У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аналіз оборотних коштів ТОВ «Кемпінг»
Количество страниц 72
ВУЗ Сумський державний університет
Год сдачи 2012
Содержание Зміст

Вступ 2
1. Теоретичні основи визначення суті та особливостей організації оборотних коштів 4
1.1 Економічна суть оборотних коштів підприємства та особливості їх організації 4
1.2 Джерела формування оборотних коштів підприємства 8
1.3 Особливості управління оборотними коштами підприємства в сучасних умовах господарювання 13
2. Методологічні підходи оцінювання оборотних коштів підприємства 17
2.1 Порівняльна характеристика методик оцінювання оборотних коштів підприємства 17
2.2 Методика аналізу оборотних коштів підприємства 29
3. Аналіз оборотних коштів ТОВ «Кемпінг» 31
3.1 Загальна характеристика ТОВ «Кемпінг» 31
3.3 Напрями підвищення ефективності організації та використання оборотних коштів підприємства 38
4 Практична частина 43
Висновки 65
Список використаної літератури 70






Вступ


Економічний механізм формування та ефективного використання оборотних активів викликає інтерес як у теоретиків, так і практиків. В умовах трансформаційної економіки відбувається перехід до ринкових методів господарювання та переосмислюється роль оборотних активів в управлінні промисловістю. Визначення оборотних активів відіграє важливу роль в інформаційному забезпеченні процесу управління, оскільки є базою для формування управлінської звітності, іншими словами він є підґрунтям для прийняття управлінських рішень.
Оборотні активи підприємства набули нових істотних змін у формуванні джерел їх фінансування і, в першу чергу, за рахунок нових фінансових інструментів, що найбільш сильно вплинули на процес прийняття тактичних та стратегічних управлінських рішень. Все це і ускладнює відображення в обліку господарських операцій та пошук практичних рішень, які впливають на умови і фактори руху оборотних активів.
Економічні дослідження радянського періоду з проблем оборотних активів, стосувались, як відомо, командно-адміністративних методів господарювання. У пострадянський період ціла низка проблем, пов’язаних з діяльністю підприємств в умовах переходу до ринку, в тому числі проблема руху й ефективності використання оборотних активів, досі залишається мало дослідженою.
Проблеми методології, теоретичного та практичного обґрунтування питань, пов’язаних з обліком, аналізом та управлінням оборотними активами знайшли відображення у працях багатьох вітчизняних вчених. Проте, відсутня єдина методика аналізу оборотних активів підприємств, яка вимагає подальших досліджень і наукових розробок. Існує необхідність у створенні такої методики обліку та аналізу оборотних активів, яка б дозволила не тільки чітко визначити їх фінансовий стан, а й була б доступною у використанні, зрозумілою та економічно ефективною з точки зору співвідношення “вигода - витрати”. Зазначене вище ще раз підтверджує актуальність теми дослідження та практичну значимість роботи.
В обліку оборотних активів проблемними питаннями є:
- з’ясування значення категорії “оборотні активи” в обліково-економічній літературі;
- неузгодженість між економічними термінами “оборотні кошти”, “оборотні активи” та “оборотний капітал”;
- методика аналізу наявності та ефективного використання оборотних активів, складання управлінської звітності тощо.
Метою курсової роботи є теоретичне обґрунтування сутності, змісту, ролі оборотних активів в господарській діяльності підприємства, методики обліку оборотних активів підприємства.
Для досягнення мети будуть розв’язані наступні завдання: обґрунтувати концептуальні підходи щодо сутності та значення оборотних активів й уточнити економічний зміст поняття оборотні активи; узагальнити класифікаційні ознаки оборотних активів у розрізі їх типів з метою визначення критеріїв визнання оборотних активів як об’єктів обліку та аналізу; уточнити інформаційне забезпечення аналізу оборотних активів, а також визначити шляхи його оптимізації; визначити вплив вартісної оцінки оборотних активів на підприємницьку діяльність; розробити практичні рекомендації з обліку оборотних активів стосовно вимог системи управління.
Список литературы Висновки

Отже, оборотні кошти — це грошові ресурси, які вкладено в оборотні виробничі фонди і фонди обігу для забезпечення безперервного виробництва та реалізації виготовленої продукції.
Основні джерела формування оборотнихкоштів:
1. Власні джерела, які включають: статутний капітал, пайовий капітал, додатковий капітал, що вкладається, інший додатковий капітал, резервний капітал,нерозподілений прибуток, цільове фінансування.
Розмір власних оборотних коштів, що закріплені за підприємством, не є постійною величиною. Сума власних оборотних коштів під час складання фінансового плану щорічно уточнюється у зв'язку зі зміною обсягу виробництва, асортименту продукції, умов постачання і збуту.
2. Позичкові кошти, до яких можна віднести довгострокові кредити банків, інші довгострокові фінансові зобов'язання, короткострокові кредити банків, поточну заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями.
Відомо, що через низку цілком об'єктивних причин (інфляція, зростання обсягів виробництва) у підприємства завжди виникає додаткова потреба в оборотних коштах. Тому підприємство використовує позичкові кошти: банківські та комерційні кредити, облігаційні позики. Поряд із банківськими кредитами джерелами фінансування оборотних коштів можуть бути також комерційні кредити інших підприємств і організацій, котрі оформляються як позики, векселі, товарні кредити, авансові платежі.
3. Залучені джерела, які включають: кредиторську заборгованість за товари, роботи, послуги, а також поточні зобов'язання щодо отриманих авансів, розрахунків з бюджетом, позабюджетних платежів, розрахунків зі страхування, з оплати праці, з учасниками, за іншими поточними зобов'язаннями, резервів за сумнівними боргами, благодійні та інші надходження.
Розміри і джерела поповнення власних оборотних коштів щорічно відображаються у фінансовому плані.
Раціональне й ощадливе використання оборотних фондів – першочергова задача підприємств, тому що матеріальні витрати складають ¾ собівартості промислової продукції. Зниження матеріалоємності виробу досягається різними шляхами, серед яких головними є впровадження нової техніки, технології, удосконалювання організації виробництва і праці.
На даний час на підприємствах виникає гостра нестача оборотних коштів, тож для збільшення їх кількості потрібно прискорювати їх оборотність. Прискорення оборотності оборотних коштів, що виміряється коефіцієнтом оборотності і тривалістю одного оберту в днях, досягається різними заходами на стадіях створення виробничих запасів, незавершеного виробництва і на стадії обігу.
Прискорення обертання оборотних коштів має велике значення для забезпечення стабільності фінансового стану підприємства, що пояснюється трьома основними причинами.
По-перше, від швидкості обертання коштів залежить розмір річного обороту, бо підприємство, що має невеликий обсяг оборотних коштів, але ефективніше їх використовує, здатне робити такий самий оборот, як і підприємство з більшим обсягом коштів, але з меншою швидкістю обертання.
По-друге, з оборотністю пов'язано відносну величину витрат, зменшення яких знижує собівартість одиниці продукції.
По-третє, прискорення обороту на тій чи тій стадії кругообороту коштів (наприклад, скорочення часу перебування матеріалів на складі) змушує прискорити оборот на інших стадіях.
Слід наголосити, що робота за умов ринку і повної господарської самостійності не скасовує необхідності планування (нормування) оборотних коштів.
В ході аналізу структури та динаміки оборотних коштів ми бачимо, що значення коефіцієнта оборотності оборотних активів в 2009 році в порівняні з 2008 роком підвищилось на 0,42 , тобто на 10,74 %. Отже , в 2009 році підприємство більш ефективно використовувало оборотні активи. Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості підвищився на 1,67, тобто на 9,73%. Отже в 2009 році збільшилася швидкість обертання кредиторської заборгованості.
Коефіцієнт оборотності запасів підвищився на 0,08, тобто на 1,81%. Отже збільшилася швидкість реалізації запасів підприємства.
Тривалість середнього строку погашення кредиторської заборгованості на підприємству зменшилась на 1,85 дня і становила 19,11 дні.
Коефіцієнт завантаження оборотних активів зменшився на 0,03, тобто на 11,54 %.
В 2008 році коефіцієнт абсолютної ліквідності становив 0,0043, в 2009 році даний показник зменшився на 0,0027 і становив 0,0016. Зменшення даного показника є негативним явищем для підприємства. Отже в 2009 році зменшилася здатність підприємства погашати поточні зобов’язання за допомогою абсолютно ліквідних активів.
В 2009 році в порівняні з 2008 роком коефіцієнт покриття зменшився на 0,72, тобто на 40,22 % і становив 1,07 тис.грн.
В 2009 році на даному підприємстві була нестача власного оборотного капіталу. В 2009 році коефіцієнт маневреності власного капіталу становив 1.
Коефіцієнт рентабельності витрат характеризує ефективність витрат на виробництво та збут. В 2008 році з 1 грн. витрат підприємство отримувало 0,113 грн. прибутку. В 2009 році з 1 грн. витрат підприємство отримувало 0,012 грн. прибутку.
Тож ми бачимо, що в 2009 році дещо погіршився стан оборотних активів, проте ми не можемо сказати , що підприємство в 2009 році стало менш ефективно працювати.
На сьогодні украй важливо правильно визначати потреби в оборотних коштах. Оборотні кошти підприємства повинні бути розподілені по всіх стадіях кругообігу у відповідній формі й у мінімальному, але достатньому обсязі. Наднормативні запаси відволікають з обігу грошові кошти,свідчать про недоліки матеріально-технічного забезпечення, неритмічності процесів виробництва і реалізації продукції. Усе це приводить до омертвіння ресурсів,їхньому неефективному використанню.
Для ліквідації понаднормативних запасів необхідно скоротити закупівлю тих матеріалів, що є в надлишку, реалізувати непотрібні матеріали, зменшити незавершене виробництво, ужити необхідних заходів для забезпечення відвантаження покупцям усієї готової продукції Як відомо, критерієм ефективності керування оборотними коштами служить фактор часу. Чим довше оборотні кошти перебувають в одній і тій же формі (грошовій або товарній), тим за інших рівних умов нижче ефективність їхнього використання, і навпаки.
Слід наголосити, що за умов ринкової економіки, аналізуючи саму тільки оборотність оборотних коштів, не можна дати однозначної відповіді щодо її прискорення або сповільнення.
Для цього необхідно вивчати конкретну виробничу ситуацію. Так, інколи високий показник оборотності може свідчити про недостатність товарно-матеріальних запасів, що надалі гальмуватиме розвиток бізнесу, а низький показник оборотності інколи є виправданим, наприклад, коли очікується підвищення цін на сировину й напівфабрикати.
У процесі аналізу цього питання слід обов'язково порівняти темпи збільшення обсягу продажу з темпами збільшення виробничих запасів. Якщо темпи зростання обсягу продажу будуть вищими за темпи зростання виробничих запасів, це завжди свідчитиме про добрий фінансовий стан підприємства
На мою думку при організації оборотних коштів підприємства необхідно враховувати всі можливі ситуації їх залучення та використання, щоб запобігти зовнішнім і внутрішнім ризикам, а також запобігти збитків підприємства.






Список використаної літератури

1. Онисько С.М., Марич П.М., Фінанси підприємств. Підручник для студентів вищих закладів освіти.-Львів «Магнолія Плюс»,2004 ISBN 966-7447-66-9
2. Фінанси підприємств : Пдр./За ред. проф. А.М. Поддєрьогіна.- 3-тє вид., перероб. та доп., - К.: КНЕУ,2000. - С. 159 —ISBN 966-574-010-5
3. Слав'юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч.посіб. - 2-ге вид., доп. і перероб. - Луцьк: Ред..-вид.від. «Вежа» Волин. Держ.ун-ту ім. Лесі Українки, 2001. - 456 с. - ISBN 966-600-033-4
4. Бурковський В.В., Кармазін В.Я., Кламбет С.В. Фінанси підприємства: Навч. посібник / За ред.. В.В. Бурковського .- Д.: Пороги,1998. -122с.- ISBN 966-8556-30-5
5. Філімоненков А.С. Фінанси підприємств/Навч.посібник - К.: Ніка- Центр; Ельга, 2002. - 360с. - ISBN 966-521-166-8
6. Фінанси підприємств: Навч.посібник -2-ге вид.,перероб. та доп. – К.:Кондор-2003.-364с. – ISBN 966-8251-01-6
7. Фінансово – економічний аналіз: Підручник/ Буряк П.Ю., Римар М.В., Биць М.Т. та ін. Під заг.ред. П.Ю. Буряка, М.В. Римара -К.:ВД «Професіонал», 2004.-528 с.
8. Кудряшов В.П. Фінанси : Навчальний посібник / Кудряшов В.П. - Херсон : Олді-плюс, 2006. - 352 с. - ISBN 9667914447
9. Ковалев В.В. Финансовый аналіз: Управление капиталом. Выбор инвестицый.Анализ отчетности.-2-е изд., переработаное и дополненное. М.:Финансы и статистика ,1998 – 512с. .- ISBN 5-279-01750-7
10. Александрова М.М. Гроші. Фінанси. Кредит: Навч.-метод.посіб./ М.М.Александрова, С.О.Маслова.- 2-е вид., перероб. і доп.- К.: ЦУЛ, 2002.- 336с. ISBN 966-346-083-1
11. Грачова Р. Як визначити реальний фінансовий стан свого підприємства за новими формами фінансової звітності./ Р.Грачова //Дебет – Кредит .- 2008 .-№34.-С.36-38
12. Савицька Г.В. Аналіз господарської діяльності підприємства. –ООО «Нове знання»,2001 .-360с.-ISBN: 966-346-043-1
13. Коробов М.Я.Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств.Навч.посібник.-К.:-Т-во «Знання»,КОО,2000 .- 378 c.- ISBN 966-7293-69-6.
14. Золотарьов А.,Волик І.,Кузькін Є.Посилення взаємодії виробництва та обігу /А.Золотарьов ,І. Волик , Є. Кузькін //Економіка України .-№5 .-2008 р. С.13-14
15. Зянько В.В.,Єпіфанова І.Ю. Фінансовий аналіз та звітність.Практикум.-Вінниця:ВНТУ,2008. – 83 с.
16. Гончаров А.Б. Фінансовий менеджмент:Навчальний посібник . – Х.:ВД «ІНЖЕК»,2003р.-240с. - ISBN 5325005898
17. Смоляков Д.Р. Фінансовий менеджмент// "Круглий стіл" -2004 р.- № 10-11 (23-24).-с.20-28
18. Маргасова В.Г. Оцінка діючої системи управління оборотним капіталом на підприємствах харчової промисловості Чернігівського регіону.//Актуальні проблеми економіки.-2006.-№9(63)-С.75-83
19. Экономика предприятия: Учеб. для вузов / Под ред. В.П.Грузинова. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. - 535с.
20. Радионов А.Р. "Управление сбытовыми запасами и оборотными средствами предприятия" (Практика нормирования): Учеб. пособие для вузов. - М.: Дело и сервис,1999.-400с.
21. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03. 1999 №87 (зі змінами та доповненнями). // Законодавство України 2005. Правова бібліотека «Інфодиск».
22. Бригхем Е.Ф. Основи фінансового менеджменту. - К.: "Молодь", 2000.- 323с.
23. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств»
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.