У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Макроекономічні показники в системі національних рахунків
Количество страниц 69
ВУЗ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21667.doc 
Содержание План.

Вступ.
Розділ І. Національна економіка, її суть та ознаки.
1.1 Поняття національної економіки.
1.2 Сутність національного відтворення.
1.3 Результати національного відтворення та показники, за допомогою яких вони виміряються.
Розділ ІІ. Система національних рахунків як нормативна база макроекономічного рахівництва.
2.1 Суть системи національних рахунків та її значення.
2.2 Основні методологічні принципи СНР.
2.3 Базова одиниця обліку СНР.
Розділ ІІІ. Основні макроекономічні показники.
3.1 Валовий випуск.
3.2 Валовий внутрішній продукт.
3.2.1 Номінальний ВВП.
3.2.2 Реальний ВВП.
3.3 Чистий внутрішній продукт.
3.4 Валовий національний продукт.
3.5 Національний дохід.
3.6 Вплив ціни на валовий національний продукт.
Висновок.
Список використаної літератури.





Вступ.

В даній курсовій роботі розглядається така тема, як макроекономічні показники в системі національних рахунків.
Макроекономіка — це одна з наук, що вивчає економіку. Остання е складною системою. Крім макроекономіки, її вивчають багато інших економічних наук: політична економія, мікроекономіка, маркетинг, галузеві та функціональні економіки тощо. Макроекономіка як наука спирається передусім на положення та висновки економічної теорії про розвиток виробничих відносин, розширене відтворення, дію об'єктивних економічних законів та механізм їх застосування у практиці господарювання. Вона також безпосередньо пов'язана з математикою і статистикою, широко використовує методи економіко-математичного моделювання, що перетворює її у точну науку. Дає змогу перейти від кількісного до якісного аналізу економічних процесів та явищ. Макроекономіка формує наукові уявлення про функціонування економіки на національному рівні. Аналізуючи основні фактори і наслідки макроекономічного розвитку, ця наука водночас пропонує певні «рецепти», методи активного впливу на об'єкт свого дослідження, тобто на процесування у практиці господарювання. Вона також безпосередньо зміст економічної політики держави, макроекономіка виступає її теоретичною основою.
Макроекономічні моделі використовуються в системі макроекономічного аналізу. Цей аналіз дуже важливий для економіки будь-якої країни. Моделюючи певні процеси, ми можемо краще дізнатися про особливості певного явища, його недоліки. Я проаналізував досить багато макроекономічних моделей, проте навіть цього обсягу виявилось мало для короткого аналізу всіх моделей. Про їх переваги і недоліки ви зможете дізнатись нижче.
Політична, соціальна та військова доля країн значною мірою залежить від економічного розвитку, і немає життєво важливішої сфери для успіху держави, ніж її макроекономічний розвиток. Такі країни як Японія, що розвинулися стрімко, завойовуючи зовнішні ринки для своїх товарів, пишаються своєю зростаючою політичною силою та високим життєвим рівнем.
На противагу їм існують країни, що перебувають у стані глибокої стагнації і терплять від галопуючої інфляції, значних торговельних дефіцитів та високого зовнішнього боргу. Життєвий рівень країни значною мірою залежить від її макроекономічної політики.
Для аналізу економічних явищ і процесів, складних господарських взаємозв'язків необхідна система надійних взаємозумовлених показників. В економічній теорії та у господарській практиці використовують різні форми виміру суспільного продукту. Різноманітність форм і способів виміру результатів народногосподарської діяльності зумовлена різними теоретичними підходами до характеристики суспільного виробництва, різною методикою статистичних розрахунків, різними стадіями руху суспільного продукту в процесі економічного кругообігу.
Сьогодні на земній кулі нараховується понад 240 країн. Вони досить помітно відрізняються одна від одної як за розміром території й чисельністю населення, так і за економічною потужністю й, отже, місцем у світовий економіці. Проте національна економіка кожної країни є складовим елементом глобальної економічної системи. Навіть наймень розвинуті країни докладають свій внесок у світовий процес економічного розвитку — своїми природними чи людськими ресурсами, виробництвом (хай і незначним у глобальному вимірі), споживанням імпортної продукції. Економічні ресурси використовують у рамках національної економіки. Основне її завдання — виробництво і розподіл споживчих і капітальних благ, потрібних для підтримання життєдіяльності суспільства.
Людство упродовж своєї історії використовує різні системи господарювання. Деякі з них передбачають використання грошей, а в інших гроші не потрібні. Одні системи господарювання забезпечують добробут людей, а в інших більшість населення перебуває на межі фізіологічного виживання. У цій темі з’ясуємо суть економічної системи та її основні компоненти, а також ознаки товарного господарства. Це допоможе нам зрозуміти, чому на рубежі тисячоліть значна кількість країн вибрала шлях до ринкової економіки.
Перехід України на ринкові відносини потребує докорінної перебудови обліку та статистики. Але зробити це миттєво просто неможливо. Цей процес має тривалий еволюційний характер. Для того щоб прискорити його, не порушуючи внутрішньої сутності, необхідно засвоїти практичний досвід, накопичений країнами з розвинутою економікою, та запровадити міжнародні стандарти обліку і статистики, з урахуванням позитивного національного досвіду.
Центральне місце з-поміж міжнародних стандартів обліку та статистики належить Системі національних рахунків (СНР). СНР — це найважливіший сучасний міжнародний стандарт 00Н в галузі національного рахівництва. Ним користуються статистичні органи більшості країн світу. СНР нині в країнах з ринковою еконо¬мікою є важливою складовою цю курсову зробив Олексюк Володимир і скинув в інтернет економічної статистики. Україна після проголошення незалежності почала переходити від колишнього радянського балансу народного господарства до СНР. У наш час Держкомстат України розробляє і публікує тільки націо¬нальні рахунки.
Отож робота над цією темою є актуальною.
Але широке впровадження методології СНР в економічну статистику та бухгалтерський облік гальмується обмеженою кількістю фахівців, які володіють цим складним як в теоретичному, так і в практичному плані предметом.
Завданням цієї праці є ознайомлення студентів з основними категоріями, принципами побудови, показниками СНР, тобто із системою економічної інформації, яка використовується у світі для опису та аналізу економічного процесу на макрорівні. СНР є універсальною міжнародною економіко-статистичною мовою спілкування економістів, статистиків, політиків, фінансистів, дипломатів, менеджерів різних країн та наукових шкіл.
СНР є логічно послідовною, гармонічною та цілісною сукупністю макроекономічних рахунків, балансів активів та пасивів, а також таблиць, в основу яких покладено низку узгоджених на міжнародному рівні понять, визначень, класифікацій та правил обліку. СНР дає можливість виражати економічні дані у формі, придатній для здійснення економічного аналізу та прийняття важливих управлінських рішень
Логіка побудови роботи полягає в послідовному показі джерел виникнення СНР, етапів становлення та розвитку системи як міжнародного стандарту з наступним описом сучасної моделі СНР 00Н — 93 та національних особливостей її застосування
Особливу увагу приділено проблемам запровадження СНР 00Н — 93 в статистичну практику України. Це передовсім проблеми впровадження основних класифікацій, показників окремих рахунків, оцінки тіньової економіки, квартальних розрахунків ВВП та його коригування у зв'язку із сезонністю тощо.
Отже, методи макроекономічного аналізу та моделювання в роботі описано з використанням даних націо¬нальних рахунків України.
Майбутнім фахівцям зі статистики, обліку, фінансів, державного управління економікою, з менеджменту, маркетингу, міжнародної економіки важливо знати основні засади побудови СНР для того, щоб ефективно використовувати систему показників СНР, яка адекватно описує структуру, механізм функціонування ринкової економіки. Для цього в курсовій (крім методичного матеріалу) подаються відповідні практичні дані.
В свою чергу система національний рахунків передбачає обчислення багатьох макроекономічних показників. Із них є валовий випуск, валовий внутрішній продукт, номінальний ВВП, реальний ВВП, чистий внутрішній продукт, валовий національний продукт, національний дохід та вплив ціни на валовий національний продукт.
Отже метою роботи є комплексний науковий аналіз національної економіки, системи національних рахунків, а саме змісту та значення для макроекономічного аналізу, теоретичні засади та принципи побудови, етапи розвитку СНР в Україні і власне показники, включаючи і нові.
Список литературы Висновок.

Після розгляду вищевикладених тем, можна зробити такі висновки.
Перед Україною сьогодні постало завдання — здійснити перехід від командно-адміністративної до змішаної ринкової економіки. Це пов'язано з багатьма кардинальними зрушеннями у суспільстві — зміною форми власності, переходом до багатоукладної економіки, створенням конкурентного середовища, відповідної структури та інфраструктури ринку, появою неповної зайнятості тощо.
Шлях України до ринкової системи господарювання лежить через економіку перехідного типу, яка має риси планової (статичної) системи, яка поступово відмирає, і риси змішаної економіки, що будуть проявлятись все більш рельєфно. Але пройде достатньо великий, проміжок часу (декілька років), перш ніж економічна система перехідного типу, яка потребує значної перебудови і має, у зв'язку з цим, незбалансований характер, реформується у систему регульованого ринку. Економіка перехідного типу існує сьогодні у більшості країн світу — країнах колишньої соціалістичної системи, що стали на шлях переходу до ринку, країнах із слаборозвинутою економікою в Азії, Африці і Латинській Америці.
Одним з завдань які я ставлю перед написанням даної курсової роботи є краще вивчення основних моделей макроекономіки. На мою думку, досконале вивчення саме макроекономіки, нам як майбутнім економістам є одним з пріоритетів. Саме від нас залежить майбутнє України.
В СНД, практично, відсутня належна інформація щодо тіньової економіки тощо. Неспроможність зібрати різноманітні інформаційні дані для комплексного ведення СНР, запровадженої ООН, свідчить про те, що для України сьогодні ця система ще не реальність, а орієнтир для вдосконалення національного обліку.
Перехід України на СНР буде мати велике значення для соціально-економічного розвитку країни. Цей процес:
a) забезпечить більш широку і орієнтовану на ринкову економічну систему макроекономічну інформацію, необхідну для розробки виваженої економічної політики органами державного управління;
b) сприятиме налагодженню міжнародного економічного співробітництва країн СНД, їх входженню в міжнародний поділ праці, інтеграції в систему світових економічних зв'язків;
c) за допомогою запровадження універсальної стандартної статистичної мови вирішить проблему подання даних в міжнародні економічні організації;
d) підвищить рівень статистичного аналізу і економічного прогнозування, міжнародного співставлення соціально-економічних параметрів.




Список використаної літератури.

1. «Макроекономіка» А. Г. Савченко, Г. О. Похтаєвич, О. М. Тітьонко Київ «Либідь» 1999 рік.
2. «Макроекономіка» К. С. Солонінко ЦУЛ 2002 рік
3. «Макроекономіка» Пол А. Семюельсон, Вільям Д. Нордгауз Київ «Основи» 1995 рік.
4. «Економікс» Кемпбел Р. Макконел, Стенлі Л. Брю «ХаГар» 1998 рік.
5. «Економікс» Самуельсон П. «Дело» 1991 рік.
6. «Основи економічної теорії» за редакцією Г.Н. Климка, В.П. Нестеренка, «Вища школа – знання» 1997 рік.
7. «Політична економія»Башнянин Г. І., «Ельга» 200 рік.
8. «Макроекономіка»Савченко А. Г. «Либідь», 1999 рік.
9. «Макроекономіка»Старченко В. Д. «Європ.» 2000 рік.
10. Система національних рахунків: Навчальний посібник / Р.М. Моторіна, Т.М. Моторіна — К.: КНЕУ, 2001.
11. Статистичний щорічник України 2000 / Державний комітет статистики України. — К.: Техніка, 2001.
12. Перехідна економіка: Підручник / В.М. Геєць, Є. Г. Панченко, Е.М. Лібанова та ін.; За ред. В.М.Гейця. — К.: Вища школа. , 2003.
13. Статистичний щорічник України: За редакцією О.Г, Осауленко/ Державний комітет статистики України —К.: Консультант, 2003.
14. Панасюк Б.Литвинов В. система национальних счетов как модель экономического оборота // Экономика Украины.—1993.—№1.
15. Савченко А. Г. Макроекономіка політика : Навчальний посібник — .:КНЕУ, 2001.
16. Степан Панчишин «Макроекономіка», Київ 2002р.
17. Макконелл, Брю “Економікс”, 1998р.
18. Едвін Дж. Долан, “Макроекономіка”, 1994р. Журнал “Економіка України. Питання економіки.”
19. Базилевич в.Д., Баласт рик Л.О. Макроекономіка. – К., 1997.
20. Будаговська С. Мікроекономіка і макроекономіка. — К., 2001.
21. Дорнбуш Рудігер, Фішер Стенлі. Макроекономіка. — К., 1996.
22. Коюда П.М. Макроекономіка. — Х., 2001.
23. Кучерявенко І.А. Макроекономіка.— К., 2003.
24. Лебединська Л.Д. Макроекономіка. — Чернігів, 2002.
25. Малиш Н.А. Макроекономіка. — К., 2003.
26. Манків Грегорі Н. Макроекономіка. — К., 2000.
27. Основи економічної теорії: Мікроекономіка. Макроекономіка / А.К. Покритан (ред.). — О., 1999.
28. Павловський М.А. Макроекономіка перехідного періоду: Український контекст. — К., 1999.
29. Рабштина В. М. Макроекономіка. — Суми, 1998.
30. Савченко А.Г., Пухтаєвич Г.О., Тітьонко О. М. Макроекономіка. – К., 1999.
31. Україна в цифрах 2002. – К., 2003.
32. Internet.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
250
Скачать бесплатно 21667.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.