У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аналіз впливу політики Європейського Союзу на зовнішньоекономічну політику України
Количество страниц 81
ВУЗ КПИ
Год сдачи 2014
Содержание ВСТУП

1 ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ЗА УМОВ СУЧАСНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
1.1 Сутність і напрямки зовнішньоекономічної політики України
1.2 Зовнішньоекономічна діяльність держави за умов глобалізації
1.3 Особливості зовнішньоекономічної політики України


2 АНАЛІЗ СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ І ЄС В МЕЖАХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПОЛІТИКИ СУСІДСТВА
2.1 Аналіз прийняття і реалізація Плану дій Україна – ЄС
2.2 Діагностика основних показників співробітництва України з ЄС
2.3 Розгляд результатів політичного діалогу України і ЄС

3 ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
3.1 Теоретичні аспекти поняття «європейська політика сусідства» як зовнішньополітичної стратегії ЄС
3.2 Розвиток переговорного процесу щодо підписання посиленої угоди між Україною та ЄС
3.3 Процес залучення України до «Східного партнерства» як метод посилення співпраці з ЄС







ВСТУП

Становлення України суб’єктом міжнародних відносин не лише поставило перед українським народом нагальну потребу закріплення цього статусу та наступної самореалізації у даній іпостасі, але й певним чином вплинуло на систему міжнародних відносин, особливо у європейському регіоні.
Міжнародні відносини великою мірою ґрунтуються на зовнішньополiтичних стратегіях держав. Незважаючи на те, що географічний фактор завжди був складовою частиною зовнішньої політики держав, геополітика, як наука, яка базується на принципах географічного детермінізму, виникла нещодавно - в кінці ХІХ століття. Тим не менш, характерною рисою міжнародних відносини ХХ століття є використання геополітики у двох її площинах - теоретичній (гносеологічній) та практичній (державотворчій). Інакше кажучи, геополітичні концепції та стратегії є важливою ланкою всієї зовнішньополітичної діяльності держави та її зусиль по утвердженню свого місця у світі.
Задля успішної реалізації власної зовнішньополітичної стратегії та забезпечення національних інтересів, державі необхідно володіти інформацією не лише про перебіг подій на міжнародній арені, але й орієнтуватися у витоках та першопричинах тих чи інших зовнішньополітичних стратегій інших міжнародних акторів, тобто у геополітичних концепціях, які лежать в основі бачення тою чи іншою державою системи світового устрою та свого місця в ньому.
Таким чином, для України знання і врахування геополітичних концепцій та стратегій інших держав, а особливо держав власного регіону є життєво необхідним для формування власної зовнішньополітичної стратегії з метою задоволення національних інтересів, в першу чергу - забезпечення національної безпеки держави.
Пріоритетним напрямом зовнішньополітичної стратегії України та одним з основних факторів забезпечення національної безпеки було проголошено європейську інтеграцію. У цьому контексті постає необхідність у дослідженні геополітичної думки європейських країн. Зокрема тієї її частини, у якій мова йде безпосередньо про місце та роль України у системі міжнародних відносин в цілому та у європейському регіоні зокрема.
Таким чином, актуальність даної теми випливає з потреби дослідження динаміки «об’єкт-суб’єктного» статусу і участі України в європейській політиці сусідства, що може стати основою для вдосконалення та ефективного втілення відповідної зовнішньополітичної стратегії України, спрямованої на задоволення національних інтересів.
Саме тому, практично усі науковці, що досліджують місце України в сучасних міжнародних відносинах, узагальнюють і концептуальні аспекти геополітики. До таких дослідників належать С.Пирожков, О.Власюк, В.Князев, М.Степико, О.Литвиненко, Л.Губерський, С.Здіорук, В.Копійка, С.Василенко, О.Ковальова, Г.Перепелиця, В.Горбулін, І.Курас, В.Чумак, О.Гончаренко, Б.Парахонський, Е.Лисицин, Ю.Павленко, В.Кириченко, І.Бураковський, Ю.Бараш, О. Їжак, Б. Губський та інші.
Геополітичний напрямок наукових досліджень в Україні нині лише починає розвиватися, до невеликого кола науковців, які займаються цією проблематикою можна зарахувати А.Гальчинського, О.Дергачова, О.Левандовського, В.Андрущенка, Ф.Рудича, В.Баркова, М.Михальченка, М.Несука, В.Репринцева, Є.Камінського, М.Держалюка, С.Віднянського, В.Коваля, Л.Шкляра та ін.
Важливе місце у джерельній базі даного дослідження займають і сучасні дослідження вітчизняних та зарубіжних інститутів, зокрема - Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України, Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України, Фонду Стефана Баторія, Німецького інституту міжнародних відносин та політики безпеки, Центру російських та східноєвропейських досліджень Бірмінгемського університету, Центру європейських та політичних досліджень (м.Брюссель), урядових установ європейських країн та інституцій ЄС та інших організацій.
Предметом дослідження є участь України в європейській політиці сусідства.
Об’єктом дослідження є вплив політики Європейського Союзу на зовнішньоекономічну політику України у європейській політиці сусідства та стратегіях держав-членів ЄС як в історичному контексті, так і у сучасних умовах.
Метою дослідження є комплексний аналіз впливу політики Європейського Союзу на зовнішньоекономічну політику України.
Реалізація цієї мети передбачає вирішення наступних завдань:
- дослідити передумови та причини запровадження ЄПС;
- визначити мету й основні завдання прийняття ЄПС;
- дати аналітичну оцінку прийняття і реалізація Плану дій Україна – ЄС;
- здійснити огляд основних показників співробітництва України з ЄС в межах ЄПС у 2012 році;
- проаналізувати переговорний процес щодо підписання посиленої угоди Україна – ЄС;
- дати оцінку залучення України до «Східного партнерства».
Методологічною основою дослідження є фундаментальні дослідницькі основи наукового аналізу - принципи історизму, об’єктивності, системності та цілісності, функціоналізму, причинності, прогнозування.
Застосування логіко-семантичного підходу до дослідження геополiтичного бачення України дало змогу проаналізувати базові елементи понятійно-категоріального апарату геополітики.
Використання історіософського та історико-генетичного методів дозволило дослідити розвиток геополітичних пріоритетів держав-членів ЄС в історичному та просторовому аспектах.
Список литературы ВИСНОВКИ

Історичне розширення Європейського Союзу стало для нього великим кроком по шляху зміцнення безпеки і зростання процвітання на європейському континенті, але також означає і зміну зовнішніх меж Союзу. Ці обставини не тільки відкрили нові можливості, але і поставили нові завдання. Європейська політика сусідства є відповіддю на цю нову ситуацію.
Європейська Політика Сусідства (ЄПС) є новим підходом Європейського Союзу до сусідніх країн з метою зміцнення відносин між ЄС і країнами-сусідами ЄС і співпраці по створенню зони безпеки і добробуту, «кільця дружніх країн» на межах Європейського Союзу. ЄПС також покликана надати станам-сусідам ЄС можливість тіснішої співпраці з ЄС в області політики, безпеки, економіки і культури
Європейський інструмент сусідства дозволить доповнити сприяння, що надається в рамках існуючих або майбутніх фінансових механізмів, і буде орієнтований конкретно на прикордонну співпрацю і пов'язані з ним напрями діяльності. Комісія має намір представити проект регламенту як частину свого пакету пропозицій по фінансових інструментах, які функціонуватимуть в період дії наступної «Фінансової перспективи».
Вперше Україна та ЄС започаткували договірні відносини у 1994 році з підписанням Угоди про партнерство та співробітництво між Європейським Союзом і Україною, яка набула чинності у 1998 році. На цих засадах у лютому 2005 року було схвалено трирічний План дій ЄС-Україна. Відтоді його виконання та моніторинг здійснюються через щорічні інструменти, які визначають комплексні пріоритети і часові рамки, що виходять з принципів, спільно узгоджених між ЄС та Україною. Перший звіт про хід реалізації Плану дій було затверджено у грудні 2006 року, а другий - у квітні 2008 року.
Протягом 2012 року Україна досягла прогресу за декількома напрямками, визначеними у Плані дій ЄС-Україна, і продовжує наближатися до ЄС через проведення переговорів щодо Угоди про асоціацію. Нинішня політична нестабільність в країні не сприяла перебігу реформ. Окрім цього, у другій половині року внаслідок поглиблення глобальної фінансової та економічної кризи відбулося уповільнення ходу реформ. Досі існує потреба у єдиному та відповідальному підході до вирішення проблем країни.
Основні досягнення України протягом 2012 р. включають вступ до Світової організації торгівлі, значний прогрес у переговорах щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, в тому числі аспекти, пов’язані зі створенням глибокої та всеохоплюючою зони вільної торгівлі; початок у жовтні 2012 року візового діалогу, метою якого є встановлення безвізового режиму у довгостроковій перспективі, а також продовження позитивного співробітництва з Місією ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Україна і надалі сприяла вирішенню Придністровського конфлікту, зокрема, як учасник процесу у форматі 5+2. Також мала місце позитивна співпраця з Україною у відношенні питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки; Україна приєднувалася до майже всіх позицій спільної зовнішньої політики та політики безпеки, відкритих до приєднання.
Обсяги торгівлі між ЄС і Україною зростають за двозначними показниками упродовж останніх років і досягнули обороту на рівні 39,5 млрд. євро у 2012 році. Обсяг експорту з України до ЄС у 2012 році зріс на 15,7%, тоді як імпорт піднявся на 12,4%. Частка ЄС у зальному обсязі зовнішньої торгівлі України товарами у 2012 році склала 39%, випередивши таким чином Росію.
ЄС і Україна, одна з ключових країн, яка здійснює транзит природного газу до Європейського Союзу, ще більше посилили свою співпрацю в енергетичній сфері упродовж звітного періоду. У вересні 2012 року на Саміті ЄС-Україна було схвалено третій звіт про виконання Меморандуму про взаєморозуміння у галузі енергетики.
Сприяння лібералізації торгівлі між ЄС та його партнерами є частиною стратегії підтримки економічного розвитку в країнах-партнерах і становить одне з основних завдань Європейської політики сусідства. Новий Європейський інструмент сусідства і партнерства «Польща-Україна-Білорусь 2011-2017», фінансування якого складає 186,2 млн євро, відкриває значні перспективи для економічної інтеграції та співробітництва, оскільки пропонує більш широкий спектр механізмів взаємодії, включаючи Twinning та TAIEX.
Успішній реалізації Європейській політиці сусідства в Україні перешкоджає ряд чинників.
1. Значні бюрократичні перепони на шляху реалізації проектів.
2. Слабка поінформованість потенційних бенефіціарів щодо можливостей ЄПС як з української, так і з європейської сторін. Зокрема, у ЄС про ЄПС знають 20% населення, а в найближчого сусіда України - Польщі - цей показник становить 18%.
«Східне партнерство» включає відносини з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою й Україною.
Ініціатива, реалізацію якої розпочинає ЄС, уперше була озвучена Польщею і Швецією минулого року. Вона покликана не тільки поміняти доволі неефективну політику сусідства ЄС з цими країнами, але також зрівноважити появу Союзу Середземномор'я, ініціатором якого була Франція. Мета цього об'єднання - укріпити відносини ЄС з такими країнами, як Марокко і Єгипет.
У перспективі політика стосуватиметься тіснішої співпраці в сфері енергетики і поліпшення умов торгівлі, але не потенційного членства в ЄС - як того бажають Україна і Молдова.












СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Розпорядження Кабінету міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2009 році Державної програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки» від 23 грудня 2009 р. № 959-р)
2. Послання Європейської Комісії «Ширша Європа - сусідство: новий вимір відносин із нашими східними та південними сусідами» від 13 березня 2010 р.
3. Послання Європейської Комісії до Європарламенту та Ради ЄС «Прокладаючи шлях до нового інструменту сусідства» від 1 липня 2010 р.
4. Послання Європейської Комісії до Ради (ЄС, ЄВРАТОМ) та Європарламенту «Про інструменти зовнішньої допомоги у рамках майбутньої фінансової перспективи 2011 - 2017 років» від 26 вересня 2011 р.
5. Регламент (ЄС) № 1638/2012 Європейського парламенту і Ради від 24 жовтня 2012 р. «Щодо загальних положень Європейського інструменту сусідства та партнерства».
6. Березовська І.А. Передумови підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС // Актуальні проблеми міжнародних відносин. - 2010. - Вип.42. - С.157-162.
7. Більше ніж сусіди. Розширений Європейський Союз та Україна - нові відносини: Заключний звіт / Ред.: М. Валь, К. Волчук, Г. Громадський, О. Сушко. - Київ: МФВ, Варшава: Фонд ім. С. Баторія, 2012. - С.106.
8. Борко Ю. Европейский союз: углубление и расширение интеграции // МЭМО. - 2008. - № 8. – С.14-25.
9. Говоров В. Українські ЗМІ почули зовсім не те, що сказав єврокомісар // Телекритика. - 13.04.2012. - С.9.
10. Горбунова Л. Європейський вибір: адаптаційні процеси в Україні // Юридичний вісник України. - 2010. - № 52 (340). - С.25-27.
11. Громадський Г. Між надіями та можливостями: відносини ЄС - Україна за рік до Помаранчевій революції. – Варшава: Фонд ім.С.Баторія, 2010. - 147 с.
12. Джерела інформації про європейську інтеграцію: Матеріали тренінгу і журн. майстерні: Зб. /Громад. орг «Європ. діалог»; За підтримки Європ. програми Міжнар. фонду «Відродження»; Підгот.: Я. Боренько, Т. Карпюк, О. Бесклєтко. - Л.: ГО «Європ. діалог», 2011. - 188 с.: іл.
13. Демчик П.О. Міжнародні відносини та проблеми євроатлантичної інтеграції: Навч. посібник /М-во оборони України. - К.: ППП, 2010. - 252 с.
14. Довідник з європейських джерел про Європейський Союз в Україні: 2010/ Представництво Європ. Комісії в Україні та Білорусі. - К.: Представництво ЄС в Україні, 2010. - 28 с.
15. Європейська інтеграція та Україна: навч.-метод. посіб./ За ред. В.Є.Новицького, Т.М.Пахомової. - К.: Мін-во економіки та з питань європейської інтеграції України МЗС ФРН, тов-во К. Дуйсберга (ФРН). - К. - Кельн, 2010.
16. Европейська iнтеграцiя // Міністерство закондонних справ Украинї . від 07.09.2010 р.
17. Европейское право: учеб. для вузов/ под ред. д.ю.н., проф. Л.М.Энтина.М., 2011 - 365 с.
18. Право Европейского Союза: учебник для вузов / под ред. проф. С.Ю.Кашкина.М., 2010. – 240 с.
19. Европейська iнтеграцiя. Відносини Україна - ЄС// Міністерство закондонних справ України .
20. Европейська iнтеграцiя. Відносини Україна - ЄС. Спільна стратегія ЄС щодо України// Міністерство закордонних справ Україні 21. Европейский cоюз на пороге XXI века: выбор стратегии развития / под ред. Ю.А. Борко и О.В. Буториной. - М.: УРСС, 2001.
22. Європейський Союз: консолідовані договори. - К.: Роrt - Rоyаl, 2009. - 206 с.
23. Європейський Союз і НАТО - випробування для України: зб. наук. праць/ Всеукр. жіноче т-во ім.О.Теліги; Нац. ун-т «Києво-Могил. Акад.» "; Посольство Респ. Польща в Україні. - К.: Універс, 2009. - 92 с.
24. Западно-европейские страны: особенности социально-экономических моделей / Под ред.В.П. Гутника. - М.: Наука, 2010. - 271 с.
25. Загальнодержавна програма адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затверджена Законом України від 18 березня 2011 р. № 1629 - ХІ.
26. Захаров А.С. Налоговое право Европейского Союза: действующие директивы ЕС в сфере прямого налогообложения.-М.:Вольтерс Клувер,2010.-119с
27. Кафарський В. Україна-ЄС: нові перспективи націотворення// Політичний менеджмент. - 2011. - №3. - С.3-15.
28. Козак Ю.Г., Ковалевський В.В. Міжнародна економіка: в питаннях та відповідях: навч. посіб. - Київ: «Центр навчальної літератури», 2010. - 670 с.
29. Конституційні акти Європейського Союзу / Упоряд. Г. Друзенко; за заг. ред. Т. Качка. - К.: Юстиніан, 2010. - 512 с.
30. Копійка В.В. Європейський Союз: Досвід розширення і Україна. - К.: Юрид. думка, 2010. - 448 с.
31. Конституция Европейского Союза с комментарием.-М.:ИНФРА-М.,2010.
32. Кравчук І.В., Парапан М.В. Гармонізація національних правових систем з правом ЄС. - К.: Вид. дім «Слово», 2010. - 320 с.
33. . Критерії членства в СОТ, ЄС та НАТО: інтегр. перспективи України / Відп. ред. В.А. Горба. - 2-е вид. доп. та перероб. - К., 2011. - 88 с.
34. Литвин В.М. Економічні аспекти ролі України у формуванні Європи сьогодення та Європи майбутнього // Стратегічна панорама. - 2011. - № 2. - С.27
35. Макогон Ю.В., Ляшенко В.І., Кравченко В.О. Регіональні економічні зв’язки і вільні економічні зони: підруч. - Донецьк: Альфа-прес, 2010. - 544 с.
36. Макогон Ю.В., Орехова Т.В. Глобализация и Украина в мировой экономике. - Донецк: ДонНУ, 2010. - 478 с.
37. Муравйов В.І. Правові засади регулювання економічних відносин Європейського Союзу з третіми країнами (теорія і практика). - К.: Академ-Прес, 2009. - 426 с.
38. МаксименкоС.В. Шенгенське право і свобода пересування.-О.,2005.-192с
39. Міжнародні організації: навч.пос./За ред.Ю.Г.Козака.-К.:ЦУЛ,2009.-288с
40. Мировая экономика: учеб./ Под ред. А.С.Булатова - М.: Юристъ, 2008.
41. Мікула Н. Єврорегіони: досвід та перспективи. – Л.: ІРД НАН України, 2003. -222 с.
42. Михайлів М.О. Правові заходи заохочення міжнародної технічної допомоги// Вісник Львівського університету ім.І.Франка.-Вип.38.-2011.-С.340-346
43. НАТО та євроатлантична інтеграція України: метод. посіб. з англ. мови для слухачів спец. «Державне управління» / Нац. акад. держ. управління при Президентові України; Одес. регіон. ін-т держ. упр. - О.:ОРДУНАДУ, 2010.-104 с
44. Паньков В. Общеевропейское экономическое пространство возможности и перспективы // МЭ и МО. - 2011. - № 3. - С.24-30.
45. Програма інтеграції України до Європейського Союзу, ухвалена Указом Президента України від 14 вересня 2007 р. №1072/2007.
46. Політика європейської інтеграції: навч. посіб./ Під ред. Воронкова В. Г. - К.: Професіонал, 2011. - 509 c.
47. План дій Україна-ЄС. - К.: ТОВ «Компанія Лік», 2010. - С.40.
48. Псільський В. Європейський поступ України. // Політична думка. - 2008. - №.2-3. – С.78-90.
49. Регулювання правовідносин у сфері державних закупівель в ЄС та в Україні / Під ред. С. Яременко. - К.: ТОВ «Ніка-Принт», 2010. - 768 с.
50. Рудяков П. ЄС - Україна: Еволюція підходів. // Політична думка. – 2011. - № 1. – С.87-96.
51. Регіональна політика ЄС після розширення: Аналітичні оцінки / Під ред. Мітряєва С.І. - Ужгород: Ліра, 2011. – С.138 - 144.
52. Сыроватка С. Европейский союз готов и подождать // Деловая столица. 2010. - № 41. - С.14.
53. Тизах В. Курс на... // Юридичний вісник України. - 2010. - № 43. - С.7.
54. Угода між Європейськими Співтовариствами та Україною про торгівлю текстильними виробами (підписана 5.05.2003)
55. Угода між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств про заснування Представництва Комісії Європейських Співтовариств в Україні та про його привілеї та імунітети (підписана 17.09.2003)
56. Угода між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств про створення Контактної групи по вугіллю та сталі (підписана 08.06.2004)
57. Угода про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами (підписана 14.06.2004)
58. Угода між Європейською Спільнотою та Урядом України про торгівлю деякими сталеливарними виробами (підписана 18.06.2007)
59. Угода про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Європейським Співтовариством з атомної енергії в галузі керованого термоядерного синтезу (підписана 23.07.2009)
60. Угода про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Європейським Співтовариством з атомної енергії в галузі ядерної безпеки (підписана 23.07.2009)
61. Угода про науково-технічне співробітництво між Україною та ЄС (підписана 16.09.2011)
62. Угода між Україною та ЄС про деякі аспекти повітряного сполучення (підписна 01.12.2010)
63. Угода про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС) між Європейським співтовариством, його державами-членами та Україною (підписна 01.12.2010)
64. Україна стає ближчою до Європейського Союзу // Представництво Європейської Комісії в Україні, Молдові та Білорусі. - К., 2009. - С.12.
65. УКРАЇНА - ЄС: новий старт: Зб. матеріалів з питань європ. інтеграції України /Підібрано Секретарем пол. - амер. ініціативи про співпрацю ПАУСІ та пол. - укр. фундацією співпраці ПАУСІ. - Б. м., Б. в., 2009.
66. Україна на шляху до Європейського Союзу / Ред. Я. Хофмокл та ін. - Варшава: Упр. європ. інтеграції, 2010. - 189 с.
67. Україна та ЄС: сьогодні та завтра// Українське слово. -2010.-№40.-С.1-3.
68. ЄС - Україна - посилення стратегічного партнерства // Євробюлетень. - 2010. - №2. - С.6-7.
69. Шемятенков В.Г. Европейская интеграция: учеб. пос. - М.: МО, 2009.
70. Шнирков О.І. Торгівля з ЄС: структурні бар’єри // Урядовий кур’єр. - 2010. - 6 грудня (№ 232). - С.5.
71. Цегельний Б. Політична криза перекриває Україні шлях до ЄС // БезЦензури. - 2011. - №35 (128). - С.24
72. Офіційний сайт представництва України при Європейському Союзі: http://www.ukraine-eu. mfa.gov.ua
73. Офіційний сайт представництва Європейської комісії: http://www.delukr. ec. europa. eu
74. www.icps.com.ua
75. http://europa. eu. int/comm/external_relations/ceeca/tacis/index. htm
76. http://europa. eu. int/comm/enlargement/index_de.html
77. http://www.niss.gov.ua/Evrointeg
78. www.News. yochoo.com
79. www.News. yandex.ru
80. www.News.meta.ua
81. http://eu.prostir.ua/
82. European Neighborhood and Partnership Instrument / Ukraine / Country Strategy Paper 2007-2013. - Р.7.
83. European Neighbourhood & Partnership Instrument. Strategy Paper 2007-2013. Indicative Programme 2007-2010. Executive Summary (Офіційний сайт Європейської Комісії http://ec.europa.eu/).
84. Офіційний сайт Незалежно-го інформаційно-аналітичного Інтернет-видання zaxid.net (www.zaxid.net).
85. The EU's relations with its neighbours. A survey of attitudes in the European Union. (Офіційний сайт Європейської Комісії).
86. http:///www.ukrstat.gov.ua
87. http://www.niss.gov.ua/Monitor/Juli08/04. htm - _ftnref10Використання інструменту інституціональної розбудови TAIEX в Україні (www.center.gov.ua).
88. Стратегія допомоги Україні на період 2008-2011 рр. (http://lnweb18.worldbank.org)
89. Gialdino C. Some Reflections on the Acquis Communautaires // Common Market Law Review. - 1995. - Vol.32. - №3. - P.1089 - 1121.
90. Handbook on European Enlargement.commentary on the Enlargement Process / Ed. by A. Ott and K. Inglis. - The Hague, 2002. - 1116 p.
91. Toth A. Oxford Encyclopedia of European Community Law. - Oxford, 2000. - 985 p.
92. Case 104/81, Kupferberg [1982] ECR 3641
93. Case 26/62, Van Gend en Loos [1963] ECR 1
94. Europe and the challenge of enlargement. Bulletin of the European Communities. Supplement. - 2002. - № 3.
95. http://www.delukr.ec.europa.eu/
96. http://www.ukrexport.gov.ua/ukr/

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.