У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Причини, діагностика та лікування котів з проявами симптомів сечокам'яної хвороби в умовах ветеринарної клініки «Чотири лапи» м. Харкова
Количество страниц 66
ВУЗ Харківська державна зооветеринарна академія
Год сдачи 2011
Содержание ЗМІСТ
Стор.
Завдання для виконання дипломної роботи З
Реферат 5
1. Вступ 6
2. Огляд літератури 9
2.1. Висновок з огляду літератури 27
3. Власні дослідження ЗО
3.1.Матеріал і методи досліджень ЗО
3.2.Характеристика клініки 32
3.3. Охорона праці 34
3.4. Етіологічні фактори, що викликають СКХ у котів 36

3.5. Результати клінічного дослідження хворих тварин 37
3.6. Спеціальні дослідження 41
3.7. Лабораторні дослідження 41
3.8. Консервативне лікування котів за уролітіазу 49
3.9. Розрахунок економічної ефективності лікувальних заходів 56
4. Обговорення результатів власних досліджень 57
5. Висновки 58
6. Пропозиції 59
7. Список літератури 60
8. Додатки 63





РЕФЕРАТ
Дипломна робота виконана і оформлена згідно затверджених методичних рекомендацій, викладена державною мовою на 60 сторінках, ілюстрована 24 малюнками, містить 4 таблиці, 1 діаграму, схеми рецептів, список літератури нараховує 38 джерел.
Встановлено, що ураження сечовивідних шляхів у дрібних тварин в умовах міста Харкова складає в середньому 7% від загального числа хвороб незаразної етіології. Коти і кішки потрапляють на обстеження з приводу проявів ознак ураження нижнього відділу сечовивідних шляхів -урологічного синдрому (уролітіаз, обструкція уретри) - гематурія, дизурія, нетримання і неналежне сечовипускання, коліки.
Діагностика СКХ у тварин базується на детальному зборі анамнезу, характерних клінічних симптомах із проведенням обов'язкового лабораторного дослідження сечі з мікроскопією осаду, рентге- або УЗ обстеженням.
Використані сучасні методи діагностики уролітіазу кішок, простежена схильність до даного захворювання в залежності від статі, віку, породи і сезонному аспекті, відпрацьовані схеми лікування кішок і профілактики СКХ
Лікування тваринам за гострого уролітіазу проводиться оперативно, а при легких випадках, відсутність повної обструкції сечових шляхів -консервативне. Хірургічне втручання позбавляє тварину від конкременту, але не від їх утворення і сечокам'яної хвороби в цілому. Для консервативного лікування використовували спазмолітичні, знеболюючі, загально стимулюючі препарати, відповідної дієти. Лікування вимагає тривалого часу, а при дотриманні необхідної профілактики може повністю позбавити тварину від конкременту і дозволяє їй одужати без хірургічного втручання. Для призначення ефективного лікування за уролітіазу рекомендується враховувати кількість виявлених кристалів у полі зору мікроскопа, їхні розміри й активність кристалоутворення.

1. Вступ
Одним з важких захворювань сечовивідних шляхів є сечокам'яна хвороба (СКХ) або уролітіазіс у котів. Сечокам'яна хвороба важка в лікуванні, супроводжується частими рецидивами і високою смертністю (не менше 40%). Тому вивчення даної патології достатньо актуальна проблема ветеринарних фахівців.
За сучасними даними на сечокам'яну хворобу хворіють від 1 до 13,5% кішок. Це одне із захворювань кішок, яке характеризується значними розбіжностями в поглядах на етіологію і умови, що спричиняють виникнення конкрементів та обтурацію ними сечових шляхів. За спостереженнями фахівців кішки страждають на СКХ в 4-5 разів частіше, ніж собаки.
Активно про сечокам'яну хворобу ветеринарні лікарі заговорили в 70-х роках двадцятого сторіччя. Та цікаво відмітити, що ще у 1925 p. Kirk відмітив основні фактори, що до розвитку урологічного синдрому (уролітіаз, обструкція уретри) у кішок - це мала рухливість, кастрація, ожиріння, сухі корми і невелика потреба рідини. Ці та інші фактори діють синергично, кожний із них додає свою частку ризику захворювання [37].
У 1973 р. група дослідників запропонувала вірусну причину походження сечокам'яної хвороби. Етіологічна роль відводилася кальці- і герпесвірусній інфекції кішок, проте це припущення не знайшло підтвердження в інших численних дослідженнях. У 70-і pp. стали допускати, що застосування сухих кормів або їх змішування може приводити до сечокам'яної хвороби. Учені довели, що це не так, хоча була встановлена важлива роль солей магнію у виникненні захворювання.
В даний час встановлено, що недостатнє надходження води в організм кішки і підвищене значення рН сечі створюють умови утворенню уролітів і виникненню сечокам'яної хвороби. Еволюційно склалося так, що у кішок ослаблено відчуття спраги.
6

Домашні кішки відбилися від африканської дикої кішки і у них збереглася здібність до великої концентрації сечі, що, відповідно, може впливати на утворення каменів — струвітів, основних уролітів при сечокам'яній хворобі.
Останніми роками помітно зросла цікавість практикуючих ветеринарних лікарів до проблеми сечокам'яної хвороби у дрібних домашніх тварин. Пояснюється це збільшенням реєстрації випадків сечокам'яної хвороби серед кішок і собак за минулі декілька років, в порівнянні з минулими роками, частими рецидивами хвороби і збільшенням числа летальних результатів при даному захворюванні. Немаловажне значення має і тяжкі емоціональні потрясіння для власників тварин.
Вельми актуальними, в зв'язку з цим, виглядають завдання щодо удосконалення вже існуючих діагностичних, терапевтичних консервативних і оперативних заходів, часто, мало ефективних і не завжди виправданих при даному захворюванні.
У структурі захворюваності котів патологія сечовивідної системи за частотою реєстрації і кількості летальних результатів (тварина може загинути в перший напад сечокам^яної хвороби) займає на сучасному етапі одне із провідних місць разом з хворобами серцево-судинної системи, онкологічною патологією і травматичними ушкодженнями.
Підвищений інтерес ветеринарних фахівців до захворювань сечовивідних шляхів собак і кішок останніми роками обумовлений необхідністю рішення проблем діагностики, лікування, як терапевтичного так і хірургічного, і профілактики сечокам'яної хвороби, що характеризується затяжною течією, частими рецидивами і високою смертністю, тому дана проблема до теперішнього часу залишається актуальною.
Мета роботи - з'ясувати структуру й тенденції поширення СКХ кішок в умовах міста Харкова, з проведенням діагностичних заходів і визначенням

ефективності неоперативного лікування та підвищення ефективності профілактичних заходів при даній патології.
Для досягнення мети на вирішення поставлені наступні завдання:
• збір і аналіз статистичних даних щодо сечокам'яної хвороби в групі
тварин (кішок) з даною патологією
• виявлення статевої, вікової, породної схильності до СКХ у кішок
• визначення основних факторів ризику і причин виникнення сечокам'яної
хвороби у котів;
• проведення діагностично-лікувальних заходів хворих тварин за
урологічного синдрому (уролітіаз, обструкція уретри)
• розробка профілактичних прийомів для зниження рецидивів даної
патології.
Список литературы Пропозиції
Ветеринарним лікарям в умовах міста Харкова для профілактики уролітіазу кішок рекомендується проведення масової роз'яснювальної роботи серед власників тварин щодо науковообгрунтованого підбору раціону домашнім вихованцям з обов'язковим дотриманням норм і режиму годівлі.
Для профілактики рецидивів утворення струвітних уролітів використовувати дієту з низьким вмістом магнію, який створює кисле рН сечі. Для некастрованих тварин застосовувити корм: Hill's Feline Maintenance (консерви), кастрованим котам спеціальні корми з позначкою «для кастрованих котів», обов'язково слідкувати за вживанням води, кішки повинні випивати чайне блюдце води за добу, бажано дистильованої.
Рекомендовано періодично звертатися до ветеринарних спеціалістів задля проведення профілактичного клініко-лабораторного обстеження тварин.


60

7. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Анохин Б. М. , Данилевский В. М. , Замарин Л. Г. и др. Внутренние
незаразньї болезни сельскохозяйственньї животньї. Москва ВО
«Агропромиздат». 1991. -578с
2. Аскерханов Р.П. «Мочекаменная болезнь в Дагестане». Дагестанское
книжное издательство. Махачкала. 1979. - 238с
3. Бакшеев В.П. Болезни собак и кошек. Харьков.2000. - 230с
4. Барлерин Л. Волчанки. Ветеринар, 2005, N7-8, стр. 30-ЗЗс.
5.Байнбридж Д. Нефрологтя и урология собак и кошек. Москва. Аквариум.
2003.-730с.
6. Беляев Н.В. Как лечить вашу кошку. Минск. Литература,2000.
7. Беляков И. М., Дугин Г. Л., Кондратьев В. С. Практикум по клинической
диагностике с рентгенологией. М.: Колос, 1992. - 286с
8. Борисевич В.Б. Оперативная хирургия домашних животньіх.Киев.1996. -
300с
9. Бородулин Г.Г. «Камни мочевого пузиря». Автореферат. Москва. 1973. -
342с.
10. Вайберг З.С. «Камни почек». Москва. Медицина. 1971. - 57с.
11. Влізло В. В., Левченко В. І., Кондрахін І. П. та ін. Ветеринарна клінічна
біохімія. Біла Церква. 2002. - 400с
12. Гельфонд В.П. «Материальї к патогенезу и лечение камней почек и
мочеточников». Автореферат. Москва. 1975. -98с.
13. Деева А.В., Вербовик Е.В., Круглик О.А., Парасюк Л.П. Стимулирующие
зффектьі препарата гамавит у спортивньїх лошадей. Материальї IV
Межрегиональной конференции "Актуальньїе проблеми ветеринарной
медицини мелких домашних животньїх и лошадей на Северном Кавказе". 31
мая 2001г. Ставрополь, с.30-32.
14. Дубровина Е.В. Любителям кошек о здоровье и болезнях. М, Гном и Д,
2000,288с.
61

15. Емельянов А.Н. «Физическиє свойства и химический состав мочевьіх
камней». Научньїе трудьі. Саратов. 1974. - 76с.
16. Зорин В. Л. Кормление кошки. М., Аквариум, 2001, 64 с.
17. Карпенко Л.Ю. Роль некоторьіх витаминов и минералов в профилактике и
лечении заболеваний мелких домашних животньїх. В кн. Сборник научно-
практических работ ветеринарной клиники доктора Тиханина (1995-1999 гг).
Санкт-Петербург, 1999.
18. Кондрахін І. IX, Левченко В. І., Влізло В. В. та ін. Внутрішні хвороби
тварин. Частина 2. Біла Церква. 2000. - 224с

19. Кюнг Ю.В., Галаш В.Т., Ашаткин А.Ф., Махов А.Б., Бакулина Е.А.,
Титова И.В., Санин А.В., Деева А.В., Зинченко Е.В. Применение препарата
"Кот Зрвин" для терапии и профилактики заболеваний нижних отделов
мочевьіводящих путей у котов. 1999. С.70-71.
20. Левченко В. І., Влізло В. В., Кондрахін І. П. та ін. Клінічна біохімія. Біла
Церква. 2000. - 362с.
21. Левченко В. І., Влізло В. В., Кондрахін І. П. та ін. Клінічна діагностика
внутрішніх хвороб тварин. Біла Церква. 2000. - 562с
22. Паршин А.А. Хирургические операции у собак и кошек. Москва.
Аквариум.2003. - 620с.
23. Святковская М.А., Святковский А.В. Возможность применения Су Джок
терапии при мочекаменной болезни кошек. Ветеринарная практика, 2000, N3
(10)с.87-88.
24. Сироквашин Т.А. «К зтиологии мочекаменной болезни у норок».
Сборник научньїх работ. Ленинград. 1985. - 175с.
25.Тимошенко О.П., Ющенко А.А., Кузнецова Н.В. Роль гликозаминогликанов мочи в оценке зффективности лечения мочекаменной болезни домашних кошек // Вісник Полтав. держ. аграр. академії. - Полтава, 2005. -№ 4. -С. 175-180.
62

26. Тимофеев И.А., Ушаков В.М. Урологический синдром кошек (УСК) в г.
Одессе. Материальї Девятого Моск. межд. конгресса по лечению мелких
домашних животньїх. 2001. с. 300-302.
27. Тимченко Л.Д. «Ультразвуковая диагностика уролитиаза у кошек и
собак». Тезисьі докладов. Петрозаводск. 1996. - 45с.
28. Тиктинский О.Л. «Уролитиаз». Медицина. Москва. 1980. - 134с.
29. Тиктинский О.Л. «Медикаментозное лечение мочекаменной болезни».
Ленинград. 1976. - 35с.
ЗО.Тихане X. «Почечно-каменная болезнь». Автореферат. Тарту. 1977. -67с.
31. Каландадзе Н.К. «К вопросу о патогенезе мочекаменной болезни».
Тбилиси. 1972. -45с.
32. Косьяненко И.И. «Патологическая анатомия болезней органов
мочеполовой системьі сельскохозяйственньїх животньїх». Учебное пособие.
Москва. 1996.-256с.
33. Матвеев Л.В. Болезни собак и кошек.Нижний Новгород. 1996. - 410с
34. Чуваев И.В. и др. Некоторьіе аспектьі диагностики и лечения
мочекаменной болезни. Ветеринарная практика, 1997, N1, с.25-32
35. Шебиц X., Брасе В. Оперативная хирургия собак и кошек. Москва.
Аквариум.2001. - 815с
36. Щербаков Г.Г., Старченко С.В. Незаразньїе болезни собак и кошек. СПб,
Агропромиздат. 1996.-456с.
37. Чандлер Є.А., Гаскелл К. Дж., Гаскелл P.M. Болезни кошек. / Перевод с
англ. Британская ассоциация ветеринари мелких животних -М.:, «Аквариум
ЛТД», 2002. - 696 с, илл.
38. Ющенко Г.О. Деякі особливості перебігу сечокам'яної хвороби в котів
старшої вікової групи // Вісник Білоцерків. держ. аграр. ун-ту. - Вип. - Біла
Церква, 2005.-С. 289-294.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
100





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.