У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЗВІТ ПРО ВИРОБНИЧУ ПРАКТИКУ на закритому акціонерному товаристві "Черкаський науково-виробничий центр по бiологiчному захисту рослин"
Количество страниц 49
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2010
Содержание Зміст
Вступ…………………………………………………………………………….…3
1. Характеристика підприємства……………………………………………...….6
2. Організаційна структура підприємства, основне та допоміжне виробництво……………………………………………………………………...12
3. Аналіз основних фінансових та економічних результатів діяльності підприємства……………………………………………………………………..15
4. Система перспективного і поточного планування…………………………18
5. Формування інформаційної бази економічної служби……………………28
6. Система звітності цехів, служб та підрозділів……………………………..35
7. Планування продуктивності праці на підприємстві та по розділах……..43
8. Планування використання основних фондів………………………………49
9. Планування використання матеріалів, сировини, енергетичних ресурсів..63
10. Планування впровадження нової техніки, технологій, змін…………….67
11. Інвестиційна діяльність підприємства…………………………………….74
12. Складання кошторису витрат……………………………………………..87
13. Оцінка ефективності використання ресурсів……………………………..93
14. Визначення резервів підвищення ефективності діяльності підприємства та його підрозділів………………………………………………………………..98
15. Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів підприємства……………………………………………………………………107
Висновки і пропозиції…………………………………………………………112
Додатки

Вступ
В умовах економічної кризи в Україні при підготовці кваліфікованих кадрів необхідною задачею постає проходження виробничої практики з метою засвоєння теоретичних навиків на практиці.
Базою виробничої практики є ЗАТ «Черкаський науково-виробничий центр по бiологiчному захисту рослин». Місце розташування підприємства: Черкаський район, с.Геронимівка, Геронимівське шосе, будинок 3
Метою звіту із виробничої практики є дослідження діяльності ЗАТ «Черкасибіозахист», вивчення організаційної структури, аналіз основних фінансових та економічних показників, ознайомлення із системою поточного та перспективного планування, система інформаційної бази економічної служби, вивчення планування діяльності підприємства та визначення резервів підвищення ефективності діяльності підприємства та його підрозділів.
Звіт із виробничої практики складається із 15 розділів, вступу, висновку, а також додатків.
У першому розділі звіту потрібно проаналізувати: мету створення та задачі, які стоять перед підприємством.
У другому розділі звіту про виробничу практику необхідно розглянути організаційну структуру підприємства, основне та допоміжне виробництво, визначити структуру управління тощо.
У третьому розділі потрібно проаналізувати фінансові та економічні результати діяльності підприємства.
У четвертому розділі потрібно проаналізувати систему перспективного та поточного планування, дослідити етапи поточного планування на ЗАТ «Черкасибіозахист».
У п’ятому розділі звіту потрібно дослідити формування інформаційної бази економічної служби ЗАТ «Черкасибіозахист».
У шостому розділі потрібно проаналізувати систему звітності цехів, служб та підрозділів.
У сьомому розділі необхідно проаналізувати планування продуктивності праці на ЗАТ «Черкасибіозахист».
У восьмому розділі потрібно дослідити планування основних фондів ЗАТ «Черкасибіозахист», проаналізувати наявність та рух основних фондів підприємства, визначити показники аналізу й оцінки процесу відновлення виробничих фондів.
У дев’ятому розділі необхідно дослідити планування використання матеріальних ресурсів підприємства, сировину та енергетичні ресурси, проаналізувати нормативи використання матеріальних ресурсів.
У десятому розділі потрібно дослідити планування впровадження нової техніки, технологій. Проаналізувати оцінку реалізації програми зміни системи управління витратами на ЗАТ «Черкасибіозахист», дати оцінку реалізації програми зміни системи управління витратами.
У одинадцятому розділі необхідно проаналізувати інвестиційну діяльність підприємства, розробити інвестиційний проект та проаналізувати необхідність вкладення коштів підприємства.
У дванадцятому розділі дослідити кошторис витрат, проаналізувати операційні витрати та визначити центри відповідальності.
У тринадцятому розділі необхідно оцінити ефективність використання ресурсів по підприємству, визначити баланс робочого часу на одного робітника ЗАТ «Черкасибіозахист», розрахувати виробничу потужність підприємства.
У чотирнадцятому розділі необхідно визначити резерви підвищення ефективності діяльності підприємства, зокрема проаналізувати резерви зростання прибутку ЗАТ «Черкасибіозахист» та визначити резерви зниження собівартості продукції.
У п’ятнадцятому розділі потрібно запропонувати шляхи підвищення ефективності використання основних фондів підприємства, розрахувати нормативи прискорення обігу основних фондів виробництва, розрахувати ефект економічного вивільнення матеріальних ресурсів.
При написанні звіту із виробничої практики при вирішенні поставлених завдань застосовувалися методи порівняння, систематизації і логічного узагальнення, прийоми економічного та фінансового аналізу, а також інші методи наукових досліджень.






Список литературы Висновки і пропозиції
ЗАТ «Черкасибіозахист» являє собою підприємство по вирощуванню зернових, технічних та решти культур, дослідження та розробки технічних і природничих культур, надання послуг у рослинництві. До складу ЗАТ «Черкасибіозахист» входить сертифікований сервісний центр по установці, ремонту й обслуговуванню виробничого устаткування.
Метою діяльності ЗАТ «Черкасибіозахист» є здійснення та підвищення ефективності громадського виробництва, задоволення потреб громадян України в продуктах харчування, в сільськогосподарській сировині та іншій діяльності на основі впровадження ресурсозберігаючих технологій, раціонального використання орендованих та майнових ресурсів, поліпшення екології, подальше забезпечення потреб населення і спрямована на одержання прибутку від використаного капіталу.
Закрите акцiонерне товариство "Черкаський науково-виробничий центр по бiологiчному захисту рослин" було створено шляхом викупу цiлiсного майнового комплексу державного пiдприємства та створення закритого акцiонерного товариства.Установчими документами створений статутний капiтал в сумi 291 тисяч гривень в документарнiй формi..
Статутний фонд роздiлений на 29062 акцiй номiнальною вартiстю 10 гривень кожна. Додаткова емiсiя акцiй не проводилася. Статутний капiтал сплачений повнiстю вiдповiдними коштами та майном засновникiв товариства. Привiлейованi акцiї товариством не випускалися, державна частка акцiй в статутному капiталi вiдсутня.
Продукція ЗАТ «Черкасибіозахист» користується попитом на всій території України, має вихід на міжнародні ринки збуту, оскільки продукція підприємства відповідає всім міжнародним стандартам. Зокрема, велика кількість споживачів зосереджена у Черкаській області, У кіровоградській та Вінницькій областях. ЗАТ «Черкасибіозахист» забезпечує сировиною мережу підприємств «Біозахист» тощо.
Найбільший чистий дохід від реалізації продукції підприємство отримало внаслідок реалізації соняшнику на 2687,6 тис.грн. та озимої пшениці на 763,3 тис.грн. Найменший дохід підприємство отримало внаслідок реалізації іншої продукції рослинництва в розмірі 10,9 тис.грн. та сої в розмірі 62 тис.грн.
Всі показники діяльності ЗАТ «Черкасибіозахист» мають позитивну тенденцію до зростання, що свідчить про фінансову стійкість підприємства та його економічну результативність.
На ЗАТ «Черкасибіозахист» функціями планування при вищому керівництві створюється спеціальна служба планування відділ планування та контролю, який займа¬вся розробкою перспективних та поточних планів та слідкує за ходом їх виконання. При децентралізованій системі планування на ЗАТ «Черкасибіозахист» планова робота здійснюється на трьох рівнях. На рівні вищого керівництва підприємства існує центральна служба планування, яка займається розробкою тільки перспективних планів. У виробничому відділі є свій плановий відділ, який складає поточний план відділу. На ЗАТ «Черкасибіозахист» є відділ виробничого планування і контролю, який займається поточним техніко-економічним і оперативно-календарним плануванням. Централізація перспективного планування та децентралізація поточного сприяє підвищенню ініціативи відділів при використанні виробничих можливостей. Основна робота по плануванню виконується у виробничих підрозділах із врахуванням специфіки їх роботи.
Активна частина основних засобів досить висока і складає більш 80%, і темпи її росту вище темпів росту пасивної частини і випереджають темпи загального росту вартості основних засобів. Усе це свідчить про правильну економічну політику, що проводиться на підприємстві для підвищення ефективності виробництва і використання основних засобів.
Відповідно до мети інвестиційної діяльності ЗАТ «Черкасибіозахист» в умовах економічної кризи вирішуються такі інвестиційні завдання: по-перше, реалізується вибір інвестиційних проектів і здійснюється розміщення капіталів відповідно до обраних проектів; по-друге, здійснюється оптимізація або постійне коригування капітальної структури ЗАТ «Черкасибіозахист» залученням джерел зовнішнього фінансування (емісія цінних паперів, кредити банків); по-третє, формуються нагромадження і розподіляються дивіденди, завдяки обґрунтованій дивідендній політиці оптимізується пропорція між інвестиціями та дивідендами. Методи вирішення зазначених завдань і визначають показники процесу інвестування (основного етапу інвестиційної діяльності) кожного конкретного підприємства.
Керівництво роботою ЗАТ «Черкасибіозахист» з економічного планування на підприємстві, направлене на організацію раціональної гос-подарської діяльності, виявлення та використання резервів виробництва виконує плано¬во-економічний відділ (ЛЕВ). Саме він організовує проведення комплексного економіч¬ного аналізу діяльності підприємства, бере участь у розробці заходів щодо підвищення ефективності виробництва.
Планування зниження собівартості продукції по окремим техніко-економічним факторам у 2010 році ЗАТ «Черкасибіозахист» включає:
Економія затрат за рахунок підвищення технічного рівня виробництва розраховується по плану технічного розвитку і організації виробництва. Сума економії по цих факторах складається із зменшення витрат матеріальних ресурсів та витрат на оплату праці.
Щоб поліпшити результати діяльності ЗАТ «Черкасибіозахист», та сприяти реалізації виявлених резервів також можливо застосувати як в короткостроковому і середньостроковому, так і в довгостроковому періоді наступні заходи:
1) розглянути і усунути причини виникнення перевитрат фінансових ресурсів на матеріальні та інші операційні витрати;
2) впровадити на підприємстві системи управлінського обліку витрат в розрізі центрів відповідальності та витрат по окремим групам товарної продукції; підвищити у складі реалізації питому ваги дрібнооптової товарної продукції;
3) здійснити ефективну цінову політику, диференційовану по відношенню до окремих категорій покупців;
4) удосконалити рекламну діяльність, підвищувати ефективність окремих рекламних заходів;
5) надавати достатню увагу навчанню і підготовці кадрів, підвищенню їх кваліфікації;
6) розробити і ввести ефективну систему матеріального стимулювання персоналу, тісно пов'язану з основними результатами господарської діяльності підприємства і економією ресурсів;
7) використовувати системи депреміювання працівників при порушенні трудової або технологічної дисципліни;
8) розробити і здійснити заходи, направлені на поліпшення матеріального клімату в колективі, що зрештою відобразиться на підвищенні продуктивності праці;
9) здійснювати постійний контроль за умовами зберігання і транспортування товарної продукції.
Унаслідок прискорення оборотності коштів зменшується потреба в них, тобто відбувається процес вивільнення оборотних коштів з обороту. Розрізняють абсолютне (зменшення потрібної суми коштів) та відносне (реалізація більшої кількості продукції за фіксованої суми коштів завдяки поліпшення їхнього використання).
Впровадження зазначених заходів дозволить реалізувати виявлені резерви та покращить загальну якість функціонування підприємства.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV) // ВВР. – 1999. – № 40, с. 365.
3. Закон України “Про господарські товариства” (від 09.09.1991 р. № 1576 - XI) // ВВР. – 1991. – № 49, с. 683.
4. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20, с. 249.
5. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” (від 19.10.2000 р. № 2063 - XIV) // ВВР. – 2000. – № 51-52. – С. 447.
6. Закон України “Про оплату праці” (від 24.03.1995 р. № 108 /95 ВР) // ВВР. – 1995. – № 17, с. 121.
7. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР) // ВВР. – 1995. – № 4, с.28.
8. Закон України “Про податок на додану вартість” (від 03.04.1997 р. № 168/97ВР) // ВВР. – 1997. – № 21, с. 156.
9. Господарський кодекс України / Стаття 19 / (від 16.01.2003 р. № 436 - IV) // ВВР. – 2003. – № 18, – № 19-20, – № 21-22, с. 144.
10. Цивільний кодекс України (від 16.01.2003 р. № 435 - IV) // ВВР. – 2003. – № 40-44. – 356 с.
11. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року № 39 зареєстровано в Міністерстві юстиції 15.03.2000 року за № 161/4382.
12. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.01.2001 р. за № 47/5238.
13. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248.
14. Наказ Міністерства економіки України від 22.05.2002 р. № 145 “Про затвердження Методичних рекомендацій з формування складу витрат та порядку їх планування в торгівельній діяльності” // Українська інвестиційна газета від 14.01.2003 р. – № 1.
15. Ареф’єва О.В. Планування економічної безпеки підприємств. / О.В.Ареф’єва, Т.Б. Кузенко. – К.: Вид – що Європ. ун–ту, 2005. – 170 с. – Бібліогр.
16. Білик М. Д. Фінансове планування на підприємстві в сучасних умовах - Фінанси України: журнал, 2006 р. № 4.
17. Бобров Є.А. Сучасний стан і перспективи розвитку кредитування малого бізнесу // Фінанси України. – 2004. – № 1.
18. Бочаров В.В. Финансовій анализ. – С.П., 2001.
19. Варналій З.С., Білоус Г.М., Блешмудт П.П. Мале підприємництво України: стан, проблеми та перспективи розвитку // Економіка і управління. Науковий журнал. – 2000. – № 1.
20. Варналій З.С. Мале підприємництво: основи теорії і практики. – 2–е вид., випр. і доп. – К.: Т – во “Знання”. – КОО, 2003.
21. Воротіна Л.І. Малий бізнес та підприємництво. – К., 2004.
22. Гитман Л. Дж., Джонк М.Д. Основы инвестирования / Пер. с англ. – М.: Дело, 2001.
23. Гранатуров В.М., Шевчук О.Б. Ризики підприємницької діяльності: Проблеми анализу. – К.: Зв’язок, 2000.
24. Грачев А.В. Анализ и управление финансовой финансовой устойчивостью предприятия: Учебно – практическое пособие. – М.: Издательство “Финпресс”, 2002.
25. Гребельный В.И. Финансы предприятий: Учебное пособие. – 2-е изд. с измен. и доп. – К.: Изд. – во Европ. Ун-та, 2003. – 232 с. – Библиогр.
26. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств: Навч. Посіб. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання – Прес, 2004.
27. Гузенко О.П. Фінансове планування на промислових підприємствах - Фінанси України: журнал, 2003 р. № 11.
28. Жовновач Р. І. Ппроблеми фінансовго планування на укрїнських підприємствах - Фінанси України: журнал, 2004 р. № 1.
29. Економіка підприємства: Підручник/за заг.ред. С.Р. Покропивного. Вид. 2-ге перероб. та доп.- К.: КНЕУ, 2000.
30. Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А.Белюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбаток; за ред. Акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КИЄУ, 2001.
31. Задорожний І.С., Задорожний В.І. Комбінований метод підвищення ефективності проектування системи управління підприємством.// Пошук.-2002. – № 1 (2).
32. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і управління. – К.: Центр навчальної літератури, 2003.
33. Мойсеєнко І. Є. Фінансове планування підприємств // Фінанси України – 2005. - №9.
34. Планування діяльності підприємства: Навч. – метод. Посібник для самостійного вивчення дисц. /М.А. Бєлов, Н.М. Євдокимова, В.Є.Москалюк та ін./За заг. ред. В.Є.Москалюка. – К.: КИЕУ, 2002.
35. Стратегія економічного і соціального розвитку України (2004 – 2015 роки) “Шляхом європейської інтеграції” /Авт. кол. Галицький А.С., Геєць В.М. та ін.; Нац. ін–т стратег.
36. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз та управлінські рішення (на прикладі роботи вищого навчального закладу): Навч. посібник. – К.: Вид.– во Європ. ун–ту, 2001.
37. Фасоля О.О. Фінансове планування на підприємстві // Пещук. – 2002. № 1 (2).
38. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник /за ред. проф. Кірейцева Г.Г. – К.: ЦНЛ, 2002.
39. Фінансовий менеджмент: Навч. метод. посібник. – К.: Вид.–во Європ. ун–ту, 2002.
40. Худолій Л. М. Фінансова стратегія розвитку України // Молодь, освіта, наука, культура і національна свідомість: 36 матеріалів. VII Всеукраїнська науково-практична конференція, Київ, 15-16 квітня 2004. У семи томах.
41. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства Навч. посіб. Львів “Новий світ – 2000”, - 2004.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.