У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Сучасний стан та перспективи розвитку інвестиційної діяльності в Україні
Количество страниц 42
ВУЗ КПУ
Год сдачи 2015
Содержание Зміст


Вступ……………………………………………………………………………………. 3
1. Загальнотеоретичні аспекти інвестиційної діяльності в Україні……………………. 5
1.1. Поняття, економічна сутність та класифікація інвестицій…………………………. 5
1.2. Роль та значення залучення інвестицій в економіку країн………………………… 9
2. Аналіз сучасного стану інвестиційної діяльності та інвестиційної привабливості України…………………………………………………………………………………..
14
2.1. Аналіз динаміки та структури інвестиційної діяльності в Україні………………… 14
2.2. Оцінка інвестиційної привабливості України ……………………………………... 22
3. Перспективи розвитку інвестиційної діяльності в Україні…………………………. 32
Висновки……………………………………………………………………………….. 37
Додаток ………………………………………………………………………………… 40
Список використаних джерел…………………………………………………………. 42







Вступ
Сучасний розвиток економіки України нерозривно пов'язаний з інвестиційними процесами, які є рушійною силою інтеграції економіки у світове господарство за рахунок оновлення основних фондів, переведення капіталів, передачі технологій, інновацій та управлінського досвіду. Залучати, використовувати чи обмежувати інвестиції керівництво кожної країни визначає суб’єктивно відповідно до своїх соціально-економічних та національних особливостей. Проблема інвестування є актуальною в більшості країн світу, тож Україна не є винятком.
Актуальність теми роботи полягає в тому, що необхідною передумовою економічного розвитку є висока інвестиційна активність. Вона досягається шляхом збільшення реалі¬зованих інвестиційних ресурсів і найбільш ефективного їхнього використання в пріоритетних секторах матеріального виробництва і соціальної сфери. Саме інвестиції формують виробничий потенціал на новій науково-технічній базі і визначають конкурентні позиції країн на світових ринках. Інвестиційна діяль¬ність, а також сукупність практичних дій з реалізації інвестицій, є одним з ос¬новних засобів зростання національного доходу. Все це зумовлює необхідність дослідження сучасного стану та перспектив розвитку інвестиційної діяльності в Україні.
Вчені-економісти приді¬ляли значну увагу дослідженню економічної сутності та розгляду форм інвести¬цій. Питання визначення сутності інвестицій та їх значення розглядалися в пра¬цях українських економістів І. Бланка, А. Гойко, А. Пересади, М. Лучко, Т.Майорової, С.Реверчука, В. Федоренко, М. Романюка, А.Гальчинського, Л. Тимошенко, І. Матюшенко, В. Божко та інших. Вагомий внесок у розвиток сучасної інвести¬ційної теорії зробили зарубіжні вчені: Л. Дж. Гітман, М.Джонк, І. Г. Іванов, А. Крутик, Г. Нікольських та інші. Отримані протягом багатьох років результати як теоретичних, так і практичних розробок щодо розкриття сутності інвести¬цій мають вагоме значення для розвитку теорії інвестицій, але останніми роками інвестиційний стан України погіршується, що обумовлює актуальність теми.
Об’єктом дослідження є процеси інвестування.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних аспектів щодо особливостей сучасного стану та перспектив розвитку інвестиційної діяльності в Україні.
Метою дослідження є розробка теоретико-методичних засад та практичних рекомендацій щодо сучасного стану та перспектив розвитку інвестиційної діяльності в Україні.
Виходячи із поставленої мети основними завданнями дослідження є:
- розглянути теоретичні аспекти поняття, економічна сутність та класифікація інвестицій;
- навести сутність та значення прямих іноземних інвестицій в умовах глобалізації;
- проаналізувати динаміку та структуру інвестиційної діяльності в Україні;
- здійснити оцінку інвестиційної привабливості України;
- визначити перспективи розвитку інвестиційної діяльності в Україні.
Інформаційною базою дослідження при написанні роботи були наукові доробки вітчизняних і зарубіжних вчених, законодавчі й нормативно-правові акти, що регулюють інвестиційну діяльність, матеріали Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, статистичні матеріали Державного комітету статистики України, звітні дані Національного банку України, та інших організацій.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою роботи є фундаментальні праці і розробки провідних вітчизняних і зарубіжних учених з проблем іноземного інвестування, законодавчі та нормативно-правові акти країни. У процесі дослідження застосовувались наступні методи: діалектичний та абстрактно-логічний (при узагальнені теоретичних та методичних засад інвестиційної діяльності), монографічний (при висвітленні поглядів учених на досліджуванні в роботі проблеми), графічний (при висвітлені динаміки інвестиційних процесів), аналітичний (при дослідженні проблем і перспектив використання та залучення інвестицій) та ін.
Структура роботи складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатка.
Список литературы Висновки
В процесі дослідження було визначено, що під інвестиціями розуміються ті економічні ресурси, які спрямову¬ються на збільшення реального капіталу суспільства, тобто на розширен¬ня або модернізацію виробничого апарату (чинників виробництва, в тому числі і «людського капіталу»). Іноземні інвестиції передбачають пе¬реміщення капіталу від країни-джерела до країни-реципієнта інвестицій. Іноземні інвестиції, як відомо, здійснюються у двох основних формах: прямі інвестиції; портфельні інвестиції.
Загальний економічний ефект прямих інвестицій проявляється в тому, що пе¬реміщення інвестицій з однієї країни до іншої збільшує обсяг сукупного світового виробництва за рахунок більш ефективного перерозподілу і ви¬користання чинників виробництва. При цьому в країні, що вивозить капітал, доходи власників капіталу зростають, а доходи власників інших чинників виробництва (праці і землі) скорочуються. В країні, яка ввозить капітал, доходи власників капіталу зменшуються, а доходи власників інших чинників виробництва збільшуються. На окремі приймаючі країни-інвестори прямі інвестиції справляють як позитив¬ний, так і негативний вплив. В приймаючих країнах прямі інвестиції справляють по-зитивний вплив на нагромадження капіталу, приносячи разом з інвес¬тиціями нову технологію виробництва й управління, зменшуючи розміри безробіття, стимулюючи внутрішню конкуренцію. Позитивно впливають прямі інвестиції і на стан платіжного балансу, зменшуючи залежність країни від імпорту за рахунок внутрішнього виробництва і на певний час скорочую¬чи дефіцит за поточними операціями. Негативний вплив прямих інвестицій на прийма¬ючі країни полягає в тому, що вони створюють небезпеку: залежності від впроваджуваної нової технології; відпливу розумів у дослідницькі центри головного підприємства в країні базування; придушення конкуренції; порушення трудового законодавства; збільшення імпорту товарів, необхідних транснаціональній корпо¬рації. Негативні наслідки інвестицій досить істотні, особливо для країн, що розви¬ваються, однак за умов нестачі інвестиційних ресурсів більшість прийма¬ючих країн прагне залучити іноземний капітал шляхом надання податко¬вих та інших пільг. Модель інвестиційної діяльності в Україні ха¬рактеризується неефективністю та відсталістю. Наявні власні інвестиційні ресурси недостатні за своїми фізичними обсягами, спрямовуються на підтримку сировинних галузей та не сприя¬ють структурній перебудові економіки. Іноземні інвестиції наба¬гато менші, ніж у Європейських країнах із перехідною економі¬кою, та спрямовуються в галузі з високим рівнем рентабельності, які не належать до стратегічно пріоритетних і тому не відіграють вирішальної ролі у інвестуванні соціальної конверсії економіки в Україні.
Основу інвестиційної діяльності будь-якої держави визначають за обсягом прямих іноземних інвестицій та за інвестиціями в основний капітал. Аналіз показників інвестиційної діяльності за період 2008-2014 рр., дозволяє констатувати, що в Україні спостерігається скорочення темпів зростання прямих іноземних інвестицій. За останні декілька років спостерігаються суттєві коливання інвестиційної активності за видами промислової діяльності. У сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води інвестиційна активність (відношення інвестицій в основний капітал до обсягу реалізованої продукції) підвищилася. По більшості галузей добувної і переробної промисловості інвестиційна активність за аналогічний період знизилася.
Структура та динаміка інвестицій в основний капітал за джерелами фінансування свідчить, що: основними джерелами інвестування були й залишаються власні кошти підприємств та установ, що становлять біля 60% від загального обсягу інвестицій у капітал; спостерігається стрімке падіння банківського кредитування; у структурі іноземного інвестування переважають інвестування у фінансовий, а не в реальний сектор економіки; кошти іноземних інвесторів у основний капітал за період 2008-2014 рр. стрімко скоротились, відповідно становили 4% та 1,4%.
Прямі іноземні інвестиції повинні підсилювати міжнародну інвестиційну позицію України та запобігати зростанню зовнішнього боргу, на сьогодні, ситуація в економіці країни протилежна – інвестиції скорочуються, а борги ростуть. Місце України в міжнародних бізнесових рейтингах можна проаналізувати згідно з даними підготовленими Всесвітнім банком і Міжнародною фінансовою корпорацією. Отже, наша країна займає 137 місце з 183 у загальному рейтингу інвестиційних показників, втративши 3 позиції за останні 3 роки. За якістю інституцій, інфраструктури, макроекономічних показників та економічної стабільності Україна знаходиться на 82 місці із 134. Індекс корупції залишається стабільно високим та продовжує зростати, у 2012 році Україна перебувала на 118 місці, зараз знаходиться на 146 позиції з 180. За ступенем свободи економіки України, а саме торгової, фінансової, грошово-кредитної, інвестиційної, згідно з індексом Heritage Foundation Україна перебуває на 169 місці із 179, що є найнижчим показником країн Східної Європи. Серед лідерів у даному загальному рейтингу Всесвітнього банку – Сінгапур, Нова Зеландія, Гонконг та США. Попереду України стоїть Гондурас, Словаччина, Білорусія, Польща, Російська Федерація. Україна займає критично низькі позиції майже за всіма показниками, поступаючись країнам, рівень розвитку яких значно нижчий за рівень розвитку нашої держави.
Основними причинами зниження активності інвестиційної діяльності в Україні, на нашу думку, є: несприятливий інвестиційний клімат; недосконала законодавча база; неналежна підготовка інвестиційних проектів та програм та їх недієвість; нерозвиненість інвестиційних інструментів та інвестиційного ринку.
Відтак, задля підвищення рівня інвестиційної привабливості нашої країни та активізації інвестиційної діяльності як на макро, так і на мікрорівнях необхідно: уряду та керівництву країни дотримуватися активної позиції щодо залучення інвестицій; підтримувати на державному рівні програми та проекти зарубіжних та вітчизняних інвесторів; продовжувати формування сприятливого інвестиційного клімату; забезпечувати прозорість, «партнерські» відносини між державою та інвестором; розвивати інвестиційний ринок та сприяти його інтеграції у світовий простір.
Лише активна державна позиція та комплексний підхід щодо вирішення існуючих проблем, пов’язаних з інвестиційною діяльність на мікро- і макрорівнях, дозволить з максимальною ефективність реалізувати Україні свій потенціал в інвестиційній сфері, що стане передумовою її сталого економічного розвитку в майбутньому.
Вплив революційних подій в Україні наприкінці 2013-2014 рр. на інвестиційний клімат можна оцінити по-різному. Наприкінці 2013 р. інвестиційна діяльність значно скоротилася. Проте в перспективі такі корінні зміни в політиці та адміністрації країни, значно підвищать зацікавленість до економіки в цілому. В період революції значно підвищився інтерес до подій в Україні. «The New York Times», «Washington Post», та інші провідні світові видання опублікували масу матеріалу про події в Україні. Такі бурхливі події пожвавлено обговорювалися на всіх рівнях, у більшості країн світу.




Список використаних джерел

1. Лисенкова Н. В. Економічна сутність інвестицій / Н. В. Лисенкова // Вісник Харківської державної академії культури. - 2014. - №44. - С. 189-196.
2. Закон України від 18 вересня 1991 р. № 1560-XII «Про інвестиційну діяльність». -Відомості Верховної Ради (ВВР). - 1991. - № 47.
3. Закон України від 22 травня 1997 р. № 283/97 „Про внесення змін до закону України „Про оподаткування прибутку підприємств". - Відомості Верховної Ради (ВВР). - 1997. - № 24.
4. Крутик А., Никольских Г. Инвестиции и экономический рост предпринимательства. – СПб. : Лань, 2012. – 328 с.
5. Крихно Ю. О. Інвестиційна привабливість АПК України / Ю. О. Крихно // Молодіжний економічний дайджест: Науковий електронний журнал/ М-во освіти і науки, молоді та спорту України, ДВНЗ "Київський нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана", Наукове студентське товариство; [гол. ред. О. О. Іванович]. - 2014. - № 1. – С. 96 - 102.
6. Прокопчук О. А. Іноземні інвестиції в економіку України: тенденції та перспективи / О. А. Прокопчук // Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету (економічні науки). - 2013. - № 1(3). - С. 200-206.
7. Тесля С. М. Орагнізаційно-економічний механізм залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України / С. М. Тесля //Формування ринкової економіки в Україні. - 2009. - № 19. - С. 454 - 459.
8. Пересада А. А. Управління інвестиційним процесом / А. А. Пересада. — К. : Лібра, 2002. - 472 с.
9. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент / И. А. Бланк. — К. : ЛТД «ИТЕМ», 1995. — 445 с.
10. Солоніко К.С. Міжнародна економіка: Навчальний посібник. / К.С. Солоніко. – К.:Кондор, 2012. – 382 с.
11. Пластун О. Л. Міжнародні інвестиційні рейтинги як засіб усунення інформаційної асиметрії на макроекономічному рівні / О. Л. Пластун, О. В. Дудкін // Маркетинг і менеджмент інновацій. - 2012. - № 3. - С. 191-198.
12. Пілевич Д. С. Сучасний стан залучення основних джерел інвестицій для розвитку національного господарства / Д. С. Пілевич // Науковий вісник Національного університету державної податкової служби України (економіка, право). - 2014. - № 1. - С. 56-63.
13. Навроцька Н. А. Дуалізм впливу прямих іноземних інвестицій на приймаючі країни / Н. А. Навроцька // Бізнес Інформ. - 2012. - № 1. - С. 42-47.
14. Обсяги реалізованої промислової продукції (робіт, послуг). [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua
15. Пріоритети інвестиційної політики у контексті модернізації економіки України: аналітична доповідь. – К .: НІСД, 2013. – 48 с.
16. Сухоруков А.І. Пріоритети державної політики щодо інвестиційного забезпечення структурних зрушень у промисловості. / А. І. Сухоруков, Т. П. Крупельницька./ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/content/articles/files/invest_zabezp-2873f.pdf
17. Індекс інвестиційної привабливості. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.eba.com.ua.
18. Місце України за рейтингом “Ведення бізнесу 2013”. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://bg-law.com.ua/pres-oglvad/23-msce-ukravini-za-revtingom-vedennva-bznesu-2013.html
19. Доповідь Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації «Ведення бізнесу 2013. Розумний підхід до регулювання діяльності малих і середніх підприємств». [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.dkrp.gov.ua/info/888
20. Дубина М. В. Рейтинговий аналіз дослідження інвестиційного клімату в Україні / М. В. Дубина, Д. С. Пілевич // Науковий вісник Чернігівського державного інституту економіки і управління. Серія 1 : Економіка. - 2014. - № 2. - С. 54-60.
21. Онопрієнко О.Д. Міжнародний рейтинг України як критерій її інвестиційної привабливості [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/eioumals/ PSPE/2011_3/Onoprienko_311.htm.
22. Руденко О. А. Проблеми та перспективи розвитку інвестиційної діяльності в Україні / О. А. Руденко // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Сер. : Економічні науки. - 2013. - № 33(2). - С. 218-222.
23. Концепція розвитку інвестиційної діяльності на 2011-2015 роки [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.in.gov.ua
24. Понедільчук Т.В. Аналіз динаміки капітальних інвестицій в економіці України // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Економіка. – 2014. - №1 (42). . – С. 276-280.
25. Присяжнюк Н. В. Сталий розвиток економіки / Н. В. Присяжнюк // Всеукраїнський науково-виробничий журнал. – 2010. – №3. – С. 165-168.
26. Безп’ята І. В. Формування та пріоритетні напрями інвестиційної політики держави / І. В. Безп’ята // Інвестиції: практика та досвід. – 2012. – № 19. – С. 7-10.
27. Шабаліна Л. Формування позитивного іміджу України як засіб підвищення її інвестиційної привабливості / Л. Шабаліна, Н. Кіскіна // Схід. - 2013. - № 4. - С. 103-108.
28. Саінчук Н. В. Теоретичні основи формування інвестиційного клімату України в сучасних складних умовах господарювання / Н. В. Саінчук // Вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту. Економічні науки. - 2014. - №1. - С. 297-305.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.