У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ЗВІТ З соціально – менеджерської практики у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району м. Харків
Количество страниц
25
ВУЗ
НАРОДНА УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ
Год сдачи
2006
Содержание
Вступ
Значення організаторської функції кадрів апарату управління посилюється в міру ускладнення процесів, що відбуваються в економіці, соціальній і суспільно-політичній сферах. За цих умов зростають і вимоги до рівня кваліфікації, свідомості, професійної компетентності цих кадрів - визначального елемента механізму управління.
Серед державних службовців особливе місце посідає персонал державного управління, який займає відповідні посади. Закон України "Про державну службу" встановлює, що посада - це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень. Посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій (ст. 2).
Соціально – менеджерську практику я проходила в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Комінтернівського району міста Харків.
Основною задачею Центру є реалізація державної молодіжної політики шляхом соціальной роботи з дітьми, молоддю, молодими сім’ями, особами, що використовують наркотики ін’єкційним шляхом.
У Центра наступні основні задачи:
- участь в реалізації загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
- створення спеціалізованих формувань та забезпечення їх функціонування;
- при тяжіння до відповідальності проведення роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток молодіжного руху.
Соціальну роботу з дітьми, молоддю і сім'ями, надання ним психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, соціально-економічних і інформаційних послуг Центр здійснює через спеціалізовані формування – служби, які створені і діють при Центрі:
- служба соціальної підтримки сім'ї;
- студентська соціальна служба при Харківському інституті екології і соціального захисту;
- КП при Качановськой колонії № 54
- Служба для ін'єкційних споживачів наркотиків.
- КП при ВЧ 3005
- Волонтерський центр
- КП в Харківській авіаційній ескадрильї
- КП в Комінтернівському з'єднаному військовому комісаріаті
З метою координування роботи з молоддю і сім'ями управлінь і служб проводиться наступна робота:
- розширені засідання координаційної поради у справах неповнолітніх;
- створені і постійно обновляються банки даних пільгових категорій сімей, молоді і дітей ;
- регулярно проводяться сумісні рейди «Діти вулиці», операції «Урок», «Сім'я», «Готуємо дітей до зими»;
- закріплення сімей за Центром для соціального супроводу здійснюється на підставі рішень координаційних рад мікрорайонів, напрямів служби у справах неповнолітніх, даних соціальної інспекції.
Соціальна інспекція підприємств, учбових закладів, сімей проводиться спільно із службою у справах неповнолітніх, з комітетом у справах молоді, культури, фізкультури і спорту, кримінальною міліцією у справах неповнолітніх, районним управлінням освіти, волонтерами центру, суспільними організаціями.
Проблеми міжособових відносин в сім'ї обговорюються на спеціальних групових заходах, що проводяться фахівцями Центру для дітей з сімей, які опинилися в кризовій ситуації.
Задачею індивідуальних і групових послуг з психолого-педагогічних проблем було поліпшення міжособових відносин звернулися.
Надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, соціально-економічних і інформаційних послуг інвалідам здійснювалося:
За наслідками конкурсів художньої творчості при службі соціальної підтримки сім'ї експонується виставка робіт обдарованих дітей і молоді з обмеженими можливостями з метою залучення цієї категорії до участі в районних конкурсах, а також обласних і республіканських фестивалях.
У рамках служби профілактики негативних явищ, фахівцями ЦССМ спільно з суспільними і партнерськими організаціями були проведені на базі всіх середніх шкіл, технікумів, ПТУ, Вузів району, а також у військовій частині лекції, покази відеофільмів на теми:
- здоровий спосіб життя, аспекти статевого виховання;
- збереження репродуктивного здоров'я;
- підготовка молоді до сімейного життя;
- правда про наркотики;
- правова відповідальність неповнолітніх.
При проведенні профілактичної роботи в учбових закладах району в обов'язковому порядку проводиться інформування про мережу установ, які здійснюють консультаційну, профілактичну роботу і діагносту ВІЧ/СПІДа.
У загальноосвітніх школах району поширені плакати про негативний вплив куріння, алкоголю, наркотиків.
Постійно проводяться консультації, тренінги, бесіди по воєнно -патриотчному вихованню в учбових закладах району, серед волонтерів Центру, у ВЧ 3005, в Харківській авіаційної ескадрильї Комінтернівському з'єднаному військкоматі.
Проведені екскурсії у ВЧ 3005, Комінтернівський РО ГУ МЧС України в Харківській області для дітей пільгового контингенту.
Для підготовки волонтерів і надання молоді району соціальних послуг при ЦСССДМ працює «Школа волонтерів» і Волонтерський центр.
Волонтери ЦСССДМ працюють в наступних напрямах:
надання соціальних послуг сім'ям і інвалідам, профілактика правопорушень і профілактика негативних явищ.
Список литературы
Висновки
У зв'язку з тим, що останнім часом проблема соціального сиротіння придбала широкий масштаб, тому все більше дітей, виявлені в ході рейдів і операцій з неблагополучних сімей, тривалий час знаходяться в лікарнях міста, перш ніж потрапити в Будинок дитини (оскільки 2 обласні притулки, згідно нормативам, приймають і містять дітей тільки з 3 років), вважаю за доцільне вирішити питання про відкриття закладів соціальної реабілітації для даного контингенту.
Закріплення житла за відмовними дітьми, матері яких були тимчасово зареєстровані в центрі соціальної адаптації осіб, що втратили соціальний зв'язок з суспільством УВС р. Харкова (пл. Руднева, 30).
Рішення питання про безкоштовну дезинфекцію неповнолітніх, затриманих в ході районних рейдів і операцій або проживаючих в екстремальних умовах, по клопотанню Служби у справах неповнолітніх, при визначенні їх в держустанови ( міська дезстанція – вул. Валерьяновськая, 113)
Наявні 2 установи соціальної реабілітації (притулки) часто закрито на карантин або переповнено, визначення дітей, виявлених під час рейдів або забраних з сім'ї за рішенням суду про позбавлення батьківських прав, не надається можливим.
Виділення житла сиротам – випускникам інтернатів, ПТУ, ліцеїв, які на момент визначення в держустанови не були жителями району; діти, що прибувають в приймачі – розподільнику для неповнолітніх УМВД України в Харьк. Обл. вул. Никітіна, 3; відмовні діти.
Алкоголізм, наркоманія і злочинність серед молоді. Важливий напрям реалізації державної молодіжної політики - формування здорового способу життя, профілактика наркоманії і асоціальних явищ в молодіжному середовищі.
Проблема житла для молодих сімей. Будівництво житлової фундації для молодих сімей.
Засоби масової інформації грають величезну роль у формуванні ціннісних орієнтацій і здорового способу життя нового покоління українців. Правова база: Закони України «Про інформацію», «Про порядок освітлення діяльності органів державної влади», «Про друкарські ЗМІ», «Про інформаційні агенства». На сьогоднішній день мінімізована роль соціальної реклами. Очевидна необхідність позитивної коннотації реклами (акцент на позитивних моментах). Відсутня модель взаємодії ЗМІ і суб'єктів соціальної роботи (зводиться до особистих контактів).
Ще одна проблема трудова зайнятість молоді. У ряді регіонів безробітні випускники формують основний відсоток безробітної молоді. Один з напрямів сприяння зайнятості молоді - організація тимчасового трудовлаштування неповнолітніх громадян.
Реалізація програми дала позитивні результати. За час роботи Служби організувалась постійна група відвідувачів. Спілкуючись з ними, бачимо що корисну інформацію, набуту з індивідуальних та групових послуг, одержаних в Службі, вони застосовують на практиці: використовують індивідуальні шприці, спиртові серветки тощо. Проведена робота дала можливість клієнтам Служби в повному обсязі отримати необхідну медичну, юридичну та психологічну консультативну допомогу, набути практичні навички більш безпечного прийому наркотичних речовин та статевої поведінки. Батьки та родичі змогли об’єднатися в групу самодопомоги, набули уміння адекватно діяти в різних ситуаціях.
Вдалося досягти збільшення клієнтів, залучених до профілактичних програм центру СССДМ. З кожним місяцем кількість відвідувань обмінних пунктів поступово зростало, оскільки це єдине місце, де ін'єкційні споживачі наркотиків і членам їх сімей можуть одержати безпосередньо допомогу фахівців, пораду, підтримку.
Пошук зовнішніх ресурсів тривав важко. Рейди в місцях передбачуваних зборів наркозалежних так і не принесли успіху. Усе завершувалося інформуванням груп ризику про роботу програми, але жоден шприц не був принесений до обміну. Почався пошук нових форм і методів.
Для реалізації цієї досить складної програми була потрібна консолідація зусиль усіх місцевих установ. Поступово із супротивників або безмовних спостерігачів у партнерів програми перетворюються і відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків, і наркологічний диспансер. Із вдячністю ми прийняли допомогу від фахівців неурядових організацій, які вже мають досвід роботи зі споживачами ін’єкційних наркотиків – ЦДСПР «Еммануїл», БФ «Твоя перемога», ХОВ ВМ ЛЖВ. Програма почала переконливо впроваджуватись.
Аналізуючи, як просувається програма, ми дійшли висновку, що слід здійснити її повноцінний моніторинг. Для цього ми постійно використовуємо безпосередні показники (кількість обміняних шприців, наданих послуг, охоплення ІСН) і опосередковані, серед яких, на наш погляд, цікавим є показник щільності (густини) відвідування. При плануванні бюджету ЦСССДМ КР на 2007 рік враховується потреби для подальшої роботи Служби.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.