У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Сучасні задачі та методи збирання одорологічної (запахової ) інформації під час огляду місця події
Количество страниц 35
ВУЗ Киевская национальная академия
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ:

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 5
КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАПАХОВИХ СЛІДІВ: ПОНЯТТЯ, КВАЛІФІКАЦІЯ 5
РОЗДІЛ 2 14
СУЧАСНІ ПРИЙОМИ І МЕТОДИ ЗБИРАННЯ ОДОРОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА МІСЦІ ПОДІЇ 14
РОЗДІЛ 3 26
ЗНАЧЕННЯ ЗАПАХОВИХ СЛІДІВ В РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ 26
ВИСНОВОК 31
ЛІТЕРАТУРА 33



ВСТУП


Актуальність теми. Весь матеріальний світ знаходиться в постійному русі та відображенні одних об’єктів живої й неживої природи іншими. Завдяки цим процесам відбувається виникнення і постійний обмін інформацією, що забезпечує гомеостазис систем в природі. Якщо ж інформація відображається неадекватно, порушується гомеостазис, системи поступово чи раптово втрачають рівновагу і руйнуються. В цій постійній інформаційній круговерті залишаються життєдіяльними ті об’єкти, які мають властивості й здатності адекватно відображати навколишнє середовище, інакше вони приречені на загибель.
Важливе місце у розслідуванні та розкритті злочинів займає вилучення з місця події слідової інформації. Однією з інформаційних властивостей матеріального світу є запах, який сприймається органами нюху тварин і людини. Незаперечно доведено, що одорологічна інформація (лат. odor – запах) від окремих її носіїв є виключно індивідуальною з огляду на комплекс властивостей запахів, які піддавались тривалим і ретельним хімічним, біологічним та психофізіологічним дослідженням органів нюху різних представників фауни.
Одорологія як наука виникла на початку 50-х р. XX ст. в результаті розвитку молекулярної біології, фізіології, біоніки, кінології, хімії, електроніки та інших природничих наук. Термін «одорологія» складається з двох частин, перша з яких в перекладі з латини означає запах (відчуваю запах), а друга – з грецької – вчення (наука). В цьому розумінні одорологія – наука про запахи. Щодо системи знань, спрямованих на вивчення конкретного предмета спеціально розробленими методами і вирішення відповідного кола завдань, терміном «одорологія» позначається самостійна наукова галузь. Розвиток і удосконалення наукових досліджень в окресленій сфері потребують чіткого розуміння самої одорології, що визначає актуальність дослідження.
Проблемні питання розвитку одорологічної науки були предметом досліджень таких відомих науковців, як В.Д. Басай , М.Б. Вандер, А.І. Вінберг, О.А. Кириченко, Б.Є. Лук’янчиков, Р.М. Мазитова, В.М. Охотська, Б.У. Пучкін, М.В. Салтевський, Г.В. Федоров, А.М. Щитников та ін. Проте багато проблем в існуючих наукових працях досліджувались фрагментарно або в межах ширшої проблематики, без комплексного підходу, що актуалізує обраний напрямок наукового пошуку.
Все вищесказане визначає виняткову актуальність теми даного дослідження, комплексний розгляд якої може узагальнити наявний теоретичний та практичний оперативний досвід і попередні аналітичні напрацювання методів збирання одорологічної інформації на місцях пригоди.
Мета курсової роботи полягає в аналізі розвитку одорології та використання історичних доробок у сучасній діяльності правоохоронних органів України.
Відповідно до мети дослідження поставлено такі завдання:
 Надати криміналістичну харатеристику запахових слідів, а саме визначити сутність поняття і класифікації;
 Визначити сучасні прийоми і методи збирання одорологічної інформації під час огляду місця події;
 Проаналізувати значення апахових слідів в розслідуванні злочинів.
Об’єктом дослідження є запахова інформація. Предметом дослідження є методичні та організаційні підходи до збирання одорологічної інформації під час огляду місця події в українській за зарубіжній практиці.
Список литературы ВИСНОВОК


Мета даної курсової роботи полягала в аналізі розвитку одорології та використання історичних доробок у сучасній діяльності правоохоронних органів України. В процесі досягнення поставленої мети були вирішені наступні завдання: надано криміналістичну харатеристику запахових слідів, а саме визначено сутність поняття і класифікації; визначено сучасні прийоми і методи збирання одорологічної інформації на місці події; проаналізовано значення запахових слідів в розслідуванні злочинів.
В ході виконання поставлених задач були сформовані відповідні висновки.
Під одорологією розуміється розділ науки, що вивчає закономірності процесів утворення запаху, його поширення і розпізнавання з метою вироблення прийомів, засобів і методів використання його властивостей у життєдіяльності людей
В залежності від способів аналізу та реєстрації запахів в
криміналістичній одорологіі розрізняють її кінологічну і інструментальну складові. За характером освіти одорологічні сліди підрозділяються на запахи і джерела запаху. До числа останніх відносяться тверді і рідкі об'єкти, з поверхні яких безперервно випаровуються молекули запаху, що впливають на нюхові рецептори. Вивчення умов утворення запахових слідів складає
один з напрямків досліджень криміналістичної одорологіі. Ці сліди діляться на три групи: свіжі, нормальні і старі.
Методика криміналістичної ідентифікації запахів з допомогою собак-біодетекторів являє собою закінчену систему раціональних прийомів біосенсорного аналізу індивідуальних запахових міток в слідах людини. Дана методика повністю відповідає рівню розвитку сучасної науки про вищу нервову діяльність і поведінку тварин і фізіології нюху, такий аналіз не лишає сумнівів в теоретичній обґрунтованості, надійності і достовірності отриманих з його допомогою результатів.
Криміналістичне значення слідів запаху полягає в можливості ідентифікації людини, яка залишила запахові сліди на предметах з якими контактувала, за допомогою вибірки за допомогою спеціально підготовлених собак-детекторів. Результати ідентифікаційних досліджень запахових слідів людини вже понад чверть століття використовуються в судах як джерело доказування причетності осіб до скоєння злочинів.
На підставі вищевикладеного, вважаємо мету даної курсової роботи досягнуто.






ЛІТЕРАТУРА

1. Басай В.Д. Основи криміналістичної одорології: Монограф. – Івано-Франківськ, 2002.
2. Бандурка О.М. Оперативно-розшукова діяльність. Ч. І: Підруч. – Х., 2002
3. Безруков В.В. Обнаружение, фиксация, хранение и использование пахучих веществ человека в борьбе с преступностью // Вопросы применения одорологии в раскрытии преступлений / Сб. матер. науч.-теор. конф. – М., 1970. – С. 28-45.
4. Вандер М.Б. Понятие и значение микрочастиц в криминалистике // Ленингр. ун-т. Правоведение. – Л., 1978.- № 2. – С.72.
5. Винберг А.И. Криминалистическая одорология // Криминалистика на службе следствия. – Вильнюс, 1967. – С. 5-16.
6. Відомості Департаменту інформаційних технологій МВС України за 2008 р. – К., 2009.
7. Грановский Г.Л. Основы трассологии. Общая часть: Монограф. – М., 1965
8. Жирютин В.Й. Криминалистическая характеристика преступлений и причинность // Актуальные направления развития криминалистической методики и тактики расследования. – М., 1978. – С.62-67.
9. Запаховые следы человека и их значимость в раскрытии и расследовании преступлений. [Электронный ресурс]: Публикация, 2011 – Режим доступа: http://mvd.bol.ru/press/news/2400.php;
10. Історичний аспекти розвитку одорології. Черкасов Ю.Е., Корнієнко М.В.: Стаття / Право і суспільство, № 4, 2010. – с.211-216
11. Ищенко Е.П., Топорков А.А. Криминалистика: Учебник. Изд. 2-е, испр. и доп. / Под ред. доктора юридических наук, профессора Е.П. Ищенко — М.: Юриди ческая фирма «КОНТРАКТ», «ИНФРА-М», 2006. — 748 с. – С. 205-206
12. Кириченко О.А., Басай В.Д. Основи юридичної одорології. Лекція № 7 // Актуальні проблеми юридичної науки: Навчальний посібник для магістрів-правознавців. – Івано-Франківськ. 2001. – С. 165-298.
13. Кириченко А.А., Басай В.Д., Щитников А.М. Основы юридической одорологии (теорология, правовая процедура, методика): Монограф. – К., Минск, 2001.
14. Кириченко А.А., Биленчук П.Д. и др. Судебная одорология: Монограф. – Днепропетровск, 1994.
15. Кобзар С.І. Сліди запаху: Навч. посіб. – Луганськ, 1999
16. Криміналістичне дослідження запахових слідів людини (методичний і процесуальний аспекти). Мещеряков С. М., Кондратюк І. М.: Стаття / Перший незалежний інформаційно-розважальний кінологічний портал Рівненської та Волинської області «PICT.AT.UA» - Режим доступу: http://pikc.at.ua/publ/dresiruvannja/kriminalistichne_doslidzhennja_zapakhovikh_slidiv_ljudini/2-1-0-41:
17. Лук’янчиков Б.Є., Лук’янчиков Є.Д. Сліди злочину – джерело інформації про його дію // Сучасні проблеми інформатизації органів внутрішніх справ України. – К., 2002. – С.64-73
18. Мазитова Р.М., Охотская В.Н., Пучкин Б.У. Обоняние и его моделирование; Монограф..- Новосибирск, 1965
19. Россинская Е.Р. Профессия – эксперт (Введение в юридическую специальность). – М., 1999.
20. Осмотр места происшествия: Практическое пособие / Под ред. А.И. Дворкина. - М.: Юристъ, 2001. - 336 с. – с. 76
21. Салтевский М.В., Лукашевич В.Г. Микрообъекты и запаховые следы: Специализированый курс криминалистики для слуш. вузов МВД, обучающихся на базе сред. спец. образования: Учеб. / Под ред. Р.С. Белкина. – К., 1987
22. Салтевський М.В. Криміналістика: Підручник: У 2-х ч. – Ч 1. – Х., 1999
23. .Соколов В. Е. и др. Кинологическая идентификация индивидуальных запахов в следах жизнедеятельности четырех видов позвоночных: Известия А Н СССР, Серия биологическая. 1990.№ 4 С. 56 – 64.
24. .Соколов В.Е., Зинкевич Э.П. Химическая сигнализация млекопитающих. – М.: Знание, 1978. 64 с.
25. Снетков В.А., Старовойтов В.И. Криминалистическое значение запаховой характеристики человека (методический аспект): Вопросы теории криминалистики и экспертно – криминалистические проблемы: Сб. научных трудов. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1990. С.3-15.
26. Федоров Г.В. Одорология: запахове следы в криминалистике: Монографія – Минск, 2000;
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.