У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Обгрунтування основних форм та методів використання кінологічної одорології щодо протидії незаконній міграції, обігу наркотичних та вибухових речовин на Державному кордоні України
Количество страниц 104
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1 ПОНЯТТЯ ТА СУТЬ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ОДОРОЛОГІЇ……..6
1.1 Історія становлення і розвитку одорології…………………………...6
1.2 Напрямки розвитку криміналістичної одорології…………………..11
1.3 Поняття запаху, запахових слідів та їх властивість………………...19
ВИСНОВКИ ПО РОЗДІЛУ……………………………………………………..31
РОЗДІЛ 2 ВИКОРИСТАННЯ ЗАПАХОВИХ СЛІДІВ У ПРОТИДІЇ ПРАВОПОРУШЕННЯМ І ЗЛОЧИННОСТІ…………………………...………33
2.1 Тактика використання запахових слідів в розкритті, розслідуванні правопорушень……………………………………………………..……..33
2.2 Способи вилучення, консервування запахових слідів…………...…43
2.3 Тактичні правила проведення одорологічної вибірки……………...58
ВИСНОВКИ ПО РОЗДІЛУ……………………………………………………..65
РОЗДІЛ 3 РЕКОМЕНДАЦІЇ ШТАБУ ОРГАНУ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ОДОРОЛОГІЇ В ОПЕРАТИВНО-СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ………………………………67
3.1 Рекомендації штабу органу охорони державного кордону щодо використання кінологічної одорології в оперативно-службовій діяльності………………………………………………………………….67
3.2 Рекомендації штабу органу охорони державного кордону щодо використання інструментальної одорології в оперативно-службовій діяльності………………………………………………………………….81
ВИСНОВКИ ПО РОЗДІЛУ……………………………………………….…….92
ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ………………………………………………….…….94
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….97
ДОДАТКИ…………………………………………………………………...….104



ВСТУП


Для Державної прикордонної служби й інших правоохоронних органів України діяльність щодо підтримання правопорядку і запобігання правопорушенням є основною. Важливе місце у цій діяльності і, безпосередньо, у протидії злочинності, займає пошук правопорушників, який здійснюється у передбачених законом випадках. Спеціальні заходи є одним із видів заходів щодо пошуку правопорушників у процесі здійснення зовнішньої адміністративної діяльності Державної прикордонної служби. Вони визначають специфіку виконання нею завдань з підтримання правопорядку на державному кордоні і у прикордонні України, особливості її правоохоронної діяльності.
Розповсюдження злочинів, а також зростання порушників режиму державного кордону України потребує з одного боку, поєднання конкретних законодавчих і організаційних заходів уповноважених органів держави, а з іншого – цілеспрямованих наукових розробок, проблемних питань оптимізації діяльності правоохоронних органів, у тому числі – Прикордонних військ України на основі новітніх наукових досягнень і передового досвіду криміналістики і інших прикладних галузей знань практичного досвіду боротьби з різними видами злочинної діяльності.
Актуальність обраної теми дослідження полягає в тому, що в сучасних умовах під час розкриття злочинів дедалі більша увага приділяється криміналістичній одеорології, на яку покладається завдання щодо пошуку злочинців за їх запаховими слідами, знаходження людини по запаху речі, що їй належить, розшуку наркотичних і вибухових речовин, одорологічній ідентифікації, збиранню і консервації запахових слідів тощо.
Проблеми розкриття злочинів за допомогою криміналістичної одорології дослюджували вітчизняні і зарубіжні вчені, зокрема В.Д. Басай, В.В. Безруков, П.Д. Біленчук, Г.Л. Грановський, В.Г. Гончаренко, М.В. Салтевський, О.А. Кириченко, М.В. Корнієнко, В.А. Лукашов, B.C. Овчинський, В.Л. Регульський, Г.В Федоров, Ю.Є. Черкасов та ін. Але, не дивлячись на інтенсивність та широкий спектр досліджень проблем використання методів криміналістичної одорології у боротьбі зі злочинністю, багато питань в означеній сфері залишаються й сьогодні дискусійними і потребують подальших досліджень. Особливо актуальними є питання використання одорологічної науки щодо протидії незаконній міграції, обігу наркотичних та вибухових речовин на Державному кордоні України.
Тому обрана тема дипломної роботи є актуальною і своєчасною, як в теоретичному, так і в практичному аспектах.
Метою даної роботи є теоретичне обґрунтування і практичне застосування основних форм та методів кінологічної одорології щодо протидії незаконній міграції, обігу наркотичних та вибухових речовин на Державному кордоні України.
Відповідно до поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні завдання:
 дослідити історію становлення і розвитку одорології;
 проаналізувати напрямки розвитку криміналістичної одорології;
 визначити поняття запаху, запахових слідів та їх властивість;
 з’ясувати особливості тактики використання запахових слідів в розкритті, розслідуванні правопорушень;
 розкрити способи вилучення, консервування запахових слідів;
 оцінити тактичні правила проведення одорологічної вибірки;
 надати рекомендації штабу органу охорони державного кордону щодо використання кінологічної та інструментальної одорології в оперативно-службовій діяльності.
Об’єктом дипломної роботи обрана криміналістична одорологія.
Предметом дипломної роботи є форми та методи кінологічної одорології щодо протидії незаконній міграції, обігу наркотичних та вибухових речовин на Державному кордоні України.
Для досягнення мети дослідження і вирішення поставлених завдань в роботі використовувались загальнонаукові і спеціальні методи дослідження: історико-правовий, порівняльний, формально-логічний, системно-структурний та соціологічний методи.
Правовою основою дослідження є: Конституція України, Кримінальний, Кримінально-процесуальний кодекси України, Закони України, Укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, положення, концепції, накази, інструкції та відомчі акти, які регулюють діяльність органів прикордонних військ України.
Інформаційною базою дослідження стали наукові праці вітчизняних і зарубіжних авторів в галузі криміналістики, зокрема криміналістичної одорології, матеріали періодичних видань і науково-практичних конференцій.

Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ


У дипломній роботі наведено теоретичне узагальнення і практичне застосування криміналістичної одорології щодо протидії незаконній міграції, обігу наркотичних та вибухових речовин на Державному кордоні України, що виявилося у формуванні криміналістичної характеристики інструментів одорології та розробці рекомендацій штабу органу охорони державного кордону щодо використання кінологічної та інструментальної одорології в оперативно-службовій діяльності. За результатами дослідження можна сформулювати такі головні висновки:
Криміналістична одорологія – це окреме вчення, яке на основі пізнання закономірностей поводження зі слідами і зразками запаху людини та інших речових джерел інформації шляхом їх позалабораторного і лабораторного дослідження за допомогою нюху спеціально підготовленого собаки-детектора або іншого біодетектора, розробляє складові частини гласної методики боротьби зі злочинами та іншими правопорушеннями на всіх її стадіях.
На основі проведеного дослідження ми дійшли висновку про те, що спеціальні операції із застосуванням службово-розшукових собак є найбільш ефективним видом оперативно-службової діяльності органів охорони державного кордону.
У сучасній криміналістичній практиці широко використовуються природні здібності собак розшуковувати та розрізняти запахові сліди, в цьому випадку мова йде про криміналістичний напрямок, коли собака працює по «гарячих слідах» – оперативну одорологію. На рівні із згаданим методом дослідження слідів, експерти використовують також інструментальну одорологію – дослідження запахів у лабораторних умовах. Лабораторні дослідження запахових слідів дозволяють експертам надавати установам та органам, що призначають експертизу, унікальну інформацію, оскільки запах людини, як відбитки пальців та генетичний код, також унікальний. Результати подібних досліджень дозволяють органам дізнання і досудового слідства вирішувати широкий діапазон задач, пов’язаний з розкриттям і розслідуванням злочинів.
Дослідження особливостей тактичних правил проведення одорологічної вибірки довели, що вибірка – це діяльність, керована певною особою – кінологом і є оперативно-тактичним заходом застосування спеціалістом біологічного детектора – нюху службово-розшукового собаки для дослідження одорологічної інформації з метою встановлення за запахом конкретного об'єкта.
Спеціальні заходи штабу органу охорони державного кордону – це форма оперативно-службової діяльності, яка полягає у здійсненні комплексу спеціальних дій, спрямованих на боротьбу з тероризмом, організованою злочинністю, пошуку правопорушників, локалізації кризових ситуацій, забезпеченні внутрішньої та власної безпеки, виконанні інших спеціальних завдань, а також координації діяльності державних органів в інтересах охорони державного кордону. Успіх проведення спеціальних заходів досягається виконанням певних дій, в основі яких є завчасна підготовка і у тому числі прикордонників-кінологів.
Грамотно спланована та якісно проведена завчасна підготовка може забезпечити організоване і швидке застосування сил і засобів відділу у пошуку або затриманні правопорушників. Це дозволить усунути можливі недоліки в злагодженості дій елементів службового порядку та оперативно-розшукових заходів і забезпечить ефективне керівництво ними під час проведення спеціальних заходів.
Тому в роботі нами надані рекомендації з методики планування спеціальних заходів з використанням розшукових собак щодо виявлення правопорушників на державному кордоні України. Запропонований порядок планування спеціальних заходів щодо пошуку правопорушників з використанням розшукових собак може скоротити час, необхідний для організації пошукових дій. Від чіткого планування спеціальних заходів залежить оперативність дій персоналу, що залучається до пошуку та затримання правопорушників.
Органи охорони державного кордону в оперативно-службовій діяльності здебільшого використовують кінологічну одорологію, разом з тим, в особливих обставинах, використання інструментальної одорологіі є необхідним заходом і застосовується для розкриття злочину органами охорони державного кордону в оперативно-службовій діяльності.
Для підвищення ефективності розкриття злочину, вважаємо за доцільне порекомендувати штабу органа охорони державного кордону в оперативно-службовій діяльності при використанні інструментальної одорологіі дотримуватись правил, до яких відносяться: створення умов, що забезпечують максимальне збереження запахових слідів; обмеження числа учасників оперативно-слідчої групи; дотримання правил поведінки та пересування, що виключають можливість руйнування слідів або їх забруднення сторонніми пахучими речовинами; виконання суворої черговості пошуку та вилучення запахових слідів; пошук і вилучення запахових слідів повинні передувати роботі з будь-якими іншими слідами або предметами, які можуть стати речовими доказами в розкритті злочину.
Використання кінологічної та інструментальної одорології значно підвищує ефективність діяльності органів охорони державного кордону та всебічно сприяє захисту державного кордону України, виявленню і затриманню правопорушників.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Кримінально процесуальний кодекс України від 28.12.1960 № 1001-05 (в редакції закону № 4025-VI від 15.11.2011) [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1001-05
2. Про боротьбу з тероризмом: Закон України від 20 березня 2003 р. // ВВР. – 2003. – № 638. – Ст. 16.
3. Про судову експертизу Закону України від 25.02.1994 № 4038-XII http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4038-12
4. Про затвердження Інструкції з організації оперативно-службової діяльності відділу прикордонної служби Державної прикордонної служби України : наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 29.12.2009 № 1040. - К. : АДПСУ, 2009.
5. Про затвердження Порядку підготовки та використання в охороні державного кордону інспекторів-кінологів із службовими собаками: Наказ Адміністрації державної прикордонної служби України № 275 від 14.04.2009 р. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.customs.gov.ua/dmsu/control/uk/index
6. Байерман К. Определение следовых количеств органических веществ: Пер. с английского / К. Байерман. – М. : Мир, 1987. – 462 с.
7. Бандурка О.М. Оперативно-розшукова діяльність. Ч. І: Підруч. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2002. – 336 с.
8. Баратюк, В. І. Охорона державного кордону прикордонним підрозділом : підручник / В. І. Баратюк, О. М. Ставицький, О. В. Жабенко та ін. Частина І. – Хмельницький : Видво НАДПСУ, 2005. – 299 с.
9. Барышева М.В. Исследование запаховых следов, ДНК, групповых антигенов и клеточных структур в комплексной экспертизе биологических следов человека / Барышева М.В., Лащ-Завада А.Ю., Саламатин А.В. // Криміналістичний вісник. – 2008. – № 2 (10).
10. Басай В.Д. Основи криміналістичної одорології: Монографія. – Івано-Франківськ: Вид-во Плай, 2002.– 482 с.
11. Басай В.Д. Проблемы криминалистической одорологии: Монография. / Басай В.Д., Кириченко А.А., Руденко В.П., Щитников А.М. – Минск, Хмельницкий: ГЭКЦ МВД РБ, НАПВ Украины, 2001. – 524 с.
12. Безруков В.В. Обнаружение, фиксация, хранение и использование пахучих веществ человека в борьбе с преступностью // Вопросы применения одорологии в раскрытии преступлений / Сб. матер. науч.теор. конф. – М., 1970. – С. 28-45.
13. Белкин Р. С. Курс советской криминалистики / Р. С. Белкин. –. Т. 3. – М. : Юрид. лит., 1979. – 407 с.
14. Белкин Р.С. Криминалистика: проблемы, тенденции, перспективы. От теории к практике / Р.С. Белкин. – М. : Юрид. лра, 1988. – 181 с.
15. Белкин Р.С. Теория и практика следственного эксперимента / Р.С. Белкин. – М., 2006 – 243 с..
16. Вандер М.Б. Понятие и значение микрочастиц в криминалистике // Ленингр. унт. Правоведение. – Л., 1978. № 2. – С.72.
17. Винберг А.И. Криминалистическая одорология // Криминалистика на службе следствия. – Вильнюс, 1967. – С. 5-16.
18. Винберг А.И. Судебно-одорологическая экспертиза / А.И. Винберг // Социалистическая законность. – 1987. – № 10. – с. 60-63
19. Висновки з одорологічних досліджень НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області: № 1 від 3 січня 2002 р. у кримінальній справі № 02230351; № 3 від 15 лютого 2002 р. у кримінальній справі № 02054019; № 5 від 20 березня 2002 р. у кримінальній справі № 02040088; № 7 від 13 квітня 2002 р. у кримінальній справі № 55275045; № 9 від 5 липня 2002 р. у кримінальній справі № 02280850.
20. Відомості Департаменту інформаційних технологій МВС України. Офіційний сайт МВС України : Електронний ресурс – Режим доступу: http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/47900
21. Грановский Г.Л. Основы трассологии. Общая часть: Монограф. / Грановский Г.Л.. – 2-е изд. – М.: Наука, 2006. – 452 c.
22. Гринчук, Р. В. Рекомендації штабу прикордонного загону щодо проведення оперативно-тактичних розрахунків під час організації спеціальних заходів щодо пошуку правопорушників / Р. В. Гринчук. – Хмельницький : Вид-во НАДПСУ, 2009. – 50 с.
23. Долженков О.Ф., Саакян М.Б., Ортинський В.Л. Оперативнотактичні операції: Монограф. – Львів, 2004. – 358 с.
24. Експертизи у судовій практиці / [за заг. ред. В.Г. Гончаренка]. – К. : Юрінком Інтер, 2005. – 386 с.
25. Електронний ресурс Державної прикордонної служби України // Результати проведення ділової гри в Котовському прикз ВПС “Степанівна” у 2009 році. Ftp: Kiev: User: UPS.
26. Жирютин В.Й. Криминалистическая характеристика преступлений и причинность // Актуальные направления развития криминалистической методики и тактики расследования. – М., 1978. – С.62-67.
27. Кириченко А.А. Криминалистика: Учеб.-метод. пособие. / Кириченко А.А., Басай В.Д., Литвин Ю.И. – Хмельницкий: АПВ Украины, 2001. – 142 с.
28. Кириченко А.А. Судебная одорология: Монография. / Кириченко А.А., Биленчук П.Д., Клименко Н.И. – Днепропетровск: Изд-во ДГУ, 1994. – 156с.
29. Кириченко О.А. Одорологія: Лекція №10 / Кириченко О.А., Басай В.Д. – К.: РВВ КІВС, 2002.– 86 с.
30. Кириченко О.А. Основи юридичної одорології. Лекція №7 //Кириченко О.А., Басай В.Д. Актуальні проблеми юридичної науки: Навч. посібник для магістрів-правознавців. – Івано-Франківськ: Вид-во Плай, 2001.– С.157-294.
31. Кириченко О.А. Основы юридической одорологии (теорология, правовая процедура, методика): Монография./ Кириченко О.А., Басай В.Д., Щитников А.М. – Ивано-Франковск, Мн.: Изд-во Плай, ГЭКЦ МВД РБ, 2001.– 768 с.
32. Кисин М.В. Использование консервированного запаха в раскрытии преступлений. / Кисин М.В., Петранек Г., Сулимов К.Т., Шмидт Р., Дерда В. – Москва-Берлин: ВНИИ МВД СССР КИ ННП МВД ГДР, 1983.– 120 с.
33. Кобзар С.І. Сліди запаху: Навч. посіб. – Луганськ, 1999. – 218 с.
34. Кривошеев, В. А. Справочник по оперативнотактическим расчетам в Пограничных войсках КГБ СССР / В. А. Кривошеев. – М., 1989. – 272 с.
35. Крутова В.И. Собака-детектор видовых запахов в работе зоологов и криминалистов / Крутова В.И., Старовойтов В.И., Сулимов К.Т. // Клуб собаководства. – М. : Патриот, 2009. – Вып. 2.
36. Крутова В.И. Собаки спасают тигров // Друг. – М., 2000. – № 8. – С. 30–33.
37. Крушинский Л.В. Биологические основы рассудочной деятельности / Л.В. Крушинский. – М. : Изд-во МГУ, 1977. – 217 с.
38. Лук’янчиков Б.Є. Сліди злочину – джерело інформації про його дію / Лук’янчиков Б.Є., Лук’янчиков Є.Д // Сучасні проблеми інформатизації органів внутрішніх справ України. – К., 2002. – С.64-73.
39. Мизитова Р.М. Обоняние и его моделирование: Монография. / Мизитова Р.М., Охотская В.Н., Пучкин Б.У. – Новосибирск: Наука, 2005.–119с.
40. Морозов, И. В. Охрана государственной границы пограничной заставой / И. В. Морозов. – Хмельницький : Вид-во ІПВУ, 1996. – 189 с.
41. Новый энциклопедический словарь. – М. : РИПОЛ-классик, 2007. – 1455 с.
42. Одорология криминалистическая: Юридический энциклопедический словарь. - М.: Сов. Энциклопедия, 1984. - С. 211; 1987. С. 269.
43. Павлов И. П. Отношения между раздражением и торможением, размежевание между раздражением и торможением и экспериментальные неврозы у собак // Павлов И. П. // Двадцатилетний опыт объективного изучения высшей нервной деятельности (поведения) животных : сборник статей, докладов, лекций и речей. – М. : Медгиз. – 1951. – 506 с.
44. Панфилов П.Б. Критерии возможности использования ольфакторного метода в судебной экспертизе / П.Б. Панфилов // Криміналістичний вісник. – 2008. – № 2 (10).
45. Панфилов П.Б. Формирование категорических выводов по результатам идентификационного ольфакторного исследования / П.Б. Панфилов // Криміналістичний вісник. – 2007. – № 2 (8).
46. Переспективы изучения летучих веществ, выделяемых человеком, в криминалистике (материалы для обсуждения на ученом совете вниисэ). М. 1979. – с.12-47
47. Россинская, Е. Р. Профессия – эксперт / Е. Р. Россинская – М.: Юрист, 1999. – 192 с. – (Введение в юридическую специальность).
48. Саакян М.Б. Щодо питання теорії та практики спеціальних операцій, які здійснюють органи внутрішніх справ // Вісник Львівського інституту внутрішніх справ. – 2001. – № 3. – С. 242-253.
49. Салтевский М.В. Криминалистическая одорология. Работа с запаховыми следами: Лекция. – К. : Высшая школа МВД СССР, 1976. – 47 с.
50. Салтевский М.В., Лукашевич В.Г. Микрообъекты и запаховые следы: Специализ. курс криминалистики для слуш. вузов МВД, обучающихся на базе сред. спец. образования: Учеб. / Под ред. Р.С. Белкина. – К., 1987. – С.130-145.
51. Салтевський М.В. Криміналістика (у сучасному викладі): підруч. / Салтевський М.В. – К.: Кондор, 2005. – 588 с.
52. Севрюков В.М. Группировка и организация развертывания сил и средств органов внутренних дел в чрезвычайных ситуациях. – М., 2006 – 289 с..
53. Селиванов Н.А. Установление человека по запаху на предварительном следствии / Н.А. Селиванов, В.И. Старовойтов // Социалистическая законность. – 1991. – № 11.
54. Снетков В.А., Старовойтов В.И. Криминалистическое значение запаховой характеристики человека (методический аспект) // Вопросы теории криминалистики и экспертно-криминалистические проблемы: Сб. научных трудов. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1990. – С.3-15.
55. Собко Г.М. Вероятностно-статистические обоснования достоверности одорологической идентификации / Г.М. Собко // Вопросы теории судебной экспертизы. – 2007. – № 31.
56. Соколов В. Е. Кинологическая идентификация индивидуальных запахов в следах жизнедеятельности четырех видов позвоночных // Известия А Н СССР, Серия биологическая. 1990.№ 4 – С. 56 – 64.
57. Старовойтов В.И. Запаховые следы участников происшествия: обнаружение, сбор, организация исследования: Методические рекомендации. / Старовойтов В.И., Сулимов К.Т., Гриценко В.В. – М.: ЭКЦ МВД России, 2006. – 24с.
58. Старовойтов В.И. Методические рекомендации по проведению кинологической идентификации по консервированному запаху // В.И. Старовойтов, К.Т. Сулимов. – М. : ВНИИ МВД СССР, 1985.
59. Старовойтов В.И. Методическое обеспечение в судебнобиологическом ольфакторном исследовании пахучих следов человека / В.И. Старовойтов // Криміналістичний вісник. – 2008. – № 1 (9).
60. Старовойтов В.И. Судебная экспертиза – единственно допустимая процессуальная форма ольфакторного исследования пахучих следов человека / В.И. Старовойтов // Вестник криминалистики. – М. : Спарк, 2003. – Вып. 2 (6).
61. Старовойтов В.И. Судебная экспертиза пахучих следов человека в экспертной практике органов внутренних дел России / В.И. Старовойтов, П.Б. Панфилов // Криминалистические средства и методы в раскрытии и расследовании преступлений. – М. : ЭКЦ МВД России, 2004. – Т. 3.
62. Туманов А.А., Коростылева Е.А. Биосенсоры в анализе объектов окружающей среды // Журн. анал. химии. – 1990.– Т. 45, № 7.– С. 1304-1311.
63. Федоров Г.В. Одорология: запаховые следы в криминалистике: Монограф. –Мн.: Амалфея, 2000. – 144 с.
64. Федоров, Г.В. Одорология и ее использование в раскрытии и расследовании преступлений: учебное пособие/ Г. В. Федоров, Г. Б. Дергай; Мин-во внутренних дел республики Беларусь. - Минск: Академия МВД РБ, 2006. - 140 с.
65. Шеремет, А.П. Криміналістика: навчальний посібник / А. П. Шеремет. – 2-ге вид.. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 472 с.
66. Шиканов В. И. К вопросу о сущности одорологического эксперимента и его место в системе криминалистических методов // Вопросы борьбы с преступностью. – Иркутск, 1970. С. 140 – 148.
67. Шиканов В. И. О методах криминалистической одорологии в процесуально-правовом аспекте // Шестая республиканская научно- практическая конференция патологоанатомов и судебно-медицинских экспертов Карельской АССР. – Петрозаводск, 1969. С. 127 – 129.
68. New electronik bloodhard …USA jornal.1964 11.№4. c.18 (приводится по книге Бионика вчера и сегодня. – М. : 1969. – с.7-69).
69. Sommerville B., Gee D., Averill J. On the scent of body odour. – New Scientist, 1986. 10 July. № 1516. P. 41 – 43
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.