У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Бюджетування на підприємстві та його структурні підрозділи
Количество страниц 45
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2009
Содержание ВСТУП
На даному етапі економічного розвитку нашої країни лише невелика кількість функціонуючих підприємств приділяє достатню увагу такому процесу, як бюджетування. Після переходу України до ринкової економіки спостерігалася ейфорія з приводу ринку, що він сам здатний вирішувати усі економічні проблеми, і не потрібно ніякого планування. Така ситуація призвела до невизначеності і негативних явищ у державі.
На даний час, коли попередня система галузевого планування втратила своє значення і повністю зруйнована, на більшості підприємств не приділяється належна увага фінансовому плануванню, а планові розрахунки мають короткочасний характер. Увага до складання фінансових планів та бюджетів на підприємствах була послаблена через високі темпи інфляції, а постійно змінювані умови господарювання, нестабільність податкової системи, взаємні неплатежі підприємств роблять розрахунки фінансових показників малодостовірними. Разом з тим відмова від фінансового планування рівнозначна відмові від розроблення способів фінансового забезпечення поставлених завдань в області підприємництва.
Без фінансового планування та бюджетування не можна досягти того рівня управління виробничо-господарською діяльністю підприємства, який забезпечує йому успіх на ринку, постійне вдосконалення матеріальної бази, соціальний розвиток колективу. Ніякий інший вид планування не може мати для підприємства такого узагальнюючого, глобального значення, бо саме фінанси охоплюють усі без винятку сторони і ділянки функціонування підприємства. В системі нових форм планування фінансово – господарської діяльності важливе місце відводиться системі складання бюджетів підприємств, які орієнтовані на отримання оптимального прибутку і збереження позицій підприємства на ринку товарів та послуг.
Бюджетування відображає одну з найважливіших сторін організації виробництва - управління фінансово – господарською діяльністю підприємства. Його необхідність викликана тим, що потрібно передбачити конкретні грошові кошти, без наявності яких неможливе неперервне функціонування підприємства, оскільки їх необхідно витрачати для придбання сировини, матеріалів, інших цінностей, сплати податків, відрахувань до спеціальних фондів, виконання фінансових зобов’язань перед постачальниками, членами трудового колективу.
У ринкових відносинах від фінансових можливостей підприємства багато в чому залежить не тільки неперервність виробництва, але й кінцеві результати його діяльності, уникнення банкрутства. Тому головним призначенням фінансового планування стає передбачення надходження доходів підприємства, визначення видатків, результативності кожної господарської і фінансової ситуації, обґрунтування найвірогіднішого напрямку використання фінансових ресурсів підприємства. Разом з тим росте розуміння важливості для кожного підприємства наявності довгострокових цілей, планування ціленаправленого розвитку у довгостроковій перспективі.
Предметом дослідження курсової роботи виступає бюджетування на підприємстві та його структурні підрозділи.
Об’єкт дослідження – ВАТ «Закордоненергокомплектбуд».
Інформаційною основою роботи є вітчизняні і зарубіжні фундаментальні і практичні дослідження сутності та здійснення фінансового планування на підприємстві, Закони України, Укази президента України, постанови Кабінету Міністрів України, статистичні дані по Україні, матеріали ВАТ «Закордоненергокомплектбуд».
Метою курсової роботи є дослідження поняття бюджетування на підприємстві, визначення ефективності бюджетування і пошук шляхів його удосконалення.
Досягнення поставленої мети здійснювалось послідовним вирішенням наступних завдань:
- викладення теоретичних основ бюджетування економічного розвитку підприємства в цілому.
- спрогнозувати на основі планового балансу і планового звіту про фінансові результати основні фінансово – економічні показники досліджуваного підприємства і провести їх порівняння.
- зробити аналіз ефективності бюджетування на ВАТ «Закордоненергокомплектбуд».
- запропонувати шляхи вдосконалення процесу бюджетування на досліджуваному підприємстві.
В процесі досліджень при вирішенні поставлених завдань застосовувалися методи порівняння, систематизації і логічного узагальнення, аналізу та синтезу, системний підхід, прийоми економічного аналізу, графічний та інші методи наукових досліджень.

ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………….…… 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ БЮДЖЕТУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ В СИСТЕМІ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ
1.1. Сутність та необхідність бюджетування на підприємстві……..…………..6
1.2. Інформаційно-правове забезпечення бюджетування………………….…...9
1.3. Структурні підрозділи бюджетування на підприємстві.……………….....11
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ БЮДЖЕТУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ВАТ «ЗАКОРДОНЕНЕРГОКОМПЛЕКТБУД»
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства ВАТ «Закордоненергокомплектбуд»……………………………………………………16
2.2. Аналіз механізму бюджетування на ВАТ «Закордоненергокомплектбуд»
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ БЮДЖЕТУВАННЯ НА ВАТ «ЗАКОРДОНЕНЕРГОКОМПЛЕКТБУД»
3.1. Організація бюджетування на ВАТ «Закордоненергокомплектбуд» (План-факт аналіз)…………………………………………………………...…………….29
3.2. Фінансовий контроль впродовж бюджетування на підприємстві………….35
ВИСНОВКИ………………………………………………………………….......... 40
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………….……. 43
ДОДАТКИ



Список литературы ВИСНОВКИ
Результати проведеного дослідження дають підстави для наступних висновків:
1. Бюджетування є процесом, при якому слід враховувати специфіку економічних умов, що склалися в нашій країні. Досвід, перейнятий у західних підприємств по складанню бізнес-планів виявляється неефективним в умовах переходу до ринкової економіки, а самі бізнес-плани не достатньо дієвими. Тому на основі зарубіжного і вітчизняного досвідів слід розробляти власну удосконалену систему планування діяльності підприємств, роблячи акцент на фінансовому плануванні. У зв’язку з цим, у роботі зроблено висновок щодо необхідності удосконалення фінансового планування на підприємствах.
2. На основі узагальнення та аналізу існуючих вітчизняних і зарубіжних точок зору дано визначення терміну бюджетування як документ, що відображає обсяг надходжень коштів і їх спрямування у плановому періоді з метою забезпечення потреб поточної діяльності та розвитку підприємства, виконання його зобов'язань перед державою, банками, постачальниками та іншими кредиторами.
У нашому випадку бюджетування дозволило визначити обсяги фінансових ресурсів підприємства за джерелами формування та напрямками їх цільового використання згідно з розглянутими показниками підприємства у періодах, що передують плановому та у плановому періоді.
3. Проведення бюджетування допомагає значно підвищити ефективність фінансово – господарської діяльності підприємства за допомогою вирішення таких основних завдань:
—забезпечення підприємства фінансовими ресурсами, необхідними для його нормальної господарської діяльності, включаючи розширене відтворення основних засобів підприємства, формування обігових коштів, матеріальне стимулювання, забезпечення соціальних потреб працівників;
—виявлення резервів у господарській діяльності підприємства та спрямування їх на підвищення ефективності виробництва;
—забезпечення раціональних та взаємовигідних економічних відносин підприємства з іншими підприємствами-постачальниками матеріальних ресурсів, бюджетом та банками:
— здійснення контролю за господарсько-фінансовою діяльністю підприємства та за утворенням й використанням матеріальних, трудових і грошових ресурсів.
4. Використання фінансового планування створює для суб'єктів господарювання такі важливі переваги:
- забезпечує підготовку до використання майбутніх сприятливих для підприємства умов;
- попереджує про можливі проблеми;
- стимулює управлінський персонал до реалізації своїх рішень в подальшій діяльності;
- поліпшує координацію дій управлінського персоналу підприємства;
- сприяє раціональному використанню ресурсів на підприємстві.
5. Проаналізувавши стан бюджетування на сучасних українських підприємствах виявлені такі проблеми:
— нереальність фінансових планів;
— оперативність складання планів;
— прозорість планів для керівництва;
— відрив довгострокових фінансових планів від короткострокових;
— реалізація планів;
— комплексність.
Всі ці вищеперераховані проблеми можна подолати використовуючи на підприємстві новий підхід – використання новітніх комп’ютерних технологій, зокрема програмного забезпечення для автоматизації процесу планування.
6. В системі нових форм бюджетування важливе місце відводиться бюджетуванню - системі складання бюджетів підприємств, які орієнтовані на отримання оптимального прибутку і збереження позицій підприємства на ринку товарів та послуг.
Впровадження процесу бюджетування на підприємстві дозволить:
- поліпшити фінансові результати на основі управління прибутком і витратами, раціонально розподіляти і використовувати ресурси,
- оптимізувати витрати по підприємству і впровадити оперативний контроль за постійними і змінними витратами;
- поліпшити платоспроможність підприємства на основі ефективного управління грошовими потоками;
- підвищити якість та оперативність прийняття управлінських рішень;
- узгоджувати, координувати дії окремих підрозділів і відділів підприємств, а також напрямків діяльності для досягнення поставлених глобальних завдань.
7. В результаті порівняльного аналізу існуючого програмного забезпечення для автоматизації процесу бюджетування виявлено, що для досліджуваного в цій роботі підприємства найкраще підходить програмний продукт Fplan, що дозволить значно підвищити ефективність процесу бюджетування, спростити розрахунки бюджетів, зробити систему бюджетів більш наглядною і зрозумілою.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV ) // ВВР. – 1999. – № 40, с. 365.
3. Закон України “Про господарські товариства” (від 09.09.1991 р. № 1576 - XI ) // ВВР. – 1991. – № 49, с. 683.
4. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20, с. 249.
5. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” (від 19.10.2000 р. № 2063 - XIV ) // ВВР. – 2000. – № 51-52. – С. 447.
6. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР) // ВВР. – 1995. – № 4, с.28.
7. Закон України “Про податок на додану вартість” (від 03.04.1997 р. № 168/97ВР) // ВВР. – 1997. – № 21, с. 156.
8. Господарський кодекс України / Стаття 19 / (від 16.01.2003 р. № 436 - IV) // ВВР. – 2003. – № 18, – № 19-20, – № 21-22, с. 144.
9. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року № 39 зареєстровано в Міністерстві юстиції 15.03.2000 року за № 161/4382.
10. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.01.2001 р. за № 47/5238.
11. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248.
12. Наказ Міністерства економіки України від 22.05.2002 р. № 145 “Про затвердження Методичних рекомендацій з формування складу витрат та порядку їх планування в торгівельній діяльності” // Українська інвестиційна газета від 14.01.2003 р. – № 1. – с. 1-19.
13. Ареф’єва О.В. Планування економічної безпеки підприємств. / О.В.Ареф’єва, Т.Б. Кузенко. – К.: Вид – що Європ. ун–ту, 2005. – 170 с. – Бібліогр.: с. 160-169.
14. Білик М. Д. Фінансове планування на підприємстві в сучасних умовах - Фінанси України: журнал, 2006 р. № 4, с. 73 -76
15. Бочаров В.В. Финансовій анализ. – С.П., 2001.
16. Варналій З.С., Білоус Г.М., Блешмудт П.П. Мале підприємництво України: стан, проблеми та перспективи розвитку // Економіка і управління. Науковий журнал. – 2000. – № 1 – с. 31-37.
17. Варналій З.С. Мале підприємництво: основи теорії і практики. – 2–е вид., випр. і доп. – К.: Т – во “Знання”. – КОО, 2003.
18. Гранатуров В.М., Шевчук О.Б. Ризики підприємницької діяльності: Проблеми анализу. – К.: Зв’язок, 2000. – 152 с.
19. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств: Навч. Посіб. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання – Прес, 2004. – 475 с.
20. Гузенко О.П. Фінансове планування на промислових підприємствах - Фінанси України: журнал, 2003 р. № 11, с. 73 – 76
21. Єпіфанов А.О., Сало І.В., Д’яконова І.І. Бюджетика і фінансова політика України. – К.: Наукова думка, 2001. – 302 с.
22. Жовоновач Р. І. Проблеми фінансовго планування на укрїнських підприємствах - Фінанси України: журнал, 2004 р. № 1, с. 21 – 27
23. Ковалёв В.В. Введение в финансовый менеджмент: Учебн. пособ. – М.: Финасы и статистика, 2000. – 400 с.
24. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і управління. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 223 с.
25. Кузьменко Л.В., Кузьмін В.В., Шаповалова В.М. Фінансовий менеджмент. Навч. посіб. – Херсон: Олді – плюс, 2003. – 256 с.
26. Мних Е. Аналіз фінансового стану і фінансових результатів діяльності підприємств. – К.: НМКВО, 2003. – 60 с.
27. Мойсеєнко І. Є. Фінансове планування підприємств // Фінанси України – 2005. - №9 – с.68.
28. Опарін В.М. Фінансі (загальна теорія): Навч. посібник – 2-ге вид., доп. І перероб. – К.: КИЕУ, 2001.
29. Осовська Г.В., Фінцук О.А., Жалінська І.В. Стратегічний менеджмент: Навчальний посібник. – Житомир: ЖІТІ, 2002.
30. Пархоменко В. Планування, облік і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) // Українська інвестиційна газета від 14.01.2003 – с. 28-29.
31. Планування діяльності підприємства: Навч. – метод. Посібник для самостійного вивчення дисц. /М.А. Бєлов, Н.М. Євдокимова, В.Є.Москалюк та ін./За заг. ред. В.Є.Москалюка. – К.: КИЕУ, 2002. –252 с.
32. Попович П.Я. Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання. Підручник. – Тераспіль: Економічна думка, 2001. – 454 с.
33. Свінцицька О.М. Планування діяльності підприємства: Навч. посіб. – К.: Вид- во Європ. ун-ту, 2004. – 232 с. Бібліогр.: с. 225 – 226.
34. Фасоля О.О. Фінансове планування на підприємстві // Пещук. – 2002. № 1 (2). – с. 33–35.
35. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. Курс лекцій / за ред. Докт. екон. наук Кірейцева Г.Г. – К.: ЦУЛ, 2002.
36. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства Навч. посіб. Львів “Новий світ – 2000”, - 2004. – 268с.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.