У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Процесуальний порядок відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні
Количество страниц 130
ВУЗ КПУ
Год сдачи 2015
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ І.ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВЕ ПІДҐРУНТЯ ВІДКРИТТЯ МАТЕРІАЛІВ ІНШІЙ СТОРОНІ ЯК ЕТАПУ ЗАКІНЧЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ 9
1.1. Загальна характеристика закінчення досудового розслідування 9
1.2. Матеріали кримінального провадження та їх формування 22
1.3. Відкриття матеріалів іншій стороні як реалізація принципів кримінального провадження 33
Висновки до розділу 46
РОЗДІЛ ІІ.ПРАВОВА РЕГЛАМЕНТАЦІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДКРИТТЯ МАТЕРІАЛІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ІНШІЙ СТОРОНІ 49
2.1. Нормативно-правові засади відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні 49
2.2. Особливості ознайомлення з матеріалами кримінального провадження 63
2.3. Права потерпілого при відкритті матеріалів кримінального провадження 77
Висновки до розділу 88
РОЗДІЛ ІІІ.ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ВІДКРИТТЯ МАТЕРІАЛІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ІНШІЙ СТОРОНІ 90
3.1. Оскарження судового рішення про встановлення строку на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження 90
3.2. Правові наслідки невідкриття сторонами матеріалів кримінального провадження 101
Висновки до розділу 110
ВИСНОВКИ 112
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 118






ВСТУП

Актуальність теми. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Проте законність, обґрунтованість і вмотивованість розгляду кримінального провадження в суді та його вирішення потребують великої і кваліфікованої підготовчої роботи. Тому за законом переважна більшість кримінальних проваджень повинна проходити стадію досудового розслідування.
Успішне виконання завдань стадії досудового розслідування залежить не тільки від професійної майстерності працівників органів розслідування та оперативних підрозділів, але й законодавчого врегулювання їх діяльності. В свою чергу швидке і якісно проведене розслідування є дійовим засобом у боротьбі зі злочинністю, втіленням в життя принципу невідворотності покарання за скоєне.
Адже тільки успішне завершення досудового розслідування є передумовою здійснення правосуддя, реалізації судом своїх виняткових повноважень щодо визнання особи винуватою чи невинуватою та можливості призначення їй покарання.
Досудове розслідування — це регламентована кримінально-процесуальним законом діяльність органів дізнання та досудового слідства по встановленню обставин злочину (суспільно небезпечного діяння), осіб, причетних до його вчинення, а також по припиненню і запобіганню вчиненню злочинів [1].
Називаючи розслідування «досудовим», законодавець тим самим вказує на його співвідношення з основною частиною судового роз¬гляду — судовим слідством. Досудове розслідування передує прова¬дженню в суді і покликане забезпечити його успішне проведення, однак його не можна розглядати тільки як стадію, провадження якої здійсню¬ється до суду і для суду. Цій стадії притаманні особливості, що свідчать про її самостійний характер.
Закінчення досудового розслідуван¬ня — це заключний етап досудового провадження, що являє собою комплекс процесуальних дій, пов’язаних із завер¬шальним аналізом і оформленням ре¬зультатів розслідування, забезпеченням прав учасників кримінального судочинс¬тва та прийняття підсумкових рішень у кримінальному провадженні.
Зміст кримінально-процесуальної діяльності слідчого на завершальному етапі роз¬слідування полягає в аналізі зібраних матеріалів кримінального провадження, остаточному вираженні внутрішнього переконання за кожної з обставин про¬вадження і за кожним зібраним доказом у процесуальних документах.
Визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обви¬нувального акта, клопотання про засто¬сування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурор або слідчий за його дорученням перед скла¬данням названих підсумкових процесу-альних документів зобов’язані здійснити такі процесуальні дії: а) повідомити про завершення досудового розслідування учасникам процесу; роз’яснити їм право на ознайомлення з провадженням шля¬хом надання доступу до матеріалів досу¬дового розслідування; б) надати доступ до матеріалів досудового розслідування.
Ознайомлення учасників кримінального провадження із матеріалами криміналь¬ного провадження є одним із найбільш дієвих засобів охорони їх інтересів та забезпечення реалізації принципу зма¬гальності при закінченні досудового розслідування.
Інститут відкриття матеріалів є від¬носно новим для кримінального процесу¬ального законодавства та практики Ук¬раїни, оскільки КПК 1960 р. [2] передбачав ознайомлення потерпілого, цивільного позивача та їх представників, обвинува¬ченого та його захисника із матеріалами справи, однак не передбачав обов’язку здійснювати відкриття матеріалів для сторони захисту. Тому на практиці виникає чимало проблем, пов’язаних із його реалізацією. Зазначене зумовлює необхідність наукової розробки даної проблематики, адже саме наукові дослідження повинні бути підґрунтям майбутніх законодавчих змін, призваних вдосконалити вказаний інститут.
Стан наукової розробки. Питання, пов’язані з ознайомленням учасників кримінального процесу з матеріалами кримінального провадження, були розглянуті в роботах таких науковців як В. А. Осмолян [3-5], Г.В. Юркова [6-10], А.Ю. Строган [11-17], П.М. Маланчук [18-24], О.А. Гришин [25-36], О. В. Єні [37-44]. Однак всі ці дослідження були проведені до прийняття нового КПК України. Робіт, присвячених безпосередньо відкриттю матеріалів кримінального провадження іншій стороні, проведених за новим КПК, на поточний час небагато [62; 71; 74], що зумовлює необхідність проведення нових досліджень даної проблематики.
Метою даної роботи є дослідження процесуального порядку відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні.
Відповідно до поставленої мети, автором окреслено наступне коло завдань:
1. Здійснити загальну характеристику закінчення досудового розслідування.
2. Розглянути матеріали кримінального провадження та їх формування.
3. Охарактеризувати відкриття матеріалів іншій стороні як реалізацію принципів кримінального провадження.
4. Визначити нормативно-правові засади відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні.
5. Встановити особливості ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
6. Проаналізувати права потерпілого при відкритті матеріалів кримінального провадження.
7. Визначити правові наслідки невідкриття сторонами матеріалів кримінального провадження.
8. Дослідити оскарження судового рішення про встановлення строку на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Об’єктом дослідження є інститут відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні за новим КПК України.
Предметом дослідження є процесуальний порядок відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні.
Методологічною основою проведеного дослідження є система загальнонаукових і спеціальних методів, які застосовуються в юридичній практиці.
Так, логіко-юридичний метод використовувався для визначення та наукового тлумачення термінів, а також виявлення недоліків у законодавстві, що регулює процес відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні.
Системно-структурний метод – для розгляду відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні.
Метод порівняльно-правового аналізу – у процесі зіставлення кримінально-процесуальних норм чинного законодавства України та положень КПК 1960 року.
Структуру роботи складають вісім підрозділів, об’єднаних у три розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступу, висновків та списку використаних джерел із 100 найменувань.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що у перше проведене комплексне дослідження процесуального порядку відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні з урахуванням норм чинного КПК України 2012 року.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Досудове розслідування являє собою процесуальну діяльність органів дізнання, слідства, прокуратури щодо виявлення, закріплення й оцінки доказів з метою розкриття злочинів і викриття осіб, що їх заподіяли. Визнати досудове слідство закінченим – це визнати відсутність необхідності проведення будь-яких процесуальних дій, спрямованих на збирання, перевірку і дослідження доказів. Кримінально-процесуальний закон вимагає, що прокурор у найбільш короткий строк після повідомлення особі про підозру прийняв одне з таких рішень: закрити кримінальне провадження; звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності; звернутися до суду з обвинувальним актом; звернутися до суду з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру; звернутися до суду з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру.
2. Документи, інші матеріали, надані суду під час судового проваджен¬ня його учасниками, судові рішення та інші документи і матеріали, що мають значення для цього кримінального провадження, долучаються до обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення від кри¬мінальної відповідальності і є матеріалами кримінального провадження (кримінальною справою). Осно¬вним документом кримінальної справи є обвинувальний акт (клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопо¬тання про звільнення від кримінальної відповідальності), до якого долучають-ся: реєстр матеріалів досудового розслідування; довідка прокурора про те, що сторони кримінального провадження письмово підтвердили протилежній стороні, а потерпілий - про¬курору факт надання їм доступу до матеріалів досудового розслідування із за¬значенням найменування таких матеріалів згідно зі ст. 290 КПК; всі ухвали, постановлені судом під час підготовчого провадження, клопотання учасників судового провадження та інші матеріали, що мають значення для даного кримінального провадження, надані ними суду.
3. Проведене дослідження показало, що норми чинного КПК часто протирічать одна одній. Зокрема, положення ст. 317 КПК України повністю дезавуюють сказане в абз. 6 ч. 4 с. 291 КПК і щодо «інших документів», і щодо заборони їх надання до початку судового розгляду. Вони містять принципово інші правила, причому правила як спеціальні норми, розраховані саме на етап підготовчого провадження. Зазначене потребує виправлення шляхом уніфікації згаданих правил.
4. Після закінчення досудового розслідування у формах складання обвинувального акту чи клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру норми Кримінального процесуального кодексу України передбачають відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні. Відкриття матеріалів іншій стороні кримінального провадження у порядку ст.290 КПК України створює реальні можливості реалізації принципу змагальності сторін обвинувачення та захисту при закінченні розслідування. Окрім того, ознайомлення сторін з усіма матеріалами кримінального провадження забезпечує такі загальні засади кримінального провадження як законність, рівність перед законом і судом, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини, забезпечення права на захист, право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності тощо.
5. Відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні базується на нормах міжнародно-правових актів, таких як Декларація ООН про основні принципи правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою, Загальна декларація ООН про права людини, Європейська конвенція про захист прав людини й основних свобод, Міжнарод¬ний пакт про громадські і політичні права. Відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні також ґрунтується на конституційній нормі про те, що кожна особа має право ознайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах та орга¬нізаціях з відомостями про себе, які не стано¬влять державної або іншої захищеної таємниці. Відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні детально регламентовано ст. 290 КПК.
6. Проаналізувавши про¬цедуру відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні, можна запропонувати такі напрямки її удосконалення: закріпити у ч. 7 ст. 290 по¬ложення, що про відкриття сторонами кримінального провадження матеріалів прокурор або слідчий за його доручен¬ням повідомляє також законного пред¬ставника та представника потерпілого; закріпити у ст. 290 КПК, що матеріали завершеного досудового розслідування повинні пред’являтися підозрюваному та іншим учасникам процесу в підшито¬му та пронумерованому вигляді; перед¬бачити право учасників кримінального провадження на заявления клопотань про доповнення досудового розслідуван¬ня після відкриття матеріалів; доповнити ст. 290 КПК нормою такого змісту: «У тих випадках, коли слідчий має достатні підстави вважати, що під час ознайомлення з матеріалами кримінального провадження обвинувачений може знищити документи чи інші матеріальні носії інформації, в яких містяться докази, він вправі замінити оригінал документа його копією, про що виносить мотивовану постанову»; КПК України доцільно доповнити нормою про інститут «оголошеної адреси»; закріпити форму письмового під¬твердження факту доступу й ознайомлення з наданими матеріалами з боку сторони обвинувачення.
7. Для вдосконалення забезпечення прав потерпілого при відкритті матеріалів кримінального провадження: в КПК доцільно закріпити норму, як б чітко регламентувала наслідки заперечення потерпілого з приводу закриття кримінального провадження; доцільно передбачити положення стосовно якого було б визначено час та послідовність надання матеріалів для ознайомлення, для того, щоб всі учасники могли реально використати своє право, а також для того, щоб процедура ознайомлення не призвела до тривалої затримки, порушення строків та ін.; доцільно було б в законодавстві передбачити можливість ознайомлення потерпілого з усіма матеріалами справи у групових на багатоепізодних провадженнях, які досліджуються у нерозривній єдності.
8. Сторонам кримінального проваджен¬ня та потерпілому надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. Але цей час може бути чітко встановлений в разі зволікання при ознайомленні з матеріа¬лами, до яких надано доступ. Однак ухвала слідчого судді про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування не включена до переліку ухвал, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. Заперечення проти неї можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314-316 КПК. Однак процедура ознайомлення по¬винна відповідати як вимогам міжнародних актів, так і вимогам законодавства про інформацію. Вимога Закону щодо забезпечення створення ме¬ханізму реалізації права на інформацію в цій стат¬ті слугуватиме певним методологічним інстру¬ментом. Право на обмеження і встановлення певного стро¬ку має тільки слідчий суддя. Таке рішен¬ня приймається ним: при наявності клопотання сторони кримінального про¬вадження; з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них; клопотання розглядається не пізніше п’яти днів з дня надходження до суду з повідомленням сторін криміналь¬ного провадження. Враховуючи це, вважаємо, що неможливість оскарження ухвали слідчого судді про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування є неприйнятною, оскільки порушує вище обґрунтоване право кожного на інформацію. Адже слідчий суддя може становити занадто малий термін для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Отже, потрібно внести зміни до статті 309 КПК, додавши ухвали про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до переліку ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку (ч. 1 зазначеної статті).
9. Як показало проведене дослідження, не допущення як доказів відомостей, що містяться в матеріалах кримінального провадження, щодо яких не було здійснено відкриття відповідно до положень статті 390 КПК України, відповідає сутності інституту допустимості доказів, адже тільки той доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України. Однак виникають питання щодо «відкриття матеріалів під час судового розгляду», адже відкриття матеріалів іншій стороні під час судового розгляду в новому КПК не передбачене.
Таким чином, можна констатувати, що інститут відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні є новим для вітчизняного кримінального процесу. Нажаль, врегулювання цього інституту має певні вади, для виправлення яких потрібно внести зміни до ст. 290 КПК України. Розроблення відповідних змін та шляхи вдосконалення інституту відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні, на нашу думку, повинні стати тематикою майбутніх досліджень.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що сформульовані й аргументовані в дипломні роботі, висновки і пропозиції можуть бути використані у законотворчій діяльності – при внесенні змін і доповнень до чинного КПК України; у правоохоронній діяльності – при розробці відомчих наказів, інструкцій; при проведенні занять в системі службової підготовки, на курсах підвищення кваліфікації працівників органів дізнання та досудового слідства; у навчальному процесі – при написанні окремих розділів (глав) підручників і навчальних посібників з курсу «Кримінальний процес», при підготовці лекцій і проведенні занять за відповідними темами.






СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Кримінальний процес : підручник / за ред. Ю. М. Грошевого та О. В. Капліної. — Х. : Право, 2010. — 608 с.
2. Кримінально-процесуальний кодекс України від 28.12.1960 (втратив чинність) [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1001-05.
3. Осмолян В.А. Ознайомлення учасників процесу з матеріалами кримінальної справи : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. А. Осмолян; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2012. - 18 c.
4. Осмолян В. А. Ознайомлення учасників досудового слідства з матеріалами кримінальної справи / В. А. Осмолян // Університетські наукові записки. – 2010. – № 1 (33). – С. 168–174.
5. Осмолян В. А. Понятійні питання процедури ознайомлення з матеріалами кримінальної справи як право осіб, що беруть участь у кримінальному провадженні у справі / В. А. Осмолян // Право і безпека. – 2010. – № 3 (35). – С. 183–188.
6. Юркова Г.В. Повнота попереднього розслідування // Науковий вісник Національної академії внутрішніх справ України. – 1998. – № 3. – С. 127-132.
7. Юркова Г.В. Повнота дослідження обставин кримінальної справи на етапі притягнення особи як обвинуваченого // Науковий вісник Національної академії внутрішніх справ України. – 1999. – № 3. – С. 189-192.
8. Юркова Г.В. Чи відповідає інститут додаткового розслідування Конституції України? // Право України. – 2000. – № 1. – С. 79-81.
9. Юркова Г.В. Досудове слідство: шляхи його прискорення // Право України. – 2000. – № 4. – С. 51-53.
10. Юркова Г.В. Вдосконалення питання об'єднання і виділення кримінальних справ – гарантія швидкості попереднього розслідування // Вісник Запорізького юридичного інституту. – 2000. – № 2. – С. 205-213.
11. Строган А.Ю. Розгляд клопотань як одне з основних положень досудового розслідування. / А.Ю. Строган // Підприємництво, господарство і право. - 2007. - № 8. - С. 128 – 130
12. Строган А.Ю. Сутність і зміст розсуду слідчого під час розгляду та вирішення клопотань учасників кримінального процесу. / А.Ю. Строган // Судова апеляція. - 2007. - № 2. - С. 32 – 37
13. Строган А.Ю. Обставини, що мають значення для справи - оціночне поняття в механізмі вирішення клопотань учасників кримінального процесу. / А.Ю. Строган // Право і суспільство. - № 3. - 2007. - С. 39 – 44
14. Строган А.Ю. Окремі питання процесуального оформлення заявлення та розгляду клопотань під час досудового розслідування. / А.Ю. Строган // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 1. - С. 124 – 126
15. Строган А.Ю. Значення клопотань учасників кримінального процесу для попередження і виправлення слідчих помилок / А.Ю. Строган // Актуальні проблеми юридичної науки: збірник тез міжнародної наукової конференції ["Шості осінні юридичні читання"] (м. Хмельницький, 26-27 жовтня 2007 р.).-- Хмельницький, 2007. -- Ч. 3. -- С. 300-302
16. Строган А.Ю. Кримінально-правові та кримінально-процесуальні аспекти досудового слідства в контексті проекту КПК. / А.Ю. Строган // м. Івано-Франківськ, 30 жовтня 2007 р.
17. Строган А.Ю. Розгляд і вирішення клопотань на досудовому слідстві. -Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 - кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. - Київський національний університет внутрішніх справ, Київ, 2008. – 20 с.
18. Маланчук П.М. Функція захисту у справах про господарські злочини у контексті співвідношення принципів презумпції невинуватості і презумпції знання закону // Підприємництво, господарство і право. – 2001. – № 8. – С. 109-111.
19. Маланчук П.М. Проблеми здійснення захисту особи, яка притягається до кримінальної відповідальності // Підприємництво, господарство і право. – 2002. – № 12. – С. 115-118.
20. Маланчук П.М. Юридичний механізм реалізації права на захист у кримінальному процесі: проблеми і практика // Прокуратура, людина, держава. – 2004. – № 9. – С. 87-94.
21. Маланчук П.М. Проблеми здійснення підозрюваним функції захисту у кримінальному судочинстві // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Спецвипуск. – К., 2005. –– С. 225-228.
22. Маланчук П.М. Інститут адвокатури – гарантія забезпечення прав і свобод людини // Материалы Всеукраинской конференции “Будущее адвокатуры Украины” (13-14 декабря 2003г.). – К., 2003. – С. 23-26.
23. Маланчук П.М. Гарантії реалізації функції захисту в кримінальному судочинстві як забезпечення реального здійснення основних прав і свобод людини // Права людини в умовах сучасного державотворення: теоретичні і практичні аспекти” Збірник тез та доповідей І Міжнародної науково-практичної конференції студентів і молодих вчених (8-9 грудня 2006 року). – Суми: Українська академія банківської справи НБУ, 2006. – С. 232-235.
24. Маланчук П.М. Функція захисту в кримінальному процесі України. –
Рукопис. Автореф. дис. на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. – Київський національний університет внутрішніх справ. – Київ, 2008. – 24 с.
25. Быков В.М., Гришин Ю.А. Обвинительное заключение по групповому уголов-ному делу: Лекция. - Ташкент: Ташкентская высшая школа МВД СССР, 1988. - 35 с.
26. Гришин Ю.А. Проблемы совершенствования методики составления процессу-альньїх актов предварительного расследования //"Человеческий фактор в повышении зффективности деятельности правоохранительных органов". Материалы международной научно-практической конференции. Луганск. 1995. С. 115-118.
27. Гришин Ю.А., Папу В.В. Система доказательств в обвинительном заключении /"Творческое наследие П.И.Новгородцева (к 130-летию со дня рождения) и актуальные проблемы построения правового государства в Украине" . Материалы межвузовской научно-практической конференции. Луганск. 1996. С.149-153.
28. Гришин Ю.А. К вопросу о методах усиления ответственности прокуратуры за качество следственной работы в условиях судебно-правовой реформи. //Там же. С.174-177.
29. Гришин Ю.А., Чверткин М.И. Расследование деятельности преступных сооб-ществ с участием защитника: Учебн.-практ. пособие. - Луганск: РИО ЛИВД, 1997. -279 с.
30. Гришин Ю.А., Смитиенко З.Д. Предварительное следствие. Словарь речевых стандартов: Учебн.-практ. пособие. - Луганск: РИО ЛИВД, 1997. -72с.
31. Гришин Ю.А. Из истории развития досудебного расследования в Украине: Учебное пособие. - Луганск: РИО ЛИВД, 1997. - 144 с.
32. Гришин Ю.А. Актуальные проблеми института соучастия и составления обви-нительного заключения по уголовным делам о деятельности преступных сообществ //Вісник Луганського інституту внутрішніх справ № 1 - Луганськ: РВВ ЛІВС, 1997. -С.163-171.
33. Гришин Ю.А. К вопросу о принципе процессуальной самостоятельности и ответственности следователя //Вісник Луганського інституту внутрішніх справ № 3. - Луганськ: РВВ ЛІВС, 1998. - С.133-143.
34. Гришин Ю.А. О структуре обвинительного заключения //Вісник Луганського інституту внутрішніх справ № 4. - Луганськ: РВВ ЛІВС, 1998. - С.138-143.
35. Гришин Ю.А. Окончание досудебного следствия с составлением обвинительного заключения: проблеми и пута реформирования: Монография. - Луганск: РИО ЛИВД.1999.-252 с.
36. Гришин Ю.А. Курочка Н.И. К вопросу о методико составления обвинительного заключения по уголовному делу //"Актуальные проблемы борьбы с преступно-стью". Материалы научно-практической конференции МАУП (Луганский филиал), 15-16 июня 1999 г. - .Луганск:: 000 "Знання", 1999. - С.76-93.
37. Єні О. В. Поняття клопотання в кримінальному процесі України / О. В. Єні // Вісник Академії адвокатури України. – 2007. – № 2. – С. 94–98.
38. Єні О. В. Клопотання захисника в кримінальному процесі України / О. В. Єні // Вісник Академії адвокатури України. – 2008. – № 1. – С. 92–95.
39. Єні О. В. Класифікація клопотань у кримінальному процесі України / О. В. Єні // Науковий вісник Ужгородського національного університету. – (серія „Право”). – 2008. – Вип. 9. – С. 387–391.
40. Єні О. В. Процесуальний порядок та особливості заявлення та розгляду клопотання про поновлення пропущеного строку в кримінальному судочинстві України / О. В. Єні // Вісник Академії адвокатури України. – 2008. – № 2. – С. 84–89.
41. Єні О. Прокурор як суб’єкт заявлення клопотань під час судового розгляду кримінальної справи / Олена Єні // Вісник прокуратури України. – 2008. – № 9. – С. 46–51.
42. Єні О. В. Клопотання та інші форми звернень у кримінальному процесі України: спільне і відмінне / О. В. Єні // Вісник Академії адвокатури України. – 2008. – № 3. – С. 78–81.
43. Єні О. В. Удосконалення норм КПК України щодо порядку заявлення клопотань учасниками процесу / О. В. Єні // Удосконалення норм кримінально-процесуального законодавства України. – Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка. – 2008. – Спеціальний випуск № 3. – С. 285–288.
44. Єні О. В. Питання вдосконалення порядку заявлення клопотань під час виконання вимог ст. ст. 217–218 КПК України / О. В. Єні // Актуальні питання реформування правової системи України : зб. наук. статей за матеріалами V Міжнар. наук.-практ. конф. – Луцьк. – 2008. – С. 458–460.
45. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 30. - Ст. 141.
46. Аленін Ю. П. Навчальний посібник для підготовки до іспиту / Ю. П. Аленін. – X., 2010. – 328 с.
47. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13.04.2012 // Відомості Верховної Ради України, 2013, № 9-10, № 11-12, № 13. - Ст.88.
48. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар : у 2 т. Т. 1 / О. М. Бандурка, Є. М. Блажівський, Є. П. Бурдоль та ін. : за заг. ред. В. Я. Тація, В. П. Пшонки, А. В. Портнова. - X. : Право, 2012. - 768 с.
49. Закон України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» від 01.12.1994 № 266/94-ВР // Голос України від 17.01.1995.
50. Дубинский А.Я. Прекращение уголовного дела в стадии предварительного расследования. - К., 1975. – 132 с.
51. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 // Голос України від 19.06.2001. - № 107.
52. Лобойко Л.М. Кримінально-процесуальне право - Курс лекцій: Навч. посібник. — К.: Істина, 2007. — 456 с.
53. Майгур М.О. Стосовно закінчення досудового слідства // Часопис Академії адвокатури України. - 2010. - №3 (8). – С. 11-18.
54. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 29 червня 1990 р. № 5 «Про виконання судами України законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України з питань судового розгляду кримінальних справ і постановлення вироку» [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0005700-90.
55. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / За загальною редакцією професорів В.Г. Гончаренка, В.Т. Нора, М.Є. Шумила. -К.:Юстініан, 2012.-1224 с.
56. Гришин Ю.О. Закінчення досудового слідства зі складанням обвинувального акта: автореф. дис… канд. юрид. наук: 12.00.09 Гришин Юрій Олександрович ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000.. — 19 с.
57. Бурмагин С.В. Возвращение уголовных дел прокурору в порядке ст. 237 УПК РФ (комментарий судебной практики) / С.В. Бурмагин // Российская юстиция. — № 1. — 2005. — 194 с.
58. Лосякова С.Н. Возвращение уголовных дел прокурору в порядке, предусмотренном ст. 237 УПК РФ [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://supcourt.khakasnet.ru/Jurnal/jur_002/001.html.
59. Ковтун Н.Я. Процессуальные нарушения, обусловливающие возможность возвращения уголовного дела прокурору / Н.Я. Ковтун // Уголовный процесс. — № 8. — 2006. — 87 с.
60. Попелюшко В. О. Судовий розгляд кримінальної справи: Навчальний посібник / В. О. Попелюшко. – К.: Кондор, 2006. – 234 с.
61. Смирнов А.В. Комментарий к Уголовно-процессуальному кодексу Российской Федерации: постатейный / А.В. Смирнов, К.Б. Калиновский; под ред. А.В. Смирнова. — СПб., 2004 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://kalinovsky-k.narod.ru/p/kom-2/kom-2/html.
62. Гришин Ю.О., Чальцева Н.С. Особливості процесуального алгоритму відкриття сторонами матеріалів кримінального провадження [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.corp-lguvd.lg.ua/d130109.html.
63. Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI // Відомості Верховної Ради України, 2010, № 41-42, № 43, № 44-45. - Ст.529.
64. Декларація ООН про основні принципи правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.khpg.org/index.php?id=1080460475.
65. Загальна декларація ООН про права людини [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.irs.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=82%3A1&catid=47%3Aun&Itemid=74&lang=ru.
66. Європейська конвенція про захист прав людини й основних свобод [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/995_004.
67. Міжнарод¬ний пакт про громадські і політичні права [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_043.
68. Закон України «Про Засади державної політики України в галузі прав людини» від 17.06.1999 № 757-XIV // Відомості Верховної Ради України, 1999. - № 35. - Ст.303.
69. Олійник О. Порушення права на захист при озна¬йомленні обвинуваченого з матеріалами криміналь¬ної справи // Юридичний журнал. - 2010. - № 8 [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http:// www.justinian.com.ua/article. php?id=3602.
70. Фомін С. Б. Строки у кримінальному судочинстві: поняття, класифікація та функціональне призна¬чення : дис. ... канд. юрид. наук / С. Б. Фомін. - Х., 2003. - 207 с.
71. Фомін С. Б. Відкриття матеріалів іншій стороні кримінального провадження для ознайомлення: чи вирішить новий процесуальний інститут старі проблеми? / С. Б. Фомін // Адвокат. – 2012. – № 7. – С. 21–25.
72. Рішення Конс¬титуційного Суду України № 1-рп/2012 від 18 січня 2012 р. у справі за конституційними поданнями 47 та 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин шостої, сьомої статті 218 Кримінально-процесуального кодексу України (справа про ознайомлення обвинуваченого і захисника з матеріалами кримінальної справи) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/v001p710-12.
73. Губська О. А. Процесуальні питання звільнення особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Олена Анатоліївна Губська. - К., 2002. - 209 с.
74. Аленін Ю. П. Особливості відкриття матеріалів іншій стороні за новим КПК України / Ю. П. Аленін // Актуальні проблеми кримінального права, процесу та криміналістики: матеріали IV міжнар. наук.-практ. конф., присвяченої 95-річчю з дня народження професора М. В. Салтевського (Одеса, 2 листоп. 2012 р.). - Одеса : Фенікс, 2012. - С. 237-240.
75. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / відп. ред. : С. В. Ківалов, С. М. Міщенко, В. Ю. Захарченко. - Х. : Одіссей, 2013. - 1104 с.
76. Ковальчук С. О. Процесуальний по¬рядок відкриття матеріалів криміналь¬ного провадження // Юридичний часопис Національної академії внутрішніх справ. — 2013. — № 2. — С. 190-195.
77. Гришин О. Ю. Особливості процесу¬ального алгоритму відкриття сторонами матеріалів кримінального провадження [Електронний ресурс] — Режим доступу : http:// www.corp-lguvd.lg.ua/d130109.html.
78. Пожар В. Г. Проблеми забезпечення прав деяких учасників кримінального прова¬дження на етапі закінчення досудового роз-слідування / / Шляхи удосконалення кримі¬нального процесуального законодавства : матеріали регіон. круглого столу (19 квіт. 2013 р.) / відп. за вип. Ю. П. Аленін ; Нац. ун-т «Одес. юрид. акад.». — О. : Юрид. л-ра, 2013. — С. 87-90.
79. Фаринник В. Відкриття матеріалів іншій стороні у кримінальному провадженні / В. Фаринник // Юрид. вісник України. - 2012. - № 36. - С. 4.
80. Головко Л. В. Дознание и предварительное следствие в уголовном процессе Франции / Головко Л. В. - М. : Спарк, 1995. - 130 с.
81. Крушинський С. Процедура відкрит¬тя матеріалів іншій стороні у криміналь¬ному судочинстві України / / Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні : матеріали XIX звіт. наук.-практ. конф. 7-8 лют. 2013 р. / Юрид. фак. Львів. нац. ун-ту ім. Івана Франка. — Л, 2013. - С. 330-331.
82. Карпов Н. С. Деякі питання ознайом¬лення учасників кримінального процесу з матеріалами кримінального провадження / / Юридичний часопис Національної ака¬демії внутрішніх справ. — 2013. — № 1. - С. 243-248.
83. Ухвала слідчого судді Балаклійського районного суду Харківської області від 02.10.2013 р. (справа № 610/3638/ 13-к) [Електронний ресурс]. — Режим до¬ступу : http://reyestr.court.gov.ua.
84. Ухвала слідчого судді Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровсь¬кої області від 18 лютого 2013 р. (справа № 183 / 948/ 13-к) [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http: / / reyestr.court. gov.ua.
85. Ухвала Святошинського районно¬го суду м. Києва від 14.02.2013 р. (справа № 1-кс/759 /140/13) [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу : http: / / reyestr. court.gov.ua.
86. Ухвала Деснянського районно¬го суду м. Києва від 13.02.2013 р. (справа № 1 -кс/754 / 250/13) [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу : http: / / reyestr. court.gov.ua.
87. Гришин Ю.О., Чальцева Н.С. Особливості процесуального алгоритму відкриття сторонами матеріалів кримінального провадження [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://www.corp-lguvd.lg.ua/d130109.html.
88. Уголовно-процессуальный кодекс Российской Федерации (УПК РФ) N 174-ФЗ от 18.12.2001 [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://www.consultant.ru/popular/upkrf/.
89. Роз'яснення Міністерства юстиції України «Закон України «Про доступ до публічної інформації»: інформаційний прорив в Україні» від 13 травня 2011 р. [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/n0031323-11.
90. Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Євро¬пи від 5 жовтня 2005 р. № 1466 «Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною» [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_611.
91. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 1950 р. [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_004.
92. Між¬народний пакт про громадянські і політичні права від 16.12.1966 [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_043.
93. Закон України «Про доступ до публіч¬ної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2939-17.
94. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію» від 13.01.2011 № 2938-VI [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2938-17.
95. Михеєнко М. М. Кримінальний процес України: підручник / М. М. Михеєнко, В. Т. Нор, В. П. Шибіко. — К., 1999. — 536 с.
96. Погорецький М. А. Функціональне призначення оперативно-розшукової діяль¬ності у кримінальному процесі: моногр. — Х., 2007. — 576 с.
97. Постанова Пленуму ВСУ в п. 19 постанови від 01 листопада 1996 р. № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» [Електронний ре¬сурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-96.
98. Тертишник В. М. Кримінально-процесуальне право України: підручник. — 4-те вид., допов. і переробл. — К., 2003. — 1120 с.
99. Кримінальний процесуальний кодекс України: Науково-практичний коментар / відп. ред. С. В. Ківалов, С. М. Міщенко, В. Ю. Захарченко. - Х.: Одіссей, 2013. - 1104 с.
100. Чернега І. Л. Розвиток інституту допустимості доказів за новим КПК України / І. Л. Чернега // Юрид. часопис Нац. акад. внутр. справ. – К., 2013. – № 2. – С. 69-73.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.