У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Ринок страхових послуг в Україні
Количество страниц 87
ВУЗ Киевская национальная академия
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………..3
1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ……………. 6
1.1 Сутність ринку страхових послуг та його класифікація………………6
1.2 Характеристика та особливості функціонування суб'єктів ринку страхових послуг…………………………………………………………………..19
1.3 Державне регулювання ринку страхових послуг в Україні………….24
2 ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ……………..……………………………...31
2.1 Аналіз динаміки розвитку ринку страхових послуг в Україні………31
2.2 Аналіз сучасного стану особистого страхування в Україні………….42
2.3 Особливості розвитку ринку перестрахування в Україні……………49
3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ……………………………………………...56
3.1 Зарубіжний досвід функціонування ринку страхових послуг………..56
3.2 Шляхи підвищення ефективності функціонування ринку страхових послуг України……………………………………………………………………..64
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………75
ДОДАТКИ……………………………………………………………………78
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………...82




ВСТУП

Актуальність обраної теми обумовило то, що важливою умовою соціально-економічного розвитку України є створення ефективної системи страхового захисту громадян і суб’єктів господарювання від негативного впливу ризиків, котрі виникають у різноманітних сферах суспільного життя. Крім того, модернізація вітчизняної економіки на засадах інноваційного розвитку потребує пошуку джерел інвестицій як зовнішнього, так і внутрішнього характеру. У зв’язку з цим підвищується роль ринку страхових послуг, як механізму зниження підприємницьких ризиків, соціального захисту населення та важливого джерела внутрішніх інвестиційних ресурсів.
Функціонування повноцінного ринку страхових послуг, як складової економіки країни, в значній мірі здатне забезпечити безперебійну діяльність суб’єктів господарювання, захист майнових інтересів громадян і підтримання соціальної стабільності суспільства. Формування сучасного ринку страхових послуг в Україні характеризується такими проблемами як недосконалість нормативно-правової бази в галузі страхової діяльності; невідповідність страхових послуг купівельній спроможності їх споживачів; недостатня роль вітчизняних страховиків як інвесторів економіки; низька страхова культура потенційних страхувальників та їх недовіра до страхових компаній.
Проблемою формування, функціонування та розвитку ринку страхових послуг займалися такі провідні вчені, як Н.Г. Адамчук, Н.М. Внукова, Л.М. Горбач, Т.А. Говорушко, Ю.М. Журавлев, А.В. Криворучко, М.С. Клапків та інші. Питанням розгляду методів організації й регулювання ринків страхових послуг зарубіжних країн присвячені праці українських учених та практиків, зокрема В. Фурмана, Л. Гутко, О. Залєтова, О. Слюсаренко.
Метою дипломної роботи є обґрунтування теоретичних засад формування збалансованого ринку страхових послуг в Україні, на цій основі зробити висновки та розробити практичні рекомендацій щодо пріоритетних напрямів його вдосконалення.
Реалізація поставленої мети досягається через послідовне вирішення наступних завдань теоретичного та практичного характеру:
- розкрити сутність ринку страхових послуг та його класифікацію;
- навести характеристику та особливості функціонування суб'єктів ринку страхових послуг;
- охарактеризувати процес державного регулювання ринку страхових послуг в Україні;
- провести аналіз динаміки розвитку ринку страхових послуг в Україні;
- проаналізувати сучасний стан особистого страхування та виявити особливості розвитку ринку перестрахування в Україні;
- дослідити зарубіжний досвід функціонування ринку страхових послуг;
- розробити шляхи підвищення ефективності функціонування ринку страхових України.
Об’єктом дослідження є ринок страхових в Україні.
Предметом дослідження є теоретичні й практичні аспекти функціонування ринку страхових послуг в Україні.
З метою розв’язання поставлених у дипломній роботі завдань використано загальнонаукові та спеціальні методи. Зокрема, при вивченні, аналізі й узагальненні матеріалів, розробленні практичних пропозицій та рекомендацій використовувався діалектичний метод. Методи аналізу і синтезу застосовувалися при доборі матеріалів для дослідження, вивченні праць науковців, аналізі даних та обґрунтуванні висновків. Метод аналогії та причинно-наслідкового зв’язку застосовувався при визначенні закономірностей розвитку ринку страхових послуг. При дослідженні потенційного попиту на страхові послуги з особистого страхування використовувався метод порівняльного аналізу. Застосування графічного методу дозволило визначити стан рівноваги ринку страхових послуг в Україні. Методи статистичного й порівняльного економічного аналізу було використано при оцінюванні тенденцій розвитку ринку перестрахування в Україні.
Інформаційною базою дослідження є закони України, нормативні акти Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, офіційні публікації Державного комітету статистики України та матеріали мережі Internet, методичні матеріали міжнародних організацій, праці вітчизняних і зарубіжних вчених, результати власних досліджень автора.
Практичне значення одержаних результатів. Викладені в роботі науково-практичні рекомендації й результати досліджень дають можливість їх використання у практичній роботі страхових компаній та діяльності державних і місцевих органів влади.
Список литературы ВИСНОВКИ

До процесу перерозподілу грошових ресурсів включені страховики, страхувальники, юридичні та фізичні особи, що застраховані, треті особи в страхуванні відповідальності, держава. Слід відзначити, що через страхову послугу, страховик може вплинути на відносини страхувальника з іноземними страховими компаніями, з державними службами інших країн, а також на імідж страхувальника, його конкурентоспроможне місце на міжнародному ринку та ін. Отже, зміст і форма страхової послуги мають велике значення не тільки у відносинах страховика та страхувальника, що пов’язані з наданням страхового захисту під час руху грошових ресурсів, а також для фінансового становища учасників страхового ринку. У зв'язку з цим далі необхідно розглянути особливості функціонування суб'єктів ринку страхових послуг.
Виявлено закономірності розвитку ринку страхових послуг в Україні, що зумовлені дією економічних законів, і перш за все дією закону нагромадження капіталу, що проявляється у формі концентрації та централізації капіталів на ринку страхових послуг.
Нерівномірне розміщення страхових компаній на території України зумовлене закономірністю раціонального розміщення продуктивних сил, яка випливає із закону економії праці, що проявляється в нерівномірному розміщенні промислового капіталу в регіонах України.
Закономірність зростання кількості страхових компаній недержавної форми власності зумовлена зміною суспільно-економічного ладу в країні на початку 90-их років, що проявляється в дії закону адекватності виробничих відносин рівню і характеру продуктивних сил, у межах якого виділяють закономірності зв’язків між потребами розвитку людини та еволюцією форм власності.
Закономірність утворення страхових компаній-лідерів ринку спричиняється дією закону конкуренції, який виражає зв’язки між страхувальниками й страховиками, страховими посередниками, страховими компаніями та іншими фінансовими установами, котрі діють на ринку страхових послуг і проявляється у боротьбі між його учасниками за рівень цін на страхові послуги, потенційного споживача, привласнення найбільших доходів.
Отже, зміст і форма, а також попит та пропозиція на страхові послуги мають велике значення не тільки у відносинах страховика та страхувальника, що пов’язані з наданням страхового захисту під час руху грошових ресурсів, а також для фінансового становища учасників страхового ринку. У зв'язку з цим далі необхідно розглянути особливості функціонування суб'єктів ринку страхових послуг.
Особливістю оцінки учасників українського страхового ринку є низький рівень його прозорості та доступності необхідної інформації для фахівців і зацікавлених у ньому інвесторів. Однією з необхідних умов усунення подібних перешкод може стати застосування вітчизняними страховиками міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Активізація цього процесу буде сприяти підвищенню привабливості українського страхування і його ефективному розвитку.
Розвиток українського страхового ринку повинен здійснюватися також за рахунок проникнення національних страхових компаній на ринки інших країн. Тому для інтеграції українського страхового ринку актуальною проблемою є входження національних страхових компаній на страхові ринки окремих країн і інтеграційних об’єднань. Аналіз інтеграційних процесів на страховому ринку дозволяє зробити висновок про недостатній ступінь присутності страхового капіталу України і про необхідність подальшої лібералізації, покликаної сприяти його інтеграції у світове страхове господарство.
Світовий ринок страхових послуг характеризується стійким зростом, зміною географічної структури, різною динамікою розвитку. Ємність світового ринку страхових послуг виражається обсягом отриманих страхових премій, які у 2011 р. склали 3723,4 млрд. дол. США. У порівнянні з 2010 р. він виріс на 52,4%. У структурі світового страхового ринку у 2011 р. на країни Європи припадало 39,9%, на країни Північної Америки - 33,8%, Азії - 21,5 %, Латинської Америки та Карибського басейну - 1,9%, Австралії і Океанії - 1,6 %, Африки - 1,3%. Частка України в структурі страхового ринку ще незначна - 0,073%.
У період лібералізації доступ на національні ринки страхових послуг іноземних страховиків здійснювався за допомогою створення і розширення дочірніх компаній або купівлі вже існуючих невеликих страхових компаній. Розвинені країни в рамках концепції загальної лібералізації докладають послідовних зусиль для максимальної інтеграції національних страхових ринків у єдиний світовий фінансовий простір. Їхня зацікавленість викликана в першу чергу тим, що більш висока конкурентоспроможність їх страхових корпорацій забезпечує більш впевнену перевагу на закордонних ринках, а високий рівень розвитку фінансових інструментів забезпечить приплив капіталу з менш розвинених країн по страхових каналах.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Insurance TOP – Страховой рейтинг [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.insurancetop.com.
2. Адамчук Н.Г. Теория и практика страхования [текст] / Г.Ф. Азаренков //Весник Москвы. -. М.: «Анкил», 2007. – 704 с.
3. Азаренков Г.Ф. Регіональні чинники розвитку страхової діяльності в Україні [текст] / Г.Ф. Азаренков // Фінанси України. – 2010. – №7. – С. 147 – 153.
4. Базилевич В.Д. Страховий ринок України [Текст]: [монографія] / Базилевич В.Д. - К.: Знання, 1998. – 372 с.
5. Бударіна Н. Розвиток страхового ринку в Східному регіоні [текст] / Н. Бударіна // Економіст. – 2010. – № 6. – С. 77 – 79.
6. Варналій З. Актуальні проблеми зміцнення потенціалу регіонів України [текст] / З. Варналій // Банківська справа. – 2009. – № 2. – С. 71– 84.
7. Вітрук О.В. Страхування врожаю сільгоспвиробників на сучасному етапі розвитку агробізнесу [текст] / О.В. Вітрук // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2009. – Вип. 3. – Т. 2. – С. 155 – 159.
8. Вдовенко Л.О. Кредитне забезпечення підприємств аграрного сектору економіки [текст] / Л.О. Вдовенко // АгроІнком. – 2009. – № 1-2. – С. 67 – 69.
9. Власенко О.О. Розвиток страхового ринку України [текст] /О.О. Власенко// Фінанси України. – 2005. – № 8. – С. – 140–152.
10. Страхування: теорія та практика [Текст]: [моногр.] / [Н.М. Внукова, В.І. Успаленко, Л.В. Временко]. за ред. Н.М. Внуковой;– Харків: Бурун Книга, 2008. – 376 с.
11. Вовчак О.Д. Страхування [Текст]: [Навч. посібник] / О.Д. Вовчак. – Л.:Новий світ – 2000, 2005. – 480 с.
12. Говорушко Т.А. Страхові послуги [Текст]: [Навч. посібник]/ Т.А. Говорушко – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 400 с.
13. Говорушко Т.А. Страховий ринок та проблеми його розвитку в економічній системі України [текст] / Т.А. Говорушко // Економіка. Фінанси. Право. – 2010. – № 8. – С. 22–24.
14. Горбач Л.М. Страхова справа [Текст]: [Навч. посібник] / Л.М. Горбач . – 2-ге вид. – К.: Кондор, 2007. – 252 с.
15. Господарський кодекс України // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 18, N 19-20, N 21-22, ст.144 { Із змінами, внесеними згідно із Законами) [Електронний ресурс] // Верховна Рада України: [сайт]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/436-15. – Назва з екрана.
16. Гудзь О.Є. Проблеми страхування агроризиків в Україні та першочергові завдання розвитку агрострахування [текст] / О.Є. Гудзь, В.А. Якубович // АгроІнком. – 2006. – № 11-12. – С. 92 – 95.
17. Гутко Л.М. Досвід провідних країн світу у галузі страхування [текст] / Л.М. Гутко // Економіка. Фінанси. Право. – 2005. – № 11. – С. 22 – 24.
18. Дем’яненко М.Я. Фінансові проблеми формування і розвитку аграрного ринку [текст] / М.Я. Дем’яненко // Матеріали Дев’ятих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників, Київ, 26-27 квітня 2007 р. – К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2007. – С. 5 – 21.
19. Дубіщев В.П. Загальнонаціональні та регіональні фактори розміщення страхового капіталу в Україні [текст] / В.П. Дубіщев, І.В. Фисун // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2007. – Вип. 3. – Т. 2. – С. 14 – 24.
20. Журавлев Ю.М. Страхование и перестрахование [Текст]: [учеб. пособ.] / Ю.М. Журавльов, И.Г. Секерт. – М.: АНКИЛ, 1993. – 192 с.
21. Журнал о страховании: [Електронний ресурс]. – Режим доступа: http://forinsurer.com
22. Закон України Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг» від 6 лют. 2003 р. № 485 – ІV [текст] // Инвест Газета. – 2003. – 16 груд. – (№ 50)
23. Закон України Про внесення змін до Закону України «Про страхування» від 4 жовт. 2001 р. [текст] // Україна-business. – 6 –13 листоп. – (№ 44).
24. Закон України Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України від 23 берез. 2000 р. / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1602-14. – Назва з екрана.
25. Закон України «Про страхування» № 3925-17 від 18.10.2011р. [Електронний ресурс] // Верховна Рада України: [сайт]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/85/96-%D0%B2%D1%80. – Назва з екрана.
26. Кандиба Ю.І. Диспропорції соціально-економічного розвитку регіонів України [текст] / Ю.І. Кандиба // Економіка в школах України. – 2011. – № 1. – С. 7–9.
27. Краснова И. Некоторые аспекты страхового маркетинга [текст] / И. Краснова, И. Казей, Д. Намсараев // Страховое ревю. – 2010. – № 2. – С. 22–25.
28. Криворучко А.В. Розвиток страхового ринку в сільському господарстві [текст] / А.В. Криворучко // Економіка АПК. – 1997. – № 6. – С. 66–70.
29. Клапків М.С. Страхування фінансових ризиків [Текст]: [монографія] / Клапків М.С. - Тернопіль: Економічна думка, Карт-бланш, 2007.- 570 с.
30. Клебанова Т.С. Порівняльний аналіз рівня соціально-економічного розвитку регіонів України [текст] / Т.С. Клебанова // Статистика України. – 2005. – № 3. – С. 57–60.
31. Котлер Ф. Основы маркетинга [текст] / Котлер Ф./ пер. с англ.- М.: Ростинтер, 1996.-704 с.
32. Краснова И. Некоторые аспекты страхового маркетинга [текст] / И. Краснова, И. Казей, Д. Намсараев // Страховое ревю. – 2002. – № 2. – С. 22–25
33. Кузнецов О.С. Світовий досвід страхування фінансових інвестицій [текст] // Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наук. пр. - К., 2010. - Вип.18. – 568 с.
34. Ліга страхових організацій України: Офіційний сайт. [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.uainsur.com.
35. Макконнел К.Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика [текст] / К.Р. Макконнел, С.Л. Брю; пер. с англ. – К.: Хагар-Демос, 1993. – 785 с.
36. Мельник А. Програмування [текст] / А. Мельник // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 3. – С. 105.
37. Мельник А. Регіональна політика та підтримка регіонального розвитку: порівняння досвіду Німеччини, ЄС та України [текст] / А. Мельник // Журнал європейської економіки. – 2010. – № 2. – С. 180–203.
38. Мних М.В. Страхування в Україні: сучасна теорія і практика[Текст]: [підручник]./ Мних М.В./- К.: Знання України, 2006.-284 с.
39. Мочерний С. Політика [текст] / С. Мочерний // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 2. – С. 796–797.
40. Мочерний С. Послуга [текст] / С. Мочерний // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2009. – Т. 3. – С. 7.
41. Федорова Т.А. Основы страховой деятельности: [Текст]: [учебник]/ Федорова Т.А. /.- М.: БЕК, 2008.- 768с.
42. Орланюк-Малицкая Л.А. Платежеспособность страховых компаний [Текст]: [учебник] / Орланюк-Малицкая Л.А. – М.: АНКИЛ, 1994. – 152 с.
43. Офіційний сайт Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.dfp.gov.ua.
44. Паращак О. Контрольний пакет чи контрольний постріл? Поглинання, ребрендінг та злиття на страховому ринку України [текст] / О. Паращак // Страхова справа. – 2010. – № 4(16) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// forinsurer. com/public/05/03/09/1765.
45. Підсумки діяльності страхових компаній за 9 місяців 2010 року [Електронний ресурс]: За даними FORINSURER Інтернет-журналу про страхування. – Режим доступу: http://forinsurer.com/files/file00356.pdf
46. Пілунський І. Класифікація комплексних програм територіального розвитку [текст] / І. Пілунський // Вісн. нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – 2011. – № 3. – 307 с.
47. Посельський В. У пошуках оптимальної стратегії євроінтеграції [текст]// Посельський В./ Зеркало недели. – 2011. – №5. – 38 с.
48. Про Положення про державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України: Указ Президента України від 4.04.2003 р. № 292/2003 [текст] // Українська Інвестиційна Газета. – 2003. – № 50. – С. 15–19.
49. Рождєственська Л.Г. Статистика ринку товарів і послуг[Текст]: [Навч. посібник]/ Рождєственська Л.Г. – К.: КНЕУ, 2011. – 419 с.
50. Рометті В.М. Огляд перспективних нововведень на ринку страхових послуг [текст] / В.М. Рометті // Фінансовий ринок України. – 2010. – № 8. – С. 32–36.
51. Ротова Т.А. Страхування: [Текст]: [Навч. посібник] / Ротова Т.А., Руденко Л.С. – К.: Нац. торг.-екон. ун-т, 2001. – 400 с.
52. Савченко А.Г. Макроекономіка [Текст]: [навч. посіб.] / А.Г. Савченко, Г.О. Пухтаєвич. – К: Либідь, 1999. – 328 с.
53. Самойловський А. Модернізація страхування в Україні [текст] / А. Самойловський // Формування ринкових відносин в Україні. – 2010. – № 7-8. – 367 с.
54. Сидорова А.В. Статистика внешнеэкономической деятельности: Учебное пособие. – Донецк, «КИТИС», ДонГУ, 2009 г. – 200 с.
55. Современные международные отношения [Текст]: [учебник] /Под ред. А.В.Торкунова. М.: МГИМО (У), 2010.- 326 с.
56. Страховой рынок: экспертиза. Энциклопедия [текст] / Вып.2.- М.: Эксперт РА, 2010.- 332 с.
57. Страхування [Текст]: [підруч.] / [кер. авт. кол. і наук. ред. С.С. Осадець. – 2-ге вид., переробл. і доп.]. – К.: КНЕУ, 2002. – 599 с.
58. Слюсаренко К. В. Страхування від нещасних випадків на виробництві: Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук / К. В. Слюсаренко / Київ: 2009. –20с.
59. Субачов І.І.,Олійник В.Я., Терещенко Т.Є., Заволока О.О. Розвиток страхового ринку в Україні як фактор фінансової стабілізації економіки [текст]: // Фінанси України. - 2010. - №5. – 146 с.
60. Страховий та інвестиційний менеджмент [Текст]: [підручник] / [В.Г. Федоренко, В.Б. Захожий, О.Г. Чувардинський та ін.]. – К.: МАУП, 2002. – 340 с.
61. Страховий ринок України в 2011 році [текст] // Фінансовий ринок України. – 2011. – №4. – С. 27– 31.
62. Страховий бізнес України [текст] – 2010: довід. – К.: ТОВ «АРТ-МЕДІА», 2011. – 144 с
63. Страховий ринок України: інформаційно-аналітичний щорічник. [текст] – К.: Альманах, 2011. – 390 с.
64. Страхування [Текст]: [підручник] / Керівник авт. колегії і наук. ред. С.С.Осадець. – Вид. 3-тє, без змін. – К.: КНЕУ, 2006. – 604 с.
65. Тринчук В. Перспективи розвитку страхового ринку у зв’язку зі вступом України до СОТ [текст] / В. Тринчук // Страхова справа. – 2010. – № 3. – С. 46–53.
66. Трофимова М. Страховой продукт как центральный элемент страхового маркетинга [текст] / М. Трофимова // Страховое ревю. – 2010. – №10. – С. 18–21.
67. Україна. Фінансовий сектор економіки: нові стратегічні завдання [текст] / [Роу Алан та ін.]. – К.: Світовий банк реконструкції та розвитку, 2001. – 120 с.
68. Уманців Ю. Страховий ринок України в умовах глобалізації світової економіки [текст] / Ю. Уманців // Вісн. КНУ ім. Тараса Шевченка. – 2010. – № 81 – 82. – С. 120 – 122.
69. Фисун І.В. Методологічні основи визначення капіталу в страховій діяльності та форми його реалізації в регіонах України [текст] / І.В. Фисун // Вісн. КНУ ім. Тараса Шевченка. – 2010. – № 81 – 82. – С. 126 – 128.
70. Фисун І.В. Основи формування регіональних страхових ринків в Україні [текст] / І.В. Фисун // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2010. – № 2(5). – С. 118 – 121.
71. Фисун І.В. Особливості розвитку страхового ринку України 2000-2005 років [текст] / І.В. Фисун, Т.Ю. Лизь // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2010. – № 1(4). – С. 159 – 162
72. Фисун І.В. Регіональний страховий ринок – складова фінансового ринку регіону [текст] / І.В. Фисун // Сучасність, наука, час. Взаємодія та взаємовплив: матеріали другої Всеукраїнської наук.-практ. інтернет-конф., Київ, 22-24 листоп. 2006 р. – К: ТОВ «ТК Меганом», 2010. – С. 49–51.
73. Фисун І.В. Перспективи розвитку регіональних ринків страхових послуг зі вступом України до СОТ [текст] / І.В. Фисун // Інвестиційна привабливість промислових підприємств регіону в умовах інтеграції до СОТ: матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф., Кременчук, 11-13 квіт. 2007 р. – Кременчук: КДПУ, 2007. – С. 40–42.
74. Фурман В. Страхові послуги для населення [текст] / В. Фурман // Фінанси України. – 2009. – № 4. – С. 139 – 145.
75. Фурман В. Формування ефективної стратегії взаємодії страхових компаній та банків [текст] / В. Фурман // Фінанси України. – 2003. – № 1. – С. 137–141.
76. Шахов В.В. Страхование [Текст]: [учебник] / В.В. Шахов //. – М.: ЮНИТИ, 2006. – 311 с.
77. Ширинян А.С. Про мінімальний статутний фонд невеликих страхових компаній [текст] / А.С. Ширінян // Фінанси України. – 2011. – № 11. – С. 134 – 142.
78. Шубенко І.А. Страхування кредитних ризиків сільськогосподарських товаровиробників [текст] / І.А. Шубенко // Кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників: зб. рек. / за ред. М.Я. Дем’яненка. – К.: Знання-Прес, 2005. – С. 164 – 176.
79. Шумелда Я.П. Страхування[Текст]: [Навчальний посібник] / Шумелда Я.П. – К.: Міжнародна агенція «БІЗОН», 2007 – 384с. – (серія «Бібліотека страхування»)
80. Юхно А.О. Проблеми державного регулювання страхової діяльності в Україні [текст] / А.О. Юхно // Вісн. Одес. інс-ту внутрішніх справ. – 2005. – №2. – С. 223–228.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.