У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название АНАЛІЗ ЗАПОЗИЧЕНИХ РЕСУРСІВ БАНКУ
Количество страниц 50
ВУЗ Киевский Институт Бизнеса и Технологий
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22079.doc 
Содержание ТЕМА: "АНАЛІЗ ЗАПОЗИЧЕНИХ РЕСУРСІВ БАНКУ"
ЗМІСТ
ВСТУП 3
1.1 Економічна сутність поняття "запозичені ресурси банку", їх законодавче регулювання та класифікація 6
1.2 Зміст, завдання та інструменти запозичених ресурсів банку 13
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЗАПОЗИЧЕНИХ РЕСУРСІВ ПАТ "ПРИВАТБАНК" 23
2.1 Аналіз динаміки та структури запозичених ресурсів банку 23
2.2 Аналіз якості запозичених ресурсів 27
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ АНАЛІЗУ ЗАПОЗИЧЕНИХ РЕСУРСІВ БАНКУ 34
3.1 Інформаційне забезпечення аналізу запозичених ресурсів банку 34
3.2 Удосконалення інструментарію аналізу запозичених ресурсів банку та розробка пропозицій щодо підвищення ефективності цього процесу 38
ВИСНОВКИ 43
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 45
ДОДАТКИ 48




ВСТУП

Актуальність теми: Банки відіграють основну роль в утворенні оптимального середовища для мобілізації й вільного перепливу капіталів, нагромадженню коштів для структурної перебудови економіки, розвитку підприємництва.
Головним завданням банківської системи будь-якої країни є підтримка економічного зростання шляхом підкріплення економіки необхідними фінансовими ресурсами. Банки є ключовою ланкою економічної системи країни, оскільки саме банківська система виконує одну з найважливіших економічних функцій з акумуляції тимчасово вільних коштів підприємств та населення з їх подальшим спрямуванням на забезпечення виробництва грошовими коштами.
Для більш успішного функціонування комерційного банку, підвищенні його платоспроможності та ліквідності необхідно приділяти увагу доцільному формуванню та регулюванню запозичених ресурсів.
В період глобальної фінансової кризи рівень ефективності управління пасивами розглядається як один з найважливіших чинників підвищення стабільності, надійності, ліквідності та прибутковості діяльності. В умовах жорсткої конкуренції, що супроводжує розвиток ринкової економіки, необхідно постійно удосконалювати системи та форми управління пасивними операціями, швидко оволодівати нагромадженими в теорії та практиці знаннями, знаходити нові неординарні рішення в динамічній ситуації. Лише такий підхід до управління забезпечує виграш у конкретному середовищі або, принаймні, нормальні умови розвитку організації. Банківська діяльність у сучасному світі — одна з найбільш конкурентних, тому успіх і життєдіяльність банку істотно визначається рівнем управління.
Українська банківська система відрізняється значною мірою ризику, особливо в сучасних умовах збільшення масштабів банківської діяльності, розширення спектру банківських операцій, підвищення складності банківських технологій та посилення банківської конкуренції. Ризикованість банківської діяльності значною мірою впливає на обсяги залучення вітчизняними банками тимчасово вільних коштів суб'єктів господарювання, фізичних осіб та інших банків, що обмежує можливості українських банків формувати свої банківські депозитні ресурси, необхідні для розвитку економіки та забезпечення виробництва грошовими коштами.
Широкий спектр ризиків банківської діяльності обумовлює необхідність в їх всебічному аналізі, систематизації, та розробці ефективного механізму їх регулювання. Виходячи з того, що найбільшу частину в банківських зобов'язаннях складають запозичені ресурси, значної актуальності набуває питання формування банками стабільної ресурсної бази шляхом ефективного залучення тимчасово вільних коштів суб'єктів господарювання, фізичних осіб та інших банків на банківські депозитні рахунки. Це обумовлює необхідність дослідження процесу здійснення залучення запозичених ресурсів, з метою виявлення, характеристики, класифікації та систематизації ризиків пасивних операцій банків та розробки механізму їх регулювання, який забезпечить формування стабільної ресурсної бази банку.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є дослідження теоретичних та практичних аспектів аналізу запозичених ресурсів банку.
Досягнення поставленої мети зумовило визначення та виконання таких завдань:
 визначити економічну сутність поняття "запозичені ресурси банку", дослідити їх законодавче регулювання та класифікацію;
 визначити зміст, завдання та інструменти запозичених ресурсів банку;
 виконати аналіз динаміки та структури запозичених ресурсів банку;
 проаналізувати якість запозичених ресурсів;
 дослідити інформаційне забезпечення аналізу запозичених ресурсів банку;
 запропонувати удосконалення інструментарію аналізу запозичених ресурсів банку та розробити пропозицій щодо підвищення ефективності цього процесу.
Об’єктом дослідження є запозичені ресурси комерційних банків.
Предмет дослідження – теоретичні та практичні аспекти здійснення аналізу запозичених ресурсів.
Методи дослідження, використані у процесі виконання курсової роботи, передбачають застосування загальнонаукових та емпіричних прийомів економічної науки, що ґрунтуються на системному підході. Крім цього, у процесі роботи застосовувались такі загальні методи досліджень, як історичний підхід (при дослідженні засад здійснення пасивних операцій), вибірки, узагальнення, порівняння, групування (при дослідженні пасивних операцій банку), методи графічного зображення даних (при оцінюванні показників діяльності банків), методи економіко-математичного моделювання (при здійсненні діагностування пасивних операцій).
Інформаційну основу дослідження становлять нормативні та законодавчі акти, які регулюють діяльність банків, зокрема банківське законодавство, інструкції та положення; наукові праці вітчизняних і зарубіжних економістів з теорії банківської справи, банківського менеджменту; наукові та практичні дослідження у фахових економічних виданнях, матеріали науково-практичних конференцій та семінарів, періодичних видань з питань формування банківського капіталу; матеріали Національного банку України та Асоціації українських банків (АУБ); фінансова та статистична звітність банків; ресурси Інтернету.

Список литературы ВИСНОВКИ

У сучасних умовах економічного розвитку країни, коли залучення строкових депозитів ускладнюється внаслідок дефіциту власних оборотних коштів підприємств та високих темпів інфляції, зростає значення міжбанківських кредитів під час формування ресурсної бази банків. Основною перевагою цього виду ресурсів є висока мобільність цих коштів, головним недоліком — їх відносно висока вартість. Усе це обумовлює необхідність розроб¬лення методики аналізу цих операцій, яка дала б змогу ефективніше управляти пасивними та активними операціями з міжбанківського кредитування.
Міжбанківський ринок — частина ринку позикових капіталів, де тимчасово вільні грошові ресурси кредитних установ залучаються та розміщуються банками між собою.
Учасниками міжбанківського ринку кредитних ресурсів є Національний банк України, його регіональне управління, комерційні банки, їх філії та відділення. Розміщувати й купувати кредитні ресурси на міжбанківському ринку кредитних ресурсів банкові вигідно передусім з двох причин:
― комерційні банки на відміну від суб’єктів господарської діяльності, вирізняються вищою надійністю;
― процентна ставка за міжбанківськими кредитами, як правило, нижча від ставки за кредитами суб’єктам економіки.
Метою аналізу міжбанківських кредитів є визначення:
 залежності діяльності комерційного банку від міжбанківських кредитів;
 доцільності залучення міжбанківських кредитів;
 ефективності використання міжбанківських кредитів.
Основна частина міжбанківських договорів має терміновий характер, але деяка їх частина укладається в безстроковій формі. Це передбачає надання міжбанківського кредиту на мінімальний термін, установлений договором, після закінчення якого кредит переходить у безстроковий, тобто може бути стягнений банком у будь-який час за попереднім повідомленням. За будь-якої форми договору процентна ставка встановлюється виходячи з рівня, що склався на ринку в день його підписання.
Важливе місце в джерелах кредитних ресурсів комерційного банку посідають кредити НБУ, які надаються банкам у порядку рефінансування. Кредитні ресурси надаються, як правило, на цілі короткострокового кредитування за дотримання комерційним банком економічних нормативів та резервних вимог.
Сучасні умови розвитку банківського сектору обумовлюють необхідність вдосконалення методів економічного аналізу, планування і контролю. Діяльність комерційних банків аналізується з боку Центрального банку, податкових органів і органів статистики, аудиторських фірм, партнерів і контрагентів. Розроблені державними регулюючими органами аналітичні показники і форми звітності, що включають бухгалтерський баланс, звіт про фінансові результати, розрахунок економічних нормативів максимального ризику на одного позичальника та інші показники, є основою зовнішнього аналізу діяльності банку і дозволяють мати уявлення про його фінансовий стан. Однак такий аналіз охоплює лише найбільш загальні сторони діяльності банку, оскільки доступні тільки зведені звітні дані.
Для ефективного вирішення безпосередньо управлінських завдань, досягнення стійкого і прибуткового функціонування банку необхідний глибокий аналіз усіх сторін його діяльності на основі внутрішньої інформації: рентабельності комплексу послуг і операцій, окупності витрат, прибутковості функціонування окремих підрозділів та ін. Особливого значення подібний аналіз набуває в умовах конкуренції, що загострилася на банківських ринках, посилення регулюючих обмежень з боку державних органів, збільшення кількості банкрутств і відкликань ліцензій комерційних банків.



СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Закон України „Про банки і банківську діяльність” № 2922-III (2922-14) від 10.01.2002 р. // Відомості Верховної Ради, 2002, № 2, ст. 34
2. Алексеєнко М.Д. Капітал банку: питання теорії і практики: Монографія. – К.: КНЕУ, 2002. – 276 с.
3. Аналіз банківської діяльності: Підручник / А.М. Герасимович, М.Д. Алексеєнко, І.М. Парасій-Вергуненко та ін. – К.: КНЕУ, 2003. – 599с.
4. Банківський менеджмент: Навч. посібник / Кириченко О.А., Гіленко І.В., Роголь С.Л. та ін.; За ред. О.А. Кириченка. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Знання-Прес, 2002. – 438 с.
5. Банківська справа: підручник для студ. вищ. навч. закл. / [Лютий І.О., Криклій А.С., Міщенко В.І. та ін.] За заг. ред. І.О. Лютого - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. - 384с.
6. Банківські операції: Підручник/ За ред.. В.І. Міщенка, Н.Г. Слав’янської. – К.: Знання, 2006. – 727с.
7. Вожжов А.П. Формування ресурсів комерційних банків // Фінанси України. – №1. – 2003. – С.116-129.
8. Вожжов А.П., Клименко О.І. Банківський капітал в економіці України // Фінанси України. – №8. – 2003. – С.88-97.
9. Галіцейська Ю. Оптимізація роботи банків із залучення депозитів населення в умовах фінансової кризи / Ю. Галіцейська // Банківська справа. – 2009. – № 6. – С. 85.
10. Геєць В. Макроекономічна оцінка грошово-кредитної та валютно-курсової політики України до і під час фінансової кризи // Економіка України. – 2009. – №2. – С. 5– 23.
11. Гібридний капітал банку: світовий досвід, перспективи впровадження в Україні / В.І.Міщенко, В.В.Крилова, В.В.Салтинський та ін. –К.:Національний банк України. Центр наукових досліджень. 2009. -180с.
12. Гроші та кредит: Підручник. – 3-тє видання, перероб. і доповнене /М.І Савлук, А.М. Мороз, М.Ф. Пуховкіна та ін. – К.: КНЕУ, 2002. – 598с.
13. Гузов К.О. Депозитный портфель банка: совершенствование методов и инструментов формирования // Банковское дело. – №2. – 2006. – С.62-67.
14. Дзюблюк О. Оптимізація формування ресурсної бази комерційних банків / О. Дзюблюк // Банківська справа. – 2008. - №5. – с. 38.
15. Дребот Н., Галько О. Стратегія банківської установи на ринку депозитних послуг / Н. Дребот, О. Галько // Регіональна економіка. – 2008. - №4. – с. 125.
16. Клюско Л.А. Банківська система України в контексті викликів фінансової кризи. – http://www.confcontact.com/2008dec/1_klusko.htm
17. Коваль С.Л. Формування фінансових ресурсів комерційних банків // Фінанси України. – №7. – 2004. – С.110-115.
18. Коваленко В. В. Функціональна достатність ресурсного потенціалу банків: методи оцінювання та напрями забезпечення : монографія / В. В. Коваленко, Ж. І. Торяник. – К. : УБС НБУ, 2010. – 158 с.
19. Косова Т.Д., Циганов О.Р. Банківські операції: Навч. посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 372 с.
20. Кравченко І., Багратян Г. Криза та регулювання фінансової системи: уроки і перспективи // Вісник НБУ. – 2009. – №1. – С. 19–23.
21. Кругман П.Р., Обстфельд М. Международная экономика. – 5-е изд. – СПб.: Питер, 2004. – 832 с.
22. Лобанова А.Л. Ресурсна політика комерційних банків України // Фінанси України. – №1. – 2005. – С. 88-95.
23. Мещеряков А.А. Формування та використання ресурсної бази банку // Фінанси України. – №3. – 2006. – С.89-93.
24. Моделі оцінки банківської діяльності для забезпечення стабільності банківської системи : монографія / авт. кол. – К. : УБС НБУ, 2010. – 294 c.
25. Мошенец Е. Мягкая посадка // Инвест-газета «Топ-100 Рейтинг лучших компаний в Украине». – 2008. – №6. – С. 46–47.
26. Основні показники діяльності комерційних банків України у 2005 році. // Банківська справа, №6, 2005, с. 41.
27. Підвищення ефективності взаємодії банківського і реального секторів економіки в умовах глобалізації та євроінтеграції : монографія / кол. авт. ; за ред. д-ра екон. наук, проф. О. І. Барановського. – К. : УБС НБУ, 2010. – 482 c.
28. Рисін В.В. Складові елементи ефективної ресурсної політики комерційного банку / В.В. Рисін // Регіональна економіка. – 2009. – № 3. – С. 115.
29. Рихліцький В.В. Проблеми залучення коштів українськими банками на міжнародних ринках в умовах фінансової кризи / В. Рихліцький // Регіональна економіка. – 2009. - № 2. – с. 113.
30. Розвиток банківської системи України : монографія / кол. авторів ; за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Т. С. Смовженко, д-ра екон. наук, проф. Р. А. Слав’юка. – К. : УБС НБУ, 2010. – 462 с.
31. Попрозмач І.О. Значення структури ресурсної бази банків в умовах кризи / І.О. Попрозмач // Формування ринкових відносин в Україні. – 2009. – № 6. – C. 164.
32. Фролов С.М. Банківська справа і основи митного регулювання в Україні: теорія та практика. – К.: ВТД “Університетська книга”, 2004. – 368с.
33. Фостяк В.В. Роль банківського капіталу в забезпеченні розвитку національної економіки / В. Фостяк // Регіональна економіка. – 2009. – № 3. – C. 123.
34. Національний банк України. – http://www.bank.gov.ua.
35. http://privatbank.ua/info/index2.stm?url=/info/balance/balance_bank.ssc&dataset=31&month=12&year=2010.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
250
Скачать бесплатно 22079.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.