У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Моделювання прийняття стратегічних рішень в умовах ризику
Количество страниц
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2009
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………….……………….3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ МОДЕЛЮВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ РИЗИКУ ТА НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
1.1 . Сутність моделювання прийняття стратегічних рішень………………….5
1.2. Особливості прийняття стратегічних рішень в умовах ризику та невизначеності…………………………………………………………………...11
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА ПРОЦЕСУ МОДЕЛЮВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ ВАТ “ЧПБЗ”
2.1. Організаційно-економічна характеристика ВАТ „ЧПБЗ”…………….….15
2.2 Аналіз зовнішнього ринкового середовища діяльності ВАТ «ЧПБЗ»…...21
2.3. Оцінка процесу моделювання прийняття стратегічних рішень………….29
РОЗДІЛ 3. ОПТИМІЗАЦІЯ МОДЕЛЮВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ В УМОВАХ РИЗИКУ
3.1. Заходи щодо досягнення стратегічних цілей ВАТ «ЧПБЗ» ……………..33
3.2. Побудова нейромережової моделі відносної ефективності прийняття стратегічних рішень…….……………………………………………………….37
ВИСНОВКИ………………………………………………….…………………..45
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………….……………………48
ДОДАТКИ

ВСТУП
Моделювання – один з важливих напрямків раціональної організації пізнання об'єктів, контролю за їх станом і поведінкою, що полягає у побудові
моделей. У бухгалтерському обліку моделювання використовується для відтворення фактів господарської діяльності, розроблення та удосконалення методології, спрямованої на отримання та обробку даних про об'єкти обліку, встановлення взаємозв'язків між окремими рівнями бухгалтерського обліку та рівнями управління, а також для прийняття управлінських рішень. Сучасні умови розвитку конкурентного ринкового середовища вимагають пошуку шляхів підвищення ефективності управління.
Умови діяльності сучасних підприємств характеризуються підвищенням нестабільності зовнішнього середовища, ускладненням внутрішніх бізнес-процесів, що зумовлює імовірнісний характер подій, що відбуваються, і сприяє виникненню значної кількості ризиків у діяльності підприємства. Саме в таких умовах керівники підприємств змушені приймати стратегічні рішення. Стратегічні рішення є різновидом управлінських рішень і пов'язані з рішеннями, що мають значення для підприємства у цілому: його позиції по відношенню до конкурентів, споживачів, товарів, ринків, макросередовища тощо. Стратегічні рішення визначають загальний напрямок розвитку підприємства і його життєздатність в умовах подій, що прогнозуються, несподіваних подій та зовсім невідомих в даних час, які можуть відбутися у його оточенні. Успіх моделювання прийняття стратегічних рішень підприємства гарантується, коли стратегічні цілі відповідають реальним економічним та фінансовим можливостям підприємства, коли чітко централізовано фінансове керівництво, а методи його є гнучкими та адекватними змінам фінансово-економічної ситуації.
Інформаційною основою роботи є вітчизняні і зарубіжні фундаментальні і практичні дослідження сутності та здійснення фінансового планування на підприємстві, Закони України, Укази президента України, постанови Кабінету Міністрів України, статистичні дані по Україні, матеріали ВАТ «ЧПБЗ» (фінансова звітність, баланс тощо).
Метою курсової роботи є моделювання прийняття стратегічних рішень в умовах ризику на підприємстві, визначення фінансового стану підприємства та оцінка моделювання стратегічних рішень на ВАТ «ЧПБЗ», запровадження на підприємстві стратегічного управління тощо.
Досягнення поставленої мети здійснювалось послідовним вирішенням наступних завдань:
- викладення теоретичних основ моделювання прийняття стратегічних рішень на підприємстві;
- дослідити особливості прийняття стратегічних рішень в умовах ризику та невизначеності;
- дослідити техніко-економічний стан підприємства;
- здійснити аналіз зовнішнього ринкового середовища ВАТ «ЧПБЗ»;
- дати оцінку моделювання прийняття стратегічних рішень на ВАТ «ЧПБЗ»;
- запропонувати шляхи щодо досягнення стратегічних цілей;
- зробити порівняльний аналіз існуючого програмного забезпечення для автоматизації процесу реалізації стратегії підприємства;
- розробити нейромережову модель відносної ефективності прийняття стратегічних рішень на ВАТ «ЧПБЗ».
В процесі досліджень при вирішенні поставлених завдань застосовувалися методи порівняння, систематизації і логічного узагальнення, прийоми економічного аналізу інші методи наукових досліджень. В курсовій роботі було розглянуто моделювання прийняття стратегічних рішень. Розглянуто фінансово-майновий стан підприємства і надано рекомендації по удосконаленні моделювання прийняття стратегічних рішень.
В процесі написання роботи були використані праці таких зарубіжних вчених, як: В.Д.Нэмцов [22], Г.І.Тєлєтов [27], Ж.Ж.Ламбен [20], М. Мак-Дональд [21], та українських вчених: В.П.Савчук [23], С.С. Гаркавенко [7] та інші.
Список литературы ВИСНОВКИ
Моделювання – один з важливих напрямків раціональної організації пізнання об'єктів, контролю за їх станом і поведінкою, що полягає у побудові
моделей.
Стратегічне рішення - це результат вибору суб'єктом управління варіанту дій, спрямованих на вирішення визначених стратегічних завдань підприємства в існуючій чи спрогнозованій на майбутнє ситуації.
Оперативні та стратегічні рішення у системі управління підприємств з є досить складним і багатогранним процесом, який має свої особливості, а його аналіз на підприємстві залежить від багатьох факторів. Зважаючи на значну кількість взаємопов'язаних величин, що виникають при прийнятті управлінських рішень, систему управління підприємств можна представити у вигляді моделі, розробка якої підпорядковується закономірностям моделювання.
Прийняття стратегічних рішень являє собою усвідомлений творчий процес вибору однієї або декількох альтернатив з наявних або потенційно можливих варіантів дій, спрямованих на досягнення поставлених стратегічних цілей підприємства.
Отже, процес прийняття стратегічних рішень підприємства в умовах ризику та невизначеності є циклічним, і повинен мати безперервний характер. Своєчасне виявлення проблем і прийняття відповідних стратегічних рішень, що містять придатний для конкретного підприємства рівень ризику, дозволить уникнути значних негативних наслідків у майбутньому.
Прийняття рішень по стратегічним питанням розвитку ВАТ «ЧПБЗ» здійснюється, в основному, "зверху донизу". Але оптимальним є так зване взаємопов`язане узгодження, коли глобальна стратегія розвитку, довгострокові стратегічні концепції та задачі формуються в процесі взаємодії між вищим керівництвом ВАТ, плановими службами та керівництвом центру прибутку (виробництв), а поточні й оперативні, тобто тактичні, плани розробляються оперативними підрозділами на основі обраної загальної стратегії розвитку та проходять детальну перевірку в процесі їх узгодження і взаємопов`язання. Всі приймаємі на ВАТ «ЧПБЗ» стратегічні й тактичні рішення передбачені реалізацією сформульованої місії ВАТ, обраної системи стратегічних цілей розвитку.
В умовах посиленої конкурентної боротьби та перенасичення світових ринків сучасними високоякісними товарами, технологіями та послугами стратегічним напрямком діяльності ВАТ «ЧПБЗ» були визначені активна політика диверсифікації виробництва, поновлення випускаємої продукції конкурентноздатного рівня, впровадження прогресивної технології, виготовлення раніше не виробляючихся в Україні машин і обладнання з технічними характеристиками, що відповідають світовим стандартам.
На заводі пророблюється многоваріантні планові розрахунки завантаження виробничих потужностей ВАТ з метою виробу такого варіанта виробничої програми, який дозволить досягти прибутковості роботи підприємства в поточному році.
З метою оптимального рішення цієї складної задачі в ВАТ «ЧПБЗ» застосовується послідовний поетапний підхід до складання річної програми випуску продукції та обсягів продаж.
Успіх моделювання прийняття стратегічних рішень підприємства гарантується, коли стратегічні цілі відповідають реальним економічним та фінансовим можливостям підприємства, коли чітко централізовано фінансове керівництво, а методи його є гнучкими та адекватними змінам фінансово-економічної ситуації.
Черговим і важливим застосуванням нейромереж є моделювання на їх основі прийняття рішень в управлінні підприємством. Тобто створення нейромережової моделі системи управління підприємством на основі прийняття стратегічних рішень.
За допомогою даної моделі прогнозується або визначається ефективність прийняття стратегічних рішень. Вхідною інформацією є чинники, що впливають на прийняття і реалізацію стратегічного рішення.
Самі складні і важливі проблеми вирішуються з максимальним стартегічним потенціалом ВАТ, при чому ці рішення повністю відповідають цілям організації і інтересам людей. Така суперефективна система прийняття стратегічних рішень може існувати тільки на "ідеальному" підприємстві в умовах різкого зниження ризику і невизначеності і збільшення можливості оперативного управління ходом реалізації стратегічних рішень.
Отримавши таким чином модель прийняття стратегічних рішень, керівник може визначити ефективність кожного наступного рішення, знаючи значення факторів, що впливають на нього, та вирішуючи тим самим, чи реалізувати дане стратегічне рішення.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Господарський кодекс України
3. Цивільний кодекс України
4. О.Є. Кузьмін, “Сучасний менеджмент”, навчально-прикладний посібник, Львів 2003.
5. Ансофф И. Стратегическое управление/ Пер. с англ.; Под ред. Л.И. Евенко. – Экономика, 2004. – 519 с.
6. Бажин И.И. Информационные системы менеджмента. М.: ГУ-ВШЭ, 2000. - 688с.
7. Балдин К.В. Риск-менеджмент : учеб. пособие / К.В. Балдин, С.Н. Воробьев. - М. : Гардарики, 2005. - 285 с.
8. Введение в теорию управления корпорацией/ В.А. Панков, А.Л. Еськов, С.В. Ковалевский, С.Н. Петрукевич. 2004. - 69с.
9. Друкер П. Як забезпечити успіх у бізнесі: новаторство і підприємництво. – Київ,2004. – 213 с.

10. Карданская Н.Л. Управленческие решения: Учебник для вузов. - М.: ЮНИТИ ДАНА, 2004. - 465с.
11. Литвак Б.Г. Разработка управленческого решения: Учеб. - М.: Дело, 2000. - 392с.
12. Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті. Навчальний посібник для студентів спец. 7.050106 «Облік і аудит». / За ред. д. е. н., проф. Ф.Ф. Бутинця, к. е. н., доц. М.М. Шигун. – Житомир: ЖДТУ, 2004. – 352 с.
13. Мізюк Б.М. Системні основи та інструментарій менеджменту підприємства: Монографія. – Львів: Коопосвіта, 2000. – 418 с.
14. Портер М. Международная конференция/ Пер. с англ. – М.: Международные отношения, 1993. – 402 с.
15. Портер М. Стратегія конкуренції. Методика аналізу галузей і діяльності конкурентів/ Пер. з англ. – Київ: Основи, 1998. – 390 с.
16. Приймак В.М. Прийняття управлінських рішень: Навчальний посібник. – К.: Атака, 2008. – 240 с.
17. Скударь Г.М. Управление конкурентоспособностью крупного АТ: проблемы и решения. - К.: Наукова думка, 2004. - 496с.
18. Смирнов Э.А. Разработка управленческих решений: Учебник для вузов. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. - 271с.
19. Шевченко А.О., Беккер М.В., Педько Б.І., Клюнь А.М., Босак В.С., Довгошия О.А. Система управління якістю ДК "Укртрансгаз": досвід розроблення та впровадження.// Нефть и газ, № 8. – С. 34-36.
20. Юкаева В.С. Управленческие решения: Учебное пособие. - М.: Издательский дом “Дашков и К", 2004. - 292с.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.