У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Оцінка інвестиційної привабливості регіонів України
Количество страниц 62
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21675.doc 
Содержание Зміст

Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні основи регіональної інвестиційної політики 6
1.1. Принципи розробки та значення інвестиційної політики в країні та значення 6
1.2. Інвестиційна привабливість регіонів – поняття та особливості 11
1.3. Методологія оцінки і прогнозування інвестиційної привабливості 17
1.4. Оцінка ефективності інвестування в реальні проекти 25
Розділ 2. Інвестиційні можливості й ефективність інвестицій у регіональній економіці 31
2.1. Методичні підходи до оцінювання інвестиційної привабливості 31
2.2. Багатофакторна математична модель оцінювання інвестиційної привабливості регіонів України 34
Розділ 3. Вдосконалення державного управління інвестиційною діяльністю на регіональному рівні 48
Висновок 57
Список використаних джерел 59




Вступ

Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економіки України виникла об’єктивна необхідність активізації інвестиційної діяльності, бо саме вона є вирішальною ланкою всієї економічної політики держави, яка забезпечує стабільне економічне зростання, приріст соціального ефекту, збалансованість макроструктури тощо.
В той же час суттєві структурно-технологічні зрушення на основі розвитку інноваційного комплексу, ринкової та інформаційно-комунікаційної інфраструктури вимагають потужного фінансового забезпечення. Тому в умовах обмеженості інвестиційних ресурсів проблема визначення пріоритетності їх використання є досить актуальною.
Значна територіальна диференціація природних, економічних та соціальних умов зумовила значні територіальні відмінності у структурі, механізмах й активності інвестиційної діяльності в регіонах України.
Усе це обумовлює структурну незбалансованість національного господарства, диспропорції між розвитком реального і фінансового секторів економіки, перекіс з позицій збільшення частки сировинних галузей, у підсумку різке зменшення обсягів виробництва, зниження рівня життя населення і споживчого попиту, як основи відтворювального процесу. В цих умовах важливим є пошук регіональних резервів, впровадження нових інвестиційних проектів у пріоритетні сфери та галузі регіональної економіки.
Питання сутності інвестицій і інвестування, аналізу, розробки й оцінки інвестиційних проектів знайшли своє відображення в працях вітчизняних і закордонних учених, у тому числі: О. Мельника, А. Пересади, О.Василика, А.Завгороднього, В.Савчука, Н.Татаренка та ін.
Концептуальні і методичні питання інвестиційного клімату (що характеризується системою інвестиційних потенціалів і ризиків), інвестиційного процесу і механізму викладені в роботах І.Бланка, В. Бочарова, А. Колосова, М.Чумаченка, М. Найденової, Л. Григор’євої, В. Артеменко, А. Готи, І. Крейдич, В. Михайлова, О. Крехівського, І.Лукінова, Б. Губського, М.Крейніної, О.Мачульської, Г. Марченко, А. Фолом’єва, В. Ревазова та ін.
В умовах переходу до ринкових відносин зазначені вчені в основному досліджують питання державного регулювання інвестиційних процесів або зосереджуються на вивченні підходів до оцінки ефективності інвестиційних проектів на мікрорівні. Разом з тим, недостатня вивченість проблеми інвестиційної привабливості, активності й ефективності на галузевому і регіональному рівнях обумовлює актуальність і необхідність додаткових досліджень.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є обґрунтування і розробка методичних підходів до оцінки інвестиційної привабливості й активності регіонів в умовах ринкової трансформації економіки.
Мета дослідження визначила необхідність вирішення наступних основних задач:
 виявлення сутності економічних категорій, пов'язаних з інвестиційною діяльністю підприємств, видів економічної діяльності і регіонів;
 узагальнення основних методик оцінки інвестиційної привабливості регіонів та видів економічної діяльності регіонального рівня;
 виявлення підходів до аналізу інвестиційного потенціалу і відтворювального процесу в Україні;
 розробки методичних підходів до оцінки інвестиційної привабливості видів економічної діяльності;
 визначення інвестиційних рейтингів і встановлення рівня інвестиційної привабливості регіонів України;
 встановлення рівня інвестиційної привабливості видів економічної діяльності;
 оцінки структурних відмінностей в економіці областей;
 прогнозування інвестицій в регіональну економіку до 2010 року.
Об’єктом дослідження є інвестиційна діяльність регіонів України.
Предметом дослідження є оцінка інвестиційної привабливості регіонів та видів економічної діяльності регіональної економіки.
Методи дослідження. Теоретичною базою дослідження є загальнонаукові праці сучасних вітчизняних і закордонних вчених, законодавчі і нормативні акти України з питань інвестування. В ході дослідження використовувалися матеріали органів державної статистики, а також власні розрахунки автора. В роботі, у рамках системного підходу, використовувалися різні методи і прийоми економічних досліджень: порівняльний, індексний – при розрахунку індивідуальних та інтегральних показників інвестиційної привабливості регіонів та видів промислової діяльності регіональної економіки, угрупувань – при визначенні складових інвестиційного потенціалу регіону, графічний – при аналізі рейтингів інвестиційної привабливості регіонів України, регресійний – при прогнозуванні інвестицій в регіональну економіку.
Список литературы Висновок
Під впливом різноманітних природних, демографічних, соціальних, економічних та інших місцевих факторів масштаби, структура й тенденції розвитку господарських комплексів регіонів України відзначаються значною диференціацією. Дослідження інвестиційної привабливості регіонів та галузей регіональної економіки, а також трансформаційних процесів у структурі господарств регіонів дозволяє управляти інвестиційними процесами з метою досягнення сталого економічного зростання оптимально використовуючи наявні інвестиційні ресурси.
Таким чином, результати досліджень інвестиційних процесів в Україні дають смогу зробити наступні висновки:
1. На сьогодні наша країна має гостру потребу в зовнішньому фінансуванні, тому зволікання у вирішенні ключових економічних проблем погіршить конкурентоспроможність, кредитоспроможність та інвестиційну привабливість країни, що призведе до зниження рейтингів, які в свою чергу негативно вплинуть на іноземних інвесторів.
2. Надання будь-яких спеціальних законодавчих пільг для іноземних інвесторів в Україні з самого початку було, є, а також і надалі залишиться недоцільним, оскільки їх встановлення не призводить до збільшення припливу інвестиційних вкладів, а відміна не супроводжується зниженням інвестиційної активності.
Для функціонування підприємництва, набагато більшого значення має загальний правовий клімат котрий на сьогодні слід розцінити як незадовільний — не тільки виходячи з браку пільг , а перш за все дотримання чинних правових норм як учасниками правовідносин, так є державними органами управління.
3. Основна маса урядових службовців не є підприємцями, промисловцями, аграріями, вони, природно, і як наслідок не завжди можуть розробити комплекс цілком скоординованих планів. Проте «Центр» у період роздержавлення, розподілу і перерозподілу власності не передає управління в «регіони», зберігаючи в цьому аспекті риси адміністративно-командної економіки, чим стримує їх розвиток.
Тому доцільно разом з керівництвом підприємств, підприємцями і фаховими спілками визначити конкретні цілі за галузями економіки, установити пріоритети, методи їхнього досягнення з розробкою законодавчих актів.
Не варто посилювати протекціонізм, але й не логічно виводити вітчизняного виробника з його технікою і технологією на конкурента з промислово розвинених країн.
При розробці програм розвитку ефективно передбачати досягнення не тільки макроекономічних показників, а й враховувати, що економічні проблеми є і соціальними, і технічними, і політичними.
Більше ініціативи мають взяти на себе регіони, яким цілком під силу самостійно вирішити такі проблеми підвищення конкурентоспроможності й інвестиційної принадності:
на базі вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України створити наукові інноваційні центри для проведення досліджень і впровадження розробок на базі наявних регіональних потужностей;
розробити і впровадити механізм виробництва в Україні високотехнологічних товарів, використовуючи з цією метою потужності підприємств колишнього ВПК, що простоюють;
використовуючи досвід економічно розвинених країн, впровадити механізми об’єднання зусиль підприємств різноманітних форм власності для виробництва високотехнологічних товарів народного споживання і виробничо-господарського призначення.
Таким чином, вирішення інвестиційних проблем України криється у перенесенні центру ваги державної інвестиційної діяльності на регіональний рівень, при цьому ефективною формою реалізації проектів стає їх змішане фінансування.




Список використаних джерел
.
1. Закон України «Про іноземні інвестиції» від 13.03.1992
2. Закон України «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.1991
3. Про стимулювання розвитку регіонів [Текст]: Закон України від 8 вересня 2005 р. № 2850-ІV // ”Урядовий кур’єр”. – 12 жовтня 2005 р. - № 1. – С. 16-18
4. Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002-2010 роки» №1801від 28.12.2001
5. Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року. [Текст]: Постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2006 р
6. Аблов А.С., Будкін В.С., Гальперіна Л.П. та інш. Інституційні основи інноваційного розвитку економіки: навч. посібник / В.Є. Новицький (заг.ред.). – Вид. 2-ге, перероб. та доп. – К. : КНТ, 2008. – 359с
7. Акмаєв А.І., Кліяненко Б.Т., Осика О.П. та інш. Економіка й організація інноваційної діяльності: навч. посіб. / Донбаський держ. технічний ун-т – Алчевськ : ДонДТУ, 2008. – 341c
8. Байцим В.Ф, Бреус С.В. та інш. Управління інноваційною діяльністю в економіці України: колект. наук. монографія / Національна академія управління / С.А. Єрохін (наук.ред.) – К.: Нац. акад. упр., 2008. – 115с.
9. Балацький О. Ф., Теліженко О. М., Соколов М. О. Управління інвестиціями: Навчальний посібник. — 2-ге вид., перероб. і доп. — Суми: ВТД «Університетська книга», 2004. — 232 с
10. Бойко Є.І., Бойчук Р.М. Методичні рекомендації для оцінки інвестиційної привабливості підприємств. – Львів: Ін-т регіональних досліджень НАН України, 2003. – 26 с.
11. Бондарчук І. В. Особливості інвестиційної стратегії нерезидентів в Україні // Інвестиції: практика та досвід. – 2006. – № 4. – С.16
12. Борщ Л. М.Інвестування: теорія і практика: Навч. посібник. — К.:Знання, 2005. — 470 с
13. Бурдяк О.В. Конкурентоспроможність регіонів як необхідна передумова зростання конкурентоспроможності країни. // http://intkonf.org/burdyak-ov-konkurentospromozhnist-regioniv-yak-neobhidna-peredumova-zrostannya-konkurentospromozhnosti-krayini/.
14. Відділ регіональної політики http://www.niss.gov.ua/ // Національний інститут стратегічних досліджень
15. Войнаренко М. А., Фурманюк О. М. Економічна конкурентоспроможністьта інвестиційна привабливість України // Економіст . —2006. — № 12. — С. 25—28
16. Гальчинський А. Іноземні інвестиції: проблеми та перспективи // Дзеркало тижня. – 2005. – №36 (564). – С.29
17. Гриньов А.В., Шершенюк О.М., Овчаренко С.В.. Міжнародна інноваційно-інвестиційна діяльність України. Вектор розвитку: [монографія] / Харківський національний автомобільно-дорожній ун-т. – Х. : ХНАДУ, 2008. – 208c.
18. Губський Б. В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. — К.: Наук. думка, 1998. — 391 с.
19. Денисенко М.П, Михайлова Л.І., Грищенко І.М., Гречан А.П., Бельтюков Є. А., Ігнатьєва І. А. Інвестиційно-інноваційна діяльність: теорія, практика, досвід: монографія / М.П. Денисенко (ред.), Л.І.Михайлова (ред.). – Суми : Університетська книга, 2008. – 1050с.
20. Діденко Я. О. Удосконалення прямого іноземного інвестування // Фінанси України. – 2004. – №6. – С.19.
21. Золотарьов А., Кузькін Є., Волик І. Фактори зростання ефективності інвестицій у промисловості // Економіка України. – 2007. – №2. – С.31
22. Інвестиційний менеджмент / В.М. Гриньова, В.О. Коюда, Т.І. Лепейко, О.П. Коюда, Ю.М. Великий. – Харків: ВД “ІНЖЕК”, 2005. – 664 с
23. Інвестиційний клімат в Україні: міфи і реальність // www.ucipr.kiev.ua
24. Козлов С. Інвестиційна парадигма української економіки, або як звабити капітал // Юридична газета. – 2008. – №20(32). – С.13
25. Кравчук Г.В. Напрямки активізації інвестиційної діяльності в регіоні // Економіка: проблеми теорії і практики. – 2008. – №72. – С.61
26. Кравченко М. Проблеми залучення прямих інвестицій транснаціональних корпорацій в економіку України // Персонал. – 2007. – №3. – С.77
27. Крейдич І.М. Перспективні напрями та механізми стимулювання інвестицій // Економіка України. – 2005. – №6. – С.18
28. Кривуц, Ю.М. Інвестиційна привабливість України: переваги й недоліки. [Текст]: / Ю.М. Кривуц, Д.А. Трушкіна // Вісник МСУ. Серія "Економічні науки". - т.VII. - №1. - 2004. - С.29-31
29. Кузьмін О.Є., Комарницький І.М. Нова парадигма оцінки інвестиційної привабливості регіонів: від конкретного до загального // Регіональна економіка. – 2002. – №4. – С.36–43
30. Кулініч Т.В. Оцінювання та регулювання інвестиційної привабливості виробничо-господарських структур // Автореф. дис. канд. екон. наук. Спеціальність: 08.02.03 “Організація управління, планування і регулювання економікою”. Львів, 2004.
31. Левицький Р. Д. Інвестиційна привабливість міст та регіонів України // Страхова справа. — 2006. — № 2. —С. 32—36
32. Лысенко Н.Д. Комплексный подход к оценке инвестиционной привлекательности субъекта хозяйствования // Проблемы науки. – 2002. – №6. – С. 21–27
33. Малімон Н.А. Інформаційне супроводження реалізації стратегії залучення інвестицій: додаткові переваги для міського та регіонального розвитку // Коммунальное хозяйство городов: Научно-технический сборник. – 2006. – №70. – С. 239–242.
34. Маляревський Ю. Д., Глєбова Н. В. Прийняття рішень з інвестування в поточну діяльність підприємства // Економічне моделювання. – 2005. – №17. – с.5.
35. Мамуль Л.О., Чернявська Т.А. Нові методичні підходи до аналізу інвестиційної привабливості регіонів // Вісник економічної науки України. – 2005. – № 1(7). – С. 83–89.
36. Мандель И.Д. Кластерный анализ. – М.: Финансы и статистика, 1988 – 176 с.
37. Музиченко А.С. Інвестиційна діяльність в Україні: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл.. – К. : Кондор, 2005. – 406с.
38. Неоднорідність інвестиційного простору України / Г.О. Харламова // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – №2 (56). – С. 27–33
39. Носова О.В. Оцінка інвестиційної привабливості України: основні підходи // Економіка і прогнозування. – 2003. – № 3. – С. 119–137
40. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. № 208-р „Про схвалення Концепції створення системи рейтингової оцінки регіонів, галузей національної економіки, суб’єктів господарювання”.
41. Скоромнюк М. О. Неопределенность и риски в инвестиционных процессах // Финансы Украины. — 2003. — № 5. — С. 13—20
42. Слободенюк В.Д. Деякі питання іноземного інвестування в Україну – Проблеми економіки. – 2007. – №6. – С.55.
43. Статистика інвестиційної діяльності / В. Захожай, М. Кіт // ПЕРСОНАЛ. Журнал інтелектуальної еліти. – 2007. – №8. – С.10–17.
44. Старостіна А.О., Мартов С.Є. Регіональний маркетинг: суть та особливості становлення в Україні // Маркетинг в Україні. – 2004. – №3. – С.55–57.
45. Сухоруков А. Проблеми підвищення інвестиційної активності регіонів // Економіка України. – 2005. – №8. – С.26
46. Хомич Л.В. Стратегічні пріоритети. – 2007. – №4 (5) // http://www.niss.gov.ua /book/StrPryor /St_pr5/19_Homych.pdf.
47. Садеков А.А., Лисова Н.А. Инвестиционная привлекательность предприятия (методология и методика оценки). – Донецк: ДонГУЭТ им. М. Туган-Барановского, 2001. – 272 с.
48. Управління інноваціями [Текст] / за ред А.І. Сухорукова. – К., 2003.- 206 с
49. Яновський О. Інвестиційна гра // Проблеми економіки. – 2006. – №9. – С.14
50. Ястремська О.М. Інвестиційна привабливість регіонів України: Наукові праці: Научно-технический сборник №75 ДонДТУ. Серія економічна. – 2002. – № 49. – С.26–34.
51. Юрченко, С.О. Тенденції розвитку інвестиційної діяльності в Україні [Текст]: / С.О. Юрченко, А.Е. Юрченко // Вісник МСУ. Серія "Економічні науки". - т.VII. - №1. - 2004. - С.73-75.- Бібліогр.: с. 75
52. Офіційний сайт Держкомстату України // www.ukrstat.gov.ua
53. Офіційний сайт Міністерства економіки України // www.me.gov.ua
54. Рейтингове агентство „Експерт-рейтинг” http://expertra.com/index.php?temp=region
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500
Скачать бесплатно 21675.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.