міжнародного досвіду / О.М.Левченко //Україна: аспекти праці.- 2006. №1.- С.30-35.
68. Лемещук Р. Стратегия человеческих ресурсов: быть или не быть. . . Быть! / Р.Лемещук // Управление персоналом. - 2006.- №1.- С.19-24.
69. Лутай Л.А. Дисциплінарні відносини: стратегія розвитку та механізм забезпечення: моногр. / Л.А.Лутай / МОН України. Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган - Барановського. – Донецьк, 2007. – 377 с.
70. Ляшенко О. Проблеми формування кадрового потенціалу на підприємствах машинобудування / О.Ляшенко, Л.Романюк // Наукові праці Кіровоградського державного технічного університету. Економічні науки. – Кіровоград: КДТУ, 2000.- Вип..8.- С.45-52.
71. Ляшенко О.О. Щодо стратегії розвитку персоналу підприємства / О.О.Ляшенко, Л.М.Романюк // Наукові праці Кіровоградського державного технічного університету. Економічні науки. – Кіровоград: КДТУ, 2002.- Вип.3.- С.180-186.
72. Магура М.И. Формирование привержености работников своей компании / М.И.Магура // Управление персоналом. - 2005.- №5.- С.71-75.
73. Мажура И.В. Влияние национальных особенностей на организационную культуру предприятий / И.В.Мажура // Теорія та практика управління у трансформаційний період: тези доп. Всеукраїнської наук.- практ. конф. (4-6 фовт.2001р.). – Донецьк: ІЕП НАН України, 2001.- Т.3. – С.214-217.
74. Мазур И.И. Управление проектами / Справочное пособие / И.И.Мазур, В.Д.Шапиро и др. – М.: Высшая школа. 2001. – 875с.
75. Малащук Д.В. Особливості інноваційного потенціалу машинобудування України / Д.В.Малащук // Актуальні проблеми економіки – 2005.- № 5.- С.111-120.
76. Маркова В.Д. Стратегический менеджмент: Курс лекций / В.Д.Маркова, С.А.Кузнецова. – М.: ИНФРА – М.- Новосибирск: Сибирское соглашение, 1999.
77. Маурик Дж.В. «Эффективний стратег» / Дж.В.Маурик. - М.: ИНФРА – М, 2002. – 208 с.
78. Мескон М.Х. Основы менеджмента / М.Х.Мескон, М.Альберт, Ф. Хедоури : пер. с англ. – М.: Дело, 1997. – 704 с.
79. Минцберг Г. Школы стратегий, стратегическое сафари / Г.Минцберг., Б.Альстренд, Дж. Лэмпел -Спб.: Питер, 2000.- 366 с. – (Серия «Теория и практика менеджмента».
80. Митина Л.М. Психология развития конкурентоспособной личности. – М.: Моск. психолого-социальный ин-т.- Воронеж: Изд-во НПО «МОДЭК», 2002. – 400 с.- (Серия «Библиотека психолога»).
81. Миценко І.М. Удосконалення системи управління охороною праці в галузях промисловості України / І.М.Миценко // Социально-экономические аспекты промышленной политики: сб. науч. тр./ НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол.: Амоша А.И. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2002. – С.289-300.
82. Миценко І.М. Оцінка персоналу - необхідна умова стратегічного розвитку підприємства / І.М.Миценко, Л.М.Романюк // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету. Економічні науки. – Кіровоград: КНТУ, 2007. – Вип..12, ч.II.- С. 59-63.
83. Мочерный С.В. Экономический энциклопедический словарь в 2-х томах / С.В.Мочерный . – Л.: Свит, 2006. – 1112с.
84. Наливайко А.П. Теорія підприємства. Сучасний стан та напрямки розвитку: моногр./А.П.Наливайко – К.: КНЕУ, 2001. – 227с.
85. Нємцов В.Д. Стратегічний менеджмент / В.Д.Немцов, Л.Є.Довгань. – К.: ТОВ “УВПК “Ексоб”, 2002. – 560с.
86. Неплюева А. ASSESSMENT CENTER: технология оценки и развития персонала / А.Неплюева //Справочник кадровика. – 2004.- № 1.- С.90-92.
87. Нечипоренко К.И. Развитие компетентности руководителей / К.И. Нечипоренко // Управління розвитком: зб. наук. статей.- Харьков: ХНЕУ, 2006. - №4. – С.174-176.
88. Новікова О. Напрями вдосконалення державного та регіонального управління щодо збереження та розвитку трудового потенціалу України / О.Новікова // Україна: аспекти праці. – 2005. – № 2. – С.3-12.
89. Новікова О.Ф. Напрями удосконалення державної промислової політики в контексті національної та економічної безпеки / О.Ф.Новікова // Социально - экономические аспекты промышленной политики: сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; редкол.; Амоша А.И. (отв. ред.) и др. – Донецк, 2002. – С. 35 – 46.
90. Новосельский И. Культурология для команды / И.Новосельский // Стратегии. – 2006.- №2.- С.47-50.
91. Омельченко Т.В. Конкурентоспроможність фірми: парадигми ХХ сторіччя та їхня діалектика в умовах вітчизняного бізнес-середовища / Т.В.Омельченко //Стратегія економічного розвитку України. – 2001. -№4.- С.205-207.
92. Павловська Н. Основні складові кадрової політики підприємства / Н.Павловська, Ю.Спасенко // Спровочник кадровика. – 2004. - № 2.-С.88-92.
93. Петров А.Н. Стратегическое планирование развития предприятия / А.Н. Петров,- СПб.: Санкт-Петербург. ун-та экономики и финансов, 1993.- 248с.
94. Пешко А.В. Збалансована система показників у формуванні стратегії розвитку організації і підприємств: моногр. / А.В.Пешко. – К.:КВІЦ,2007.- 272 с.
95. Підвищення ефективності використання виробничого потенціалу в промисловості: моногр. О.І.Амоша, М.І.Іванов, Л.Т.Хижняк та ін. / НАН України. Ін – т економіки пром-сті. – Донецьк, 2004. – 396 с.
96. Платіжний баланс і зовнішній борг України за 2007 рік // Щоквартальне аналітично-статистичне видання національного банку України. - С. 88.
97. Пономаренко В.С. Стратегічне управління підприємством: моногр./ В.С.Пономаренко. - Х.: Основа, 1999. – 620 с.
98. Попов С.А. Стратегическое управление: 17 модульная программа для менеджеров «Управление развитием организации». Модуль 4 / С.А.Попов. – М.: ИНФРА – М, 2000. – 304с.
99. Портер М. Конкуренция / М.Портер: пер. с англ.- М.: Издат. «Вильямс», 2001. – 495с.
100. Поршнев З.П. Управление организацией / З.П.Поршнев, Н.А.Румянцева, Н.А.Саломатин. – 2-е изд. перераб. и доп. – М.: ИНФРА – М,2000.- 669с.
101. Праця України 2001: Стат. зб. / Держкомстат України.- К., 2002. – 436 с.
102. Праця України 2002: Стат. зб. / Держкомстат України. - К., 2003. – 414 с.
103. Праця України 2003: Стат. зб. / Держкомстат України.- К., 2004. – 386 с.
104. Праця України 2004: Стат. зб. /Держкомстат України.- К., 2005. - 365с.
105. Праця України 2005: Стат.зб. / Держкомстат України. - К., 2006.- 365 с.
106. Праця України 2006: Стат. зб. / Держкомстат України. - К., 2007. - 388 с.
107. Про затвердження Положення про професійне навчання кадрів на виробництві: Наказ М-ва праці та соціальної політики України, М-ва освіти і науки України від 26 березня 2001 року № 127/151 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 15.-Ст.667.
108. Про концепцію державної промислової політики: Указ Президента України від 12 лютого 2003 року № 102/2003 // Офіційний вісник України.-2003.-№7.- Ст.278
109. Про затвердження Положення про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві: Наказ М-ва праці та соціальної політики України, М-ва освіти і науки України від 27 грудня 2006 р. № 500/861 // Офіційний вісник України.- 2007.-№4.Ст.158.
110. Радченко Л. Охота за ценной головой / Л.Радченко // Справочник кадровика. - 2003. №2. С.75.
111. Ревина О. Британское know-how или кто такие инвесторы в людей? / О.Ревина// Управление персоналом.- 2006.- № 1.- С.25-28.
112. Романенко В. Машиностроение Украины и России: проблемы и пути сотрудничества / В.Романенко // Экономист. – 2001.- №10. - С. 66-68.
113. Романюк Л. Про проблеми стимулювання розробників нової техніки / Л.Романюк // Демографія, економіка праці та соціальна політика. - Вип. 5, ч.1.-С. частина 1. Кіровоград 1998 р.- 270 С.176-178.
114. Романюк Л.М. Щодо зв’язку стратегії підприємства з вимогами до кваліфікації персоналу / Л.М. Романюк // Розширення ринку праці в центральному економічному регіоні України: матеріали республіканської наук.-практ.конф. (11-12 листоп.2002 р.).- Кіровоград: КДТУ, 2002.- С.22-25.
115. Романюк Л.М. Кваліфікація персоналу – фактор реалізації стратегії діяльності підприємства / Л.М. Романюк // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: зб. наук.пр. – Кіровоград: КНТУ, 2004. – Вип..6. - С.139-145.
116. Романюк Л.М Компетенція персоналу - фактор реалізації конкурентної стратегії діяльності підприємства / Л.М.Романюк // Економіка промисловості. - 2004. - №4. – С.126-130.
117. Романюк Л.М. До проблем відповідності компетентності персоналу конкурентній стратегії підприємства / Л.М. Романюк // Матеріали VIII Між нар. наук.- практ. конф. “Наука і освіта 2005”. Том 77. Управління трудовими ресурсами (7-21 лют. 2005 р.). – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С.68 -70.
118. Романюк Л.М. Взаємозв’язок конкурентної стратегії і організаційної культури / Л.М.Романюк // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць / В 4-х т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Вип.205, т.IV - С.1073-1079.
119. Романюк Л.М. Конкурентна стратегія як ознака організаційної культури / Л.М.Романюк // Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації: зб. наук. статей. Вип. 5. [ХХХVII конф. викладачів, аспірантів та співробітників та ХХХХ наук. конф. студентів та магістрантів]. –Кіровоград: КНТУ, 2006. С.75-79.
120. Романюк Л.М. Аналіз зарубіжного досвіду щодо формування стратегії розвитку персоналу та його використання на вітчизняних підприємствах / Л.М.Романюк // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету: Економічні науки.: зб. наук. праць. – Кіровоград: КНТУ, 2006. – Вип.9. - С.132 – 138.
121. Романюк Л.М. Оцінка стану та розвитку персоналу на підприємствах машинобудівної галузі (за результатами опитування) / Л.М.Романюк // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Економіка. – Ч. 1.: Механізм відтворення людських і матеріальних ресурсів: зб. наук. праць. – Рівне: НУВГП, 2006. – Вип. 4 (36).- С.336 – 344.
122. Романюк Л.М. Використання зарубіжного досвіду стратегії розвитку персоналу як фактору глобалізації / Л.М.Романюк // [Збірник наук. статей за матеріалами VII між нар.конф. «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації»].- Кіровоград: КНТУ, 2007, – Вип.6.- С.68-
123. Романюк Л.М. Методологічне забезпечення стратегічного управління персоналом промислових підприємств / Л.М. Романюк // Проблеми економічної освіти і науковий прогрес: матеріали міжвуз.наук. – практ. конф. (30 листоп. 2007 р.). - м.Кривий Ріг: Видавничий цент КТУ, 2007. – С.69.
124. Романюк Л.М. Оцінка персоналу як метод визначення компетентності / Л.М.Романюк // Збірник тез доп. П’ятої ювіл.міжнар.наук. – практ.конф. молодих вчених “Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації”. (21-23 лют. 2008 р.). – Тернопіль: Екон. думка, 2008. – С.295-296.
125. Саврук А. Системные ошибки управления / А.Саврук // Управление компанией.- 2005.- № 9.- С.32-33.
126. Сергиенко С.К. Современные отечественные технологии оценки и развития управленческого персонала / С.К.Сергиенко. – М.: Книжный мир, 2004.- 206с.
127. Сиренко И. Страховка от «неверности» кадров / И. Сиренко // Отдел кадров.- 2004. - №8(119).- С.13 – 15.
128. Скударь Г.М. Управление конкурентоспособностью крупного акционерного общества: проблемы и решения: моногр./ Г.М. Скударь. – К.: Наук. думка, 1999. – 496с.
129.Старобинский Э.Е. Некоторые штрихи к кадровой политике за рубежом / Э.Е.Старобинский // Управление персоналом. – 2000. - №10.- С.50-53.
130.Статистичний щорічник України за 2002 рік / Держкомстат Украини – К.: Консультант, - 2003. – 664с.
131.Статистичний щорічник України за 2003 рік / Держкомстат Украини – К.: Консультант, - 2004. - 669с.
132.Статистичний щорічник України за 2004 рік / Держкомстат Украини – К.: Консультант, - 2005. -591с.
133.Статистичний щорічник України за 2005 рік / Держкомстат Украини – К.: Консультант, - 2006. - 575с.
134.Статистичний щорічник України за 2006 рік / Держкомстат Украини – К.: Консультант, - 2007. – 551с.
135.Стратегия повышения эффективности функционирования производства / И.П. Булеев, Н.Д. Прокопенко, М.В. Мельникова и др.: моногр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2004. – 278 с.
136.Структурні зміни у промисловості України: стан та пріоритетні напрямки: моногр. / О.І. Амоша, Ю.В. Макогон, Л.О. Збаразська та ін. / НАН України. Ін-т економіки пром-сті. – Донецьк, 2004. – 180 с.
137.Ступак Е. Стратегия, ориентированная на клиента / Е.Ступак // Отдел кадров. – 2003. - №12(99).- С.16-17.
138.Суміна Л. Міжнародна команда практиків: досвід та підходи / Л.Суміна // Отдел кадров.- 2003.- № 7(94).- С.10-12.
139.Тараненко В. Управление персоналом, корпоративный мониторинг, психодиагностика / В.Татаренко. – К: Ника – Центр, 2002. – 240 с.
140.Тарнавська Н. Європейська модель стратегічного менеджменту: врахування міжкультурних аспектів / Н.Тарнавська // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2000.- №15/4.- С.18-23.
141.Товмасян В.Р. Основні параметри конкурентоспроможності країни та механізм підвищення її рівня в Україні / В.Р.Товмасян // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2006.- №2(25) – С.22-27.
142.Толкач В. КРІ в управлении: связь со стратегией / В. Толкач //Управление компанией. – 2005. - №10.-С.45-53.
143.Томпсон А. Стратегический медежмент. Искусство разработки и реализации / А.Томпсон, Дж. Стрикленд . – М.: Юнити, 1998. – 576с.
144.Трофимова О. Стандартизованная система «Инвесторы в людей» / О.Трофимова // Стандартизація, сертификація, якість. - 2001. - № 1. - С.59-61.
145. Тумакова С.В. Социально - экономические проблемы рынка рабочей силы: теория, практика: монографія / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. – Донецк, 2005. – 436с.
146.Тупик И. Сертификация персонала – инструмент обеспечения стабильной конкурентоспособности предприятия / И.Тупик // Отдел кадров. - 2003. - №4 (91). – С. 7- 10.
147.Тупик И. Формирование корпоративного менталитета и внутрифирменного поведения предприятия / И.Тупик // Отдел кадров.- 2003. - № 6 (93). – С.2 - 5.
148.Тупик И. Стимулирование профессионализма персонала как неотъемлемый фактор наращивания интеллектуального потенциала предприятия / И.Тупик // Справочник кадровика. – 2004.- №4- С.64-90.
149.Тупик И. Реинжениринг фнутрифирменной системы непрерывного производственно-экономического обучения кадров на примере ЗАО «Новокраматорский машиностроительный завод»/ И.Тупик, И.Александров // Справочник кадровика. – 2004.-№8. - С.79-86.
150.Ульяновский А. Звездочет оргкультуры / А.Ульяновский // Стратегии. – 2003.- № 6.- С.27- 30.
151.Україна у цифрах у 2004 році: Статистичний довідник. – К.: Консультант, 2005. – 264 с.
152.Уткин Э.А. Управление фирмой / Э.А.Уткин. – М.: Акалис, 1996. – 516 с.
153.Фатхутдинов Р.А. Конкурентоспособность организации в условиях кризиса: экономика, маркетинг, менеджмент / Р.А.Фатхутдинов. – М.: ИКЦ «Маркетинг», 2002. – 892 с.
154.Фатхутдинов Р.А. Стратегический менеджмент: учебник для вузов / Р. А.Фатхутдинов. – 3-е изд. - М.: ЗАО «Бизнес-школа» «Интел-Синтез», 1999. – 416с.
155.Формирование крупного социального комплекса в крупной промышленной корпорации / В.Ф.Воля, Ю.Н.Барышников, В.Г. Лебедев и др.-М.: Молодая гвардія, 1994.- 158 с.
156.Харламов А. Профессионалами не рождаются, или в чем секрет эффективности кадровой политики «Норникеля» / А.Харламов //Человек и труд.- 2003.-№ 1.- С.71-75.
157.Хуторской А.В. Ключевые компетенции как компонент личностно-ориентированной парадигмы образования / А.В.Хуторской // Народное образование - 2003.- № 2. – С.47-51.
158.Червова Л.Г. Экономический потенциал и конкурентоспособность регионов / Л.Г.Червова // Управление экономикой переходного периода: сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; Редкол.: Чумаченко Н.Г. (отв.ред.) и др. – Донецк, 2006. – С.15 – 24.
159.Чумаченко М.Г. Удосконалення факторів економічного зростання / М.Г.Чумаченко, Л.Г.Червова // Управление экономикой переходного периода: сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; Редкол.: Чумаченко Н.Г. (отв. ред.) и др. – Донецк, 2005. – С. 3 – 14.
160. Шахбазов А. Материальное стимулирование и мотивация проектных групп / А.Шахбазов // Управление персоналом.- 2006.- № 7(154).- С.24-27.
161. Шеремет П. Война за талант / П.Шеремет //Стратегии. – 2003.- №3.- С.22-27.
162.Шершньова З.С. Стратегічне управління: навч.посіб./ З.С.Шершньова, С.В.Оборська. – К.: КНЕУ, 1999. - 384 с.
163.Шершньова З. Сутність стратегічного управління / З.Шершньова Міжнародний центр приватизації, інвестицій та менеджменту. - К.: Техніка, 1996. – 92с.
164. Шимшилов С. Стратегия современного предпринимательства и социального развития корпорацій / С.Шимшилов; Под ред. д-ра экон.наук М.Н.Кулапова.-М.:ИТК «Дашков и К», 2004.-246 с.
165. Шмидт В.Р. Молодой специалист на предприятиях запада: подбор, формы работы и піддержка / В.Р. Шмидт // Труд за рубежом. – 2003. -№1.-С.39-55.
166. Шубін О. Стратегічне управління як основна частина системи менеджменту підприємства / О.Шубін // Журнал європейської економіки. – 2003.- №4,т.2.- С.467-472.
167. Щекин Г.В. Как эффективно управлять людьми: психология кадрового менеджмента: науч.-практ. пособие / Г.В.Щекин. – К.: МАУП, 1999. – 400с.
168. Щекин Г.В. Практическая психология менеджмента. Как делать карьеру. Науч.-практ. пособие / Г.В.Щекин. – К.: Украина, 1999. – 399с.
169. Щекин Г.В. Социальная теория и кадровая политика: моногр./ Г.В.Щекин -К.: МАУП,2000.-576с.
170.Якість трудового потенціалу та управління трудовою сферою в Україні: соціальна експертиза: монографія / О.І. Амоша, О.Ф.Новікова, В.П.Антонюк, Л.В.Шаульська та ін. / НАН України. Ін-т економіки пром-сті. – Донецьк, 2006. – 208 с.
171.Яковлев А. Как выбрать претендента на вакансию / А. Яковлев // Справочник кадровика. – 2003. - № 3. – С. 44-45.
172.Якубенко А. Подготовка кадров в развитых странах / А.Якубенко // Справичник кадровика.- 2004. - № 2. – С.49-51.
173.Якубовський М. Концептуальні основи стратегії розвитку промисловості України на період до 2017 року / М.Якубовський, В.Новицький, Ю.Кіндзерський // Економіка України. – 2007.- № 11.- С.4 – 20.
174.Яновский А.М. Особенности национальных систем управления персоналом / А.М.Яновский //Отдел кадров. – 2004.- №1.- С.4-7.
175.Яновский А.М. Особенности национального менталитета управления персоналом /А.М.Яновский //Менеджмент и кадры: психология управления, соционика и социология.- 2004.- № 2.- С. 9-12.
176. Яхонтова Е.С. Эффективность управленческого лідерства / Е.С.Яхонтова.- М.: ТЕИС, 2002. – 501 с.
177. Hofer C.W. Strategy Formulation: Analytical concepts/ C.W. Hofer, D.Schendel.- New York: West Publishing, 1986.
178. Higgins J.M. Organizational Policy and Strategic Management: Text and Cases. 2-nded.-Chicago: The Dryden Press, 1983.
179. Guest, D. E. Human resource management: its implications for industrial relations / D.E.Guest // Journal of Management Studies.- 1989.- Vol.14.
180. Hendry, C. Human resource management: an agenda for the 1990’s / C.Hendry, A. Prttigrew // International Journal of Human Resource Management.-1990.-№7.- p. 17-43.
181. Waker, J.W. Human Resource Stratagy / J.W. Waker.- New York: Mc Graw-Hill, 1999.
182. Wright, P. M. Towards a unifying framework for exploring fit and flexibility in strategic human resource management / P.M.Wright, S.A.Snell // Academy of Management Review. – 1998. – vol.23, p. 756-722.
183. MacDuffie, J. P. Human resource bundles and manufacturing performance / J.P. MacDuffie // Industrial Relations Review. – 1995. - Vol 48, p. 199-221.
184. Prahalad, C. K. The core competences of the organization / C.K.Prahalad, G. Hamel // Harvard Business Review. – 1990.- May-June. p. 79-93.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.