У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Інвестиційні договори
Количество страниц 120
ВУЗ КПУ
Год сдачи 2015
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1 ІНВЕСТИЦІЙНІ ДОГОВОРИ : ПОНЯТТЯ І ПРАВОВА ФОРМА ЗДІЙСНЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ……………………………………………………7
1.1. Поняття інвестиційних договорів…………………………………………..7
1.2. Класифікація інвестиційних договорів …………………………………26
РОЗДІЛ 2 ЕЛЕМЕНТИ ДОГОВІРНИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРАВОВІДНОСИН……………………………………………………………. 35
2.1 Суб’єкти договірних інвестиційних правовідносин ……………………...35
2.2 Об’єкт договірних інвестиційних правовідносин ………………………...52
2.3 Зміст договірних інвестиційних правовідносин …………………………..63
РОЗДІЛ 3. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОКРЕМИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ДОГОВОРІВ……………………………………………………………………...71
3.1 Договори про спільну інвестиційну діяльність……………………………71
3.2 Концесійні договори…………………………………………………….…..85
3.3 Інститути спільного інвестування…………………………………………94
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………111
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………...…116







ВСТУП

Актуальність теми. В умовах дефіциту власних джерел фінансування українська економіка відчуває потребу в іноземних інвестиціях, які будуть одним з найвагоміших засобів для досягнення економічного зростання, розвитку експортних галузей, технологічного переоснащення виробництва. Отже, ефективність соціально-економічного розвитку України значною мірою обумовлені належним інвестиційним кліматом, станом та перспективами правового регулювання суспільних відносин у сфері інвестиційної діяльності. Як свідчить світовий та вітчизняний досвід, створення інвестиційного ринку, структурна переорієнтація та інноваційний розвиток економіки, науково-технічний прогрес неможливі без залучення національних та іноземних інвестицій, які є важливим елементом подальшого розвитку зовнішньоекономічних зв’язків та одним із показників ступеня інтеграції країни у світову економіку.
Поряд з існуючою законодавчою базою інвестиційної діяльності, яка формується зі спеціальних нормативно-правових актів та актів загального характеру, регулювання конкретних правовідносин у даній сфері здійснюється на основі різноманітних договорів, що за своєю сутністю і змістом об’єднані в категорію інвестиційних договорів. Їх питома вага і значення як ефективного засобу цивільно-правового регулювання на практиці в сучасних умовах суттєво зростають, що обумовлює необхідність вивчення, аналізу і вироблення пропозицій щодо вдосконалення механізму реалізації цього засобу.
Водночас у законодавстві України щодо інвестиційної діяльності відсутні спеціальні правові норми, що регулюють форму інвестиційного договору, а також саме поняття інвестиційного договору, не визначені його ознаки та види. У даному випадку діє загальний принцип про свободу договору, закріплений Цивільним кодексом України. Зокрема, це стосується можливості сторін укласти договір, який не встановлено актами цивільного законодавства, але який відповідає загальним засадам цивільного законодавства, врегулювати у договорі, що передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами, відступити від положень, які визначені в актах цивільного законодавства, і самостійно врегулювати відносини сторін (ст. 6 ЦК України).
Світовий досвід економічного розвитку свідчить про тісний взаємозв'язок між розвитком інвестиційного ринку та збалансованістю, гармонійністю законодавчої бази щодо забезпечення інвестиційної діяльності. Передусім це стосується стану правового забезпечення інвестиційних відносин, їх належного цивільно-договірного регулювання, спрямованого на захист прав та інтересів інвестора, створення сприятливих умов господарської діяльності як для національних, так і для іноземних інвесторів, детальну регламентацію форм здійснення інвестицій тощо.
Натомість саме цивільно-договірні відносини у сфері інвестиційної діяльності є недостатньо дослідженими у вітчизняній науці. В цьому аспекті важливими є також дослідження практичних проблем реалізації інвестиційного законодавства, укладання, зміни і припинення інвестиційних договорів, подолання колізій і прогалин у цивільно-правовому регулюванні інвестиційних відносин. Наукова розробка цих проблем є необхідною передумовою створення комплексної системи правового регулювання інвестиційної діяльності.
Стан наукової розробки. Дослідженню системи договірно-правових відносин у сфері інвестування присвячувалося багато праць вчених-юристів та економістів, таких як як: М.М. Агарков, С.С. Алексєєв, Д.В. Боброва, О.Г. Богатирьов, М.М. Богуславський, М.І. Брагінський, В.М. Бутузов, Ж. Ведель, О.М. Вінник, В.В. Вітрянський, Г.В. Виноградова, Н.Н. Воз-несенська, О.В. Дзера, В.Д. Задихайло, О.Р. Кібенко, Л.О. Кокаєва, В.М. Коссак, Н.С. Кузнєцова, І.М. Кучеренко, В.В. Луць, Т.В. Майо¬рова, В.К. Мамутов, Б.В. Муравйов, В.П. Нагребельний, Л.С. Нецька, А.В. Омельченко, О.О. Пересада, В.В. Поєдинок, В.Ю. Полатай, О.С. Семерак, О.Е. Сімсон, В.А. Січевлюк, І.В. Спасибо-Фатєєва, В.М. Стойка, В.Е. Федорчук, О.Ф. Філіповський, О.М. Чабан, В.Д. Чернадчук, О.О. Чувпило, Я.М. Шевченко, Г.Ф. Шершеневич, В.С. Щербина, І.Є. Якубівський та ін. Однак недостатня нормативно-правова регламентація даних відносин зумовлює необхідність проведення нових досліджень.
Метою даної роботи є дослідження інвестиційних договорів за законодавством України.
Відповідно до поставленої мети, автором окреслено наступне коло завдань:
1. Сформулювати поняття інвестиційних договорів.
2. Класифікувати інвестиційні договори.
3. Визначити елементи договірних інвестиційних правовідносин.
4. Розглянути договори про спільну інвестиційну діяльність
5. Дослідити інститути спільного інвестування.
6. Проаналізувати концесійні договори.
Об’єктом дослідження є інвестиційні правовідносини.
Предметом дослідження є інвестиційні договори.
Методи дослідження, що використовувалися у процесі роботи над дипломною роботою: діалектичний, формально-логічний, порівняльно-право-вий, структурно-функціональний, комплексний метод.
За допомогою діалектичного методу досліджувалася правова природа інвестиційних договорів як єдність різних засад і тенденцій.
Застосування формально-логічного, порівняльно-правового, структурно-функціонального, комплексного методів дослідження дало змогу автору здійснити класифікацію інвестиційних договорів, визначити їх сутнісні цивільно-правові характеристики, проаналізувати зміст нормативних актів, які регулюють інвестиційну діяльність в Україні, виявити основні проблеми щодо правової природи інвестиційних договорів, а також обґрунтувати висновки та пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання цієї категорії договорів.
Структуру роботи складають вісім підрозділів, об’єднаних у три розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступ, висновки та список використаних джерел.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Інвестиційний договір представляє собою угоду двох або більше учасників інвестиційної діяльності, змістом якої є взаємні права та обов’язки, спрямовані на реалізацію іноземних інвестицій з метою одержання прибутку або досягнення іншого соціального ефекту. Суб'єктами (інвесторами і учасниками) інвестиційної діяльності можуть бути громадяни і юридичні особи України та іноземних держав, а також держави. Термін «інвестиційний договір» використовується у двох значеннях: широкому і вузькому. У першому (широкому) розумінні цей термін застосовується щодо договорів, які укладаються між інвестором та іншими учасниками інвестиційної діяльності і спрямовані на реалізацію будь-яких видів і форм інвестицій з метою одержання прибутку або досягнення соціального ефекту. У другому (вузькому) розумінні термін «інвестиційний договір» застосовується щодо угод між іноземним інвестором і вітчизняними учасниками інвестиційного процесу щодо вкладення та реалізації іноземних інвестицій. Саме в цьому розумінні зазначений термін використовується у міжнародній комерційній (господарській) практиці. Предметом інвестиційного договору є інвестиція в будь-якій не забороненій законодавством України формі. Основна відмінність інвестиційного договору від інших договорів, якою є досягнення кінцевої мети, а саме – здійснення інвестицій.
2. У науковій літературі немає єдиного підходу до визначення критеріїв та видів інвестиційних договорів (контрактів). На нашу думку, класифікацію інвестиційних договорів (контрактів) необхідно здійснювати за класичними критеріями видового поділу господарсько-правових договорів та специфічними критеріями, якими є вид інвестицій, суб’єкти, об’єкти інвестиційної діяльності та мета інвестування.
3. Суб'єктами інвестиційної діяльності (інвесторами і учасниками) можуть бути громадяни і юридичні особи України та іноземних держав, а також держави в особі урядів. Головним суб'єктом інвестиційної діяльності є інвестор, який вкладає власні, позичені або залучені кошти в об'єкти інвестування, приймає рішення щодо форм і способів їх використання, несе повну майнову та фінансову відповідальність за результати використання інвестованих коштів. Інвестори - це суб'єкти інвестиційної діяльності, що приймають рішення щодо вкладення власних, позикових і залучених майнових та інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування. Інвестори можуть виступати в ролі вкладників, кредиторів, покупців, а також виконувати функції будь-якого учасника інвестиційної діяльності. Інвесторами і учасниками можуть бути громадяни і юридичні особи України та іноземних держав, а також держави в особі урядів. Учасниками інвестиційної діяльності можуть бути громадяни та юридичні особи України, інших держав, які забезпечують реалізацію інвестицій як виконавці замовлень або на підставі доручення інвестора.
4. Об'єктом інвестиційної діяльності може бути будь - яке майно, у тому числі основні фонди і оборотні кошти в усіх галузях і сферах народного господарства, цінні папери, цільові грошові вклади, науково-технічна продукція, інтелектуальні цінності, інші об'єкти власності, а також майнові права.
5. Як правило, інвестиційний договір укладається у формі єди¬ного документа, підписаного сторонами і скріпленого печатка¬ми. Інвестиційний договір вважається укладеним, якщо між сто¬ронами в передбаченому законом порядку та формі досягнуто згоди щодо всіх його істотних умов. Зміст інвестиційного договору складають умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань - як погоджені сто-ронами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
6. Договір про спільну інвестиційну діяльність може бути визначено як такий господарський договір, який укладається переваж¬но між суб’єктами господарювання зі спільною гос¬подарською (комерційною та/або некомерційною) метою, сполучену зі здійсненням інвестиційної діяльності, за для досягнення якої вони зобов’язуються спільно діяти протягом певного періоду часу на умовах, визначених цим договором. Особливість договору про спільну діяльність за участю іноземного інвестора полягає в тому, що він підлягає державній реєстрації у відповідності з Положенням про порядок державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 1997 р.
7. Договір концесії (концесійний договір) – договір, відповідно до якого уповноважений орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування (концесієдавець) надає на платній та строковій основі суб’єкту підприємницької діяльності (концесіонеру) право створити (побудувати) об’єкт концесії чи суттєво його поліпшити та (або) здійснювати його управління(експлуатацію) відповідно до цього Закону з метою задоволення громадських потреб.
8. Інститут спільного інвестування - організація, що залучає кошти інвесторів з метою їхнього подальшого вкладення в цінні папери, корпоративні права, нерухомість та інші активи. Інститутами спільного інвестування є корпоратив¬ний та пайовий фонди. Корпоративний фонд - юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування. Пайовий фонд - сукупність активів, що належать учасникам такого фонду на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються нею окремо від результатів її господарської діяльності.
9. Отже, як показало проведене дослідження, поза увагою законодавця залишилися питання контролю за виконанням компанією дого¬вору про управління активами КФ. Віднесення таких важливих питань як умови заміни компанії та визна¬чення дій, спрямованих на захист прав учасників, до локального регулювання видається невиправданим. Принаймні підстави, умови та порядок заміни компа¬нії мають визначатися на рівні закону. Недостатньо прозорим є питання про правові підстави управління активами пайового фонду. Адже між компанією з управляння активами і індивідуальними інвесторами, об’єднані інвестиції яких і передаються в управлін¬ня компанії, немає жодного правового зв’язку, окрім прямої законодавчої констатації про те, що такі акти¬ви перебувають в управлінні компанії.
Таким чином, можна констатувати, що, незважаючи на певні зрушення, на сьогодні інвестиційний договір не має належного правового регулювання. У законодавстві України щодо інвестиційної діяльності відсутні спеціальні правові норми, що регулюють форму інвестиційного договору, а також саме поняття інвестиційного договору, не визначені його ознаки та види. Зазначені вади потрібно виправити. Наукове обґрунтування зазначених законодавчих змін, на нашу думку, є перспективним напрямом майбутніх досліджень.







СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Смолин Г. В. Господарське право України. Загальна частина: навчальний посібник / Г. В. Смолин. - Л.: ЛДУВС, 2008. - 467 с.
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 18, № 19-20, № 21-22. - Ст.144.
3. Вінник О.М. Господарське право. Навчальний посібник. - К. : Правова єдність, 2009.- 766 c.
4. Щербина В.С. Господарське право: Підручник. – 3 – тє вид. перероб.і доп. – К.: Юрінком Інтер, 2006. – 656 с.
5. Закон України «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.1991 № 1560-XII // Відомості Верховної Ради України, 1991. - № 47. - Ст.646.
6. Рєзнікова В.В. Правове регулювання спільної господарської діяльності в Україні: Навчальний посібник. – Київ: Центр учбової літератури, 2007. – 280 с.
7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового договору (контракту) на реалізацію інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку, в спеціальній (вільній) економічній зоні» від 05.07.1999 р. № 1199 // Офіційний вісник України від 23.07.1999 № 27. - Стор. 137.
8. Задихайло Д.В. Господарське право: Підручник. - Харків: Право, 2012. - 696 с.
9. Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-XII // Відомості Верховної Ради України, 1991. - № 29. - Ст.377.
10. Закон України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.1996 № 93/96-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 19. - Ст.377.
11. Коссак В. М. Правові засади іноземного інвестування в Україні / В. М. Коссак. — Львів : Центр Європи, 1999. — С. 66—68.
12. Луць В. В. Контракти у підприємницькій діяльності: навч.посіб./В. В. Луць. — К. : Юрінком Інтер, 1999. – 576 с.
13. Предпринимательское право в вопросах и ответах: Учебное пособие //Под ред. Н.А. Саниахметовой. - X.: Одиссей, 2000. – 560 с.
14. Симсон О. Существенные условия и классификация инвестиционных договоров / О. Симсон // Підприємництво, господарство і право. — 2001. — № 3. — С. 18—21.
15. Чабан О. Види інвестиційних договорів (контрактів) / О. Чабан // Юридична Україна. – 2009. – № 4. – С. 65-69.
16. Стойка В.М. Захист прав суб’єктів інвестиційної діяльності: автореф. - Донецьк, 2003. - 19 с.
17. Халифная Р.О. Общее учение о правоотношении / Халифная Р.О. - М. : Юр. л-ра, 1974. - 348 с.
18. Полатай В.Ю. Суб’єкти інвестиційної діяльності / Полатай В.Ю. // Вісник Вищого арбітражного суду України. - 1999. - №4. - С. 213-216.
19. Первомайський О. Поняття та види суб’єктів інвестиційних відносин / Первомайський О. // Юридичний радник. - 2008. - №6. - С. 21-29.
20. Закон України «Про акціонерні товариства» № 514-VI від 17 вересня 2008 року // Відомості Верховної Ради України, 2008. - № 50-51. - Ст.384.
21. Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 № 3773-VI // Відомості Верховної Ради України, 2012, № 19-20. - Ст.179.
22. Вінник О.М. Інвестиційне право: курс лекцій / Вінник О.М. - К.: Атіка, 2001. - 265 с.
23. Поединок В.В. Хозяйственное право: учебник для вузов / Поединок В.В., Т.2. - М., 1999. - 244 с.
24. Марущак А. Правовий зміст поняття «іноземний інвестор» за законодавством України / Марущак А. // Підприємництво, госпо¬дарство та право. - 2002. - №4. - С. 59-60.
25. Молчанова М. Є. Проблемні питання визначення особи інвестора у корпоративній формі інвестиційної діяльності / М. Є. Молчанова // Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. - 2011. - Вип. 16. - С. 169-176.
26. Мілаш В.С. Господарське право: курс лекцій у двох частинах. Ч.2 / Мілаш В.С. - Х.: Право, 2010. - 336 с.
27. Марти¬ненко В.Ф. взаємодія суб’єктів інвестиційної діяльності в Україні: теоретико-методологічні аспекти / Мартиненко В.Ф. // Статистика України. - 2004. - №4. - С. 27-31.
28. Податковий кодекс України від 02.12.2010 // Відомості Верховної Ради України, 2011. - № 13-14, № 15-16, № 17. - Ст.112.
29. Чернадчук В.Д., Сухонос В.В., Чернадчук Т.О. Основи інвестиційного права України: Навчальний посібник / За заг. ред. В.Д. Чернадчука. - 2-ге вид., перероб. і доп. - Суми: ВТД «Університетська книга»; К.: Видавничий дім «Княгиня Ольга», 2005. - 384 с.
30. Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV // Відомості Верховної Ради України, 2006. - № 31. - Ст.268.
31. Закон України «Про приватизацію державного майна» від 04.03.1992 № 2163-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1992. -№ 24. - Ст. 348.
32. Закон України «Про концесії» від 16.07.1999 № 997-XIV // Відомості Верховної Ради України, 1999. - № 41. - Ст.372.
33. Закон України «Про угоди про розподіл продукції» від 14.09.1999 № 1039-XIV // Відомості Верховної Ради України, 1999. - № 44. - Ст.391.
34. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 // Відомості Верховної Ради України, 2003. - №№ 40-44. - Ст.356.
35. Юридична енциклопедія : в 6 т. / ред- кол.: Ю. С. Шемшученко (глова редкол.) та ін. - К. : Укр. енкцикл., 1998. - Т. 5: П-С. - 2003. - 736 с.
36. Закон України «Про державно-приватне партнерство» від 1 липня 2010 р. / Відомості Верховної Ради України. — 2010. — № 40. — Ст. 524.
37. Закон України «Про управління об’єктами державної власності» від 21 вересня 2006 р. // Відомості Верховної Ради України. — 2006. — № 46. — Ст. 456.
38. Килимник І. І. Щодо правової характеристики припинення договорів про спільну дія¬льність /І. І. Килимник, О. В. Харитонов // Форум права. — 2012. — № 1. — С. 438—441.
39. Посполітак В. Зобов’язання за договором про спільну діяльність. Договір простого товариства / В. Посоплітак, Р. Ханик-Посполітак // Українське комерційне право. — 2003. — № 4. — С. 35—49.
40. Рєзнікова В.В. Правове регулювання спільної господарської діяльності в УкраїніНавч. посібник. — К.: Центр учбової літератури, 2007 — 280 с.
41. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора» від 30.01.1997 № 112 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/112-97-%D0%BF.
42. Зовнішньоекономічний менеджмент: навчальний посібник / І. І. Дахно; ред. І. І. Дахно. - К.: ЦУЛ, 2012. - 568 с.
43. Мальська М.П., Мандюк Н.Л., Занько Ю.С. Корпоративне управління: теорія та практика - Підручник. - К.: Центр учбової літератури, 2012. - 360 с.
44. Яворська О.С. Правовий статус суб’єктів спільного інвестування / О. С. Яворська. // Часопис Академії адвокатури України. - 2013. - № 2. – С. 01-05.
45. Закон України «Про інститути спільного інвестування» від 05.07.2012 № 5080-VI // Відомості Верховної Ради. – 2013. - № 29. - Ст.337.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.