У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Колізії у цивільному законодавстві України та шляхи їх вирішення
Количество страниц 116
ВУЗ Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Год сдачи 2015
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КОЛІЗІЙ У ЦИВІЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ 8
1.1. Поняття і загальна характеристика колізій в цивільному законодавстві України 8
1.2. Класифікація колізій у цивільному законодавстві України 20
Висновки до розділу 31
РОЗДІЛ 2.КОЛІЗІЇ МІЖ ПРАВОВИМИ НОРМАМИ ВСТАНОВЛЕННИМИ АКТАМИ РІЗНОЇ ЮРИДИЧНОЇ СИЛИ 33
2.1. Колізії між текстуально закріпленими правовими нормами 33
2.2. Колізії з участю правових норм, що закріплені в актах цивільного 51 законодавства логічно 51
Висновки до розділу 58
РОЗДІЛ 3.ЗМІСТОВНІ КОЛІЗІЇ У ЦИВІЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ 61
3.1. Колізії між текстуально закріпленими правовими нормами 61
3.2. Колізії між правовими нормами закріпленими логічно 75
Висновки до розділу 81
РОЗДІЛ 4.ХРОНОЛОГІЧНІ КОЛІЗІЇ У ЦИВІЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ 83
4.1. Хронологічні колізії між текстуально закріпленими правовими нормами 83
4.2. Хронологічні колізії між нормами цивільного права, які закріплені в актах законодавства логічно 93
Висновки до розділу 96
ВИСНОВКИ 98
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 104






ВСТУП

Актуальність теми. Право - одна з найскладніших філософських категорій, феномен, причини виникнення, сутність і цінність якого протягом багатьох тисяч років намагається осягнути людство, ще довго буде вимагати до себе пильної уваги і займати розуми не одного покоління мислителів і вчених. «Право, - писав Д.А. Керімов, - явище складне, багатогранне, різнобічне, ємне, виключно багате, що акумулює в собі величезну кількість економічних, політичних, соціальних, духовних чинників суспільства» [1, с. 168].
Діалектика пізнання, розкриваючи нові грані, риси, властивості праву, ставить перед наукою все більш складні, комплексні завдання. Підчас давно відомі правові явища, еволюціонуючи і видозмінюючись під впливом об'єктивних обставин, вимагають використання зовсім нових наукових методів і підходів до їх дослідження, перекладаючи проблему на якісно інший, раніше не відомий рівень. Колізійність являє собою саме таку, ще недостатньо вивчену і до кінця не пізнану сторону права, властивість, супутнє явище, яке раніше часто залишалося за рамками наукових інтересів багатьох представників вітчизняної та зарубіжної юриспруденції [2-8].
Ключовою категорією, таким чином, є колізія, яка притаманна різним сферам людського життя і припускає зіткнення протилежних сил, прагнень, інтересів, поглядів, їх протиборство і протиріччя. Це поняття досить давно відомо юридичній науці і зазвичай використовується для характеристики специфічних ситуацій, що виникають в процесі правозастосовчої діяльності.
Колізії в законодавстві - суперечності або розбіжності між нормами права, закріпленими у приписах нормативно-правових актів, що регулюють однакові правові відносини і виявляються в процесі їх застосування компетентними органами і уповноваженими посадовими особами. Характерні колізії й для цивільного законодавства України.
Цивільне законодавство відіграє системоутворюючу роль при формуванні будь-якого правопорядку (України у тому числі). Саме цивільне право дозволяє як окремим особам, так і будь-яким об’єднанням осіб реалізовувати ініціативу, основану на юридичній рівності і вільному волевиявленні, спрямовану на реалізацію, передусім, приватного інтересу. З іншого боку, цивільне законодавство містить необхідний інструментарій для ефективного захисту прав та інтересів їх носіїв. Тому осмислення колізій цивільного законодавства та шляхів їх вирішення є одним з актуальних завдань теорії права.
Стан наукової розробки. Дослідження протиріч та неузгодженостей правових норм в минулому знаходили відображення у вітчизняній та зарубіжній юридичній літературі, але носили, як правило, епізодичний характер. В даний час все більш виразно простежується тенденція до комплексного дослідження колізійної проблематики, все більш очевидним стає прагнення до відмежування колізії від інших явищ правової дійсності, виявленню її особливостей і закономірностей [9-17], що відкриває широкі перспективи для науково-дослідної роботи.
Серед вітчизняних науковців проблематику колізійності правових норм розглядали Д.Д. Лилак [18-29], С.П. Погребняк [30-37], А.М. Мірошниченко [38-51] та ін. Однак проблематика колізій у цивільному законодавстві України, нажаль, достатньо не розроблена, що зумовлює необхідність нових досліджень у цій сфері.
Метою даної роботи є дослідження колізій у цивільному законодавстві України та шляхи їх вирішення.
Відповідно до поставленої мети, автором окреслено наступне коло завдань:
1. Встановити поняття і дати загальну характеристику колізій в цивільному законодавстві України.
2. Класифікувати колізії у цивільному законодавстві України.
3. Розглянути колізії між правовими нормами, встановленими актами різної юридичної сили.
4. Дослідити змістовні колізії у цивільному законодавстві України.
5. Проаналізувати хронологічні колізії у цивільному законодавстві України.
Об’єктом дослідження є колізії норм права.
Предметом дослідження є колізії у цивільному законодавстві України та шляхи їх вирішення.
Методологічна основа дослідження. В основу методології дослідження покладено комплексний підхід до аналізу колізій у цивільному законодавстві України.
Для дослідження використовувався діалектичний метод і традиційні для сучасної юриспруденції методи — системний, формально-логічний, історико-правовий, порівняльно-правовий та інші.
У зв’язку з тим, що вирішення завдань попередження, виявлення, подолання та усунення колізій може бути досягнуте лише на основі більш загальних правових положень, автор обґрунтовує своє розуміння таких фундаментальних правових проблем, як поняття й види правових норм, дія нормативно-правових актів, ієрархічна структура законодавства, тлумачення норм права тощо.
Структуру дипломної роботи складають вісім підрозділів, об’єднаних у чотири розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступ, висновки та список використаних джерел.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Поняття «колізія» в праві використовується в широкому й вузькому розумінні. У широкому розумінні юридична колізія розглядається фактично як будь-який конфлікт, суперечка у правовій сфері. Поняття юридичної колізії в широкому значенні визначають як матеріальні суперечності в сфері правового регулювання (неузгодженість правових приписів і суспільних відносин, які вони мають регулювати) і формальні (суперечності всередині правової системи). Юридична колізія у вузькому значенні — це винятково внутрішня або формальна (формально-логічна) суперечність усередині правової системи. У такому значенні він тотожний терміну «колізії в праві». До останніх відносять, зокрема, колізії правових норм, колізії між нормами права й актами тлумачення, а також колізії між окремими актами тлумачення, суперечності між законодавством та іншими джерелами права. У юридичній науці існує дві концепції розуміння юридичної колізії: між нормами права і між нормативно-правовими актами. Чинники самих юридичних колізій мають як об’єктивний, так і суб’єктивний характер залежно від сфери та напряму дії.
2. Класифікація юридичної колізії досить різноманітна й залежить від властивостей та особливостей колізії правової норми. Найпоширенішою класифікацією юридичних колізій є поділ на темпоральні (часова), ієрархічні (субординаційні) та змістовні колізії. Однак існують класифікації щодо поділу на галузеві та міжгалузеві колізії, за ступенем очевидності - на явні та приховані. Не менше значення для правозастосовної практики має поділ колізій на прості і складні. При виборі правової норми в процесі подолання колізій є обов’язковим здійснення класифікації колізій за різними критеріями. Лише комплексний підхід до класифікації дозволяє визначити норму, яка повинна бути застосована до конкретних життєвих обставин. У процесі вибору правової норми важливо встановити причини виникнення колізій, що може мати вирішальний вплив на вибір правової норми при подоланні колізії.
3. Ієрархічними колізіями визнаються такі колізії, коли на врегулювання одних фактичних відносин претендують норми, що знаходяться на різних щаблях в ієрархічній (вертикальній) структурі законодавства і тому мають різну юридичну силу. Для подолання ієрархічних колізій використовується принцип, за яким «у випадку суперечності застосовуються норми, що мають більш високу юридичну силу — lex superior derogat lex interiorn. Ієрархічний принцип вирішення правових колізій у законодавстві України закріплений лише фрагментарно. На наш погляд, необхідності закріплення ієрархічного принципу вирішення колізій як окремого правила немає, адже проголошення ієрархічного принципу просто продублює положення законодавства, що встановлюють співвідношення між різними нормативно-правовими актами за юридичною силою. Проведене дослідження показало, що не можливо створити універсальну ієрархію нормативно-правових актів. Універсальна ієрархія у разі її створення буде дуже складною і громіздкою, оскільки повинна буде враховувати значну кількість винятків і застережень. На нашу думку, це заперечує доцільність її «виведення» навіть на теоретичному рівні.
4. В результаті проведеного дослідження встановлена наявність значної кількості проблемних питань щодо співвідношення різних актів за юридичною силою, що утруднює вирішення ієрархічних колізій між цивільно-правовими нормами. Між тим, на нашу думку, більшість подібних питань мають вирішення і в умовах існуючого правового поля. Законодавство потребує лише порівняно незначних техніко-юридичних змін для уточнення місця в системі джерел права окремих їх різновидів (зокрема, нормативних документів), більшість інших проблем можуть бути вирішені шляхом вдосконалення правозастосовчої практики.
5. На сьогодні в науковій доктрині спеціально не досліджуються питання колізій за участю правових норм, що текстуально не закріплені в актах вищої юридичної сили, а закріплені в них лише логічно, та правовими нормами, що встановлені актами меншої юридичної сили. На нашу думку ніякої специфіки немає, однак по-перше, за допомогою висновків від протилежного і ступеню не виявляються правові норми, а лише заповнюються прогалини в законодавстві. Отже, такі висновки із актів вищої юридичної сили не перешкоджають застосуванню норм, що встановлені актами меншої юридичної сили, що суперечать названим висновкам. По-друге, і юридична практика, у тому числі судова, ухиляється від того, щоб спеціально зазначати на правові норми, які лише логічно закріплені в актах законодавства, та вказувати на можливість чи неможливість їх застосування.
6. Під змістовними колізіями, як вже було зазначено вище, розуміються колізії одночасно чинних і на одній території приписів рівної юридичної сили, які виникають у результаті часткового співпадіння об’ємів регулювання й обумовлені специфікою регламентації суспільних відносин. При подоланні змістовних колізій застосовується колізійний принцип lex specialis derogat generalis (лат. «спеціальний закон відміняє (витісняє) загальний закон»), який означає: «прийняття спеціальної норми свідчить про наявність спеціальної цілі законодавця: врегулювати певний різновид суспільних відносин інакше, ніж загальна норма». Цей принцип ані прямо, ані опосередковано законодавчо не закріплений та, за великим рахунком, принци¬пом чи позитивним правилом поведінки не є. За винятком випадків, коли конкуруючі правові положення поширюються на одні й ті ж правовідносини, спеціальним слід вважати положення, що поширюється на більш вузьке коло правовідносин. Перевага спеціальній нормі має надаватися не механічно, а лише тоді, коли її вибір обґрунтовується засобами тлумачення права (насамперед цільовим тлумаченням). Звісно, статистично найчастіше застосування спеці¬альної норми буде виправдовуватися тим, що при її встановленні враховані якісь особливі обставини. Відсутність правила про обов’язок правозастосовного органу надавати пе¬ревагу спеціальній нормі перед загальною лише з огляду на коло врегульо¬ваних ними відносин, таким чином, слід оцінити позитивно. Вона дозволяє правозастосовним органам (насамперед суду) досягти кращих результатів у правозастосуванні.
7. Вирішуючи питання змістовних колізій між правовими нормами закріпленими логічно, пропонуємо у такому випадку застосовувати правило про пріоритет норми з найбільш сприятливим для особи тлумаченням. застосування прави¬ла про пріоритет норми з найбільш сприятливим для особи тлумаченням з метою подолання зміс¬товних колізій між правовими нормами закріпленими логічно має здійснюва¬тися шляхом системного тлумачення положень чинного законодавства з обов’язковим викорис¬танням ст. 3 Конституції України, яка закріплює правові цінності, покладені в основу формування всієї правової системи України, а також ст. ст. 8 та 57 Конституції України. Теоретичним обґрунту¬ванням такого підходу є принцип правової визна¬ченості та принцип гуманізму. При цьому посилання на ці принципи при обґрунтуванні правозастосовної позиції слід розглядати як один з проявів реалізації принципу верховенства права.
1. Темпоральна (хронологічна) колізія є колізією, що виникає внаслідок видання в різний час з того ж самого питання принаймні двох норм права. У випадку зазначеної колізії застосовують часовий принцип lex posterior derogat priori - наступний закон з того ж питання скасовує дію попередніх. Часовий прин¬цип вирішення колізій прямо законодавством не передбачений. Втім часовий принцип вирішення колізій безпосередньо випливає із самого факту наявності в певного органу нормотворчих повноважень, адже уповноваження регулювати відповідні від¬носини автоматично передбачає і правомочність змінювати існуюче регу¬лювання - як прямо, так і опосередковано, шляхом прийняття актів з тим самим предметом регулювання. Правило «leges posteriores, priores contrarius abrogant» передбачає винятки, коли більш пізній акт не може скасувати попередній. Правило про перевагу «більш пізнього акту» уточнюється за допомогою правил про момент «народження акту» та про безпосередню дію норми в часі (винятками з якого є правила про ультраактивну та зворотну дію).
2. Вважаємо, що у випадку хронологічних колізій між нормами цивільного права, які закріплені в актах законодавства логічно, слід застосовувати той же принцип «lex posterior derogat priori» - наступний закон з того ж питання скасовує дію попередніх. Тобто діяти таким же чином, як і у випадку з хронологічними колізіями між нормами цивільного права, які закріплені в актах законодавства текстуально.
8. Враховуючи особливості правових приписів, які закріплені в актах законодавства логічно та виявляються висновком a fortiori, та на підставі аналізу нормативно-правових актів, вважаємо, що такі правові приписи підлягають переважному застосуванню перед всіма видами правових приписів, які закріплені в актах законодавства логічно (незалежно від способу їх виявлення при тлумаченні — висновками від попереднього правового явища до наступного, від наступного до попереднього, a contrario).






СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Керимов Д.А. Философские основания политико-правовых исследований. М.: Мысль, 1986. – 332 с.
2. Алексеев С.С. Проблемы теории права: В 2 т. М., 1972.
3. Алексеев С.С. Общая теория права: В 2 т. М.: Юридическая литература, 1981, 1982.
4. КеримовД.А. Философские проблемы права. М.: Мысль, 1972. – 472 с.
5. Явич Л.С. Сущность права. Л., 1985. – 207 с.
6. Нерсесянц B.C. Философия права. М.: Норма-Инфра-М, 1997. – 727 с.
7. Лившиц Р.З. Теория права. М., 1994. – 224 с.
8. Иоффе О.С., Шаргородский МД. Вопросы теории права. М., 1961. – 381 с.
9. Тихомиров Ю.А. Юридическая коллизия. М.: Манускрипт, 1994. – 140 с.
10. Тихомиров Ю.А. Юридическая коллизия, власть и правопорядок//Государство и право. 1994. - № 1. - С. 3-15.
11. Коллизионное право. Учебное и научно-практическое пособие. М.: Юринформцентр, 2000. – 393 с.
12. Незнамова З.А. Коллизии в уголовном праве. Екатеринбург: Изд-во «Griket», 1994. – 172 с.
13. Козаченко И.Я., Николаева ЗА. Коллизии уголовного права и процесса // Государство и право, 1993. - № 2. – С. 84-88.
14. Ершов В.В. Коллизии трудовых норм // Советская юстиция. 1993. - №19. – С. 19-22.
15. Аленина И.В. Коллизии в трудовом праве: Дис. ... канд. юрид. наук / Омск. гос. ун-г. Омск, 2000. – 206 с.
16. Курбатов А.Я. Разрешение коллизий в праве // Арбитражная практика. 2002. - №11. – С. 40-52.
17. Стародубцева И.А. Коллизии конституционного законодательства на уровне субъектов Российской Федерации: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук / Сарат. гос. акад. права. Саратов, 2003. – 212 с.
18. Лилак Д.Д. Забезпечення виконання господарських правових зобов’язань неустойкою // Право України. – 1996. – № 12. – С. 64-67.
19. Лилак Д.Д.Правовий статус державних податкової, митної і контрольно-ревізійної служб в Україні і їх участь в арбітражному процесі // Вісник Вищого арбітражного суду України. – 1998. – Число 4(4). – С. 194-198.
20. Лилак Д.Д. Цивільна правосуб’єктність та правоздатність професійних спілок в Україні: колізійні проблеми правового статусу та майнових прав // Право України. – 1999. – № 7. – С. 112-115.
21. Лилак Д.Д.Юридичні наслідки інфляції в боргових цивільних відносинах (колізії практики і позиція законодавця) // Право України. – 1999. – № 12. – С. 42-44.
22. Лилак Д.Д. Адміністративна і цивільно-правова відповідальність юридичних осіб у сфері економічних відносин (колізії теорії і проблеми практики) // Право України. – 2000. – № 1. – С. 24-31.
23. Лилак Д.Д. Колізія і конкуренція законів // Право України. – 2001. – № 4. – С. 18-20.
24. Лилак Д.Д. «Квазізакони» в системі законодавства України // Вісник господарського судочинства. – 2001. – № 2. – С. 144-147.
25. Лилак Д.Д. Колізії наукових поглядів на поняття “законодавство” і практичну необхідність його нормативної легалізації // Право України. – 2001. – №8. – С. 48-51.
26. Лилак Д.Д. Проблеми колізій у законодавстві // Енциклопедія законодавства (матеріали до спецкурсу) – К.: Український Центр духовної культури, 2003, розділ 3. – С. 106-216.
27. Лилак Д.Д. Судочинство і проблеми суддівської правотворчості // Вісник Верховного Суду України. – 2003. – № 3(37) травень-червень. – С. 63-68.
28. Лилак Д.Д. Судочинство і третейський розгляд в аспекті проблеми доступу до правосуддя // Вісник господарського судочинства. – 2003. – № 3. – С. 196-200.
29. Лилак Д.Д. Судовий захист майнових прав релігійних організацій // Свобода віровизнання. Церква і держава в Україні / Матеріали міжнар. наук. конф. Київ., 28-30 верес. 1994 р. – К.: Укр. Правн. Фундація. Вид-во “Право”, 1996. – С. 157-166.
30. Погребняк С. Про підходи до поняття колізій в юридичній науці // Вісник Академії правових наук України.— 1999.— № 4.— С. 204—211.
31. Погребняк С. Роль принципу верховенства закону для подолання ієрархічних колізій // Вісник Академії правових наук України.— 2000.— № 4.— С. 247—259.
32. Погребняк С.П. Обратное действие законов // Проблеми законності: Респ. міжвідом. наук. зб. / Відп. ред. В. Я. Тацій.— Харків: Нац. юрид. акад. України, 2000.— Вип. 41.— С. 13—18.
33. Погребняк С.П. О порядке вступления в силу законов // Актуальні проблеми юридичної науки: Тези доп. та наук. повідомлень наук. конф. молодих вчених та аспірантів / За ред. проф. М. І. Панова.— Харків: Нац. юрид. акад. України, 2000.— С. 8—9.
34. Погребняк С.П. Вплив колізій у законодавстві на стан прав людини і громадянина // Актуальні проблеми формування правової держави в Україні (до 50-ї річниці Конвенції про захист прав і основних свобод): Тези доп. та наук. повідомлень Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених / За ред. проф. М. І. Панова. – Харків: Нац. юрид. акад. України, 2000.— С. 3—5.
35. Погребняк С.П. Критерії конституційності та законності нормативних актів і подолання юридичних конфліктів // Конфлікти в суспільствах, що трансформуються: Збірник наукових статей (за матеріалами XI Харківських політологічних читань) / Упорядники: А. П. Гетьман, О. В. Ставицька.— Харків: Право, 2001.— С. 110—111.
36. Погребняк С. Про проблеми уявних колізій // Юридичний вісник України.— 1999.— № 10 за 11—17 березня.— С. 5.
37. Погребняк С. Конфликт интересов и правила преодоления коллизий // Бухгалтер.— 2001.— № 8—9 (ч. 1).— С. 31—34.
38. Мірошниченко А. Колізії між приписами земельного та цивільного законодавства: перспективи усунення та рекомендації щодо вирішення / А. Мірошниченко // Право України. - 2009. - № 3. - С. 126-131.
39. Мірошниченко А.М. Вирішення земельно-правових колізій за юридичною силою нормативно-правових актів / А.М. Мірошниченко // Університетські наукові записки. Часопис Хмельницького університету управління та права. - 2008. - № 1 (25). - С. 157-170.
40. Мірошниченко А.М. Зворотна дія закону при регулюванні земельних відносин / А.М. Мірошниченко // Форум права. - 2008. - № 3. - С. 357-361 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2008-3/08mamrzv.pdf.
41. Мірошниченко А.М. Колізії прав на земельну ділянку та прав на розташовані на ній будівлі і споруди / А.М. Мірошниченко // Бюлетень Міністерства юстиції України. - 2006. - № 4 (54). - С. 83-89.
42. Мірошниченко А.М. Необхідність, передумови та спосіб здійснення кодифікації земельного законодавства України / А.М. Мірошниченко // Часопис Київського університету права. - 2008. - № 3. - С. 256-263.
43. Мірошниченко А.М. Нормативні документи як джерела земельного права / А.М. Мірошниченко // Вісник Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Юридичні науки. - Вип. 65. - 2005. - С. 38-42.
44. Мірошниченко А.М. Поняття та види земельно-правових колізій / А.М. Мірошниченко // Бюлетень Міністерства юстиції України. - 2007. - № 7 (69). - С. 91-102.
45. Мірошниченко А.М. Правова природа та проблеми реалізації права на земельну частку (пай) / А.М. Мірошниченко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. - Вип. 63-64. - 2005. - С. 37-40.
46. Мірошниченко А.М. Проблемні питання недійсності угод (правочинів) із земельними ділянками / А.М. Мірошниченко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. -Вип. 70. - 2006. - С. 21-23.
47. Мірошниченко А.М. Проблемні питання правового забезпечення управління у галузі земельних відносин / А.М. Мірошниченко // Бюлетень Міністерства юстиції України. - 2005. - № 7 (45). - С. 55-66.
48. Мірошниченко А.М. Проблемні правові питання поділу земель на категорії / А.М. Мірошниченко // Бюлетень Міністерства юстиції України. - 2005. - № 12 (50). - С. 42-51.
49. Мірошниченко А.М. Розвиток ідеї нормативно-правового закріплення принципів вирішення юридичних колізій / А.М. Мірошниченко // Форум права. - 2008. - № 2. - С. 355-362 [електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2008-2/08mamvyk.pdf.
50. Мірошниченко А. Співвідношення темпорального та змістовного принципів вирішення правових колізій / А. Мірошниченко // Право України. - 2008. - № 5. - С. 24-28.
51. Мірошниченко А. Структура закону з точки зору «вимог нормопроектної техніки» (на прикладі законів - джерел земельного права) / А. Мірошниченко // Юридична Україна. - 2008. - № 12. - С. 101-105.
52. Богуславский М.М. Международное частное право: ученик / Богуславский М.М. - [4-е изд., перераб. и доп.]. - М. : Юристь, 2001. - 462 с.
53. Д. Лилак. Колізія і конкуренція законів / Д. Лилак. // Право України. - 2001. - № 4. - С. 19-21.
54. Мірошниченко А.М. Колізії в правовому регулюванні земельних відносин в Україні / Мірошниченко А. М. - [2-ге вид., перероб. і допов.]. - К., 2010. - 270 с.
55. Тихомиров Ю. Юридическая коллизия, власть и правопорядок /Ю. Тихомиров// Государство и право. - 1994. - № 1. - С. 3-11.
56. Міжнародна поліцейська енциклопедія: в 10 т.; відп. ред. Р.І. Римаренко,В.Я. Кондратьєв, В.Я. Тацій, Ю.С. Шемшученко. - Т.І. - К.: Концерн «Видавничий Дім»; «Ін Юре», 2003.
57. Популярный юридический энциклопедический словарь; редкол.: О. Е. Кутафин, Н.Л. Туманова, И.В. Шмаров и др. - М.: Большая Российская энциклопедия; Эксмо, 2004. - 800 с.
58. Матузов Н. И. Юридические коллизии и способы их разрешения. Теория государства и права: курс лекций / Матузов Н.И.; под ред. Н. И. Матузова, А. В. Малько. - М. : Юристъ, 1997. - С. 424-439.
59. Криволапчук В.О. Юридичні колізії в законодавстві як елемент правового розвитку держави /В.О. Криволапчук// Науковий вісник Київського національного університету внутрішніх справ. - 2009. - № 6. - С. 9-16.
60. Шемшученко Ю.С. Теоретичні засади подолання колізій у законодавстві України / Ю.С. Шемшученко // Колізії у законодавстві України: проблеми, теорії і практики. - К.: Генеза, 1996. - С. 6-7.
61. Щодо практики застосування норм права у випадку колізії: лист Міністерства юстиції України, від 26.12.2008 № 758-2-08-19.
62. Черданцев А.Ф. Вопросы толкования советского права: учебное пособие /Черданцев А. Ф. - Свердловск, 1972. - 192 с.
63. Скакун О. Ф. Теорія держави і права: підручник / Скакун О. Ф. - [2-ге видання]. - К.: Алерта; 2011. - 520 с.
64. Малишев Б. В. Застосування норм права (теорія і практика) : навч. посіб. / Б. В. Малишев, О. В. Мос - калюк ; за заг. ред. Б. В. Малишева. - К. : Реферат, 2010. - 260 с.
65. Лаврентьев А. Р. Коллизии института юридической ответственности в России : дис. на соискание ученой степени канд. юрид. наук : спец. 12.00.01 «Теория права и государства; история права и го¬сударства; история политических и правовых учений» / А. Р. Лаврентьев. - Н. Новгород, 1999. - 200 с.
66. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 // Відомості Верховної Ради України, 2001. - № 25-26. - Ст.131.
67. Мірошниченко А. М. Колізії в правовому регулюванні земельних відносин в Україні : монографія / А. М. Мірошниченко. - К. : Алеута : КнТ : цУл, 2009. - 268 с.
68. Занина М. А. Коллизии норм права равной юридической силы (понятие, причины, виды) : дис. на соискание ученой степени канд. юрид. наук : спец. 12.00.01 «Теория и история права и государства; история учений о праве и государстве» / М. А. Занина. - М., 2008. - 161 с.
69. Закон України «Про застосування амністії в Україні» від 01.10.1996 № 392/96-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 48. - Ст.263.
70. Цивільний процесуальний кодекс України від 18.03.2004 // Відомості Верховної Ради України, 2004, № 40-41, 42. - Ст.492.
71. Господарський процесуальний кодекс України від 06.11.1991 // Відомості Верховної Ради України, 1992. - № 6. - Ст.56.
72. Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 // Відомості Верховної Ради України, 2005. - № 35-36. - № 37. - Ст.446.
73. Венгеров А. Б. Теория государства и права: Учебник. - 3-є изд. - М.: Юриспруденция, 2000 – 528 с.
74. Теория государства и права / Под ред. М. Н. Марченко. - М.: Изд. Моск. ун-та, 1987. – 294 с.
75. Вступ до теорії правових систем / За заг. ред. О. В. Зайчука, Н. М. Оніщенко: Монографія. - К.: Юридична думка, 2006. – 432 с.
76. Закон Республіки Білорусь від 10.01.2000 р. № 361-З «Про нормативно-правові акти Республіки Білорусь» [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.pravo.by/webnpa/text_txt.asp?RN = H10000361.
77. Керимов Д.А. Методология права. Предмет, функции, про¬блемы философии права. І Керимов Д.А. - М., 2000. – 560 с.
78. Марченко М.Н. Источники права : учеб. пособие. I Марченко М.Н. - М. : ТК Велби, Изд-во Проспект, 2005. - 760 с.
79. Гражданское право: Часть первая : учебник для вузов I Под ред. В.П. Камышанского, Н.М. Коршунова, В.И. Иванова. - М. : Эксмо, 2007. - 704 с.
80. Международное частное право : учебник I Л.П. Ануфриева, К.А. Бекяшев, Г.К. Дмитриева и др. ; Отв. Ред. Г.К. Дмитриева. - М. : ТК Велби, Из-во Проспект, 2004. - 688 с.
81. Шевчук С.С., Белоус И.В. Понятие, принципы и система источников семейного права : учебное пособие І Шевчук С.С., Белоус И.В. - Ставрополь : СКСИ ; Ставрополь-сервис-школа, 2004. - 248 с.
82. Марченко М.Н. Судебный прецедент: разнообразие понятий и многообразие форм проявления I Марченко М.Н. II Журнал российс¬кого права. 2006. -№6.- С. 96-107.
83. Самощенко И.С. Иерархия и основные подразделения нормативных актов социалистического государства / И.С. Самощенко // Ученые записки ВНИИСЗ. - Вып. 15. - М., 1968. - С. 3-17.
84. Поленина С.В. Взаимосвязи нормативных актов в системе советского гражданского законодательства / С.В. Поленина // Советское государство и право. - 1972. - № 8. - С. 63-70.
85. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України, 1996, № 30. - Ст. 141.
86. Конституція України від 20.04.1978 // Відомості Верховної Ради УРСР. - 1978. - № 18. - Ст. 268.
87. Шишкин В. Отрасли права и система законодательства Украины: современное состояние и перспективы / В. Шишкин, Н. Хавронюк // Предпринимательство, хозяйство и право. - 1996. - № 1. - С. 4-9.
88. Васьковский Е. В. Методология гражданського права. Учение о толковании и применении гражданских законов / Е. В. Васьковський. — М. : ЦентрЮрИнфоР, 2002. – 507 с.
89. Господарський кодекс України від 16.01.2003 // Відомості Верховної Ради України, 2003, № 18, № 19-20, № 21-22. - Ст.144.
90. Науково-практичний коментар до цивільного законодавства України : в 4 т. — К. : Юридична книга, 2008. — Т. 4. Методологія тлумачення нормативно-правових актів. – 848 с.
91. Перетерский И.С. Толкование международных договоров. - М.: Госюриздат, 1959. - 172 с.
92. Белов В.А. Гражданское право. Общая часть. Т. 1. Введение в граждансоке право. - М.: Юрайт, 2011. - 521 с.
93. Йоффе О.С. Питання теорії права / О.С. Йоффе, М.Д. Шаргородський. – М.: Юридична література, 1961. – 381 с.
94. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 // Відомості Верховної Ради України, 2003, №№ 40-44. - Ст.356.
95. Ротань В.Г. Науково-практичний коментар до цивільного законодавства України. В 4-х т. Т. 4. Методологія тлумачення нормативно-правових актів України: Навчальний посібник. - К.: Юридична книга; Севастополь: Ін-т юрид. дослід., 2008. - 848 c.
96. Кодекс торговельного мореплавства України від 23.05.1995// ВВРУ. - 1995. - № 47. - Ст. 349.
97. Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV // Відомості Верховної Ради України, 1999. - № 24. - Ст.207.
98. Уварова О. О. Роль принципів права у процесі правозастосування : дис. ... канд. юрид. наук / О. О. Ува¬рова. - Х., 2009 - 211 с.
99. Закон Укра¬їни «Про основні засади державного нагляду (контро¬лю) у сфері господарської діяльності» // Відомості Верховної Ради України. - 2007. - № 29. - Ст. 389.
100. Податковий Кодекс України // Відомості Верховної Ради України. - 2011. - № 13-14, № 15-16, № 17. - Ст. 112.
101. Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» // Відомості Верховної Ради України. - 2006. - № 30. - Ст. 260.
102. Кодекс адміністративного судочинства України // Відомості Верховної Ради України. - 2005. - № 35¬36, № 37. - Ст. 446.
103. Остаточне рішення Європейського Суду з прав людини, справа «Щокін проти України» [Елект¬ронний ресурс]. - Режим доступу: http://document.ua/sprava-shokin-proti-ukrayini-doc46346.html.
104. Постановление Конституционного Суда РФ от 12 мая 1998 г. № 14-П «По делу о проверке конститу¬ционности отдельных положений абзаца шестого статьи 6 и абзаца второго части первой статьи 7 Закона Российской Федерации от 18 июня 1993 года «О применении контрольно-кассовых машин при осуществлении денежных расчетов с населени¬ем» в связи с запросом Дмитровского районного суда Московской области и жалобами граждан» [Электронный ресурс]. - Режим доступа : http:// wwwconsultant.ru/online/base/?req=doc;base= LAW; n=18728.
105. Шафиров В. М. Естественно-позитивное право: вве¬дение в теорию : монография / В. М. Шафиров. - Красноярск: ИЦ КрасгУ, 2004. - 345 с.
106. Крестовська Н. Забезпечення якнайкращих інтере¬сів дитини як принцип тлумачення норм ювеналь¬ного права / Н. Крестовська // Актуальні проблеми тлумачення і застосування юридичних норм : зб. статей учасників міжнар. наук.-практ. конф., при¬свяченої пам’яті П. О. Недбайла (28-28 березня 2008 р.). - Львів : Юрид. фак. Львів. нац. ун-ту ім. І. Франка, 2008. - С. 32-34.
107. Власенко Н.А. Коллизионные нормы в советском праве / Н.А. Власенко. – Иркутск : Изд-во Иркутского ун-та, 1984. – 100 с.
108. Погребняк С.П. Колізії у законодавстві України та шляхи їх переборення : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.01 «Теорія та історія держави і права : історія політичних і правових учень» / Погребняк С.П. – Х., 2001. – 19 с.
109. Указ Президії Верховної Ради УРСР «Про приєднання Української Радянської Соціалістичної Республіки до Віденської конвенції про право міжнародних договорів» від 14.04.1986 // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1986. – № 17. – Ст. 343.
110. Медведев А.М. Правовое регулирование действия закона во времени / А.М. Медведев // Государство и право. – 1995. – № 3. – С. 69–76.
111. Вступ до теорії правових систем : [монографія / за заг. ред. О.В. Зайчука, Н.М. Оніщенко]. – К.: Вид-во «Юридична думка», 2006. – 431 с.
112. Плечій О. Часові межі дії нормативно-правових актів України: проблемні питання / О. Плечій // Вісник Львівського університету. Серія юридична. – 2002. – Вип. 37. – С. 70–73.
113. Guide pour l'elaboration des textes legislatifs et reglementaires : Ouvrage / Editeur : CONSEIL D'ETAT. – Auteurs: CONSEIL D'ETAT / LECLERC Jean-Pierre / BOUCHEZ Remi / BOULOUIS Nicolas. – 2005 [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.legifrance.gouv.fr/html/Guide_legistique/guide_leg.pdf.
114. Пушняк, О. В. Ультраактивна дія в часі нормативно-правових актів [Текст] / О. В. Пушняк // Державне будівництво та місцеве самоврядування. Вип. 9. - Х. : Право, 2005. - С. 152-159.
115. Закон України № 1714-ІІІ від 11 травня 2000 р. «Про спеціаль¬ний режим інвестиційної діяльності на території міста Харко¬ва» // Відомості Верховної Ради України, 2000. - № 32. - Ст.259.
116. Васьковський Е.В. Цивилистическая методология. Учение о толковании и применении гражданских законов. - М.: АО “ЦентрЮрИнфоР”, 2002. – 508 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.