У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Імунологічні тести першого та другого рівнів, їх використання
Количество страниц
30
ВУЗ
КПИ
Год сдачи
2014
Содержание
ІВступ…………………………..…………………………..………………… 3
Розділ 1. Основні поняття клінічної імунології
1.1. Імунний статус організму …………………………..………..……… 6
1.2. Поняття імунодіагностики ………………...……...……...……...… 9
1.3. Постановка задачі дослідження............................................................ 13
Розділ 2. Діагностичні рівні лабораторної оцінки імунного статусу
2.1. Поняття лабораторної діагностики………………………………… 14
2.2. Іммунодіагностичні методи I та II рівнів ………………………… 14
2.2.1 Імунодіагностичні методи І рівня. ………………………… 15
2.2.2 Імунодіагностичні методи ІІ рівня. ………………………… 25
Висновки......................................................................................................... 27
Список літератури......................................................................................... 29
Вступ
Відповідно до сучасних уявлень імунна система виконує не тільки унікальну функцію імунітету, а й грає роль однієї з найбільш інтегрованих систем у організмі, що здатна забезпечити зв'язок між нервовою та ендокринною системами[5].
Імунологія сьогодні — це дисципліна, що бурхливо розвивається. За останні роки накопичено величезну кількість фактів, які дозволяють по-новому розцінювати багато проблем у медицині і біології. Нагромадження нових знань часом відбувається так швидко, що навіть ученим-імунологам важко встежити за ними[11].
Клінічна імунологія — це прикладна дисципліна, яка, використовуючи досягнення фундаментальної імунології, дозволяє домогтися кращого розуміння механізмів хвороб людини, поліпшити їх діагностику та лікування. На даний момент встановлено, що в патогенезі багатьох хвороб беруть участь імунні механізми. Тому базисних імунологічних знань потребує не тільки клінічний імунолог, й фактично всі лікарі, які займаються лікувальною практикою. Сьогодні ні в кого немає сумнівів стосовно того, що імунологія відіграє і буде відігравати важливу роль у вирішенні багатьох завдань охорони здоров'я [1,3].
Імунодіагностика є найважливішою методологічною основою клінічної імунології, за допомогою якої можна дати характеристику окремих ланок імуної системи та їх функціонального стану. [4].
Одне з першочергових завдань сучаної імунології – це оцінка функціонування імунної системи в нормі та в стані хвороби. Складність цієї проблеми обумовлена достатньо складною, багатокомпонентною організацією імунної системи, різноманіттям її структур на клітинному та молекулярному рівні, залежністю від регуляторних сигналів збоку нервової, ендокринної та багатьох інших систем організма. Тим не менш, необхідність оцінювати імунну систему – сучасна реальність. Нажаль, на сьогодні ще не розроблено єдиного теста для оцінки імунної системи в цілому.
Сучасний погляд на оцінку імунної системи почав формуватись з початку 70-х років XX століття, коли вже стало цілком зрозуміло, що в цій системі існують клітинні і гуморальні ланки. Основи такого уявлення про імунну систему були закладені у вчення про первинні імунодефіцити.
Первинні імунодефицити – це генетично обумовлені хвороби, пов’язані з тим, що організм хворого не продукує певні компоненти імунної системи. Оцінючи зміни в лабораторних аналізах та порівнюючи їх з клінічною картиною хвороби, робили висновок про функції порушених ланок імунної системи. В подальшому, почали з’являтись тести для кількісних та якісних параметрів імунної системи на клітинному, молекулярному, а пізніше і на генному рівні. [8].
До основних причин збільшення кількості імунозалежних захворювань і станів належать: екологічні забруднення, поліпрагмазія, застосування вакцин і сироваток, стресові ситуації, тютюнопаління, зловживання алкоголем, наркотиками, BIJI-інфекція. Таким чином, цілком очевидно, що роль клінічної імунологі ї буде постійно зростати [3].
Зважаючи на розглянуті вище деякі поняття сучасної імунології і клінічної імунології зокрема, була окреслена актуальність та мета даної роботи:
Актуальність теми. Актуальність вивчення методів дослідження, які застосовуються в клінічній імунології, обумовлена тим, що знання цих методів, правильна інтерпретація результатів дослідження дозволяють виявляти дефектність тієї або іншої ланки імунної системи (природжені і набуті імунодефіцити); діагностувати автоагресію проти власних речовин організму (автоімунні захворювання) і надмірне накопичення імунних комплексів (хвороби імунних комплексів); виявляти дисфункції, при яких у тій або іншій ланці імунітету розвиваються ознаки гіперфункції, зашкоджуючи функціонуванню інших ланок; здійснювати контроль за ефективністю імунодепресивної або імуностимулюючої терапії; проводити типування і підбір донорів при пересадці органів і здійснювати контроль за проведенням імунодепресивної терапії при трансплантаціях; проводити фенотипування гемобластозів; діагностувати генетичну схильність до захворювань.
Мета: оволодіння принципами клінічних методів обстеження (збір імунологічного анамнезу, виявлення симптомів і синдромів імунопатології), дослідження лабораторними методами компонентів імунної системи, вивчення імунологічних тестів 1 та 2 рівнів [2].
Список литературы
Висновки
Згідно з сучасними уявленнями, імунна система виконує не тільки унікальну функцію імунітету, але і виступає в ролі однієї з інтеграційних систем в організмі, яка посередництвом цитокінів забезпечує зв'язок між нервовою і ендокринною системами.
Відомо, що імунні розлади закономірно призводять до ускладнення гострого процесу, його генералізації, хронізації та повторення різних захворювань, що в свою чергу, є причиною низки патологічних станів. Несприятливі екологічні умови, стрес, порушення харчування, деякі лікувальні препарати, оперативні втручання та багато інших чинників знижують реактивність організму та його опірність інфекційним агентам.
Нині розроблені доступні методи діагностики імунодефіцитних та імунопатологічних станів. Існують досить ефективні способи їх корекції і методи імунореабілітації. Сьогодні не можна визнати лікування кваліфікованим без урахування імунного статусу хворого, в зв'язку з чим потрібен певний рівень підготовки клініцистів у галузі клінічної імунології.
Для виявлення різноманітних імунних розладів використовують проведення імунологічних тестів різних рівнів. На першому рівні, особливо якщо передбачається масове обстеження, за допомогою простих орієнтуючих методів, дається загальна характеристика активності імунітету. При аналізі результатів, отриманих за допомогою тестів першого рівня слід врахувати, що як специфічна, так і неспецифічна резистентність організму може бути транзиторно знижена як наслідок перенесеного захворювання (особливо вірусної етіології), вживання деяких лікарських засобів, недосипання і т.п. Якщо на першому етапі виявлено зниження показників імунореактивності, тести слід повторити через 3-4 тижні. У тому випадку, якщо це зниження виявляється стійким, переходять до другого етапу аналізу.
Імунологічні тести другого рівня дозволяють, по-перше, підтвердити результати, отримані на першому етапі, і, по-друге, більш точно визначити локалізацію дефекту в системі регуляції антигенного гомеостазу. До них відносять визначення субпопуляцій регуляторних Т-лімфоцитів (Т-хелпери / Т-супресори), оцінку функціональної активності регуляторних і ефекторних субпопуляцій Т-лімфоцитів та ін Більшість тестів 2-го рівня досить трудомісткі, результати їх можуть бути отримані не раніше ніж через 3-7 діб.
Список літератури:
1. Бажора Ю.І. / Клінічна імунологія - Одеса. Одеський державний медичний університет. – 2000. – 384 с.
2. Біловол О.М., Кравчун П.Г., Бабаджан В.Д., Кузнецова Л.В., Циганенко А.Я., Савченко В.М., Ніколенко Є.Я., Залюбовська О.І., Лапшина Л.А., Шевченко О.С., Шелест О.М., Борзова О.Ю., Кожин М.І., Ломакіна О.В., Назар О.В., Сидоров О.П., Ольховський Д.В., Байбакова Ю.А., Галімова О.І., Риндіна Н.Г., Титова Г.Ю., Шумова Н.В. Клінічна імунологія та алергологія. - Навчальний посібник медичних ВНЗ ІУ рівня акредитації та медичних факультетів університетів (за редакцією: член-кореспондента АМНУ, д.м.н., професора О.М.Біловола, д.м.н., професора П.Г.Кравчуна, д.м.н., професора В.Д.Бабаджана. д.м.н., професора Л.В.Кузнецової). - Рекомендовано Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України як навчальний посібник для студентів вищих медичних закладів ІУ рівня акредитації (протокол № 4 від 01.10.2010) – Харків “Гриф” - 2011 – 550 с.
3. Драннік Г.М. Клінічна імунологія та алергологія. /Підручник для студентів, лікарів – інтернів, алергологів, клінічних імунологів, лікарів інших спеціальностей.//Київ: «Здоров’я» - 2006. – 888
4. Казмірчук В.Є., Ковальчук Л.В. /Клінічна імунологія та алергологія. – Підручник для студентів. – Нова Книга. – Вінниця. – 2006.
5. Казмирчук В.Е. Клиническая иммунология и аллергология с возрастными особенностями : учебник / В.Е. Казмирчук, Л.В. Ковальчук, Д.В. Мальцев. — 2-е изд., переработ. и дополг. — К. : ВСИ «Медицина», 2012. — 520 с.ISBN 978-617-505-168-9
6. Кишкун А.А. «Иммунологические и серологические исследования в клинической практике». – М.:Мединформ агенство. – 2006. – 532 с.
7. Кузнецова Л.В., Бабаджан В.Д., Фролов В.М., Кравчун П.Г., Кузнецов Г.В., Прилуцький О.С., Гарник Т.П., Курченко А.І., Нагорний О.Є., Пілецький А.М., Гавриленко Т.І., Гуляр С.О., Осипова Л.С., Романюк Л.І., Касянчук Н.Ю., Назаренко О.П., Назар О.В., Кузнецов О.Г., Грем’яков В.О., Юркіна А.В. Клінічна та лабораторна імунологія. - Національний підручник //За загальною редакцією доктора медичних наук, професора Кузнецової Л.В., доктора медичних наук, професора Бабаджана В.Д., доктора медичних наук, професора Фролова В.М. - Рекомендовано та затверджено Міністерством освіти та науки України як Національний підручник для лікарів-інтернів, лікарів-слухачів вищих медичних закладів (факультетів) ІУ рівня акредитації та вищих медичних закладів післядипломної освіти (лист № 1.4/18-Г-2951.1 від 30.12.2008 р.) – К.ООО. “Полиграф плюс” - Київ. - 2012 – 922 с.: ил.
8. Р.В. Майоров, Е.В. Нусинов/ Методы оценки иммунного статуса. –Тверь: ГБОУ ВПО ТГМА, 2012. — 15 с..
9. Петров Р.В., Лопухин Ю.М., Чередеев А.Н. и др./ Оценка иммунного статуса человека: Методич. рекомендации.- М.: МЗ СССР, 1984.- C.36
10. Хаитов Р.М., Игнатьева Г.А., Сидорович И.Г. / Иммунология. Норма и патология. Учебник. – 3-е изд., М., Медицина, 2010. – 752 с.
11. А. А. Ярилин. / Иммунология: учебник - М. : ГЭОТАР-Медиа, 2010. - 752 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
100
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.