У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аналіз грошових коштів
Количество страниц 63
ВУЗ Сумський державний університет
Год сдачи 2012
Содержание Зміст

Вступ 3
1 Економічна сутність і значення грошових коштів 6
1.1. Характеристика та склад грошових коштів підприємства 6
1.2 Класифікація грошових потоків за видами діяльності 9
2 Методика аналізу грошових потоків підприємства 16
2.1 Аналіз руху та загального обсягу і структури грошового потоку 16
2.2 Основи управління грошовим потоком підприємства з метою пошуку резервів 22
3 Аналіз грошових коштів АТВТ «Айсберг» 27
3.1 Аналіз загального обсягу і структури грошових коштів 27
3.2. Аналіз формування та руху грошових коштів за видами діяльності 32
3.3 Шляхи збільшення грошових надходжень підприємства 36
4 Практична частина 39
Висновки 61
Список використаної літератури 63






Вступ


Згідно Господарського Кодексу України, підприємство - це самостійний господарюючий суб’єкт, створений для ведення господарської діяльності, яка здійснюється з метою створення прибутку. Як правило, підприємство виступає юридичною особою, що визначається сукупністю ознак: володіння майном, відповідальністю по використанню цього майна, наявністю розрахункового рахунку в банку, виступає від свого імені. Володіння майном виражається наявністю бухгалтерського балансу, на якому ведеться облік майна підприємства.
Фінансові відносини підприємства виникають тоді коли на грошовій основі виникає формування власних ресурсів підприємства, його доходів розподілу доходів, виникаючих в результаті цієї діяльності, їх використання на цілі розвитку підприємства.
Організація господарської діяльності потребує відповідного фінансового забезпечення, тобто першочергового капіталу, який формується із вкладів. Це найважливіше джерело формування майна будь-якого підприємства. Отже, капітал інвестується у виробництво, в процесі якого створюється вартість яка виражається ціною реалізованої продукції. Після реалізації продукції вона приймає грошову форму - форму прибутку від реалізації створених товарів, який поступає на розрахунковий рахунок підприємства.
На практиці досить часто зустрічається ситуація, коли у звітах підприємства може бути відображена достатня величина прибутку (відповідно оцінка рентабельності буде високою), але водночас підприємство може відчувати гостру нестачу коштів для свого функціонування. Така ситуація досить типова для підприємств в умовах перехідного періоду. І навпаки, прибуток може бути незначний, а фінансовий стан підприємства цілком задовільний. Показані у звітності підприємства дані про формування і використання прибутку не дають повного уявлення про реальний процес руху коштів.
Таким чином, проведення аналізу грошових надходжень надзвичайно важливе у плані отримання економічної інформації для управлінського персоналу. Основною його метою є вияв того, з яких джерел одержано грошові засоби за звітний період.
Подібний аналіз допомагає оцінити перспективи діяльності підприємства, з'являється можливість об'єктивніше оцінити ліквідність підприємства в умовах інфляції на основі аналізу грошових надходжень. Якщо, наприклад, у звітному періоді основним джерелом грошових потоків був розпродаж підприємством своїх активів, це може призвести до погіршення ліквідності підприємства і може свідчити про проблеми із залученням достатніх сум коштів від основної діяльності.
Актуальність дослідження даної проблеми обумовлює вибір теми курсової роботи, основна мета якої полягає у дослідженні грошових надходжень на підприємстві. Відповідно до сформованої мети перед написанням курсової роботи постають наступні завдання:
- визначення економічної суті і значення грошових надходжень;
- проведення аналізу грошових надходжень на базовому підприємстві за загальним обсягом і структурою;
- розкриття короткої організаційно-економічної характеристики підприємства;
- дослідження впливу факторів на вхідні грошові потоки підприємства;
- виявлення шляхів збільшення грошових надходжень підприємства.
Об’єктом дослідження є грошові потоки АТВТ «Айсберг».
Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів та висновку.
В першому розділі визначається економічна сутність та розглядається значення грошових надходжень для діяльності підприємства.
В другому розділі проводиться аналіз грошових надходжень на підприємстві за загальним обсягом і структурою та за впливом формуючих факторів на зміну вхідних грошових потоків підприємства.
В третьому розділі виявляються шляхи збільшення грошових надходжень підприємства.
Всі розрахунки проведені в курсовій роботі ґрунтуються на даних звітних форм : звітів про фінансові результати, про рух грошових коштів та балансів за 2007 та 2008 роки, а також іншої документації підприємства. Щодо теоретичних основ курсової, то цю тему широко досліджували дуже багато економістів різних напрямків. Серед них великий вклад зробили такі вчені: Тян Р.Б. Бланк І.А., М. Г. Чумаченко, К.В. Ізмайлова, П.Я. Попович. Багато інформації міститься в статтях провідних економістів надрукованих в журналах: „Фінанси України” , „Економіка України” , „Вісник податкової служби” та інших.
Список литературы Висновки

Отже, роль, яку виконують гроші, як результат операційної діяльності значно вагома. Грошові кошти є стартовим чи фінальним етапом процесу кругообігу або обслуговуючим ресурсом, наявність якого забезпечує перехід від однієї стадії циклу до іншої.
Гроші є одним з вагомих факторів, що визначають фінансове положення підприємства, його життєздатність. Наявні залишки грошових коштів характеризують фінансову здатність підприємства до проведення господарської діяльності. Наявні грошові кошти виступають факторами, що лімітують обсяги діяльності підприємства, а також можливість проведення певних операцій.
Відсутність грошей на момент виникнення потреби в них ускладнює проведення запланованої діяльності, або взагалі зумовлює неможливість її продовження.
Таким чином, грошові кошти є складною багатоплановою економічною категорією, використовуються як інструмент оцінки, засіб платежу та заощадження, є ресурсом та результатом діяльності підприємства, обумовлюють його поточне та майбутнє фінансове положення. Грошові кошти можуть бути охарактеризовані на базі застосування статичного та динамічного підходів.
Залежно від напрямку руху потоку розглядають:
- вхідний грошовий потік;
- вихідний грошовий потік;
- сальдовий грошовий потік.
Вхідний грошовий потік характеризує обсяг надходження грошових коштів в цілому та за окремими джерелами їх утворення. Вихідний - обсяги витрачання грошових коштів в цілому та за окремими напрямками використання. Щодо аналізу формування грошових потоків на АТВТ «Айсберг», то тут слід відзначити, що валову частину надходжень грошових коштів на підприємство забезпечено за рахунок прибутку від звичайної діяльності – 864 тис. грн., амортизації необоротних активів 1370,9 тис. грн., прибутку від операційної діяльності – 2435,5 тис. грн., реалізації необоротних активів 186,5 тис. грн. Щодо видатків та основну частину видаткових грошових потоків було здійснено на сплату податку на прибуток – 733,7 тис. грн., зменшення оборотних активів – 352,1 тис. грн., придбання необоротних активів – 827,9 тис. грн., погашення позик – 700,0 тис. грн.
Вхідні грошові потоки на АТВТ «Айсберг» мають сталу структуру надходження по відношенню до видів діяльності. Так грошові надходження від операційної діяльності становлять в 2007 – 81,8%, 2008 – 93,7%, отже вага надходжень від операційної діяльності в 2008 році зросла на 11,9%, в той час коли грошові надходження в 2008 році від інвестиційної діяльності в структурі становили лишень 6,3%, а від фінансової взагалі 0 грн.
Отже, охарактеризувавши основні джерела надходження грошових коштів на АТВТ “Айсберг” можна зробити висновок, що на підприємстві питому вагу всіх надходжень займають надходження від операційної діяльності – 93,7%, тобто це надходження від реалізації продукції та прибуток від операційної діяльності, решту складають надходження від інвестиційної діяльності 6,3%, від фінансової діяльності надходження дорівнюють нулю. Щодо основних факторів впливу на величину грошових коштів, то тут в першу чергу потрібно ставити такий фактор, як величина прибутку. По суті це фактор відіграє подвійну роль він приносить грошові кошти, які можна повністю використати так, як вони є у повному розпорядженні підприємства на відміну від позичених.



Список використаної літератури


1. Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні: Закон України від 16 липня 1999 р. № 996-XIV // Все про бухгалтерський облік. – 2001. - № 37
2. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента. Учеб. пособие. - 3-е изд., перераб. и доп. - М.: Финансы и статистика, 2000 р .
3. Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: навчальний посібник – К.: Либідь, 1998. – с.18
4. Бойчик І. М., Харів П. С., Хапчан М. І., Економіка підприємств. - Видавництво "Сполом". 2000р.
5. Бочаров В.В. Финансовый анализ. – СПб.: Питер, 2001 р
6. Ефимова О. Финансовый анализ. – М.: Финансы и статистика,2000 г.
7. Зятковський І. В. Фінанси підприємств: навчальний посібник. Вид. 2-ге, доп. і перероб. - Тернопіль: Економічна думка. – 2002 р.
8. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч.посіб. – К.: МАУП, 2000 р.
9. Кізима А.Я. Аналіз руху коштів на підприємстві. // Фінанси України № 7, 1999 р.
10. Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. – М.: Финансы и статистика, 2000 г.
11. Коробов М. Фінансово-господарський аналіз діяльності підприємств. Навч. Посібник. – Київ.: “Знання”, 2000 р.
12. Кузьміна А.Я. Формування оптимального залишку грошових коштів торговельних підприємств. // Фінанси України № 3, 2001р.
13. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навчальний посібник – К.: КНЕУ, 1999. – С. 118
14. Митрофанов Г.В., Кравченко Г.О. Методика аналізу фінансового стану підприємства в умовах формування ринкової економіки.: Навч. посібн. – К.: Знання, 1993. – с. 66
15. Нікбахт Е, Гроппеллі А. Фінанси: Навчальний посібник. – К.: Основи, 1992. – с. 382
16. Обухов Н.П. Кредитный рынок и денежная политика: Учебное пособие. – Москва: Финансы, 1995. – с. 21
17. Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств: Підручник. – К.: Знання, 2000р.
18. Потійко А. Формування оптимального розміщення оборотних активів суб’єктів господарювання // Фінанси України.-2001.-№7
19. Свєшнікова М.С Стратегія управління фінансовою стійкістю підприємства // Фінанси України.-2000.-№11
20. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Минск: ИП ” Экоперспектива ”, 2001 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.