У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Еколого - економічне обгрунтування використання земель
Количество страниц 123
ВУЗ Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва
Год сдачи 2010
Содержание Зміст магістерської роботи.

Вступ.
Розділ 1. Теоретичні основи організації раціонального використання і охорони земель при землеустрої.
1.1. Законодавчо-нормативне забезпечення раціонального використання земельних ресурсів.
1.2. Призначення, принципи та завдання землеустрою щодо еколого-економічної оптимізації використання та охорони земель.
1.3. Землевпорядне забезпечення сталого розвитку землекористування.
1.4. Організація використання та охорони земель при проведенні земельної реформи.
Розділ 2. Природно-економічні умови та стан використання земель Токарівської сільської ради Дергачівського району.
2.1. Природні та кліматичні умови території сільської ради.
2.2. Стан соціального та економічного розвитку сільської ради.
2.3. Аналіз використання і охорони земельних ресурсів в межах території сільської ради.
Розділ 3. Проектування раціонального землекористування в процесі земельної реформи.
3.1. Формування території та встановлення меж сільської ради і сільських населених пунктів.
3.2. Роздержавлення, приватизація та паювання земель.
3.3. Реформування системи землекористувань і землеволодінь в межах території сільської ради.
3.4.Організація використання і охорони земель новоутворених агро формувань з контурно-смуговою організацією території.
Розділ 4. Еколого-економічне обгрунтування використання і охорони земель в межах території сільської ради.
4.1. Забезпечення раціонального екологічно-безпечного використання земельних ресурсів.
4.2. Еколого-економічне, еколого-ландшафтне та економічне обгрунту-
вання використання земель.
Висновки та пропозиції.
Список використаної літератури.
Додатки.
Форми представлення магістерської роботи:
1. Текстова частина роботи.
2. Стан використання земельних ресурсів Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області.
3. Схема використання земельних ресурсів Токарівської сільської ради.
4. Інформаційний, графічний і табличний матеріал.






Вступ
Розвиток суспільства на всіх етапах пов'язаний із землею, яка була і залишається засобом для існування людей і джерелом суспільного багатства.
Конституція незалежної України, зважаючи на винятково важливе значення землі в усіх сферах життєдіяльності України та її народу, в 14-й статі закріпила, що держава має стати гарантом охорони та раціонального використання земельних ресурсів. [1]
Планета Земля – це не просто "куля", а насамперед економічні ресурси (орні землі, ліси, родовища мінералів, водні та інші ресурси), які мають кількісну обмеженість.
Враховуючи цю обставину, їх ефективне використання є дуже важливою проблемою сучасності. При цьому ефективне використання повинно передбачати максимально можливе задоволення матеріальних потреб суспільства від залучених в економічний оборот ресурсів і збереження їхнього стану. Наприклад, надмірна розораність сільськогосподарських угідь (понад 78%) в Україні свідчить лише про неефективне використання земельних ресурсів, оскільки в США і в країнах Європи цей показник втричі нижчий, але проблем з продовольством не існує. Шляхи розв’язання цієї проблеми потрібно шукати в залученні в сільськогосподарський оборот лише придатних для цієї діяльності земель. А малопродуктивні, деградовані землі потрібно вилучати з економічного обороту з метою відтворення і збереження їх родючості для майбутніх поколінь.
Актуальність теми. Весь грунтовий покрив Землі людством використовується неефективно. При цьому найбільшу "вагу" серед процесів деградації мають процеси водної і вітрової ерозій: 36 і 28% відповідно. Це означає, що екологічно сталий агроландшафт насамперед повинен бути протиерозійно впорядкованим. Ерозія ґрунтів не якась природна катастрофа, що "звалилась" зовні на сільське господарство, вона – закономірний і неминучий результат хижацьких методів землекористування. Тому надійна охорона ґрунтів від ерозії передбачає радикальні зміни цих методів. Постало питання про нову систему землеробства, яка надасть грунтово – екологічним критеріям в оцінці діяльності землекористувачів пріоритетного значення.
Мета і задачі дослідження. Метою магістерської роботи є розробка агроландшафтної організації території, яка з часом набу¬ватиме більшої актуальності, оскільки з утворен¬ням в умовах ринкової економіки великих конку¬рентоспроможних сільгосппідприємств, виника¬тиме потреба у належній організації їхньої території з метою забезпечення раціонального використання та охорони земель, створення спри¬ятливого екологічного середовища і поліпшення природних ландшафтів. Тому необхідно зараз створити агроландшафтну організацію території, для того щоб в подальшому не розвивалась ерозія ґрунтів.
Предмет і об’єкт дослідження. Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та практичні проблеми створення механізму забезпечення захисту грунту від ерозії. Об’єктом дослідження є економічні процеси, які супроводжують еколого-економічне обґрунтування використання земель.
Методи дослідження. У процесі дослідження використані такі методи економічних досліджень : абстрактно-логічний, статистико-економічний, регресійний, монографічний і системного аналізу, графічний.
Наукова новизна одержаних результатів. Найбільш суттєвими результатами дослідження, що мають елементи наукової новизни і виносяться на захист, є : набули подальшого розвитку теоретичні, методологічні та методичні аспекти земельних відносин у системі ринкового механізму господарювання та економічні засади підвищення ефективності використання та охорони земель на місцевому рівні.
Апробація результатів дослідження. Науковий зміст основних результатів дослідження та їх практичне застосування обговорювалися на підсумкових науково-практичних конференціях з дисципліни «Економіка землеустрою».
Особливо радикальні зміни у землекористуванні пов’язані з історичним Указом Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" від 03.12.1999р.,[23] в результаті якого практично за півроку реформовано майже 11 тисяч колективних сільськогосподарських підприємств. На їх основі створено більше 22 тисяч господарств ринкового типу, які разом понад 40 тисячами фермерських та 13 мільйонами особистих селянських господарств заклали інституційну основу приватного господарювання на селі. Ті добрі наміри реформування земельних відносин, в основі яких лежить зміна форм власності на землю, залишились значною мірою не затребувані суспільством.
Сучасна земельна реформа в Україні є важливою складовою частиною аграрної реформи, яка охоплює реформування відносин власності та матеріально-технічні засоби виробництва та інші аспекти функціонування аграрного сектора. Аграрна реформа була спрямована на ліквідацію державної монополії земельної власності, відновлення приватної власності на землю та інші засоби виробництва .
За роки земельної реформи, система землеустрою в Україні зазнала суттєвої руйнації, що позначилося на сільськогосподарському землеволодінні, землекористуванні і родючості земель сільськогосподарського призначення.
Земельна реформа – найважливіше завдання нашого часу. Вирішувати його потрібно спільними зусиллями рад усіх рівнів, вчених, землевпорядних органів, широких кіл громадськості.
Серцевиною аграрної реформи є реформування земельних відносин у сільськогосподарському виробництві.
Об’єктивна дійсність обумовлює першочергове завдання землеустрою як прискорене завершення реструктуризації існуючих сільськогосподарських структур і створення на їх основі нових агроформувань ринкового типу та видачу їм відповідних правових документів.
Невизначеність в натурі меж новостворених підприємств і організацій, кількісних і якісних характеристик землеволодінь і землекористувань потребує негайного виконання комплексу землевпорядних робіт, від одержання доброякісних планово – картографічних матеріалів і даних ґрунтових, агроекономічних та інших обстежень до розробки проектів землеустрою, в яких було б науковообгрунтовано рекомендації щодо раціонального використання і охорони земель. При цьому повинні бути враховані інтереси громадян, підприємств, регіонів і держави.
Поняття землеустрою визначено статтею 181 нового Земельного кодексу України [2] і сформульовано так: “це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональної організації території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.”
Магістерська робота на тему: “Еколого-економічне обгрунтування використання земель”(на прикладі Токарівської сільської ради Дергачівського району Харківської області), відповідає всім вимогам що ставляться до виконання магістерської роботи.
Обсяг і структура магістерської роботи. Магістерська робота складається зі вступу, 4 розділів, висновків, списку використаної літератури, додатків. Робота складається з текстової та графічної частин. Текстова частина роботи викладена на сторінках комп’ютерного тексту, ілюстрована 4 кресленнями – вкладниками та 41 таблицями. Графічна частина відображена на двох основних кресленнях.






Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Конституція України – К, 1996.
2. Земельний кодекс України.— К.: Урожай, 2000.
3. Закон України “Про власність”, 7 лютого 1991.
4. Закон України “Про господарські товариства”, 19 вересня 1991.
5. Закон України “Про підприємництво”, 7 лютого 1991.
6. Закон України “Про підприємництва в Україні”, 27 березня 1991.
7. Закон України “Про форми власності “, 30 січня 1992.
8. Закон України “Про колективне сільськогосподарське підприємство”,
14 лютого 1992.
9. Закону України “Про фермерське господарство”- Урядовий кур’єр
№159 від 28.09.2003.
10. Закон України “Про внесення змін і доповнень до закону України “Про селянське (фермерське) господарство”, 22 червня 1993.
11. Закон України “Про особисті (селянські) господарства” – Інфодиск:
Законодавство України.
12. Закон України “Про охорону земель”. Урядовий кур’єр №129 від
16.07.03р.
13. Закон України “Про контроль за використанням та охороною земель” -
Інфодиск: Законодавство України.
14. Закон України “Про землеустрій”. Урядовий кур’єр №129 від 16.07.03р.
15. Закон України “Про плату за землю”, 27 червня 1997.
16. Закон України “Про оренду землі”, 23 квітня 1997.
17. Закон України “Про оцінку земель”- Інфодиск: Законодавство України.
18. Постанова Верховної Ради України “Про прискорення земельної
реформи та приватизації землі”,13 березня 1992.
19. Постанова Верховної Ради України “Про форми державних актів на
право власності на землю і право постійного користування землею”,
13 березня 1992.
20. Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження форми сер-
тифікатів на право на земельну частку (паю) і зразка книги реєстрації
сертифікатів на право на земельну частку (пай)”, 12 жовтня 1995.
21. Постанова Кабінету Міністрів України “Про порядок визначення ставок
земельного податку”, 1 вересня 1998.
22. Декрет Кабінету Міністрів України “Про приватизацію земельних діля-
нок”, 26 грудня 1992.
23. Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо прискорення
земельної реформи в сфері сільськогосподарського виробництва”, 10
листопада 1994.
24. Указ Президента України “Про порядок паювання земель, переданих у
колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організа-
ціям”, 8 серпня 1995.
25. Указ Президента “Про продаж земельних ділянок не сільськогосподар-
ського призначення”, 19 січня 1999.
26. Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо прискорення
реформування аграрного сектору економіки”, 3 грудня 1999.
27. Указ Президента України “Про забезпечення економічних інтересів і
соціального захисту працівників соціальної сфери села та вирішення
окремих питань, що виникли в процесі проведення земельної реформи”,
12 квітня 2000.
28. Балакирский В.Б., Малютин Н.И. “Геодезические работы при землеуст-
ройстве” / раздел II. – Х.: ХГАУ, 1992.
29. Булигін С.Ю. “Формування екологічно сталих агроландшафті” - К.:
Урожай, 2005. – 300 с.
30. Вервейко А.П. “Землеустройство с основами геодезии”,-М.: Надра,1989.
31. Волков А.І “Землевпорядне проектування” - М, 1998.
32. Розумний І. А. Питання методології організації екологобезпеч-
ного землекористування / Вісник ХДАУ — Харків, 1999 №5.
33. ТретякА.М. “Землевпорядне проектування: Теоретичні основи і територіальний землеустрій”, - К.: Вища освіта, 2006.
34. Третяк А.М. “Управління земельними ресурсами та реєстрація землі в
Україні” - К,1998.
35. Юрченко А.Д. Принципи та функції сучасного землевпорядкування / Землевпорядний вісник №1, 1997.
36. Приватизація землі та реорганізація колективних сільськогосподарських
підприємств в Україні / посібник – К.: Століття, 1998.
37. Приватизація землі та реорганізація колективних сільськогосподарських підприємств в Україні, додатки – К.: Століття, 1998.
38. “Напрями розвитку аграрних формувань ринкового типу” // Економіка
АПК, №10,2000,стор.56, С.В.Тивончук, НАУ(аспірант).
39. “Основи землеробства” / Під ред. С. М.Бугая. – К.: Урожай, 1966.
40. Статистика земельної реформи. Науково-ви¬робничий журнал “Землевпорядкування" №1, с. 21.
41. Землевпорядний вісник //К.№1.2007.
42. “Землевпорядне проектування” / Под ред. проф. М. А. Гендельмана. М.:
Агропромиздат, 1986.
43. “Земельні відносини в Україні. Законодавчі акти і нормативні документи” Київ: Урожай, 1998.
44. Методичні рекомендації, щодо порядку видачі земельної частки (паю) в натурі із земель колективної власності членам колективних сільськогосподарських підприемтсв і організацій / Держкомзем, 4 червня 1996.
45. Тимчасові методичні рекомендації щодо формування землеволодінь і
землекористувань недержавних сільськогосподарських підприємств в
процесі реструктуризації існуючих госпо¬дарств / Л. Я. Новаковський,
Д. С. Добряк, А. М. Третяк та ін.; за ред. Л. Я. Новаковського, К.;
Держкомзем, 1997.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.