У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Оцінка економічної ефективності використання оборотних засобів на підприємстві (на прикладі ПП “Dream” м.Суми)
Количество страниц 98
ВУЗ Сумской государственный университет
Год сдачи 2009
Бесплатно скачать 22125.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП….…………………………………………………………………………5
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВНИ ТА СУТНІСТЬ ФОРМУВАННЯ
ОБОРОТНИХ ЗАСОБІВ…………………………………………….7
1.1. Склад, структура та класифікація оборотних засобів…………….7
1.2. Джерела формування оборотних активів на підприємстві………18
1.3. Показники стану та оцінки ефективності використання
оборотних активів…………………………………………………..23
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ
ВИКОРИСТАННЯ ОБОРОТНИХ ЗАСОБІВ ПП «Dream»………30
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства….…..30
2.2. Оцінка ефективності використання оборотних засобів
на ПП «Dream» та ПФ «Промзабезпечення»………...……………37
2.3. Порівняльна характеристика показників управління оборот-
ними засобами ПП «Dream» та ПФ «Промзабезпечення»…..........47
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКО-
РИСТАННЯ ОБОРОТНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВА……….52
3.1.Визначення потреби в капіталі для фінансування
оборотних активів……………………………………………………52
3.2. Управління обіговим капіталом - основа ефективності
фінансово-господарської діяльності підприємства……………….61
РОЗДІЛ 4. Економічна ефективність заходів з охорони праці при здійснені
фінансово - господарської діяльності ПП «Dream»………..……..67
РОЗДІЛ 5. Екологічна експертиза діяльності ПП «Dream»…………………..72
РОЗДІЛ 6. Удосконалення аналізу оборотних засобів в умовах
автоматизації аналітичних розрахунків…… ……………………..78
ВИСНОВКИ ……………………………...……………………………………...87
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………………...91
ДОДАТКИ………………………………………………………………………..97




Вступ
Фінансово стійким i активним є такий суб'єкт господарювання, який за рахунок власних коштів покриває кошти вкладені в активи, не допускає невиправданої дебіторської та кредиторської заборгованості, своєчасно розраховується за своїми зобов'язаннями. Основою фiнансової стiйкостi та активностi будь-якого пiдприємства є виважена, раціональна організація й ефективне використання оборотних фондiв. Але це не означає, що підприємство вкладає оборотний капiтал лише у високолiквiднi активи з метою зниження ймовiрного ризику та отримання найвищого прибутку.
Головною метою дiяльностi пiдприємства є створення конкурентноспроможної продукцiї з високими споживчими якостями, для виробництва якої потрiбна рацiональна органiзацiя оборотних засобiв. В сучасних умовах проблема забезпеченостi пiдприємств оборотними засобами займає одне з провiдних мiсць. Вiд цього фактора залежить виробнича дiяльнiсть пiдприємства та ефективнiсть його виробництва. Оборотнi засоби перебувають у постiйному pyci, послiдовно проходячи вci стадiї кругообiгу, вiдповiдно їх розмiр повинен бути таким, щоб забезпечити безперервний процес виробництва на пiдприємствi. Коли ж їх розмiр зменшується, то вiдповiдно порушується виробнича дiяльнiсть пiдприємства, знижуються обсяги виробництва, не забезпечується своєчасне відтворювання оборотних засобiв.
Оборотнi засоби становлять одну iз складових частин майна пiдприємства, стан i ефективнiсть використання яких є важливою умовою успiшної дiяльностi підприємства.
Основною метою дослiджень є пошук i обгрунтування шляхів удосконалення формування оборотних засобiв пiдприємств. Досягнення поставленої мети обумовило постановку i вирішення таких задач:
- визначити сутність та склад оборотних засобiв; - виконати організаційно-економічну характеристику підприємства;
- визначити фактори, що впливають на формування оборотних засобів;
- розрахувати показники використання оборотних засобів на ПП «Dream»;
- проаналізувати фінансовий стан об’єкта дослідження;
- оцінити ефективність використання оборотних засобів на ПП «Dream»;
- визначити i обґрунтувати оптимальну величину оборотних засобів та зробити відповідний розрахунок.
Поставленi завдання вирiшуються за допомогою розрахунково-конструктивного та eкономікo-статистичного методів.
Об'єктом дослiдження є фінансово-господарська діяльність ПП «Dream».
До інформаційної бази дослідження входять такі документи, як форма № 1 ”Баланс”, форма № 2 „Звіт про фінансові результати”, форма № 3 „Звіт про рух грошових коштів”.
Методологічною основою є засади економічної та фінансової теорії, роботи провідних вітчизняних і зарубіжних учених з проблем формування оборотних засобів підприємств, їх ефективного використання та розподілу, законодавчі та нормативні акти органів державної влади України з питань розвитку суб’єктів господарювання.
В роботі використовувалися наступні методи: аналіз та синтез; історико-логічний метод; індукція та дедукція; системний аналіз; розрахунково– конструктивний; статистичного дослідження.
Список литературы Висновки
Відсутність власних коштів в обороті у більшості організацій і підприємств не дає можливості їм належно використовувати матеріально-технічну базу, найбільш повно задовольняти потреби населення в товарах та послугах.
Фiнансовий стан пiдприємства значною мiрою залежить вiд наявностi та ефективностi використання оборотних засобiв. До оборотних засобiв належать: запаси, дебiторська заборгованiсть, поточнi фiнансовi iнвестицiї, грошовi кошти та їх еквiваленти, витрати майбутнiх перiодiв. Вони перебувають у постiйному pyci, набуваючи форми грошей, запасiв сировини, матерiалiв, напiвфабрикатiв та готової продукцiї. На першiй стадiї оборотнi засоби в грошовiй формi використовуються для придбання сировини, матерiалiв та iнших матерiальних pecypciв. На наступнiй стадiї виробництва цi матерiальнi ресурси пiддаються обробцi, поступово перетворюючись у запаси готової продукцiї. Третя стадiя розпочинається з поступлення готової продукції на склад пiдприємства i закiнчується отриманням виручки вiд реалiзацiї продукцiї, яка не лише повнiстю вiдшкодовує ранiше авансованi витрати, але й дає певний прибуток.
Роблячи загальні висновки по діяльності ПП «Dream» можна відмітити, що фінансовий стан даного підприємства за досліджуваний період дещо погірщується, на підприємстві не відбувається підвищення ефективності використання оборотних засобів. Помітна наявність у господарському обороті підприємства власних оборотних коштів у розмірах, які майже покривають нормативні потреби в них, а також залучення кредитних та інших позикових ресурсів ще не є гарантією створення умов для нормального господарювання. Підприємство має забезпечити раціональне розміщення цих ресурсів за призначенням, і це є однією з найважливіших ділянок роботи фінансової служби.
Метою діяльності ПП «Dream» є торгівельно-посередницька діяльність. Загалом роботу підприємства протягом періоду, що аналізу-ється, слід оцінити негативно, адже результатом його ефектив¬ної діяльності є забезпечення прибутковості. Підприємство є прибутковим, хоча в останні періоди сума прибутку різко зменшилася. Витрати від операційної діяльності з кожним роком зростають, відбувається ріст їх рівня. У 2007 ро¬ці цей показник становив 19,18 %, тоді як у 2008 році - 21,05 % до обороту.
Відбулося зниження й інших показників - капіталу (у тому числі і робочого), продуктивності праці, фондовіддачі та рен¬табельності основних засобів. У той же час спостерігається тен¬денція до росту кредиторської заборгованості.
Вартість майна ПП «Dream» станом на кінець 2008 року змен-шилась порівняно з 2006 р. на 442,5 тис. грн. та з 2007 р. - на 30,8 тис. грн. Основну частку -у валюті балансу займають необо¬ротні активи - 88 % у 2008 р., 92,4 % - у 2006 р. та 87,5 % - у 2007 р. Питома вага оборотних активів у 2008 р. зросла порів¬няно з 2006 р. на 4,4 %, а відносно з 2007 р. навпаки знизилась на 0,5 %.
Структуру пасивів можна теж оцінити негативно, так як підприємство має досить невеликий розмір робочого капіталу. У 2008 р. вона становила 65,4 тис. грн., у 2006 р. - 59,7 тис. грн., у 2007 р. - 75,6 тис. грн. Це вказує на значне відволікання коштів підприємства на покриття, у першу чергу, основних засобів. Підприємство не користується кредитами, але кредиторська заборгованість займає помітне місце у структурі пасивів, і те, що частка їх зросла у 2007 р. до 5,4 % проти 3,4 % у 2006 р, і 5,0 % у 2008 р. є негативним явищем.
Фінансовий стан підприємства хоча в незначній мірі і погіршився порівняно з попередніми роками, але взагалі задовільний. Майже всі розраховані коефіцієнти відповідають нормативному значенню, лише чотири з них мають відхилення. У 2008 році коефіцієнти реальної вартості основних засобів у валюті балансу перевищують відповідно на 38% та 15,8%. Це має негативний характер, адже у валюті балансу основну частку займають найменш ліквідні активи. Коефіцієнт концентрації залученого капіталу у 2007 р. менше критичного розміру майже у 5 разів, це вказує на те, що підприємство майже не користується позиковим капіталом. Також менше нормативного у 2007 р. зна¬чення коефіцієнта маневрування, він нижчий нормативу приб¬лизно у 7 разів і показує, що у найбільш мобільні активи вкла¬дено лише 7,1% власного капіталу.
У 2008 р. підприємство втратило абсолютну платоспромож¬ність, якщо у 2008 р. воно може негайно погасити 0,8% най¬більш термінових зобов'язань, у 2006 р. - 1 %, а у 2007 р. - 2,4%, що майже у 25 раз нижче за оптимальне значення. У той же час коефіцієнти термінової та загальної ліквідності відповідають оптимальному значенню. Таким чином, погасити свої поточні зобов'язання підприємство у разі потреби за рахунок грошових коштів не зможе. Але якщо не виникне труднощів з реалізацією продукції, то підприємство за рахунок очікуваних надходжень від дебіторів погасить свої найбільш термінові зобов'язання. Про це свідчить і коефіцієнт загальної ліквідності. Коефіцієнт співвідношення кредиторської та дебіторської заборгованості показує, що у 2008р. підприємство на 1грн, дебіторської заборгованості залучало 1,3 грн. кредиторської, у 2007 р. - 1,194 грн., у 2006р.- 1,362 грн., тобто при недостатності власного капіталу підприємство використовувало у господарському обороті кредиторську заборгованість. Коефіцієнт співвідношення активів у 2008 р. становить 0,137, що нижче рекомендованого розміру майже у 10 разів.
На нашу думку, фінансовій стабілізації підприємства будуть сприяти:
- оптимізація обсягів реалізації, перегляд асортиментної та цінової політики, підвищення рентабельності господарювання;
- припинення нераціонального використання власних і по¬зикових оборотних активів шляхом відволікання їх у запаси товарно-матеріальних цінностей і витрати, які не прокредитовані банком; дебіторську заборгованість за товари, роботи і по¬слуги, несплачені в строк покупцями і замовниками; іншу де¬біторську заборгованість (за претензіями, з бюджетом, з орга¬нами соціального страхування тощо); різні витрати, що переви¬щують наявні джерела їх фінансування;
- фінансові служби підприємства повинні здійснювати сис¬тематичний контроль за станом сплати покупцями відвантаже¬них чи відпущених на місці товарів та послуг; брати до уваги їх платоспроможність; не допускати відпуску товарів, продукції неакуратним платникам без передоплати; слідкувати за виконан¬ням ними законодавчо встановленої матеріальної відповідаль¬ності за затримку платежів;
- при виникненні дебіторської заборгованості потрібно вжи¬вати заходів щодо припинення подальшого відпуску товарів боржникам та накладання штрафних фінансових санкцій на боржників;
- не допускати фактів надходження і сплати неякісної, зай¬вої чи непотрібної підприємству продукції, товарів, забезпечити персональну відповідальність посадових осіб у разі, якщо такі факти мали місце;
- стежити за співвідношенням дебіторської і кредиторської заборгованості, тому що значне перевищення дебіторської за¬боргованості створює загрозу фінансовій стійкості та залучення додаткових джерел фінансування;
- глибоко проаналізувати можливість ефективного викорис¬тання наявного майна та вдало розпоряджатися ним;
- при необхідності переглянути структуру активів, а саме для виконання запланованих обсягів діяльності залишки основ¬них засобів та оборотних активів повинні відповідати потребі в них;
- нарощувати з метою збільшення обсягів діяльності мате¬ріальні оборотні активи, в першу чергу, запаси, які користу¬ються попитом;
- з метою збільшення власного капіталу у обороті слід за¬лучати тимчасово вільні кошти інших підприємств - добро¬вільні внески, цільові займи;
- звернути увагу на підвищення кваліфікації робітників пла¬ново-економічних служб.




Cписок використаних літературних джерел:
1. Біла О. Г. Фінансове планування і прогнозування. Навчальний посібник. – Львів: Компакт – ЛВ, 2005. – 312с.
2. Білейченко О. Структура обігових коштів в умовах ринкової економіки // Фінанси України. – 2003. - №5 – С. 70 – 72.
3. Бланк И. А. Финансовый менеджмент: Учебный курс. - 2-е изд., перероб. и доп. – К.: Эльга, Ника – Центр, 2004. – 656с.
4. Боровик О. А. Аналіз динаміки оборотних коштів за видами економічної діяльності / О. А. Боровик // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. – 2008. – Вып. 2. – С. 25 – 99.
5. Бутинець Ф. Ф. Економічний аналіз: Навчальний посібник – Житомир: Рута, 2003. – 680с.
6. Ватченко О. Б. Політика управління оборотним капіталом на підприємстві // Вісник Сумського національного аграрного університету. – 2006. - №1. – С. 99 – 101.
7. Водний кодекс України від 06.06.1995 р.
8. Гандзюк М. П., Желибо Є. П., Халімовський М. О. Основи охорони праі. – К.: «Каравела», 2004 р.
9. Гаркуша С. А. Інформаційне забезпечення та та нормативне регулювання оцінки фінансового стану підприємств / Н. Г. Гаркуша // Економіка АПК. – 2008. - №1. – С. 353 – 359.
10. Герасимчук В. Г. Діагностика, стратегія, ефективність. – К.: вища школа, 2005. – 256с.
11. Гришова І. Ю. Шляхи нейтралізація ризиків використання оборотних засобів машинобудівних підприємств. // Формування ринкових відносин. – 2004 №9. – С. 86-88.
12. Другус Г. М. Механізм формування оборотних активів підприємства // Вісник Сумського національного аграрного університету. – 2006. - №1. – С. 370 – 373.
13. Екологія та охорона навколишнього середовища. // Навч. Посіб. Джигерей В. С. – К.: Т – во: «Знання», КОО. – 2000. – 256с.
14. Економіка підприємства: Підручник / За ред.. С. В. Покропивного. – 2-ге вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2001. – 528с.
15. Економіка підприємства / П.П. Руснак, В. Г. Андрійчук, А. А. Ільєнко та ін.; За ред. П. П. Руснака. – Біла Церква, 2003. – 256с.
16. Єфименко Н. А. Регіональні особливості розміщення продуктивних сил машинобудування як виду економічної діяльності та їх відтворювальні аспекти. // Журнал Регіональна Економіка.- 2008. - №3. – С. 50-53.
17. Жмайлов В. М., Скрипник Ю. В., Закоморний С.М. Дипломне проектування. – Суми: ВАТ СОД, видавництво «Козацький вал», 2002.- 422с.
18. Жмайлова О. Г. Взаємозв’язок оборотності активів і кредиторської заборгованості в підприємствах аграрної сфери Сумської області /О. Г. Жмайлова, В. В. Стрілець, М. В. Костенко // Вісник Сумського національного аграрного університету. Вип. 6-7. Суми: СНАУ, 2007. – 453. - с. 259-262.
19. Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. № 1105.
20. Закон України «Про екологічну експертизу» від 09.02.1995 р.
21. Закон України «Про Національну програму інформатизації» від 13.09.2001р.
22. Закон України «Про охорону навколишнього середовища» від 25.06.1991 р.
23. Закон України «Про охорону праці» від 21.11.2002р. №229 – 4.
24. Іванова М. В. Стимулювання працівників промислового підприємства щодо ефективного управління оборотними коштами // Регіональна економіка. – 2006. - №1. – С. 183 – 191.
25. Ізмайлова К. В. Аналіз джерел формування активів // Фінанси України. - 2005. - №8. – С. 67 – 74.
26. Кирилова О. В. Дослідження сутності оборотних засобів // Аграрний вісник. – 2006. – С. 150 – 152.
27. Кодацький В. П. Оцінка фінансового стану суб’єктів господарювання / Кодацький В. П. // Економіка АПК. – 2005. - №12. – С. 74 – 76.
28. Кодекс законів про працю України.
29. Кононова О. О. Економічна сутність оборотних коштів // Інвестиції: практика та досвід. – 2007. - №24. – С. 21 – 24.
30. Коробов М. Я. Фінансово – економічний аналіз підприємств: Навч. Посіб. – К.: Т – во «Знання», КОО. – 2000. – С. 15 – 39.
31. Котляр М. П. Аналіз фінансового стану підприємства / М. П. Котляр // Фінанси України – 2004. -№5. – С. 99 – 104.
32. Кравченко І. В. Сутність оборотного капіталу як фінансово – економічної категорії: Научное издание / Т. В. Кравченко // Вісник аграрної науки Причорномор’я . Вип. 2 (40): Науково – теоретичний фоховий журнал. – Миколаїв: МДАУ. – 2007. – С. 132 – 137.
33. Кузьмін О. Є., Олексієв І. Б., Фещур Р. В. Планування фінансово – економічних показників діяльності підприємства // Фінанси України. – 2005. - №11. – С. 93 – 102.
34. Лавров Є. А., Пасько Н.Б., Смоляров Г.А., Курило А.О., Виганяйло С.М. Інформаційні технології обліку на підприємствах: Навчальний посібник. – Суми: «Довкілля», 2007. – 122с.
35. Лагун М. І. Методичні аспекти налізу фінансового стану підприємств у контексті прийняття управлінських рішень / Лагун М. І. // Формування ринкових відносин в Україні. -2007. – Вып. 7. – С. 109 – 113.
36. Лелюк О. О. Оцінка розміру та структури капіталу промислових підприємств / О. О. Лелюк // Економіка АПК. – 2008. - №1. – С. 101 – 106.
37. Лиса О. В. Методичні питання нормування оборотного капіталу підприємства // Вісник Сумського національного аграрного університету. – Серія: фінанси і кредит. – 2006. - №1. – С. 73 – 76.
38. Лиса О. В. Вплив структури оборотних активів на показники фінансового стану підприємства // Экономика и управление. – 2006. - №6. – С. 33 – 37.
39. Лукаш С. М. Проблеми ефективного використання оборотних активів в сучасних ринкових умовах // Вісник Сумського національного аграрного університету. Вип.. - №3. – 2004. – С. 62 – 64.
40. Маргасова В. І. Стратегія управління оборотним капіталом // Вісник Національної академії. – 2003. - №4. – С. 218 – 224.
41. Мартиненко В. П. Напрямки стабілізації фінансового стану підприємств промисловості / В. П. Мартиненко // Формування ринкових відносин в Україні. – 2004. – Вып. 7. – С. 43 – 46.
42. Мартиненко В. П. Оцінка сучасного стану конкурентоспроможності промислового підприємства / В. П. Мартиненко // Формування ринкових відносин в Україні. – 2004. – Вып. 7. – С. 109 – 113.
43. Мельник Л.Г. Екологічна економіка. Навч. посібник. – Суми: ВТД „Університетська книга”. – 2003. – с. 46-48.
44. Методичні вказівки до написання дипломних робіт (проектів)з економіки сільського господарства / П. П. Руснак, В. І. Мацибора, Чалий А. А. та ін. – К.: НАУ, 1999. – 130с.
45. Міценко Н. І. Фінансовий аналіз як метод діагностики фінансового стану підприємства / Н. І. Міценко , І. П. Сорока // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. – 2008. – Вып. 2. – С. 192 – 196.
46. Нужна О. А. Оптимізація структури основних і оборотних засобів як важливий чинник конкурентоспроможності підприємств // Економіка АПК. – 2005. - №7. – С. 91 – 99.
47. Орлов О.О. Планування діяльності промислового підприємства: Підручник. – К.: Скарби. – 2002. – 612с.
48. Подольська В. О., Яріш О.В. Фінансовий аналіз: Навч. Посібник. – К.: Центр навчальної літератури. – 2007. – 488с.
49. Попазова О. В. Економічна сутність управління оборотним капіталом // Інвестиції: практика та досвід. – 2007. - №5. – С. 33 – 36с.
50. Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору від 01.03.1999 р.
51. Радчук А. А. Правовые аспекты реализации Закона Украины «О научной и научно – технической деятельности». / Журнал. Справочник кадровика. – 2007. №10. – С. 57-74.
52. Савицкая Г. В. Теория анализа хозяйственной деятельности: Учеб. Пособие. – М: ИНФРА – М, 2005. – 281с.
53. Ситченко В. М. Розширення експорту продукції машинобудування на засадах введення Європейської системи сертифікації. // Журнал Стандартизація. Сертифікація. Якість. – 2005.- №6. – С. 38-40.
54. Сікора І. М. Особливості методики оцінки оборотних активів на виробничих підприємствах // Бух. облік. – 2004. - №9. – С. 13 – 18.
55. Сорока І. Г., Ростислав Б. Ф. Чинники впливу на ефективність функціонування оборотного капіталу // Регіональна економіка. – 2003. - №2. – С. 72 – 80.
56. Суслов Г. А. Забезпечення безпечних умов праці – основна мета державного нагляду. // Охорона праці. – 2007. - №10. – С. 5-6
57. Фінансово – економічний аналіз: Підручник / Буряк П. Ю., Римар М. В. , биць М. Т. та ін. Під заг. Ред..П. Ю. Буряка, М. В. Римара – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 528с.
58. Хмелевський О. І. Оцінка якості прибутковості в інноваційно-інвестеційному розвитку підприємств машинобудування // Журнал Економіст, 2008 №3. - С. 50-53.
59. Хотомлянський О. Л. Комплексна оцінка фінансового стану піжприємтсва / Хотомлянський О. Л. // Фінанси України: Науково – теоретичний та інформаційно – практичний журнал міністерства Фінансів. – 2007. - №1. – С. 111 – 117.
60. Шипуліна Ю. С. Аналіз потенціалу інноваційного розвитку промислових підприємств Сумської області // Вісник СНАУ. Серія «Економіка і менеджмент», Вип. 5: 2006. - С. 27-35.
61. Шиян Д. В., Строченко Н. І. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. – К.: А.С.К., 2005. – 240С. – (Університетська бібліотека).
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300
Скачать бесплатно 22125.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.