У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название АНТИКРИЗОВЕ ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Количество страниц 246
ВУЗ АНТИКРИЗОВЕ ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Год сдачи 2008
Содержание МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПВНЗ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ

На правах рукопису

Прохорова Юлія Володимирівна

УДК 658.15 (043.3)


АНТИКРИЗОВЕ ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ
ПІДПРИЄМСТВОМ


Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(машинобудування, агропромисловий комплекс, туристичні підприємства
та підприємства рекреаційного комплексу)


Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук


Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор
Ареф’єва Олена Володимирівна



Київ – 2008




ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ АНТИКРИЗОВОГО ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ 10
1.1. Сутність антикризового фінансового управління підприємством та його місце в сучасній науковій думці 10
1.2. Фінансова криза як об’єкт впливу на функціонування антикризового фінансового управління підприємством 28
1.3. Антикризове фінансове управління як економічна система 48
Висновки до розділу 1 65
РОЗДІЛ 2. ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ 69
2.1. Аналіз існуючих методів і моделей діагностики кризових станів підприємств машинобудування 69
2.2. Оцінка фінансового стану підприємств машинобудування 80
2.3. Комплексна оцінка ступеня фінансової кризи підприємства 102
Висновки до розділу 2 129
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ АНТИКРИЗОВОГО ФІНАН-СОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ 132
3.1. Інтегрований методичний підхід до визначення виду та ступеня фінансової кризи підприємства 132
3.2. Концепція антикризового фінансового управління підприємством 162
3.3. Функціональна модель діагностики ймовірності банкрутства залежно від видів фінансової кризи 179
Висновки до розділу 3 209
ВИСНОВКИ 213
ДОДАТКИ 217
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 233




ВСТУП


Актуальність теми. Стабілізація вітчизняної економіки та поступове збільшення економічного потенціалу держави безпосередньо пов’язані зі стабільним розвитком промисловості. У складних соціально-економічних умовах господарювання промислових підприємств виникають чинники зовнішнього та внутрішнього характеру, які дестабілізують їх виробничу діяльність. Недосконала законодавча база, непропорційна система оподаткування, нерозвинена виробнича інфраструктура ззовні, а також неефективне фінансове планування та управління активами, високий ступінь морального та фізичного зношення виробничих засобів промислових підприємств, нездатність своєчасно діагностувати негативні тенденції їх діяльності – зсередини, викликало потребу в антикризовому фінансовому управлінні (далі – АФУ).
Тенденції розвитку науки управління обумовили еволюцію антикризового фінансового управління підприємством від тимчасової діяльності до визнання необхідності постійності цього процесу. Кожне з вітчизняних підприємств, працюючи стабільно чи з кризовими симптомами у діяльності, повинне враховувати неминучість виникнення ризикових ситуацій, котрі можуть призвести до збоїв у його роботі або до серйозної дестабілізації.
Проблеми антикризового фінансового управління підприємством не знайшли адекватного відображення сучасним потребам в наукових дослідженнях. Наявна науково-практична література присвячена переважно антикризовому управлінню в цілому. Даною проблемою займалися ряд закордонних та вітчизняних вчених-економістів, роботи яких присвячені проблемам антикризового управління та прогнозування кризового стану підприємства, серед яких необхідно відзначити таких авторів як Альтман Е., Базаров Г. З., Бівер В. Г., Блінова У., Градов А. П., Грязнова А. Г., Зайцева Н. А., Ковальов В. В., Коротков Е. М., Ларінов І. К., Сажина М. А., Симігалов І. А., Уткін Є. А., Фомін Я. П. та ін. З переходом України до ринкових відносин, з’явилися роботи вітчизняних авторів, що зробили істотний внесок у розвиток теорії менеджменту та антикризового управління підприємством. Серед них необхідно зазначити праці таких вчених, як Ареф’єва О. В., Амосов О. Ю., Бабич В. П., Біловол Р. І., Бланк І. О., Василенко В. А., Довбня С. Д., Дмит¬ренко А. І., Єгоров П. В., Іванова Н. Ю., Літвін Н. М., Лисенко Ю. Г., Мозен¬ков О. В., Олексієнко Н. В., Пушкар О. І., Рамазанов С. К., Садеков А. А., Соко¬лова Н. М., Степаненко О. П., Тарасенко Л. М., Тимашова Л. А., Цурик В. В. та ін.
Провідними дослідниками в галузі саме антикризового фінансового управління є Клебанова Т. С., Лігоненко Л. О., Терещенко О. О., дослідженням цього напрямку займаються також Бондарєва Г. Г., Бровкова Е. Г., Марти-ненко Е. В., Холод З. М., Штангрет А. М. та ін.
Слід відмітити, що низка питань стосовно саме антикризового фінансового управління залишається не розглянутою повною мірою, а саме: потребують удосконалення теоретико-методичні положення АФУ, аспекти практичного застосування підходів і методів щодо визначення видів фінансової кризи на підприємствах машинобудування. Саме це й обумовило вибір теми, основну мету та зміст завдань, актуальність і доцільність проведення дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт Європейського університету: «Наукові основи економічної адаптації підприємництва в умовах трансформації економіки» (номер державної реєстрації 0101U007351).
Мета та завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в розробці та обґрунтуванні теоретичних положень і практичних засад антикризового фінансового управління підприємством в умовах ринкової економіки. Для реалізації сформульованої мети в дисертації автором поставлено такі наукові та практичні завдання:
– уточнити сутність поняття «антикризове фінансове управління» та узагальнити теоретичні аспекти антикризового фінансового управління;
– визначити фінансову кризу як об’єкт впливу на функціонування антикризового фінансового управління підприємством;
– удосконалити та обґрунтувати систему антикризового фінансового управління підприємством;
– провести аналіз фінансової діяльності підприємств машинобудування за допомогою методів фінансового аналізу, зокрема експрес-діагностики та фундаментальної діагностики;
– розробити комплексні аналітичні оцінки масштабів кризового фінансового стану підприємств;
– удосконалити концепцію антикризового фінансового управління підприємств машинобудівної галузі;
– розробити методику прогнозування ймовірності банкрутства машинобудівних підприємств за допомогою побудови матриці перехідних вірогідностей;
– побудувати інтегральну модель визначення видів фінансової кризи на підприємствах машинобудування;
– провести ідентифікацію та розпізнавання машинобудівних підприємств згідно наявності визначеного виду фінансової кризи.
Об’єктом дослідження є процес визначення виду фінансової кризи в рамках здійснення антикризового фінансового управління на підприємствах машинобудування України.
Предметом дослідження є теоретичні, науково-методичні та практичні аспекти антикризового фінансового управління підприємством і напрямки його удосконалення.
Методи дослідження. Теоретичною основою дисертаційної роботи є наукові праці класиків економічної науки, сучасних вітчизняних і зарубіжних вчених з питань менеджменту, проблем механізму антикризового фінансового управління. Інформаційну базу дисертаційного дослідження склали статистичні матеріали Державного комітету статистики України, Харківського обласного статистичного управління, офіційні форми звітів промислових підприємств України. У процесі дисертаційної роботи були використані загальнонаукові методи досліджень: системний підхід – при визначенні сутності та поняття «антикризове фінансове управління»; логічно-теоретичного узагальнення та порівняння – при визначенні підходу до формування наукової концепції антикризового управління; із спеціальних методів у роботі використані: економіко-математичні методи моделювання; класичний багатовимірний кореляційно-регресійний аналіз – для розрахунку узагальнюючих показників і побудови рівнянь регресії для кожного виду фінансової кризи; таксономічний метод – для розрахунку інтегрального показника визначення видів фінансової кризи; методи кластеризації (агломеративний метод ієрархічної кластеризації та ітераційний метод k-середніх) – для отримання групи підприємств, що характеризуються наявністю певного виду кризи за показниками ліквідності, ділової активності, фінансової стійкості, прибутковості, а також визначення сукупності підприємств, які попали в той чи інший кластер у залежності від виявленого виду кризи; дискримінантний аналіз – для розроблення вирішального правила щодо віднесення підприємств машинобудівної галузі до тієї або іншої групи, залежно від виду фінансової кризи.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в уточненні теоретичних положень та у розробці методичних підходів щодо антикризового фінансового управління підприємством.
Серед одержаних наукових результатів, що містять наукову новизну і виносяться на захист, такі:
вперше:
розроблено інтегровану модель визначення виду (криза ліквідності, фінансової стійкості, ділової активності, прибутковості) та ступеня фінансової кризи, яка відображає вплив кожного показника на інтегральну оцінку фінансового стану підприємства, що є передумовою розробки, впровадження комплексу відповідних заходів антикризового фінансового управління, залежно від виявленого виду кризи та її особливостей;

удосконалено:
визначення сутності поняття «антикризове фінансове управління підприємством», яке являє собою комплекс постійно діючих, взаємообумовлених і взаємопов’язаних складових управлінського процесу, спрямованих на запобігання, попередження та подолання фінансових криз або усунення їх негативних наслідків для підприємства;
методичний підхід ідентифікації та розпізнавання фінансово-господарського стану підприємств щодо наявності певного виду фінансової кризи, з використанням кластерного та дискримінантного аналізу, що включає такі етапи: формування групи підприємств, які характеризуються наявністю кризи за кожною групою показників; виділення особливостей процесів формування, причин виникнення та прояву кризи конкретного типу; отримання дискримінантних функцій для оцінки наявності кризи ліквідності, ділової активності, фінансової стійкості чи прибутковості;
комплексну систему діагностування в антикризовому фінансовому управлінні на основі кількісної та якісної складової, що дозволило визначити та обґрунтувати власний набір інструментів для діагностики фінансово-господарського стану підприємства, що охоплює як стратегію і тактику, так і напрямки управління, а також групу фінансових коефіцієнтів, які доцільно використовувати при здійсненні антикризового фінансового управління підприємством;
дістало подальшого розвитку:
комплекс властивих сутнісних характеристик, які притаманні фінансовій кризі як економічному процесу, що дозволило своєчасно ідентифікувати параметри фінансової кризи та розробити систему індикаторів, яка може працювати на раннє попередження та виявлення кризових симптомів;
методичний підхід щодо процесу розробки концепції антикризового фінансового управління, яка включає набір послідовних дій, що направленні на дослідження та виявлення причин появи кризових симптомів і ґрунтується на адекватній системі контролю, в якій відображена базова інформація про фінансово-господарський стан підприємства, проблемні сектори, цільові орієнтири, основні об’єкти, суб’єкти, функціональний зміст антикризової фінансової програми, варіанти виходу з кризи.
Практичне значення одержаних результатів дисертаційної роботи полягає в тому, що методичні рекомендації та практичні висновки дослідження щодо антикризового фінансового управління впроваджено на підприємствах машинобудівної галузі України. Методичний підхід щодо визначення видів фінансової кризи на підставі інтегральної оцінки основних показників фінансово-господарської діяльності був використаний у практичній діяльності ВАТ «Зміївський машинобудівний завод» – філії ВАТ «АВТРАМАТ» (акт впровадження результатів дисертаційної роботи №104 від 27.11.2007 р.). Запропоновано в аспекті методичного забезпечення здійснювати впровадження антикризового фінансового управління на рівні окремого підприємства через застосування концепції антикризового фінансового управління, оскільки вона представляє собою комплекс послідовних заходів попередження, профілактики та ліквідації кризи, зменшення рівня негативних наслідків. Впроваджено у діяльність ВАТ «Харківтрансмашпроект» (акт впровадження результатів дисертаційного дослідження №34/52.58 від 03.03.2008 р.). У рамках удосконалення теоретико-методичного забезпечення уточнення категоріального апарату дало змогу визначити змістовні елементи та складові системи антикризового фінансового управління. Отримані результати дослідження мають практичну цінність та були використані у діяльності фінансово-аналітичного відділу ВАТ «Турбоатом» (акт впровадження результатів дисертаційної роботи №89 від 03.04.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Особистим внеском здобувача є сформульовані й обґрунтовані наукові положення, висновки та рекомендації щодо антикризового фінансового управління підприємствами машинобудування. Усі результати отримані безпосередньо здобувачем і знайшли відображення в опублікованих працях. У дисертації здобувач використовував власні наукові ідеї, у тому числі викладені в роботах, які виконані у співавторстві.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дослідження, висновки і рекомендації, викладені в дисертації, доповідалися і були схвалені на IV Міжнародній науково-практичній конференції «Теория и практика экономики и предпринимательства» (м. Алушта, 10-12 травня 2007 р.); ШХ Міжнародній наукової конференції студентів і молодих вчених «Фінансовий і банківський менеджмент: досвід та проблеми» (м. Донецьк, 21-22 листопада 2007 р.); ХІІІ Міжнародній науково-практичної конференції «Інформаційні технології в економіці, менеджменті та бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти» (м. Київ, 22-23 листопада 2007 р.); Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансові ринки та інститути» (м. Харків, 7-8 грудня 2007 р.); Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку підприємництва» (м. Харків, 14-15 грудня 2007 р.).
Публікації. За темою дисертації опубліковано 13 наукових робіт (у тому числі 8 статей у фахових наукових виданнях і 5 тез доповідей на науково-практичних конференціях). Загальний обсяг публікацій складає 3,75 ум.-друк. арк., з яких особисто здобувачеві належить 3,4 ум.-друк. арк.
Структура й обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних літературних джерел з 160 найменувань і додатків. Робота викладена на 216 сторінках машинописного тексту, містить 72 таблиці, 42 рисунка.


Список литературы ВИСНОВКИ


У загальному вигляді одержані результати дисертаційного дослідження у сукупності вирішують важливе науково-практичне завдання – розробки теоретичних, методичних підходів та практичних засад антикризового фінансового управління підприємствами машинобудівної галузі в умовах складного та несприятливого зовнішнього середовища. Розроблено інтегровану модель визначення видів фінансової кризи та вирішальне правило віднесення підприємств до тієї або іншої групи, залежно від виявленого виду кризи. На основі отриманих у дослідженні результатів можна зробити такі висновки:
1. Проаналізувавши визначення, котрі пропонують різні теоретики, стосовно антикризового фінансового управління, автор вважає можливим скорегувати наявні поняття. Антикризове фінансове управління підприємством становить комплекс постійно діючих, взаємообумовлених та взаємопов’язаних складових управлінського процесу, спрямованих на запобігання, попередження та подолання фінансових криз або усунення їх негативних наслідків для підприємства за допомогою використання всього потенціалу сучасного менеджменту. Проведене автором дослідження дає змогу зробити висновки про те, що антикризове фінансове управління повинне бути невід’ємною складовою управління сучасним підприємством і становити систему заходів, спрямованих не тільки на вихід підприємства із фінансової кризи, але й на запобігання виникнення такої ситуації.
2. Таким чином, проведене дослідження визначення фінансової кризи як об’єкта впливу на функціонування антикризового фінансового управління підприємством дозволяє автору визначити її найбільш важливі характеристики: це процес, який триває певний період часу і має початок та кінець; цей економічний процес відображає не тільки закономірності настання, а й можливості вирішення фінансової кризи; криза може виникати на всіх стадіях життєвого циклу підприємства (життєвий цикл підприємства складається з фаз спаду і підйому, що чергуються, між якими розташовуються кризові «ями»); вона має циклічний характер; основною формою її прояву є порушення фінансової стійкості підприємства; криза може призводити до руйнування підприємства (становить найбільшу небезпеку функціонуванню підприємства) або виникнення нової кризи; вона може призводити до оновлення фінансової системи, фінансового оздоровлення підприємства. Якщо розуміти фінансову кризу таким чином, можна констатувати ту обставину, що небезпека кризи існує завжди і її необхідно передбачати і прогнозувати за рахунок впровадження на підприємстві постійно діючого антикризового фінансового управління.
3. Доведено, що одночасно відреагувати на появу сигналів фінансової кризи та використати механізми захисту від неї можливо, якщо процес антикризового фінансового управління передбачатиме постійну діагностику фінансового стану підприємства. Отже, діагностика є важливою складовою антикризового фінансового управління підприємством і повинна здійснюватися задовго до появи явних ознак фінансової кризи, що надають можливість визначити обґрунтовані заходи, необхідні для недопущення виникнення фінансової кризи або подолання вже наявної фінансової кризи; оцінити масштаб та глибину кризи; оцінити можливості підприємства щодо встановлення фінансової стійкості та прогнозування його подальшого розвитку.
4. Розроблені комплексні аналітичні оцінки масштабів кризового фінансового розвитку підприємства інтегрують результати діагностики всіх кризових факторів фінансового середовища його функціонування. Здійснення такої оцінки дозволяє:
чітко ідентифікувати основні особливості кризового фінансового стану підприємства в розрізі окремих домінантних сфер;
виявити всі проблемні зони у фінансовому розвитку підприємства й системі управління його фінансовою діяльністю;
об’єктивно оцінити здатність підприємства до нейтралізації фінансової кризи за рахунок внутрішніх можливостей.
5. Запропонована методика прогнозування ймовірності банкрутства підприємства в майбутньому періоді багато в чому залежить від його стану на сучасний момент. Перевагами даного методу є швидкість одержання прогнозу, врахування галузевої специфіки підприємства, оцінка ймовірності не тільки банкрутства, але й стану тимчасової неплатоспроможності та платоспроможності.
Прогнозування ймовірності банкрутства складається з наступних кроків: визначення множини станів підприємства; розрахунок основної матриці перехідних ймовірностей на основі отриманих оцінок станів підприємства за ряд періодів; визначення поточного стану підприємства; розрахунок прогнозованої матриці перехідних ймовірностей; економічна інтерпретація отриманих результатів.
6. Проведений автором аналіз існуючих методів і моделей діагностики кризових станів підприємств дає змогу констатувати той факт, що відмінності в зовнішніх чинниках вітчизняних і зарубіжних підприємств, які впливають на їх функціонування, а отже, на фінансові показники, використаних іноземними фахівцями під час розробки моделей вірогідності настання банкрутства підприємства, спотворюють імовірнісні оцінки у вітчизняних умовах. Навіть за наявності значних переваг даних моделей слід зазначити, що розроблені моделі прогнозування банкрутства побудовані на основі вивчення поведінки фірм в умовах західного розвитку, що не відповідає умовам розвитку економіки України. Побудова багатофакторних моделей для української економіки досі залишається проблемною, по-перше, через необ’єктивні дані стосовно статистики банкрутств; по-друге, через відсутність врахування багатьох факторів, що впливають на фінансову стійкість підприємств; по-третє, через нестабільність і недосконалість нормативної-законодавчої бази банкрутства українських підприємств.
7. Розроблена інтегральна модель визначення видів фінансової кризи за допомогою багатофакторного кореляційно-регресійного аналізу відображає вплив кожного виду кризи на інтегральну оцінку фінансового стану підприємства, що підтверджує необхідність впровадження заходів антикризового фінансового управління залежно від виявленого виду кризи.
8. Для ідентифікації та розпізнавання підприємств відносно наявності певного виду фінансової кризи використовувались методи в рамках теорії розпізнавання образів, які будуються на основі кластерного та дискримінантного аналізу, що дозволяє поділити сукупність підприємств на окремі групи відповідно до виявленого виду кризи, а також розробити управлінські заходи щодо усунення негативних тенденцій. Також отримані класифікаційні функції можна використовувати для оцінювання наявності кризи ліквідності, ділової активності, фінансової стійкості чи прибутковості для підприємств, що не ввійшли до досліджуваної вибірки, але потребують аналізу стану.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Азарова А. О. Комплексне оцінювання фінансового стану підприємства / А. О. Азарова // Вісник Вінницького політехнічного університету. – 2005. – № 3. – С. 1724.
2. Александров Г. А. Антикризисное управление: теория, практика, инфраструктура: Учебно-практическое пособие / Под ред. Г. А. Александрова. – М. : Издательсво БЕК, 2002. – 544 с.
3. Алиев А. Т. Антикризисное управление: [уч. пособ.] / Алиев А. Т., Ларинов И. К., Брагина Н. И. – [2-е изд., перераб. и доп.]. – М.: Дашков и К, 2004. – 289 с.
4. Амосов О. Ю. Державне антикризове управління економікою регіону / О. Ю. Амосов // Проблеми державного управління, ХарРІНАДУ “Магістр”. – 2005. – № 6. – С. 6–9.
5. Амосов О. Ю. Економіко – правове забезпечення антикризового фінансового управління: державноуправлінський аспект / О. Ю. Амосов // Державне будівництво, ХарРІНАДУ “Магістр”. – 2008. – № 1. – С. 7–10.
6. Андрушко О. А. Теоретико – методологічний підхід до ідентифікації кризового стану підприємства / О. А. Андрушко // Регіональна економіка. – 2005. – № 4. – С. 66–72.
7. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия / Игорь Ансофф ; [пер. с англ. под ред. Ю.Н. Каптуревского]. – СПб.: Питер, 1999. – 416 с.
8. Антикризисный менеджмент / [под ред. проф. Грязновой А.Г.] – М. : Ассоциация авторов и издателей “Тандем”; изд-во “Экмос”, 1999. – 368 с.
9. Антикризисный менеджмент предприятия: Уч. пособ. / Под ред. Л.М. Тарасенко, В.И. Веретенникова, Р.В. Ободца. – Донецк: Норд-Пресс, 2005. – 243 с.
10. Ареф’єва О. В. Теоретичні засади визначення факторів динаміки конкурентоспроможності економіки країни / О. В. Ареф’єва // Еволюція наукових знань і сучасні проблеми економічної теорії // Вісник Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Серія економічна. – № 663. – Харків. – ХНУ ім. В.М. Каразіна, 2005. – С. 123–130.
11. Ареф’єва О. В. Фінансовий менеджмент : [навч.-метод. посібник]. / Ареф’єва О. В. – К. : Вид-во Європ. Ун-ту, 2002. – 94 с.
12. Ареф’єва О. В. Діагностика ймовірності банкрутства за допомогою ідентифікації підприємств машинобудівної галузі в залежності від видів фінансової кризи / О. В. Ареф’єва, Ю. В. Прохорова // Вісник економіки транспорту і промисловості : (зб. наук.–практ. статей). – 2008. – № 21. – С. 76–81.
13. Арефьева Е. В. Методика определения видов финансового кризиса на предприятиях машиностроения / Е. В. Арефьева, Ю. В. Прохорова // Бизнес-Информ. – 2008. – № 8. – С. 61–65 .
14. Байцим В. М. Напрями зниження рівня збитковості українських підприємств / В. М. Байцим // Вісник національної академії державного управління при Президентові України. – 2004. – № 4. – С. 144–150.
15. Бандурин В. В. Проблемы управления несостоятельными предприятиями в условиях переходной экономики / В. В. Бандурин, В. Е. Ларицкий. – М. : Наука и экономика, 1999. – 164 с.
16. Бандурка А. М. Фінансово – экоиомический анализ: учебник. / А. М. Бандурка, И. М. Червяков, О. В. Посылкина. – X. : Ун-т внутр. дел, 1999. – 394 с.
17. Банкрутство і санація підприємства: теорія і практика кризового управління / [ Клебанова Т. С., Бондар О. І., Мозенков О. В та ін.] ; за ред. О. В. Мозенкова. – Х. : ВД “Інжек”, 2003. – 372 с.
18. Барулин С. В. Финансовое оздоровление предприятий: Теория и практика / Барулин С. В., Гончаров А. И., Терентьєва М. В. – М. : Ось–89, 2006. – 544 с.
19. Бекетов Ю. О. Причини фінансової неспроможності та банкрутства підприємств / Ю. О. Бекетов // Економіка транспортного комплексу: зб. наук. праць – Х. : ХДАТУ, 1999. – Вип.2. – С. 33–41.
20. Беликов А. Ю. Методы количественной оценки риска банкротства предприятий / А. Ю. Беликов, Г. В. Давыдова // Управление риском. – 1998. – № 3. С. 13–20.
21. Белый А. П. Комплексные оценки в системе рейтингового управления предприятием: монография / А. П. Белый, Ю. Г. Лысенко. – Донецк: Юго – Восток, 2003. – 117 с.
22. Белялов А. З. Как убыточному предприятию выйти из кризиса и стать прибыльным : [практическое пособие] / А. З. Белялов. – М. : 1992. – 64 с.
23. Бень Т. Г., Довбня С.Б. Інтегральна оцінка фінансового стану підприємства / Т. Г. Бень, С. Б. Довбня // Фінанси України. – 2002. – № 6. – С. 53–61.
24. Білик М. Д. Сутність і оцінка фінансового стану підприємств / М. Д. Білик // Фінанси України. – 2005. – № 3. – С. 117128.
25. Білик М. Д Бюджетування у системі фінансового планування / М. Д. Білик // Фінанси України. – 2007. – № 3. – С.97–109.
26. Біловол Р. І. Методологічні підходи до розробки концепції антикризового управління підприємством / Р. І. Біловол // Регіональні перспективи. – 2003.  № 78 (3233). – С. 6063.
27. Білошкурський М. В. Деякі особливості діагностики кризового стану підприємства / М. В. Білошкурський // Актуальні проблеми економіки. – 2005. –№ 3. – С. 85–89.
28. Бланк И. А. Стратегия и тактика управления финансами / Бланк И. А. – К. : МП ИТЕМ ЛТД, СП АДЕФ–Украина, 1996. – 534 с.
29. Бланк И. А. Финансовый менеджмент / Бланк И. А. – К. : МП “ИТЕМ лтд”, СП “АДЕФ – Украина”, 1999. – 354 с.
30. Бланк И. А. Управление финансовыми рисками / Бланк И. А. – К. : Ника – Центр, 2005. – 600 с.
31. Бланк И. А. Антикризисное финансовое управление предприятием / Бланк И. А. – К. : Эльга, Ника – Центр, 2006. – 672 с.
32. Близнюк І. П. Проблеми виходу підприємства з кризового становища / І. П. Близнюк // Регіональні перспективи. – 2003. – № 2–3. – С. 123–126.
33. Блинова У. Методологические основы мониторинга в системе антикризисного менеджмента / Ульяна Блинова // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – № 11. – С. 8797.
34. Бобылева А. З. Финансовое оздоровление фирмы: теория и практика / Бобылева А. З. – М. : Издательство “Дело”, 2007. – 256 с.
35. Богданов Б. Исследование вариантов восстановления платежеспособности при разработке проекта санации предприятий в процедуре банкротства / Борис Богданов // Економіка і право. – 2002. – № 1. – С. 116–122.
36. Большой экономический словарь / [под ред. А. Н. Азриляна.]. – 3-е изд. стереотип. – М. : Институт новой экономики, 1998. – 864 с.
37. Бондарєва Г. Г. Сутність політики антикризового фінансового управління та критерії діагностики банкрутства підприємства / Г. Г. Бондарєва // Зовнішня торгівля – проблеми та перспективи: зб. наук. пр. – 1997. – № 1. – С. 3439.
38. Бондаренко М. В. Методы оптимизации денежных потоков предприятия / М. В. Бондаренко // Управління розвитком. – 2002. – № 2. – С. 99–101.
39. Борисова В. А. Науково-практичні основи фінансового планування на підприємстві / В. А. Борисова // Вісник Сумського с.-г. університету. : сер. “Фінанси і кредит”. – 1997. – № 1. – С. 36–40.
40. Брігхем Е. Основи фінансового менеджменту / Едвард Брігхем ; [пер. з англ. В. Заболотська]. – К. : Молодь, 1997. – 1000 с.
41. Бровкова Е. Г. Проблемы антикризисного управления украинских предприятий / Бровкова Е. Г. Мартыненко Е. В. // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. пр. – 2002. – № 131. – С. 3942.
42. Бугаев В. С. Фінансово – экономическое оздоровление предприятий / В. С. Бугаев // БизнесИнформ. – 1999. – № 11–12. – С. 94–96.
43. Бугас Н. В. Фінансова стійкість підприємств як передумова їх ефективного функціонування і розвитку / Н. В. Бугас // Финансовые рынки и ценные бумаги. – 2005.  № 12. – С. 9–13.
44. Вайну Я. Я.-Ф. Корреляция рядов динамики / Я. Я.-Ф. Вайну. – М. : Статистика, 1977. – 120 с.
45. Василенко В. О. Антикризове управління підприємством. : навч. посіб. / Василенко В. О. – К. : ЦУЛ, 2003. – 560 с.
46. Василенко В. А. Особенности антикризисного управления на предприятии / В. А. Василенко // Экономика Крыма. – 2004. – № 11. – С. 3541.
47. Васильев В. И. Распознающие системы: Справочник / Васильев В. И. – К. : Наукова думка, 1983. – 420 с.
48. Вістяка Т. Фінансовий контролінг в системі управління / Тетяна Вістяка // Проблеми економіки. – 2005. – № 2. – С. 34–52.
49. Войцеховская А. Н. Антикризисное управление финансами предприятия / А. Н. Войцеховская // Вісник. – 2005. – № 1. – С. 7072.
50. Волосович А. Е. Концепція створення систем інтегральної діагностики кризового стану та загрози банкрутства підприємств / А. Е. Волосович, І. С. Ткаченко // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2001. – №9–10. – С.63–72.
51. Гергели К., Колек Ю., Шуяк И. Введение в эконометрическое моделирование / Гергели К., Колек Ю., Шуяк И. ; пер. со словацкого Л. А. Четыркина. – М. : Статистика, 1978. – 152 с.
52. Голов С. Прогнозирование и учет банкротства предприятий / Сергей Голов // Бухгалтерский учет и аудит. – 2004. – № 2. – С. 11–16.
53. Гончаров А. Б. Фінансовий менеджмент / Гончаров А. Б. – Х. : "Фолио", 2001. – 316 с.
54. Гончарова М. Л. Основні завдання антикризового управління підприємством / М. Л. Гончарова // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. пр. – 2002. – № 140. – С. 2832.
55. Горбач Т. А. Прогнозування ймовірності банкрутства та шляхи виходу з кризи / Т. А. Горбач // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. пр. – Дніпропетровськ: ДНГ, 2001. – № 117 – С.133–137.
56. Горицкая Н. Комплексный финансовый анализ деятельности предприятия / Наталья Горицкая // Справочник экономиста. – 2006. – № 6. – С. 6672.
57. Гулін Д. В. Система контролінгу на промисловому підприємстві / Д. В. Гулін, О. П. Максименко // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 4. – С. 20–24.
58. Гурстиев К. С. Оценка степени развития кризиса на промышленных предприятиях с учетом состояния их денежных потоков / К. С. Гурстнев // Наукові праці Донецького національного технічного університету. (серія : Економічна). – 2004. – № 69. – С. 172–178.
59. Дергунова М. В. Современная модель антикризисного финансового управления / М. В. Дергунова // Вчені записки. – 2003. – № 3. – С. 96–110.
60. Дмитренко А. І. Діагностика ймовірності банкрутства підприємств та формування антикризових програм їх діяльності : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємством” / А. І. Дмитренко. – Київ : КНЕУ, 2004. – 20 с.
61. Довбня С. Б. Формування системи антикризового менеджменту підприємства / С. Б. Довбня // Проблеми формування ринкової економіки: Міжвід. наук. зб. – 2001. – № 9. – С. 232–237.
62. Дрейлер Н., Сми Г. Прикладной регрессионный аналіз : учебник / Норман Дрейлер, Говард Сми. –[3-е изд.]. М. : Изд. “Диалект-Вильямс”, 2007. – 912 с.
63. Егоров П. В. Стратегический мониторинг в управлении финансово-хозяйственной деятельностью производственных систем : монография / П. В. Егоров, Н. В. Алексеенко. – Донецк : ООО “Юго–Восток, Лтд”, 2005. – 176 с.
64. Егоров П. В. Диагностика управления финансовой деятельностью предприятия : монография. / П. В. Егоров, В. Г. Андреева. – Донецк : ООО “Юго–Восток, ЛТД”, 2005. – 202 с.
65. Економічна енциклопедія. [у 3 т.]. / [за ред. Л. М. Вороновича]. – К. : Видавничий центр “Академія”, 2002 –
Т. 3. – 952 с.
66. Зайцева Н. А. Антикризисное управление предприятием: теория и практика : уч. пособ. / Н. А. Зайцева. – М. : Международная академия оценки и консалтинга, 2004. – 179 с.
67. Залогіна К. І. Криза власників в умовах перехідної економіки України: можливості вирішення в рамках антикризового управління підприємством / К. І. Залогіна // Наукові праці ДонНТУ. (серія : Економічна). – 2004. – № 75. – С. 4248.
68. Захарченко В. О. Систематизація методів оцінки фінансового стану підприємства / В. О. Захарченко, С. І. Счасна // Фінанси України. – 2005. – № 1. – С..137144.
69. Іванова Н. Ю. Концептуальній підхід до проведення антикризового моніторингу підприємства / Н. Ю. Іванова, Н. М. Соколова // Наукові записки. Економічні науки.  2005. – № 44. – С. 8588.
70. Истомина Т. А. Методика экспресс-диагностики кризисных ситуаций в процессе управления реструктуризацией предприятия / Т. А. Истомина // Управління розвитком. – 2002. – № 2. – С. 55–58.
71. Калюжний В. В. Про необхідність регіонального фінансового моніторингу підприємств / В. В. Калюжний, Н. Я. Михаліцька // Наукові праці ДонНТУ. – 2003. – № 59. – С. 162168.
72. Кейн Э. Экономическая статистика и эконометрия / Кейн Э. – М. : Статистика, 1977. – 254 с.
73. Кендалл М. Многомерный статистический анализ и временные ряды / М. Кендалл, А. Стюарт. – М. : Наука, 1976. – 382 с.
74. Ким Дж.-О. Факторный, дискриминантный, кластерный аналіз / Ким Дж.-О., Мюллер Ч. У., Клекка У. Р. – М. : Финансы и статистика, 1989 г. – 316 с.
75. Кислухина И. Проблемы формирования концептуальных и методических основ антикризисного управления / Ирина Кислухина // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – № 5. – С. 3640.
76. Клебанова Т. С. Банкрутство і санація підприємств: теорія і практика кризового управління / Т. С. Клебанова, О. М. Бондар. – Х. : ВД “Інжек”, 2007. – 272 с.
77. Ковалев А. П. Диагностика банкротства / Ковалев А. П. – М. : Финстатин–форм, 1995. – 92 с.
78. Ковалев А. И. Анализ финансового состояния предприятия / Ковалев А. И. – М. : Центр экономики и маркетинга, 1997. – 210 с.
79. Ковалев В. В. Анализ финансового состояния и прогнозирование банкротства / Ковалев В. В. – СПб. : Аудит–Ажур, 1998. – 163 с.
80. Ковалев А. И. Анализ финансового состояния предприятия / А. И. Ковалев, В. П. Привалов. – М. : Центр экономики и маркетинга, 2000. – 203 с.
81. Ковалев А. И. Предприятие в финансовом кризисе / А. И. Ковалев // Финансовая консультвция. – 2006. – № 9. – С. 1823.
82. Козлова Т. Кризис: каков он и как с ним справиться / Татьяна Козлова // Новости турбизнеса. – 2006. – № 17 (67). – С. 3739.
83. Колос А. Л. Концепция формирования системы моделей антикризисного управлення производственно – экономическими системами / А. Л. Колос, А. И. Пушкарь // Вісник № 4 (12) : ХДЕУ. – Х. – 1999. – С. 71–75.
84. Комарницький І. Ф. Теоретико-методологічні засади превентивного антикризового управління промисловим підприємством / І. Ф. Комарницький, Ю. О. Терлецькі // Регіональна економіка. – 2005. – № 4. – С. 5966.
85. Коротков Э. М. Антикризисное управление / Коротков Э. М. – М. : ИНФРА–М, 2003. – 432 с.
86. Кошкин В. И. Антикризисное управление / Кошкин В. И., Белых Л. П., Беляев С. Г. – М. : ИНФРА – М. ,2000. – 489 с. (модульная программа для менеджеров).
87. Крутик А. Б. Антикризисньй менеджмент: Превентивные методы управлення / Крутик А. В. – К. : Ніка – Центр, 2004. – 365 с.
88. Кукурудза Л. О. Банкрутство: причини, наслідки, організація протидії / Л. О. Кукурудза // Вісник КДТЕУ. – 1999. – № 1. – С. 36–58.
89. Кэмпбелл Р. Макклнэл. Экономикс: принципы, проблемы, політика / Кэмпбелл Р. Макклнэл, Стенли Л. Брю : [пер. с. англ.] ; – [11-е изд.] К. : ХаГар, 2000. – 785 с.
90. Лелюк Ю. М. Проблеми використання загальновідомих моделей при прогнозуванні банкрутства вітчизняних підприємств / Ю. М. Лелюк, Т. О. Загорулько // Економіка: проблеми теорії та практики : зб. наук. праць. – Дніпропетровськ : ДНГ, 2001. – № 116. – С. 9–13.
91. Лігоненко Л. О. Методологія діагностики банкрутства підприємства і напрямки її вдосконалення / Л. О. Лігоненко // Фінанси України. – 1998. – № 8. – С. 136–139.
92. Лігоненко Л. О. Проблеми оцінки в контексті завдань антикризового управління діяльністю підприємства / Л. О. Лігоненко // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 2000. – С. 53.
93. Лігоненко Л. О. Антикризове управління підприємством : [монографія] / Л. О. Лігоненко. – К. : КНТЕУ, 2001. – 580 с.
94. Лигоненко Л. А. Антикризисное управление: современное состояние, методическое обеспечение / Л. А. Лигоненко // Актуальні проблеми економіки. –№ 4(22). – 2003. – С. 26–32.
95. Лігоненко Л. О. Антикризове управління підприємством : [підручник] / Л. О. Лігоненко. – К. : КНТЕУ, 2005. – 824 с.
96. Літвін Н. М. Антикризове управління підприємствами в країнах з перехідною економікою : автореф. дис. на здобуття ступ. канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / Н. М. Літ він. – Київ : КНУ ім. Т.Г. Шевченка, 2004. – 21 с.
97. Макаренко І. О. Критерії економічної ефективності роботи підприємства в умовах антикризового управління / І. О. Макаренко // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 7 (61). – С. 121125.
98. Макаренко І. О. Алгоритм антикризового управління підприємством / І. О. Макаренко // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 3. – С. 104–109.
99. Макаренко І. О. Проблеми антикризового управління промисловим підприємством / І. О. Макаренко // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 6 (48). – С. 126–129.
100. Макаренко И. О. Методико-прикладные аспекты антикризисного управления предприятием / И. О. Макаренко // Проблемы науки. – 2005. – № 4. – С. 2023.
101. Макарченко В. О. До питання щодо антикризового менеджменту підприємства / В. О. Макарченко, Є. В. Черв'яченко // Економіка: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. – 2000. – № 61. – С. 47–55.
102. Маленво Э. Статистические методы в эконометрии / Маленво Э. – М. : Статистика, 1976. – 320 с.
103. Мартиненко В. П. Сценарне моделювання антикризових дій на підприємстві / В. П. Мартиненко // Вісник Української академії банківської справи. – 2001. – № 2 (11). – С. 9094.
104. Менеджмент : уч. для вузов / [под ред. М. М. Максимовца, М. А. Комарова.]. – [2-е изд. перераб. и доп.]. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, Единство, 2002. – 359 с.
105. Мескон М. Х. Основы менеджмента / Мескон М. Х., Альберт М., Хедоури Ф. ; пер. с англ. Ф. П. Тарасенко. – М. : Дело, 1992. – 702 с.
106. Найденов И. В., Малин А.С. Исследование систем управления / И. В. Найденов, А. С. Малин. – М. : “ЮНИТИ” –2003. – 320 с.
107. Наконечний С. І. Практикум з економетрії : [навч.–метод. посібник.] / Наконечний С. І., Терещенко Т. О., Роскач О. С. – К. : КНЕУ, 2001. – 192 c.
108. Нейлон К. Как построить свою эконометрическую систему / К. Нейлон. – М. : Алегро–пресс, 1991. – 232 с.
109. Олексієнко Н. В. Стратегічний моніторинг в управлінні фінансово-господарською діяльністю виробничих систем : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. ек. наук – Донецьк : ДНУ, 2003. – 16 с.
110. Пашута Н. Антикризисное управление предприятием: проблемы и пути решения в условиях Украины / Н. Пашута, Л. Федулова // Персонал. – 2000. – № 4. – С..8490.
111. Пидоймо Л. П. Антикризисное управление – «профилактика» или «лечение» / Л. П. Пидоймо // Вісник Східноукраїнського державного університету. – 2000. – № 4 (26). – С. 211–213.
112. Плюта В. Сравнительный многомерный анализ в эконометрическом моделировании / Плюта В. – М. : Финансы и статистика, 1989. – 176 с.
113. Пономаренко В. А. Методичні основи антикризового управління підприємством / В. А. Пономаренко, С. Б. Довбня // Економічний вісник НГУ. – 2004. – № 2. – С. 120–126.
114. Попов Р. А. Антикризисное управление : [уч. пос.] / Р. А. Попов. – М.: Высшая школа, 2004. – 429 с.
115. Проскура О. Ю. Антикризове управління підприємством : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємством” / О. Ю. Проскура. – Харків : ХДЕУ, 2002. – 19 с.
116. Прохорова Ю. В. Принципи організації процесу антикризового фінансового управління / Ю. В. Прохорова // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна. : Проблеми стійкого соціально-економічного розвитку України. – 2006. – № 730. – С. 219–223.
117. Прохорова Ю. В. Фази розвитку фінансової кризи як об’єктивна передумова застосування системи антикризового фінансового управління / Ю. В. Прохорова // Управління розвитком. – 2006. : (видано за результатами Міжнародної наук.–практ. конференції “Актуальні проблеми управління економічними процесами промислових підприємств”). – Х. : Вид. ХНЕУ, 2006. – С. 128–130. – (Спецвип.: № 7).
118. Прохорова Ю. В. Антикризове фінансове управління підприємств: теоретичні підходи в сучасних економічних умовах / Ю. В. Прохорова // Вісник економіки транспорту і промисловості : (зб. наук.–практ. статей). – 2006. – № 15–16. – С. 100–103.
119. Прохорова Ю. В. Визначення ймовірності банкрутства за допомогою середньозваженої ціни капіталу / Ю. В. Прохорова // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : (зб. наук. праць). – 2007. – № 21. – Суми : УАБС НБУ, 2007. – С. 145–149.
120. Прохорова Ю. В. Антикризовий моніторинг як один із основних методів антикризового фінансового управління підприємством / Ю. В. Прохорова // Галицький економічний вісник. – 2008. – № 1 (16). – Тернопіль, С. 42–48.
121. Прохорова Ю. В. Анализ современных методов и моделей диагностики кризисных состояний предприятий машиностроения / Ю. В. Прохорова // Бизнес-Информ. – 2008. – № 2. – С. 52–57.
122. Прохорова Ю. В. Комплексна система диагностики у антикризовому фінансовому управлінні підприємством / Ю. В. Прохорова // Теория и практика экономики и предпринимательства : материалы IV Междунар. науч.-практ. конф., – Алушта, 10-12 мая 2007 г. – Симферополь, 2007. – С. 209–210.
123. Прохорова Ю. В. Антикризове фінансове управління підприємством як економічна система / Ю. В. Прохорова // Фінансовий і банківський менеджмент : досвід та проблеми : IX міжнар. наук. конф. студентів і молодих вчених / заг. ред. д.е.н., проф. Єгоров П. В., – 21–22 листопада 2007 р. : тези доповід. і виступів. – Донецьк 2007. – “ТОВ Юговосток ЛТД”, 2007. – С. 114–116.
124. Прохорова Ю. В. Інформаційне забезпечення антикризового фінансового управління / Ю. В. Прохорова // Інформаційні технології в економіці, менеджменті та бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти : XIII Між нар. наук.-практ. конф., – 22–23 листопада 2007 р. : тези доповід. і повідомлень. – Київ, 2007 р. – : Вид-во Європейського університету, 2007. – С. 31–33.
125. Прохорова Ю. В. Кризисные факторы внутренней и внешней финансовой среды функционирования предприятия / Ю. В. Прохорова // Фінансові ринки та інститути : міжнар. наук.-практ. конф., – 7–8 грудня 2007 р. : тези доповід. – Харків : ВД “Інжек”, 2007. – (Т. 1.). – С. 167–171.
126. Прохорова Ю. В. Стратегічні та тактичні аспекти формування антикризового фінансового управління підприємством / Ю. В. Прохорова // Проблеми та перспективи розвитку підприємництва : міжнар. наук.-практ. конф., 14–15 грудня 2007 р. : зб, матеріалів. – Харків : ХНАДУ, 2007. – (Ч.1.). – С. 166–168.
127. Пушкарь А. И. Антикризисное управление: модели, стратеги, механизмы / Пушкарь А. И., А. Н. Тридед., .Колос А. Л. – Х. : Модель Вселенной. 2001. – 451 с.
128. Раєвнєва О. В. Моделювання фінансової діагностики стану підприємства / О. В. Раєвнєва, С. О. Степуріна // Економіка і регіон. – 2005. – № 3 (6). – С. 7480.
129. Райзберг Б. Антикризисное управление – основа оздоровления предприятий / Борис Райзберг, Николай Костицкий // Экономист. – № 2. – 2005. – С. 25–34.
130. Рамазанов С. К. Технології антикризового управління / С. К. Рамазанов С. К., Степаненко О. П., Тимашова Л. А. – Луганськ : СНУ, 2004. – 191 с.
131. Садеков А. А. Управление предприятием в условиях кризиса : [монография] / А. А. Садеков, В. В. Цурик. – Донецк : ДонГУЭТ, 2006. – 178 с.
132. Сажина М. А. Фирма: управление кризисом: уч. пособ. – М. : ИД “Деловая література”, 2004. – 192 с.
133. Самоукина Н. Антикризисное управление компанией / Наталья Самоукина. – СПб. : Питер, 2003. – 188 с. – (Серия "Бізнес - психология").
134. Симигалов И. А. Понятие антикризисного управления в работах российских и зарубежных ученых / И. А. Симигалов // Менеджмент в России и за рубежом. – 2005. – № 4. – С. 915.
135. Системи фінансового моніторингу. Методологія проектування : [монографія] ; за ред. О. В. Мозенкова. – Харків : ВД “ІНЖЕК”, 2005. – 152 с.
136. Сокол А. Антикризисное финансовое управление при угрозе банкротства предприятия / А. Сокол, Д. Долюк // Вісник. – 2005. – № 1. – С. 7880.
137. Соломенко О. Є. Кількісний аналіз фінансового ризику інноваційних підприємств з використанням фінансових індикаторів / О. С. Соломенко // Проблеми науки. – 2005. – № 11. – С. 3540.
138. Ситник Л. С. Організаційно-економічний механізм антикризового управління підприємством : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / Л. С. Ситник. – Донецьк : НАН України, Інститут економіки промисловості, 2002. – 32 с.
139. Стратегия и тактика антикризисного управления фирмой / под общ. ред. А. П. Градова, Б. И. Кузина. – СПб. : Спец. литература, 1996. – 398 с.
140. Степаненко О. П. Економіко-математичні моделі і методи антикризового управління підприємством : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління підприємствами” / О. П. Степаненко. – К. : Міжнар. науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем, 2005. – 24 с.
141. Тельнова А. В. Антикризисная программа и ее роль на современном отечественном предприятиии / А. В. Тельнова // Економіка : теорія та практика : (зб. наук. пр.). – 2002. – № 134. – С. 174177.
142. Тельнов Ю. Ф. Реинжиниринг бизесс-процессов / Тельнов Ю. Ф. – М. : Закон и право, ЮНИТИ, 2004. – 319 с.
143. Теория и практика антикризисного управления : учеб. / [Базаров Г. З., Беляев С. Г., Белых Л. П.] ; под ред. В. И. Кошкина. – М. : Закон и право: ЮНИТИ, 1996. – 469 с.
144. Терещенко О. О. Фінансова санація та банкрутство підприємств : [навч. посіб.] / О. О. Терещенко. – К. : КНЕУ, 2000. – 412 с.
145. Терещенко О. О. Антикризове фінансове управління на підприємстві : [монографія] / О. О. Терещенко. – [2-ге вид., без змін]. – К. : КНЕУ, 2006. – 268 с.
146. Терещенко О. О. Антикризове фінансове управління на підприємстві : [навч. посіб.] / О. О. Терещенко. – К. : КНЕУ, 2004. – 560 с.
147. Терещенко О. О. Антикризове управління фінансами підприємств : автореф. дис. на здобуття ступ. докт. економ. наук : спец. 08.06.01”Економіка, організація та управління підприємствами” / О. О. Терещенко. – Київ : КНЕУ, 2005. – 34 с.
148. Тинтнер Г. Введение в эконометрию / Тинтнер Г. – М. : Статистика, 1964. – 361 с.
149. Трененков Е. М. Диагностика в антикризисном управлении / Е. М Трененков, С. А. Дведенидова // Менеджмент в России и за рубежом. – 2002. – № 1 – С. 325.
150. Туленков Н. В. Антикризисный менеджмент / Теленков Н. В. // Персонал. – 1998. – № 6. – С. 1925.
151. Українсько-російський економічний тлумачний словник / [за ред. В.М. Копоруліна.]. – Харків : Факт, 2005. – 400 с.
152. Уткин Э. А. Антикризисное управление / Уткин Э. А. – М. : Ассоциация авторов и издателей “Тандем” ; изд. “Экмос”, 1997. – 400 с.
153. Фокіна Н. П. Криза на підприємстві: економічний зміст, причини виникнення та систематизація кризових факторів / Н. П. Фокіна, В. І. Бокій // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 6 (24) – С. 4345.
154. Фишер Ф. Проблема идентификации в эконометрии / Фишер Ф. – М. : Статистика, 1978. – 233 с.
155. Харко А. Ю., Харко В. Ю. Ризики в управлінні фінансовою діяльністю / А. Ю. Харко, В. Ю. Харко // Фінанси України. – 2002. – № 7. – С. 79–84.
156. Холод З. М. Методологічні аспекти антикризового управління / З. М. Холод, А. М. Штангрет // Економіка промисловості. – 2002. – № 2 (16) – С. 2325.
157. Шембель Ю. С. Прогнозування кризового стану підприємства й обгрунтування комплексу заходів антикризового управління : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація та управління пвдприємствами” / Ю. С. Шембель – Дніпропетровськ : Нац. металургійна академія України, 2002. – 18 с.
158. Штангрет А. М. Теоретичні аспекти антикризового управління підприємством / А. М. Штангрет // Наукові записки. – 2006. – № 10. – С. 9–15.
159. Янковський О. Г. Критичний аналіз методів експрес-діагностики фінансового стану промислових підприємств / О. Г. Янковський, Г. В. Юр´єва // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2005. – № 5. – С. 277284.
160. Altman E. I. Financial Ratios, Discriminante Analisis and the Prediction of Corporate Bankruptcy // Journal of Finance. – 1968. – № 4. – P. 589609.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.