У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Методичні підходи до оцінки вартості підприємств
Количество страниц 48
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2009
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНКИ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Сутність, принципи та значення оцінки вартості підприємства 5
1.2. Підходи в оцінці вартості підприємства. Класифікація основних методів 7
1.3. Механізм проведення оцінки вартості підприємства та фактори, що впливають на величину вартості підприємства 12
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ВАРТОСТІ ВАТ «Смілянський хлібозавод» ЗА МЕТОДАМИ
2.1. Організаційно-економічна характеристика ВАТ «Смілянський хлібозавод»
2.2. Аналіз фінансово-майнового стану ВАТ «Смілянський хлібозавод» 18
2.3. Оцінка вартості підприємства майновим методом 23
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ВАТ «Смілянський хлібозавод» 83
3.1. Інвестиційне проектування з метою підвищення вартості підприємства 29
3.2. Оптимізація структури капіталу з метою підвищення його вартості 34
ВИСНОВКИ 43
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 46
ДОДАТКИ
ВСТУП

Необхідність оцінки вартості підприємства виникає в основному у таких випадках: під час інвестиційного аналізу у ході прийняття рішень про доцільність інвестування коштів у те чи інше підприємство, у т. ч. при здійсненні операцій (поглинання і приєднання); у ході реорганізації підприємства (мета оцінки — визначення бази для складання передавального чи розподільного балансу, а також для встановлення пропорцій обміну корпоративних прав); у разі банкрутства та ліквідації підприємства (оцінка прово¬диться з метою визначення вартості ліквідаційної маси); у разі продажу підприємства як цілісного майнового ком¬плексу (мета оцінки — визначення реальної ціни продажу майна); у разі застави майна та при визначенні кредитоспроможності підприємства (мета оцінки — визначити реальну вартість креди¬тного забезпечення); у процесі санаційного аудиту при визначенні санаційної спроможності (оцінка вартості майна проводиться з метою роз¬рахунку ефективності санації); під час приватизації державних підприємств (метою оцінки є визначення початкової ціни продажу об'єкта приватизації).
Інформаційною основою роботи є вітчизняні і зарубіжні фундаментальні і практичні дослідження сутності та здійснення оцінки вартості підприємства за методичними підходами на підприємстві, Закони України, матеріали ВАТ «Смілянський хлібозавод» (фінансова звітність, баланс тощо).
Метою курсової роботи є узагальнення оцінки вартості підприємства на підприємстві, визначення фінансового стану підприємства та аналіз структури капіталу як одного з головних методів оцінки вартості на ВАТ «Смілянський хлібозавод», запровадження на підприємстві системи збалансованих фінансових показників.
Досягнення поставленої мети здійснювалось послідовним вирішенням таких завдань, як визначення теоретичної сутності оцінки вартості підприємства та її методичних підходів; здійснення аналізу фінансового стану ВАТ «Смілянський хлібозавод», а також проведення оцінки вартості підприємства майновим методом, дослідження шляхів підвищення вартості підприємства в умовах фінансової кризи в Україні.
В процесі досліджень при вирішенні поставлених завдань застосовувалися методи порівняння, систематизації і логічного узагальнення, прийоми економічного аналізу інші методи наукових досліджень. В курсовій роботі було розглянуто фінансову стратегію та шляхи розвитку підприємства. Розглянуто фінансово-майновий стан підприємства і надано рекомендації по удосконаленні його фінансової стратегії.

Список литературы ВИСНОВКИ
Оцінка вартості підприємства, його майна належить до най-складніших питань фінансів підприємств. Особливо відзнача¬ються оцінка вартості підприємства як цілісного майнового комплексу та оцінка корпоративних прав суб'єкта господарю¬вання, якщо дані права не котируються на біржі. Хоча вартість підприємства інколи може дорівнювати ринковій вартості його активів, слід розуміти, що ці поняття є різними. У першому випадку йдеться насамперед про вартість, що може бути ство¬рена в результаті функціонування бізнесу. Оцінка підприємст¬ва здійснюється, як правило, на базі ринкової вартості — ймо¬вірної суми грошей, за яку можливі купівля-продаж об'єкта оцінки на ринку.
Організаційне, методичне та практичне забезпечення прове¬дення оцінки вартості підприємств здійснюють особи, що займа¬ються професійною оцінною діяльністю — оцінювачі та суб'єк¬ти оцінної діяльності.
Майно Товариства складається з основних засобів та обігових коштів, а також цінностей, вартість яких відображена в балансі.
ВАТ «Смілянський хлібозавод» має самостійний баланс, поточний та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, фірмову марку та торговий знак.
Прибуток ВАТ «Смілянський хлібозавод» утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці.
Згідно з майновим підходом вартість підприємства розрахову-ється як сума вартостей усіх активів (основних засобів, запасів, вимог, нематеріальних активів тощо), що складають цілісний майновий комплекс, за мінусом зобов'язань. Основним джерелом інформації за даного підходу є баланс підприємства.
Керівництву підприємства ВАТ «Смілянський хлібозавод» треба постійно балансувати між коротко- та довгостроковими ефектами використання фінан¬сових ресурсів, тому певні протиріччя спостерігаються і в стандартних фінансових цілях та стратегіях:
- збільшення внутрішньої вартості капіталу;
- досягнення високих темпів зростання доходів;
- оптимізація співвідношення власного та позичкового капіталу;
- вдосконалення структури капіталу фірми (співвідношен¬ня між основним та оборотним капіталом).
Вартість підприємства за методом розрахунку капіталізованого до-ходу складатиме близько 204,5 тис. грн (976,8 тис.грн /0,19) .
Таким чином, вартість ВАТ «Смілянський хлібозавод» не відповідає величині його власного капіталу.
Потоком грошових коштiв «Смілянський хлібозавод», що виникає в результатi операцiйної дiяльностi є:
- грошовi надходження вiд продажу готової продукцiї;
- грошовi надходження вiд iнших доходiв; - грошовi витрати постачальникам за сировину, матерiали, послуги та виконанi роботи;
- грошовi виплати службовцям та робiтникам.
Успіх фінансової стратегії підприємства гарантується, коли фінансові стратегічні цілі відповідають реальним економічним та фінансовим можливостям підприємства, коли чітко централізовано фінансове керівництво, а методи його є гнучкими та адекватними змінам фінансово-економічної ситуації.
Щоб досягти поставленої мети, ВАТ «Смілянський хлібозавод» необхідно: визначити величину потрібних і реально можливих грошових ресурсів за джерелами їх формування і напрямами використання для здійснення операційної інвестиційної та інших видів діяльності; оптимізувати структуру капіталу за джерелами формування і напрямами розміщення; визначити прогнозовану дохідність капіталу, авансованого на формування активів підприємства; розробити альтернативні чи запобіжні заходи на випадок відхилень від прогнозованих показників; контролювати й оперативно реагувати на хід виконання фінансового плану.
Побудова системи BSC з додаванням в якості ключового показника EVA дає можливість компанії:
- виміряти додаткову вартість, що створюється інвестиціями;
- оцінити якість управлінських рішень через збільшення вартості компанії, в тому числі й нематеріальних активів;
- оцінити ефективність окремих складових вартості компанії.
Отже, якщо ВАТ «Смілянський хлібозавод» використовуватиме у подальшій своїй діяльності всі вище запропоновані заходи, то дане ВАТ зможе розширити виробництво продукції (асортимент), вийти на нові канали збуту, щорічно отримувати значно більший прибуток, а не збитково працювати, як це було у 2008 році, поліпшити умови праці на підприємстві та зменшити собівартість продукції та розширити свою діяльність, зокрема свою спеціалізацію.
Список використаної літератури
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV ) // ВВР. – 1999. – № 40.
3. Закон України “Про господарські товариства” (від 09.09.1991 р. № 1576 - XІ) // ВВР. – 1991. – № 49.
4. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20.
5. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” (від 19.10.2000 р. № 2063 - XIV ) // ВВР. – 2000. – № 51-52.
6. Закон України “Про оплату праці” (від 24.03.1995 р. № 108 /95 ВР) // ВВР. – 1995. – № 17.
7. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР) // ВВР. – 1995.
8. Закон України “Про податок на додану вартість” (від 03.04.1997 р. № 168/97ВР) // ВВР. – 1997. – № 21.
9. Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 01.01.2000 р.
10. Бізнес-план, постанова КМУ від 19.09.94р. №645.
11. Господарський кодекс України / Стаття 19 / (від 16.01.2003 р. № 436 - IV) // ВВР. – 2003. – № 18, – № 19-20, – № 21-22, с. 144.
12. Цивільний кодекс України (від 16.01.2003 р. № 435 - IV) // ВВР. – 2003. – № 40-44.
13. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року № 39 зареєстровано в Міністерстві юстиції 15.03.2000 року за № 161/4382.
14. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.01.2001 р. за № 47/5238.
15. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248.
16. Білик М. Д. Фінансове планування на підприємстві в сучасних умовах - Фінанси України: журнал, 2006 р. № 4.
17. Теория и практика антикризисного управления. Под ред. Беляева С.Г. и Кошкина В.И. – М.: Закон и право, ЮНИТИ, 2006 г.
18. Бочаров В.В. Финансовій анализ. – С.П., 2001.
19. Гранатуров В.М., Шевчук О.Б. Ризики підприємницької діяльності: Проблеми анализу. – К.: Зв’язок, 2000.
20. Грачев А.В. Анализ и управление финансовой финансовой устойчивостью предприятия: Учебно – практическое пособие. – М.: Издательство “Финпресс”, 2002.
21. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств: Навч. Посіб. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання – Прес, 2004.
22. Економіка підприємства: Підручник/за заг.ред. С.Р. Покропивного. Вид. 2-ге перероб. та доп.- К.: КНЕУ, 2000.
23. Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А.Белюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбаток; за ред. Акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КИЄУ, 2001.
24. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз. Навч. Посіб. – Київ: МАУП, 2001.
25. Иванов Г.П. Антикризисное управление: от банкротства к финансовому оздоравлению. М. ЮНИТИ 2005.
26. Задорожний І.С., Задорожний В.І. Комбінований метод підвищення ефективності проектування системи управління підприємством.// Пошук.-2002. – № 1 (2).
27. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і управління. – К.: Центр навчальної літератури, 2003.
28. Кузьменко Л.В., Кузьмін В.В., Шаповалова В.М. Фінансовий менеджмент. Навч. посіб. – Херсон: Олді – плюс, 2003.
29. Нємцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент. Київ, 2001.
30. Савчук В. П. Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций. – К.: Максимум, 2001.
31. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. Вид. 2–ге доповн. і переробл. – Луцьк, Ред. – вивідд. “Вежа” Вашен. держ. ун–ту ім. Лесі Українки, 2001.
32. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. Вид. 3–тє доповн. і переробл. – К.: ЦНЛ., 2004.
33. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз та управлінські рішення (на прикладі роботи вищого навчального закладу): Навч. посібник. – К.: Вид.– во Європ. ун–ту, 2001.
34. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз. – К., 2001.
35. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. Курс лекцій / за ред. Докт. екон. наук Кірейцева Г.Г. – К.: ЦУЛ, 2002.
36. Фінанси: Навч. метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. – 2–ге вид. переробл. і доп./ Романенкои О.Р., огородник С.я., Зязюн М.С., Славкова А.А. – К.: КНЕУ, 2003.
37. Финанси предприятий: Учеб.пособие/Е.И. Бородина, Ю.С. Голикова, Н.В. Колчина, З.М. Смирнова; Под ред. Е.И. Бородиной. – М.: Банки и биржи,/ ЮНИТИ, 2001,
38. Фінанси підприємств: курс лекцій / за ред. Г. Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002.
39. Фінанси підприємств: Підручник / Авторський колектив – Поддєрьогін А.М., Білик М.М., Буряк Л.Д. та ін.; наук. ред. проф. Поддєрьогін А.М. – 5–те вид., перероб. та допов. – К.: КИЕУ, 2004.
40. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник /за ред. проф. Кірейцева Г.Г. – К.: ЦНЛ, 2002.
41. Фінансовий менеджмент: Навч. метод. посібник. – К.: Вид.–во Європ. ун–ту, 2002.
42. Худолій Л.М. Теорія фінансів. – Київ: Видавництво Європейського університету, 2003 р.
43. Худолій Л. М. Фінансова стратегія розвитку України // Молодь, освіта, наука, культура і національна свідомість: 36 матеріалів. VII Всеукраїнська науково-практична конференція, Київ, 15-16 квітня 2004. У семи томах.
44. Чечевицина Л.Н., Чуев Т.Н. Анализ финансово – экономической деятельности. – М., 2002.
45. Чугунов І.Я., Самошкіна О.А. Теоретико – методологічні засади удосконалення програмно – цільового методу планування видатків бюджету // Фінанси України. – 2004. – № 9.
46. Фінансовий стан підприємства ( оцінка, аналіз, планування)" Під ред. А.В.Чупіса. - Суми: Університетська книга. - 2006 р.
47. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства Навч. посіб. Львів “Новий світ – 2000”, - 2004. –
48. Шульга Н.П., Гаманкова О.О., Ковганич I.М. "Оцінка кредитоспроможності клієнта: Рекомендації банкіру при видачі кредиту". - Київ: "Київський інститут банкірів банку "Україна", 2005 р.
49. Журнал «Фінанси України», № 3, 2007 р.: Стефаненко М.М. «система збалансованих фінансових показників як основа прийняття контролінгових рішень».
50. Журнал «Фінанси України», № 11, 2007 р: Столяров В.Ф., Любенко Н.М. «методологія аналітичних оцінок процесів формування фінансових ресурсів на підприємствах виробничої сфери».

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.