У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Управління фінансовими ресурсами під-ва
Количество страниц
47
ВУЗ
Європейський університет
Год сдачи
2008
Содержание
Вступ
Фінансові ресурси підприємства — це грошові доходи і надходження, які перебувають у розпорядженні суб'єкта господарювання і необхідні для виконання ним фінансових зобов'язань, здійснення витрат з розширеного відтворення і економічного стимулювання працівників.
Організація фінансової роботи підприємства безпосередньо впливає на оборотність фінансів та, відповідно, на кінцеві фінансові результати. Актуальність вивчення завдання фінансування підприємства викликала ще й відсутністю централізованого ресурсного забезпечення.
Для розв’язання проблем формування й використання фінансових ресурсів підприємств потрібна виважена, довгострокова стратегія держави щодо розвитку підприємництва та його ролі у піднесенні національної економіки, яка б спиралася на інтереси основних суб’єктів підприємницької діяльності, відповідала потребам основної частини населення і відображала реальний стан у розв’язанні основних соціально-економічних проблем у країні. Економічно обґрунтоване використання податкових, інвестиційних та цінових механізмів сприятиме виходу з фінансової кризи, надходженню коштів до бюджету, збільшенню дохідності підприємств.
Актуальність і практична значимість теми очевидна.
Для підприємства прибуток є показником, що створює стимул для інвестування в ті сфери, де можна домогтися найбільшого приросту вартості. Прибуток, як категорія ринкових відносин виконує наступні функції:
— характеризує економічний ефект, отриманий у результаті діяльності підприємства;
— є основним елементом фінансових ресурсів підприємства;
— є джерелом формування бюджетів різних рівнів
Предметом курсової роботи виступають фінансові ресурси, зокрема процес їх формування та удосконалення механізму формування.
Об’єкт курсової роботи є Відкрите акціонерне товариство «Закордоненергокомплектбуд».
Інформаційною основою роботи є вітчизняні і зарубіжні фундаментальні і практичні дослідження сутності та здійснення фінансового планування на підприємстві, Закони України, Укази президента України, постанови Кабінету Міністрів України, статистичні дані по Україні, матеріали ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» (фінансова звітність, баланс тощо).
Метою курсової роботи є дослідження поняття фінансових ресурсів підприємства, визначення ефективності процесу формування фінансових ресурсів на підприємстві, а також визначення шляхів удосконалення управління фінансовими ресурсами на ВАТ «Закордоненергокомплектбуд»
Методологічною основою є наукові методи, що ґрунтуються на вимогах об’єктивного та всебічного аналізу суспільних явищ політико-правового характеру. З цією метою використовується ряд загальнонаукових методів діалектичного пізнання: методи аналізу і синтезу, індукції і дедукції, моделювання тощо.
ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ 1: Теоретичні основи управління фінансовими ресурсами на підприємстві
1.1. Фінансові ресурси підприємства: сутність та джерела формування 5
1.2. Оптимізація джерел фінансових ресурсів підприємства 8
1.3. Методика управління фінансовими ресурсами на підприємстві 11
Розділ 2: Аналіз управління фінансовими ресурсами підприємства ВАТ «Закордоненергокомплектбуд»
2.1. Організаційно-економічна характеристика ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» 15
2.2. Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» 20
2.3. Оцінка управління фінансовими ресурсами на ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» 24
Розділ 3: Удосконалення процесу управління фінансовими ресурсами ВАТ «Закордоненергокомплектбуд»
3.1. Напрямки процесу вдосконалення управління структурою капіталу 29
3.2. Шляхи удосконалення управління видатками 34
3.3. Удосконалення управління прибутком ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» 39
Висновки 42
Список використаної літератури 45
Додатки
Список литературы
Висновки
Фінансові ресурси підприємства — це грошові доходи і надходження, які перебувають у розпорядженні суб'єкта господарювання і необхідні для виконання ним фінансових зобов'язань, здійснення витрат з розширеного відтворення і економічного стимулювання працівників.
Нестача фінансових ресурсів негативно впливає на виробничо-господарську діяльність підприємств, спричиняє виникнення та зростання заборгованостей перед суб’єктами господарювання, по оплаті праці та сплаті податків. При цьому зменшуються можливості фінансування подальшого розвитку підприємств, скорочуються надходженя до бюджету. За цих обставин важливого значення для здійснення фінансово-господарської діяльності набуває формування в достатньому обсязі фінансових ресурсів підприємств.
Оптимальна структура капіталу являє собою співвідношення між зобов'язаннями та власним капіталом підприємства, яке збільшує величину власного капіталу підприємства і як наслідок – прибутки його акціонерів. Це співвідношення не є постійним, а змінюється з часом і під впливом певних факторів. Оптимальну структуру капіталу кількісно визначити неможливо. Однак керівництво підприємства може знати приблизне її значення, розраховане на підставі факторів впливу та власного практичного досвіду, яке максимально наближає планову структуру до оптимального значення.
Мета управління структурою капіталу – мінімізувати витрати на залучення довгострокових джерел фінансування і цим забезпечити власникам капіталу максимальну ринкову оцінку вкладених ними коштів.
Оптимізація структури капіталу є однією зі складних проблем у фінансовому менеджменті. Процес оптимізації структури капіталу проводиться в такій послідовності:
1. Аналіз складу капіталу в динаміці (визначити показники ефективного використання складових капіталу та їх використання – коефіцієнт фінансової незалежності; заборгованості, співвідношення між довго- і короткостроковими зобов’язаннями; оборотність і рентабельність активів і власного капіталу).
2. Оцінка основних факторів, які визначають структуру капіталу (галузеві особливості; кон’юнктура товарного і фінансового ринків; рівень прибутковості поточної діяльності підприємства; рівень податків, які сплачує підприємство; ступінь концентрації акціонерного капіталу).
3. Оптимізація структури капіталу за критерієм дохідності власного капіталу.
Ефективність фінансування підприємства не абияк визначається стратегією формування ресурсів, що залежить від форми власності, виду діяльності територіального розміщення та інших факторів впливу. Очевидно зростання частки власних фінансових ресурсів що до позичених та залучених ресурсів дає змогу зробити висновок про зростання ефективності фінансування підприємства.
Отже, для ефективного управління структурою капіталу підприємству необхідно зменшити дебіторську заборгованість на 20 % та застосовувати алгоритм управління дебіторською заборгованістю, з метою її зменшення, а відповідно збільшення активів ВАТ «Закордоненергокомплектбуд».
Позитивним моментом в діяльності підприємства є збільшення маси грошових коштів на 47 тис.грн., що збільшує коефіцієнт абсолютної ліквідності підприємства; також збільшилась дебіторська заборгованість, яка в кінцевому випадку може перетворитися в готівку підприємства.
Функціонування підприємства залежить від його спроможності приносити необхідний прибуток. При цьому варто мати на увазі, що керівництво підприємства має значну свободу в регулюванні розмірів фінансових результатів. Так, виходячи з прийнятої фінансової стратегії, підприємство має можливість збільшувати або зменшувати розмір балансового прибутку за рахунок вибору того або іншого способу оцінки майна, порядку його списання, установлення терміна використання і т.д.
На закордонних підприємствах розглядаються такі чинники зниження витрат на виробництво продукції, як визначення і дотримання оптимального розміру партії, що закуповуються матеріалів, оптимального розміру серії що запускається у виробництво продукції, рішення питання про те, робити самим або закуповувати в інших виробників окремі компоненти або комплектуючих виробів. Тому я пропоную, посилаючись на досвід іноземних підприємств, які ефективно функціонують на ринку, створити спеціальний відділ ТОВ, що розробляв би планування оптимальних розмірів партій, що закуповуватимуться, виготовляв частини та комплектуючі вироби тощо.
Аналіз управління видатками підприємства спрямований на виявлення можливостей підвищення ефективності використання матеріальних, трудових і грошових ресурсів у процесі виробництва, постачання і збуту продукції. Вивчення собівартості продукції дозволяє дати більш правильну оцінку рівню показників прибутку і рентабельності, досягнутому на підприємствах.
Протягом 2005-2007 рр. підприємство ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» не спрямовувало отриманий прибуток на виплати дивідендів, та на збільшення статутного капіталу. Для оцінювання ефективності дивідендної політики застосовується коефіцієнт дивідендних виплат, який характеризує частку чистого прибутку підприємства, що спрямована на дивідендні виплати. Досліджуючи механізм формування фінансових ресурсів підприємства та підвищення ефективності управління капіталом взагалі, ми вже розглянули питання визначення оптимальних потреб підприємства в оборотних активах і роль в цьому процесі методів їх нормування, а також оптимізацію джерел фінансування. Потрібно сказати, що не менші резерви підвищення ефективності управління капіталом має і прискорення оборотності мобільних активів підприємства, яке позитивно впливає на фінансово-майновий стан підприємства.
Список використаної літератури
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV ) // ВВР. – 1999. – № 40.
3. Закон України “Про господарські товариства” (від 09.09.1991 р. № 1576 - XІ) // ВВР. – 1991. – № 49.
4. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20.
5. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” (від 19.10.2000 р. № 2063 - XIV ) // ВВР. – 2000. – № 51-52.
6. Господарський кодекс України / Стаття 19 / (від 16.01.2003 р. № 436 - IV) // ВВР. – 2003. – № 18, – № 19-20, – № 21-22, с. 144.
7. в Міністерстві юстиції 15.03.2000 року за № 161/4382.
8. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.01.2001 р. за № 47/5238.
9. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248.
10. Бандурин В. В., Ларицкий В. Е. Проблемы управления несостоятельными предприятиями
11. Білик М. Д. Фінансове планування на підприємстві в сучасних умовах - Фінанси України: журнал, 2006 р. № 4.
12. Бланк И.А. Управление прибылью. – К.: Ника – Центр, 2000.
13. Теория и практика антикризисного управления. Под ред. Беляева С.Г. и Кошкина В.И. – М.: Закон и право, ЮНИТИ, 2006 г.
14. Бочаров В.В. Финансовій анализ. – С.П., 2001.
15. Грачев А.В. Анализ и управление финансовой финансовой устойчивостью предприятия: Учебно – практическое пособие. – М.: Издательство “Финпресс”, 2002.
16. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств: Навч. Посіб. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання – Прес, 2004.
17. Економіка підприємства: Підручник/за заг.ред. С.Р. Покропивного. Вид. 2-ге перероб. та доп.- К.: КНЕУ, 2000.
18. Задорожний І.С., Задорожний В.І. Комбінований метод підвищення ефективності проектування системи управління підприємством.// Пошук.-2002. – № 1 (2).
19. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і управління. – К.: Центр навчальної літератури, 2003.
20. Кузьменко Л.В., Кузьмін В.В., Шаповалова В.М. Фінансовий менеджмент. Навч. посіб. – Херсон: Олді – плюс, 2003.
21. Савчук В. П. Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций. – К.: Максимум, 2001.
22. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. Вид. 2–ге доповн. і переробл. – Луцьк, Ред. – вивідд. “Вежа” Вашен. держ. ун–ту ім. Лесі Українки, 2001.
23. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз. – К., 2001.
24. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. Курс лекцій / за ред. Докт. екон. наук Кірейцева Г.Г. – К.: ЦУЛ, 2002.
25. Фінанси: Навч. метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. – 2–ге вид. переробл. і доп./ Романенкои О.Р., огородник С.я., Зязюн М.С., Славкова А.А. – К.: КНЕУ, 2003.
26. Финанси предприятий: Учеб.пособие/Е.И. Бородина, Ю.С. Голикова, Н.В. Колчина, З.М. Смирнова; Под ред. Е.И. Бородиной. – М.: Банки и биржи,/ ЮНИТИ, 2001,
27. Фінанси підприємств: курс лекцій / за ред. Г. Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002.
28. Фінанси підприємств: Підручник / Авторський колектив – Поддєрьогін А.М., Білик М.М., Буряк Л.Д. та ін.; наук. ред. проф. Поддєрьогін А.М. – 5–те вид., перероб. та допов. – К.: КИЕУ, 2004.
29. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник /за ред. проф. Кірейцева Г.Г. – К.: ЦНЛ, 2002.
30. Фінансовий менеджмент: Навч. метод. посібник. – К.: Вид.–во Європ. ун–ту, 2002.
31. Худолій Л.М. Теорія фінансів. – Київ: Видавництво Європейського університету, 2003 р.
32. Худолій Л. М. Фінансова стратегія розвитку України // Молодь, освіта, наука, культура і національна свідомість: 36 матеріалів. VII Всеукраїнська науково-практична конференція, Київ, 15-16 квітня 2004. У семи томах.
33. Фінансовий стан підприємства ( оцінка, аналіз, планування)" Під ред. А.В.Чупіса. - Суми: Університетська книга. - 2006 р.
34. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства Навч. посіб. Львів “Новий світ – 2000”, - 2004. –
35. Шульга Н.П., Гаманкова О.О., Ковганич I.М. "Оцінка кредитоспроможності клієнта: Рекомендації банкіру при видачі кредиту". - Київ: "Київський інститут банкірів банку "Україна", 2005 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.