У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Управління активами та пасивами банку
Количество страниц
62
ВУЗ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
Год сдачи
2012
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП…….………………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ І ПАСИВАМИ БАНКУ……………………………………….
5
1.1 Сутність та необхідність управління активами і пасивами банку…………………………………………………………..
5
1.2 Система управління активами і пасивами банку…………... 11
Висновки до розділу 1…….…………………………………. 16
РОЗДІЛ 2 МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ І ПАСИВАМИ БАНКУ………………………………………………………...
18
2.1 Організаційне та інформаційне забезпечення управління активами і пасивами банку……...……………………………
18
2.2 Планування активів і пасивів банку…………...……………. 28
2.3 Регулювання ризиків, що обумовлені активами і пасивами банку…………………………………………………………...
34
2.4 Контроль за активами і пасивами банку……………………. 39
Висновки до розділу 2……………………………………….. 42
РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ І ПАСИВАМИ БАНКУ.………………………
44
3.1 Модель управління активами і пасивами банку…………… 44
3.2 Удосконалення методики оцінки кредитоспроможності позичальника………………………………………………….
47
Висновки до розділу 3……………………………………..… 57
ВИСНОВКИ………………………………………………………………… 59
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………... 61
ВСТУП
Успішна діяльність будь-якого банку значною мірою залежить від уміння приймати рішення, які дають йому змогу на належному рівні забезпечити ліквідність, прибуток та захист від негативного впливу банківських ризиків, що вимагає розробки адекватних методів управління портфелем активів і пасивів.
Вивченню питань управління активами та пасивами банків присвячені праці вітчизняних авторів: Б.І. Пшика, О.Д. Заруби, Б.С. Івасіва, С.М. Козьменка, А.М.Мороза, Л.О. Примостки, М.І. Савлука. Серед російських вчених варто виділити роботи: В.І.Колесникова, Л.П.Кроливецької, О.І.Лаврушина, Г.С.Панової, В.М.Усоскіна та інших. Дане питання вивчали західні вчені: П. Роуз, П.Гохан, Д.Мак Нотон, Тімоті У. Кох, Д.Сінкі, Д.П.Уайтинг та інші. Проте, зважаючи на складність та невирішеність багатьох аспектів, а також постійну зміну умов функціонування банків, тема управління активами та пасивами залишається актуальною.
Мета роботи - систематизація теоретико-аналітичних даних для розробки шляхів удосконалення управління активами та пасивами банку.
Завдання роботи - дослідити сутність та необхідність управління активами і пасивами банку; розкрити систему управління активами і пасивами банку; охарактеризувати організаційне та інформаційне забезпечення управління активами і пасивами банку; дослідити механізм управління активами та пасивами банку; висвітлити технологію управління ризиками, що генеруються активами та пасивами банку розкрити обґрунтування напрямів удосконалення управлінням кредитним портфелем банку.
Об'єктом дослідження є процес управління активами та пасивами банку, а предметом - сукупність теоретичних, методичних і практичних положень управління активами та пасивами банку.
В роботі використано порівняльний, аналітичний методи дослідження та метод системного аналізу. За допомогою порівняльного методу досліджувалась динаміка активів та пасивів в Україні та закордоном, аналітичний метод дозволив розглянути та розрахувати показники щодо удосконалення моделей управління активами та пасивами банку. Розгляд категорій системного аналізу (стану активів та пасивів банку) створив основу для логічного і послідовного підходу до проблеми прийняття рішень щодо удосконалення управління активами та пасивами банку.
В процесі проведеного дослідження одержано науковий результат, а саме: набув подальшого розвитку методичний підхід до управління активами та пасивами банку на основі розробки комплексної моделі оптимізації формування структури активів та пасивів, що забезпечує максимум доходності при фіксованому рівні ризиків та ліквідності комерційного банку.
Інформаційною базою дослідження є праці фахівців в сфері банківської справи, фінансового менеджменту, аналізу в комерційному банку, нормативна база НБУ.
Список литературы
ВИСНОВКИ
У даній роботі нами були розглянуті основні теоретичні і практичні аспекти управління активами і пасивами комерційного банку.
У першому розділі викладені теоретичні аспекти управління активами та пасивами, досліджена його економічна суть, роль в діяльності банку, розглянуто систему управління активами та пасивами у вітчизняній практиці, а також принципи організації управління активами і пасивами банку.
За результатами проведеного дослідження нами були зроблені наступні висновки:
Управління активами та пасивами банку – стратегічна діяльність банку щодо проведення фінансових операцій, за допомогою яких банк формує свої ресурси для здійснення активних операцій, з метою підтримання ліквідності, оптимізації ризиків його комерційної діяльності, хеджування таких ризиків, коригування валютних позицій банку, здійснення операцій, що належать до інвестиційної та фінансової діяльності банку, при якій активи та пасиви розглядаються як єдине ціле.
За результатами дослідження механізму управління активами і пасивами нами було встановлено, щопроцес управління активами та пасивами банку має складну та розгалужену систему організаційного та інформаційного забезпечення, що дає можливість ефективно та оперативно здійснювати аналіз, планування та контроль за динамічними статтями балансу.
Планування є основою для управління активами і пасивами. Поєднуючи у собі результати проведеного аналізу, планування формулює задачі та цілі і визначає шляхи їх досягнення.
Актуальною проблемою управління активами та пасивами є питання управління ліквідністю. Від ефективного планування, аналізу та контролю залежить стан ліквідності, дотримання нормативів, загальний економічний ефект банку, його конкурентоспроможність на ринку.
Система внутрішнього фінансового контролю забезпечує захист інтересів інвесторів, банків та їх клієнтів, шляхом контролю за дотриманням співробітниками банку законодавства, нормативних актів, стандартів професійної діяльності, а також врегулювання конфліктів інтересів, забезпечення достатнього рівня надійності, що відповідає характеру та масштабам операцій банку та мінімізація ризиків банківської діяльності; є завершальним, але не менш важливим етапом управління активами та пасивами банку, так як поєднує у собі результати аналізу і забезпечує виконання результатів планування.
У третьому розділі нами були представлені моделі удосконалення управління активами та пасивами банку шляхом зниження рівня ризиковості та підвищення рівня контрольованості та прогнозованості.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Закон “Про Національний Банк України” від 21 серпня 2009 року N 1608-VI.
2. Закон України “Про банки і банківську діяльність” від 24 липня 2009 року N 1617-VI.
3. Постанова Правління НБУ №368 “Про затвердження інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні” від 10 вересня 2009 року N541.
4. Алексєєв А.А. Модель оптимізації активно-пасивних операцій комерційного банку // Фінанси України. – 2000. – №8. – с. 123-130.
5. Алексеєнко М.Д. Капітал банку: питання теорії і практики Капітал / Київський національний економічний ун-т. — К.: КНЕУ, 2002. — 276с.
6. Васюренко Л.В., Федосік І.М. Ресурси комерційного банку: Теоретичний та прикладний аналіз. — Х.: ПП Яковлєва, 2003. — 87 с.
7. Васюренко О.В., Федосік І.М., Васюренко Л.В., Христофорова О.М., Семенюк Л.П. Управління діяльністю банку: методологія і практика: монографія / Національний банк України. Університет банківської справи / Олег Володимирович Васюренко (заг.ред.). — К.: УБС НБУ, 2008. — 231 с.
8. Вожжов А. Депозити до запитання у формуванні стабільної і керованої ресурсної бази банків // Вісник НБУ. – 2007. – №11. – с. 5-7.
9. Волошко І.В. Завдання фінансової стратегії банку // Вісник Сумського державного університету: Серія Економіка. – 2003. – №5 (51). – С. 119-122.
10. Деревська О. // Активно-пасивні операції та управління ліквідністю банківської установи // Вісник НБУ. – 2008. - №7. – с. 44–50.
11. Добровольский А.А. Теоретические вопросы стратегического управления банком // Компьютерное моделирование и информационные технологии в науке, экономике и образовании: збірник наукових праць. – Кривий Ріг: “Видавничий відділ КДПУ”. – 2001. – том 1. – с.86 – 91
12. Довгань Ж.М. Оптимізація ресурсної бази комерційного банку // Фінанси України. – 2007. – №6. – с. 128-135.
13. Егоров П.В., Карева И.А. Концепция финансового менеджмента предпринимательской деятельности коммерческих банков // Економіка промисловості. Науково-практичний журнал. – Інститут економіки промисловості НАН України. – 2001. – №3 (13). – с. 110 – 120.
14. Заруба Ю.О. Визначення собівартості банківських послуг // Фінанси України. – 2002. – №8. – С. 96 - 101.
15. Заруба Ю.О. Конкурентоспроможність комерційного банку // Фінанси України. – 2001. – №2. – С. 119 - 124.
16. Зінченко В.О. Забезпечення стійкості банківської системи України: автореф. дис. канд. екон. наук: 08.00.08 / Державний вищий навчальний заклад "Українська академія банківської справи Національного банку України". — Суми, 2008. — 21 с.
17. Клюско Л.А. Фінансова стійкість комерційного банку, методи її оцінки та зміцнення: Дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / Науково-дослідний фінансовий ін-т при Міністерстві фінансів України. — К., 2002. — 222 арк.
18. Козьменко С.М., Шпиг Ф.І., Волошко І.В. Стратегічний менеджмент банку: Навч. посібник. – Суми: ВТД “Університетська книга”, 2003. – 734 с.
19. Корнієнко Т.В. Комплексне управління активами і пасивами комерційного банку в умовах ринкової трансформації економіки: Дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / Національний банк України; Українська академія банківської справи. — Суми, 2004. — 193 с. — Бібліогр.: с. 153-165.
20. Кочетков В. М. Забезпечення фінансової стійкості як умова ефективного банківського менеджменту // Проблеми формування ринкової економіки: Міжвід. наук. зб. — Вип. 9. — К.: КНЕУ, 2001. — С. 340—352. — 0,61 друк . с.
21. Кулаков А.Е. Управление активами и пассивами банка: Практическое пособие. — М.: Издательская группа "БДЦ-пресс", 2004. — 256 с.
22. Ларионова И.В. Управление активами и пассивами в коммерческом банке. — М.: Консалтбанкир, 2003. — 268 с.
23. Пшик Б. Модель управління активами і пасивами банку // Фінанси України. – 2006. – №5. – с. 115-119.
24. Романенко О. // Управління активами та пасивами у процесі керівництва банком // Вісник НБУ. – 2000. - №8. – 26-28 с.
25. Офіційний інтернет-сайт Національного банку України URL: http://bank.gov.ua.
26. Офіційний інтернет-сайт асоціації українських банків URL: http://aub.com.ua.
27. Портал Олега Соскіна URL: http://www.soskin.info.
28. Інтернет-сторінка журналу „Мир денег” URL: http://www.mirdeneg.com.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.